lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki pistolet do refinishu
Autor Wiadomość
tom201
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 31-08-2014, 19:56   Jaki pistolet do refinishu

Witam wszystkich
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego na początku chciałbym wszystkich serdecznie powitać.
Zajrzałem na to forum ponieważ właśnie stanąłem przed wyborem urządzenia natryskowego tzw pistoletu malarskiego, którego będę używał do nanoszenia lakierów głównie akrylowych 2K na samochodach, motocyklach. Nie lakieruję też zbyt wiele, powiedzmy 2 - 3 elementy w miesiącu (czyli auto lub motocykl w zależności co naprawiam)
Z lakiernictwem jestem związany od ok 15 lat i kilka pistoletów już miałem w ręku, jednak w miarę nabierania praktyki przestawały one być wystarczające pod względem jakości działania bo pistolety z nazwą HVLP w rzeczywistości działały jak HP. Nie wyszedłem jednak w swoich doświadczeniach poza pistolety no-name i ChRL.
Nadszedł teraz czas kiedy chciałbym nabyć sprzęt solidny i markowy.
Jak pisałem wyżej pistolet będzie wykorzystywany do lakierowania mniejszych i większych elementów, jeśli chodzi o samochody to z zewnątrz i wewnątrz.
Chciałbym aby pistolet był na tyle uniwersalny aby można było nim nanosić lakiery bazowe jak i bezbarwne ( do podkładów mam osobny pistolet na uwadze ale to jest sprawa drugorzędna)
Kolejna sprawa jaka jest istotna w doborze pistoletu to sprężarka. Obecnie posiadam sprężarkę o wydajności faktycznej 1000l/min ze zbiornikiem 200L (wykorzystuje ją również do napędu narzędzi pneumatycznych ale nie równocześnie z lakierowaniem)
Pistolet lakierniczy powinien mieć prostą budowę oraz stosunkową łatwość dostępności części zamiennych, części do rozbudowy (np komplet z dyszą 1.2 do bazy i 1.3 do bezbarwnego)
Pistolet powinien się cechować dobrym stosunkiem ceny do jakości oraz powyżej opisanych możliwości. Wydaje mi się, że to co napisałem zawęziło krąg poszukiwań. Jeśli przez swoja niewiedze o rynku tego typu narzędzi napiszecie że nie ma takiego pistoletu spełniającego postawione warunki to przyjmę to z pokorą. Proszę jednak w takim wypadku o podanie przykładów czegoś co będzie najbliżej moim wymaganiom.
Proszę was o poradę bo przeglądam ofertę takich narzędzi i widzę ze jest tego bardzo dużo i im więcej szukam tym mam więcej wątpliwości co wybrać. Mam swoich faworytów jak najbardziej, jednak celowo o nich nie pisze póki co aby nie sugerować odpowiedzi.
O cenie celowo nie wspomniałem tak na wprost bo jest to dla mnie wydatek jednorazowy więc zniosę w spokoju w zasadzie każdą kwotę (każdą rozsądną kwotę bo 5000zł nie dam za pistolet do malowania) a ze lobię się otaczać dobrymi narzędziami dlatego chciałbym coś sensownego.
Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi i sugestie. Jeśli to możliwe, proszę podawać linki wraz zaufanych dostawców wraz z cenami.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 31-08-2014, 20:23   

Devilbiss gti pro lite, w miare uniwersalny sprzęt. Ja użytkuje starszy model bordowy gti pro z dyszą 1.3 T1 do bazy i klaru, i jestem z niego zadowolony, taki kompromis sprzętowy jeden pistolet do bazy i klaru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 01-09-2014, 21:40   

Witamy!
DV gti pro 1.3 T1
DV gti pro lite 1.3 T1
Iwata W400 WBX 1.4
Iwata W400 clasic -jesli komuś nie pasuje preatomizacja (dysze od 0.8-2.5)
Iwata AZ3 HTE2 1.3 (AirGunsa)
Sata 3000B RP 1.2 lub 1.3
Sata 4000B RP 1.2 lub 1.3

Wybór jest spory jak widzisz, kto co lubi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
tom201
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 02-09-2014, 09:26   

Dziękuję Panowie za zainteresowanie moim tematem i jestem wdzięczny za udzielone porady i odpowiedzi.
Na tym etapie mogę powiedzieć co przypadło mi do gustu podczas poszukiwań sprzętu. Był to właśnie DV z proponowaną dyszą 1,3 i głowicą T1 ( a raczej w wersji lite to będzie T10 - jeśli się nie mylę i proszę o sprostowanie w razie potrzeby)
Proszę również o wytłumaczenie jak to jest w tych DV jeśli chodzi o te głowice ponieważ są T10B (rozumiem że chodzi o base) oraz T10C (clar) Czy te głowice równią się czymś oraz podczas aplikacji. A dokładniej czy decydując się na ten sprzęt muszę kupic obie głowice tzn T10C i T10B czy wystarczy jedną z nich a jak jedną to którą konkretnie czy może dowolną..

Kolejny sprzęt który podzielił moje zdanie to Sata 4000B RP dysza 1,2 lub 1,3. Pojawia się pytanie czy nadaje się tak samo do bazy i klaru czy trzeba coś zmieniać bo jeśli trzeba zmieniać z 1,2 na 1,3 między bazą a klarem to juz nie jest tak ekonomicznie fajnie bo chyba nie da się zmienić samej głowicy ale trzeba zmieniać więcej a taki zestaw kosztuje parę stów, więc już wychodzi powyżej 2tyś.
Proszę o wypowiedź na ten temat, najlepiej praktyków, przed podjęciem ostatecznej decyzji przeze mnie. Według mnie jeśli DV wystarczy tylko jedna głowica to w porównaniu do saty wypada ponad 500zl taniej a to już 1/3 ceny sprzętu czyli według mojej oceny byłoby ekonomicznie nieuzasadnione przepłacać. Chyba że efekty lakiernicze saty byłyby również o 1/3 lepsze od DV.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
darekk
Wyjadacz



Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 120
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: małoposka
Wysłany: 03-09-2014, 07:59   

W devilbiss-ach oznaczenia typu "C" czy B to tylko marketing(wg mnie), odnośnie tych pistoletów, chyba że ktoś kupuje dwa guny jeden do klaru a drugi do bazy to ma oznaczenie , który do czego. U mnie w starszym modelu też było oznaczenie na korpusie pistoletu base lub clear. Sama dysza ma tę samą konstrukcje niezależnie czy "C" czy "B"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tom201
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 03-09-2014, 08:40   

Dziękuję za zainteresowanie tematem i za odpowiedzi kolegom darekk i Teem, które były bardzo pomocne ;) (punkt dla was)
Moje oststecznie wątpliwości (SATA vs. DV) rozwiał wątek na tym forum opisujący TU
Zatem mój wybór padł na Devilbiss GTI PRO Lite 1,3 T10 - tym bardziej że dostałem na niego bardzo dobrą cenę (w cenie GTI PRO) a sprzęt już jedzie. O własnych doświadczeniach z tym sprzętem postaram się napisać przy okazji.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne