lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jacklack
20-12-2012, 10:13
Iwata AZ3 HTE 2 czy Jonnesway JA 6111
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-12-2012, 22:36   

Jak ktoś dla kogo piszę sporo tekstów na stronę o pistoletach dotrzyma słowa to może będzie wypożyczalnia i się skończy problem teoretycznych dywagacji. Dostaniesz pistolet pocztą ( używany ) porobisz tydzień za 100 zł i sam ocenisz co warto kupować, a co nie. Jak się dogadasz z kimś kto ma do Ciebie blisko to sie wymienicie i w tydzień sprawdzisz trzy różne ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomek70
Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 58
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: BYD
Wysłany: 13-12-2012, 07:13   

MarcinGSI napisał/a:
Co dalej,zobaczę jak się będzie sprawował a potem będzie coś lepszego,Sico nie kupię,bo to badziew straszny,miałem styczność z dwoma sztukami,pierwsza odrazu po podłączeniu przepuszczała powietrze dyszą bez naciskania na ,,spust,,a drugi po jednym malowaniu przestał działać.Chwilowo dysponuję takim funduszem i dlatego taki tez kupiłem,a mój kolega maluje już kolka lat i obecnie używa tego,często u niego przebywam i widzę jak ten pistolet ,,pracuje,,wiadomo że nie ma porównania z lepszymi markami i sam znajomy tak powiedział ale na razie musi mi wystarczyć,bardzo możliwe że po nowym roku zakupię coś lepszego,choćby ten LARE LVLP a jak wszytko pójdzie po mojej myśli to może i SATĘ :)
Właśnie przed tym chcą uchroni Cię , swoimi postami , koledzy którzy zaczynali od SRICO czy SROBO. Jak myślisz o lakiernictwie poważnie to i tak skończysz na SACIE czy IWACIE , a w szafie będą leżeć pistolety za połowę wartości np. SATA. Nie lepiej wziąć np. na raty? 20 pln miesięcznie i przez rok masz sprzęt na pięć lat. DOBRY sprzęt.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13-12-2012, 12:38   

PROJEKTER napisał/a:
Nie chciałem się wtrącać ale zarówno AirGunsa jak i Jonnesway to dwa "półśrodki". To nie są pistolety do refinishu. To tylko rozpylacze farb. Zamiast pomagać w realizacji zadania jednak je utrudniają ... a gdy mówimy już o jakieś klasie cenowej to nie ma znaczenia czy używamy narzędzia za 400 czy 100 zł skoro jedno i drugie nie ułatwia pracy. ;)

Poza tym AirGunsa to nie IWATA :nono:


To jest kolego PROJEKTER, IWATA tylko tańsza linia pistoletów produkowanych we włoszech, a pistolety powyżej tysiąca Takie jak W-400 czy Supernova są produkowane w Japonii. Jak nie wiesz to nie pisz bzdur.
To jest tak jak z FIATEM, produkowany jest w Polsce na licencji Włoskiej, bo jest taniej.
Ostatnio zmieniony przez lackspec 13-12-2012, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-12-2012, 12:42   

lackspec napisał/a:
Jak nie wiesz to nie pisz bzdur.

Wpadłes jak bomba na forum z informacjami przeterminowanymi.
Air gunsa miała już chwile swietności na forum jakiś rok temu, jest wiele na jej temat.

Jednak jest to zwykły psikacz, półśrodek i weź lepiej poczytaj forum a nie wciskaj nam nowości ... z archiwum.
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13-12-2012, 12:48   

mkautos napisał/a:
lackspec napisał/a:
Jak nie wiesz to nie pisz bzdur.

Wpadłes jak bomba na forum z informacjami przeterminowanymi.
Air gunsa miała już chwile swietności na forum jakiś rok temu, jest wiele na jej temat.

Jednak jest to zwykły psikacz, półśrodek i weź lepiej poczytaj forum a nie wciskaj nam nowości ... z archiwum.

Tak się składa że maluje tym pistoletem i nawet w instrukcji pisze, na samym spodzie Made in Italy; Made in Japan. A to że ktoś już tak pisał to się potwierdza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-12-2012, 12:53   

lackspec napisał/a:
Tak się składa że maluje tym pistoletem

Wyrazy współczucia i... szacunek za wytrwałość.
Wiem że się da, wiem że sico bronze ma wieksza miotłę niż ta gunsa.
Tez sie da.
Ale czy to znaczy ze jest to super pistolet i szczyt marzeń lakiernika?

Pistolet jak pistolet, bez szaleństw, ani zły, ani dobry.
Półśrodek, prowadzacy do celu wolniej niz zwykłe sico, bo prędzej wywalisz w błoto 80 zł i kupisz markowy pistolet, niz wsadzisz do szafy 500zł i znów wydasz 1500-2500zł.
Prawda?
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13-12-2012, 13:04   

mkautos napisał/a:
lackspec napisał/a:
Tak się składa że maluje tym pistoletem

Wyrazy współczucia i... szacunek za wytrwałość.
Wiem że się da, wiem że sico bronze ma wieksza miotłę niż ta gunsa.
Tez sie da.
Ale czy to znaczy ze jest to super pistolet i szczyt marzeń lakiernika?

Pistolet jak pistolet, bez szaleństw, ani zły, ani dobry.
Półśrodek, prowadzacy do celu wolniej niz zwykłe sico, bo prędzej wywalisz w błoto 80 zł i kupisz markowy pistolet, niz wsadzisz do szafy 500zł i znów wydasz 1500-2500zł.
Prawda?

Na co mi pistolet w takim przedziale cenowym, nie mam firmy i takiego przerobu żebym musiał kupować tak drogi sprzęt, a poza tym jestem zdania że dużo zależy od lakiernika a nie od pistoletu, bo malowałem kiedyś sico i powiem że nie było aż tak źle jak to inni piszą.
Oprócz tego że jest poskładany z części lichej jakości to nic poza tym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 13-12-2012, 13:36   

lackspec napisał/a:

Oprócz tego że jest poskładany z części lichej jakości to nic poza tym.
A to dobre! A Mercedes to to samo co Dacia, tylko że poskładany z części lepszej jakości :debil:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-12-2012, 14:06   

Masakra :glupek: Rozmawiajmy merytorycznie.

Czy komuś się to podoba czy nie pistolet AZ3 został stworzony z myślą o lakierowaniu plastików, mebli, samochodów, odzieży skórzanej, obuwia skórzanego i do lakiernictwa przemysłowego.

Nie jest tak też że pistolet się zupełnie nie sprawdza w profesjonalnym zastosowaniu. Musimy wziąć tutaj szersze zastosowanie. Wiadomo że duże lakiernie (a dla mnie np. dużą lakiernią jest firma z mojego miasa zatrudniająca 900 osób... też mamy takich kontrachentów i chciałbym uczulić wszystkich na szerokie spojrzenie na produkty - co dla kogo i po co mu to!). Wszelkie prace wykończeniowe które mają być wykończone (słowo klucz) na najwyższym poziomie wymagają narzędzi na najwyższym poziomie - proste. Jednak pistolet lakierniczy to nie tylko lakierowanie klarem. Często stosuje się ten pistolet do nakładania podkładu w profesjonalnych lakierniach samochodowych lub do prac wykończeniowych w przemyśle. Z kolei Jonnesway JA-6111 sprawdza się bardzo dobrze również w meblarstwie, wyrobach tapicerskich czy też produkcji np. drzwi i okien.

Osobiście uważam że jeśli ktoś startuje z tego pułapu to jest na dobrej drodze. Nie polecam tylko wyrobów tańszych od JA-6111 bo niestety ale naprawdę coklwiek ciężko nawet amatorowi domowego lakiernictwa dobrać.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-12-2012, 15:13   

O czym jest ta dyskusja ? Posłuchajcie …. bo może wam coś umknęło w nawale tekstu :

Ta branża w przypadku pneumatycznych pistoletów grawitacyjnych z górnym kubkiem dzieli sie na :

Sprzęt do lakierowania samochodów = refinish
i rozpylacze ogólnego stosowania. Koniec


Kto chce dyskutować że AirGunsa czy JA 6111 czy SICO lub Star EVO jest pistoletem do lakierowania samochodów ten jest kompletnym dyletantem w sprawie lakiernictwa pojazdowego i sprawach związanych z pistoletami. Wam Panowie jak sie nie przypieprzy jakimś chamskim epitetem to będziecie tak wlec te dywagacje jeszcze kilak lat :glupek:

O czym tu chcecie gadać ... AZ3 HTE do lakierowania samochodów ? OK ... poproszę tabele dysz głowic i zestawienie produktów renomowanych koncernów ... to samo do JA6111 , Sico Star evo i tak dalej ... wklejacie link albo spytam co jest to za pierdzielenie ? Chcecie malować rozpylaczem samochody to sobie malujcie. Nie oczekujcie jednak że Ja od lat związany z pistoletami szczególnie SATA i lakiernictwem w tym lakiernictwem samochodowym nagle zwariuje i zacznę kombinować co by tu jeszcze dopasować do malowania samochodów :glupek:

Kiedyś robiło mi się żal tych początkujących bo TU rządziło SICO. Padały jakieś alternatywy o wyższym poziomie jakości wykonania i precyzji ... ale to była alternatywa dla totalnego dna kompletnego gówna, a nie tańsze rozwiązanie dla refinishu ... ale jak to mówi mądrość ludowa ...Podasz palec stracisz rękę. :D

Nie ma pistoletów do lakierowanie samochodów skoro jego producent nie współpracuje ściśle z firmami produkującymi lakiery samochodowe. Gdzie po za branżą samochodową lakieruje się notorycznie metalicami perłą lakierami transparentnymi ... a nawet układem dwuwarstwowym baza + bezbarwny ???

Ruszcie wreszcie pecyną ! ... Jak można pisać i myśleć że pistolet jest OK do malowania samochodów jak nic w jego budowie i sposobie pracy nie jest przystosowane do aplikacji bazy zmienno optycznej ? Malujemy jeden element i zielony jest żółty a na drugim zielony jest niebieski ... tego oczekujecie ? albo jęków że wam mieszalnia zjeb ..ła kolor ? Oni mają tam do testów HVLP SATA i idealna zgodność koloru z wzornikiem po malej korekcie ... a wy wracacie do nory i malujecie AZT3 albo innym wynalazkiem przemysłowym ogólnego zastosowania płacząc że trudno ułożyć ziarno bez plam i że kolor nie pasuje i trudno zgubić cieniowanie :glupek: … o ile w ogóle widzicie takie jaj na bazie ?

... a ten tekst to dopiero jest absurdalny :glupek:

lackspec napisał/a:
Na co mi pistolet w takim przedziale cenowym, nie mam firmy i takiego przerobu żebym musiał kupować tak drogi sprzęt


.. a wkręty to wkręcasz scyzorykiem, czy może zainwestowałeś w porządny nie tępiący się śrubokręt ? … do tego masz pewnie dwa. Jeden do krzyżaków i drugi do płaskich łbów. Rusz głową zanim napiszesz płaski amatorski post.

Te pistolety do refinishu są takie drogie nie dlatego że są do zarabiania pieniędzy przez bogatych właścicieli ASO tylko dlatego że są takie precyzyjne i perfekcyjne. To szczyt technologicznej drabiny - refinish. Idąc twoim tokiem rozumowania to taka SATA 1000 do malowania dźwigów i kombajnów rolniczych powinna kosztować 5 tyś zł ... no bo zobacz ile kosztuje dźwig albo kombajn i jaki jest koszt polakierowania tych urządzeń :D

lackspec napisał/a:
... a poza tym jestem zdania że dużo zależy od lakiernika a nie od pistoletu, bo malowałem kiedyś sico i powiem że nie było aż tak źle jak to inni piszą. Oprócz tego że jest poskładany z części lichej jakości to nic poza tym.


Od lakiernika powiadasz ? .... a który to profesjonalny lakiernik maluje SICO albo innym gównianym rozpylaczem ? ... skoro jednak używa już SATA czy IWATA to dlaczego niby mając wiedzę o pistoletach i widząc różnice miedzy markowymi, a śmieciowymi pistoletami miałby sobie utrudniać życie i robić SICO ? Do dupy ten twój system rozumowania. Napisz lepiej że męcząc się i kombinując godzinami wywalając w powietrze dodatków litry materiału udało ci się wreszcie jako tako ułożyć bazę, a morę na klarze się spoleruje w dwa dni weekendu kartonem papieru 2000 i będzie OK. :glupek: Wszystko dlatego że nie umiesz liczyć i Nie widzisz, no i przez olewanie tego lakierowania. Wydaje ci się że jak nie ma różnicy to poco przepłacać ? DOSIA !

To są wasze ... „maluje tanim i jest OK.” w efekcie na środku elementu gładkie rozpolerowane lustro, przy brzegach fale Dunaju, we wnękach na klamki i drobnych detalach mora jak po śrutowaniu, a pod listwami i przy progach elementów niedopolerowane. To jest to wasze zajebiste lakierowanie tanimi pistoletami ... to jest to co niby zależy od lakiernika, a nie od sprzętu. Jak się na tym nie znasz @lackspec to po co się mądrujesz ?

Czasami jak czytam posty na forum to się zastanawiam czy taki gość co je pisze, to lakierował coś sam, czy tylko widział jak szwagier to próbował robić i nagle doszedł do wniosku że sam zrobi to lepiej.

@lackspec ... a z tą nie japońską AirGunsą to błysnąłeś wiedzą o lakiernictwie że ho ho ho ... Podaj może łaskawie kolegą na forum nazwę choć jednej firmy produkującej pistolety po za AirGunsa, która wchodzi w skład ANEST IWATA ... Zobaczymy jaki z Ciebie "znawca" ? tematu :D

[ Dodano: 13-12-2012, 15:25 ]
jano napisał/a:
Czy komuś się to podoba czy nie pistolet AZ3 został stworzony z myślą o lakierowaniu plastików, mebli, samochodów, odzieży skórzanej, obuwia skórzanego i do lakiernictwa przemysłowego.


NADAJE SIĘ, a nie ZOSTAŁ STWORZONY DO TEGO CELU :nono: to zmienia jego przeznaczenie na bardzo ogólne. Jak do tego weźmiesz pod uwagę że samochód ma jeszcze podwozie to przyznam racje temu kolesiowi z działu marketingu który pisząc ulotkę nie musiał się przecież znać na refinishu
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-12-2012, 16:00   

PROJEKTER napisał/a:
NADAJE SIĘ, a nie ZOSTAŁ STWORZONY DO TEGO CELU to zmienia jego przeznaczenie na bardzo ogólne. Jak do tego weźmiesz pod uwagę że samochód ma jeszcze podwozie to przyznam racje temu kolesiowi z działu marketingu który pisząc ulotkę nie musiał się przecież znać na refinishu



Myślę że firma która wypuściła tą ulotkę zna się "nieco" mocniej na lakiernictwie, lakiernictwie samochodowym czy na refinishu bardziej niż całe forum razem wzięte. Ale co ja się będę produkował. Gdyby ktoś miał pytania co do tych dwóch konkretnie modeli to zapraszam, bo... wlasnie taki był temat i nie zamierzam tu się spierać o Satę, Refinish czy Bóg wie co jeszcze... wróciłem na forum pomagać lakiernikom, a również młodym lakiernikom czy amatorom lakiernictwa a nie się spierać.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-12-2012, 16:08   

jano napisał/a:
wróciłem na forum pomagać lakiernikom, a również młodym lakiernikom czy amatorom lakiernictwa

Dokładnie takie podejście jest tu potrzebne jako przeciwwaga dla ideału lakiernictwa profesjonalnego.
I bardzo dobrze że proponowane pistolety to tzw średnia półka, bo gdyby promowac sico... to można by mieć o takie coś pretensje.
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 13-12-2012, 19:00   

Hej,fajna dyskusja się wywiązała ale pistolet już kupiony,tym że się nie nadaje do lakierowania sie nie nadaje to już wiem :) ,ale czasami remontuje meble,to znaczy zajmuje się tapicerstwem i tam może sie przydać do malowania ozdób drewnianych ;] .A po nowym roku jak dobrze pójdzie to będzie lepszy,na razie mam na głowie kompresor ale to na inny temat rozmowa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-12-2012, 22:26   

na dniach bede malowac Jonneswayem wiec wrzuce jakies zdjecie.
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 13-12-2012, 23:28   

PROJEKTER napisał/a:
O czym jest ta dyskusja ? Posłuchajcie …. bo może wam coś umknęło w nawale tekstu :

Ta branża w przypadku pneumatycznych pistoletów grawitacyjnych z górnym kubkiem dzieli sie na :

Sprzęt do lakierowania samochodów = refinish
i rozpylacze ogólnego stosowania. Koniec


Kto chce dyskutować że AirGunsa czy JA 6111 czy SICO lub Star EVO jest pistoletem do lakierowania samochodów ten jest kompletnym dyletantem w sprawie lakiernictwa pojazdowego i sprawach związanych z pistoletami. Wam Panowie jak sie nie przypieprzy jakimś chamskim epitetem to będziecie tak wlec te dywagacje jeszcze kilak lat :glupek:

O czym tu chcecie gadać ... AZ3 HTE do lakierowania samochodów ? OK ... poproszę tabele dysz głowic i zestawienie produktów renomowanych koncernów ... to samo do JA6111 , Sico Star evo i tak dalej ... wklejacie link albo spytam co jest to za pierdzielenie ? Chcecie malować rozpylaczem samochody to sobie malujcie. Nie oczekujcie jednak że Ja od lat związany z pistoletami szczególnie SATA i lakiernictwem w tym lakiernictwem samochodowym nagle zwariuje i zacznę kombinować co by tu jeszcze dopasować do malowania samochodów :glupek:

Kiedyś robiło mi się żal tych początkujących bo TU rządziło SICO. Padały jakieś alternatywy o wyższym poziomie jakości wykonania i precyzji ... ale to była alternatywa dla totalnego dna kompletnego gówna, a nie tańsze rozwiązanie dla refinishu ... ale jak to mówi mądrość ludowa ...Podasz palec stracisz rękę. :D

Nie ma pistoletów do lakierowanie samochodów skoro jego producent nie współpracuje ściśle z firmami produkującymi lakiery samochodowe. Gdzie po za branżą samochodową lakieruje się notorycznie metalicami perłą lakierami transparentnymi ... a nawet układem dwuwarstwowym baza + bezbarwny ???

Ruszcie wreszcie pecyną ! ... Jak można pisać i myśleć że pistolet jest OK do malowania samochodów jak nic w jego budowie i sposobie pracy nie jest przystosowane do aplikacji bazy zmienno optycznej ? Malujemy jeden element i zielony jest żółty a na drugim zielony jest niebieski ... tego oczekujecie ? albo jęków że wam mieszalnia zjeb ..ła kolor ? Oni mają tam do testów HVLP SATA i idealna zgodność koloru z wzornikiem po malej korekcie ... a wy wracacie do nory i malujecie AZT3 albo innym wynalazkiem przemysłowym ogólnego zastosowania płacząc że trudno ułożyć ziarno bez plam i że kolor nie pasuje i trudno zgubić cieniowanie :glupek: … o ile w ogóle widzicie takie jaj na bazie ?

... a ten tekst to dopiero jest absurdalny :glupek:

lackspec napisał/a:
Na co mi pistolet w takim przedziale cenowym, nie mam firmy i takiego przerobu żebym musiał kupować tak drogi sprzęt


.. a wkręty to wkręcasz scyzorykiem, czy może zainwestowałeś w porządny nie tępiący się śrubokręt ? … do tego masz pewnie dwa. Jeden do krzyżaków i drugi do płaskich łbów. Rusz głową zanim napiszesz płaski amatorski post.

Te pistolety do refinishu są takie drogie nie dlatego że są do zarabiania pieniędzy przez bogatych właścicieli ASO tylko dlatego że są takie precyzyjne i perfekcyjne. To szczyt technologicznej drabiny - refinish. Idąc twoim tokiem rozumowania to taka SATA 1000 do malowania dźwigów i kombajnów rolniczych powinna kosztować 5 tyś zł ... no bo zobacz ile kosztuje dźwig albo kombajn i jaki jest koszt polakierowania tych urządzeń :D

lackspec napisał/a:
... a poza tym jestem zdania że dużo zależy od lakiernika a nie od pistoletu, bo malowałem kiedyś sico i powiem że nie było aż tak źle jak to inni piszą. Oprócz tego że jest poskładany z części lichej jakości to nic poza tym.


Od lakiernika powiadasz ? .... a który to profesjonalny lakiernik maluje SICO albo innym gównianym rozpylaczem ? ... skoro jednak używa już SATA czy IWATA to dlaczego niby mając wiedzę o pistoletach i widząc różnice miedzy markowymi, a śmieciowymi pistoletami miałby sobie utrudniać życie i robić SICO ? Do dupy ten twój system rozumowania. Napisz lepiej że męcząc się i kombinując godzinami wywalając w powietrze dodatków litry materiału udało ci się wreszcie jako tako ułożyć bazę, a morę na klarze się spoleruje w dwa dni weekendu kartonem papieru 2000 i będzie OK. :glupek: Wszystko dlatego że nie umiesz liczyć i Nie widzisz, no i przez olewanie tego lakierowania. Wydaje ci się że jak nie ma różnicy to poco przepłacać ? DOSIA !

To są wasze ... „maluje tanim i jest OK.” w efekcie na środku elementu gładkie rozpolerowane lustro, przy brzegach fale Dunaju, we wnękach na klamki i drobnych detalach mora jak po śrutowaniu, a pod listwami i przy progach elementów niedopolerowane. To jest to wasze zajebiste lakierowanie tanimi pistoletami ... to jest to co niby zależy od lakiernika, a nie od sprzętu. Jak się na tym nie znasz @lackspec to po co się mądrujesz ?

Czasami jak czytam posty na forum to się zastanawiam czy taki gość co je pisze, to lakierował coś sam, czy tylko widział jak szwagier to próbował robić i nagle doszedł do wniosku że sam zrobi to lepiej.

@lackspec ... a z tą nie japońską AirGunsą to błysnąłeś wiedzą o lakiernictwie że ho ho ho ... Podaj może łaskawie kolegą na forum nazwę choć jednej firmy produkującej pistolety po za AirGunsa, która wchodzi w skład ANEST IWATA ... Zobaczymy jaki z Ciebie "znawca" ? tematu :D

[ Dodano: 13-12-2012, 15:25 ]
jano napisał/a:
Czy komuś się to podoba czy nie pistolet AZ3 został stworzony z myślą o lakierowaniu plastików, mebli, samochodów, odzieży skórzanej, obuwia skórzanego i do lakiernictwa przemysłowego.


NADAJE SIĘ, a nie ZOSTAŁ STWORZONY DO TEGO CELU :nono: to zmienia jego przeznaczenie na bardzo ogólne. Jak do tego weźmiesz pod uwagę że samochód ma jeszcze podwozie to przyznam racje temu kolesiowi z działu marketingu który pisząc ulotkę nie musiał się przecież znać na refinishu

Po pierwsze AIR GUNSA to model a nie Producent (firma), a jak chcesz wiedzieć inne modele to m. in W-400, Supernova, W-300. Mądrujesz a sam nie wiesz, z resztą nie będę się zniżał do poziomu inteligencji nie których z was.

Odnośnie tego tekstu "To są wasze ... „maluje tanim i jest OK.” w efekcie na środku elementu gładkie rozpolerowane lustro, przy brzegach fale Dunaju, we wnękach na klamki i drobnych detalach mora jak po śrutowaniu, a pod listwami i przy progach elementów niedopolerowane. To jest to wasze zajebiste lakierowanie tanimi pistoletami ... to jest to co niby zależy od lakiernika, a nie od sprzętu. Jak się na tym nie znasz @lackspec to po co się mądrujesz ?" to mało widziałeś, bo nawet samochody ze salonu mają tzw. morę w różnych miejscach, większą bądź mniejszą, a druga sprawa to taka że Sico to ja malowałem jakieś 5 lat temu, na dzień dzisiejszy maluje innym. Jak ma się problem z czytaniem ze zrozumieniem to radzę się wrócić do podstawówki i kolejna rzecz nie lakieruje od wczoraj tylko od 4 lat w zawodzie i hobbystycznie 2 lata także nie rozumie skąd takie głupie dowcipki.
Acha i jeszcze jedno Satą to byle lamer pomaluje szczególnie w wersji DIGITAL.
DOBRANOC WSZYSTKIM ! !!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 14-12-2012, 07:34   

lackspec napisał/a:
Acha i jeszcze jedno Satą to byle lamer pomaluje szczególnie w wersji DIGITAL.
DOBRANOC WSZYSTKIM ! ! !


i po co tu lata praktyki,wystarczy kupic sata i jest fabryka :buhaha: :buhaha: :buhaha: :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-12-2012, 09:39   

martek napisał/a:


wystarczy kupic sata i jest fabryka :buhaha: :buhaha: :buhaha: :glupek:
Ale musi być z tym szpanerskim digitalem, bo ta zwykła gorzej maluje :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 14-12-2012, 09:44   

martek napisał/a:
lackspec napisał/a:
Acha i jeszcze jedno Satą to byle lamer pomaluje szczególnie w wersji DIGITAL.
DOBRANOC WSZYSTKIM ! ! !


i po co tu lata praktyki,wystarczy kupic sata i jest fabryka :buhaha: :buhaha: :buhaha: :glupek:

Widzę że kilkadziesiąt osób z forum nie widzi świata poza Satą, no cóż :)
W mojej okolicy w warsztatach samochodowych nie używają wcale Saty, a i tak wychodzi lakierowanie bajka.
Widziałem dużo kolorowych samochodów i to malowanych Satą, i powiem że pistolet za was nie pomaluje jak się nie umie malować.
A nie którzy z was myślą tak "Kupię sobie Satę, ona sama za mnie robotę zrobi"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-12-2012, 10:30   

lackspec napisał/a:
A nie którzy z was myślą tak "Kupię sobie Satę, ona sama za mnie robotę zrobi"
a moze kupuje sie dlatego czeby sobie ulatwic troche robote?bynajmniej ja z tego powodu zamienilem inne pistolety na saty.tylko po to zeby lakierowanie bylo bardziej przyjemne...
idzie wszystko,nawet slyszalem o gwaltach na prostytutkach,tylko po co?jak w obu przypadkach wystarczy doplacic :D
no a te 4 lata w zawodzie...zbyt malo zeby wszystko wiedziec ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2012, 11:07   

lackspec napisał/a:
Po pierwsze AIR GUNSA to model a nie Producent (firma), a jak chcesz wiedzieć inne modele to m. in W-400, Supernova, W-300. Mądrujesz a sam nie wiesz, z resztą nie będę się zniżał do poziomu inteligencji nie których z was.


Faktycznie ... Sprawdziłem w katalogu tego włoskiego producenta firmy AZHTE ... Air Gunsa W400, W300 i chyba ta Supernova ( bo nie znalazłem żadnej nowości ) to faktycznie tylko modele znanej firmy AZHTE. Dzięki za info :kwiatek: @kackspec

lackspec napisał/a:
Acha i jeszcze jedno Satą to byle lamer pomaluje szczególnie w wersji DIGITAL.


Masz rację ... ale nie mówmy tu o pistolecie ze sztuczną cyfrową inteligencją ( Digital ) korygującą błędy prowadzenia i dozującym ilość mieszanki, oraz ciśnienie i objętość powietrza zależnie od odległości, bo oczywiście tu masz rację - "takim to każdy lamer pomaluje". Dalej jednak nie wiem @lakspec co by tu napisać bo ostatnio kolega @Julian zarzucił mi że moje posty odstraszają młodych "pasjonatów" od tego forum, a z pewnością wiele zalogowanych tu osób podziela twoje opinie @lackspec. Ja to jednak teoretyk jestem i guzik wiem o pistoletach ... tak sie tylko mądruję :diabeł: ... jest napisane w katalogu że do refinishu to się nadaje a nie jest napisane to sie nie nadaje ... Jak myślisz ?

Nie chciałbym żebyś nas opuścił @lackspec przez moje niegrzeczne komentarze :gilotyna: ... bo widać, że w sprawie pistoletów masz "interesujące" poglądy i sporą wiedzę "praktyczną" twoje komentarze mogą nam TU przynieść wiele radości w tym przedświątecznym okresie.

Co na to Wasza niskość ... Królu Julianie ? ... Dobrze kolegę zachęciłem do pisania :piekna: Teraz może się dowiemy czegoś o pistoletach, a nie tylko te ciągłe pierdoły i pierdoły o SATA czy DeVilbisie. :zygam: Teraz to forum wreszcie zyska jakaś opinię z praktyki a nie tylko ta pier dzielona gówno warta teoria ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 14-12-2012, 11:18   

gugun napisał/a:
lackspec napisał/a:
A nie którzy z was myślą tak "Kupię sobie Satę, ona sama za mnie robotę zrobi"
a moze kupuje sie dlatego czeby sobie ulatwic troche robote?bynajmniej ja z tego powodu zamienilem inne pistolety na saty.tylko po to zeby lakierowanie bylo bardziej przyjemne...
idzie wszystko,nawet slyszalem o gwaltach na prostytutkach,tylko po co?jak w obu przypadkach wystarczy doplacic :D
no a te 4 lata w zawodzie...zbyt malo zeby wszystko wiedziec ;)

Tak poza konkursem to jaki masz staż ? , A odnośnie Saty to mogę powiedzieć tyle że ten pistolet został stworzony z myślą o wydajności i nie tylko a to że lakieruję dobrze to świadczy o dokładności wykonania. Nie którzy z was myślą strasznie łopatologiczne, na co Kowalskiemu pistolet za 2 tysiaki jak pomaluje 4 elementy w ciągu roku, to ten pistolet mu się nie wróci.
To Kowalski kupi pistolet do 8 stów. A nie będzie kupował Saty za 1800.
Sorry, ale jak ktoś nie myśli to takie głupoty pisze na tym forum.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-12-2012, 11:31   

lackspec napisał/a:
Tak poza konkursem to jaki masz staż ? ,
aaaaaaa kupilem sobie sate z jakis rok temu bo chcialem miec profesjonalnie pomalowana motorynke i tak jakos mi sie spodobalo ze kupilem odrazu druga do bazy zeby polakierowac sobie rower w metaliku na wysokim poziomie
lackspec napisał/a:
na co Kowalskiemu pistolet za 2 tysiaki jak pomaluje 4 elementy w ciągu roku, to ten pistolet mu się nie wróci.
no przecietnemu co sobie sam maluje rower,taczke czy ciagnik nie potrzebny,ale jesli kowalski pisze ze lakieruje auta na codzien i bierze za to kase to zwroci sie bardzo szybko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2012, 11:50   

jano napisał/a:
Myślę że firma która wypuściła tą ulotkę zna się "nieco" mocniej na lakiernictwie, lakiernictwie samochodowym czy na refinishu bardziej niż całe forum razem wzięte. Ale co ja się będę produkował.


Słusznie @jano ... bo z merytorycznej dyskusji o zamiennikach dla refinishu wkraczasz na bardzo kruchy lód. Powtórzysz to samo na temat idealnego odpowiednika Jonnesway jaki jest pistolet lakierniczy FOBO, BETA albo Schneider ... to też producenci narzędzi ... dla których firma x ( nikt nie wie kto ? ) robi pistolety lakiernicze ... a AirGunsa to Co to ? Koncern z bogatym doświadczeniem w refiniszu czy może mała fabryka narzędzi precyzyjnych która wierci otwory w aluminiowym korpusie zgodnie z dokumentacją licencyjną Anest Iwata ? Przeczytaj sobie w „Lakierniku” historie pistoletu lakierniczego zobaczysz jak powstawały i znikały firmy produkujące pistolety i jakie to jest dziś banalnie proste.

Wybacz kolego @jano ale Ja jednak pozostaną sobie przy opinii że taka ulotka producenta jest gówno warta, a na tym forum o pistoletach lakierniczych znajdziesz więcej konkretnych informacji niż we wszystkich oficjalnych publikacjach nawet tych renomowanych marek.

Także .... delikatnie pisząc raczej nie przemyślałeś tej opinii.

Co do pomagania młodym pasjonatom ... Pomagasz czy Szkodzisz ? No zastanów sie tak naprawdę co robisz.? Namawiasz ich do zakupu narzędzi które muszą …. po prostu muszą wywalić w niedalekiej przyszłości i kupić to co przeznaczone jest do realizacji celu jaki sobie sami wyznaczyli. Nikt im nie kazał brać się za lakiernictwo samochodowe za naprawy powypadkowe tych samochodów. Sami tak zdecydowali. Dlaczego uznajesz się za dobrego uczciwego doradcę, a piszesz półprawdę ... i kompletnie nieprofesjonalnie dopasowujesz się do jakieś bzdur o zasobności czyjegoś portfela ?

Znasz się na tym czy wszystko ci jedno byle gość kupił pistolet ? Zdajesz sobie sprawę @jano że twoje rady tak samo jak te Króla Juliana obrońcy gównozjadów, zostaną tu na forum i będą dostępne jak twoi obecni klienci dojrzeją i kupią pistolet do refinishu ? Te wariactwa które Julian napisał są w archiwum … dziś by tego nie powtórzył. Wiesz co się stanie jak ci co wam zaufają dostaną do ręki pistolet do refinishu... TY i @MK wyjdziecie na amatorów i kompletnych dyletantów. Ten sam lakiernik któremu chcieliście pomóc dla którego chcieliście dobrze ... napisze że jesteście w "czarnej dupie niewiedzy" - kompletni amatorzy.

@jano …nie piszesz TU postów od wczoraj i masz wgląd w archiwum. Powinieneś się już czego nauczyć. Powinieneś się nauczyć że albo jesteś fachowcem albo dyletantem ... to nie forum o ekonomi i kredytach i sytuacji spolecznej kogoś w zimnej norze, komu się ubzdurało że będzie lakiernikiem. Rady takich ludzi jak WY, Panowie tylko szkodzą. Dzieciakowi który sie na niczym nie zna można wmówić wszystko i namówić go do zakupu każdego chłamu byle tylko mu na to starczyło pieniążków w śwince. Gorzej … znaczenie gorzej pokazać mu prawidłową drogę postępowania i od początku przekonać do tego żeby nie popełniał błędów i albo potraktował to zarabianie kasy na lakierowaniu poważnie, albo niech się za to nie bierze.

Pomyślcie trochę obaj zamiast się zachowywać jak internetowy pajac ze sznurkiem w dupie ? :nono: Fachowiec albo dyletant. ... Kogo tu obchodzi czy kogoś stać czy nie stać i czy ceny SATA, IWATA, DEVILBISS są wysokie niskie czy umiarkowane. Przestańcie sie bawić tymi chłopakami i zacznijcie im pisać prawdę.

Ty @jano nie lakierujesz, ale Julina ma pistolety SATA .... SATA w norze. I co ... radzimy innym, ale sami już wyrośliśmy z popełniania błędów bo mieliśmy okazję sprawdzić na własnej dupie ? Czy to nie jest przypadkiem ohydne świństwo .... a nie uczciwa rada dla młodszych kolegów ? :nono:

Daj im @jano 50 % rabatu na SATA i kredyt na rok wtedy faktycznie pomożesz młodym lakiernikom … a nie bronisz zalet gównianego w tej branży zamiennika.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 14-12-2012, 11:51   

gugun napisał/a:
lackspec napisał/a:
Tak poza konkursem to jaki masz staż ? ,
aaaaaaa kupilem sobie sate z jakis rok temu bo chcialem miec profesjonalnie pomalowana motorynke i tak jakos mi sie spodobalo ze kupilem odrazu druga do bazy zeby polakierowac sobie rower w metaliku na wysokim poziomie
lackspec napisał/a:
na co Kowalskiemu pistolet za 2 tysiaki jak pomaluje 4 elementy w ciągu roku, to ten pistolet mu się nie wróci.
no przecietnemu co sobie sam maluje rower,taczke czy ciagnik nie potrzebny,ale jesli kowalski pisze ze lakieruje auta na codzien i bierze za to kase to zwroci sie bardzo szybko

Widzę że kolega gugun maluje taczki i rower Satą, ile bierzesz za pomalowanie taczki, pewnie drogo bo Satą malujesz.
Nie myśl sobie ze miał bym kupować Sate do Garażu, a Sico do firmy.
Piszesz co ci ślina na język przyniesie, a nie czytasz ze zrozumieniem.
Nabijesz tyle postów że strona z tym tematem ci się nie załaduje.
Jak coś to temat dotyczy Iwaty i Jonnesway, jak już chcesz pisać to możesz podzielić się informacją który lepszy, a nie pisać pierdoł bo nic nie wnosisz do tematu.
Co ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2012, 11:52   

lackspec napisał/a:
Sorry, ale jak ktoś nie myśli to takie głupoty pisze na tym forum.

Fakt. Znów masz rację. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 14-12-2012, 11:57   

PROJEKTER napisał/a:
lackspec napisał/a:
Sorry, ale jak ktoś nie myśli to takie głupoty pisze na tym forum.

Fakt. Znów masz rację. :)

Dostane punkt za racje ? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-12-2012, 12:34   

lackspec napisał/a:
Dostane punkt za racje ?
PROJEKTER napisał/a:
Fakt. Znów masz rację.
tylko kto tu nie mysli? :)
lackspec napisał/a:
Widzę że kolega gugun maluje taczki i rower Satą, ile bierzesz za pomalowanie taczki, pewnie drogo bo Satą malujesz.
to jak w samochodowce.jedni biora 150 i maluja stare parchy inni 500 i nowe furki :)
tak samo i z taczkami i rowerami. duzo biore i mam wypasiony sprzet to maluje wypasione taczki i rowery :D
lackspec napisał/a:
Jak coś to temat dotyczy Iwaty i Jonnesway, jak już chcesz pisać to możesz podzielić się informacją który lepszy, a nie pisać pierdoł bo nic nie wnosisz do tematu.
iwata ale nie gunsa.. :smiech: :smiech: :smiech:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2012, 12:43   

lackspec napisał/a:
Jak coś to temat dotyczy Iwaty i Jonnesway, jak już chcesz pisać to możesz podzielić się informacją który lepszy, a nie pisać pierdoł bo nic nie wnosisz do tematu.
Co ???


Faktycznie ktoś założył taki temat ... podobnych można założyć tu z 10 tyś ... porównując SICO do wszystkiego co przyjdzie ci do głowy, albo SATA 3000, 4000, 1000, czy SATA 3000 K .... . albo :

AirGunsa AZ3 HTE2 ... i tu chyba czas @lackspec żebyś od teraz na całe życie zapamiętał sobie że to nie IWATA jak w tytule tego tematu ... tylko wytwór włoskiego producenta kompresorów i osprzętu sieci sprężonego powietrza : AIR GUNSA S.R.L. adres VIA DEGLI ACERI 1 21010 - CARDANO AL CAMPO (VA) Firmy zakupionej przez Japoński koncern ANEST - IWATA w 1997 roku. IWATA to Iwata. Np. W400 albo WS400 Supernowa, ostatnio w poprawionej w wersji EVO z uniwersalną dyszą HD ( WBX ) Koncern ANEST IWATA to obecnie .... od 1926 roku Iwata, od 1997 AirGunsa, od 2005 Prona Industries Ltd Tajwan. Jest też fabryka w Chinach. Więcej się nie myl bo to nie profesjonalne na tym forum :nono:

Sedno tego tematu jest takie : Na jaką cholerę zestawiać porównania pistoletów nieporównywalnych i do tego nie dla refinishu pisząc posty o lakierowaniu samochodów.

Nie wiem czy JA6111 to HVLP, LVLP, czy HP w jakim systemie redukcji ciśnienia funkcjonuje jaki jest system transferu i skuteczność aplikacji, oraz możliwości zmiany konfiguracji bo takich informacji nie umieszcza się dla rozpylaczy do wszystkiego produkowanych przez … cholera wie kogo. O AZ3 HTE 2 wiadomo tylko tyle że to HTE czyli system transferu zbliżony do High T.E.C IWATA ... czym konkretnie jest HTE 2 tego nie wie nikt jak na razie. Wiadomo że korpus pistoletu jest inny, ale wtedy to powinien być AZ4 ... a nie HTE 2 bo to raczej sugeruje inny system transferu niż HTE.

Do refinishu ( kolego @jano :nono: ) AirGunsa próbuje dopasować pistolet IMPACT oparty oczywiście o AZ3. To jednak inne dysze. Głowica pistoletu to jego serce i może powodować że jest on uniwersalny do niczego, albo dedykowany np. do baz wodorozcieńczalnych, lub lakierów bezbarwnych. Impact to też nowa cena … lekko poprawiona precyzja a cena wyższa 2 x … ciekawe co się stanie jak AirGunsa faktycznie wyprodukuje pistolet do refinishu rekomendowany przez renomowanych producentów systemów lakierniczych … cena 2 tyś czy 3 tyś ? …. Nie pojmuje jak można tego nie widzieć i pisać bzdury o AZ3 i lakiernictwie samochodowym ?

Ten temat porównawczy jest gówno wart . Takie porównanie JA6111 - AZ3 może ekscytować tylko kompletnego amatora z zerowym pojęciem o pistoletach. Lakiernikom samochodowym w niczym zawodowo nie pomaga rozmowa o potrawach wigilijnych, a taki jest tu sens dywagacji o AZ3 i JA6111. Dlatego znacznie mądrzej jest wykorzystać ten temat w którym potem administracja zmieni tytuł …. do rozprawienia się z głupotami dotyczącymi pistoletów do refinishu i pistoletów do ch..j wie czego ;) Chrzanić tytuł tematu …. pogadajmy o tym co ważne i istotne przy wyborze, a mieści się zakresie tematu o pistoletach lakierniczych.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 35
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 14-12-2012, 13:08   

PROJEKTER napisał/a:
lackspec napisał/a:
Jak coś to temat dotyczy Iwaty i Jonnesway, jak już chcesz pisać to możesz podzielić się informacją który lepszy, a nie pisać pierdoł bo nic nie wnosisz do tematu.
Co ???


Faktycznie ktoś założył taki temat ... podobnych można założyć tu z 10 tyś ... porównując SICO do wszystkiego co przyjdzie ci do głowy, albo SATA 3000, 4000, 1000, czy SATA 3000 K .... . albo :

AirGunsa AZ3 HTE2 ... i tu chyba czas @lackspec żebyś od teraz na całe życie zapamiętał sobie że to nie IWATA jak w tytule tego tematu ... tylko wytwór włoskiego producenta kompresorów i osprzętu sieci sprężonego powietrza : AIR GUNSA S.R.L. adres VIA DEGLI ACERI 1 21010 - CARDANO AL CAMPO (VA) Firmy zakupionej przez Japoński koncern ANEST - IWATA w 1997 roku. IWATA to Iwata. Np. W400 albo WS400 Supernowa, ostatnio w poprawionej w wersji EVO z uniwersalną dyszą HD ( WBX ) Koncern ANEST IWATA to obecnie .... od 1926 roku Iwata, od 1997 AirGunsa, od 2005 Prona Industries Ltd Tajwan. Jest też fabryka w Chinach. Więcej się nie myl bo to nie profesjonalne na tym forum :nono:

Sedno tego tematu jest takie : Na jaką cholerę zestawiać porównania pistoletów nieporównywalnych i do tego nie dla refinishu pisząc posty o lakierowaniu samochodów.

Nie wiem czy JA6111 to HVLP, LVLP, czy HP w jakim systemie redukcji ciśnienia funkcjonuje jaki jest system transferu i skuteczność aplikacji, oraz możliwości zmiany konfiguracji bo takich informacji nie umieszcza się dla rozpylaczy do wszystkiego produkowanych przez … cholera wie kogo. O AZ3 HTE 2 wiadomo tylko tyle że to HTE czyli system transferu zbliżony do High T.E.C IWATA ... czym konkretnie jest HTE 2 tego nie wie nikt jak na razie. Wiadomo że korpus pistoletu jest inny, ale wtedy to powinien być AZ4 ... a nie HTE 2 bo to raczej sugeruje inny system transferu niż HTE.

Do refinishu ( kolego @jano :nono: ) AirGunsa próbuje dopasować pistolet IMPACT oparty oczywiście o AZ3. To jednak inne dysze. Głowica pistoletu to jego serce i może powodować że jest on uniwersalny do niczego, albo dedykowany np. do baz wodorozcieńczalnych, lub lakierów bezbarwnych. Impact to też nowa cena … lekko poprawiona precyzja a cena wyższa 2 x … ciekawe co się stanie jak AirGunsa faktycznie wyprodukuje pistolet do refinishu rekomendowany przez renomowanych producentów systemów lakierniczych … cena 2 tyś czy 3 tyś ? …. Nie pojmuje jak można tego nie widzieć i pisać bzdury o AZ3 i lakiernictwie samochodowym ?

Ten temat porównawczy jest gówno wart . Takie porównanie JA6111 - AZ3 może ekscytować tylko kompletnego amatora z zerowym pojęciem o pistoletach. Lakiernikom samochodowym w niczym zawodowo nie pomaga rozmowa o potrawach wigilijnych, a taki jest tu sens dywagacji o AZ3 i JA6111. Dlatego znacznie mądrzej jest wykorzystać ten temat w którym potem administracja zmieni tytuł …. do rozprawienia się z głupotami dotyczącymi pistoletów do refinishu i pistoletów do ch..j wie czego ;) Chrzanić tytuł tematu …. pogadajmy o tym co ważne i istotne przy wyborze, a mieści się zakresie tematu o pistoletach lakierniczych.

A tu proszę jak byk http://www.anest-iwata.it...p?Lin=2&Prod=16 dla zainteresowanych Historia Anest Iwata


1926
powstała pierwsza organizacja Iwata Seisakusho, Japonia. 1927 zbudowano pierwsze sprężarki powietrza, sprężarki tłokowe. 1959 pompy zbudowany pierwszy "Airless". 1961 spółka jest notowana. 1962 powstaje pierwsze systemy podzielone malarstwo. 1971 Opracowanie pierwszych systemów elektrostatycznych. 1972 opiera Akita Iwata Mfg, Ltd., produkcji broni odpowiednie do obszaru Omagari z Akita, Japonia. 1975 Założenie Fukushima Iwata Mfg Co ., Ltd., która produkuje fabryka sprężarek Yabukicho obszaru Fukushima, Japonia. 1987 Założenie Tajwan Iwata, Ltd. z Tajwanu, po raz pierwszy japońska firma rozpoczęła produkcję w obcym kraju. 1988 powstała spółka dystrybucyjna sprężarek POWEREX-IWATA, wraz z amerykańską firmą Campbell Hausfeld. Iwata został założony w Turynie we Włoszech, do dystrybucji na rynku włoskim. 1989 opiera Atlas Copco Iwata KK, w rejonie Fukushima, Japonia, do produkcji obrotowej mocy większej niż 90 kW. 1991 wyjdzie na rynku sprężarek "chłodzony powietrzem bez oleju scroll". Firma została założona Iwata Europe srl, Iwata do dystrybucji produktów na rynku europejskim (bez sprężarki). 1992 firma Iwata Europe srl uruchomieniu. Firma została założona Iwata Francji, do dystrybucji na rynku francuskim. Została założona firmę Shanghai Machinery Corporation Iwata Coating w Szanghaju, Chiny, do produkcji urządzeń do malowania natryskowego. 1993 jest produkowany w Japonii pierwszą pompę próżniową na świecie oparte na "bezolejowe Scroll" jest założona firmę Iwata UK Ltd, Dorset, Wielka Brytania, do dystrybucji na rynku Wielkiej Brytanii. W październiku spółka dominująca uzyskała certyfikaty ISO 9.002-te. 1994 th opiera firmy Iwata America Inc w Auburn, Waszyngton, USA. 1996 W lutym, spółka dominująca uzyskała certyfikaty ISO 9001 i zmienia nazwę na ANEST IWATA CORPORATION; później poszczególne spółki grupy zmieniają się zbyt "je jego nazwę poprzez dodanie elementu" Anest ". 1997 Przejęcie Air Gunsa srl, Cardano al Campo, Włochy. 1998 Rozpoczęcie pistoletów do malowania HIGH TEC 1999 otworzy niemiecką spółkę zależną do Ilsfeld-Auenstein, Niemcy. 2000 otwiera oddział Scandinavian Lerum, Szwecja. 2002 Anest Iwata wygrywa sprawę przeciwko SATA. Świętuje 10. rocznicę Anest Iwata Europe. 2004 Inauguracja Mix Cup & Spray, rewolucyjny system grawitacyjnym dyspozycji.
Sytuacje podobną ma Bosch, mają siedziby na całym świecie, a na korpusie piszę Anest Iwata Grupe.
Tyle z mojej strony.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-12-2012, 14:06   

PROJEKTER napisał/a:
Chrzanić tytuł tematu …. pogadajmy o tym co ważne i istotne przy wyborze, a mieści się zakresie tematu o pistoletach lakierniczych.
a z kim ty chcesz gadac? ze specjalista z 3letnim stazem w tanim gownie ktore pozostawione w rozpuchu na 2 dni lakieruje lepiej niz sata? :buhaha: to sobie gadajcie,ja w tym temacie nie mam juz nic do powiedzenia bo i jedno i drugie to jedno wielkie gowno :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-12-2012, 14:06   

lackspec napisał/a:
Sytuacje podobną ma Bosch, mają siedziby na całym świecie, a na korpusie piszę Anest Iwata Grupe. Tyle z mojej strony.

Group - jeżeli już.

@lackspec ... na razie potraktuje cię z ogrooooooooomną wyrozumiałością choć wpadasz na forum i na wstępie ..... kompletnie olałeś jego archiwum. Powinieneś poczytać. Nie pisałbyś głupot.

Na razie zagryzę zęby i ci coś grzecznie wyjaśni uprzedzając z góry że my tu mamy taki specjalny tytuł dla kogoś kto tkwiąc w czarnej dupie niewiedzy i zabobonów upiera sie publicznie że ma rację. :nono: To tytuł "Formowego Durnia" :nono: . Bardzo cię proszę zacznij czytać i rozumieć post które są do Ciebie kierowane bo niebezpiecznie szybko posuwasz się do mety po taki tytuł.

Generalnie to twoje wywody na temat tego czym jest dana firma, a czym grupa raczej bym olał pomimo że taki Bosh jak produkuje lodówkę, lub odkurzacz w Polsce w swojej fabryce to jest to produkt lokalny czyli na dany kraj i jego przygraniczną okolicę ... a nie na cały świat, bo świat ma wszędzie inne nawyki. Wie o tym Bosch i koncerny samochodowe i wie też ANEST IWATA że nawyki to jedno a branża to drugi powód do rozdzielenie produkcji

Nie mogę więc pominąć twoje uwagi sugerującej że AirGunsa to IWATA w tym konkretnym temacie. Oczywiście Ty nie wiesz dlaczego bo ci wszytko jedno Group czy jednak IWATA.

Mnie nie jest wszytko jedno bo pistolety do refinishu firma ANEST IWATA produkuje tylko ze znakiem ANEST IWATA bez group i sa to pistolety z Japonii. Nie z jakiejś tam przypadkowej fabryki na Tajwanie, czy we Włoszech gdzie jakiś leniwy Italianiec sprawdzi lub nie sprawdzi jak działa jakaś partia, czy dany egzemplarz. Refinish to mega precyzja o czym pomimo olewania latami sprawy przekonał się też na własnej dupie DeVilbiiss tracąc nabywców przez umieszczanie znaku Devilbiss na czym popadło. Od kilku lat Finishline ( FLG ) i Startingline ( SLG ) nie są już Devilbiss tylko by DeVilbiss co czyni gigantyczną różnicę. Model GTI PRO i PRO LITE pistlet do refinishu produkowany jest tylko w jednym miejscu na świecie U.K. ( W. Brytania ) choć DeVilbiss ma wytwórnie na całym świecie włącznie z Brazylią, a sama marka należy do koncernu I.T.W. Do opisu group i "wielkiej trójki rfinishu" należy dołączyć także dwa słowa o SATA która pomimo że miała tańszą linie ofertową ECONOLINE wszystkie swoje pistolety od zawsze produkuje w jednym miejscu na świecie w Niemczech w Kornwesthaim.

Jak to sobie przyswoisz ( te wiadomości ) i pomyślisz, to szybko wyciągniesz prosty wniosek. Pistolety do refinishu wymagają badań testów i stałego rozwoju. Muszą być wytwarzane pod wysokim rygorem jakościowym i kontrolnym. W SATA każdy egzemplarz sprawdzany jest ręcznie i korygowany, nawet taki przemysłowy.

Inne rozpylacze tych samych firm ( nie te do refinishu ) już działają świetnie jak na zadania do których są skierowane i nie wymagają kombinacji. Dlatego można je produkować zgodnie z dokumentacją, gdzie popadanie. Tą zaletę wykorzystuje także SICO, Jonneswey, Star EVO, nawet LARE no i oczywiście chińska Aurita kopiując dostępne i sprawdzone rozwiązania czasami może lekko modyfikując kształt korpusu. Taka Aurita - największy
producent pistoletów lakierniczych w Chinach wytwarza rocznie 3 miliony pistoletów jednego tylko modelu. Do niego może ze dwie maks trzy najpopularniejsze dysze. Myślisz że oni coś tam kontrolują ? Jak zejdzie z automatu tak będzie działać. Specjalne dysze i głowice do refinishu ? ... A na jaką cholerę jak i tak rozpyla. Wygląda jak SATA rozpyla jak Aurita ... świat go kupi bo jest tani. A na forum w Polsce amatorzy i dyletanci rozważają jego zalety w zestawieniu z innym gównem ogólnego stosowania z Tajwanu, lub Włoch myśląc że to świetny sprzęt do refinishu :)

@lackspec ....dobrze się zastanów zanim wyskoczysz tu z jakąś dzieciną ideą. Lepiej przejrzyj archiwum tego forum w temacie pistoletów. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 14-12-2012, 14:10   

a sie zmowili :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 14-12-2012, 15:32   

lackspec napisał/a:
Jak coś to temat dotyczy Iwaty i Jonnesway, jak już chcesz pisać to możesz podzielić się informacją który lepszy, a nie pisać pierdoł bo nic nie wnosisz do tematu.

O czym tu pisać lub dyskutować?To nie podlega dyskusji.To chyba oczywista oczywistość,który lepszy do refinishu.No,może do farb olejnych,czy chlorokauczukowych,do malowania płotów lepszy Jonnesway?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 14-12-2012, 18:08   

PROJEKTER napisał/a:
Nie wiem czy JA6111 to HVLP, LVLP, czy HP


Według instrukcji to HP.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-12-2012, 19:19   

btw niby tak kazdy sie wypowiada na temat tych 2 pistoletów, a malowal ktos jednym lub drugim? Mysle, ze bez sensu sa tutaj niektore dyskusje, poniewaz i tak one nie pomoga chlopakowi. Dyskusja nie zmieni tego ze z pistoletu za 300 zl-400 zmieni zdanie na pistolet za 2 kola. Ja posiadam tego Jonneswaya. A jak na ta cene jest calkiem ok, napewno sie nie zmarnuje, gdy pojawi sie u mnie pistolet z wyzszej polki, pojdzie do podkladu i bede zadowolony. Wy też na poczatku nie jezdziliscie nowymi VW czy innymi pojazdami z salonu a wiedzieliscie, ze to jest gowno a nic nie mogliscie zrobic. Napewno gdyby koles mial odpowiedni fundusz tak jak i ja to nie pytal by sie was ktory lepszy tylko odrazu w sklepie by wybieral pistolet z wyzszej polki, Wiec co nie ktorzy przymysclie swoj tok myslenia bo to naprawde nie pomaga, lecz utrudnia
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2012, 20:00   

Boxxing,

Trafiłeś w sedno.
Wielu zapomina czym sami zaczynali i co najwazniejsze... dlaczego od razu nie kupili drogiego sprzetu.

Ja zaczynałem wysoko, bardzo drogim pistoletem z najwyższej pólki,,, co z tego jak nie wiedziałem ze to mega profesjonalny sprzet i zniszczylem go szybko a na koncu wydałem do nakładania brokatów w budowlance.

Potem było sico W-400 digital (dzis zwykłe sico bronze) i powiem że to byly najlepsze lata gdzie lakiernictwo sprawiało przyjemność.

Sico zarobilo na dwie saty... reszta juz jest znana.

Wiec odpowiem Robertowi na jego wypowiedz że ja bym wymazal swoje poczatki na forum.
Nie, tego akurat sie nie wstydze, wiekszym wstydem było i jest to jak sie profesjonalizujemy troche na wyrost i zapominamy jak sami zaczynaliśmy i co było powodem niżeszego pułapu inwestycji.

Dzis na forach wiekszość jest taka ta lepciejsza a wystarczy podjechac do mieszalni, pogadac z lakiernikami i realia sa całkiem inne,, czasem tragiczne.


I za to ja moge być wdzieczny dla Jacka, Baqo, Roberta i innych, bo świadomość i wiedza jest na poziomie ,,, a czy to ktos wykorzysta to jego wybór.
I oby nie wybrał źle.
Pozdro.
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 14-12-2012, 20:12   

mkautos napisał/a:
Wielu zapomina czym sami zaczynali i co najwazniejsze... dlaczego od razu nie kupili drogiego sprzetu.
Boxxing napisał/a:
btw niby tak kazdy sie wypowiada na temat tych 2 pistoletów, a malowal ktos jednym lub drugim? Mysle, ze bez sensu sa tutaj niektore dyskusje, poniewaz i tak one nie pomoga chlopakowi.

Wszystko pięknie Panowie.No i co,pomogliście koledze wybrać pistolet?Nie!!!!!
Bo Iwata do Jonneswaya ma się jak piernik do wiatraka.
A tak w szczególe Air Gansa to nie Iwata.Jeśli miałbym pomóc to poleciłbym AZ3 HTE 2 i zakończył dyskusję,która do niczego nie prowadzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 00:14   

lackspec napisał/a:
najlepiej jest robić ludzią wode z mózgu

No z tym sie nie mozna nie zgodzic.
Ale ponoc to w imie wyższych celów.

lackspec,
Wpadłes na forum i powiedz czego sie spodziewasz.
Nie wiadomo tak do końca o co tobie kaman.
Kogo chcesz nawrócic, czym przekonac i do czego?


Oooo, widze że wykasowałes posta.... :)
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-12-2012, 00:15   

lackspec napisał/a:
No-limit napisał/a:
mkautos napisał/a:
Wielu zapomina czym sami zaczynali i co najwazniejsze... dlaczego od razu nie kupili drogiego sprzetu.
Boxxing napisał/a:
btw niby tak kazdy sie wypowiada na temat tych 2 pistoletów, a malowal ktos jednym lub drugim? Mysle, ze bez sensu sa tutaj niektore dyskusje, poniewaz i tak one nie pomoga chlopakowi.

Wszystko pięknie Panowie.No i co,pomogliście koledze wybrać pistolet?Nie!!!!!
Bo Iwata do Jonneswaya ma się jak piernik do wiatraka.
A tak w szczególe Air Gansa to nie Iwata.Jeśli miałbym pomóc to poleciłbym AZ3 HTE 2 i zakończył dyskusję,która do niczego nie prowadzi.

Jak dla mnie to ten temat to jest jakiś absurd.
Gość założył temat Iwata czy Jonnesway, a tu nagle znalazła sie Sata.
Nie którzy widze to tylko teoretycy, a guzik mnie obchodzi czy Air Gunsa była produkowana we Włoszech, Japonii może być i nawet w Afganistanie czy Rumunii, a już najbardziej śmieszy mnie to jak ktoś pisze że jak Iwata kupiła firmę we Włoszech to już nie jest iwata.
Za chwile posypią się teksty że Air gunsa to podróba, no ale są ludzie i taborety.
A najlepsze jest to jak ktoś pisze że Star evo to dobry sprzęt, chyba jak siedzi na wystawie.
A skoro Projekter jest taki dobry i na wszystkim się zna to niech mi powie jaki ma staż, zawód i gdzie pracuje bo nie widze koło twoich postów, boisz się że się będą śmiać z ciebie, najlepiej jest robić ludzią wode z mózgu i nabijać się a sam pewnie malowałeś w życiu może "Karłowiczem".


Lakspec nie zgadzam sie do twojego ostatniego zdania :) moim zdaniem Projekter jest jedna z najbardziej wykwalifikowanych osob w dziedzinie Lakiernicta i zapewnie nie tylko na forum a zapewne w Polsce :) Za krotko na forum siedzisz zeby oceniac kogos na tyle negatywnie jak to ujales w swoim poscie (przynajmiej ja tak zrozumialem ) Naprawde jest malo osob na tym forum a nie liczna garstka ktora moze dorownac jego wiedzy na temat lakiernicta :) w sumie co bede ci tu mowil sam zapewne sie rozpisze na 60 zdan i Cie zamuruje. Wciskaja pistolety najlepszej klasy nie dlatego zeby zrobic komus na zlosc tylko daja kierunek innym zeby nie popelnili tego bledu co oni kiedys, tak szczerze to tez sie z tym do konca nie zgadza, poniewaz nie stac mnie na sate, ale napewno jak bede mial pieniadze, ktore bede mogl przeznaczyc na taki (profesjonalny) sprzet to nie bede sie wahac
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2012, 00:22   

Boxxing napisał/a:
jak to ujales w swoim poscie

Który wyparował.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne