lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z cisnieniem
Autor Wiadomość
Havana
Bywalec


Dołączył: 14 Wrz 2014
Posty: 42
Punkty: 1/3
Skąd: google
Wysłany: 24-09-2014, 00:11   Problem z cisnieniem

Witam chciałbym sie dowiedzieć co zrobic by sie pozbyć małego cisnieniana wejściu do pistoletu .
Mam sprężarkę o pojemności ok 70 litrów zamontowana do dobrej pompy ok 300 na wyjściu generalnie pistolet mogę mieć cały czas odkręcony . Problem polega na tym że choć na reduktorze na sprężarce mam ustawione ok 7 atmosfer to i tak na pistolecie nie jestem w stanie dać więcej niż 2 atmosfery nawet gdy mam reduktor pod pistoletem odkręcony na maxa . Objawy sa tez takie że gdy pompa przestaje działać to dość szybko mi zaczyna spadać ciśnienie pod pistoletem mimo że przy sprężarce jest dalej z 6 atmosfer. A w momencie gdy włączy sie pompa to jest stabilne 2 atm .
I tak czytałem i przypuszczam kilka powodów :
1. Zbyt mały zbiornik na powietrze
2. Za mała średnica węża ok 5 mm w środku
3 za mała średnica szybkozłączek
4 za długi wąż
5 złośliwość rzeczy martwych :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid257
Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-09-2014, 07:46   

miałem niedawno ten sam problem. też mi spadało do niecałych 2 bar ciśnienie.. ja mam zbiornik 100l i za tym filtr 1/2 cal i jeszcze zespół ckd i 8m węża 10mm średnicy wewnątrz. jednak problemem okazała sie być ostatnia szybkozłączka w która sie już wpina pistolet... proponuje węża chociaż z 8mm kupić i tą ostatnią szybkozłączke zmienić i zobaczyć czy sie poprawi. ja kupiłem rectusa tak jak polecają i teraz nie mam dużego spadku
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 24-09-2014, 09:11   

Też miałem podobny problem w chińskim kompresorze. Fabryczne szybkozłączki są po prostu beznadziejne. I to musi być to, więcej tam czarów-marów nie ma ;)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne