lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o pistolet do małych elementów.
Autor Wiadomość
michal.s
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 19-06-2013, 13:01   Pytanie o pistolet do małych elementów.

Dzień dobry! Wiem takich pytań miliony, wiem że wałkowaliście to już nie raz na forum, powiem więcej czytałem kilka dni Wasze forum jak i kilka innych i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.

Przechodząc do sedna sprawy:
Potrzebuje pistoletu lakierniczego w cenie do 300zł aby moc sobie w garażu coś od czasu do czasu pomalować. Głównie będą to aluminiowe puszeczki efektów gitarowych, takie o wymiarach 12x6x3 cm czasem pewnie trafi się jakaś stara lampa czy świecznik lub jeszcze coś innego metalowego w czym lubię dłubać - odnawiać. Zależy mi żeby powłoka lakiernicza była najtrwalsza z możliwych jaką mogę uzyskać w domowych warunkach.

Każdy piszę tutaj o dużych pistoletach, do malowania samochodów, ja takiego nie potrzebuje, coś mniejszego zapewne mnie zadowoli, ale chciałbym by dało się tym jednym pistoletem nanieść, podkład epoksydowy, bazę i klear. Do tego sprawa komplikuję się jeszcze bardziej bo chciałbym to wszystko zasilić z małej 25 litrowej włoskiej sprężarki FINI HP2500 model z olejowym silnikiem.
Dołączam fotkę tabliczki znamionowej.

Będę wdzięczny za podanie konkretnych modeli pistoletów którym wystarczy moja sprężarka, dysza nie będzie za mała do podkładu i ogólnie będzie to malować a nie pluć farbą.

Doświadczenie malarskie mam z aerografami, mam dwa z dyszami 0,2 i 0,3, w modelarstwie redukcyjnym się sprawdzają, w elementach typu ta w/w aluminiowa puszka już nie za bardzo.

Dziękuję za zainteresowanie i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.

fini.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 212,75 KB

_________________
Pozdrawiam - Michał
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2013, 13:39   

Generalnie to można by ci polecić każdy mały pistolet. Nie musisz mieć tak precyzyjnego jak do zaprawek w refinishu, czy malowania detali do motorów. Problem jednak jest w tym że o ile jakość tanich "chinoli" w normalnych wymiarach jest kiepska to jednka da się nimi trochę pomalować ... jednak w kasie "mini" gdzie wszytko jest maciupcie, wady i niedoróbki produkcyjne taniego sprzętu wychodzą praktycznie natychmiast.

Poszukaj używanego, ale nie zarżniętego mini z oferty SATA, IWATA, DeVilbiss, lub OPTIMA. Na początek spróbuj w LARE. Może ich mini choć ze wschodu są tak dobrze zrobione jak te większe. Wtedy pogodzisz ogień z wodą. Akceptowalną jakość wykonania z niską ceną. ;)

Nie kapuje tylko tego zdjęcia tabliczki z Fini ... Do lakierowania takich drobiazgów o jakich piszesz starczy ci powietrza nawet jak kupisz sobie normalny pistolet. Unikaj tylko tych w sytemie HVLP i będzie OK.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michal.s
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 19-06-2013, 15:36   

Dzięki Ci za konkretne informację!

Wolałbym kupić nowy sprzęt ze względu na fakturkę.
Skoro mówisz że na początek może LARE, to może taki http://www.lare.pl/pistolet-LAREevoMINIhp.php

O ile dobrze rozumiem to:
- dysza 1,0 pozwoli z lepszym skutkiem pomalować jakieś trudno dostępne miejsca
- zapotrzebowanie powietrza 90l/min czyli moja sprężarka powinna bez problemu sobie z nim radzić
- ciśnienie pracy 2,5 bara, czyli jest duża szansa że pistolet będzie malował a nie pluł farbą

Tylko jak się ma ta dysza 1,0 do np podkładu NOVOL PROTECT 360 gdzie w specyfikacji - http://professional.novol...PROTECT_360.pdf czytamy że przy rozcieńczeniu 1:1 z utwardzaczem przy natrysku dysza 1,2 - 1,5mm i ciśnienie 3-4 bary ?
_________________
Pozdrawiam - Michał
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2013, 19:20   

Pogadaj w Lare i dokup do pistoletu kilka zestawów większych dysz ... i po problemie ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-06-2013, 19:20   

michal.s, Pistolet Star mini Evo-T jest dostępny z dyszą 1.2 ;)
W każdym radzie Novol 360 daje się elegancko na trysnąć pistoletem Air Gunsa AZ3 HTE z dyszą 1.3
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michal.s
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 19-06-2013, 21:11   

Nad tym Starem to się już wcześniej zastanawiałem i byłem bliski jego kupna po przeczytaniu jakiegoś tam wątku na forum.

Tylko że to jest LVLP, ciśnienie robocze: 1,1-1,3 bar... znów teraz ciśnienie za małe do podkładu o którym wspomniałem.
Nie sprawdzałem co np mówi producent jakiego dobrego clearu akrylowego, a domyślam się że nie da się pochodzić wszystkiego, tak?

Doświadczenie znów mi mówi że lepiej rozcieńczyć bardziej niż zwiększać ciśnienie.
Heh, ciężka sprawa.
_________________
Pozdrawiam - Michał
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
looqasch
Bywalec
Łukasz



Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 45
Otrzymał 10 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 22-06-2013, 02:11   

Novola 360 bez problemu natryskuje się pistoletem mini 0,8 1,0. Często używam mini 0,8 do tego epoksydu na przecierki przed podkładem akrylowym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-06-2013, 02:17   

looqasch, Jaki dokładnie masz ten pistolet mini?
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-06-2013, 11:54   

michal.s napisał/a:
Nad tym Starem to się już wcześniej zastanawiałem i byłem bliski jego kupna po przeczytaniu jakiegoś tam wątku na forum.

Tylko że to jest LVLP, ciśnienie robocze: 1,1-1,3 bar... znów teraz ciśnienie za małe do podkładu o którym wspomniałem.
Nie sprawdzałem co np mówi producent jakiego dobrego clearu akrylowego, a domyślam się że nie da się pochodzić wszystkiego, tak?

Doświadczenie znów mi mówi że lepiej rozcieńczyć bardziej niż zwiększać ciśnienie.
Heh, ciężka sprawa.


Przecież ciśnienie wejściowe jest bez znaczenia. Tak czy siak lakierujesz na ciśnieniu jakie jest na wyjściu na głowicy. Zobacz. HVLP ciśnienie wejściowe 2,0 bara. ciśnienie na głowicy 0,7 bara. ;) Teraz LVLP wejściowe 2,0 bara wyjściowe na głowicy od 1,0 do 1,3 bara. ;)
To producent pistoletu określa jak bardzo zostanie zredukowane ciśnienie i gdzie to zostanie zrobione. Wewnątrz korpusu redukując kanały, czy na dyszy powietrznej przez zmianę jej otworów.

Musisz częściej grzebać w archiwum tego portalu. :czytaj to!!:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
looqasch
Bywalec
Łukasz



Wiek: 40
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 45
Otrzymał 10 punkt(y)
Skąd: Zamość
Wysłany: 11-07-2013, 11:31   

Sw.Piotrek napisał/a:
looqasch, Jaki dokładnie masz ten pistolet mini?


Jakiś chinol kupiony z 10 lat temu ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne