lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
REGULACJA I USTAWIENIA PISTOLETU
Autor Wiadomość
wtmdesign
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Żory
Wysłany: 21-07-2014, 14:40   

tak tez myslalem tylko tak naprawde musze od nowego garazu zaczac bo wiekszy kompresor juz sie nie zmiesci no chyba ze auta do 4 m bede robil teraz mam akurat BMW coupe i na styk z przodu tak zeby z tylu byl dostep kompresor stoi z boku i juz mnie denerwuje jak dalbym np 100l to nic nie zrobie wiec poki co chyba sie pomecze z ta 50.
nigdy lepszym pistoletem nie malowalem tylko ten fobo nie wiem jak sie maluje jakims markowym i chcialem sie przekonac czy jest duza roznica czy taki np sico bronze o ktorym slyszalem wiele pozytywnych opini bedzie duzo lepszy o tego fobo i czy tak malym komp. typ hvlp czy rp czy srednica weza jest ok bo tez gdzies wyczytalem ze niby ma byc 10mm . Z gory dzieki za odpowiedz . pozdr
_________________
Tomasz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 21-07-2014, 15:03   

wtmdesign napisał/a:
nie wiem jak sie maluje jakims markowym i chcialem sie przekonac czy jest duza roznica
jest kolego i to znaczna,ale musisz wiedziec ze na efekt koncowy (jakosc powłoki) ma wpływ wiele czynnikow!Sam pistolet cudow nie czyni ;) Lakiernictwo to branża gdzie jest mnóstwo zależnosci....kompresor,uzdatnianie powietrza,gun,wentylacja,oswietlenie,odpowiednie aplikowanie kolejnych warstw itd,itd,Na forum masz mnóstwo tego.Opcja SZUKAJ

wtmdesign napisał/a:
sico bronze o ktorym slyszalem wiele pozytywnych opini bedzie duzo lepszy o tego fobo
nie,bo to takie samo badziewie ;)

wtmdesign napisał/a:
typ hvlp czy rp
uwierz ze tej klasy guny niemaja nic wpólnego z hvlp,co im sie nadrukuje to jest :killer:

wtmdesign napisał/a:
czy srednica weza jest ok bo tez gdzies wyczytalem ze niby
ma byc 10mm

tak,jest zalecana.

p.s wszystkie tanie reduktory,magiczne filterki,szybkozlaczki po 8 zl tlumia tylko przeplyw powietrza.Wywal to,zainwestuj w dobry waz,blok filtracyjny z reduktorem ,szybkozlaczki renomowanych firm.Poskladaj to w calosc,odrazu zobaczysz różnice ;) i to nawet na tym kompresorze ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wtmdesign
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Żory
Wysłany: 21-07-2014, 15:34   

a co sadzisz o tym cisnienie robocze 2 bary no i marka chyba ok.
http://allegro.pl/pistole...4378227110.html
_________________
Tomasz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 21-07-2014, 15:59   

napewno lepsze niz sico.niestety niemialem stycznosci z tym gunem,wiec Ci nic niepowiem blizej.moze wypowiedza sie urzytkownicy ;)

p.s aha,na forum linki umieszcza sie przez allegromat :killer:
http://www.allegromat.pl/aukcja162672
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
barteek933
Wyjadacz


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 105
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22-07-2014, 06:56   

ciśnienie jest takie zalecane i na takim się robi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Properth
Bywalec



Wiek: 43
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 34
Skąd: BQ
Wysłany: 27-07-2014, 20:59   

Witam panowie

Również nie chcę być zjedzony czy zgaszony przez profesjonalistów, nie ukrywam jestem amatorem, wychodzi mi ale mam kilka pytań w związku z tym, iż się ciągle rozwijam i jeszcze mi bardzo daleko.

Lakieruję pistoletem AirGunsa Az3 HTE2, i pracuję teraz przy swoim aucie. Z postów które przeczytałem a przeczytałem wszystkie, wnioskuję, że materiał, miotła max. Mam duży i wydajny kompresor. Lakier to jasny złoty metalik. I tutaj nasuwa się moje pytanie, jak wiemy tego typu bazy jasne metaliczne łatwo zepsuć. Łatwo o pasy i chmury, cienie.... W związku z tym, czy przy maksymalnym rozkręceniu pistoletu i ciśnieniu 2.0 na bazie konwencjonalnej nie narobią się cienie? Nie będzie ziarno pływać, pomijam błąd lakiernika czyli mój, że za długo przytrzymam itd. ?? :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wojski
Wyjadacz


Wiek: 51
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 137
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 28-07-2014, 18:13   

Properth - Nie lakierujesz na co dzień aut , więc nie rozkręcaj na max bo na bank narobisz sobie kłopotu . Rozkręcaj powoli i rób sobie na jakimś starym elemencie próbki .
Musisz zgrać posuw ręki z ilością aplikowanego materiału .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-08-2014, 05:04   

Properth, Pamiętaj by cały czas trzymać pistolet pod kątem 90 stopni do lakierowanego elementu. Cały czas trzymaj odległość 20 centymetrów od lakierowanego elementu. Przez rozpoczęciem lakierowania pryśnij np. gazetę. Zobaczysz z jaką prędkością należy przesuwać pistolet by nie narobić zacieków itp
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz89
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 10
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-08-2016, 19:57   

PROJEKTER napisał/a:
Jeden taki DeVilbiss ma nawet pokrętło do regulacji rozmiarów dyszy materiałowej od 0.8 do 2,0


Możesz napisać jego model ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne