lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż kabiny lakierniczej
Autor Wiadomość
kenzo71198
Użytkownik
kenzo


Wiek: 57
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 17
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: cork
Wysłany: 21-08-2009, 21:38   

Witam Kolegow.Jestem tutaj nowy-to moj pierwszy post wiec jesli strzele jakas gafe typu,,nie ten temat,,czy ,,nie to forum,,prosze o wyrozumialos.Na wstepie gratuluje-forum bardzo interesujace i pouczajace.Moje pytanie dotyczy montarzu uzywanej komory lakierniczej.Czy ktos sie orientuje w temacie?Od czego zaczac,jaka kolejnosc i na co zwrocic szczegolna uwage?Dodam ze komora jest na podstawie/podwyzszeniu/czyli chyba bedzie bez kopania kanalu.Z gory dziekuje za odpowiedz.
_________________
kenzo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 21-08-2009, 23:32   

kenzo71198 napisał/a:
na co zwrocic szczegolna uwage?
na poziom i przekątną podstawy.
kenzo71198 napisał/a:
Dodam ze komora jest na podstawie/podwyzszeniu/c
a to, to proponuję zrobić w jednym poziomie z posadzką warsztatu. czyli prosty wykop , ze trzydzieści cm niżej ,tyle co wysokość dolnego kanału.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
kenzo71198
Użytkownik
kenzo


Wiek: 57
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 17
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: cork
Wysłany: 22-08-2009, 20:40   

Dzieki,tez uwazam ze lepszy bylby wykop ale nie wiem czy to bedzie mozliwe,ktos podpowiadal zeby zamontowac elektryczna wciagarke,ale czt to zda egzamin?Wiec najpierw podstawa a czy ktos z kolegow zna kolejnosc montarzu nastepnych elementow?A moze jakis link do instrukcji montarzu jakiejs komory?
_________________
kenzo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-08-2009, 21:33   

Popieram to co napisał @baqo. Wykop dziurę w ziemi wylej cement na płasko ustaw podstawę, obłóż boki cienkim styropianem zasyp poskacz zagęszczarką i zalej boki. Nie daj się wkręcać w wyciągarkę ... i gdzie ją zamontujesz ? wewnątrz kabiny ?
Samochody do lakierowania z zasady są porozkręcane i nie jeżdżą. Wpychanie ich po rampie to koszmar, a wypychanie to ryzyko uszkodzenia. Wykop dziurę.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-08-2009, 21:59   

kenzo71198 napisał/a:
a czy ktos z kolegow zna kolejnosc montarzu nastepnych elementow?
ja zaczynam od tylnej ścieny,od jednego z narożników. jak mam dwa narożniki i tylną ścianę łapię je od góry ramą do filtrów sufitowych. oczywiście mówię o kabinie SAIMA model beta. potem dostawianie paneli i znów górna rama ,tak aż do drzwi wjazdowych. potem brama i zaczynamy zamykać kabinę sufitem od tylnej ściany.miałem zdjęcia jak składałem ,ale po awarii dysku lipa.ale wiem kto ma to foto FRANCO.wysyłałem mu i ma jeszcze wiele innych swoich z montażu kabin. jak go złapię to może mi odeśle
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kenzo71198
Użytkownik
kenzo


Wiek: 57
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 17
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: cork
Wysłany: 22-08-2009, 23:42   

Dzieki za informacje.Wprawdzie jestem tylko pracownikiem ale szef/bardzo rowny gosc/nalezy do ludzi typu,,strus pedziwiatr,,i planowanie nie jest jego mocna strona a ja niechcialbym z powodu drobnego niedopatrzenia w planie wpychac kazdego auta czy ciagnika pod gorke do komory-z tad moje zaangazowanie w temat.Poza tym zakup uzywanej komory zamias nowej to byla moja sugestia :glupek:

[ Dodano: 22-08-2009, 23:54 ]
Dzieki Bago,mam juz jakies blade pojecie od czego zaczac,ale nie wiek jak wyglada kwestia uszczelnienia,nie ogladalem dokladnie tej komory/przyjechala zdemontowana/ ale zakladam ze nie ma tam pomiedzy elementami uszczelek wiec pewnie trzeba bedzie zaopatrzyc sie w duza ilosc jakiegos spoiwa/kleju i po koleji uszczelniac kazdy element?Bede wdzieczny za podpowiedz i forki o ktorych wspominales.
_________________
kenzo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne