lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
14-03-2014, 22:17
Jak lakierujecie bazą
Autor Wiadomość
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 08-03-2014, 20:09   Jak lakierujecie bazą

Witam,mam takie pytanie może i niezbyt to brzmi ale jestem początkujący i cały czas uczę się,posiadam Sate jet 4000 RP i zauważyłem że jak bazę wypruszam a nie wylewam to raz że idzie jej mniej i potem bezbarwny inaczej się układa,czy robię dobrze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 08-03-2014, 21:47   

Witam!
Jak choinki stoją w lesie albo leżą to kiedy trzeba wiecej śniegu aby je pokryć w całości?
Baze wyprusza sie tylko na ostatniej warstwie.
Masz świetny pistolet szkoda, ze nie potrafisz go jeszcze wykorzystać w stu procentach.
Ale praktyka czyni mistrza :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 08-03-2014, 22:19   

Ja ani nie wylewam ani nie wypruszam.
Po prostu aplikuje pełne warstwy niedolane, wtedy ziarno ładnie się układa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 08-03-2014, 22:37   

lackspec napisał/a:
Ja ani nie wylewam ani nie wypruszam.
Po prostu aplikuje pełne warstwy niedolane, wtedy ziarno ładnie się układa.


I przeważnie kolor jest inny jak na fiszce.
Powinno się robić tak jak system nakazuje. Wtedy i kolor się zgadza i kieszeń jest uśmiechnięta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 08-03-2014, 22:43   

Powiem ci że jeszcze nie miałem żadnych problemów ....... . Jak na razie odpukać.
Oczywiście na ciśnieniu jakim zaleca producent.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 08-03-2014, 23:17   

TeeM napisał/a:
Witam!
Jak choinki stoją w lesie albo leżą to kiedy trzeba wiecej śniegu aby je pokryć w całości?
Baze wyprusza sie tylko na ostatniej warstwie.
Masz świetny pistolet szkoda, ze nie potrafisz go jeszcze wykorzystać w stu procentach.
Ale praktyka czyni mistrza :)


No i tego ostatniego trochę brakuje :angry: bo cała zimę nic nie robiłem,ja do pistoletu nie mam najmniejszych zastrzeżeń i nie chce innego,mam dwie Saty i jeszcze muszę kupić trzecią do podkładu tylko do mojej ręki która prowadzi pistolet ale właśnie zauważyłem że jeśli się wypyli warstwę bazy to klar lepiej się układa i mam jeszcze takie pytanie,czy też tak macie że strumień lakieru bezbarwnego jest ,,miękki,, kolega lakieruje starszą Satą i u niego strumień jest ,,ostry,, a u mnie mam wrażenie że tak jakby miała za małe ciśnienie ale mam manometr pod pistoletem i jest na 2 bary ustawione chyba że oszukuje?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-03-2014, 00:20   

Im więcej warstw bazy tym gorzej...im bardziej ona chropowata, tym więcej lakieru trzeba na nią nałożyć, w wyniku czego i tak po czasie bezbarwny się zapadnie w szczeliny bazy konwencjonalnej powstałe podczas jej naprószenia i jej odparowania po czasie...
To wszystko jest zależne od danego systemu i zaleceń, grunt to stosować się do zaleceń aplikacyjnych danego producenta- temp. aplikacyjnej, ilości nakładanych warstw, odpowiedniej dyszy i ciśnienia roboczego w konkretnym dedykowanym aparacie natryskowym,
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 09-03-2014, 01:01   

jacklack napisał/a:
Im więcej warstw bazy tym gorzej...im bardziej ona chropowata, tym więcej lakieru trzeba na nią nałożyć, w wyniku czego i tak po czasie bezbarwny się zapadnie w szczeliny bazy konwencjonalnej powstałe podczas jej naprószenia i jej odparowania po czasie...
To wszystko jest zależne od danego systemu i zaleceń, grunt to stosować się do zaleceń aplikacyjnych danego producenta- temp. aplikacyjnej, ilości nakładanych warstw, odpowiedniej dyszy i ciśnienia roboczego w konkretnym dedykowanym aparacie natryskowym,


Trudno się z Tobą nie zgodzić,problem tkwi w tym że nie mam do kogo podjechać aby mi pokazał jak na prawdę wykorzystać potencjał Saty,na razie to sam testuje jak tu dojść do złotego śrdoka,bazy mam ze Standoxa przeważnie,dyszę 1.3 ciśnienie ustawiam na 2.0 2.2 maksymalnie temperatura 18-22 stopnie obecnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-03-2014, 12:00   

MarcinGSI napisał/a:
bazy mam ze Standoxa

Napisz dokładnie na jakim systemie pracujesz, bo to podstawa.
Opisz również jak nakładasz tą bazę...jak wygląda 1 warstwa i jak wyglądają następne.
Kolejna sprawa to szarości widmowe, czy stosujesz je odpowiednio do danego koloru? bo to też na wpływ na ilość warstw bazy i co za tym idzie jej grubość.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 09-03-2014, 14:52   

jacklack napisał/a:
Napisz dokładnie na jakim systemie pracujesz, bo to podstawa.
Opisz również jak nakładasz tą bazę...jak wygląda 1 warstwa i jak wyglądają następne.
Kolejna sprawa to szarości widmowe, czy stosujesz je odpowiednio do danego koloru? bo to też na wpływ na ilość warstw bazy i co za tym idzie jej grubość.


Bazy są konwencjonalne ze Standoxa jeśli o to chodzi.
Pierwszą warstwę robię taka delikatną wypyłkę następnie drugą wylewam i trzecią to juz taka właśnie typowe wypylenie po czym baza wygląda na taka szorstką a nie gładką jak po typowym wylaniu.
A jeszcze spytam w kwestii ustawienia Saty 4000czy regulację od ilości materiału powinna być rozkrecona na maksa?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-03-2014, 17:19   

MarcinGSI napisał/a:

Bazy są konwencjonalne ze Standoxa jeśli o to chodzi.

Chodziło mi o konkretny system-jego nazwę np. Standox Basislack
MarcinGSI napisał/a:
Pierwszą warstwę robię taka delikatną wypyłkę następnie drugą wylewam i trzecią to juz taka właśnie typowe wypylenie po czym baza wygląda na taka szorstką a nie gładką jak po typowym wylaniu.

Nie jestem pewien czy to prawidłowa aplikacja, zbyt dużo tego pylenia.
Spróbuj dać pierwszą jak i drugą w pełni mokra (wylaną) z odparowaniem, i pewnie taka jest zalecana aplikacja tej bazy.
Lub tak jak w systemie C6000 DP, (obecnie Cromax) pierwsza pół mokra, odparowanie i druga pełna wylana aż będziesz widział jak ziarno pływa ;) i na tym koniec, bez żadnego następnie pylenia.
Cytat:
A jeszcze spytam w kwestii ustawienia Saty 4000czy regulację od ilości materiału powinna być rozkrecona na maksa?

Materiał jak i szerokość strumienia na max.
Ciśnienie 2,2 bar
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 10-03-2014, 08:15   

Dzięki za pomoc,będę dzisiaj albo lakierował maskę i zderzak to wypróbuję ta metodę.

A co do systemu to spytam dzisiaj w mieszalni jak sie nazywa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 11-03-2014, 19:48   

Zrobiłem tak jak mówisz i jest lepiej,teraz nic innego jak ćwiczyć bo praktyka jest bardzo ważna.I musze sobie chyba oryginalny manometr kupić bo ten co mam szwankuje i do tego dzisiaj mi upadł i pękł.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-03-2014, 23:54   

Cytat:

Zrobiłem tak jak mówisz i jest lepiej,teraz nic innego jak ćwiczyć

Ćwiczyć owszem, ale podstawa to zapoznać się szczegółowo z karta techniczną tego produktu. Dlatego też pytałem o ten system.

Nakładanie bazy czy bezbarwnego jeśli chodzi o ilości aplikowanych warstw nie może być, i nie polega na zasadzie chybił/trafił...nie można nałożyć ponad zalecanej ilości warstw bazy ponieważ poza ekonomią niesie to uboczne skutki w wyglądzie powłoki dekoracyjnej. Czyli zapadanie się lakieru bezbarwnego z struktury bazy (w tym wypadku konwencjonalnej ) która ma strukturę kulek (baza wodna płytek). Pomiędzy tymi kulkami oczywiście widząc to w dużym powiększeniu, uwięziony jest dość długo po nałożeniu lakieru bezbarwnego rozcieńczalnik, który uwalniając się tworzy wolne miejsce sprzyjające wchłonięciu bezbarwnego.

Tak więc im mniej bazy, tym lepiej...im bardziej rygorystyczne zastosowanie odpowiedniej szarości widmowej dedykowanej przez danego producenta pod dany kolor, tym mniej aplikowanej bazy i mniej defektów po czasie.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne