lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wadliwa praca Saty jet4000 HVLP
Autor Wiadomość
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 02-04-2013, 22:55   Wadliwa praca Saty jet4000 HVLP

Witam.Podczas aplikacji bazy wyczowalne jest bardzo delikatne pulsowanie strumienia co podczas kladzenia srebrnej bazy(konwencja Autocolor) powoduje powstawanie ciemniejszych plam.Wymieniłem juz uszczelnienie pod dyszą materiałową i nic sie nie zmieniło.Pistol jest idealnie czyściutki.
Instalację mam zrobioną nowa o przekroju 25mm,filtro-reduktor CKD 1/2 cala w4000 załozony jakies 4 miesiace temu.Sprezarke mam o wydajnosci 700l/min. Dodac jeszcze musze,że na manometrze cyfrowym cisnienie nie jest stałe tzn.2.00BAR tylko od czasu do czasu skacze o 0.05 bara.
Czy mozliwe by reduktor takie cos powodował??
Czy to normalne ,ze od czasu do czasu na manometrze na wyswietlaczu cisnienie skacze?
Proszę o pomoc...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Moris
Wyjadacz


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 106
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 03-04-2013, 00:21   

Aby szybko i sprawnie wykluczyć układ zasilania sprężonego powietrza najlepiej sprawdzić pistolet u zaprzyjażnionego lakiernika posiadacego sprawny układ. Jeśli masz odstojniki lub inny osprzęt na zewnatrz budynku nie zapominaj że kondensat który w nich sie osadza też potrafi zamarznąć robiąc różne niespodzianki. Jeśli wykluczysz wade instalacji wina będzie leżeć po stronie pistoletu a dokładnie na odcinku końa korpusu aż po głowice, coś jest nie na swoim naturalnym miejscu. W moim przypadku chodz to sata 3000 okazało sie że za słabo dokręcałem dysze materiałową efekt taki jak u Ciebie pulsacja i nierównomierna praca.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 03-04-2013, 11:00   

Moris napisał/a:
W moim przypadku chodz to sata 3000 okazało sie że za słabo dokręcałem dysze materiałową efekt taki jak u Ciebie pulsacja i nierównomierna praca.
u mnie było to samo ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-04-2013, 21:33   

nieee...no dysze napewno mam dokęconą.Muszę skoczyć do znajomego i zobaczyc jak to będzie wyglądało u niego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 05-04-2013, 00:09   

Witam!
Sprawdz czy do kubka z materialem nie przedostaje sie tez powietrze, jesli tak to postaraj sie dokrecic mocniej dysze materialowa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 05-04-2013, 08:29   

A jakie są objawy uszkodzonego tego czarnego pierścienia pod głowicą? Pytam tak z czystej ciekawości ;]
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Moris
Wyjadacz


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 106
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 05-04-2013, 10:33   

Kaes91 napisał/a:
A jakie są objawy uszkodzonego tego czarnego pierścienia pod głowicą? Pytam tak z czystej ciekawości ;]


Pistoolet dostaje głupiego jasia i upodabnia sie do SICO ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-04-2013, 21:10   

Panowie,a takie jeszcze pytanie do posiadaczy Digitala:Czy u was po wcisnęciu spustu tez tak cisnienie na wyswietlaczu skacze o 0.05 bara? Dzieje sie tak co 3-4sek.Mam jeszcze Sate 2000 Digi i tam tak sie nie dzieje,bynajmniej nie widac bo manometr cyfrowy jest do jednego miejsca po przecinku.
Co do pulsowania to sprawa rozwiazana,wymieniłem uszczelniacz pod dysza na następny
(na szczęscie zamówiłem paczke tzn 3 szt.) ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 05-04-2013, 21:26   

Też tak skacze, to tylko 0,05 bara to bez znaczenia. Powiem Ci jeszcze jedną ciekawostkę, jak pod digitala zapniesz zwykły reduktor to pomiędzy reduktorem, a digitalem będzie około 0,2 bara różnicy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stelvio
Bywalec


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 46
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-04-2013, 21:29   

Dzieki,czyli mogę spac spokojnie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne