lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczenie odprysków
Autor Wiadomość
kepa416
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 27-04-2015, 21:39   Zabezpieczenie odprysków

Witam wszystkich szukam sposobu na zabezpieczenie odprysków na lakierze. Głównie chodzi o to że posiadam auto po spotkaniu z rozbitym oknem budynku. Sprawa jest w sądzie i jak to w naszym kraju trochę to trwa. Mam porobione zdjęcia jako dowód, z chęcią bym to naprawił ale niestety nie mogę do czasu wyjaśnienia sprawy.

Tyle słowem wstępu. Ogólnie chciałem coś nawet przeźroczystego byle by nie ciapać pseudo zaprawek na lakierze. Chodzi o to że teraz po pewnym czasie zaczyna pojawiać się spory nalot korozji na powierzchni. Myślałem o czymś typu Rust Eater bądź Brunox tak żeby weszło w reakcje z rdzą i zabezpieczyło powierzchnię.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 29-04-2015, 17:05   

Ja używam brunoxa na duperele,w swoim samochodzie,bo nie chce mi się nawet dorabiać zaprawki :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-05-2015, 03:04   

Jeżeli chodzi o brunoxa to nie wiem czy to dobre rozwiązanie do zabezpieczenia takiego rodzaju uszkodzeń. Brunox jest zmywalny wodą więc szybko się zmyje. To nie jest podkład jego stosuję się tylko jako neutralizator i na niego trzeba zastosować podkład lub farbę nawierzchniową inaczej nic z tego będzie. Nie lepiej jechać do mieszalni lakierów i kupić lakier zaprawowy (buteleczka z pędzelkiem)... Nie wiem jak tam u Ciebie ale u mnie dorabiają takie, cena około 25-30 zł...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 04-05-2015, 09:30   

Paweł166 napisał/a:
Jeżeli chodzi o brunoxa to nie wiem czy to dobre rozwiązanie do zabezpieczenia takiego rodzaju uszkodzeń. Brunox jest zmywalny wodą więc szybko się zmyje.


:debil:

[ Dodano: 04-05-2015, 09:46 ]
Na brunox oczywiście można położyć zaprawkę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kepa416
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 08-05-2015, 00:01   

Właśnie problem polega na tym że nie mogę tego zamalować do czasu zakończenia sprawy w sądzie bo potem może być problem i zdjęcia nie wystarczą do wypłaty odszkodowania. Chodzi tylko o to by pozbyć się rdzy i zabezpieczyć blachę przed jej powrotem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2015, 23:32   

Zdjęcia i tak mogą nie wystarczyć, bo przedstawiają tylko uszkodzony element. Radziłbym wziąć rzeczoznawcę niezależnego do udokumentowania uszkodzeń i określenia kosztów naprawy, a to dlatego że sprawa cywilna (jeżeli właśnie taka jest) może się ciągnąć długi czas, (po wycenie mógłbyś już rozpocząć naprawę) a powołany przez sąd rzeczoznawca może ustalić koszty naprawy na bardzo niskim poziomie... no chyba że teraz po 1 kwietnia coś się i u nich zmieniło...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne