lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
27-02-2012, 23:53
Co to za technika usuwania wgnieceń?
Autor Wiadomość
mantee78
Użytkownik
Tomek ;)



Wiek: 46
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 15
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Ostróda/Notts-UK
Wysłany: 14-08-2009, 00:54   Co to za technika usuwania wgnieceń?

Witam :)

Niedawno przypadkiem natrafiłem na ten materiał:

Paintless dent removal pics

Co to za technika? Czy po usuniętym wgnieceniu nie pozostaje ślad?

Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 14-08-2009, 07:14   

polega to na wypychaniu od wewnatrz i wpychaniu od zewnatrz , udrzaniu specjalnym mlotkiem tak zeby niezniszczyc powloki klakierniczej , uzywa sie do tego specjalnych precikow o roznych krztaltach i dlugosciach , te techniki maja rozne nazwy , zaleznie od firmy ktora to produkuje , tak ze morzna to robic przyklejajac specjalne koncowki do lakieru i podciagajac , zwykly lajek po takiej naprawie niepowiniem zobaczyc zadnego dolka , ale lakiernik zobaczy poniewaz w 100% zadko kiedy da sie to naprawic
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-08-2009, 07:58   

jerryhaj napisał/a:
zwykly lajek po takiej naprawie niepowiniem zobaczyc zadnego dolka , ale lakiernik zobaczy poniewaz w 100% zadko kiedy da sie to naprawic
na filmach widać że wychodzi idealnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-08-2009, 16:42   

Jest jescze takie cos urzadzenie zwane PULLER. Przyssawka jak do szyb i podłaczenie do kompresora i ciągnie. Ale to tylko nadaje sie do wgniecen np od kolana, łokcia. Tak żeby nie rozbierać pół auta i klepiac tylko wyssac.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-08-2009, 11:14   

Do nas do warsztatu czasami przyjeżdza koleś i wyciaga male wgniotki zestawem przyssawek i klejem z allegro tym chyba donkikongiem czy jakoś tak. No i powiem szczerze że ładnie mu to wychodzi nie ma nawet śladu. Kiedyś mnie bardzo zadziwił jak wyciagnął wgniecenia na słupku, takim lipnym klejem a pociągnął tą twardą blache z VW i to jeszcze na słupku.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 15-08-2009, 11:24   

madmax napisał/a:
chyba donkikongiem
to przecież pare zł kosztuje.....
i faktycznie tak działa ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 15-08-2009, 11:36   

Cytat:
to przecież pare zł kosztuje.....
i faktycznie tak działa ?

No działa.Na Youtube jest dużo filmików które pokazują że działa :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 15-08-2009, 12:58   

maniek napisał/a:
No działa.Na Youtube jest dużo filmików które pokazują że działa :)
tak tylko ze wiesz jak to na filmiku czy zdjęciu ! ! dokładne to nigdy nie jest i zawsze sporo ukrywa niedokładności itd....

moze sobie takie zamówie.... pobawie sie tym :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-08-2009, 14:22   

no wiesz sam donkikong to nie wszystko trzeba tez umiec młoteczkiem w odpowiednich miejscach puknąć zeby nie wskakiwalo spowrotem do środka
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 15-08-2009, 20:15   

Kiedyś to kupiłem i się troche tym z bratem pobawiłem.Jak dla mnie to jest nie skuteczne,nie wierze że da się tak zrobić aby pod kątem nie było śladu żadnego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-08-2009, 22:42   

No to sie słabo staraliście
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-08-2009, 17:44   

madmax napisał/a:
no wiesz sam donkikong to nie wszystko trzeba tez umiec młoteczkiem w odpowiednich miejscach puknąć zeby nie wskakiwalo spowrotem do środka
przy większym wgnieceniu na pewno :) w sumie z młoteczkiem itp... rzeczami by problemu nie był bo cały czas tym wypycham wgniecenia z tym ze czasem jest takie miejsce ze sie od tyłu nie da dojść :/
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-08-2009, 18:42   

slawek1979 napisał/a:
Kiedyś to kupiłem i się troche tym z bratem pobawiłem.Jak dla mnie to jest nie skuteczne,nie wierze że da się tak zrobić aby pod kątem nie było śladu żadnego.

zawsze kolego zostanie ślad , nie ma na to skutecznej metody.Ci co mówią że się da to ich wyśmiej. pamiętaj że materiał pod wpływem uderzenia zmienia właściwości, w jednym miejscu jest rozciągnięty a w drugim ściągnięty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-08-2009, 19:54   

stech napisał/a:
slawek1979 napisał/a:
Kiedyś to kupiłem i się troche tym z bratem pobawiłem.Jak dla mnie to jest nie skuteczne,nie wierze że da się tak zrobić aby pod kątem nie było śladu żadnego.

zawsze kolego zostanie ślad , nie ma na to skutecznej metody.Ci co mówią że się da to ich wyśmiej. pamiętaj że materiał pod wpływem uderzenia zmienia właściwości, w jednym miejscu jest rozciągnięty a w drugim ściągnięty.


Ale ty głupoty piszesz sam na własne oczy widziałem jak gościu pięknie wyciąga wgniotki i nie wmówisz mi że ślady zostają, nie ma tu oczywiście mowy o wgnieceniu na połowe dachy czy drzwi tylko o np naciśnięciu ręką maski.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-08-2009, 20:01   

madmax napisał/a:
stech napisał/a:
slawek1979 napisał/a:
Kiedyś to kupiłem i się troche tym z bratem pobawiłem.Jak dla mnie to jest nie skuteczne,nie wierze że da się tak zrobić aby pod kątem nie było śladu żadnego.

zawsze kolego zostanie ślad , nie ma na to skutecznej metody.Ci co mówią że się da to ich wyśmiej. pamiętaj że materiał pod wpływem uderzenia zmienia właściwości, w jednym miejscu jest rozciągnięty a w drugim ściągnięty.


Ale ty głupoty piszesz sam na własne oczy widziałem jak gościu pięknie wyciąga wgniotki i nie wmówisz mi że ślady zostają, nie ma tu oczywiście mowy o wgnieceniu na połowe dachy czy drzwi tylko o np naciśnięciu ręką maski.

wiesz co? nie bede z tobą polemizował, ale to Ty nie masz racji.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-08-2009, 20:55   

Ja też sie nie mam zamiaru z tobą sprzeczać ty widziałeś tak a ja widziałem tak, ot koniec głupiej dyskusji
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-08-2009, 20:58   

Cytat:
ot koniec głupiej dyskusji
spoko chłopaqki! jednemu wyjdzie lepiej,innemu inaczej. zależy jakie uszkodzenie,jakie dojście ,itd.nie ma się co spierać. :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-08-2009, 20:59   

A no nie ma o co.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 16-08-2009, 21:09   

Do mnie do pracy przyjezdzaja panowie na wyciaganie wgniecen metoda bez lakierowania.Samochody po gradzie,wychodza idealnie.Piszac idealnie mam na mysli powloke lakierowa w nienaruszonym stanie oraz zero sladow po pierwotnych uszkodzeniach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-08-2009, 21:27   

baqo napisał/a:
Cytat:
ot koniec głupiej dyskusji
spoko chłopaqki! jednemu wyjdzie lepiej,innemu inaczej. zależy jakie uszkodzenie,jakie dojście ,itd.nie ma się co spierać. :nono:
@bago szacuneczek, nie mam zamiaru sie sprzeczac, nie ma o co, może fakt, poniosło mnie ale mi chodzi o to że nie można zrobić na ideał wgnieceń,może jestem staroświecki a technika poszła tak do przodu? Pozdrawiam kolegów. @gola jak możesz bardzo proszę opisz mi metode wyciągania po gradzie tych wgnieceń, będę o tyle mądrzejszy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-08-2009, 21:30   

stech napisał/a:
baqo napisał/a:
Cytat:
ot koniec głupiej dyskusji
spoko chłopaqki! jednemu wyjdzie lepiej,innemu inaczej. zależy jakie uszkodzenie,jakie dojście ,itd.nie ma się co spierać. :nono:
@bago szacuneczek, nie mam zamiaru sie sprzeczac, nie ma o co, może fakt, poniosło mnie ale mi chodzi o to że nie można zrobić na ideał wgnieceń,może jestem staroświecki a technika poszła tak do przodu? Pozdrawiam kolegów. @gola jak możesz bardzo proszę opisz mi metode wyciągania po gradzie tych wgnieceń, będę o tyle mądrzejszy.


Na youtube jest dużo filmików jak wyciagaja takie wgniecenia i czym. Kiedyś jedno takie oglądałem, wyciągali chyba z renault clio ciemny niebieski, zmasakrowane jak po armagedonie oczywiscie GRAD i efekt taki że gałki wyskakują.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 18-08-2009, 21:06   

Metal się rozciąga od uderzeń, także może da się tym zrobić te delikatniejsze,ale mam na swoim aucie takie niektóre wgniecenia co i dojśćia nie ma no jest to dość twarde miejsce i przełamanie w drugą stron-także nie było szans zrobić tym przyżadem.Cały czas mam na myśli ten przyrząd dong king czy jakoś tak ,te klejone.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 18-08-2009, 22:14   

nie chodzi o din gonga,czy king-konga,bo to jest amatorski sprzet.Chodzilo mi raczej o cos takiego: ;)







zdjecia z takich akcji zamieszcze w pozniejszym czasie ;) .
Da sie i duzo,duzo wieksze wgniecenia usunac.

Tutaj narzedzia potrzebne do takich operacji ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek1979
Wyjadacz


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 130
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 18-08-2009, 22:45   

Widziałem kiedyś te filmiki z tymi profesjonalnymi naprawami wgniotek,ale gdzie kupić takie narzędzia ?Bez tej lampy z paskami ciężko było by uzyskać taki efekt?Ile bierze taki ktoś za naprawę takich wgniotek?Np 7cmx7cm na tylnim narożniku przy lampie przy xsarze?(twarde miejsce)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 19-08-2009, 09:34   

z tego co sie orientuje,to w Bielsku -Bialej jest firma zajmujaca sie takimi rzeczami.Umowic sie trzeba na telefon i prawdopodobnie czas oczekiwania na kolejke nawet do 3-ech miesiecy ;)
Adres-
Bielsko Biała
ul.Grażyńskiego 12,
tel.(033)496-11-33,
0600 071 795
www.mwalczak.com.pl

O tej firmie slyszalem pozytywne opinie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-08-2009, 11:34   

gola napisał/a:
z tego co sie orientuje,to w Bielsku -Bialej jest firma zajmujaca sie takimi rzeczami.Umowic sie trzeba na telefon i prawdopodobnie czas oczekiwania na kolejke nawet do 3-ech miesiecy ;)
Adres-
Bielsko Biała
ul.Grażyńskiego 12,
tel.(033)496-11-33,
0600 071 795
www.mwalczak.com.pl

O tej firmie slyszalem pozytywne opinie.
tez o nich słyszałem :)

a ten sprzęcik to już pełna profeska widać :) ciekawe ile coś takiego $$$
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 19-08-2009, 22:11   

to tez mi sie wydaje ze jest konkretny sprzet http://www.car-o-liner.pl/oferta.php?k=4
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
teodor2424
Wyjadacz


Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 104
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 22-08-2009, 12:24   

A ja dzisiaj próbowałem na swoim autko tym Don Kingiem czy pierdlingiem usunąć wgniotkę praktycznie nie widoczną, bardzo delikatną na tylnym błotniku.
Do kitu z tym gównem, nigdy wiecej tego do rąk nie wezmę, to była moja druga próba pierwsza na przednim błotniku skończyła się większymi wgniotami przegięciami i tak samo dzisiejsza próba na tylnym.
Myślałem że pójdzie lepiej ale nic z tego, porozpierdzielało mi jeszcze gorzej wszystko, teraz to dopiero widać wgniotę i nie jedną ale za to dwie :/

więcej nigdy tego nie użyję i odradzam wszystkim.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-08-2009, 11:05   

Gola, ale o co wogóle chodzi na tych filmach które wrzuciłeś? Jest pokazane jak blacha sobie chodzi i wgniecenie znika ale.....Nic z tego nie rozumiem. Jak to się robi, za pomocą czego? Nic tam nie jest pokazane, tylko jak blacha sobie foluje. Przykładają jakiś grzejnik czy cuś i co? Nic tam nie jest wytłumaczone tylko widac ten grzejnik ifalowanie blachy, wogóle bez sensu. Albo ja jakiś dzisiaj głupi jestem i nie jarze.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-08-2009, 11:58   

ZIEMBA napisał/a:
Przykładają jakiś grzejnik czy cuś i co?

ZIEMBA, To nie jest żaden grzejnik tylko płaszczyzna na której są linie które to linie odbijają się na lakierze, pomaga to naprawiającemu widzieć dokładnie zagniecenie, jeżeli linia odbita na lakierze jest prosta wtedy wiadomo że praca jest wykonana jak należy
ZIEMBA napisał/a:
Nic tam nie jest wytłumaczone

A co tam tłumaczyć?gość ma narzędzia którymi od wewnątrz wypycha blachę do stanu przed uszkodzenia ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-08-2009, 12:38   

jacklack napisał/a:
A co tam tłumaczyć?gość ma narzędzia którymi od wewnątrz wypycha blachę do stanu przed uszkodzenia

Aaaa, no właśnie nie wiedziałem co powoduje że ta blacha tak chodzi, a to koleś poprostu ją wypychał od środka. Ale mi filozofia :) Jakiś tępy dzisiaj jestem :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 23-08-2009, 15:07   

ZIEMBA napisał/a:
jacklack napisał/a:
A co tam tłumaczyć?gość ma narzędzia którymi od wewnątrz wypycha blachę do stanu przed uszkodzenia

Aaaa, no właśnie nie wiedziałem co powoduje że ta blacha tak chodzi, a to koleś poprostu ją wypychał od środka. Ale mi filozofia :) Jakiś tępy dzisiaj jestem :)

Ja przyznaje się bez bicia, też myślałem że jest niemożliwe, ale teraz po tych wiadomościach skłaniam czoło. Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-08-2009, 15:21   

stech napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
jacklack napisał/a:
A co tam tłumaczyć?gość ma narzędzia którymi od wewnątrz wypycha blachę do stanu przed uszkodzenia

Aaaa, no właśnie nie wiedziałem co powoduje że ta blacha tak chodzi, a to koleś poprostu ją wypychał od środka. Ale mi filozofia :) Jakiś tępy dzisiaj jestem :)

Ja przyznaje się bez bicia, też myślałem że jest niemożliwe, ale teraz po tych wiadomościach skłaniam czoło. Pozdrawiam.


dobrze ze potrafisz się przyznać inni by sie kłucili ze to iemozliwe nawet jakby zobaczyli to na własne oczy.

plus dla ciebie ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne