lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kolorem z157 Opel Astra H
Autor Wiadomość
Rux
Bywalec


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 41
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: z internetu ;p
Wysłany: 19-04-2013, 11:04   Problem z kolorem z157 Opel Astra H

Mam dość przykry problem z którego nie mogę wyjść :angry:
Astra H kombi kod lakieru z157, baza z RM-u. Malowany tylny błotnik odcięcie na słupku dachu nad szybą pasażera. Kolor wychodzi za ciemny w porównaniu do fabrycznego. Podkład kawałkiem przy lampie był dawany ale nawet tego nie widać ;) . Myślałem, że spaprali kolor i pojechałem z reklamacjo, niestety u nich wyszedł dobry. Tata pomalował 2 raz i znowu za ciemny. Czego to jest wina?? Pan z RM-u twierdzi, że ciśnienia . Ten kolor jest tak zły, że z nim nie ma szans nawet cieniować drzwi. Proszę o pomoc bo ja z tato się poddajemy z tym srebrem
:cisza:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 19-04-2013, 13:32   

Za niskie ciśnienie, za wolno prowadzony pistolet lub za blisko elementu, zbyt grube warstwy, zbyt wąski strumień natrysku, duża wilgotność powietrza? U mnie ostatnio ten kolor (ale ze standoxa) wyszedł bez problemu. Skoro wyszedł w mieszalni to musi wyjść i u Was. No i na koniec pozostaje pytanie jaki bezbarwny stosujecie,b o niektóre mogą ściemniać srebra.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Rux
Bywalec


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 41
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: z internetu ;p
Wysłany: 19-04-2013, 15:04   

Bezbarwny nie ściemnia bo malowaliśmy inne elementy srebrne nim i jest oki. Mi się wydaje, że za grubo maluje bazą na wąskim strumieniu. Porozmawiam z tato jutro dopiero i oby nie poczuł się urażony. Powierzchnia ładnie wychodzi i mało syfów jak na norę ale ten odcień mnie dobija ;(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 19-04-2013, 16:07   

Rux, Ja ten kolor Satą 1.3 RP aplikowałem cienkimi warstwami szeroką miotłą. Warstw było chyba z 5 cienkich (ale nie suchych ! !)
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 19-04-2013, 19:59   

a mozesz dać foto jak wam to wychodzi ??
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Rux
Bywalec


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 41
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: z internetu ;p
Wysłany: 21-04-2013, 00:30   

To_mas, mam tylko tel ze słabym aparatem ale jak trafie kogoś z aparatem dobrym to wrzucę. Jak się patrzy w cieniu na wprost to widać jak diabli a znowu z konta wydaje się być jaśniejszy ale nadal ciemniejszy od drzwi. W słońcu też widać to różnicę lecz w cieniu bardziej. :killer:
Kaes91, też malowane dyszą 1.3. Warstw było dużo a przed bezbarwnym przerwa do 15 min w maksie.Baza nie lepiła się do palca. Przed bezbarwnym kolor nawet by się chciał zgrywać ( takie wrażenie odnoszę. Tylko tym bezbarwnym malował mi klapę pod listwą i listewkę zderzaka i kolor ok. Tylko ten nieszczęsny błotnik. :killer: Nigdy takich jajc nie było :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 21-04-2013, 09:55   

Rux napisał/a:
Nigdy takich jajc nie było
porobisz dłużej i sie przyzwyczaisz :P
i proponuję robić natryski próbne przed lakierowaniem, oszczędzisz sporo czasu i kasy.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 21-04-2013, 11:58   

U mnie ten kolor i nawet w oryginalnym malowaniu miał to do siebie, że patrząc pod kątem prostym do auta było ok, natomiast stając z tyłu auta lub z przodu wydawała się szachownica. Np stojąc z tyłu przednie drzwi były ciemniejsze o błotnika, a stając z przodu auta już na odwrót, drzwi wydawały się jaśniejsze...
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Rux
Bywalec


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 41
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: z internetu ;p
Wysłany: 21-04-2013, 13:25   

To_mas napisał/a:
porobisz dłużej i sie przyzwyczaisz :P

Pomagam tacie w wolnych chwilach i nie jedno srebro robiliśmy i jajc nie było ;) Tata od bardzo dawna maluje w dużym zakładzie samymi akrylami kombajny i prasy. Autka od czasu do czasu więc nie mam pojęcia przez co te cuda. Złoże dziada i spróbujemy po jakimś czasie znowu :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne