lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Narzędzia PDR dla początkujących
Autor Wiadomość
marinek7
Użytkownik


Wiek: 43
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 2
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: pleszew
Wysłany: 26-05-2013, 09:53   Narzędzia PDR dla początkujących

Witam!

Moim celem jest zająć się techniką PDR amatorsko. Najpierw chcę wypróbować na swoim aucie później ewentualnie chciałbym sobie dorobić zajmując się wypychaniem drobnych wgniotów. Zależy jak będzie wychodziło.

Chciałbym kupić zestaw ale nie wiem czym się kierować.Na początek chcialbym kupić zestaw dla początkujących. Znalazłem m. in. takie oferty:

http://www.retocarexpress...&products_id=29

oraz zestaw z firmy K-J METALE

http://www.k-j-metale.com...rta,58,154.html

Nie wiem czy te narzędzia są coś warte a przede wszystkim czy mam wziąć z wymiennymi końcówkami czy jakiś inny zestaw?

Wiem że to jest dość trudna sztuka i do tego trzeba długiej praktyki .Jeżeli nie to może wybiorę się na jakieś kursy.

Czy moglibyście mi doradzić jakie narzędzia są niezbędne do takiej pracy i czy sprawdzą się któreś z tych zestawów co wybrałem?
Bedę bardzo wdzięczny za odpowiedź!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 01-06-2013, 23:11   Re: Narzędzia PDR dla początkujących

marinek7 napisał/a:
Witam!

Moim celem jest zająć się techniką PDR amatorsko. Najpierw chcę wypróbować na swoim aucie później ewentualnie chciałbym sobie dorobić zajmując się wypychaniem drobnych wgniotów. Zależy jak będzie wychodziło.

Chciałbym kupić zestaw ale nie wiem czym się kierować.Na początek chcialbym kupić zestaw dla początkujących. Znalazłem m. in. takie oferty:

http://www.retocarexpress...&products_id=29

oraz zestaw z firmy K-J METALE

http://www.k-j-metale.com...rta,58,154.html

Nie wiem czy te narzędzia są coś warte a przede wszystkim czy mam wziąć z wymiennymi końcówkami czy jakiś inny zestaw?

Wiem że to jest dość trudna sztuka i do tego trzeba długiej praktyki .Jeżeli nie to może wybiorę się na jakieś kursy.

Czy moglibyście mi doradzić jakie narzędzia są niezbędne do takiej pracy i czy sprawdzą się któreś z tych zestawów co wybrałem?
Bedę bardzo wdzięczny za odpowiedź!


a wiec ten piewszy link ci odmowil byl mam to pic na wode fotomontasz :) to znaczy po co kupowac nazedzie kture potem i tak bedzie bez uzyteczne 2 link tez mi sie nie podoba , musisz wiedziec w jaki sposob chcesz sie nauczyc PDR najlepiej miec np. jedna maske w niej robic wgnioty i cwiczyc zaznaczac krzyzyki i sprobowac zrobic HIGHspota czyli wypchnac blache dokladnie na srodku krzyzyka , jak sie opanuje kroczek po kroczku wtedy przechodzimy do wgniota , dobra zagalapowalem sie NARZEDZIA! : a wiec zanim sie zrozumie po co sie uzywa tasmy na na koncowkach albo czepkow gumowych plastikowych minie czasu ale proponuje nazecie praktyczne z wymieniana koncowka y soft tipem mieka koncowka mieka koncowka podchodzimy do w gniota konczymy go ostra koncowka juz bez czepka

linki jakies ??... a wiec znane z dobrego wykonania i mysle ze cena jest bardzo przyjemna daje przyklad nazedzia kture bym zaproponowal

: http://eng.dentgear.ru/ca...le-bend-18quot/

kolejna super firma to dentcraft tools wpiszesz se w gogle nie bedziesz mial problemu ze znalezieniem tam poszukac mozesz se narzedzie z wymiena koncowka i tam tez masz chyba ze 50 ruznych koncowek do wyboru do koloru ..
pozdrawiam
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
marinek7
Użytkownik


Wiek: 43
Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 2
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: pleszew
Wysłany: 18-06-2013, 10:47   

Dowiadywałem się o tych narzędziach ale niestety wysyłka z Rosji (650zł) + cło (ok330zł) + narzędzia za 330zł to się w ogóle nie opłaca się.
Zostaje mi kupić narzędzia w naszym kraju.Co sądzicie o tym? Miał ktoś do czynienia z tymi narzędziami?Chodzi o funkcjonalność i jakość wykonania.

http://arctec-pdrtechnic.com/en/index.html

Napiszcie coś na ten temat. Będę bardzo wdzięczny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adik92
Użytkownik


Wiek: 31
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Olkusz
Wysłany: 21-06-2013, 09:09   

Witam
Podepnę się pod temat zeby nie zaśmiecać forum.
A mianowicie pytanie bedzie dotyczyć lampy. Od jakiegoś czasu uczę się techniki PDR, do tej pory ćwiczyłem na masce w garażu ze świetlówką zawieszoną na suficie z kilkoma naklejonymi paskami i jakoś to dawało rade.
Ale teraz chce zakupić bądz zrobić coś bardziej mobilnego i w miarę profesjonalnego aby posłużyło mi na dłużej.
Co byści polecili?
Czy taka najprostrza tablica wystarczy np.
http://allegro.pl/ShowIte...ez-lakierowania
A może lepoiej jakąś świecącą np.
https://www.google.pl/sea...004%3B542%3B304
lub taka jak ma gośc na filmiku ale taka to troche kosztuje i pytanie czy warto tyle inwestować?.
http://www.youtube.com/watch?v=nPU4pFl_5Gw.
Jak byłem na szkoleniu to prowadzący podpowiedział żeby kupic zwykła lampę świetlówkową hermetyczną długą 2x36w, ponaklejać paski, do tego pospawać stabilny stojak i można spokojnie wszystkie wgnioty robić. podajże Carbon ma w swojej ofercie podobny patent
http://www.car-o-liner.pl...kierowania.html
A może ktoś z waś ma do śprzedania to bardzo prosze o kontakt
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 26-06-2013, 11:08   

marinek7 napisał/a:
Dowiadywałem się o tych narzędziach ale niestety wysyłka z Rosji (650zł) + cło (ok330zł) + narzędzia za 330zł to się w ogóle nie opłaca się.
Zostaje mi kupić narzędzia w naszym kraju.Co sądzicie o tym? Miał ktoś do czynienia z tymi narzędziami?Chodzi o funkcjonalność i jakość wykonania.

http://arctec-pdrtechnic.com/en/index.html

Napiszcie coś na ten temat. Będę bardzo wdzięczny.



Jezeli chcesz pracowac dobrymi narzedziami musisz sie liczyc z kosztami .. to tak jak z lakierowaniem mozna polakierowac auto zwyklym pistoletem z rynku a mozna malowac iwata sata chyba ruznice pistoletow i kwalitet nie musze tlumaczyc ... jezeli skontaktujesz sie z firma dentgear z USA mysle ze dogadasz sie co do rachunku by wystawili ci mniejszy by odprowadzic clo mniejsze nazedzia polecam jak i wpominalem dentcraft wiencej co do innych nazedzi nie bede sie wypowiadac zbyt wiele ja wydalem na swoje nazedzia juz okolo 3000 € zanim skompletowalem se to co chcialem a tez zaczynalem od nazedzi ktury kupilem se na ebayu pierwszy komplet za chyba 100 € wylicytowalem i tez dawaly rede ale jak wspominalem kwalitet robi swoje , nie nadarmo sie cenia dobre firmy cos w tym jest ;) pozdrawiam

[ Dodano: 26-06-2013, 12:20 ]
adik92 napisał/a:
Witam
Podepnę się pod temat zeby nie zaśmiecać forum.
A mianowicie pytanie bedzie dotyczyć lampy. Od jakiegoś czasu uczę się techniki PDR, do tej pory ćwiczyłem na masce w garażu ze świetlówką zawieszoną na suficie z kilkoma naklejonymi paskami i jakoś to dawało rade.
Ale teraz chce zakupić bądz zrobić coś bardziej mobilnego i w miarę profesjonalnego aby posłużyło mi na dłużej.
Co byści polecili?
Czy taka najprostrza tablica wystarczy np.
http://allegro.pl/ShowIte...ez-lakierowania
A może lepoiej jakąś świecącą np.
https://www.google.pl/sea...004%3B542%3B304
lub taka jak ma gośc na filmiku ale taka to troche kosztuje i pytanie czy warto tyle inwestować?.
http://www.youtube.com/watch?v=nPU4pFl_5Gw.
Jak byłem na szkoleniu to prowadzący podpowiedział żeby kupic zwykła lampę świetlówkową hermetyczną długą 2x36w, ponaklejać paski, do tego pospawać stabilny stojak i można spokojnie wszystkie wgnioty robić. podajże Carbon ma w swojej ofercie podobny patent
http://www.car-o-liner.pl...kierowania.html
A może ktoś z waś ma do śprzedania to bardzo prosze o kontakt
Pozdrawiam


A wiec z mila checia ja pomoge co do lampy bo pamientam tez wydalem od H.. hasy zanim znalazlem lampe taka jaka chcalem :) a wiec z tego co tu podales ... lampa odblyskowa bedzie ci potrzebna jezeli bedziesz pracowal na zewnatrz w ladne dni , ale na tym sie nie skonczy potrzebowc bedziesz lampe tez ktura swieci .. ta lampa co podales link z youtuba wyglada bardzo sympatycznie bym sie nie obrazil jak bym mial ja w swojim arsenale , ja naprzyklad moge polecic lampe Pro PDR Solutions led light wsadzisz se na youtuba czy w goglach znajdziesz opcje najlepiej wybrac 3 ledow .. tylko nie kupuj besposrednio od tego goscia DENTTIME co masz jego filmik na youtubie bo on ma za drogie ceny a jest tylko posrednikiem , ale goscia filmiki mozesz se poogladac zna sie na nazedziach jak i na robocie .. pozdro mam nadzieje ze cos pomoglem ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 01-07-2013, 18:44   

Kolega poprzednio pytal sie o narzedzia , mysle ze jezeli nie mamy zbyt wiele pieniedzy by kupic dobry zestaw z usa , wystarczyly by te narzedzia dla poczatkujacych proponowal bym do tego dokupic tylko lance z zakonczeniem wielorybiego ogona i mozna zaczac nimi pracowac nawet w cieszko dostempnych miejscach , jest to niemiecki produkt wiec nie ma do tego cla i ogulnie spodkalem sie z ta firma mialem przyjemnosc nimi pracowac mysle ze nie bedzie nikt nimi rozczarowany na poczatek .... ;)
Pozdrawiam

[ Dodano: 01-07-2013, 19:45 ]
ych zapomnialem podac linka ;]
http://www.ebay.de/itm/Au...=item4cf68f06a2

prosze bardzo ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 01-07-2013, 22:29   

Witam wszystkich użytkowników :)

Jeśli mogę jakoś pomóc w dobraniu narzędzi to posiadam taki zestaw z USA z którego jestem bardzo zadowolony :D

http://www.banddtools.net...er-company-set/

ogólnie bawię się w tą technikę od około 3 lat z przerwami, robię różne wgniecenia ( częściowo fotografuje dla uwiecznienia :) ) i jak dotąd żaden z klientów nie miał jakichkolwiek zastrzeżeń w momencie odbioru więc sądzę że coś potrafię zrobić w tym temacie ale wiem ze jeszcze dużo trzeba się nauczyć żeby dojść do perfekcji ;)

Fajnie by było jakby osoby dodawały jakieś fotki z prac, też chętnie się podzielę :nono:

Pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 02-07-2013, 13:11   

PDRKRK napisał/a:
Witam wszystkich użytkowników :)

Jeśli mogę jakoś pomóc w dobraniu narzędzi to posiadam taki zestaw z USA z którego jestem bardzo zadowolony :D

http://www.banddtools.net...er-company-set/

ogólnie bawię się w tą technikę od około 3 lat z przerwami, robię różne wgniecenia ( częściowo fotografuje dla uwiecznienia :) ) i jak dotąd żaden z klientów nie miał jakichkolwiek zastrzeżeń w momencie odbioru więc sądzę że coś potrafię zrobić w tym temacie ale wiem ze jeszcze dużo trzeba się nauczyć żeby dojść do perfekcji ;)

Fajnie by było jakby osoby dodawały jakieś fotki z prac, też chętnie się podzielę :nono:

Pozdrawiam :)


Smaczny zestawik ;] ja wczesniej proponowalem tez ludziom narzedzia z usa bo poprostu tam robia dobre narzedzia , ale jak widac nazwe tematu (dla poczatkujacych) watpie zeby chcial ktos wylozyc na stolik 3 - 4 tysia $ na poczatek ;)

jak sie nie zapomne i bede mial na to czas postaram sie podzielic swoja praca ,
jeszcze raz powiem ze smaczny secik pozdro
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 02-07-2013, 17:59   

no fakt koszt jest spory ale praca tymi narzędziami to przyjemność, szczególnie te z aluminiowymi chwytami( są rewelacyjne), do tego zestawu dokupiłem jeszcze grzybki KECO i parę sztuk prętów też u tego producenta, w planach mam jeszcze dalsze zakupy od KECO w postaci " taśm" do wyciągania na kleju młotkiem bezwładnościowym i troche ze strony Dentcraft, tylko nie wiem czy oni jeszcze w ogóle istnieją bo nie odpisują na maile, oni są z Oklahomy a tam był armagedon.
Co do prac to dzisiaj skończyłem robić nowego Leona po grubym dzwonie, robiłem w nim dach bo od dzwona powyskakiwały spore wgnioty, robiłem to łącznie 7h samym klejem ale efekt był rewelacyjny ( tylko kleju stopiłem sporo :angry: ), dodam że w troche więcej jak w połowie mojej roboty ludzie którzy na to patrzyli już nie widzieli nic ;)
Odrazu mówie że nie pisze to dlatego że uważam sie za super fachowca co wszystkie rozumy pozjadał tylko dlatego że zwykły śmiertelnik nie widzi niedoskonałości które od biedy można zostawić, ale nie wychodze z przekonania że robote można paprać bo ktoś tego nie widzi, jak trzeba to siedze kilka godzin nad wgnieceniem i robie tak żebym ja go nie widział albo prawie nie widział ;)

Może to dlatego że bardzo lubie sie tym zajmować :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 02-07-2013, 19:03   

kolega po fachu juz cie lubie ;]
widze ze tak jak ja lubisz dobre nazedzia ja uzywam dentcrafta i dengeara
tez jestem w tym biznesie calym sercem i zagazowaniem i uwielbiam takich ludzi co uwielbiaja to robic ze sprawia im to przyjemnosc ;)
proponowal bym zebys dalej z tym dialogiem przeniusl sie do :
¤ PDR - Usuwanie wgnieceń bez konieczności lakierowania.
pozdrawiam ;)

a co do tabow ja lubie atlasy polecam :nono:

[ Dodano: 02-07-2013, 22:46 ]
Podepne ze dentcraft jakies pare tygodni wyslalo mi nowy katalog wiec maja sie dobrze ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-07-2013, 21:46   

Wszystko fajnie ale nie widać żadnych zdjęć z waszych prac :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 02-07-2013, 22:08   

unek napisał/a:
Wszystko fajnie ale nie widać żadnych zdjęć z waszych prac :nono:


Rozgrzewamy aparaty i czatujemy w nocy u sasiada na parkingu by mu zrobic WIELKIEGO wgniota by nie bylo opciachowo fotografwac ;]

a tak wogle to chyba nie w tym temacie powino to leciec ? :nono:
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-07-2013, 09:11   

PDRART napisał/a:
a tak wogle to chyba nie w tym temacie powino to leciec ?

I tak jest dialog praktycznie miedzy wami to co za róznica gdzie ;]
Ale może być tam gdzie podałeś ;)


Wpadnij do mnie właśnie blarzarz mam cytryne z 2012 roku i aż żal robić to standardowo... Nie masz czasem urlopu??? hehe
W pomorski nie ma aż tak dobrych magików od PDR :angry: Był co prawda jeden który bardzo dobrze ogarniał ale zmył się właśnie w twoje rejony ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 03-07-2013, 10:38   

dialog między nami, nikomu nikt nie broni sie udzielać :)

a z cytryną to niech ją zrobią na gotowo a dach zostawią i jak będzie jeździć to może właściciel sie przejedzie na urlop do Krakowa ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-07-2013, 17:29   

PDRKRK napisał/a:
a dach zostawią

Jasnowidz czy cuuuu ???? :O :O
Przecież nic nie pisałem, że tam dach jest do roboty :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 04-07-2013, 21:06   

unek napisał/a:
PDRKRK napisał/a:
a dach zostawią

Jasnowidz czy cuuuu ???? :O :O
Przecież nic nie pisałem, że tam dach jest do roboty :D


he he no widzisz, domyśliłem się bo tego robie sporo :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
reset
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 06-07-2013, 12:29   

Witam,
niestety gradobicie zniszczyło mi samochód :angry: , a że nie stać mnie wyłożyć 2500 zł chcę sam podjąć się próby naprawy, chociaż w jakimś zadowalającym stopniu. Co waszym zdaniem jest wart ten zestaw?

http://www.allegromat.pl/aukcja139757

Do zrobienia mam maskę (wiele pod wzmocnieniami), dach, klapę bagażnika i pojedyncze wgniecenia na błotnikach i słupkach. Znajomi z klatki kupili sobie zestaw na klej, ja chce kupić lance i jakoś połączyć siły.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 06-07-2013, 12:59   

reset napisał/a:
Witam,
niestety gradobicie zniszczyło mi samochód :angry: , a że nie stać mnie wyłożyć 2500 zł chcę sam podjąć się próby naprawy, chociaż w jakimś zadowalającym stopniu. Co waszym zdaniem jest wart ten zestaw?

http://www.allegromat.pl/aukcja139757

Do zrobienia mam maskę (wiele pod wzmocnieniami), dach, klapę bagażnika i pojedyncze wgniecenia na błotnikach i słupkach. Znajomi z klatki kupili sobie zestaw na klej, ja chce kupić lance i jakoś połączyć siły.


to odrazu ustal termin u lakiernika, bo po takim gradzie jak u was spadł to napewno tego nie zrobicie tak żeby tego widać nie było. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
reset
Użytkownik


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Tychy
Wysłany: 06-07-2013, 13:16   

Coś muszę sam podziałać czy tego chce czy nie - już jedno auto jest na bloku jest zrobione bez śladu, ale tak jak mówię, jak ktoś ma AC to miał wyj**** na koszty. Będę się uczył na masce i tak nadaje się do malowania lub wymiany przez odpryski z kamieni.

Wracając do narzędzi... warto?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 07-07-2013, 20:25   

wontpie zeby ten set wystarczyl ci ....ale 500 zl mysle ze to nie sa wielkie pieniadze moze da sie tym troszke potrenowac
po drugie
PDRKRK napisał/a:
to odrazu ustal termin u lakiernika, bo po takim gradzie jak u was spadł to napewno tego nie zrobicie tak żeby tego widać nie było.
tez tak mysle ;)
wzial bym to do serca i zastanowil sie czy warto wydac 500 zl na narzedzia zepsuc se nerwy potem odlozyc nazedzia w kat zeby lezaly i poniesc koszty lakierowania ;]
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 07-07-2013, 21:51   

powiem wam że na początku kupiłem poskie patyki ( czytaj " narzędzia PDR " ), co moge powiedzieć to to że wiele nimi nie zrobi bo są miękkie i wyginają sie jak patyki. Ogólnie to teraz kolega nimi robi pod klepanie i malowanie jak nie ma dojścia, są cełe powyginane i zrysowane. Niech sobie producent mówi co chce ale wystarczy popatrzeć na zestawy co mają ludzie co zajmują sie tym zawodowo i wiadomo o co chodzi. Nowość u polskiego producenta ( na allegro, nazwy nie bede pisał ) STAL SPRĘŻYNOWA, ale tego już nie napisze że to rdzewieje i trzeba je oliwić, bez kitu!!!, masz łapy ufajdane olejem!!, a koszt takich narzędzi jest taki jak można kupić cały zestaw z USA ( wyprodukawane w USA a nie import Made in CHINA ) z tablicami itd itp.., tutaj tylko druty!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 08-07-2013, 22:15   

Ano dla tego ja od poczatku staram sie wszystkim wpoic ze nazedzia pdr powine byc kupowane w USA no ale znam chinczyka ktory jezdzi do a meryki jak sa zawody ponoc jest w pierwszej 10 na swiecie ;] gosc wymiata ostatnio wpadl z trzonkiem od zmiotly ladnie zaokroglonym i poprostu wymiatal ;] normalnie lac mi sie ze smiechu chcialo jak to zobaczylem gosc jest niesamowity jakie on ma pomysly ;] a potem kazal dla gosci z warsztatu mu zrobic inne nazedzia jakie potrzebowal , wszystko co potrzebowal bylo ze zlomu i poco dla takiego goscia kupowac nazedzia ;]
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 12-07-2013, 12:25   

mam pytanie, czy widział ktoś na żywo te pręty i miał je w ręce ?

http://allegro.pl/zestaw-...3390161035.html

1111111111.jpeg
Plik ściągnięto 368 raz(y) 42,22 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedLak
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: malopolskie
Wysłany: 12-07-2013, 23:05   

PDRKRK napisał/a:
powiem wam że na początku kupiłem poskie patyki ( czytaj " narzędzia PDR " ), co moge powiedzieć to to że wiele nimi nie zrobi bo są miękkie i wyginają sie jak patyki. Ogólnie to teraz kolega nimi robi pod klepanie i malowanie jak nie ma dojścia, są cełe powyginane i zrysowane. Niech sobie producent mówi co chce ale wystarczy popatrzeć na zestawy co mają ludzie co zajmują sie tym zawodowo i wiadomo o co chodzi. Nowość u polskiego producenta ( na allegro, nazwy nie bede pisał ) STAL SPRĘŻYNOWA, ale tego już nie napisze że to rdzewieje i trzeba je oliwić, bez kitu!!!, masz łapy ufajdane olejem!!, a koszt takich narzędzi jest taki jak można kupić cały zestaw z USA ( wyprodukawane w USA a nie import Made in CHINA ) z tablicami itd itp.., tutaj tylko druty!!


hehe ja tez kupilem :debil: na szczescie wziolem pare drutow tylko na probe, chcialem sobie sprawdzic nasza polska firme i niestety sie zawiodlem.... te z nierdzewki sa strasznie miekkie, bardziej sie wyginaja niz moje pierwsze druty zrobione przezemnie :P pletwy sa ok ale jakas inna stal i rdzewieja....

[ Dodano: 13-07-2013, 00:20 ]
PDRART napisał/a:
Ano dla tego ja od poczatku staram sie wszystkim wpoic ze nazedzia pdr powine byc kupowane w USA no ale znam chinczyka ktory jezdzi do a meryki jak sa zawody ponoc jest w pierwszej 10 na swiecie ;] gosc wymiata ostatnio wpadl z trzonkiem od zmiotly ladnie zaokroglonym i poprostu wymiatal ;] normalnie lac mi sie ze smiechu chcialo jak to zobaczylem gosc jest niesamowity jakie on ma pomysly ;] a potem kazal dla gosci z warsztatu mu zrobic inne nazedzia jakie potrzebowal , wszystko co potrzebowal bylo ze zlomu i poco dla takiego goscia kupowac nazedzia ;]



gosciu poprostu chce sie popisac przed laikami bo na kims co sie zna na pdr to raczej wrazenia nie zrobi, ja tez wezme kija i usune w latwo dostepnym miejscu, a co zrobi jesli jest jakis zawily dostep do wgniota? zwykle druty sie gna a klejem nie podciagniesz na 100%?
dobre narzedzia to przedewszystkim wygoda pracy, a i przed klientem prezencja profesjonalisy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13-07-2013, 06:23   

SpeedLak napisał/a:
dobre narzedzia to przedewszystkim wygoda pracy, a i przed klientem prezencja profesjonalisy

Kiedyś znajomi z tarnowa testowali takiego nowego "gradmana" robote zrobił bardzo słabo ale za to został okrzyknięty "mistrzem rozkładania narzędzi".
Jeśli chodzi o te z allegro to jak dla mnie jest tam dużo elementów które się powtarzają i są zbyteczne, ja odjął bym 1/3.
Ja mam zestaw od gościa z niemiec który je sam zaprojektował dla siebie i znajomych tam jest tylko to co jest potrzebne. a do dachów po śniegu mam specjalny ;) młotek gumowy :cisza:
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 13-07-2013, 09:23   

nikt nie rodzi sie ze zdolnościami PDR, to że kiedyś był słaby nie znaczy że tak jest do dziś, widziałem BMW po gradzie przed i po robocie, robiła to firma z Bielska i powiem że nie było to zrobione bez śladu ( pomijam że auto było wypolerowane ), widać było pod światło w miejscach gdzie były duże wgnioty że jest krzywe. Każdy zaczynał i przechodził to od podstaw bo inaczej sie nie da, wiadomo że jednemu szło lepiej a innemu gorzej, na czymś trzeba sie uczyć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
piotrekradom81
Bywalec


Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 54
Punkty: 1/1
Skąd: radom
Wysłany: 13-07-2013, 09:51   

reset napisał/a:
Witam,
niestety gradobicie zniszczyło mi samochód :angry: , a że nie stać mnie wyłożyć 2500 zł chcę sam podjąć się próby naprawy, chociaż w jakimś zadowalającym stopniu. Co waszym zdaniem jest wart ten zestaw?

http://www.allegromat.pl/aukcja139757

Do zrobienia mam maskę (wiele pod wzmocnieniami), dach, klapę bagażnika i pojedyncze wgniecenia na błotnikach i słupkach. Znajomi z klatki kupili sobie zestaw na klej, ja chce kupić lance i jakoś połączyć siły.

Ja miałem te narzędzia w ręku przez minute ;) jednym słowem TRAGEDIA ! !!!!!

[ Dodano: 13-07-2013, 10:56 ]
Jeżeli nie miałeś z ta technika doczynienia to raczej sie nie zabieraj na swoim samochodzie porobisz dziobów poprzepychasz bedzie wyglądało jeszcze gorzej juz lepiej spróbuj delikatnie podciągnąć na klej chociaż to tez trzeba umieć a prynty :) to nie wszystko jeszcze potrzebujesz lampe i umiejętności
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 13-07-2013, 09:57   

na sam widok to TRAGEDIA :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedLak
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: malopolskie
Wysłany: 13-07-2013, 12:41   

adam74 napisał/a:

Ja mam zestaw od gościa z niemiec który je sam zaprojektował dla siebie i znajomych tam jest tylko to co jest potrzebne. a do dachów po śniegu mam specjalny ;) młotek gumowy :cisza:


Chetnie bym zobaczyl te Twoje duty ;) moglbys dac jakie foto?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grand116
Użytkownik
grand116


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: seon
Wysłany: 14-07-2013, 22:39   

Witam ,czy na Polskim rynku nie ma narzedzi ktore mozecie polecic poczatkujacym
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 15-07-2013, 09:26   

problem w tym że jak kupisz takie nowe w PL to jak je będziesz chciał sprzedać to ze stratą z 60% jak nie więcej. Ja miałem K-J Metale, zrobić nimi zrobi ale do profesjonalnych wiele im brakuje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedLak
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: malopolskie
Wysłany: 15-07-2013, 21:25   

w sumie dla poczatkujacych mogly by byc, tylko ze cena-jakosc nie wspolgra :angry: ja mialem tyko porownanie do magicdenta usa a w stosunku do nich to kicha....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 16-07-2013, 23:07   

proponuje niemiecki jak cos produt predzej on polskiego wejsc se na ebay.de wpisac w wyszukiwarce prd albo ausbeulwerkzeug i popatrzec sprzedaja tanio i sa licytacje mozna kupic wylicytowac tanio nie jakies pordzewiale druty a ladne polerowane narzedzia kturymi da sie pracowac jak na poczatek mysle ze to jest najleprze rozwiazanie ;)
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
argo
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 42
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-07-2013, 20:43   

Co koledzy sadzicie o takim zestawie?

http://www.ebay.pl/itm/Pr...=item5af09e145b
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 20-07-2013, 16:44   

Siemanko ;)
Sluchajcie od dlugiego czasu zastanawia mnie jedno nazedzie
https://www.youtube.com/w...d&v=kbiBWRiojQA
Wiadomo na youtubie wszystko fajnie wyglada , ale co wy na to powiecie mial ktos to w rekach moze ... ciekawe jaka jest kontrola udezen na zuznych blachach mozecie sie wypowiedziec moze w tym temacie bo zastanawiam sie nad kupieniem takiego wynalazka by ulatwic se zycie i nie wiginac sie zmlotkiem ;]
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adam74
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: 20-07-2013, 21:31   

Ja to już dawno na internecie widziałem, tylko gdzie to kupić?
wydaje mi się że będzie pomocny szczególnie do długich "fal" bo czasami to aż ręka boli, jak masz jakiś kontakt gdzie i za ile to daj znać.

[ Dodano: 20-07-2013, 22:51 ]
znalazłem cena 202,30 euro
cena zachodnia ale jeśli wykonanie też to myślę że warta, oczywiście dla kogoś kto ma doskonale opanowane młoteczkowanie dużych fal.
_________________
www.eurograd.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 20-07-2013, 22:17   

znajdź w USA to ściągne dla wszystkich ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 20-07-2013, 22:32   

adam74 napisał/a:
Ja to już dawno na internecie widziałem, tylko gdzie to kupić?
wydaje mi się że będzie pomocny szczególnie do długich "fal" bo czasami to aż ręka boli, jak masz jakiś kontakt gdzie i za ile to daj znać.

[ Dodano: 20-07-2013, 22:51 ]
znalazłem cena 202,30 euro
cena zachodnia ale jeśli wykonanie też to myślę że warta, oczywiście dla kogoś kto ma doskonale opanowane młoteczkowanie dużych fal.


Sam wybijak
http://www.ebay.de/itm/Au...=item3a82fca775

Dotego koncowki
http://www.ebay.de/itm/Au...=item3a82fcc85d
;) :nono:

[ Dodano: 20-07-2013, 23:33 ]
wychodzi taniej niz 200 euro
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRKRK
Wyjadacz


Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 122
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 20-07-2013, 22:37   

ale w USA, tam będzie sporo tańsze ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PDRART
Stały Bywalec



Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 79
Punkty: 1/2
Skąd: Niemcy
Wysłany: 20-07-2013, 22:44   

zalety mysle ze raczej nie plus wysylka i clo , nie sadze ;]
_________________
www.pdrart.com
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne