lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Blad lakiernika
Autor Wiadomość
zsolpyw
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: krakow
Wysłany: 25-04-2014, 21:53   Blad lakiernika

Witam

Mialem malowana klape bagaznika. W jednym miejscu jest tata matowa plama, ma to wyrazna granulacje, jakby skorka pomarancza.

Prosze o okresnienie przyczyny takiego bledu. dodam ze lakiernik malowal tez drzwi, wyszly b. dobrze, tylko na klapie jest taka plama.

Jaka jest mozliwosc skorygowania tego. Raczej bedzie to problem z baza czy bezbarwnym ? jesli bezbarwny, mam do dyspozycji polerke, papierki.

thx ;)

1.jpg
Plik ściągnięto 306 raz(y) 48,42 KB

2.JPG
Plik ściągnięto 266 raz(y) 50,2 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 273 raz(y) 40,21 KB

4.JPG
Plik ściągnięto 223 raz(y) 31,82 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 25-04-2014, 22:42   

A całą tą klapę malował czy tylko tzw. "zaprawki" albo inaczej "wtryski" ??

Bo mnie to wygląda na 1 rzut oka jak niedostatecznie wypolerowane zakończenie bezbarwnego po "wtrysku", bądź też brak rozcieńczalnika do cieniowania na łączneiu starej powłoki z nową !

Poza tym jak coś jest nie tak to on powinien się tym zająć, a nie ty.

Chociaż jak widzę halogen to na myśl przychodzą mi detailerzy, którym nigdy się nie dogodzi, bo nie rozumieją tego, że ktoś kto maluje element za ~ 300 nie będzie siedział pół dnia nad polerką po to, żeby uzyskać efekt lustra i 0 rys.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 25-04-2014, 23:01   

Ryba napisał/a:
Bo mnie to wygląda na 1 rzut oka jak niedostatecznie wypolerowane zakończenie bezbarwnego po "wtrysku", bądź też brak rozcieńczalnika do cieniowania na łączneiu starej powłoki z nową


Tez tak uważam. Brak tego rozcieńczalnika widać gołym okiem. Tym bardziej że to plama na środku klapy. Gdyby to by było szlifowanie i polerowane to by była "matowa krecha na przejściu dwóch kolorów" a tak masz tylko matową plamę po wpyłce. Wiem, że rozcieńczalnik do klaru jest stosowany głównie na wąskie przejścia jak słupki czy końcówki progów z nadkolami ale myślę, że nawet na środku klapy zrobiłby robotę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zsolpyw
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: krakow
Wysłany: 25-04-2014, 23:31   

Byla malowana pionowa czesc klapy na calej dlugosci. Jest odciecie na zalamaniu z czescia pozioma. Mozecie troszke rozjasnic mi o co chodzi z tym rozcienczalnikiem ??

Ryba, nie napinaj sie na moj halogen :> nie wymagam od lakiernika lustra, tylko rzetelnie wykonanego lakierowania (do czego zreszta nazwa specjalizacji zobowiazuje).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 25-04-2014, 23:38   

Ejjj pany ale tam przecież posiadało to nie jest wpyłka. Czemu malowałeś klape jakie było uszkodzenie i gdzie?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zsolpyw
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: krakow
Wysłany: 26-04-2014, 00:05   

Mialem wgniotke z niewielkim przebiciem (walnalem przy cofaniu w ogrodzenie :P) ale w innym miejscu niz to zmatowienie.

Jesli bylboby to bledne przygotowanie, czy malowanie klarem na niedoschnieta baze, bylaby spiepszona calosc (tak mi sie wydaje).
Wiec ciekawi mnie skad tylko taki jeden placek ....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 26-04-2014, 00:08   

A wiadomo co tam jest narobione? Oddaj do poprawki.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 26-04-2014, 13:33   

To jest uszkodzenie w wyniku reakcji chemicznych. Coś w tym miejscu kiedyś było robione, możliwe że najtańszymi materiałami, jak poszła na to nowa, świeża chemia to zaowocowało taką posiadaną powłoką po kilku dniach, lub po pierwszym wygrzaniu na słonku. Inna sprawa że lakiernik który ci to robił, chyba się spieszył, bo gdyby wygrzał lub wysezonował element na etapie podkładu, nie siadło by aż w takim stopniu. Sprawę da się zatuszować poprzez polerowanie połączone z korektą lakieru, ale lepiej zaczekać aż siądzie do końca, zaczekałbym na pierwsze upały.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zsolpyw
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: krakow
Wysłany: 26-04-2014, 13:49   

michalLbn, ale sugerujesz ze bylo to malowanie takie miejscowe ? bo jesli element to mozliwe ze w jednym miejscu sie tylko zgryzlo ?

to bylo robione w sierpniu. mozesz miec racje ze ujawnilo sie pozniej, bo zauwazylem niedawno.

Jak zauwazyl tropiciel halogenow, bawie sie w detaling amatorsko. Polerowalem auto po tej naprawie i wtedy tego nie zauwazylem, wiec faktycznie moglo jeszcze sie nie ujawnic ..

Boje sie to korygowac bo jesli to problem pod klarem, moge sie z baza przywitac, a tego bysmy nie chcieli :angry:

Zakladajac ze to jest na klarze, najpierw papierki na kolcki, czy sama polerka da rade ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-04-2014, 15:45   

zsolpyw napisał/a:
najpierw papierki na kolcki, czy sama polerka da rade ?
liznąć 2000, poprawić trizact 3000 i śladu nie będzie. Tylko z wyczuciem
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 26-04-2014, 16:55   

zsolpyw napisał/a:
to bylo robione w sierpniu. mozesz miec racje ze ujawnilo sie pozniej, bo zauwazylem niedawno.
czyli nie jest to żaden ślad po wypyłce tylko poprostu coś tam posiadało w tym miejscu akurat. Niestety ale każdemu mogło się to przytrafić.

I tak jak napisał, kalbi proponował bym zrobić, powinno pomóc

[ Dodano: 26-04-2014, 16:56 ]
BTW pierwsza fotka, lewy górny róg, tam też coś sie "pomarszczyło" czy tylko foto takie
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 27-04-2014, 10:34   

Duże prawdopodobieństwo jest takie, że było za dużo przycięte w tym miejscu i baza zaczyna się pojawiać,wtedy również pojawia się taki efekt i plama robi się coraz bardziej wyrazista i robi się mleczna,ale po zdjęciach cięzko to stwierdzić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
RobertSz1981
Użytkownik


Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: ZKA
Wysłany: 30-07-2014, 15:15   

Witam,

mam problem z uznaniem przez ASO reklamacji na naprawę sprzed 11 miesięcy.
Zgłosiłem reklamację na odchodzący lakier bezbarwny, która kierownik serwisu odrzucił tłumacząc że odchodzi ponieważ lakier ma uszkodzenie mechaniczne w postaci rysy i odprysku
Poniżej foto podglądowe...przepraszam za jakość ale zdjęcie robione ziemniakiem ;)

Proszę o poradę czy takowy stan faktycznie może być spowodowany uszkodzeniem mechanicznym lakieru?Czy kierownik serwisu unika wzięcia odpowiedzialności za takowy stan auta?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-07-2014, 16:42   

RobertSz1981 napisał/a:
Proszę o poradę czy takowy stan faktycznie może być spowodowany uszkodzeniem mechanicznym lakieru?Czy kierownik serwisu unika wzięcia odpowiedzialności za takowy stan auta?
myślę, że reklamacja powinna być 50/50
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 30-07-2014, 21:36   

myślę, że nie powinno nic się łuszczyć pomimo uszkodzenia. Aczkolwiek kierownik ma teraz wymówkę doskonałą i będziesz mógł im pewnie, za przeproszeniem, naskoczyć ;)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne