lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: jacklack
20-12-2012, 10:13
Iwata AZ3 HTE 2 czy Jonnesway JA 6111
Autor Wiadomość
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 26-11-2012, 06:43   Iwata AZ3 HTE 2 czy Jonnesway JA 6111

Witam Panowie,planuję zakupić pistolet tak do 450 zł,to jest pierwszy lepszy mój pistolet i na razię dysponuje takimi funduszami,jak myślicie który będzie lepszy
http://moto.allegro.pl/su...2806295188.html

czy może taka Iwata http://moto.allegro.pl/ai...2792609724.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
diablo74
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 85
Punkty: 2/5
Skąd: kuj-pom.
Wysłany: 26-11-2012, 18:05   

jak się zdecydujesz na gunsę to tu masz taniej:
http://www.elakiery.pl/pr...irgunsa-orygina
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-11-2012, 18:27   

posiadam takowego jonneswaya z dysza 1.3 a w warsztcie mamy 1.7 do podkladu i szczerze mowiacnie moge na niego narzekac , Ale gdybym mial wybierac chyba bral bym iwate
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 26-11-2012, 18:32   

Boxxing napisał/a:
Ale gdybym mial wybierac chyba bral bym iwate

A czemu tak sądzisz miałeś iwate na próbę??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 26-11-2012, 19:27   

Znajomy maluje tym Jonnesweyem i sobie chwali,chyba zdecyduje się na niego,u mnie w mieszalni jest za 280 zł,a różnice przeznaczę na zakup stojaków do malowania,powoli trzeba sobie organizować sprzęt.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 04-12-2012, 08:49   

Moim zdaniem stawianie w jednej półce obu tych pistoletów to nie dokońca słuszne.
Kilka praktycznych informacji z praktyki.

Jonnesway JA-6111 to bardzo dobry pistolet (w tej klasie cenowej czyli ok. 300zł cena detal 2012 to ok. 360zł) nie tylko dla osób początkujacych. Osobiście uważam, że jeśli się startuje z tego pułapu to naprawdę super. Chciałbym Wam też powiedzieć, że niestety czasy są takie że dużo rzeczy sprowadza się z Chin na rynek polski - co każdy wie... Do roku 2011 w ofercie nie mieliśmy tańszego pistoletu i każdemu klientowi mówiliśmy, że to jest nasz najtańszy model. Teraz klienci mając dostęp do szerokiej gamy pistoletów w niższej klasie cenowej decydują się często na pistoletu poniżej 200,- (Dobrze jak 200 bo niestety też w granicach 100,-). Czy na tym dobrze wychodzą? Moim zdaniem śmiało można dołożyć trochę i kupić Jonneswaya 6111 który naprawdę jest udany. Dodatkowo chcę dodać też że sprzedaliśmy w ciągu ostatnich lat kilkaset tych pistoletów lakierniczych usterki mozna policzyc na palcach jednej ręki i zostało to załatwione tak że klient dostawał od nas cześć o niewielkiej wartości gratis, później pistolet działał bez zarzutu.
+ bardzo niska awaryjność
+ dobra żytowność
+ to tani pistolet (bo taka jest prawda, poniżej są metki made in china)
+ bardzo popularny
+ dobra jakość/cena

I teraz kilka słów o Air Gunsa AZ3 HTE2 i dlaczego ten model też jest super. Zacznę od tego że to chyba najmasywniejszy pistolet jaki trzymałem w dłoni w tej klasie oczywiście. Rękojeść naprawdę na męska rękę. Nie prawdą jest że model został przygotowany w oparciu głównie o prace stolarskie czy meblarskie. NIE, ale też nie ma się co oszukiwać, na warsztacie blacharsko-lakierniczym temat lakiernictwa się nie kończy. Pistolet jak najbardziej sprawdza się w warsztatach blacharsko-lakierniczych i jest świetnym rozwiązaniem dla lakierników którzy mają już trochę doświadczenia, potrzebują dobrego pistoletu ale w niższej cenie. Pragnę zauważyć też że prawdopodobnie jest to najlepszy wybór w klasie cenowej do 600,-. Pragnę też przypomnieć że ten model z tego co się orientuję może posiadać na polskim rynku podróbki. (a orientuję się z tąd że dzwoniło do mnie kilka osób w latach 2010-2011 które twierdziły że kupiły pistolet taniej u kogo innego niż my go prezentujemy, ale mają podejżenie że to może być podróbka. Kilka razy musiałem telefonicznie porównywać wygląd i wykonanie - co okazało się trochę inne u tamtych osób. Czy to mit czy prawda nie wiem, wiem jednak że takie osoby do mnie dzwoniły).
I teraz uwaga: Certyfikaty są wszystkie obecnie kserowane w tym modelu i są to małe karteczki - odbitki tego certyfikatu a nie sam certyfikat. Druga sprawa to rękojeść czy laserowa czy tłoczona???? I taka i taka:) Obecnie chyba wrócili do tłoczonej, ale były z laserową - oba rozwiązania są oryginalne.
Sama jakość pistoletu jest super. Tutaj możemy już poruszyć kolejną sprawę. Niskie zapotrzebowanie powietrza oraz bardzo duża dokładność, a co za tym idzie ekonomia stosowania, oszczędnośc materiału, mniejsze pylenie i cała masa takich rzeczy, które juz w tym pisolecie się pojawiają, natomiast nie ma tego w klasie HP. Jeśli ktoś planuje zakup dobrego narzędzia, a dodatkowo zdolność finansowa pozwoli na zakup takiego sprzętu (czyli nie jest to pisolet na jedno lakierowanie) to jest to super rozwiązanie.
+ dobra jakość
+ niska awaryjność
+ dobra cena w swojej klasie cenowej
+ oszczędność materiału
+ made in Italy, na licencji Iwaty

- rękojeść i kształt nie każdemu może pasować
- kubek ma odwrotny gwint (zewnętrzny) i może być trudniej o taki kubek, zresztą oryginał jest drogi. Posiadamy tańszy zamiennik (linka nie wrzucam bo nie chcę śmiecić, jak coś to proszę pytać).

Mam nadzieję że się przydałem.

[ Dodano: 04-12-2012, 08:54 ]
Boxxing napisał/a:
posiadam takowego jonneswaya z dysza 1.3 a w warsztcie mamy 1.7 do podkladu i szczerze mowiacnie moge na niego narzekac , Ale gdybym mial wybierac chyba bral bym iwate


Koledze chodziło zapewne o 1.4 dyszę która jest do lakierów akrylowych i baz. ten model nie ma 1.3.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 04-12-2012, 20:49   

Witam,pierwsza sprawa to dziękuję za taką odpowiedż,dokładnie chodzi mi o dyszę 1.4,a możesz mi napisać na PW jakie masz ceny tych pistoletów ponieważ jeszcze nie kupiłem,a chyba wybiorę sie w ciągu 2-3 dni do sklepu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 04-12-2012, 21:36   

Odpiszę oczywiście, jednak najważniejsze to żeby była jakaś rzetelna informacja. Już ten temat 100 razy wałkowany był więc napewno komuś się przyda :)

aha i jeszcze jedno AZ3 ma dyszę 1.3 do lakierów akrylowych jakbyś się decydował gdzieś na ten model.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 04-12-2012, 21:57   

Mam tą iwatę. Szczerze mogę polecić. Miałem w łapce jonnesway'a, ale jakoś wygodniej mi gunsą było ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2012, 22:38   

Ja mam Iwate i używam jej do bazy, muszę powiedzieć że bardzo ładnie kładzie baze, fajnie rozbija materiał. Jedyne tylko odnoszę wrażenie że ma większą stratę materiału niż pistolety HVLP... no i miotła jest mniejsza niż np satcie, co może troszkę przeszkadzać przy malowaniu np maski. A tak brak innych zastrzeżeń :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 05-12-2012, 18:46   

a tam ładnie , baze kładzie lipnie bo ma za wąską miotłe w porównaniu do supernovej to jak porównywać malucha do maybacha , tez żyłem w przekonaniu ze gunsa jest profi ale po przesiadce na ws400 gunsa robi w podkładzie i czasem busa jakiegoś , gunsa jest ok do motocykli czesto robie nią owiewki baki itp. ale srebrną maske nią zrobić to jest masakra
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-12-2012, 19:21   

Nie chciałem się wtrącać ale zarówno AirGunsa jak i Jonnesway to dwa "półśrodki". To nie są pistolety do refinishu. To tylko rozpylacze farb. Zamiast pomagać w realizacji zadania jednak je utrudniają ... a gdy mówimy już o jakieś klasie cenowej to nie ma znaczenia czy używamy narzędzia za 400 czy 100 zł skoro jedno i drugie nie ułatwia pracy. ;)

Poza tym AirGunsa to nie IWATA :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-12-2012, 21:11   

PROJEKTER napisał/a:
Nie chciałem się wtrącać ale zarówno AirGunsa jak i Jonnesway to dwa "półśrodki". To nie są pistolety do refinishu. To tylko rozpylacze farb. Zamiast pomagać w realizacji zadania jednak je utrudniają ... a gdy mówimy już o jakieś klasie cenowej to nie ma znaczenia czy używamy narzędzia za 400 czy 100 zł skoro jedno i drugie nie ułatwia pracy. ;)

Poza tym AirGunsa to nie IWATA :nono:


Projekter , kazdy musi od czegos zaczac dobrze wiemy ,ze pistoletow tej klasy nie mozna porownywach do saty czy devilla , ale jezeli ma byc to pistolet na start to jak najbardziej , przypomnij sobie twoj 1 pistolet gorszej klasy i porownaj do tego :) a zawsze jak uzbiera pozniej wiecej kasy to bedzie mial pistol do podkladu wiec kasy napewno nie straci
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-12-2012, 23:44   

Nie ma takiego podziału na pistolety "na początek" i "na później" albo na te dla "amatorów" i "profesjonalistów". Ręczne pistolety lakiernicze dzielą sie na grawitacyjne i ciśnieniowe. Wysoko i niskociśnieniowe, oraz te do refinishu i innych zadań przemysłowych.

W tych do refinishu najważniejsza jest aplikacji baz zmienno optycznych. Lakiery pigmentowane i bezbarwne mogą być nanoszone każdym aparatem natryskowym. W przypadku baz ... szczególnie wodorozcieńczalnych ale także konwencjonalnych rodzaj i konfiguracja pistoletu ma podstawowe znaczenie.

W tym całym lakiernictwie chodzi o to żeby każde narzędzie i materiał oraz warunki lokalowe ułatwiały realizację zadania, a nie je utrudniały. To skrajna głupotą nadrabiać wiedzą i doświadczeniem wady pistoletu, czy obiektu. Wielu z was stawia sobie zadanie umalowania samochodu co nie ma nic wspólnego z refinishem ... czyli z wykonywaniem napraw elementów pojazdów w sposób powtarzalny zgodnie z określoną technologią, na fabrycznym poziomie dekoracyjnym i jak się da także ochronnym. Wielu z was nie widzi żadnej różnicy w trakcie i po aplikacji lakieru bazowego pistoletem wysokociśnieniowy i HVLP, lub aparatem z dyszą metryczną lub specjalnie przystosowaną do baz zmienno optycznym. Czasami ktoś wspomni o szybkości pracy o jakimś pyleniu ... ale nie kapuje co w zasadzie ma w rękach i dalczego ten pistolet tak a nie inaczej pracuje. Szkoda mojego czasu i wysiłków na pisanie co jakiś czas tego samego. Zycie pokazuje że ci co najgłośniej się stawiaj i bronią tanich gównianych rozwiązań TU w Internecie ... po czasie mądrzeją i w realu sięgają po właściwe narzędzia.

To nie moja sprawa, czy ktoś za SATA 4000 B HVLP WSB zapłaci 2 000, 1300 czy okazyjnie 600 zł. To jest pistolet do refinishu i ten jest OK. Inny np. taki do pompy membranowej załóżmy Kremlin lub Graco choć może nawet kosztować 5 tyś to do refinishu się nie nadaje ;) Cena nie ma tu żadnego znaczenia np. LARE ma w swojej ofercie tanie pistolety do refinishu. Tiger jest też przykładem taniego pistoletu do refinishu. ;) SiCO nadal bęzie gówniane nawet jak zacznie być sprzedawane za 600 zł jako tzw średnia półka. Cena jest tu bez znaczenia.

To nie w cenie tkwi dedykacja aparatu natryskowego ... czyli to czy dany pistolet nadaje się do tego co robicie przy samochodach czy się nie nadaje. Zakup AirGunsa AZT3 do lakierowania samochodow jest tak samo nietrafioną decyzją jak zakup do malowania formatek meblowych SATA 4000 czy IWATA WS400. Jednak niektórzy stolarze maja takie pistolety..... też zupełnie nie odpowiednie do swoich potrzeb choć drogie i markowe.

Przykro mi ale to nie Ja opracowuje konstrukcje tych urządzeń i nie Ja ustalam dla nich ceny. Nie dziwcie się jednak że pistolet do refinishu kosztuje 2 tyś jeżeli koszt naprawy elementu nadwozia o pow 1 m2 sięga 600 zł. Refinish to najbardziej wymagająca jakościowa gałąź lakiernictwa dekoracyjnego.

Kiedyś zrozumiecie na czym to polega. W czym tkwi różnica między malowaniem, a lakierowaniem. Chwalicie często prace klegi @Jacklacka. Obejrzyjcie te zdjęcia uważnie ... zobaczcie stanowiska i jego podwórze ... zobaczcie jak jest wszytko idealnie wysprzątane. Zapytajcie @Jacklacka czy używa AirGunsy, czy może jednak sześciu pistoletów SATA ? ... czy kupuje przypadkowe produkty czy jednak opiera sieo jeden markowy system ?

Nie ma lakierowania samochodów osobowych bez przesadnego dbania o szczegóły ... o niuanse technologiczne ... o detale ... drobiazgi, o takie sprawy jak cieniowanie, strukture lakieru, głębię połysku, precyzyjne usuwanie rantów we wnękach, polerowanie spodów elementów a nie tylko góry, czy kontrole powłoki lakieru na podnośniku po podniesieniu samochodu do góry. :nono:

Dlatego od kilku lat pisze o niektórych malarzach "gównozjady" a o miejscach gdzie się maluje samochody "nory". Znam kilku amatorów żyjących zawodowo z pracy za biurkiem którzy uwielbiają sobie podłubać w garażu i mają jednak super sprzęt. Oni rozumieją że nie ma świetnego efektu końcowego bez użycia odpowiednich narzędzi i materiałów. To tylko gównozjad przyjmuje taką koncepcję w której inwestując 1000 zł chce mieć wyposażony garaż do zarabiania w nim pieniędzy na naprawach lakierniczych. Gównozjad kupi AZ3, czy SICO i uzna że na cholerę mu SATA, IWATA czy DeVilbiss jak zainwestował 100 czy 300 zł i robi już jak profesjonaliści ;) ... Od czego zacząć rozmowę z gównozjadem gdy ten nie chce słuchać ... tylko liczy i liczy kasę ? :D

Zrozum mnie Boxxing ... Tu nie ma kompromisów. Kiedyś sam polecałem innym AirGunsa. To jednak był czas gdy każdy gównozjad malował SICO. Wtedy to była przepaść mentalna.
Dziś na forach internetowych jest już dość moich postów wpompowanej w to wiedzy i doświadczenia żeby zrezygnować z półśrodków jak SATA 1000 z dyszą 1,3 czy SATA Jet 90 B-2 RP. To prawie dobre pistolety.

Lakierujesz samochody to masz takie możliwości wyboru :

1. SATA 4000 B HVLP / RP ( lub starszy model 3000 )
2. IWATA WS400 EVO WBX ( lub starszy model W400 i LPH400 )
3. DEVILBISS GTI PRO LITE ( lub starszy model GTI PRO
4. OPTIMA TRIFITY
5. SHARPE ( GRACO ) RAZOR HVLP / LVLP
6. LARE EVOLUTION LVLP / HVLP

Koniec możliwości. Tym którzy stoją na stanowisku że da sie lakierować innymi pistoletami mogę tylko .... przytaknąć …. i dodać że da się też lakierować samochody produktami przemysłowymi. Można je robić tanimi szpachlami i podkładami, można polerować automaxem i filcem "na szkło" ... można taką naprawę "zrobić" ... albo ... prawidłowo "wykonać" ;) .

Dlatego najpierw musicie zdecydować czy rozmawiamy o lakiernictwie samochodowym czy o lakierowaniu … np. dźwigu. Wtedy do gry powracają inne pistolety.

Ja nie mam już cierpliwości do tłumaczenia niektórym spotykanym na swej drodze durniom spraw oczywistych. Dlatego choć to niegrzeczne i chamskie zaczynam otwarcie gardzić w Internecie i w realu każdym kto ma drzem zamiast mózgu. Nie chce słuchać nie dociera do niego, pierdzieli coś o braku pieniędzy na normalny sprzęt a jednak bierze się za lakierowanie zarobkowe i wykonywanie usług w branży napraw samochodów osobowych ... to ewidentny gównozjad i lepiej mu przypomnieć że raczej jest na marginesie tej branży niż udawać że to jakiś tam okres przejściowy ... taka to niby nauka zawodu. :glupek:

Jak kogoś nie stać na narzędzia ... podstawowe do realizowania zadań to niech się za to nie bierze. Wmawianie sobie, że innym tanim pistoletem też się da jest po prostu głupie. To oznacza tylko jedno … że gada się z kimś kto nie ma o tym pojęcia. Jest na forach kilku takich pajaców z zerowym pojęciem ale za to z własną wizją.

Pożyczcie sobie Panowie markowy pistolet do refinishu od jakiegoś kumpla, zróbcie pod jego nadzorem ze dwa trzy samochody ( bo najpierw trzeba się pozbyć starych nawyków ) porównajcie z efektem i przebiegiem aplikacji tymi tańszymi i ... wtedy wrócimy do tematu. Pogadamy o rzekomych zaletach AirGunsa, czy innych rozpylaczy przemysłowych ogólnego zastosowania. ;) w tej konkretnej branży. ;) Zastanówcie się też czasami jak to jest, że w ofercie każdego producenta jest 5 czy 10 modeli pistoletów a TU przewijają się stale te same. Dalczego jak dopuszczacie bezkrytycznie do użytkowania AirGunsa AZ3 to nie sprawdzicie innych modeli tego producenta ... może są tańsze, a działają tak samo ?

Krok pierwszy ... to zrozumieć jak działa pistolet do refinishu i w czym tkwią róźnice w stosunku do przemysłowych, czy pomocniczych rozpylaczy ... nawet tego samego renomowanego wytwórcy. ;)

Zrozumiecie = przestaniecie dzielić pistolety na te "na teraz" i "na później".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2012, 03:56   

PROJEKTER, Sorry nie chcę się czepiać ale trochę przesadzasz ze swoją zarozumiałością, nie kwestionuję twojej wiedzy bo widzę że jesteś niezłym ekspertem w tej dziedzinie ale kompletnie nie masz przebicia pisząc swoje posty... Wydaję Ci się że jak napiszesz o ludzikach którzy coś tam sobie raz na jakiś czas działają w garażu "gównozjady" to myślisz że będziesz dla nich autorytetem, nie sadze... Rozumiem twoje zdenerwowanie ale świat nie jest idealny, czasem nie wszystkich stać na taki sprzęt. Sam chciałbym jeździć Ferrari ale stać mnie tylko na Opla. (to taka mała dygresja :) ) Można powiedzieć że jak ich nie stać to niech się za to nie biorą, ale w miarę czasu przecież można się rozwijać...

Wcześniejszym poście popełniłem błąd racja Az3 to nie Iwata. Iwatę Ws400 mam do bezbarwnego chciałbym sobie kupić do bazy ale na razie wykańczam dom więc kasy brak.

Może nie wszyscy zdają sobie sprawę że jest kryterium w jakim widnieją pistolety które są sprzętem profesjonalnym, i rozumiem że ciągłe powtarzanie jest irytujące ,ale po to jesteś ekspertem prawda ;) ...

Sorry ale mam nadzieję że nie uraziłem Cię swoją wypowiedzą. Pozdrawiam :)

Ps. Jeżeli pracuję już x lat z Az3 to też zaliczam się do tego według Ciebie elitarnego klubu "gównozjadów"?? :nono: ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-12-2012, 05:13   

Paweł166 napisał/a:
Ps. Jeżeli pracuję już x lat z Az3 to też zaliczam się do tego według Ciebie elitarnego klubu "gównozjadów"?? :nono: ;]


To nie takie proste kupić AZ3 i tak porostu zostać sobie gównozjadem :) Do tego kolego to potrzebna jest jeszcze durna filozofia życiowa w której wszytko co cię otoczy w takiej norze będzie na poziomie tego AZ3, a Ty na forum roztoczysz wizję jaki masz zajebisty sprzęt i że lepszy ci nie potrzebny. To jednak jeszcze nie wszytko. Jeszcze potrzeba żebyś wszytko robił nielegalnie albo tylko z zarejestrowana działalnością i używał wyłącznie tanich tandetnych materiałów i robił naprawy po 100 zł za element. Jeszce troszkę krytyki ASO, jakiś głupi post w stylu ... to nie sprzęt i warunki tylko fachowiec jest ważny i wtedy ...

Wtedy TAK ... będziesz gównozjadem ... i zmartwię cię, to szeroki i popularny klub. Nie jakiś elitarny. Mnie już nie wyprostujesz @Paweł166 bo Ja już wybrałem po której stronie chcę być. Durnie i gównozjady zasługują jedynie na pogardę. Nie odetnę ich od czytania postów i czerpania wiedzy którą kieruje do innych ... do lakierników rokujących nadzieje na rozwój ... ale pozwolę sobie jednak na krytykę tego czego nie toleruje w tej branży. Nie ma znaczenia, czy to się komuś podoba czy nie. Są tylko dwie strony jednego medalu zwanego lakiernictwem ... profesjonalna i dziadowska .... to nie piramida z rożnymi bokami. To tylko płaska moneta... więc jedna, albo druga strona.

Jednak w twojej wypowiedzi zaskakuje mnie jeden drobiazg ... Co to znaczy że masz WS400 do klaru ? Co jest z tą IWATką nią nie tak że nie wykorzystujesz jej do bazy ... tylko się męczysz tym AZ3 ? ;) Co to za konfiguracja tej ... Supernowej .... to WBX ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 06-12-2012, 15:23   

Projekter z całym szacunkiem ale temat nieco daleko poszedł. Kolega pytał o porównanie JA-6111 do Az 3 A nie wykład odnośnie tego jaki pistolet powinien posiadać profesjonalny lakiernik :)

Jako osoba która ma kontakt z lakierniami pewnie zdajesz sobie sprawę że nie wszystkie osoby które zajmują się lakierowaniem stać na zaproponowane przez Ciebie narzędzia. To trochę utopijne...
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-12-2012, 16:11   

Z mojego punktu widzenie nie jest to utopijne. Oczywiście możemy trzymać się tematu i udawać że się poruszamy w ocenie pistoletów z tematu ... do realizacji zadań jakie chce on wykonywać tym sprzętem. Jak chce którymś z nich malować samochody to sobie któryś kupi.

Nie zmienia to faktu że te z tematu to nie są pistolety do refinishu i nie nadają się do takich zadań. Nie ma znaczenia czy są tanie czy drogie. Nie są do lakierowania samochodów.

Sprzedawca patrzy na tą sprawę inaczej ... klient szuka oferty Ty mu pomagasz ... Ja nie handluje pistoletami ... nie muszę się na siłę dopasowywać i udawać że AZ3 czy JA - 6111 ... spełni doskonale swoje zadanie w branży refinishu. Nie spełni. ;) ...a malować można nawet SICO. Niektórzy tak robią :glupek: i nie słuchają porad
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 06-12-2012, 22:21   

Witam,wiedziałem że prędzej czy póżniej dyskusja zejdzie na temat Saty że nie ma nic lepszego ale i do tego mam nadzieję kiedyś dojdę,również pod względem finansowym a póki co Projekter czy chodzi Ci o ten pistolet LARE http://moto.allegro.pl/la...2806195319.html bo jeśli tak to jest w moim zasięgu finansowym i może bym się skusił.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 06-12-2012, 23:05   

Posty projek...ra przelecialem bo wiem co pisze...-Dobrze prawi bo sam byl gównozjadem.
Tak więc nie popelniajcie tego błedu i słuchajcie porad jego.
Bo gosć dobrze prawi!!!joł...joł...
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2012, 04:02   

PROJEKTER napisał/a:
Jednak w twojej wypowiedzi zaskakuje mnie jeden drobiazg ... Co to znaczy że masz WS400 do klaru ? Co jest z tą IWATką nią nie tak że nie wykorzystujesz jej do bazy ... tylko się męczysz tym AZ3 ? ;) Co to za konfiguracja tej ... Supernowej .... to WBX ?


Co do Iwaty to mam Ws400 supernową model 1401C do lakieru bezbarwnego i to nie jest WBX... szczerze mówiąc nie spotkałem się z tą wersją dyszową w WS400, w W400 owszem a Supernowie z tego co się orientuję to nie występuje (ale mogę się mylić)...

Zastanawia mnie jedno podałeś pistolety które owszem są właśnie stworzone do lakierowania... Tylko jakoś mi nie pasuję ten Lare, cała reszta wacha się od 1000zł do 2200zł a Lare jest za 400zł - 450zł i tu nasuwa się pytanie czy testowałeś ten pistolet i rzeczywiście jest optymalny do lakiernictwa?? z budowy bardzo przypomina Sate żeby nie powiedzieć że to kopia Saty... I teraz nasuwa mi się kolejna myśl... bo Air guns AZ3 HTE2 jest w tym samym przedziale cenowym i czy uważasz że nie nadaję się do powłok lakierniczych z powodu że przetestowałeś go i niestety powłoki jakie kładzie są złej jakości czy po prostu jest to właśnie air guns a nie iwata i że jest on głównie do kładzenia powłok przemysłowych ale można go używać do lakiernictwa samochodwego... Pytam bo... może gdzyby było tylko do lakierowania samochodów to miałbyś inną opinię o tym pistolecie??

Jeżeli chodzi o AZ3 to dobrze mi się nim pracuję szczególnie przy bazach, nie używam jednego pistoletu do baz i bezbarwnego dlatego że nauczyłem się że lepiej mieć dwa każdy z przeznaczeniem do innej powłoki niż narazić się na błędy wynikające z nie dokładnego wymycia pomiędzy nanoszeniem różnych powłok lub pozostawienie resztek rozpuszczalnika w pistolecie. Noszę się z zamiarem zakupu nowego pistoletu do bazy ale to dopiero w przyszłym roku może. Jeżeli chodzi o 100zł za element he he szkoda gadać a gdzie miałby być zarobek?? 150 - 180zł to same materiały i inne koszty hmm...

PROJEKTER napisał/a:
Mnie już nie wyprostujesz @Paweł166 bo Ja już wybrałem po której stronie chcę być.


Ale ja wcale nie chce, dobrze że dysponujesz tak dużą wiedzą na temat lakiernictwa, ale szkoda że jesteś jednocześnie tak arogancki... Mam nadzieje że nie obrazisz się za porównanie ale bardzo przypominasz mi mojego nauczyciela od technologi lakiernictwa :) No ale dzięki jego wiedzy dużo się nauczyłem :)
Także bez urazy ;]

MarcinGSI, Jeżeli ten pistolet Lare będzie ok, to tu masz link http://www.lakierniczy.pl/index.php?z=1&id=483 taniej niż na alledrogo jest Lvlp i Hvlp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-12-2012, 11:41   

MarcinGSI napisał/a:
Witam,wiedziałem że prędzej czy póżniej dyskusja zejdzie na temat Saty że nie ma nic lepszego ale i do tego mam nadzieję kiedyś dojdę,również pod względem finansowym a póki co Projekter czy chodzi Ci o ten pistolet LARE http://moto.allegro.pl/la...2806195319.html bo jeśli tak to jest w moim zasięgu finansowym i może bym się skusił.


No wiesz SATA to znak rozpoznawczy lakiernictwa samochodowego. Każdy pistolet zawsze jest porównywany do SATA :) ... ale to tylko jeden z trzech faworytów tej branży.

Co do LARE .... Tak chodzi o ten model. Na razie poza jednym wątpliwym i chyba niewiarygodnym przypadkiem nie ma skarg na ten pistolet, a cena jest zaskakująco korzystna jak na ten poziom jakości.

[ Dodano: 07-12-2012, 12:03 ]
Paweł166 napisał/a:
Co do Iwaty to mam Ws400 supernową model 1401C do lakieru bezbarwnego i to nie jest WBX... szczerze mówiąc nie spotkałem się z tą wersją dyszową w WS400, w W400 owszem a Supernowie z tego co się orientuję to nie występuje (ale mogę się mylić)...


OJ CHŁOPAKI CHŁOPAKI ... WBX to dysza z pro atomizacją. W chwili obecnej IWATA oferuje w zasadzie tylko taką dyszę już w standardzie. Żeby sobie zamówić dysze z w standardzie LP to trzeba specjalnie to zaznaczyć. Zobacz standardowy katalog WS400. Nie ma oznaczenia WBX ... a dysza WBX. ;)

http://www.supernovaspray.com/pdf/supernova_uk.pdf

Model W400 i WS400 w zasadzie zawsze ma teraz "tulipana" na dyszy materiałowej. Skoro masz dyszę LP to chyba musi być to pierwszy WS400. Ni pozostaje ci nic innego jak zamówić dysze 1,4 HD kilka pojemników jednorazowych i cieszyć się świetnym pistoletem do bazy i bezbarwnego bez konieczności wymiany głowicy w trakcie lakierowania. Zmienia się tylko nieznacznie ciśnienie wejściowe i już ;) .

Trochę też jestem zdziwiony tym, że masz dwa tak skrajne pistolety jak idealny WS400 i beznadziejny AZ3 ? .... Czemu nie spróbujesz aplikacji bazy i bezbarwnego jednym, a potem drugim porównując efekt ich pracy ? To że są podpisane BASE lub CLEAR to akurat możesz olać. ;)

[ Dodano: 07-12-2012, 15:46 ]
Paweł166 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Jednak w twojej wypowiedzi zaskakuje mnie jeden drobiazg ... Co to znaczy że masz WS400 do klaru ? Co jest z tą IWATką nią nie tak że nie wykorzystujesz jej do bazy ... tylko się męczysz tym AZ3 ? ;) Co to za konfiguracja tej ... Supernowej .... to WBX ?


Co do Iwaty to mam Ws400 supernową model 1401C do lakieru bezbarwnego i to nie jest WBX... szczerze mówiąc nie spotkałem się z tą wersją dyszową w WS400, w W400 owszem a Supernowie z tego co się orientuję to nie występuje (ale mogę się mylić)...

Zastanawia mnie jedno podałeś pistolety które owszem są właśnie stworzone do lakierowania... Tylko jakoś mi nie pasuję ten Lare, cała reszta wacha się od 1000zł do 2200zł a Lare jest za 400zł - 450zł i tu nasuwa się pytanie czy testowałeś ten pistolet i rzeczywiście jest optymalny do lakiernictwa ??


Ciągniesz mnie za jęzor, a Ja właśnie kończę czwarty z dziewięciu płatnych opisów na temat pistoletów lakierniczy robiony na zamówienie na nowy portal o pistoletach … tam wszystko będzie … a przynajmniej bardzo dużo konkretów :nono: … Teraz może tak :

Od wielu lat testuje różne pistolety przy różnych okazjach. Wszystkich się nie da między sobą porównać bo robiąc coś tylko chwilę jednym modelem zostaje w głowie jedynie "wrażenie". Gdy za pół roku sięga się po inny model i nagle ktoś pyta jak się ma M23 z dyszą A4 do pistoletu SU6 z dyszą BN3 …. to co Ja mogę porównać ? ... Tylko wrażenia i to z pamięci, a wrażenia są subiektywne. Nie ciągną za sobą "dowodu" ;) . Dawno temu zrobiłem sobie taką listę punktacji do oceny ... to jednak też okazało się guzik warte.

W miarę pogłębiania swojej wiedzy zawodowej i coraz bardziej wnikliwych rozmów z ludźmi którzy faktycznie wiedzą "COŚ" o pistoletach , po przejrzeniu kilkudziesięciu przekrojów pistoletów i przeczytaniu setek opisów i wizytach w SATA ... dziś oceniam ten sprzęt zupełnie inaczej. Krótkie malowanie ... i wiem o pistolecie prawie wszytko. ;) Niby każdy tak ma ale to bardzie ocena czy komuś pasuje czy nie a ocena czy nadaje się do czego i co to niby ma być za zadanie ? Dlaczego to możliwe tak szybko ? Wiem czego mam sie spodziewać po technologii HP, LVLP czy HVLP i jaki dal nich najlepszy zakres dysz materiałowych, a jaki nie OK. To w praktyce oznacza, że pewne rozmiary są tu wykluczone choć są w ofercie producenta. Pytam producenta lub techników „dlaczego ?” ... i dostaje info o kilku, czy kilkunastu możliwych przypadkach gdzie taka dysza może być użyteczna. Teraz patrzę już na sprawę inaczej. Wiem kiedy to co w ofercie „to na wszelki wypadek” a kiedy to ideał do tego konkretnego pistoletu … np. dysza 1,2 WBX w IWATA … kompletnie nie dla lakiernictwa samochodowego. Większość rozwiązań znanych jest od lat. Inne to modyfikowane nowości. Jednak lakiernictwo to …. lakiernictwo dekoracyjne i ochronne ... nie zawsze efekt dekoracyjny ma gdzieś takie samo znaczenie. Przesadzisz z wielkością dysz na aparacie HVLP i mora na malowanym elemencie będzie taka jak na powłoce po śrutowaniu ... ale to nada HVLP o skuteczność 75 % w przemyśle gdzie materiał idzie w tonach 10 % …. różnica to kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. Jak komuś mora przeszkadza i szuka efektu lustra ( np. lakiernie MDF i stolarskie ) to trzeba mu wybić z głowy nie konkretny pistolet tylko modele w wersji HVLP, lub o zbliżonym efekcie pracy. Np. SATA HVLP, IWATA LPH DEVILBISS H1 … a to przecież mogą być modele dla przemysłu np. SATA 1000 HVLP lub IWATA W300 LPH … Jak widać nie tylko refinish ma swoje wykluczenia. Ma je też przemysł. Określona konstrukcja pistoletu pozwala na przeniesienie materiału o określonej rozpiętości lepkości roboczej. Największą rozpiętość mają aparaty klasy HP. Tu duże jest ciśnienie wejściowe, wyjściowe i może być też stosowana wielka dysza ... albo ku zaskoczeniu tycia np 0,8. Można nakładać cieniutkie powłoki nie osiągalne na takim poziome przy pracy HVLP czy nawet LVLP. Jak teraz polecić komuś SATA HVLP do dekoracji … szkła . To by było dopiero głupie. Tu potrzebna pistoletu HP, a te robią już tylko Chińczycy … ale jednak jest też DeVilbiss z technologią TransTech i AZ3 z HTE czy IWATA z High TEC. W innych gałęziach przemysłu może zajść konieczność nakładania produktów gęstych jak budyń … jednak w HP podnosząc ciśnienie i zwiększając wymiar dyszy materiałowej efekt będzie doskonały ... w HVLP tego nie zrobisz bo duża dyszą np 3,0 ma i tak ograniczone ciśnienie na wylocie do 0,7 bara. Nie uda się to też z IWATA WBX a nawet z dyszami LP . RP SATA też będzie mieć problem …. ale ale Noże dolne podejście materiałowe sprężenie materiału dysza 1,4 technologia HVLP pistolet SATA 3000 w wersji "K" i wszystko gra.

Grawitacyjny HVLP gdy podniesie się ciśnienie wejściowe to pistolet straci precyzję w formowaniu jednolitej wielkości kropli i zacznie malować tak że gdzieś pokryje gdzieś nie pokryje, a gdzie indziej spłynie mały zaciek ;) ... przy ciśnieniu 3,5 bar na wejścia, swoje zalety straci system HVLP, a taki pistolet zacznie wywalać lakier w powietrze ... co by nie zrobić z ustawieniem mały problem., ale nadal maluje ! Ślep lakiernik nie zobaczy różnicy. Specjalista zmieni pistolet i wykona zadanie szybciej, dokładniej i pewnie z mniejsza ilością zużytego materiału. Dlaczego ? ... bo określona konstrukcja ma określone zadania. Nie można bezkarnie podnosić ciśnienia wejściowego w HVLP lub go obniżać … tak samo w LVLP … choć tu podnosić lekko można … a w HP można kręcić zaworem jak popadnie i jak nam się chce.

Nie zapominajmy jednak o zaletach. HVLP. To przy niskim ciśnieniu ( 2,0 ) i małej dyszy ( 1,2 – 1,3 ) idealny kształt i powtarzalność kropli. Czy przypadkiem nie tego oczekuje lakiernik samochodowy przy aplikacji lakieru zmienno optycznego ?

Przesadzi ktoś jednak z wielkością dyszy i traci zalety i tak ograniczonej atomizacji HVLP. 1,4 a czasami nawet 1,3 to już problemy przy bazach wodnych. 1,2 czy 1,25 ( WSB ) to ideał ... ale w HVLP :nono: ....a co jest jak pistolet tylko udaje HVLP ? ... np. IWATA LPH albo DeVilbiss TransTech z dyszą powietrzną H1 ? Co w tedy ?

Wyobraźcie sobie test porównawczy aplikacji jasnego srebra w bazie wodorozcieńczalnej ... SATA 4000 B HVLP 1,25 WSB i IWATA LPH 400 1,2 LP ( LV2 ) i DeVilbiss GTI PRO 1,2 z dyszą H1 ? Teoretycznie wszystko gra. Odpowiedniki

Oczywiście SATA będzie bezkonkurencyjna ... zmieńmy dysze na 1,3 … ale nie w SATA ... po testach znów SATA wyjdzie lepiej. Sztuczka ! . W taki sposób można wykazać wady konkurentów. Można też taka samą krzywdę zrobić SATA korzystając z dyszy 1,3 C ( dyszy której już nie ma w ofercie SATA dla modeli HVLP )

Taki test Nie oznacza wcale że efekt pracy DV czy IWATA jest do dupy ... tylko że na tym najwyższym poziome jakiś niuans decyduje, że jednak przewagę ma SATA ... ale z tych trzech pistoletów powyżej to jedyny HVLP :nono:

Sugeruje tym przykładem, że czasami niuans drobiazg nie zauważalny podtacza krótkiego testu, albo taki którego nigdy lakierni nie zobaczy jak ktoś mu nie pokaże palcem i nie wyjaśni ... Niuans decyduje o tym, że zmieniasz zdanie na temat jakiegoś pistoletu X czy określonej konfiguracji. Jak teraz mam ocenić LARE EVOLUTION ? Subiektywnie i powiedzieć że jest ładny ? … pod kątem technologii redukcji ciśnienia, trwałości precyzji czy może sprawdzić czy nie bije przypadkiem SATA na głowę ?

Pytasz @pawelł66 o LARE ... ale zestawiasz swoje techniczne wątpliwości z jego ceną. :nono: . Skąd wiesz ile kosztuje AZ3 we Włoszech w cenie zakupu u wytwórcy ? ... może 200 zł ? ... Co by było gdyby importer LARE sam go sprowadzał sprzedawał i naprawiał i chciał zarobić 100 zł na sztuce ? ... pewnie cena zakupu u producenta 150 zł przeszłaby do 300 zł w ofercie. Co by było gdyby AZ3 był ściągany przez jedną firmę, a potem dystrybuowany na zasadzie rabatów przez kolejne i każdy by chciał zarobić ? ... ale koszty generalnego importera byłyby ogromne ( katalogi, części ,serwis, zapas magazynowy ) zakup 200 marża 600. Cena 800 ... minus rabat w necie i płacisz 500 / 600 zł.

Gdy założymy, że to jednakowa cena między LARE, a AZ3 to teraz twoje wątpliwości zostaną rozwiane ? A Jak się dowiesz np. że do każdego produktu wyprowadzanego z Taiwan za granicę jest dopłata dla tamtego producenta np. 100 $ do kilograma albo 25 % do ceny sprzedaży to nagle TIGER czy LARE zyska w twoich oczach ? ... Ja nie wiem jak jest naprawdę ... Wiem natomiast że cena pistoletu kompletnie przestala mnie interesować wieki temu. Nie potrafię ocenić rodzaju stopu z jakiego jest wykona dysza materiałowa, lub iglica. Wiem jednak że markowe aparaty są wytrzymalsze niż te tanie No Name. Ze markowe poparte są szeregiem badań i kontrolą jakości. LARE nigdy nie dorówna SATA. To jednak żaden problem zmierzyć i skopiować SATA używając trochę innych materiałów. Jednym udaje się to lepiej innym gorzej. Co otrzymasz nawet gdy założysz że ta kopia nie jest nawet idealna perfekcyjna ? ... 1. Satysfakcjonującą jakość natrysku, Estetyczny wygląd pistoletu i trwałość adekwatną do ceny zakupu ... bo cudów nie ma i gdzieś musi być haczyk. To nie SATA. … Nie testowałem LARE bawiąc się nim przez miesiąc i porównując z innymi. Po co mam to zrobić ? Wystarczy krótki natrysk i ocena pracy na jasnej i ciemnej bazie oraz defekt natrysku lakieru bezbarwnego. I tego co LARE zostawia w powietrzu. To mogłem ocenić już przed wakacjami u swoich klientów którzy kupili LARE. Przyznaje że nigdy bym się nim nie zainteresował gdyby nie to że to kolejna podróbka SATA i że cena jest tak niska. LARE LVLP jak podejrzewam to pistolet HP, a nie LVLP ... jednak obniżenie ciśnienia na głowicy uzyskano tu przez zwiększenie otworu w dyszy powietrznej.

Dlaczego tak myślę ? .... bo Lare LVLP reaguje bardzo dobrze i płynnie na zmianę ciśnienia wejściowego ... czyli zwiększa atomizację i zachowuje stabilny równy strumień natryskowy. Tu cię zaskoczę SICO z mała dyszą też się tak zachowuje przy wysokimi ciśnieniu wejściowym 3 - 4 bar :D ... to dlatego ma tylu zapalonych zwolenników. ;) .... gorzej jak dochodzi do aplikacji bazy gdzie wielkość kropli i jej powtarzalny kształt to podstawa sukcesu... Tu konieczne jest mniejsze ciśnienie do max 2,0 bar ,a nawet 1,5 / 1,7 bar .... dla SICO to już za mało bo to HP ... AZ3 oparty o technologię HTE daje radę z atomizacją ale kropla jest nie równa. Tu koniecznie nanieść trzeba dwie warstwy bazy, a czasami trzy ( szczególnie przy SICO ). W precyzyjnej SATA 4000 HVLP 1,25 wystarcza często 1,5 warstwy ( oczywiście piszę tu o jednolitym tle i standardowej bazie konwencjonalnej, a nie jakimś wrednym transparencie z samej perły :) ).

Technologia LVLP to kompromis pomiędzy HP, a HVLP ... wiesz co oznacza kompromis ?
Nie ma ideału ! ... Może być tylko akceptowalnie. Przy wysokiej cenie lakierów samochodowych skuteczność aplikacji to bardzo ważna sprawa ... inaczej najłatwiej byłoby pracować HVLP przy bazach wodorozcieńczalnych i HP przy bazach konwencjonalnych i lakierach bezbarwnych .... HP to same zalety oprócz skuteczności ... nie wiem czy widzisz co napisałem .... SICO HP to same zalety oprócz skuteczności aplikacji na wysokim poziomie ;) Dziwy wniosek z tego wyszedł … Co ?

No to teraz popatrz na to wszytko w ten sposób. Wielka branża lakiernictwa. W niej masa gałęzi przemysłowych ....... i refinish.

80 % lakierników używających aparatów górno kubkowych bierze, SICO, AZ3, czy JA 6111 i pieje z zachwytu nad efektem pracy tym sprzętem ... tanim sprzętem. Bierze go też do ręki ktoś kogo zadaniem jest położyć błyszczącą powłokę na samochodzie. Pistolet rozpyla materiał, więc wszytko wydaje się OK.
Potrzeba większej atomizacji rozcieńczamy lakier albo podnosimy ciśnienie ... za duża dysza skręcamy igłę i podnosimy ciśnienie ... mora - dolewamy lakieru ... za mała mora zmniejszamy ciśnienie ... MOŻNA ? ... oczywiście ze można.

Jednak od 2000 roku producenci lakierów samochodowych ... tych konkretnych lakierów pracują w pocie czoła wspólnie z producentami pistoletów ( tych wiodących marek ) nad idealną symbioza narzędzia i produktu. Dopasowują się producenci pistoletów, a nie lakierów. W efekcie mamy idealnie dopasowane dyszy materiałowe i powietrzne do konkretnych produktów. Efekt ich wzajemnej pracy powala. Wydajnie w jednej warstwie max w dwóch, pełna zgodność struktury, i akceptowalna zgodność koloru z receptury. Wysoka wydajność aplikacji więc mało drogiego towaru użytego do naprawy, idealna kropla i układ ziarna. Powtarzalność natrysku - zawsze tak samo określone sztywne ciśnienie wejściowe i wyjściowe, praca bez żadnych dodatkowych regulacji … To jest idealny pistolet do refinishu … to pistolet do bazy zmienno optycznej.

Lakiernictwo samochodowe to zbiór zamknięty w zbiorze zwanym lakiernictwem ogólnym. Pistolety tu używane nie nadają się do użytku gdzie indziej. To po prostu głupie ... jak wożenie cementu na budowę w bagażniku Porsche Carrera. ;) Nikt inteligentny w tym zawodzie kto kupił raz pistolet do refinishu nigdy już nie wraca zamiennika rozpylającego. Dlaczego ? Przecież po sprawdzeniu SATA, DV czy IWATA i porównaniu jej z AZ3 … nawet HTE 2 czy JA-6111 czy nawet LARE każdy powinien widzieć że to żadna różnica i tylko wywalanie kasy w błoto. Czemu nikt nie robi kroku w tył jak to żadna różnica i tylko wysokie koszty ?

Napisał bym więcej …. dużo więcej wykazując że te różnice między pistoletem, a pistolem do refinishu są ogromne … ale to by oznaczało kolejny opis tego jak działa sam pistolet ( od niedawna jest taki opis na forum ) Cym jest w zasadzie HVLP, LVLP, HP, High T.E.C, HTE i HTE 2 , HPA i TransTECH. I jaki wpływ ma technologia redukcji ciśnienia czy jak kto woli sposobu transferu na dobór dyszy materiałowej, a ostatnio także dyszy powietrznej … Zapisałbym pewnie ze kilka stron … a Itak wielu aspektów niektórzy by nie zrozumieli inni podważali fakty a jeszcze inni uznali za bzdurę bo na chłopski rozum się tego wziąć nie da … Zamiast tego zwrócę wam uwagę na taki drobiazg … Dla kogo … dla jakiej branży lakiernictwa producenci pistoletów przygotowali najdroższe i najbardziej precyzyjne pistolety ze swoje oferty ? … Dla kogo jest ofert specjalnych nie typowych i nie metrycznych dysz i głowic ? Dla jakiej gałęzi lakiernictwa inżynierowie od pistoletów chemicy i technicy szkolący w prawidłowym lakierowaniu określają te wszystkie zasady dotyczące ciśnienia aplikacji wymiaru dyszy, typu aparatu ? … dla stolarzy ? … dla tych co lakierują sprzęt budowlany, lub maszyny rolnicze ?

Ja zatem może wam przychodzić do głowy takie założenie że jak pistolet rozpyla lakier to reszta nie ma już znaczenia , ma rozpylać … a jak to robi to bez znaczenia ?

Gdybyście mieli rację to pistolet nr 95 SATA czy model 2000 albo AZ3 i wszystkie inne konstrukcje o szerokim wachlarzu zastosowań … dziś byłyby w profesjonalnych lakierniach samochodowych podstawą wyposażenia. Dziś udaje się wam w norach realizować te naprawy na podstawowym poziomie jakości przy sporym wysiłku tylko dlatego że w wielu przypadkach używacie starej generacji produktów. Przemysłowych lakierów ( także bazowych ) i lakierów nawierzchniowych klasy MS. Tam gdzie pojawiają się nowsze produkty , woda, HS i VHS uniwersalne pistolety natychmiast ujawniają swoje wady.

Dobra starczy … Reszta w wydzielonych tematycznie publikacjach ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lackspec
Wyjadacz


Wiek: 34
Dołączył: 08 Gru 2012
Posty: 109
Skąd: Małopolska
Wysłany: 09-12-2012, 21:47   Re: Iwata AZ3 HTE 2 czy Jonnesway JA 6111

MarcinGSI napisał/a:
Witam Panowie,planuję zakupić pistolet tak do 450 zł,to jest pierwszy lepszy mój pistolet i na razię dysponuje takimi funduszami,jak myślicie który będzie lepszy
http://moto.allegro.pl/su...2806295188.html

czy może taka Iwata http://moto.allegro.pl/ai...2792609724.html

Zdecydowanie Gunse bym brał na twoim miejscu, jonnesway zalatuje mi speedwayem, to podobny pistolet tylko trochę lepiej wykonany.
A druga sprawa to nie kupisz nic konkretnego na lata do 400 złotych.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2012, 22:48   

PROJEKTER napisał/a:

Ciągniesz mnie za jęzor, a Ja właśnie kończę czwarty z dziewięciu płatnych opisów na temat pistoletów lakierniczy robiony na zamówienie na nowy portal o pistoletach … tam wszystko będzie … a przynajmniej bardzo dużo konkretów :nono: … Teraz może tak :



He he i to się nazywa dobre wytłumaczenie :) Pojechałeś po całości, gratuluję.
Swoją drogą zapodaj te publikacje i gdzie można je kupić lub przeczytać, chętnie dowiem się więcej...

Najprawdopodobniej pójdę za radą i kupię dyszę HD. Chodź wysłałem list do mikołaja z prośbą o nowy pistolet więc zobaczymy co z tego będzie :) ;)

Jednakże korci mnie by dożycić swoje trzy grosze... więc temat tyczył dwóch pistolegów. Jeżeli chodzi o pistolet dla osoby która stawia pierwsze kroki lub lakieruję coś raz - dwa razy w miesiacu, koszt rzędu 1500-2000zł to przesada... A te dwa się podobno nie nadają ;) to wrzuciłeś tu ciekawą propozycję pistoletów marki Lare... chodź dlamnie wygląda na satę przekrojoną na pół (parametry) i trochę ze zmienionym designem. Ale jeżeli mówisz że daje radę i chwalą go to czemu nie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 09-12-2012, 23:08   

Nie zapominajmy jednak że w tych do refinishu to nadal dolana półka. Kiedyś zapomniałem to zaznaczyć chwaląc zalety AirGunsa, a dziś gdy ten pistolet obniżył jakość i nie przystaje już też do refinishu bo jest modelem uniwersalnym a nie dedykowanym, wiele osób zarzuca mi że go krytykuję. Kiedyś chwalił teraz krytykuje ;) ... Cóż kiedyś też srałem w terowe pieluchy ... a dziś już tego nie robię bo czas płynie i realia się zmieniają :) Nie wiadomo jak będzie z LARE. To marka własna importera. Dziś oceniam go pozytywnie jak będą skargi to postaram się sprawdzić ich rzetelności i gdy okaże się, że było OK, a jest do kitu … to zwyczajnie zmienię opinie … jak teraz o AirGunsie AZT 3
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2012, 23:32   

Nie wiem jak ten się ma ale chyba spróbowali wprowadzić poprawiony AZ3 HTE S impact w stosunku do AZ3 HTE2, chodź nie mogę się wypowiadać jak się nim pracuję. S - impact to AIR GUNS we współpracy z Iwatą... jak dobrze pamiętam, do tego w wersji Hvlp.

Co z tymi publikacjami ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-12-2012, 13:28   

Najpierw Gunsa wprowadziła HTE 2 ...i nie wiem do dziś czy to zmiana technologii transferu czy tylko wyglądu korpusu ... a potem faktycznie model Impact gdzie są nowe głowice i konkretnie przeznaczone do refinishu. Możliwe że Impact jest tym modelem AirGunsa, co W400 w ofercie IWATA czy GTI w Devilbisie lub 4000 w SATA. To możliwe ... ale z doświadczenia nie potrafię potwierdzić ani zaprzeczyć. Może za jakiś czas.

Co do publikacji to będą kiedyś dostępne wszystkie na raz ... a kolejno w "Lakiernik"u.
Pierwsza "100 lat pistoletu lakierniczego" chyba już w grudniowym wydaniu ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 11-12-2012, 21:07   

Witam,przyznaję się bez bicia,jestem gównozjadem,wybrałem Jonnesweya,wybrałem go kierując sie opiniami chłopaków którzy malują w norach i także są gównozjadami,ale jakimś dziwnym sposobem utrzymują sie z tego i wychodzi im to bardzo ładnie,także jest to zasługą jakiegoś szamana chyba,drugim powodem była cena i to że oprócz jednej opini nigdzie nie mogłem znależć informacji na temat tego Lare a jeszcze pare rzeczy muszę kupić.Póki co mam taki i na dniach będę go próbował na moich owiewkach do VFR a jak ogarnę miejscówkę to póżniej spróbuję go na mojej Astrze.a na wiosnę jak dobrze pójdzie to trzeba będzie zakupić coś ,,dedykowanego,,zastanawia mnie ten AZ3 HTE S impact,może do tego czasu będzie o nim jakaś opinia.póki co pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem i ogólny odzew.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2012, 03:01   

A biedny PROJEKTER tak się napracował i nic... :nono:

Jeżeli chodzi o serie AZ3 HTE to pierwszy był w bardzo tradycyjnym wyglądzie o sporej wadze. AZ3 HTE2 już nowy smukły wygląd o podwyższonych parametrach i obniżonej stracie materiału oraz wadze w stosunku do jedynki. AZ3 HTE S impact to na moję oko to samo co HTE2 tylko w technologi Hvlp o większym zapotrzebowaniu powietrza oraz innej konstrukcji dyszy...

Teraz pytanie, jeżeli nie różni się konstrukcją (a wydaje mi się że tak jest) to zmiana dyszy w starszym HTE2 spowoduję że będziemy mieli pistolet o lepszych parametrach i właściwościach nanoszenia materiału na element... Narazie b.d. co do ceny takowej dyszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 12-12-2012, 06:30   

Wiem że dużo się napracował pisząc te psoty ale moim zdaniem trochę przesadza,wychodzi na to że jak chcesz coś sobie pomalować raz na jakiś czas to trzeba kupić Satę za 2 tyś i najlepiej jakoś kabinę co by w norze nie malować bo inaczej jesteś nikim,mi tak jak powiedziałem na razie musi starczyć taki,przy dobrych układach i jak będzie dobrze wszystko szło po mojej myśli to będzie i lepszy z czasem.

Nie chce nikomu ubliżać ale teoretycznie też mogę sie naczytać o pistoletach a póżniej jechać po wszystkich którzy nie używają Saty,tak się składa że dla porównania widziałem auto malowane Satą i prawie codziennie jestem u kolegi który maluję Jonnsweyem i o tym malowanym Satą lepiej nie mówić bo ja bym pędzelkiem do farbek ładnie umalował.
Jak na moje możliwości finansowe taki musi my wystarczyć,wszytko przyjdzie z czasem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomek70
Bywalec


Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 58
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: BYD
Wysłany: 12-12-2012, 07:06   

Po co komu pistolet za 2 tys.? A po co komu samochód za 50 tys. jak jeżdzi tylko do pracy 5 km. , wystarczyłby przecież taki za 2 tys. Bo się jeżdzi komfortowo , bezproblemowo i są mniejsze szanse że cię zawiedzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-12-2012, 09:47   

tomek70 napisał/a:
Po co komu pistolet za 2 tys.? A po co komu samochód za 50 tys. jak jeżdzi tylko do pracy 5 km. , wystarczyłby przecież taki za 2 tys. Bo się jeżdzi komfortowo , bezproblemowo i są mniejsze szanse że cię zawiedzie.


I to starałem się powiedzieć właśnie wyżej. Uważam tak samo. Przynajmniej w moim regionie jest tak że mało którego amatora lub mniejszego lakiernika stać na dobre pistolety. Tych których stać to też rzadko kiedy kupują, a powodem jest głównie: zarówno mniejsza ilość lakierowanych samochodów, jak także większa konkurencja ze strony mniejszych warsztatów. Codziennie mam do czynienia z młodymi lakiernikami, więc sory ale proponuje się rozwiązania na które obecnie stać daną osobę (w każdym temacie) a nie od razu wpada młody człowiek i mu mówię: o super chcesz być lakiernikiem to tak: pistolet 2500,- sprężarkę weź najlepiej od 5000,- tłokową, a najlepiej kup kompresor łopatkowy, tak 20.000 ale jeszcze osuszacz, zbiornik, instalacja... 7000,- a ogólnie to mamy w ofercie też kabiny lakiernicze, filtry... no i materiały lakiernicze najlepszych marek...

Zazwyczaj odpowiadają wówczas: SUPER, TAKIEJ PORADY OCZEKIWAŁEM!!!!!!! ;)

I jeszcze raz podkreślam, że posty PROJEKTER są bardzo słuszne, i w żadnym momencie nie podważam wiedzy czy też doświadczenia tego usera. Raczej mam trochę inne zdanie na ten temat.
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-12-2012, 11:09   

jano napisał/a:
I jeszcze raz podkreślam, że posty PROJEKTER są bardzo słuszne, i w żadnym momencie nie podważam wiedzy czy też doświadczenia tego usera. Raczej mam trochę inne zdanie na ten temat.


Posty Roberta to zaawansowane loty kosmiczne a wielu z userów puszcza dopiero latawce.
Dlatego podejście Jano jest normalne, słuszne i pomocne.
A niecenzuralne podejscie Roberta odstrasza nowych, młodych czy zwyczjnie mniej bogatych chłopaków od uczestniczenia w wymianie postów.
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2012, 15:43   

No tak ale teraz sam się można powiedzieć zdziwiłem... Jeżeli miałeś podany pistolet o dobrych parametrach i za niewielką cenę Lare to czemu jednak zdecydowałeś się na pistolet z najniższej półki... wystarczyło dodać te 150 zł i mieć dużo lepszy pistolet. I żeby już pójść za ciosem to tomek70, jak masz jeżdzić autem za 2 tys. po to żeby tylko jeździć to chyba warto dołożyć te 0,5 tyś i jeżdzić autem które jeżdzi i jest funkcjonalne i mało kosztuję eksploatacja.

Natomiast jano, zgadza się każdy sprzęt kosztuję ale trzeba zastanowić się też nad tym... słaby pistolet = problemy z nanoszeniem materiału lakierniczego, mały kompresor = spadki ciśnienia i możliwy brak wyrabiania się co do możliwości pistoletu (zapotrzebowanie powietrza), brak dobrych filtrów = kratery, rybie oczka itp, materiały słabej jakości = wady powłoki lakierniczej. Także w tej dziedzinie raczej tanio nie oznacza dobrze i szybko.

mkautos, To właśnie Ci początkujący powinni jak najwięcej słuchać osób z dużym doświadczeniem by jak najszybciej udoskonalić swój system pracy co za tym idzie efektywność i estetyczność pracy. Chyba że chcą uczyć się na swoich błędach ale jeżeli nie będą wiedzieli skąd one się biorą to dalej będą je popełniać i utkną w miejscu...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 12-12-2012, 15:56   

Paweł166 napisał/a:
No tak ale teraz sam się można powiedzieć zdziwiłem... Jeżeli miałeś podany pistolet o dobrych parametrach i za niewielką cenę Lare to czemu jednak zdecydowałeś się na pistolet z najniższej półki... wystarczyło dodać te 150 zł i mieć dużo lepszy pistolet


Wybrałem dlatego że poza jedną opinią na temat tego pistoletu Projektera nigdzie nie mogłem znależć opini na jego temat a tego Jonnsweya widuje w ,,akcji,, i wiem jaki jest efekt końcowy malowania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-12-2012, 16:49   

mkautos napisał/a:
A niecenzuralne podejscie Roberta odstrasza nowych, młodych czy zwyczjnie mniej bogatych chłopaków od uczestniczenia w wymianie postów.


.... w wymianie postów na forum lakierników samochodowych, a nie młodych miłośników motoryzacji :nono:

Widzisz Krzysiu zawsze mogę się wycofać z tego forum ... mogłem to zrobić choćby ze dwa lata temu ... tylko gdzie by wtedy był ta twoja zawodowa wiedza ? ... nadal w czarnej dupie zabobonów i durnych opowiastek ? :okulary:

Jeżeli ta wymiana postów ma się tu odbywać tak, ktoś kto wali fuchy za kasę w garażu gównianym sprzętem do malowania płotów, tanimi materiałami, wchodzi na forum i szuka poparcia dla swojego zachowania ... to Ja proponuje jednak utrzymać zdecydowany podział.

Niech każdy gównozjad o poziomie myślenia i postępowania takiego początkującego wspiera go mentalnie wmawiając takiemu chłopczykowi :
- że każdy jakoś zaczynał
- że to doskonała droga, bo na swoim
- że za xx lat dojdzie do wielkiej kasy jak ci paskudni kapitaliści mający dziś ASO

…. A Ja zostanę w tej drugiej grupie twardo na ziemi. Pobyt w Nibylandi jest doskonały tylko dla dzieci, elfów, wróżek a w pewnym wieku to już tylko dla pedałów, albo pedofili
Nibylandia i życie marzeniami o cudownym szczęśliwym świecie bez wysiłku kredytów zobowiązań finansowych i prościutkim łatwiutkim zawodzie przynoszącym każdemu kto się za niego weźmie, masę kasy ... to niestety nie dla takiego gościa jak JA.

To zabawne jak jeden wiejski głupek podpuszcza drugiego a w efekcie ten zamiast się brać za naukę żeby coś w życiu osiągnąć … ten młody chłopak o dużym potencjale i możliwościach zostaje …. fizolem ujebanym w chemii po czubek nosa ... orientującym się z roku na rok, że to nie chwilowe braki wyposażenia i przejściowo tragiczne warunki pracy tylko … dożywotni standard. Od teraz na zawsze.

Ja nadal będę wspierał profesjonalne postępowanie w normalnych lakierniach i dalej będę gardził, obrażał i po prostu srał na gównozjadów ich tandetny sprzęt z Chin i zamienniki do udawania zawodu lakiernika, bo takie osobniki są nic nie warte. Ani to wysokiej klasy specjaliści ani to właściciel legalnych firm i lakierni. Szacunek ? .... Za Co ?

Innym tematem są faktyczni amatorzy. Rzygać się chce jak czyta sie posty w stylu :

żeby sobie umalować skuter raz w roku nie trzeba kupować SATA srata czy kabiny bo przyjemność można mieć jak się kupi srico i pomaluje pod folią z pomidorami.

To jest post amatora czy idioty ? ;) Nie no Ja pytam poważnie Amator ( facet lubiący lakierowanie zawodowo robiący ci innego i świetnie się bawiący odpowiednim sprzętem w odpowiednich warunkach ponosząc koszty nie współmierne do efektów .... czy Idiota ( gnojek któremu sie ubzdurało że kupując tanio ( tu wstawiamy nazwy urządzeń koniecznych do lakierownia ) znalazł wreszcie sposób na zarabianie kasy. Tylko teraz na "początku" w trochę gorszych warunkach niż ASO ale za rok max dwa to ho ... ho ... ho...

Drodzy Panowie ... Spieprzajcie może z takimi postami na jakieś forum przedszkolaków grzebiących w samochodach dziadka czy taty. 80 % z was to bezczelne kłamczuchy. ( 80 % z tych co tak jęczą ) Sypiecie fuchy, robicie za kasę i oczekujecie poparcia dla AZT3 albo SICO ? ... Do kogo są kierowane takie posty w stylu Pistolet dla amatora do 100 zł ? ... Rozumiem że chyba do króla Juliana obrońcy uciśnionych który w życiu nie widział profesjonalne lakierni ;) ... bo ta w Novolu to raczej ośrodek szkoleniowy z kabiną, a nie lakiernia. Może do kilku innych gównozjadów pomykających jak wszy po forum marznących w norach i zakrywający wejście snopkiem słomy ? Bida wykrzywiła wam sposób postrzegania rzeczywistości. Wasze chęci i dążenia to jakieś pobekiwanie, a nie godne pochwalenia dążenie do szczytnego celu. Nie apelujcie do mnie o to żebym zapomniał o tym czego się nauczyłem przez lata pracy w profesjonalnych lakierniach i nie wmawiajcie mi głupot, że robicie na takim samym poziomie te naprawy lakiernicze jak procesjonalne lakiernie. To tylko wam się tak wydaje, bo nie macie pojęcia jak to robią profesjonale lakiernie. Wieszacie psy na ASO czy jakimś warsztacie łapiąc się tego jak brzytwy i nie zdajać sprawy że w Polsce dochodzi do 110 tyś kolizji drogowych rocznie z czego 40 tyś to wypadki śmiertelne, lub z uszkodzeniem zdrowia. 100 tyś napraw blacharsko lakierniczych a wy wyrabiacie sobie zdanie na podstawie trzech tematów na forum ? Ilu z was … z tych co pieją z zachwytu nad skutecznością AZT3 SICO czy FOBO pracowało w ASO ... ilu z was pracowało w normalnym, a nie gówno wartym warsztacie lakierniczym ? To że „można” zrobić ładnie samochód w garażu nie znaczy że można tak ładnie robić zawsze samochody co dziennie przez lata. Wasza wiedza i doświadczenia nawet gigantyczna ma się nijak do tandety sprzętu, materiałów i warunków nory które w każdej sekundzie naprawy tylko czyhają jak tu „pierdykąć” psikusa i popsuć ten idealistyczny układ. I zawsze to te warunki i tandeta sprzętu biorą w efekcie górę nad wiedzą i doświadczeniem … i taki jest potem efekt waszych napraw podawany pod ocenę na parkingach marketów w komisach i na giełdach.

Samochód po polerce świeżego lakieru nigdy już nie będzie taki jak profi naprawa bez polerowania. Po co mam z wami dyskutować o przygotowaniu materiałach warunkach pistoletach jak taki drobiazg jak to, że wy nie możecie uniknąć polerowania już was dyskwalifikuje i stawia szczebel niżej . Nie próbujcie podnosić pecynki do poziomu na jakim znajdują się lakiernie moich klientów i lakiernie w ASO klasy Premium, bo to obraża mnie i ich.

Wy nie widzicie różnic i taki jest z wami chłopcy problem. To że ich nie widzicie, nie oznacza że ich nie ma. To oznacza tylko że dyskutuje tu z ogromną rzeszą ślepców. Jak można pisać takie pierdoły o tanich pistoletach i jeszcze się stawiać jak 90 % z was, rok czy półtora roku temu nie wiedział nawet jak wymiarowane są dysze materiałowe ... jaka jest różnica w sposobie działania HVLP i LVLP ... niedawno kolejne moje zdziwienie. Mało kto wiedział jak działa pistolet lakierniczy. Kolejna sprawa - Pistolet do refinishu lub nie ? Mądrujecie się wypisujecie pierdoły zajmujecie stanowisko i wmawiacie mi że jestem pojebany bo jeden drugi i dwudziesty ma tani szajs i wykonuje napraw na mega profesjonalnym poziomie ... Oczywiście a ziemia jest płaska co widać za oknem ;)

Posiadacze AZ3 HTE 2 i Jonnesway JA 6111 .... w takim razie poproszę was łaskawie o zestawienie profesjonalnych materiałów lakierniczych do napraw samochodów i odpowiednich dysz materiałowych do tych refinishowych pistoletów ze strony www. producenta tego dedykowanego do napraw samochodów pistoletu ! Jaka dysza do JA 6111, AZT3, SICO, LIDER, STAR EVO ... przy aplikacji bazy Duponta Cromax ? To chyba nie jest problem sprawdzić co ? ... wszak sprzęt do refinishu ;) Taka IWATA, DeVilbiss, czy SATA .... a nawet kilku innych producentów pretendujących z jakimś modelem do poziomu refinishu, mają takie tabele. ;)

To że jakiś pistolet miesza materiał z powietrzem nie oznacza wcale że sie nadaje do lakierowania samochodów. To że jakiś kraj produkuje wino gronowe nie znaczy wcale że należy to wino kupować, a już na pewnie nie znaczy, że należy je pić :)

Wy stawiacie sprawę tak : Rozpyla to się nadaje. Ilość warstw jakie trzeba nim położyć, układ ziarna, struktura powłoki, zgodność koloru ze wzornikiem, wreszcie wydajność i skuteczność aplikacji ... to wszytko macie w odbycie. Ważne że kosztuje 100 zł .... może 300 i rozpyla. Dla mnie po 26 latach w branży ... to amatorszczyzna i gównozajdztwo skoro to do zastosowań zawodowych ... durnota zawodowa jak się ktoś jeszcze przy tym upiera.

Nie przypinajcie sobie łaskawie łaty amatorów bo to im porostu ubliża.

Amator wędkarstwa na sprzęt wydaje czasami 20 tyś zł ... Amator górskich wycieczek rowerowych 10 - 15 tyś na rower i drugie tyle na jego osprzęt ... a WY po prostu szukacie tanich sposobów na zarabianie gównianych pieniędzy w tandetnych warunkach cuchnącej nory ... Robicie krzywdę sobie bo do niczego nie dojdziecie kręcąc sie za własnym kocim ogonem przez dziesięciolecia ... Robicie krzywdę tej branży zaniżając poziom jakości napraw i wyrabiając powszechną opinię że trudno dziś w Polsce ładnie polakierować nowy samochód ... robicie krecią robotę legalnym lakiernią zaniżając ceny ... Jesteście aspołeczni nie płacąc opłat środowiskowych ZUSu i podatków ... i Jesteście jak karaluchy pierwsi do rozdeptania przy kontrolach formalno prawych ....

Zapytam więc : ZA CO MAM WAS SZANOWAĆ Panowie GÓWNOZJADY ? :) ... Czym lub kim Wy jesteście żeby się z wami spotkać na płaszczyźnie zawodowej np. jako zleceniodawca usługi, uścisnąć rękę i pogadać konstruktywnie o interesach czy sprawach lakierni ? To jakie macie złote serduszka i jacy z was fajowi tancerze na imprezach, jak gotujecie, lub ile znacie śmiesznych kawałów i jak fajnie wychowujecie dzieci to raczej na tym forum mnie nie interesuje. To nie facebook. To tak samo nieważne jak i to ile macie lat jaki status społeczny, finansowy i gdzie mieszkacie. Albo z was zawodowcy z godną szacunku legalną i normalną lakiernią , albo zawodowcy w takcie rozwoju na środku lub początku tej drogi. Albo Amatorzy dążący do perfekcji ... albo gównozjady z obesranej nory.

Trzy grupy godne szacunku, pomocy, wsparcia i udzielania informacji i jedna do kopania wyśmiewania obsrywania i gardzenia ... Skapujcie to wreszcie bo na obu tych forach ciągle czytam jakieś usprawiedliwienia ... Dlaczego nie jestem człowiekiem sukcesu tylko gównozjadem ? Dlaczego innym sie udaj a gównozjadom nie ? To moja wina, czy wasza ? Ja widzę i oceniam ... Facet warty uwagi i godny szacunku :brawo: ... :czesc: ... :przyul:
Facet na początku drogi ale w głowie mózg, a nie drzem ... :info: ... :przyjaciele: .... :czytaj to!!: Facet pogubiony, ale do wyprostowania .... debil: .... :bije3: .... :info: i wreszcie debil, dureń albo zdeklarowany gównozjad ... :zły: .... :diabeł: ... :dobrze: ...
:haha2: ... :spaduwa:

Sami decydujecie o sobie. Cóż mnie obchodzi wasze życie. Ja czytam co piszczcie i wrzucam każdego do odpowiedniej szuflady tak jak każdy ... wrzód na dupie społeczeństwa pożerający odchody ... wrzuca mnie do szuflady z chamami ... Jedno Panowie nas jednak odróżnia : JA w przeciwieństwie do was wiem doskonale jak jest na szczycie tej technologicznej i technicznej drabiny zwanej branżą lakierniczą. Wiem jak wygląda działa i funkcjonuje normalna i doskonała lakiernia. Wy nie macie o tym pojęcia ... to widać w każdym poście, że tylko się wam tak wydaje. Podać przykład ? proszę :

1. Nikt kto lakierował markowym pistolem do refinishu nie sięgnie już po coś co taki sprzęt tylko udaje. ... a wy szukacie argumentów za takim sprzętem. Za jest tylko głupota i bieda. Oba dyskwalifikują was jako warsztat lakierniczy.

2. Nikt kto lakierował latami w kabinie ( a nie jeden raz w życiu ) nie otworzy lakierni bez zaplanowania miejsca dla tego urządzenia uznając że jest niezbędna. Wy piszecie o idealnym bezpyłowym lakierowaniu w szopie sianem przy otwartym oknie licząc na to że po drugiej stronie łącza siedzi dureń i powie WOW geniusz. Pokonał siły fizyki i natury.

3. Nikt kto ma mieszalnik u siebie w firmie nie zrezygnuje z tego przywileju. Zamieni na inny system ... tańszy, lub poostrzy, ale nie wycofa go z układu wyposażenia ... a Wy dowodzicie mi ile metrów od mieszalni mieszkacie nie kapując kompletnie że własna mieszalnia w firmie to wsparcie finansowe szkolenia, nowe produkty dostęp do informacji długie terminy płatności i możliwość pracy gdy sklep w okolicy jest zamknięty lub jego pracownicy mają focha w nosie. To materiały na magazynie nawet w tedy gdy chwilowo brak na nie kasy.

Jeżeli się ktoś taki znajdzie kto napisze że miał ( patrz powyżej i olał bo to zbędne ) ... to albo kłamca albo wariat. Na pewno nie przemówi tu głos rozsądku ... co najwyżej życiowej porażki ;)

Więc o czym ma być dyskusja na temat gównianych tanich zamienników pistoletów i odpychania młodych od tego zawodu ? Ja wam nie zabronię kupić i robić bo to wasza kasa i wasze życie. Ja mogę tylko napisać że powszechne opinie tzw. ogółu najczęściej są płytkie powierzchowne i 90 % mylne. Że idąc w ciemno w ten zawód z pistoletem za 100 zł i garażem przydomowym ... i to w lakiernictwo samochodowe ... zmierzacie prościutko do kompletnej biedy, chorób i kłopotów formalno prawnych.

Dodam jeszcze ważną rzecz.

Nastawienie Króla Juliana do tego żeby zachęcać do tego zawodu możliwe dużą grupę młodych ludzi to nic innego jak krótkowzroczne samolubne durne i nieodpowiedzialne postępowanie nieudacznika życiowego ... Tak, tak Krzysiu. Działasz w tym zawodzie już pięć lat. Zaczynałeś od SICO i tandety ... 5 lat ... Gdzie jesteś teraz ? Tam gdzie byłeś ! Nic się nie posunąłeś do przodu . Więcej wiesz ? ... Masz większe doświadczenie ? ... Lepszy sprzęt ? ... WOW ... pół roku w ASO w trybie szkoleń zawodowych i 20 tyś kredytu + garaż w domu i na starcie każdy młody chłopak jest na twoim poziomie oby nie na wyższym :nono: Ty straciłeś 5 lat !

Za kolejne 5 lat może wyremontujesz ten chlewik który masz, a za kolejne 5 lat .... zakończysz karierę ze starości i wyeksploatowania bo wszytko robisz sam. Do niczego nie doszedłeś nie jesteś nawet na drodze prowadzącej do jakiegoś celu. Spytaj tych co do czegoś doszli czy zrobili to pracując w gównianej norze czy jednak podejmując odpowiednią decyzję o kredycie dotacji czy wejściu w spółkę. Dlaczego więc zachęcasz innych młodych ludzi żeby szli w twoje ślady ? Dlatego że mają mylne wrażenie, że to droga do sukcesu ? Dlatego że są młodzi, a malowanie tanim sprzętem w garażu rodziców jest łatwe ? Gdybyś był człowieku odpowiedzialnym za swoje postępowanie i rady to byś napisał im dlaczego ten zawód jest obecnie gówno wart. Lakiernik w zakładzie produkcyjnym produkującym maszyny budowlane zarabia 4 tyś miesięcznie na łapkę. Pracuje na dwie czasami trzy zmiany ma wolne soboty i niedziele gwarantowane warunki pracy i płacy ... maluje podkładem i dwoma kolorami ... Łatwiej i lepiej. Jak się będzie uczył może zostanie brygadzistą albo kierownikiem lakierni ... choćby w innym zakładzie. W wieku 40 lat będzie kimś choć zaczynał od lakierni jako nikt. To gdyby chciał lakierować ... a gdyby nie chciał ?
W wieku 18 - 20 lat świat soi przednim otworem może być każdym. Skoro chce być lakiernikiem samochodowym to powiedz mu Julian co go czeka zimą, i jak nie ma zleceń, i jak wejdzie kontrola, i jak zjebie się sico a nie ma kasy na kolejny bo element się robi po 200 zł a to na koszty ;)

Chcecie więcej pierdół na branżowym forum ... czy jednak skończycie to "sranie w banie" i zaczniecie pisać jak jest naprawdę ? Np. tak :

Są pistolety do refinishu i ch...j wie do czego. ;) Jedne do lakierowania samochodów ... drugie do lakierowania. Teraz podgadajmy co chcesz lakierować a nie o tym ile masz kasy kto cię sponsoruje, w jakiej małej wsi mieszkasz i ile razy w tygodniu lakierujesz te samochody. Te sprawy nikogo tu nie obchodzą koleś bo każdy ma swoje problemy. To forum psychologiczne dopasowujące sprzęt lakierniczy do sytuacji życiowej użytkownika, lylko forum gdzie albo rada jest z dupy wytrzepana, albo profesjonalna . Pytasz profesjonalistę na branżowym forum zawodowców o narzędzie do realizacji celu w sposób prawidłowy ... masz radę SATA 4000 , IWATA WS4000, DV GTI PRO LITE ... za drogo ?

Spadaj w jakieś inne miejsce , gdzie ludzie nie mają pojęcia o lakiernictwie. Tam ci gównozjady pomogą zostać jednym z nich ... albo przestań kombinować ... i szukaj kasy na normalny sprzęt, bo to nie moja wina że to tyle kosztuje. Wykaż się sprytem i wyobraźnią, a nie głupotą i kup taniej to czego naprawdę potrzebujesz, a nie za grosze to co tylko udaje takie narzędzie.

Szacunek za spryt i doskonałą inwestycję ... albo pogarda i olewanie za głupotę i brak wyobraźni zawodowej.

To prosty świat … to lakiernictwo samochodowe. Profesjonalista albo Gównozjad !

I dlaczego to niby JA mam schodzić do waszego poziomu łajna zawodowego i taplania się w tandecie i gnoju ? Może tak trochę wysiłku Panowie lakiernicy i pnijcie się do góry, gdzie są tacy ludzie jak JA. Gdzie obowiązują takie zasady o jakich Ja piszę na tym portalu. Wy nie jesteście żadnym wzorem do naśladowania, Wy = czarne Ja = białe. Nie jesteście nawet stopniem pośrednim między dobrze, a bardzo dobrze, gdy bronicie tandety taniochy, syfu rozwiązań zastępczych niskich cen usług, pracy w norze malowania w temperaturze 5 st. C. wentylacji lakierni otwartym oknem , gdy robicie uniki przy zakupie sprzętu wyzywając się od amatorów ….WY wtedy jesteście niechcianym odłamem tej branży … Jesteście gównozjadami. To wam pasuje ? Tak jest OK ?

Zamiast ze mną walczyć i się ośmieszać i poniżać taplając w błocie, lepiej się zastanówcie jak się wyplątać z półapki w ktorą wielu z was się już władowało ? Ruszcie lepiej głową. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-12-2012, 18:40   

He he a nie mówiłem... :) Bogowie się rozgniewali :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 12-12-2012, 19:43   

Hohoho,temat trochę zszedł z głównego wątku,pytałem o pomoc w zakupię pistoletu aby mógł sobie troche poćwiczyć na swoim motocyklu i aucie i potem dopiero inwestować w lepszy sprzęt a zaczęła się jazda i wyśmiewanie co poniektórych,nie o to mi chodziło i może co poniektóre posty może trzeba usunąć.Trochę poćwiczę i będzie czas na zakup lepszego sprzetu.teraz wiem mniej więcej czego szukać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-12-2012, 20:24   

To jeszcze taki komentarzy do tego postu bo też minie powalił :

MarcinGSI napisał/a:
Wybrałem dlatego że poza jedną opinią na temat tego pistoletu Projektera nigdzie nie mogłem znależć opini na jego temat a tego Jonnsweya widuje w ,,akcji,, i wiem jaki jest efekt końcowy malowania.


Nie gniewaj się kolego ale to typowy przykład kompletnej durnoty, lub jak wolisz kompletnego braku anlitycznego podejścia dosprawy wyboru ( długie sformułowanie a durnota mówi wszytko :) ) . Kupujesz pistolet bo większość ci mówi że jest OK. A jak ta większość to imbecyle to co ? Będziesz miał „imbecylowy” pistolet ? :)

To taki problem porosić o prezentacie producenta importera ? Zainteresować się sprzętem pogrzebać poszukać innych opinii na rożnych portalach ? I tak jest z wszystkim na tych portalach. Dureń pisze opinie ... zjawia się fachowiec i tygodniami prostuje durną teorię jak ma siłę ochotę i odpowiednie cechy charakteru to jest w stanie wytrzymać nalot roju Duniów i odpierać ataki, aż w końcu jeden dureń po drugim zaczyna rozumieć w jakiej czarnej dupie niewiedzy był .... OK. SUKCES specjalisty .... Myślisz że któryś z roju kompletnych durniów napisze DZĘKI ... SORRY MYLIŁEM SIĘ... a guzik ! Dostanie po dupie to jeszcze z kilka razy podniesie łeb do góry i napisze durnotę od nowa... a TY kolego Marcinie GSI jako uzasadnienie swojego wyboru piszesz ilość opinii była wystarczająca do zakupu tandety. NO BRAWO. … To może kup SICO … statystycznie rzecz ujmując najczęściej kupowany pistolet w Polsce.

Piszesz … widziałem w akcji.

No patrz a Ja pokazywałem w akcji wiele pistoletów i efekt był zawsze taki jak chciałem … Chciałem żeby dziś był zajebisty to taki był … na drugi dzień inna konfiguracja do innego produktu i był tandetny … Raz drugi i piąty oglądam pracę tego samego pistoletu … Co z tego jak nie wiem na co zwracać uwagę ? … Jak nie wiem czy to HP, HVLP, LVLP i czego mam się spodziewać … jak go porównać … nie wiem nic o jego dyszach. Może prezenter dał rzadszy produkt niż powinien i chwali pistolet za szerokość strumienia … może gęściejszy i chwali że to HVLP … może ciśnienie jest większe albo dysza powietrzna inna. Jak to kumpel go chwali .. to może jest ślepy jak JA i tez nie widzi … wtedy SICO też będzie OK
a koszt niższo 200 zł ? .

Ale OK. wybrałeś bo taka była opinia większości …. Dobra. …. Co dalej ? ... bo widzisz na tym i na tamtym forum to może jest z pięć osób które naprawdę mają coś do powiedzenia na temat pistoletów, promiennika sprężarki kabiny ... to nie zawsze te same osoby ale zawsze jest ich dosłownie kilka ... po drugiej stronie pytania tych co są rozsądni ale nie wiedzą jak jest i jak zawsze na każdym forum stado gryzoni z nor czyli wyspy durnych opinii i komentarzy nafaszerowanych imebcylowymi poradami.

Do odsiania dureństw od faktów użyjesz analitycznych zdolności swojego mózgu, czy weźmiesz sprawę statystycznie ?... Większość zawsze ma rację ! Zrobię jak oni ! Kupię SICO :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MarcinGSI
Guru



Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 457
Skąd: Suchedniów
Wysłany: 12-12-2012, 20:54   

Co dalej,zobaczę jak się będzie sprawował a potem będzie coś lepszego,Sico nie kupię,bo to badziew straszny,miałem styczność z dwoma sztukami,pierwsza odrazu po podłączeniu przepuszczała powietrze dyszą bez naciskania na ,,spust,,a drugi po jednym malowaniu przestał działać.Chwilowo dysponuję takim funduszem i dlatego taki tez kupiłem,a mój kolega maluje już kolka lat i obecnie używa tego,często u niego przebywam i widzę jak ten pistolet ,,pracuje,,wiadomo że nie ma porównania z lepszymi markami i sam znajomy tak powiedział ale na razie musi mi wystarczyć,bardzo możliwe że po nowym roku zakupię coś lepszego,choćby ten LARE LVLP a jak wszytko pójdzie po mojej myśli to może i SATĘ :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne