lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy kompresor do lakierowania.
Autor Wiadomość
alien97r
Użytkownik


Wiek: 26
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 09-03-2015, 19:19   Pierwszy kompresor do lakierowania.

Witam.Na wstępie chciałbym wszystkich powitać.Jestem nowy na forum,troche poczytałem na temat sprzętu lecz mam trochę pytań dot. sprzętu.Sprężarka ma słóżyć głównie do lakierowania motorowerów i starych motocykli.Niestety obecnie na sprzęt mam około 350zł.Najlepiej żeby butla miała 24/50l ponieważ mam mały garaż i ledwo co auto wjeżdza.Na markowy kompresor raczej nie mam co liczyć.Pistolet wybrałem Sico Bronze,lecz nie wiem jaką dysze wybrać do niego.Czy do typowych chińskich kompresorów znajde części zamienne w razie awarii?Na majsterkowaniu się znam i bardziej jest m za butlą 500l gdyż jej rozmiary za pewne pozwolą w razie uszkodzenia silnika,zmienić go na zwykły indukcyjny.
Pozdrawiam Przemek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 10-03-2015, 15:26   

alien97r napisał/a:
Witam.Na wstępie chciałbym wszystkich powitać.Jestem nowy na forum,troche poczytałem na temat sprzętu lecz mam trochę pytań dot. sprzętu.Sprężarka ma słóżyć głównie do lakierowania motorowerów i starych motocykli.Niestety obecnie na sprzęt mam około 350zł.Najlepiej żeby butla miała 24/50l ponieważ mam mały garaż i ledwo co auto wjeżdza.Na markowy kompresor raczej nie mam co liczyć.Pistolet wybrałem Sico Bronze,lecz nie wiem jaką dysze wybrać do niego.Czy do typowych chińskich kompresorów znajde części zamienne w razie awarii?Na majsterkowaniu się znam i bardziej jest m za butlą 500l gdyż jej rozmiary za pewne pozwolą w razie uszkodzenia silnika,zmienić go na zwykły indukcyjny.


Witaj na forum!

Czy mnie oczy nie mylą... 350zł i chcesz za to kupić kompresor i pistolet i lakierować? Osobę która miała 350zł i chciała kompresor 50l już spotkałem nie jedną, ale żeby jeszcze w pakiecie pistolet lakierniczy to nie :)

Słuchaj tak serio, serio. Nie kupuj 24l bo one się nadają do pompowania balonów, a nie do lakiernictwa. Nawet jeśli coś tam polakierujesz bo wydajnośc pozwoli to to naprawdę są mizerne tematy. Słuchaj katalog Metabo dedykuje do lakiernictwa min. 200l zbiornik. Minimum ;) na 100-tkach sie lakieruje, na 50-tkach amatorsko też malują, choć ja już nie zalecam, ale na 24... przedmuchiwanie, pompowanie kół etc.

Co do chińskich kompresorów. Raczej nie znajdziesz części i serwisu w tej cenie. Są kompresory chińskie, ale markowe i tam znajdziesz. Poznasz to po tym że mają w ofercie duże zbiorniki np. z włoch a małe (24l) z chin. Przykładem takiej marki jest choćby Adler. Małe kompresory są ściągane z chin, ale dają radę i jest spoko. Tylko oczywiście nie zmieścisz się w tym budżecie.

To co Ci bym proponował to naprawdę. Odłóż jeszcze trochę. Kup te minimum 50l i do tego podstawowy pistolet.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
alien97r
Użytkownik


Wiek: 26
Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Kraśnik
Wysłany: 10-03-2015, 20:41   

Dzięki za odpowiedź.źle napisałem w tej cenia chciałem sam kompresor bez pistoletu.Niech będzie dozbieram do 50l i jakiś pistolet niskociśnieniowy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotr10
uzależniony od forum
piotr10


Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 358
Otrzymał 17 punkt(y)
Skąd: Małopolska
Wysłany: 15-03-2015, 16:14   

Na twoim miejscu poczekał bym trochę i kupił kompresor minimum 100 litrów. co do tego pistoletu o którym piszesz to jest ok na początek. jak zaczniesz malować to zobaczysz że ta 50 -tka będzie mała. patrz na wydajność kompresora na wydmuchy a nie jak to najczęściej podają producenci na ssaniu. Jeśli chodzi o dyszę to 1,3-1,4 max. warto abyś miał jeszcze jeden pistolet do podkładowania z dyszą 1,7
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 15-03-2015, 21:26   

alien97r, Kolego nie kupuj 24 ani 50l,bo sico bronze RP po rozkręceniu nawet nie osiągnie 2barów na otwartym spuście,Żeby sico bronze osiągnął ciśnienie robocze potrzebne jest 3bary co kompresorem 50l.nie jest osiągalne.

Masz jedno wyjście jeśli masz taką możliwość oczywiście, weź sobie na raty kompresor 2 tłokowy 100l. Na alledrogo jest teraz wyprzedaż na pewno coś znajdziesz w dobrej cenie.

Jakiś filtr na ścianę minimum 5 mikronów,najlepszy by był 0,1 mikrona ale on kosztuje i zdaje sobie sprawę że na początku jest ciężko z kompletowa sprzęt bo to droga zabawa. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 27-04-2015, 16:01   

Witam
Mam pytanie odnośnie kompresora renomowanej firmy Airpress
Wydajność na ssaniu 310 l/min nie wiem ile efektywnej ma ?
Zbiornik 50 l
Moc silnika 2,0 KM / 1,5 kW
Ciśnienie robocze 6 bar
Ciśnienie maksymalne 8 bar
Ilość cylindrów 1
Opcja zamontowania dodatkowej butli 50l

Czy do lakierowania np 2 elementów ciągiem wystarczy? jeszcze mam 50L butlę którą mógłbym dodatkowo podłaczyć. Pistolet Hp zużycie 220L. Było by to kompatybilne ze sobą ? I czy duża jest różnica między jedno a dwutłokową bo są dwie podobne spręzarki 310/50 jednotłokowa i 325/50 dwutłokowa czy to jest bardzo duża różnica jeżeli chodzi o wydajność?
Maluje tylko sporadycznie dla siebie i wiadmomo nie zarobkowo.
Proszę o pomoc
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 27-04-2015, 22:11   

zapewne na 1=2 elementy na pół roku starczy, jeszcze jak podepniesz drugą butlę to zapewne dasz radę....
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-04-2015, 07:50   

zibi86, mam kompresor Airpress taki jak twój tylko z butlą 24 litry. Jeżeli chodzi o wydajność na wyjściu to 110 litrów na minutę. Także biednie. Jeżeli chcesz taką kupić to nawet się nie zastanawiaj i bierz dwu tłokową. Będzie duużo lepsza.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 28-04-2015, 19:46   

Dzięki za odp po plusie poleciało.
Sw.Piotrek To nie ma szans żeby ten Airpress 310/50 miała efektywnej koło 200L/min. Kurcze mam dylemat z tym ponieważ dużo nie maluję, a z drugiej strony dwa tłoki jak piszesz było by lepiej różnica w cenie jest.
Sw.Piotrek nie orientujesz się w ile czasu dokładnie ten Airpress 310/50 nabija te 8 atm to bym sobie wyliczył tą efektywną bo producent nie podaje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maliniak123
Bywalec


Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 48
Skąd: Radom
Wysłany: 28-04-2015, 20:09   

mam maktek - Sky100E, bańka 100l dwa tłoki sprężarka jest prawie nowa, wydajność efektywna podawana przez producenta 230l/min teoretyczna 320l/min, a ja wyliczyłem że nabija od 0 do 8 bar w 5,5 min co daje ok 150l/min. Mam kolege który pomalował maskę w toledo I takim 50l z marketu i ja laik bym sie bardzo nie przyczepił ale on sam mówił ze musiał czekac az dobije i że to dobrze pomalowane nie jest...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 29-04-2015, 15:57   

zibi86, Powiem tak, najwydajniejsze kompresory jedno tłokowe z zbiornikami 24-50 litrów mają wydajność do 145 litrów na minutę. Ja swoim Airpressem jestem rozczarowany. Jego prawdziwa wydajność ma się ni jak do tej podawanej przez producenta.
Z tego co pamiętam to najtańsze kompresory 2 tłokowe kosztują na Allegro.pl od 560zł. I naprawdę warto do niego dopłacić. Taki kompresor będzie miał ok 200 litrów wydajności na wyjściu. A to naprawdę duuża różnica.
Maliniak123, Twój kompresor jest na 230v czy 400v?
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 29-04-2015, 19:36   

Dzięki rozjaśniłeś mi sytuacje wezmę tego Airpressa 2 tłokowego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Maliniak123
Bywalec


Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 48
Skąd: Radom
Wysłany: 29-04-2015, 20:05   

Sw.Piotrek napisał/a:
zibi86
Maliniak123, Twój kompresor jest na 230v czy 400v?


Na 230, dzwoniłem już do sklepu w którym go kupiłem ( oddaje na gwarancje ) sprzedawca powiedział że tak nie może być, jak ma efektywną podaną przez producenta 230l/min to minimum tyle musi osiągać, do tej pory mało go używałem a nawet bardzo mało może z 10 razy chodził i to głównie dobić wiatru do auta, teraz chciałbym coś trysnąć, poduczyć się na swoim aucie. Obliczyłem wydajność i byłem w totalnym szoku, a skazówka na manometrze strasznie wolno się podnosi, może zaworek w głowiczce zablokował się w mało otwartej pozycji nie wiem nie znam się ale dobrze że chce lakierować bo tak gwarancja by mineła a ja nadal bym się nie zorjętował...Dodam tylko że on od początku tak chodził a że mało styczności wcześnie z tym miałem to nie bardzo byłem zorientowany że coś jest nie tak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Alen
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: 30-04-2015, 22:29   

Witam
Tak jak kolega ja również przymierzam się do zakupu sprężareczki .
Cel drobne naprawy karoserii we własnym aucie itp.
Na celowniku mam coś takiego - co o tym sądzicie?
http://www.tagred.pl/pl_P...%2C-24m.gw./230
Czy zdobne obicia lakieru lepiej zamalować aerografem czy pistoletem i jaką dyszę wybrać?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misias
uzależniony od forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 304
Punkty: 9/3
Skąd: Zawiercie,Śląskie
Wysłany: 01-05-2015, 11:22   

Alen, Kup sobie spreżarkę 2 tłokową moze być 50l.ale 2 tłoki robią robotę szybko dobija.
Pistolet lakierniczy mini do drobnych zaprawek lakierniczych dysza 0.8-0.1 .

Pistolet lakierniczy standardowy z dyszą 1.3 nadaje sie i do bazy jak i klaru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kjarzyna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2016, 11:49   

Zerknij na ofertę Airpolu, korzystam z ich urządzeń u siebie w warsztacie i absolutnie nic się nie dzieje. Polecam ten artykuł na temat wyboru sprężarki, może Ci trochę ułatwi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
januszkos
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 5
Wysłany: 23-06-2018, 10:54   

na RG narzędzia maja fajna ofertę, może tam warto zaglądnąć?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne