lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sposób na rdze na krawędziach drzwi - czy dobrze myślę?
Autor Wiadomość
barti879
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 21-02-2015, 22:26   Sposób na rdze na krawędziach drzwi - czy dobrze myślę?

Witam,
od kilku miesięcy jeżdżę Fordem Focusem. Jak wiadomo ten model ma problemy z rdzą na krawędziach drzwi. Jest ona widoczna głównie od wewnątrz, choć wychodzi już na stronę zewnętrzną (około 3-5mm od dolnej krawędzi). Mam zamiar się tym zająć i po przeczytaniu wielu tematów o tej tematyce wymyśliłem pewien sposób. Nie zależy mi specjalnie na estetyce, bo krawędzi i tak w sumie nie widać. W skrócie chciałbym zrobić to tak:

1. Wyczyszczenie całej rdzy do gołej blachy
2. Pomalowanie podkładem reaktywnym Novol Protect 340
3. Pomalowanie podkładem akrylowym Novol 330
4. Wypełnienie ubytków na łączeniach blach masą Novol Gravit 620
5. Pomalowanie środkiem ochrony karoserii Novol Gravit 610
6. "Wstrzyknięcie" w otwory drzwi środka antykorozyjnego do profili zamkniętych Valvoline Tectyl ML

Estetyka wielu z Was pewnie nie zadowala, ale mój Ford jest w kolorze granatowym, więc centymetrowy pasek na spodzie drzwi będzie słabo widoczny.

Czy to będzie dobre zabezpieczenie przed dalszym rozwojem korozji? Jeśli nie to proszę o dalsze sugestie ;)



Z góry dziękuję za pomoc !

Pozdrawiam, Bartek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 22-02-2015, 00:22   

To co zaproponowałeś jest najlepszym co możesz zrobić ale i tak nie zatrzymasz procesu korodowania tylko go schowasz. Jak zaczniesz czyścic to się przekonasz że tam są już dziurki większe albo minimalne wżery które bardzo trudno dostrzec ale są.
pkt.6 działa antykorozyjnie tam gdzie jej jeszcze nie ma nie zatrzymuje już istniejącej rdzy ale daj żebyś spał dobrze w nocy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
barti879
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 22-02-2015, 09:35   

Dzięki za odpowiedź. Procesu korodowania nie zatrzymam - to oczywiste, ale czy mój pomysł będzie trwalszy niż pomalowanie wszystkiego zwykłym lakierem akrylowym w kolorze nadwozia? Bardzo zależy mi na trwałości - samochód robię dla siebie a nie na sprzedaż ;)

[ Dodano: 22-02-2015, 11:31 ]
Przed chwilą dokładnie obejrzałem moją "foczkę" i sprawy nie mają się zbyt dobrze. Pęcherze rdzy widoczne są nawet 3cm od krawędzi drzwi więc zamalowanie tego tylko środkiem do podwozi odpada. Czy ów środek można malować lakierami? Miejsca rdzy chciałbym najpierw nim pokryć i na to lakier w kolorze nadwozia. W miejscach gdzie nie ma rdzy tylko bym zmatowił, dał podkład i kolor. Czy warto się z tym bawić czy lepiej na całość dać tylko podkład reaktywny, akrylowy i kolor?

Bardzo proszę o pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 22-02-2015, 16:27   

Baranek (bo tak nazywa się to potocznie) można malować ale zacznij od oczyszczenia tych drzwi a później dostosujesz sposób naprawy do potrzeb bo o ile znamy focusy to masz tam dziury, i wszelkiego rodzaju syf.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barti879
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 22-02-2015, 17:23   

Co do dziur pewnie niestety masz racje... Wszystko okaże sie po wyczyszczeniu ale chciałbym wiedzieć cy warto kupować ten środek do podwozi (będe zamawiał wszystko razem). Zabezpieczenie takim specyfikiem będzie bardziej trwałe niż samym lakierem, czy dać sobie spokój z takimi kombinacjami?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kamil208
Klubowicz


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 683
Otrzymał 20 punkt(y)
Skąd: z daleka
Wysłany: 22-02-2015, 19:00   

Jeżeli nie przeszkadza ci jego wygląd bo nawet jak go pomalujesz to będzie widoczny to warto bo najskuteczniej zasłoni to co tam masz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barti879
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2015
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 22-02-2015, 22:14   

Dzięki za pomoc !

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego baranka. Czy taki do nakładania pistoletem jest lepszy od sprayu? Są między nimi duże różnice? Nie posiadam takiego pistoletu więc byłby to kolejny wydatek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Gościu
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: że: znowu:
Wysłany: 26-02-2015, 17:58   

Nie wiem, co z barankiem, ale jeśli chodzi o to, co poprzednio pisaliście, to muszę napisać, że można pozbyć się rdzy, przynajmniej na długi czas. Chodzi mi o usuwanie rdzy za pomocą środku, który jest tylko z organicznych roztworów. Ja taki kupiłem i pozbyłem się rdzy w okapu kuchennego z nierdzewki, potem jeszcze z karoserii mojego samochodu. To jest właśnie sposób na rdzę. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to ja nie będę tutaj śmiecił, ale zapraszam na stronę www.emergo-metal.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stefan805
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 9
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Slask
Wysłany: 03-04-2015, 17:08   

a nie lepiej zamiast podkladu akrylowego dac jeszcze wczesniej epoxyd ? przeciez akryl wchlania wilgoc...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne