lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jacklack
20-12-2012, 10:13
Iwata AZ3 HTE 2 czy Jonnesway JA 6111
Autor Wiadomość
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-12-2012, 00:24   

mkautos napisał/a:
Boxxing napisał/a:
jak to ujales w swoim poscie

Który wyparował.


kopia jest w moim poscie, jakies slady zostaly :)
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-12-2012, 00:48   

Chciałbym zakończyć wreszcie dyskusję czy AIR GANSA to IWATA.Usiłowałem to wytłumaczyć na czacie koledze Lackspec,ale nie jestem przekonany,czy mi się udało.
Otóż
koncern IWATA produkuje pistolety IWATA w Japoni

koncern IWATA produkuje pistolety AIR GANSA we Włoszech

Tak jak
koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody VOLKSWAGEN w Niemczech

koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody SKODA w Czechach

Czy Skoda to Volkswagen?

Czy to wystarczy? Nie wiem ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomek70
Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 58
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: BYD
Wysłany: 15-12-2012, 07:13   

No-limit napisał/a:
Chciałbym zakończyć wreszcie dyskusję czy AIR GANSA to IWATA.Usiłowałem to wytłumaczyć na czacie koledze Lackspec,ale nie jestem przekonany,czy mi się udało.
Otóż
koncern IWATA produkuje pistolety IWATA w Japoni

koncern IWATA produkuje pistolety AIR GANSA we Włoszech

Tak jak
koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody VOLKSWAGEN w Niemczech

koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody SKODA w Czechach

Czy Skoda to Volkswagen?

Czy to wystarczy? Nie wiem ;]
A co jak ktoś będzie twierdził że Skoda lepsza?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-12-2012, 08:01   

heh takie tematy to sa bez konca bo zawsze sie na cos przekakuje, zaraz ktos doda pare zdan od siebie i bedziemy rozmawiac o samochodach :mikołaj3:
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 15-12-2012, 09:12   

Witam,temat można ciągnąć bez końca,pistolet już zakupiłem i jest to Jonnswey i na razie musi taki mi wystarczyć,zobaczę co jak i będę po nowym roku myślał o lepszym,jak bym miał kasę to bym się nie zastanawiał tylko kupił od razu Sate i nie byłoby problemu.Na razie będę malował swoje także na dniach zapodam fotki jak się sprawuje Jonnswey,mam nadzieje że zwolni się troche miejsca u kolegi to może jakiś filmik się zmontuje jak ten Jonnswey pracuje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wojski
Wyjadacz


Wiek: 51
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 137
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15-12-2012, 09:16   

Koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody VOLKSWAGEN w Polsce :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-12-2012, 09:28   

tomek70 napisał/a:
A co jak ktoś będzie twierdził że Skoda lepsza?

To zapytam czy DACIA TO RENAULT :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 10:10   

MarcinGSI napisał/a:
jest to Jonnswey i na razie musi taki mi wystarczyć

Weź go nie skreslaj podświadomie na samym starcie.
masz fajny pistolet, nie za małą kasę i nie widze tu powodow do przekonywania sie co to bedzie warte.
Z takim podejsciem to wyglada tak jak byś dał sobie wmówić że to nic nie warte g**no a Jano wciska byle co.
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-12-2012, 11:23   

mkautos napisał/a:
Weź go nie skreslaj podświadomie na samym starcie.

To do mnie?nie skreślam :) Chcę tylko,żeby było jasne co jest czym ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-12-2012, 11:26   

Na start bedzie idealny jezeli nie masz duzego doswiadczenia w dziedzinie lakiernictwa to przynjamiej poznasz budowe i dzialanie mechaniczne pistoletu
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-12-2012, 11:30   

Pierwsza sprawa @lakscpec ... siódmy raz na tym forum piszę :

Nie ma pistoletów marki Karłowicz. Miecio Karłowicz był muzykiem i kompozytorem i zmarł zanim wynaleziono aparat natryskowy w dzisiejszym kształcie co stało się w 19 xx roku poszukaj sobie kiedy :nono: Te twoje "Karłowicze" to CHS choć i tu obstawiam, że nie masz pojęcia co oznacza ten skrót.

Druga sprawa :

Czy AirGunsa to Iwata ? ... a kogo to kur...a obchodzi. Spraw jest prościutka W400, LPH400 i WS400 Supernowa to pistolety do refinishu. Nie produkuje ich AirGunsa tylko IWATA w Japonii. Wszytko co produkuje AirGunsa ( po za modelem IMPACT ) nie jest do refinishu, czyli nie nadaje się do profesjonalnego lakiernictwa samochodowego. Tyle. ;)

Sprawa trzecia zasadnicza dla tego tematu.

Panowie ... Forum lakiernicze to posty informacyjne i doradcze. To publiczna przestrzeń i każdy może na niej umieścić co chce. To mogą być cenne informacje albo guzik warte pierdoły dla gównozjadów w stylu .... Kup sobie SICO Ja miałem i na początek jest OK.

Kiedyś przy sporym wysiłku administracji, moim i kilku aktywnych użytkowników udawało się utrzymać to forum na profesjonalnym poziomie. Tak profesjonalnym że twierdzenie @jano o tym że producent pistoletów w jakiejś wsi we Włoszech wie więcej o lakiernictwie, niż ludzie którzy tworzą to forum jest po prostu śmieszne ... Tak profesjonalne że takiego pajaca i kompletnego dyletanta jak @lakcpec można napiętnować po pierwszej wypowiedzi ... Jednak coraz częściej się zastanawiam ... PO CO ?

Weźcie się zastanówcie PO CO mam pisać profesjonalne posty o profesjonalnym sprzęcie i profesjonalnej lakierni jak np. Król Julian notorycznie skupia wkoło siebie tych ktorych Ja wprost nazywam gównozjadami i wmawia swoim zwolennikom że ta profesjonalna strona lakiernictwa pojazdowego jest ch..j wart ?

Po co taki gość jak Projekter, czy Jacklack, czy Teem ma się tu produkować i pisać wam ... proszę nie róbcie tego ... a WY te swoje durnoty dalej robicie .... pisze nie robcie tego .... a WY dalej swoje .... kur..a nie róbcie tego ... a Wy dalej swoje ....no to co pozostaje ? .... może to :

Obesrane gównozjady róbcie jak chcecie na szczęście z gównianych nor sie nie wychodzi do końca życie i zostaje ze sposobem myślenia : po co kupować drogie i profesjonalne jak tanie jest OK. ;) Wtedy wszystko co was otacza jest na niby … lakiernictwo samochodowe też.

To wam grozi jak sami nie ruszyć głową kapując to ... dlaczego pistolety lakiernicze są podzielone na te dla refinish i nie refinishu ? Skoro tak ... to tych dla "nie refinishu" należy unikać jak ognia i ich nie kupować. Najbardziej wredne są tu posty MK Juliana.

Zachęca was do kupowania gównianego sprzętu, ale sam używa wyłącznie drogich markowych. :nono: Niech pisze co chce jako uzasadnienie czy wyjaśnienie ... sam nie robi jednak tego co wam proponuje, bo wie że to jest złe. Zastanówcie się ... co się stanie Jak PROJEKTER sie kiedyś wkur..i i przestanę zajmować waszymi gównianymi problemami przy wyborze pistoletu.

Może od nowego roku ... a to jest jakiś pomysł :angry: . Wtedy kupujcie sobie co chcecie. Na cholerę pompować w was informacje o profesjonalnym lakiernictwie jak Wy to macie w odbycie ? Dla wielu z was istnieje tylko kryterium ceny. Czy się nadaje czy nie to bez znaczenia. Jest w zasięgu to kupuje.

Nie trawie sposobu myślenia gównozjadów ... kompletnie tego nie trawię. Taki sposób myślenia zostaje w głowie na zawsze. Daleko nie szukając MK. ;) Sam kupuje profesjonalny sprzęt, ale już całe życie będzie myślał jak gównozjad i takie prezentuje tu i tam stanowisko. Do czego może dość człowiek myślący całe życie o kosztach a nie o zyskach ... na pewnie nie do sukcesu finansowego. To akurat jest niemożliwe. Absolutnie się nie łudzicie chłopcy ... zaczniecie jak gównozjady w norze ... to i tak skończycie nawet jak zmienicie norę i co jakiś czas jej wyposażenie.

Żeby do czegoś dojść w życiu np. do własnego warsztatu lakierniczego i być kimś szanowanym za wiedzę czy poziom oferowanych usług to trzeba zaczynać od profesjonalnych ruchów. Pierwszy krok i każdy kolejny w jednym kierunku. Mylicie minimalistycznie ... pistolet zastępczy na chwilę za droższe na początek i ... cale wasze życie już takie będzie bo niby dlaczego miałoby być inne ? ... pieniądze kochają bogatych. Gdy masz wszytko czyściutkie zadbane i profesjonalne z najwyższej półki to nie przyjdzie ci do głowy robić napraw po 100 czy 200 zł ... poszukasz sobie klientów którzy to docenią, a klientów gównozjadów wyślesz do innych gównozjadów. Tak to działa i zaczyna sie od wyboru ubrania roboczego, pistoletu, materiałów sprężarki potem kabiny i obiektu. Zaznasz jak "zero" skończysz jak "zero".


Wyższe cele na forum. Czy to źle, że celem moich postów jest to żebyście wyszli z cuchnących nor i nie improwizowali udając lakierników ... tylko sprawnie i szybko zostali właścicielami własnych legalnych warsztatów ? Czy to źle że sugeruje wam żebyście nie byli w tej grupie wykonawców usług z których polewa normalna lakiernia ?

Piszę wam jak to zrobić ... na początek kup profesjonalny pistolet ... potem korzystaj z profesjonalnych materiałów i pomocy profesjonalnych firm ... ale WY w dupie to macie bo lepiej jest jęczeć jak dziad i ”bidok” ze wsi, że "nie ma kasy" .... niż ruszyć mózgiem i nie zbaczać nigdy z profesjonalnej drogi. Jeden profi krok pcha was sam w profi kierunku. To wasze "na początek" ... to już będzie docelowo. Jak nawet kupicie sobie kiedyś profi pistolet to reszta waszego sprzętu nadal będzie gówniana i tymczasowa. Tu nie chodzi nawet o pistolet ... tylko o sposób myślenia. Albo widzisz na czym polega lakiernictwo pojazdowe i nie jesteś malarzem tylko lakiernikiem, albo nie widzisz i wszytko ci jedno jaki masz sprzęt warunki i materiały i cipa z Ciebie nie lakiernik samochodowy. TY po prostu człowieku malujesz co popadnie czym popadnie i jak ci wyjdzie .... a że padło na samochody. ;)

Wy nie widzicie żadnej różnicy ... Ja widzę ogromną.

Ale powiem wam jeszcze co widzę :nono: .... Rozglądam sie po tym i tamtym forum i wiedzę że ci których miałem za specjalistów juz wam nie doradzają. Już sie tak chętnie nie dzielą tym co ważne i profesjonalne. To tylko forum. Opinie. Skoro nikt nie potrzebuje tych profesjonalnych bo woli łatwo i tanio przesuwać się w kierunku klęski ... to może czas iść na internetową emeryturę ?. Przekonacie się sami że mam rację bo ta towarzyszy mi TU od pięciu lat. Dla mnie nic się nie zmieni ... a WY kim będziecie za kolejne pięć lat ? :D

Pomyślę o tym pisaniu postów ... bo ma już dość robienia z siebie chama prostując wasze durne idee i dość walczenia z durnotą gdy tak nie wiele to daje. WY koniecznie chcecie skończyć swoje życie w nędzy. Julian wam pomoże. Jego podejście do sprawy jest idealnie dopasowane do waszych oczekiwań.

Czas się przyznać ... kłamałem Jonnesway jest zajebisty i bije go tylko AZ3 HTE2 ... na inne szkoda kasy ...a do podkładu koniecznie SICO. Aplikacja podkładu to kompletnie nie istotna operacja i można to robić nawet gównianą SATA 100 BF. :czesc:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 11:33   

No-limit napisał/a:
To do mnie?nie skreślam

Do MarcinaGSI.

Bo tak jest czasem ze jak ktoś do głowy nakładzie głupot ze kupił syf itd... to potem jak Ci robota nie wychodzi to winny jest??? pistolet ????
A przeciez rynek znamy i te 3 miliony tanich pistoletów nie sa kupowane aby sobie zalegaly w magazynach.
Jano, sam wiesz jakie pistolety maja najwieksze branie a o tego jonneswaya niech Marcin zapyta moderatora Unka, moze jeszcze przypomni jak sobie go chwalił jeszcze niedawno.
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-12-2012, 11:36   

mkautos,
Wchodż na czat
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 15-12-2012, 22:09   

PROJEKTER napisał/a:
Pierwsza sprawa @lakscpec ... siódmy raz na tym forum piszę :

Nie ma pistoletów marki Karłowicz. Miecio Karłowicz był muzykiem i kompozytorem i zmarł zanim wynaleziono aparat natryskowy w dzisiejszym kształcie co stało się w 19 xx roku poszukaj sobie kiedy :nono: Te twoje "Karłowicze" to CHS choć i tu obstawiam, że nie masz pojęcia co oznacza ten skrót.

Druga sprawa :

Czy AirGunsa to Iwata ? ... a kogo to kur...a obchodzi. Spraw jest prościutka W400, LPH400 i WS400 Supernowa to pistolety do refinishu. Nie produkuje ich AirGunsa tylko IWATA w Japonii. Wszytko co produkuje AirGunsa ( po za modelem IMPACT ) nie jest do refinishu, czyli nie nadaje się do profesjonalnego lakiernictwa samochodowego. Tyle. ;)

Sprawa trzecia zasadnicza dla tego tematu.

Panowie ... Forum lakiernicze to posty informacyjne i doradcze. To publiczna przestrzeń i każdy może na niej umieścić co chce. To mogą być cenne informacje albo guzik warte pierdoły dla gównozjadów w stylu .... Kup sobie SICO Ja miałem i na początek jest OK.

Kiedyś przy sporym wysiłku administracji, moim i kilku aktywnych użytkowników udawało się utrzymać to forum na profesjonalnym poziomie. Tak profesjonalnym że twierdzenie @jano o tym że producent pistoletów w jakiejś wsi we Włoszech wie więcej o lakiernictwie, niż ludzie którzy tworzą to forum jest po prostu śmieszne ... Tak profesjonalne że takiego pajaca i kompletnego dyletanta jak @lakcpec można napiętnować po pierwszej wypowiedzi ... Jednak coraz częściej się zastanawiam ... PO CO ?

Weźcie się zastanówcie PO CO mam pisać profesjonalne posty o profesjonalnym sprzęcie i profesjonalnej lakierni jak np. Król Julian notorycznie skupia wkoło siebie tych ktorych Ja wprost nazywam gównozjadami i wmawia swoim zwolennikom że ta profesjonalna strona lakiernictwa pojazdowego jest ch..j wart ?

Po co taki gość jak Projekter, czy Jacklack, czy Teem ma się tu produkować i pisać wam ... proszę nie róbcie tego ... a WY te swoje durnoty dalej robicie .... pisze nie robcie tego .... a WY dalej swoje .... kur..a nie róbcie tego ... a Wy dalej swoje ....no to co pozostaje ? .... może to :

Obesrane gównozjady róbcie jak chcecie na szczęście z gównianych nor sie nie wychodzi do końca życie i zostaje ze sposobem myślenia : po co kupować drogie i profesjonalne jak tanie jest OK. ;) Wtedy wszystko co was otacza jest na niby … lakiernictwo samochodowe też.

To wam grozi jak sami nie ruszyć głową kapując to ... dlaczego pistolety lakiernicze są podzielone na te dla refinish i nie refinishu ? Skoro tak ... to tych dla "nie refinishu" należy unikać jak ognia i ich nie kupować. Najbardziej wredne są tu posty MK Juliana.

Zachęca was do kupowania gównianego sprzętu, ale sam używa wyłącznie drogich markowych. :nono: Niech pisze co chce jako uzasadnienie czy wyjaśnienie ... sam nie robi jednak tego co wam proponuje, bo wie że to jest złe. Zastanówcie się ... co się stanie Jak PROJEKTER sie kiedyś wkur..i i przestanę zajmować waszymi gównianymi problemami przy wyborze pistoletu.

Może od nowego roku ... a to jest jakiś pomysł :angry: . Wtedy kupujcie sobie co chcecie. Na cholerę pompować w was informacje o profesjonalnym lakiernictwie jak Wy to macie w odbycie ? Dla wielu z was istnieje tylko kryterium ceny. Czy się nadaje czy nie to bez znaczenia. Jest w zasięgu to kupuje.

Nie trawie sposobu myślenia gównozjadów ... kompletnie tego nie trawię. Taki sposób myślenia zostaje w głowie na zawsze. Daleko nie szukając MK. ;) Sam kupuje profesjonalny sprzęt, ale już całe życie będzie myślał jak gównozjad i takie prezentuje tu i tam stanowisko. Do czego może dość człowiek myślący całe życie o kosztach a nie o zyskach ... na pewnie nie do sukcesu finansowego. To akurat jest niemożliwe. Absolutnie się nie łudzicie chłopcy ... zaczniecie jak gównozjady w norze ... to i tak skończycie nawet jak zmienicie norę i co jakiś czas jej wyposażenie.

Żeby do czegoś dojść w życiu np. do własnego warsztatu lakierniczego i być kimś szanowanym za wiedzę czy poziom oferowanych usług to trzeba zaczynać od profesjonalnych ruchów. Pierwszy krok i każdy kolejny w jednym kierunku. Mylicie minimalistycznie ... pistolet zastępczy na chwilę za droższe na początek i ... cale wasze życie już takie będzie bo niby dlaczego miałoby być inne ? ... pieniądze kochają bogatych. Gdy masz wszytko czyściutkie zadbane i profesjonalne z najwyższej półki to nie przyjdzie ci do głowy robić napraw po 100 czy 200 zł ... poszukasz sobie klientów którzy to docenią, a klientów gównozjadów wyślesz do innych gównozjadów. Tak to działa i zaczyna sie od wyboru ubrania roboczego, pistoletu, materiałów sprężarki potem kabiny i obiektu. Zaznasz jak "zero" skończysz jak "zero".


Wyższe cele na forum. Czy to źle, że celem moich postów jest to żebyście wyszli z cuchnących nor i nie improwizowali udając lakierników ... tylko sprawnie i szybko zostali właścicielami własnych legalnych warsztatów ? Czy to źle że sugeruje wam żebyście nie byli w tej grupie wykonawców usług z których polewa normalna lakiernia ?

Piszę wam jak to zrobić ... na początek kup profesjonalny pistolet ... potem korzystaj z profesjonalnych materiałów i pomocy profesjonalnych firm ... ale WY w dupie to macie bo lepiej jest jęczeć jak dziad i ”bidok” ze wsi, że "nie ma kasy" .... niż ruszyć mózgiem i nie zbaczać nigdy z profesjonalnej drogi. Jeden profi krok pcha was sam w profi kierunku. To wasze "na początek" ... to już będzie docelowo. Jak nawet kupicie sobie kiedyś profi pistolet to reszta waszego sprzętu nadal będzie gówniana i tymczasowa. Tu nie chodzi nawet o pistolet ... tylko o sposób myślenia. Albo widzisz na czym polega lakiernictwo pojazdowe i nie jesteś malarzem tylko lakiernikiem, albo nie widzisz i wszytko ci jedno jaki masz sprzęt warunki i materiały i cipa z Ciebie nie lakiernik samochodowy. TY po prostu człowieku malujesz co popadnie czym popadnie i jak ci wyjdzie .... a że padło na samochody. ;)

Wy nie widzicie żadnej różnicy ... Ja widzę ogromną.

Ale powiem wam jeszcze co widzę :nono: .... Rozglądam sie po tym i tamtym forum i wiedzę że ci których miałem za specjalistów juz wam nie doradzają. Już sie tak chętnie nie dzielą tym co ważne i profesjonalne. To tylko forum. Opinie. Skoro nikt nie potrzebuje tych profesjonalnych bo woli łatwo i tanio przesuwać się w kierunku klęski ... to może czas iść na internetową emeryturę ?. Przekonacie się sami że mam rację bo ta towarzyszy mi TU od pięciu lat. Dla mnie nic się nie zmieni ... a WY kim będziecie za kolejne pięć lat ? :D

Pomyślę o tym pisaniu postów ... bo ma już dość robienia z siebie chama prostując wasze durne idee i dość walczenia z durnotą gdy tak nie wiele to daje. WY koniecznie chcecie skończyć swoje życie w nędzy. Julian wam pomoże. Jego podejście do sprawy jest idealnie dopasowane do waszych oczekiwań.

Czas się przyznać ... kłamałem Jonnesway jest zajebisty i bije go tylko AZ3 HTE2 ... na inne szkoda kasy ...a do podkładu koniecznie SICO. Aplikacja podkładu to kompletnie nie istotna operacja i można to robić nawet gównianą SATA 100 BF. :czesc:
\
Mądrujesz jak nie wiem a guzik to kogo obchodzi, dużo osób nazywa pistolety CHS, Karłowiczami, nie wiem bo nie miałem styczności z takim zabytkiem ale zdaje sobie sprawę z tego że CHS to Wytwórnia Aparatów Natryskowych, i nic cie to nie obchodzi czym ja maluje mogę nawet malować Fobo luxem za 40 złotych.
A odnośnie Saty to weź sobie włóż do gablotki tą twoją satę i módl się do niej, bo akurat sata nie jest najdroższa i najlepsza są dużo droższe pistolety, nie stać cie na wyposażenie swojego garażu. A odnośnie Sico to powiem tyle że w tej cenie (79 złotych) to i tak rewelka wiesz.

[ Dodano: 15-12-2012, 22:15 ]
PROJEKTER napisał/a:
Pierwsza sprawa @lakscpec ... siódmy raz na tym forum piszę :

Nie ma pistoletów marki Karłowicz. Miecio Karłowicz był muzykiem i kompozytorem i zmarł zanim wynaleziono aparat natryskowy w dzisiejszym kształcie co stało się w 19 xx roku poszukaj sobie kiedy :nono: Te twoje "Karłowicze" to CHS choć i tu obstawiam, że nie masz pojęcia co oznacza ten skrót.

Druga sprawa :

Czy AirGunsa to Iwata ? ... a kogo to kur...a obchodzi. Spraw jest prościutka W400, LPH400 i WS400 Supernowa to pistolety do refinishu. Nie produkuje ich AirGunsa tylko IWATA w Japonii. Wszytko co produkuje AirGunsa ( po za modelem IMPACT ) nie jest do refinishu, czyli nie nadaje się do profesjonalnego lakiernictwa samochodowego. Tyle. ;)

Sprawa trzecia zasadnicza dla tego tematu.

Panowie ... Forum lakiernicze to posty informacyjne i doradcze. To publiczna przestrzeń i każdy może na niej umieścić co chce. To mogą być cenne informacje albo guzik warte pierdoły dla gównozjadów w stylu .... Kup sobie SICO Ja miałem i na początek jest OK.

Kiedyś przy sporym wysiłku administracji, moim i kilku aktywnych użytkowników udawało się utrzymać to forum na profesjonalnym poziomie. Tak profesjonalnym że twierdzenie @jano o tym że producent pistoletów w jakiejś wsi we Włoszech wie więcej o lakiernictwie, niż ludzie którzy tworzą to forum jest po prostu śmieszne ... Tak profesjonalne że takiego pajaca i kompletnego dyletanta jak @lakcpec można napiętnować po pierwszej wypowiedzi ... Jednak coraz częściej się zastanawiam ... PO CO ?

Weźcie się zastanówcie PO CO mam pisać profesjonalne posty o profesjonalnym sprzęcie i profesjonalnej lakierni jak np. Król Julian notorycznie skupia wkoło siebie tych ktorych Ja wprost nazywam gównozjadami i wmawia swoim zwolennikom że ta profesjonalna strona lakiernictwa pojazdowego jest ch..j wart ?

Po co taki gość jak Projekter, czy Jacklack, czy Teem ma się tu produkować i pisać wam ... proszę nie róbcie tego ... a WY te swoje durnoty dalej robicie .... pisze nie robcie tego .... a WY dalej swoje .... kur..a nie róbcie tego ... a Wy dalej swoje ....no to co pozostaje ? .... może to :

Obesrane gównozjady róbcie jak chcecie na szczęście z gównianych nor sie nie wychodzi do końca życie i zostaje ze sposobem myślenia : po co kupować drogie i profesjonalne jak tanie jest OK. ;) Wtedy wszystko co was otacza jest na niby … lakiernictwo samochodowe też.

To wam grozi jak sami nie ruszyć głową kapując to ... dlaczego pistolety lakiernicze są podzielone na te dla refinish i nie refinishu ? Skoro tak ... to tych dla "nie refinishu" należy unikać jak ognia i ich nie kupować. Najbardziej wredne są tu posty MK Juliana.

Zachęca was do kupowania gównianego sprzętu, ale sam używa wyłącznie drogich markowych. :nono: Niech pisze co chce jako uzasadnienie czy wyjaśnienie ... sam nie robi jednak tego co wam proponuje, bo wie że to jest złe. Zastanówcie się ... co się stanie Jak PROJEKTER sie kiedyś wkur..i i przestanę zajmować waszymi gównianymi problemami przy wyborze pistoletu.

Może od nowego roku ... a to jest jakiś pomysł :angry: . Wtedy kupujcie sobie co chcecie. Na cholerę pompować w was informacje o profesjonalnym lakiernictwie jak Wy to macie w odbycie ? Dla wielu z was istnieje tylko kryterium ceny. Czy się nadaje czy nie to bez znaczenia. Jest w zasięgu to kupuje.

Nie trawie sposobu myślenia gównozjadów ... kompletnie tego nie trawię. Taki sposób myślenia zostaje w głowie na zawsze. Daleko nie szukając MK. ;) Sam kupuje profesjonalny sprzęt, ale już całe życie będzie myślał jak gównozjad i takie prezentuje tu i tam stanowisko. Do czego może dość człowiek myślący całe życie o kosztach a nie o zyskach ... na pewnie nie do sukcesu finansowego. To akurat jest niemożliwe. Absolutnie się nie łudzicie chłopcy ... zaczniecie jak gównozjady w norze ... to i tak skończycie nawet jak zmienicie norę i co jakiś czas jej wyposażenie.

Żeby do czegoś dojść w życiu np. do własnego warsztatu lakierniczego i być kimś szanowanym za wiedzę czy poziom oferowanych usług to trzeba zaczynać od profesjonalnych ruchów. Pierwszy krok i każdy kolejny w jednym kierunku. Mylicie minimalistycznie ... pistolet zastępczy na chwilę za droższe na początek i ... cale wasze życie już takie będzie bo niby dlaczego miałoby być inne ? ... pieniądze kochają bogatych. Gdy masz wszytko czyściutkie zadbane i profesjonalne z najwyższej półki to nie przyjdzie ci do głowy robić napraw po 100 czy 200 zł ... poszukasz sobie klientów którzy to docenią, a klientów gównozjadów wyślesz do innych gównozjadów. Tak to działa i zaczyna sie od wyboru ubrania roboczego, pistoletu, materiałów sprężarki potem kabiny i obiektu. Zaznasz jak "zero" skończysz jak "zero".


Wyższe cele na forum. Czy to źle, że celem moich postów jest to żebyście wyszli z cuchnących nor i nie improwizowali udając lakierników ... tylko sprawnie i szybko zostali właścicielami własnych legalnych warsztatów ? Czy to źle że sugeruje wam żebyście nie byli w tej grupie wykonawców usług z których polewa normalna lakiernia ?

Piszę wam jak to zrobić ... na początek kup profesjonalny pistolet ... potem korzystaj z profesjonalnych materiałów i pomocy profesjonalnych firm ... ale WY w dupie to macie bo lepiej jest jęczeć jak dziad i ”bidok” ze wsi, że "nie ma kasy" .... niż ruszyć mózgiem i nie zbaczać nigdy z profesjonalnej drogi. Jeden profi krok pcha was sam w profi kierunku. To wasze "na początek" ... to już będzie docelowo. Jak nawet kupicie sobie kiedyś profi pistolet to reszta waszego sprzętu nadal będzie gówniana i tymczasowa. Tu nie chodzi nawet o pistolet ... tylko o sposób myślenia. Albo widzisz na czym polega lakiernictwo pojazdowe i nie jesteś malarzem tylko lakiernikiem, albo nie widzisz i wszytko ci jedno jaki masz sprzęt warunki i materiały i cipa z Ciebie nie lakiernik samochodowy. TY po prostu człowieku malujesz co popadnie czym popadnie i jak ci wyjdzie .... a że padło na samochody. ;)

Wy nie widzicie żadnej różnicy ... Ja widzę ogromną.

Ale powiem wam jeszcze co widzę :nono: .... Rozglądam sie po tym i tamtym forum i wiedzę że ci których miałem za specjalistów juz wam nie doradzają. Już sie tak chętnie nie dzielą tym co ważne i profesjonalne. To tylko forum. Opinie. Skoro nikt nie potrzebuje tych profesjonalnych bo woli łatwo i tanio przesuwać się w kierunku klęski ... to może czas iść na internetową emeryturę ?. Przekonacie się sami że mam rację bo ta towarzyszy mi TU od pięciu lat. Dla mnie nic się nie zmieni ... a WY kim będziecie za kolejne pięć lat ? :D

Pomyślę o tym pisaniu postów ... bo ma już dość robienia z siebie chama prostując wasze durne idee i dość walczenia z durnotą gdy tak nie wiele to daje. WY koniecznie chcecie skończyć swoje życie w nędzy. Julian wam pomoże. Jego podejście do sprawy jest idealnie dopasowane do waszych oczekiwań.

Czas się przyznać ... kłamałem Jonnesway jest zajebisty i bije go tylko AZ3 HTE2 ... na inne szkoda kasy ...a do podkładu koniecznie SICO. Aplikacja podkładu to kompletnie nie istotna operacja i można to robić nawet gównianą SATA 100 BF. :czesc:

Zachowujesz się jak NARCYZ wiesz !
Nie widzisz nikogo prócz siebie.
Chyba masz kompleksy z tego powodu, albo czujesz się niedowartościowany.
PS : Nie uważasz że powtarzasz się z tym Refinishem.

[ Dodano: 15-12-2012, 22:16 ]
No-limit napisał/a:
Chciałbym zakończyć wreszcie dyskusję czy AIR GANSA to IWATA.Usiłowałem to wytłumaczyć na czacie koledze Lackspec,ale nie jestem przekonany,czy mi się udało.
Otóż
koncern IWATA produkuje pistolety IWATA w Japoni

koncern IWATA produkuje pistolety AIR GANSA we Włoszech

Tak jak
koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody VOLKSWAGEN w Niemczech

koncern VOLKSWAGEN produkuje samochody SKODA w Czechach

Czy Skoda to Volkswagen?

Czy to wystarczy? Nie wiem ;]

Tak, zrozumiałem dzięki za wyjaśnienie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2012, 23:24   

Jej człowieka 3 dni tu mnie ma z powodu choroby a tu tyle się dzieje... Dobrze że jest mowa o pistoletach do lakierowania bo jak by to miały być na ostrą amunicję to na forum już żywej duszy by nie było ;) ... Swoją drogą jak ktoś chce się uczyć niech kupi sobie tani pistolet parę części z szrotu i niech się uczy... a nie na autach klientów. Jak już złapię co i jak to zainwestować w odpowiedni sprzęt i dopiero się zabierać za lakierowanie samochodów... Wszystko po kolei a nie na raz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 15-12-2012, 23:44   

lackspec napisał/a:
Mądrujesz jak nie wiem a guzik to kogo obchodzi, dużo osób nazywa pistolety CHS, Karłowiczami, nie wiem bo nie miałem styczności z takim zabytkiem ale zdaje sobie sprawę z tego że CHS to Wytwórnia Aparatów Natryskowych, i nic cie to nie obchodzi czym ja maluje mogę nawet malować Fobo luxem za 40 złotych.
A odnośnie Saty to weź sobie włóż do gablotki tą twoją satę i módl się do niej, bo akurat sata nie jest najdroższa i najlepsza są dużo droższe pistolety, nie stać cie na wyposażenie swojego garażu. A odnośnie Sico to powiem tyle że w tej cenie (79 złotych) to i tak rewelka wiesz.
krzychowi sie dzisiaj oberwalo a duzo madrzej mimo wszystko pisal,i gdzie tu sprawiedliwosc? :D un se maluje fobo luxem a sico to zajebisty pistolet :D trzymajta mnie... :glupek: jestes poki co mlody,wiec nasz poki co szanse,wiec wez nie pierdol glupot i nie madruj sie tu,tylko sluchaj starszych,madrzejszych i bardziej doswiadczonych od siebie to na dobre ci to wyjdzie...bo poki co odkad tu jestes nie napisales nic madrego...udzieliles sie w kilku tematach na temat tanich pistoletow,napisales cos o moczeniu w nitrze,sicko i tym z motorem jak to idzie nimi sobie extra polakierowac...moze czas zmienic nick na... :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 23:50   

Paweł166 napisał/a:
Swoją drogą jak ktoś chce się uczyć niech kupi sobie tani pistolet parę części z szrotu i niech się uczy... a nie na autach klientów.

Dokładnie o tym cały czas pisze.
Na dodatek powiem że skad by taki ktos zaraz miał klientów skoro lakierowanie wychodzi mu na zasadzie uda sie lub nie.

W całej tej przepychance pistoletowej zapominamy o jednym.
Robert napisał że byle człowieczek z ulicy po pół roku szkoleń i 20 tys kredytu przescignie mnie w .. czym?

W lakierowaniu nieuszkodzonych elementów, wymienionych paneli ?
Niech mi dorówna, ale szczerze to jest niemozliwe.
Bo lakiernik zaczyna się grubo ponizej poziomu lakieru - warstw dekoracyjnych.

Jesli dany człowieczek nie ma odrobiny zdolnosci manualnych to bedzie obrabiał kit na kwadratowo i zadne szkolenia nie pomogą.

I dla takiego człowieczka wybór pistoletu to juz sprawa raczej drugoplanowa i termin na podjecie decyzji mozna w czasie odłozyć.
Przeciez taki człowieczek,,, kandydat na lakiernika , nie wie nawet czego ma od pistoletu oczekiwac.

Łatwo powiedzieć wydaj dwa tysie na pistolet, potem cztery tysie na spręzarke potem...... itd, itp.
Zanim zacznie juz skończy.

Ale dla osoby która uczy się w zawodzie lakiernika i wiąże z nim swoje dalsze zycie, to juz inna bajka.
Jak zacznie , dobrze zacznie, tak skończy, czyli dojdzie do punktu w którym otworzy swój warsztat .. itd.
Tak powinna wyglądać droga lakiernika, lecz jak wyglada to widac w praktyce w realu i po postach kilku udzielajacych sie byłych uczniów lakierników.

Forum pokazuje jedyną słuszną drogę, lecz milczy na temat tego że kiedys mozna było w ten sposób sie rozwijac, dzis niestety jest już ciężko i bez zaplecza finansowego,,,, oby każdemu co idzie ta droga udało sie dojść do mega profesjonalnego warsztatu.
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 16-12-2012, 00:02   

Paweł166 napisał/a:
Jej człowieka 3 dni tu mnie ma z powodu choroby a tu tyle się dzieje... Dobrze że jest mowa o pistoletach do lakierowania bo jak by to miały być na ostrą amunicję to na forum już żywej duszy by nie było ;) ... Swoją drogą jak ktoś chce się uczyć niech kupi sobie tani pistolet parę części z szrotu i niech się uczy... a nie na autach klientów. Jak już złapię co i jak to zainwestować w odpowiedni sprzęt i dopiero się zabierać za lakierowanie samochodów... Wszystko po kolei a nie na raz

Przynajmniej ja tak zaczynałem w wieku 17 lat, pierwsze badziewnym sprzętem typu Speedway, czy sico (M-500) HVLP, w domu lakieruje od jakiegoś czasu Air Gunsą AZ3 Hte2, ale temu bo mam nie zbyt wydajny kompresor, uważam że ten sprzęt mi wystarcza jak na początek i przyznam uczyłem się na swoich samochodach, od zaprawek po całe elementy.
Początki były ciężkie, ale nie zamierzam kupować kompresora za 5000 złotych i pistoletu za 2000 po to żeby tylko pomalować parę elementów w roku, co innego jak bym miał swoją firmę.
Nie mówię że Air gunsa jest rewelacją bo fakt ma te zapotrzebowanie 200 l/min kosztem strumienia, ale mi w zupełności wystarcza, bo w domu maluje kilka elementów znajomym, a w pracy non stop robota jest.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 16-12-2012, 00:15   

lackspec napisał/a:
Początki były ciężkie, ale nie zamierzam kupować kompresora za 5000 złotych i pistoletu za 2000 po to żeby tylko pomalować parę elementów w roku, co innego jak bym miał swoją firmę.
to do czego w zyciu dazysz bo juz nie rozumiem..?moze skoro ci wychodzi lakierowanie to pora poki jestes jeszcze mlody zainwestowac troche w sprzet i w garaz i zaczac zarabiac czerpiac przyjemnosc z wykonywanej pracy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 16-12-2012, 00:29   

gugun napisał/a:
lackspec napisał/a:
Początki były ciężkie, ale nie zamierzam kupować kompresora za 5000 złotych i pistoletu za 2000 po to żeby tylko pomalować parę elementów w roku, co innego jak bym miał swoją firmę.
to do czego w zyciu dazysz bo juz nie rozumiem..?moze skoro ci wychodzi lakierowanie to pora poki jestes jeszcze mlody zainwestowac troche w sprzet i w garaz i zaczac zarabiac czerpiac przyjemnosc z wykonywanej pracy?

Pracuje u prywaciarza a w domu to tak dorywczo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 16-12-2012, 00:35   

Z pistoletami i z calym tym sprzetem to jest w kazdej dziedzinie tak samo.
Albo kupujesz profesjonalny drogi sprzet ,inwestujesz raz pracujesz nim calymi dniami i zarabiasz kase ,przy tym przyjemnie ci sie pracuje ,bo nie naprawiasz nie poprawiasz fabryki i nie tracisz czasu na pierdoly. Skupiasz sie tylko na pro robocie jesli potrafisz juz taka wykonac ;) .I patrzysz przy odbiorze na zadowolonego klienta.

Albo kupujesz w szelkiej masci wynalazki i je sobie zmieniasz testujesz i naprawiasz,i miedzy czasie cos sobie tam wykonasz zeby zarobic.

Opinie ta opieram na dziesiecioletniej pracy akurat w innej dziedzinie niz lakiernictwo samochodowe,zajezdzajac dziesiatki elektronarzedzi szkoda czasu na testy od kilku lat kupuje tylko hilti ,festool ,rupes ,od niedawna protool.
Tylko profesjonalne narzedzia i zarazem drogie z najlepszych materialow i najlepiej wykonane
moga pracowac kilka nawet do dziesieciu lat z taka sama sprawnoscia i na najwyszym poziomie .Pozniej ...je szlak trafia i ...kupujesz nastepne i znowu przes taki okres czasu skupiasz sie tylko na pracy kasie jaka na ciebie zarabiaja i pasji jesli kochasz to co robisz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 16-12-2012, 00:45   

keon napisał/a:
Z pistoletami i z calym tym sprzetem to jest w karzdej dziedzinie tak samo.
Albo kupujesz profesjonalny drogi sprzet ,inwestujesz raz pracujesz nim calymi dniami i zarabiasz kase ,przy tym przyjemnie ci sie pracuje ,bo nie naprawiasz nie poprawiasz fabryki i nie tracisz czasu na pierdoly. Skupiasz sie tylko na pro robocie jesli potrafisz juz taka wykonac ;) .I patrzysz przy odbiorze na zadowolonego klienta.

Albo kupujesz w szelkiej masci wynalazki i je sobie zmieniasz testujesz i naprawiasz,i miedzy czasie cos sobie tam wykonasz zeby zarobic.

Opinie ta opieram na dziesiecioletniej pracy akurat w innej dziedzinie niz lakiernictwo samochodowe,zajezdzajac dziesiatki elektronarzedzi szkoda czasu na testy od kilku lat kupuje tylko hilti ,festool ,rupes ,od niedawna protool.
Tylko profesjonalne narzedzia i zarazem drogie z najlepszych materialow i najlepiej wykonane
moga pracowac kilka nawet do dziesieciu lat z taka sama sprawnoscia i na najwyszym poziomie .Pozniej ...je szlak trafia i ...kupujesz nastepne i znowu przes taki okres czasu skupiasz sie tylko na pracy kasie jaka na ciebie zarabiaja i pasji jesli kochasz to co robisz.

Jak narazie jest gitara, zastanawia mnie fakt dlaczego firmy czy warsztaty samochodowe używają sprzętu typu Professional, Expert, czy jonnesway w mojej okolicy i to do celów zarobkowych.
Wiem że co tanie to drogie, dlatego staram się wybierać optymalny sprzęt Cena do Jakości.
Nie lubię przepłacać ani też kupować shitu z marketów typu 5 pistoletów w 1 za 200 złotych.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2012, 00:54   

lackspec napisał/a:
Jak narazie jest gitara, zastanawia mnie fakt dlaczego firmy czy warsztaty samochodowe używają sprzętu typu Professional, Expert, czy jonnesway w mojej okolicy i to do celów zarobkowych.

Nie każdy jest profesjonalista jak admin tego forum, rzeczywistość jest okrutna i niestety widzisz to na co dzień.
 
     
keon
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 176
Punkty: 3/3
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 16-12-2012, 01:13   

lackspec napisał/a:
Jak narazie jest gitara, zastanawia mnie fakt dlaczego firmy czy warsztaty samochodowe używają sprzętu typu Professional, Expert, czy jonnesway w mojej okolicy i to do celów zarobkowych.
Wiem że co tanie to drogie, dlatego staram się wybierać optymalny sprzęt Cena do Jakości.
Nie lubię przepłacać ani też kupować shitu z marketów typu 5 pistoletów w 1 za 200 złotych


Dlatego ze majac pracownikow we firmie ,narzedzia podstawowe ktore pracuja przez caly dzien i wymaga sie odnich najwiekszej precyzji ,kazdy madry na umysle szef kupi najlepsze .Ale skolei narzedzia ktorych urzywa sie mniej ,mozesz zastopic narzedziami troche tanszymi czyli ze sredniej polki i tez beda dlugo w tedy sluzyly .
I sa jeszcze takie wyjatki jak klucze ktore mozesz sobie kupic najlepsze i najdrozsze jak pracujesz sam,ale mozesz tez kupic dobre troche tansze wlasnie jonnesway dlatego ze klucze sie czesciej gubia i znikaja szczegolnie jak masz pracownikow niz uszkadzaja.I nic ci tu po dozywotniej gwarancji ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-12-2012, 12:01   

MarcinGSI napisał/a:
Widzę że się rozumiemy


Tak dla jasności .... to może WY sie rozumiecie ;) . To nie trudne jak nie macie pojęcia o pistoletach, nie wiecie jak działają, do czego służą jakie jest przeznaczenie poszczególnych dysz i głowic nie wspominając o zawiłościach ich oznaczeń i systemów w jakich pracują. To nie trudne wpracować porozumienie gdy dyskusje prowadzi grupa dyletantów orientujących się że pistolet ma cyngiel głowice nazwę i rozpyla farbę. Co ma jednak z tego wyjść dla obserwatora takiego tematu ? Co takiego pisaliście w swoich postach czego nie ma tu już od lat w tematach ... Pistolet za 100 zł dla amatora ? tam są posty różnych dzieciaków non stop na początku drogi, latami na początku drogi w tym zawodzie. Ciągle drepczecie w miejscu z takimi durnymi poglądami.

Co ma w takim temacie napisać w swoich postach specjalista od pistoletów ... To co dotąd ? = Zastanówcie się bo to nie są narzędzia dla lakierników samochodowych.

JA6111 czy AZ3 to nie są pistolety tańsze i tak samo precyzyjne jak te dla lakierników samochodowych tylko to pistolety dla innej branży. Nie ma żadnego „na początek” dla amatora, lub „do nauki” lub „za jakiś czas” jak zacznę zarabiać. Są tylko narzędzia do realizacji określonego celu. Do lakierowania samochodów są trzy modele pistoletów lub ich wcześniejsze wersje. do 2000 roku nie dalej. Do tego dochodzi akceptowalna OPTIMA TRIFITY i SHARPE ( GRACO ) ulubieniec amerykanów. ;)



To forum internetowe. Posty może pisać każdy. To jednak forum branżowe ... dlatego - jedni sie na tym znają o czym piszą, inni są w czarnej dupie niewiedzy. Jak chcą tam zostać okopując się na swojej gównianej pozycji to zaczynają śmierdzieć, a Ja takim łajzami śmierdzącymi odchodami ... kompletnie pogardzam i otwarcie mieszam ich z łajnem bo tam jest wasze miejsce. Nie zbliżajcie się do mnie bo ten syf może mnie dotknąć. a to jest ohydne.

W każdej branży usług miejsce kogoś kto olewa zasady, wzroce, technologie profesjonalne, rozwiązania, nowości i dbałość o szczegóły jest na marginesie takiej branży… w łajnie. Niektórzy jednak wyłażą z .... ... TU do świata lakiernictwa samochodowego ... Zapraszam :) pokaże ci więc na czym to polega. ;)


Pajacu @Lackspecu ... leśny ludku ... Nie wiem skąd Ty wysączkowałeś, ale zdecydowanie musi to być jakaś wiocha pod Białymstokiem ? Nie wiem czy Jacklack to czyta bo też uważam jak @gugn, że powinieneś już świecić na czerwono. Nikt tu nie potrzebuje już durniów na TYM forum ... a jak nastanie taki czas, że Jonnasway zacznie rządzić w lakierniach samochodowych, a leśne skrzaty na Forum ... to mnie na takim forum nie będzie ... ;)

PODSUMUJE TO TAK !

3 stron tematu ... i pieśń pochwalana dla pistoletu IWATA z lat 80 / 85 przekazanych 10 lat później do AirGunsa jako podstawa licencyjna ( startowa ) ... oraz dla pistoletu Jonneswey czyli ch...j wie jakiej firmy i producenta. Tak samo doskonałe pstolety jak te Schneidera. Brawo specjaliści. Brawo. Jak was potraktować poważnie i rozmawiać z wami o sprzęcie jak po uszy tkwicie w ....... ?

Jest może na tym forum jakiś zawodowy lakiernik samochody czy tylko samozwańcy i ci co próbują nie robić zacieków ? Jest tu ktoś kto sie na tym zna ... na tym o czym ma być to Forum ... czy tylko ta grupa dziewczynek która postanowiła sie wymienić uwagami na temat „podróby” Barbi ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez jacklack 16-12-2012, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 16-12-2012, 15:29   

Z całym szacunkiem ale nie wiem czy Ty nie umiesz czytać czy tylko udajesz, bo ja mam wrażenie że napisałem temat pod tytułem ,,MAM 2 TYŚ,CO KUPIĆ SATE ,JONNESWEYA CZY AZ3,, i na siłę próbuje udowodnić że Jonnesway jest lepszy od SATY,napisałem że ma to być pistolet dla mnie i mojego użytku,jak już będę miał wyćwiczoną rękę to będę wiedział co kupić.I możesz sobie wyzywać od gównozjadów,leje na to :killer: .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-12-2012, 15:52   

MarcinGSI napisał/a:
pistolet dla mnie i mojego użytku,jak już będę miał wyćwiczoną rękę to będę wiedział co kupić.

Nie wyćwiczysz ręki na takim pistolecie zapewniam cię, może nawet sobie tą reke popsujesz nabierając złych nawyków..później kupisz markowy, dedykowany pistolet i będziesz uczył sie od nowa...

Ta cała dyskusja w tym temacie to nasza wina, niepotrzebnie w ogóle dyskutujemy o pistoletach nie przeznaczonych do Refinischu, potem aby są z tego problemy i trzeba się kopać z takim spadochroniarzem jak np. @lackspec i z jego herezjami które wypisuje :glupek:
:glupek:
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 16-12-2012, 19:36   

jacklack,
Może by tak dwa słowa na PW co sądzisz o tym co napisane było w usuniętych postach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-12-2012, 19:53   

No-limit napisał/a:
jacklack,
Może by tak dwa słowa na PW co sądzisz o tym co napisane było w usuniętych postach?

Sądzę że nie miały one wiele z tematem, dlatego też zostały usunięte
Ponadto za dużo było w nich epitetów które jednak raziły.
Dzięki Darku że zwróciłeś mi na to uwagę, będę musiał bardziej jednak pilnować wypowiedzi niektórych użytkowników ;)

Te dwa posty też zostaną usunięte, bo też nic do tematu nie wnoszą ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2012, 19:55   

Troche bez sensu nazywac kogos gownozjadem tylko dlatego, ze nie ma pieniedzy na profesjonalny sprzet. Nie chodzi mi tutaj o osoby, ktore zyja dzieki lakierce samochodowej i uzywaja do tego pistoletow nizszej klasy tzw gownozjad . Tylko o mlodych ludzi ktorzy zaczynaja swoja przygode z lakierowaniem, ktorzy sa dalej na utrzymaniu rodzicow. Mysle ze czlowiek powinien sie rozwijac w tej dziedzinie a nie cofac, ale sa takie sytuacje, ze sie bardzo chce ale nie mozna sobie pozwolic na duzo dobrych rzeczy i wychodzi tak jak wychodzi. Duzo osob zle analizuje temat, niektorzy sie spinaja tak jakby do kazdego ASO mieli wprowadzic Jonneswaye do refinishu.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 17-12-2012, 06:56   

jacklack napisał/a:
Nie wyćwiczysz ręki na takim pistolecie zapewniam cię, może nawet sobie tą reke popsujesz nabierając złych nawyków..później kupisz markowy, dedykowany pistolet i będziesz uczył sie od nowa...


I o takie odpowiedzi właśnie chodzi,wiem że jest to forum dla zawodowców i według mnie powinny padać zawodowe odpowiedzi a nie od razu najeżdżanie na kogoś bo próbuje coś zacząć na innym sprzęcie.Zawsze mogę dokupić do niego dyszę 1.7 teraz są na allegro nie drogo i zostawić do podkładu.Bo niektórzy to właśnie wzięli to za bardzo do siebie ten temat i chyba mają wrażenie że staram się udowodnić wyższość Jonnesweya nas SATA.Padło konkretne pytanie,ten czy ten gun i powinna paść konkretna odpowiedż że np.z tych dwóch wybierz ten ale to nie jest pistolet do lakierowania tylko malowania bo......i tu wymieniamy powody dla których tak jest,chcesz coś zrobic dobrze to wybierz np.SATA bo innej opcji nie widzę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-12-2012, 10:37   

MarcinGSI napisał/a:
Zawsze mogę dokupić do niego dyszę 1.7 teraz są na allegro nie drogo i zostawić do podkładu.

Ale to nadal nie będzie pistolet do Refinishu...owszem nałożysz nim podkład, ale wrócisz tu kiedyś na forum z problemami, oczywiście o ile je dojrzysz.

Aplikacja wypełniacza akrylowego ma kolosalne znaczenie w procesie naprawy, dlatego też dla każdego wypełniacza akrylowego czy gruntu są dedykowanie odpowiednie pistolety z odpowiednią atomizacją i odpowiednią dysza..

Może zaoszczędzisz na zakupie markowego pistoletu do podkładu, ale wielokroć więcej stracisz na materiale ściernym, na czasie obróbki, poprawkach z tytułu gazowania wypełniacza, i stratach samego produktu. Refinishu nie da się oszukać półśrodkami ;) jeśli zaś chcemy na siłę oszukać to co jest precyzyjnie dedykowane lakiernictwu, to tak naprawdę oszukamy samych siebie udając tylko, że wszystko jest jak należy, w tej dziedzinie zawsze jest tak, że gdy chcemy na czymś oszczędzić, obojętnie przy którym etapie naprawy, obojętnie czy chodzi tu o materiał lakierniczy, warunki w których przeprowadzana jest naprawa, sprzęt szlifierski, aparaty natryskowe czy uzdatnienie powietrza, zawsze taka pozorna oszczędność odbije się negatywnie z dużo większym skutkiem.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 17-12-2012, 13:23   

Boxxing napisał/a:
Troche bez sensu nazywac kogos gownozjadem tylko dlatego, ze nie ma pieniedzy na profesjonalny sprzet. Nie chodzi mi tutaj o osoby, ktore zyja dzieki lakierce samochodowej i uzywaja do tego pistoletow nizszej klasy tzw gownozjad . Tylko o mlodych ludzi ktorzy zaczynaja swoja przygode z lakierowaniem, ktorzy sa dalej na utrzymaniu rodzicow. Mysle ze czlowiek powinien sie rozwijac w tej dziedzinie a nie cofac, ale sa takie sytuacje, ze sie bardzo chce ale nie mozna sobie pozwolic na duzo dobrych rzeczy i wychodzi tak jak wychodzi. Duzo osob zle analizuje temat, niektorzy sie spinaja tak jakby do kazdego ASO mieli wprowadzic Jonneswaye do refinishu.


A to ciekawe stanowisko. Czy ten temat przypadkiem nie rozwijał się w oparciu o argumenty merytoryczne i techniczne ? Co mam teraz sobie pomyśleć o twojej wypowiedzi ... że olewasz moje posty nie czytasz ich i masz tylko swoje słuszne stanowisko ... zresztą nie tylko TY ale też MarcinGSI. :nono: Co do was nie dociera i czego nie rozumiecie ? Wszystkie informacje dlaczego NIE Jonnesowey i NIE AZ3 są w postach powyżej.

Jaki tego efekt ... WY dalej swoje. Powód ? ... Te pistolety są tanie ... Reszta nie ma dla was żadnego znaczenia. Nie rozmawiacie TU o rabatach używkach czy kredycie na zakup normalnego narzędzia pracy tylko jak uparciuchy próbujecie szukać argumentów "ZA" zakupem Jonneswey, czy AZ3. No kupcie sobie ;) Nikt z nas nie ma wpływu na ostateczną decyzję kogokolwiek innego. Możemy tylko doradzić. To może być głupia, durna rada, albo przeanalizowana i poparta argumentami rada specjalisty.

Do tego miejsca OK ... ale co jest dalej i dalej w tych waszych postach Panowie "lakiernicy" ? a no ... nadal to samo - "Fajny bo tani". Tak samo jak w sześciu innych tematach o pistoletach. Jeżeli więc kończymy rozmowę techniczną i merytoryczną, jeżeli argumenty techniczne w tym temacie przegrywają z ceną tego pistoletu to po co ktoś taki jak Projekter ma się dalej popisywać swoją widzą na temat różnego rodzaju pistoletów dysz, materiałowych i powietrznych systemów redukcji ciśnienia i transferu materiału ? Po co to komu ? Nikt już na tym etapie tego nie czyta. Nie docierają do was argumenty techniczne ... Wy swoje. Tani = zajebisty, a jest taki zajebisty bo jest tani.

No to OK kończmy ten merytoryczny temat. Strony przedstawiły swoje argumenty. Moje były proste :

- To nie są pistolety dla lakierników samochodowych.
- Nie ma żadnego na razie czy na początek, bo i na początku i na razie chcecie lakierować
samochody.
- Nie ma żadnego nauczę się to sobie kupie lepszy ... bo to nadal nie jest to tańsza
alternatywa do nauki lakiernictwa samochodowego tylko nienadający się do tego celu
sprzęt ( dlaczego ? ... opisy w moich postach na początku tematy )

Cena wam nie odpowiada ? ...Przykro mi, ale nie jestem świnką skarbonką waszym klientem, mamusią ani doradcą kredytowym. Ja jestem gościem ktory zna sie na pistoletach. Cena to nie moja sprawa. Opieranie decyzji technicznych o cenę narzędzia materiału, lub opieranie jakość usługi o cenę ustaloną z klientem to kompletna głupota.

Co dalej w temacie ? JA wyczerpałem argumenty techniczne nie ma sensu się powtarzać. W waszych postach dalej jedno ... Fajny ten pistolet bo tani. No to Panowie kończmy te pierdoły o pistoletach pogadajmy kto jest lakiernikiem samochodowy a kto pieprzonym gównozjadem ze śmierdzącej nory wypełnionej chłamem i złomem. Niby dlaczego mam was dalej grzecznie traktować ? Durny argument o cenie kontra 300 zdań technicznych i merytoryczne uzasadnienia, że się nie nadaje ... i wygrywa durny augment - CENA. Z kim Ja gadam ? aaaaa z imbecylem i durnym gównozjadem tak podejrzewałem, ale chciałem wyjaśnić i przetoczyć argumenty zapomniałem jednak że gównozjad ma sraczkę zamiast mózgu tam nie docierają argumenty techniczne ?

Co teraz ? Jesteście oburzeni i przykro wam bo Projekter was wyzywa ? Projekter to ma w dupie durnych gównozjadów. Projekter gardzi takimi durniami. Chcesz koleś szacunku na branżowym forum dla lakierników ? Napisz co zrobiłeś żeby sobie na to zasłużyć, bo na tym forum obok Ciebie "odpadzie" jest sporo osób które nie mają w głowie sraczki tylko mózg. To ludzie którzy krok po kroku idą w tym profesjonalnym kierunku. Jedni już mają wszytko OK ... inni dopiero są w połowie drogi ... jeszcze inni mądrze zaczynają. Zaczynają od unikana błędów jakie popełniają gównozjady w swych obesranych norach.

Z jakiego powodu ... Z JAKIGO POWODU ... mam im naubliżać i postawić znak równości między inteligentnymi ludźmi podążającymi jedyną słuszną drogą rozwoju, a ślepymi głuchymi na argumenty durnymi gównozjadami ? To nie uczciwe w stosunku do tych którzy czytają posty na forum chłoną wiedzę nie wymyślają idiotycznych patentów nie chodzą na skróty tylko ze sporymi wyrzeczeniami kupują to co powinni mieć w normalnej lakierni inwestując w przyszłość swoich małych firm. Tu nie ma znaku równości jeżeli olewacie techniczną argumentację i jedynym argumentem ostatecznego wyboru pozostaje cena. Jak tu z szacunkiem i kulturą dyskutować z ludźmi którzy demonstracyjnie olewają wszystkie argumenty i zamykają się na wiedzę o narzędziach dla lakiernika samochodowego.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2012, 13:42   

PROJEKTER napisał/a:
Nie ma żadnego na razie czy na początek, bo i na początku i na razie chcecie lakierować
samochody.

Jak niema, jak jest!!!
W TYM KONKRETNYM przypadku wazne jest że koledzy doskonale wiedzą że istnieja profesjonalne sprzety lakiernicze, ale ons są po za ich zasięgiem finsnsowym, ba, zbedne z powodu wiedzy która musza dopiero posiąść tak jak umiejętności.. a jak ich droga sie rozwinie w przyszłosci to juz zalezy od nich samych i od... napewno nie od takich chamskich wyzwisk jak to co nam tu serwujesz w dalszym ciagu.
Mała próbka łajna poniżej w wykonaniu ponoc wykształciucha pierdzacego w wysoki stołek.
Nie tak sie zachęca do profi podejscia... raczej zniechecasz.


PROJEKTER napisał/a:
obok Ciebie "odpadzie"
PROJEKTER napisał/a:
Projekter to ma w dupie durnych gównozjadów. Projekter gardzi takimi durniami.
PROJEKTER napisał/a:
gównozjad ma sraczkę zamiast mózgu
PROJEKTER napisał/a:
Z kim Ja gadam ? aaaaa z imbecylem i durnym gównozjadem tak podejrzewałem,
PROJEKTER napisał/a:
a kto pieprzonym gównozjadem ze śmierdzącej nory wypełnionej chłamem i złomem.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-12-2012, 16:24   

Krzychu pier... zobacz jakby nie te forum dalej byśmy sickoo psikali ..
Nie kupiłbyś połowy rzeczy co masz i dalej siedzielibysmy w tym samy punkcie co jest
...
Ja ciebie nie rozumiem tak jeb..ludzi o maszynki ze stolatrstwa .o to ,że robią zacieki o to ,że kolory im nie pasują ,że siada szpachel i jeszcze rózne rzeczy a tutaj piszesz koledzy kupcie sobie aby złapać bakcyla sicoo???
Niee cos tu jest nie tak..


Jacek napisał jak to jest naprawdę- cieżko z gófnaa przejść na sata bo góffniane nawyki zostają ...

Krzychu ciskasz się z projecterm a przecież znasz go nie od dziś nie wiem popatrz nikt ze starych tutaj nie pisze a czemu ????
Tylko nie pisz znowu ,że przywykliśmy do tego smrodu .. To nie jest prawda :nono: prawda jest taka ,że większość starych właśnie zmienia wszystko i to własnie przez klepanie po dupie w każdym poście Roberta..
Czy ty nie masz już dosyć tej batali??? nic tym nie nie zykasz możę tylko aprobatę nowych ..
Chyba ,że tylko tego oczekujesz...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 17-12-2012, 17:37   

unek napisał/a:
Krzychu pier... zobacz jakby nie te forum dalej byśmy sickoo psikali ..
Nie kupiłbyś połowy rzeczy co masz i dalej siedzielibysmy w tym samy punkcie co jest
...
Ja ciebie nie rozumiem tak jeb..ludzi o maszynki ze stolatrstwa .o to ,że robią zacieki o to ,że kolory im nie pasują ,że siada szpachel i jeszcze rózne rzeczy a tutaj piszesz koledzy kupcie sobie aby złapać bakcyla sicoo???
Niee cos tu jest nie tak..


Jacek napisał jak to jest naprawdę- cieżko z gófnaa przejść na sata bo góffniane nawyki zostają ...

Krzychu ciskasz się z projecterm a przecież znasz go nie od dziś nie wiem popatrz nikt ze starych tutaj nie pisze a czemu ????
Tylko nie pisz znowu ,że przywykliśmy do tego smrodu .. To nie jest prawda :nono: prawda jest taka ,że większość starych właśnie zmienia wszystko i to własnie przez klepanie po dupie w każdym poście Roberta..
Czy ty nie masz już dosyć tej batali??? nic tym nie nie zykasz możę tylko aprobatę nowych ..
Chyba ,że tylko tego oczekujesz...

Rozumie was wszystkich że chcecie dobrze dla mnie i dla wszystkich, ale miałem trochę starcie z Projekterem, może temu że jestem tu nowy na tym forum, ja nikomu nie karzę lakierować Sico czy innymi chińczykami, każdego stać na co stać i nie każdy może sobie pozwolić wydać na sprzęt 10 tysiaków od tak mamy demokracje i każdy od czegoś zaczynał, i nie pisałem w postach że maluje Sico tylko pisałem że zaczynałem od Sico a to tylko temu że kompresor mam nie za wydajny, zdaje sobie sprawę jak się maluje chińczykami a jak profesjonalnym gunem, w poprzednich postach pisałem że w domu używam Gunsy, i mam podzielne opinie do tego pistoletu ani dobry ani zły, w pracy używam Saty RP.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2012, 17:45   

to jest mysl opierdole migomat i kompresor zeby kupic sate za 2 kola ... Wolę popryskac w mojej zajebistej zasranej norze pistoletem za 300 zl i dorobic sie tego w krotszym czasie niz zapierdalac z lopata 2 miesiace a nawyki zaleza od czlowieka trudno bedzie zrozumiem temu kto ma w pizde floty albo jezeli ktos jest grzecznym synkiem mamusi. Nie chce sie z wami klocic iz wiem, ze macie racje i nie kupilem tego pistoletu z kolega powyzej dlatego ze myslalem tanie bo dobre i takie mi wystarczy po prostu sa rozne realia, ktore na obecna chwile nie mozna zmienic pewnie wielu z was w moim wieku nie mialo kompresora czy jakiegos tam sprzetu a ja mam miec sate za 2 tysie ...
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 17-12-2012, 18:23   

Lakiernikiem jeszcze nie jestem i długo nie będę a Sate muszę chwilowo odpuścić bo mam na głowie jeszcze kompresor ale chyba pomyślę o tym LARE LVLP tylko jak myślicie z jaka dyszą,bo są z 1.3 i 1.4 pistolet według info z Lakierniczy.pl zalecany do klaru,a co do bazy i jaka dysza.
Ostatnio zmieniony przez MarcinGSI 17-12-2012, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2012, 18:27   

1.3 :) do klaru i bazy
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2012, 18:34   

lackspec napisał/a:
zdaje sobie sprawę jak się maluje chińczykami a jak profesjonalnym gunem,

Widzisz Unek jakie to proste?
I nikt sie nie wykręca od profesjonalnego sprzetu a forum skupia najbardziej zainteresowanych i szukających informacji o lakiernictwie.

Jak tu wpadna i trafią na betonowy mur i zasieki jak w Treblince... to nie dziw sie że nikt nic nie pisze.

Sam masz sate dopiero z 3 miesiące a i tak poszedłes do innej pracy.
A do tej pory robiłes jonneswayem którego baaardzo chwaliłeś.
Nie jest to zaden przytyk, lecz widać bardzo szybko zapomniałes o tym że ciężko ci było wydac na sate który tysiąc a juz o sławnym promienniku nie wspomnę.
Więc skoro kazdy dorasta i musi mieć swój czas to pozwólmy innym dorosna tak jak sami mielismy kupę czasu na wypracowanie swojej drogi ku profesjonalnym sprzętom, materiałom i wiadomościom.

Jak posiadacz jonneswaya mogłes powiedziec ze to i tamto i że wodotrysków nie ma sie spodziewac, ale doceni to jak sate w łape złapie.
Ty Łukaszu wolałes przemilczeć okres jonneswaya i udawać pseudo profi podejscie.
Zobacz ile lat juz przymierzasz sie do zmian,,, a ja nie jestem w tym lepszy.

Czego więc wymagać od nowych, czasem młodych ludków?

[ Dodano: 17-12-2012, 18:37 ]
MarcinGSI napisał/a:
o tym LARE LVLP tylko jak myślicie z jaka dyszą,bo są z 1.3 i 1.4 pistolet według info z Lakierniczy.pl zalecany do klaru,a co do bazy i jaka dysza.

Musisz zaufac sprzedawcy, bo informacji od użytkowników praktycznie na forach brak.

I jak kupisz i potestujesz to Ty nam opiszesz swoje wrażenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne