lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Porady:)
Autor Wiadomość
rafcio88
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3
Wystawił 9 punkt(y)
Wysłany: 15-07-2009, 17:58   Szukam Porady:)

Witam, dałem niedawno znajomemu samochód do malowania, tj auto miało niewielkie oznaki korozji np na drzwiach był punkt po kamieniu, znajomy zrobił to wszystko elegancko tyle ze nie malował całych drzwi tylko część ich i teraz tam gdzie był podkład jest ładny świecący kolor a na obwodzie tego zrobiła się taka mgiełka prawdopodobnie nieprzykrył reszty drzwi, mam pytanie czy mam sie tym przejmowac np wystapia jakies odbarwienia, czy da się to może jakoś wypolerować?? a drugie pytanie jakiej pasty czy wosku używać żeby mieć wysoki połysk:) wiem że na większości wosków czy past ciągle pisze "wysoki połysk" ale już kilka razy się na tym przejechałem:)

Pozdrawiam i Dzięki za Pomoc!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2009, 18:17   

rafcio88 napisał/a:
tam gdzie był podkład jest ładny świecący kolor a na obwodzie tego zrobiła się taka mgiełka
odwalił lipę i nie dokończył zaprawki. jeżeli jest to przejście w postaci zapyłki ,to należałoby to wpierw zniwelować odpowiednim rozcieńczalnikiem,po wyschnięciu przepolerować przejście
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
rafcio88
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3
Wystawił 9 punkt(y)
Wysłany: 15-07-2009, 18:40   

niewiem teraz czy to dobrze napisałem czy nieskumałem twojej odp, on zrobił tak ze niewidac nic żeby było coś robione ale na tym lakierze "starym" którego nieruszał została taka mgiełka, spróbuje jutro zrobić fotke ale niewiem czy uda mi się zrobić tak żeby było to widać bo nie pod każdym kątem to widać:) aa niezniszcze tego starego lakieru tym rozpuszczalnikiem?? i czym najlepiej to wypolerowac?? aa może najlepiej gdybym sobie przejechał do sklepu z lakierami samochodowymi, może tam mi pomogą??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2009, 19:49   

rafcio88 napisał/a:
na tym lakierze "starym" którego nieruszał została taka mgiełka,
chodzi o kredowanie,biały nalot. powiedz wpierw jaki to kolor.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 15-07-2009, 20:02   

mysle,ze raczej chodzi o rozcienczalnik zaprawkowy,ktory trzeba delikatnie spolerowac ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-07-2009, 21:16   

A mi sie wydaje ze gościu cieniował i została wpyłka widoczne przejście róznica miedzy starym a nowym lakierm nie uzył zadnego rozpuszczalnika do cieniowania ani nic .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-07-2009, 22:11   

Cytat:
nie uzył zadnego rozpuszczalnika

Może użył może i nie ,podejrzewam ze użył rozć. do cieniowania ale kilkukrotne mycie np szczotką zacięło końcówki cieniowania i na obwodzie tak jak mówi rafcio88, powstały pół matowe obwódki
Również możliwym jest że już w trakcie polerowania miejsc cieniowanych zacięły się końce,ale nałożenie politury lub wosku załatwiło sprawę na jakiś czas, po odparowaniu znów są widoczne obwódki pół matowe
Jaki z tego wniosek?, ano taki że bazą można wycieniować a lakier bezbarwny trzeba nanieść na cały element,tu właśnie wychodzą oszczędności ,może materiału poszło na naprawę mało ale efekt wizualny nie zadowalający ;)
Jak dla mnie to to jest do ponownego lakierowania,ponowna polerka nie załatwi sprawy a wręcz ją pogorszy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2009, 22:31   

wystarczy poprawić polerowane przejście po czasie ,kiedy przede wszystkim wyrównają się twardością stary i nowy lakier.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-07-2009, 22:39   

baqo napisał/a:
wystarczy poprawić polerowane przejście po czasie ,kiedy przede wszystkim wyrównają się twardością stary i nowy lakier.

Tak, ale jeśli pierwsze polerowanie było by po dokładnym utwardzeniu lakieru czyli ok 1,5 tygodnia ,wtedy być może wszystko było by w normie,ale zakładam że polerka była na drugi dzień po lakierowaniu kiedy lakier jest jeszcze w "nie zbyt suchy" ale nadający się do obróbki tzn.do wycięcia wtrąceń ,lecz nie tak twardy aby polerować cieniowanie..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
rafcio88
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 3
Wystawił 9 punkt(y)
Wysłany: 16-07-2009, 13:04   

chciałem wrzucic fotke tego ale na zdjeciu niezbyt to widac;/ mgiełka jest przeżroczysta i daje taki efekt ze ten stary lakier na obwodzie jest matowy, chodzi o widok a nie o dotyk:) dzieki za rady! troche sie zastanowiłem i chyba poczekam jak ten nowy lakier stwardnie i sprobuje delikatnie spolerować to przejscie mam nadzieje ze kolor nieucierpi. A jeszcze jak możecie poradzcie jaka paste do polerowania używac, miałem ostatnio Turtlewax paste i fakt efekt wodny jest po deszczu alee niebłyszczy?:(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-07-2009, 15:43   

Tylko farecla G3
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 17-07-2009, 00:55   

G3 ale tylko na polerke mechaniczną i najlepiej jeszcze potem nałożyc jakies mleczko nabłyszczające, przeleć to lekko papierem 2500 i powinno byc OK
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne