lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: martek
30-03-2014, 12:23
Jaki pistolet do natrysków ?
Autor Wiadomość
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 29-03-2014, 07:16   Jaki pistolet do natrysków ?

Witam

Jakimi pistoletami robicie natryski w mieszalniach ? o ile robicie , bo ja mam mały problem, jak zrobię kolor i natrysk , to bywa że jak klient zrobi u siebie to wychodzi mu ciemniejszy ?

sam nie wiem gdzie jest problem ?
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 29-03-2014, 18:17   

Np złe proporcje mieszania farby, inne ciśnienie, inny pistolet, za grubo dolane, zbyt wiele warstw, za krótki czas odparowania między warstwami, podsuszanie opalarką albo na grzejniku, inna temp otoczenia, Inny vs pod lakierem.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29-03-2014, 20:01   

4x4 napisał/a:

Jakimi pistoletami robicie natryski w mieszalniach ?

Natryski próbne powinno się robić dokładnie takimi samymi pistoletami jakimi dana baza będzie aplikowana na lakierowany panel, dokładnie tym samym ciśnieniem roboczym, dokładnie z takiej samej odległości, dokładnie w takiej samej temp. otoczenia i wilgotności względnej, i dokładnie o takiej samej lepkości, o czym już nadmienił madmax,
4x4 napisał/a:
o ile robicie

Jeśli chodzi o mnie, to nie robię próbnych natrysków...bo nie ma takiej potrzeby ;) ... cały system, jak i dokumentacja są tak dopracowane, że nie ma potrzeby korygowania i marnowania czasu na robienie natrysków. Praktycznie 80% kolorów robię bez cieniowania, a te pozostałe 20% cieniuje tak dla bezpieczeństwa wtedy, kiedy mam choć cień wątpliwości w kwestii zgodności fandeck'a z kolorem na karoserii. Oczywiście odpowiednia szarość widmowa to podstawa.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 30-03-2014, 10:04   

jacklack napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie, to nie robię próbnych natrysków...bo nie ma takiej potrzeby ;) ... cały system, jak i dokumentacja są tak dopracowane, że nie ma potrzeby korygowania i marnowania czasu na robienie natrysków. Praktycznie 80% kolorów robię bez cieniowania, a te pozostałe 20% cieniuje tak dla bezpieczeństwa
Też tak chce :(
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-03-2014, 22:20   

madmax napisał/a:
jacklack napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie, to nie robię próbnych natrysków...bo nie ma takiej potrzeby ;) ... cały system, jak i dokumentacja są tak dopracowane, że nie ma potrzeby korygowania i marnowania czasu na robienie natrysków. Praktycznie 80% kolorów robię bez cieniowania, a te pozostałe 20% cieniuje tak dla bezpieczeństwa
(


madmax napisał/a:
Też tak chce :(

Chcieć, znaczy móc ;) ...przede wszystkim trzeba się fizycznie i mentalnie przestawić z systemu konwencjonalnego na wodorozcieńczalny. Skorzystać z cyklu szkoleń na których zapoznasz się z produktem i jego uwarunkowaniami aplikacyjnymi, które dość mocno różnią się od procedury aplikacji baz konwencjonalnych.

Nie odbiegajmy jednak od tematu przewodniego, czyli niezgodności natrysku próbnego zrobionego w mieszalni, z tym co w rzeczywistości ujawnia się kolorystycznie po aplikacji bazy w warsztacie.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne