lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawki błotniki drzwi co i jak?
Autor Wiadomość
mateusz999
Bywalec


Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 24
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 12-07-2009, 14:27   Wyprawki błotniki drzwi co i jak?

Sprawa następująca mam do naprawy błotniki z tyłu a mianowicie same rogi błotnik przy progu. Błotniki wezmę wyspawam nałożę epoxyd potem szpachel znowu epoxyd potem podkład akrylowy wszystko wyszlifuje no i pytanie na koniec jak to wymalować żeby nie było widać tzn jak cieniować od której strony zacząć i potem jak matowić to wszystko? ps jeszcze pytanie o lakier bezbarwny co i jak znim? auto to czarna civika 94r Robie na lakierni ale nie samochodowej (maluje meble na targi) i inne takie tam bzdury więc tam nic nigdy nie cieniowałem i bezbarwnego nie kładłem. pracuje na walterze niestety nie wiem jaki model ma coś koło 300l i sata 2000 no i tu pytania macie jakieś filmy albo szczegółowe opisy żebym czegoś nie pojebał?? z góry dziękuje za pomoc dodatkowo zapomniałem napisać sprawę drzwi sam rant miedzy błotnikiem przednim nei ma w paru miejscach lakieru wiecie jak to naprawić ale nie na odpierdol tylko tak aby nic tam nie rdzewiało

[ Dodano: 12-07-2009, 16:38 ]
jeszcze takie dopytanie oprócz tego kawałka który będę robił to lakier do okoła mam matowić? jak tak to jaki papier jak nie to tylko zmywacz do silikonów i starczy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 12-07-2009, 17:17   

no witaj jak juz ci podkład dobrze wyschnie [dobrze zebyś użył ciemnego albo carnego] to go zmatuj 500 na ostylacyjnej na sucho potem weś se taki papierek na gąbce 800 i domatuj cały błotnik możesz troche wody ewentualnie użyc ten papierek toleruje wode.chyba że niemasz ostylacyjnej to na mokro se 600 zrób na klocku.co do cieniowania musisz zmatowić dzwi jak chcesz to dobrze zrobic.ze jest to czarny to możesz szlifnąć mawet 800 ale dla ciebie bezpieczniej 1200 tylko uważaj żebyś nie przedar sie do bazy do dupa zimna z cieniowania tylko delikatne.jak juz zmatowisz wysuszysz przemyjesz zmywaczem silikonowym to cieniuje sie tak-maluj pierwsze plame podkładu za drugim troche większom plame powinno wystarczyc czarny dobrze kryje i łatwo sie cieniuje no chyba ze nie wystarszy to mozesz żucic baze jeszcz raz,potem sciereczkom anty statyczną musisz przejechac po calosci bo po cieniowaiu zostaje pył z bazy wzasadze po karzdym natrysku bazy przejedz se anty statyczną.jak ci to juz przeschnie to możesz bezbarwnym leciec po całosci raz cięko ale zeby ci zamkło baze a potem troche więcej i gotowe między warstwami bezbarwnego se fajke wypal zeby ci pierwsza warstwa podeschła,ja tak robie moze nie jestem jakims pisazem ale z grubsza ci opisałem,co do tych dzwi to tak samo jakis tam epks se daj i wcienuj tak samo,jak cos chcesz wiedziec wjęcej to wlal smialo.a sprzet ci wystarczy
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mateusz999
Bywalec


Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 24
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 13-07-2009, 17:49   

jeszcze pytanko co do bezbarwnego ma by z rozpuszczalnikiem? zęby zlało? malować cały błotnik?cieniować na drzwiach? bo tam w sumie to rdzy od spodu to tak 10 na 3cm jest wiec myślałem ze to wystarczy wycieniować do okola tylko :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 13-07-2009, 18:44   

no bezbarwnym to se cały błttnik pomaluj i dzwi tez bo puźniej nie dojdziesz ładu z polerowaniem a co do rozcieńczalnika to zależy co pisze na puszce są bezbarwne do których się nie daje a są też do których sie daje od 5 do 20 procent
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
optionall
Wyjadacz
sklep z lakierami


Wiek: 114
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 104
Punkty: 2/4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14-07-2009, 07:43   

W bezbarwnym optionalla 10-12 %
_________________
Gość, widziałeś już: http://sklep.optionall.pl ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 14-07-2009, 19:47   

do optionall ze swojej strony to bezbarwny mipa c420 lub cc4 to moge polecic ale niwiem czemu taki drogi muj szef placil 7 euro za litr za c420 [mam certyfikat technika z mipy]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
optionall
Wyjadacz
sklep z lakierami


Wiek: 114
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 104
Punkty: 2/4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-07-2009, 07:32   

Sam odpowiedziałeś na pytanie - kupował za granicą w euro, bezpośrednio od MIPY. My nie nazywamy się Mipa, tylko sprzedajemy ich produkty, aczkolwiek mamy duże wsparcie tej firmy w postaci techników. A polecam ze swojej strony wypróbować nasz Lakier Bezbarwny Optionall
_________________
Gość, widziałeś już: http://sklep.optionall.pl ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 16-08-2009, 10:48   

Witam wszystkich, mam wiele pytań i nie wiem od czego zacząć. Malowalem dzwi w ibizie poszpachlowalem, ladnie przygotowalem wszystko, podkladzik, matowienie, nalozylem baze a potem bezbarwny. Wszystko byloby ok tylko powychodzily mi takie zaglebienia, pechezyki ,jakbym piaskiem pomalowal czy kuz siadl - cos takiego I pytanie do was panowie co zrobilem zle? Jak mialem to zrobic. Czy wam sie to zdaza? Doradzcie mi co moge teraz na to poradzic jak i czym to usunac by lakier byl gladziutki. Drugie pytanie chce pomalowac blotnik ale nie caly, ma tam troszke rdzy na nadkolu - jak to zrobic by bylo dobrze. Lakier jest na nim stary i taki juz wyblakniety i boje sie ze nic mi nie wyjdzie z czesciowej poprawki. Moze wystarczy tych pytan ale ich jeszcze nie
koniec wiec troszke poprzeszkadzam tutaj. Dziekuje wszystkim juz teraz i pozdrawiam bo tutaj wiele mozna sie dowiedziec - dobrze ze jestescie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-08-2009, 12:19   

bar126 napisał/a:
,jakbym piaskiem pomalowal czy kuz siadl - cos takiego I pytanie do was panowie co zrobilem zle?

Cedziłeś ten produkt przed jego naniesieniem?
Czy aplikacja była w kabinie lakierniczej?czy w innych mniej sprzyjających warunkach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 16-08-2009, 12:44   

owszem byl cedzony, teoretycznie bylo wszystko ok ale cos jednak nie i niewiem co takiego zrobilem zle. nie bylo tego w kabinie. Dawno w tym nie sziedzialem czyli niemalowalem a teraz chce wrucic bo mnie to kreci. Wiele sie zmienilo a ja jestem do tylu tak wszystko poszlo do przodu. Moze powiecie mi jak powinienem to zrobic, wtedy dostrzege blad. Najpierw myslalem ze to woda moze i nie wiem gdzie mam szukac winy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-08-2009, 17:52   

bar126 napisał/a:
Drugie pytanie chce pomalowac blotnik ale nie caly, ma tam troszke rdzy na nadkolu - jak to zrobic by bylo dobrze. Lakier jest na nim stary i taki juz wyblakniety i boje sie ze nic mi nie wyjdzie z czesciowej poprawki.

jeśli problem który chcesz zlikwidować jest mniej więcej na środku nadkola to ja nie widzę innego sensu jak
- w przypadku lakieru akrylowego lakierować całość
- w przypadku bazy przejechać to co potrzeba delikatnie zapruszyć dookoła i całość klarem :)

choć jak mówisz ze jest już wyblakły itp to skłaniałbym sie ku lakierowaniu całości :) choć zawsze mozna używać polerki ;)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 16-08-2009, 19:07   

dzieki za porade - jest to akryl wiec tak zrobie, pomaluje calosc - jestescie naprawde pomocni dzieki. Powiedzcie mi jeszcze bo dokladnie nie pamietam jesli robie czesciowa poprawke, dawniej sie obklejalo i robil sie wtedy taki uskok. Mam nadzieje ze rozumiecie mnie oco mi chodzi, przepraszam bo nie pisze takim fachowym jezykiem. Jak to teraz robia , bez obklejania zrobi sie mgielka na elemencie , mam rozumiec ze elminujecie to poprzez polerowanie. Planuje wlasnie zakup polerki - panowie fachowcy jaka proponujecie by byla dobra i do wszystkiego a moze potrzeba dwie ruzne
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 16-08-2009, 19:48   

bar126 napisał/a:
dzieki za porade - jest to akryl wiec tak zrobie, pomaluje calosc - jestescie naprawde pomocni dzieki. Powiedzcie mi jeszcze bo dokladnie nie pamietam jesli robie czesciowa poprawke, dawniej sie obklejalo i robil sie wtedy taki uskok. Mam nadzieje ze rozumiecie mnie oco mi chodzi, przepraszam bo nie pisze takim fachowym jezykiem. Jak to teraz robia , bez obklejania zrobi sie mgielka na elemencie , mam rozumiec ze elminujecie to poprzez polerowanie. Planuje wlasnie zakup polerki - panowie fachowcy jaka proponujecie by byla dobra i do wszystkiego a moze potrzeba dwie ruzne

Chodzi Ci o odcięciu na ostro?? teraz sie cieniuje, czyli wjezdzasz dalej nawet na element obok , w celu zlikwidowania różnicy koloru. (nigdy nie dorobisz identycznego) pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 16-08-2009, 20:23   

mam rozumiec ze polerka zlikwiduje ta mgielke, bo wiadomo ze ta mgielka jest troszke chropowata, a niedaje sie czegos pod spod by to wyelminowac, by tej chropowatosci nie bylo ? zdaje sie ze bede was gnebil dlugo puki niebede wiedzial wszystkiego - wybaczcie mi panowie. Tez chcialbym tak kiedys doradzac innym, a konkurencja milczy i nic nie chce powiedziec. Kurcze duzo sie pozmienialo przez te 10 lat
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 16-08-2009, 23:25   

Cytat:
mam rozumiec ze polerka zlikwiduje ta mgielke, bo wiadomo ze ta mgielka jest troszke chropowata, a niedaje sie czegos pod spod by to wyelminowac, by tej chropowatosci nie bylo ? zdaje sie ze bede was gnebil dlugo puki niebede wiedzial wszystkiego - wybaczcie mi panowie. Tez chcialbym tak kiedys doradzac innym, a konkurencja milczy i nic nie chce powiedziec. Kurcze duzo sie pozmienialo przez te 10 lat

Cieniujesz przy użyciu rozpuszczalnika do cieniowania mgiełkę bez problemu polerka usunie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 17-08-2009, 19:40   

panowie lakiernicy doradzcie, opiszcie mi od poczatku az do konca w jaki sposob cieniujecie. Ja zawsze stosuje inna metode i chetnie bym wyprubowal cos. Kiedy stosowany jest ten rozpuszczalnik do cieniowania przed baza, lakierem czy juz po wszystkim tak na gore? Jest to delikatne zapylenie tylko? Ma to byc wszystko m/m czy wyschniete. Tak samo stosje sie to na perle bezbarwny czy akryl. dziekuje i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-08-2009, 21:23   

bar126 napisał/a:
Kiedy stosowany jest ten rozpuszczalnik do cieniowania przed baza, lakierem czy juz po wszystkim tak na gore?

Ja i chyba tylko nie ja stosuje rozć.właśnie w ten sposób jak na TYM filmie,i na pewno nie stosuje się tego produktu pod bazę, czy razem z bazą, to produkt dedykowany wyłącznie do cieniowania arylami
Przeczytaj jeszcze ten temat http://lakiernik.orge.pl/...iowanie+akrylem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 18-08-2009, 16:48   

dziekuje slicznie i wysylam punkcik - zobaczymy co mi wyjdzie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 18-08-2009, 21:49   

jacklack napisał/a:
a i chyba tylko nie ja stosuje rozć.właśnie w ten sposób jak na TYM filmie,i na pewno nie stosuje się tego produktu pod bazę, czy razem z bazą, to produkt dedykowany wyłącznie do cieniowania arylami
Przeczytaj jeszcze ten temat http://lakiernik.orge.pl/...iowanie+akrylem


wypylasz rozc. na całośc ?? ja n zmniejszam strumien i przepylam tak średnio tylko przejścia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-08-2009, 22:11   

S1600 napisał/a:
wypylasz rozc. na całośc ??

Nie, nie ma takiej potrzeby, wpylam do momentu zjednolicenia struktury
S1600 napisał/a:
ja n zmniejszam strumien

ja nie zmniejszam strumienia bo nie ma takiej potrzeby,raczej bliżej trzymam pistolet przy elemencie, zmniejszenie strumienia przy aplikowaniu rozcieńczalnika do cieniowania może doprowadzić bardzo szybko do zacieku
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 19-08-2009, 17:49   

panowie co powiecie na temat pistoletu lvlp dysza 1.4 - jaki on jest, wie ktos i jak najlepiej nim malowac ( jakim cisnieniem ) baze, lakier , czy perle. Powiedzcie mi jeszcze czy jak cieniuje to wczesniej ma byc matowany czyms ten element ( samo miejsce cieniowania, czyli ten koniec ) . Tak na chlopski rozum cos co niezmatujesz to odpadnie, chyba ze rozpuch wgryzie sie. Ja sadzilem ze skoro wyjezdzam dalej cieniujac to potrzeba tez i zmatowac chociaz troszke. Tak sie sklada ze gdzies widzialem jak ktos tak robil i teraz mam watpliwosci. Jeszcze jedno czy perle tez tak samo sie cieniuje ? Juz zaczalem nowe pytanie ale dokoncze je nastepnym razem wlasnie o perle - dzieki serdeczne i pozdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-08-2009, 17:55   

bar126 napisał/a:
Tak na chlopski rozum cos co niezmatujesz to odpadnie, chyba ze rozpuch wgryzie sie.
do przejść używaj najzwyczajniejszych włóknin do matowania. są w ofercie różne gradacje. pod podkład grubsze ,pod lakier drobniejsze.
bar126 napisał/a:
. Jeszcze jedno czy perle tez tak samo sie cieniuje ?
też tak samo się cieniuje,jak trudny kolor to zastosować między warstwę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 19-08-2009, 18:28   

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, wybaczcie ze jestem taki dociekliwy ale musze zadac to pytanie jak stosowac miedzy warstwe? A drugie moje pytanie - otuz mam vw sliczna na nim perelka. Jeszcze nie byl malowany nigdy, a maska poprostu zmatowiala, jakby od temperatury silnika. Zastanawiam sie czy zrywac z niego wszystko bo zdaje sie ze od podstawy jest zawalone. Co poradzicie mi, jak to mam zrobic by bylo dobrze. Jeszcze ten pistolet mnie interesuje lvlp - dziekuje jeszcze raz za wszystko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-08-2009, 19:21   

bar126 napisał/a:
jak stosowac miedzy warstwe?

Przeglądnij TEN temat jest w nim pisane o stosowaniu międzywarstw i cieniowaniu ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-08-2009, 19:24   

bar126 napisał/a:
jak stosowac miedzy warstwe?
to znajdziesz w dziale filmy instruktażowe
bar126 napisał/a:
Zastanawiam sie czy zrywac z niego wszystko bo zdaje sie ze od podstawy jest zawalone.
i to byłoby bdb rozwiązanie ,po tym zaaplikować na nowo wszystkie podkłady . wtedy gwarancja że nic nie odpadnie i nie siądą rysy,mapki ptp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 19-08-2009, 20:23   

jestescie niesamowici az chcialoby sie zaprosic do jakiejs knajpki. Jestem akurat z gór, wiec moze kiedys zorganizujemy jakas imprezke - dzieki serdeczne, jakbym cos niewiedzial to bede walil tutaj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jarema
Użytkownik


Wiek: 51
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 6
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 19-08-2009, 22:13   

witam wszyskich, którzy jeszcze nie usnęli po ciężkim dniu pracy.
mam pytanie dotyczące srebrnej wodnej bazy.
w pracy każdy mówi co innego i każdemu wychodzą cienie.
czekam na mądre rady bo szykuję pokrywę silika wielką jak lotnisko .
właściwie to jutro kłade podkład a w piatek mam ją malowac.
_________________
jarema
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 03-09-2009, 21:31   

witam panowie lakiernicy, jest póżno ale musze sie zapytac was fachowcow z gory dziekuje. Otóż malowalem perelka i wszystko slicznie wyszlo, zadnych syfow itp. Tutaj mam pytanie ten lakier wyszedl troszke taki mrówkowaty nie jest tez taki gladki i niewiem gdzie popelnilem blad. Malowalem 2bar pod pistoletem, co prawda nie rozpuscilem go w rozpuszczalniku bo sadzilem ze jest ok. a pozatym troszke mialem obawy ze sie zleje. Mogloby byc od tego? Moze strumien byl zly bo okragly, lepszy plaski bylby? A moze poprostu zbyt malo materialu wylewalem bo po wszystkim na drugi dzien sprawdzilem pistolet to wydawalo mi sie ze malo mógł miec, jesli oczywiscie podczas mycia sie cos nieprzestawilo, ale nie sadze. Panowie co wy myslicie, co powinienem poprawic a moze zmienic - dziekuje i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 04-09-2009, 06:54   

bar126 napisał/a:
lakier wyszedl troszke taki mrówkowaty nie jest tez taki gladki
jak kładę lakier bezbarwny ,materiał mam na maxa. śruby nikt ci na regulacji iglicy nie zaspawał,więc następnym razem rozkręć materiał i nałóż lakier tak ,aby był rozlany.
bar126 napisał/a:
Moze strumien byl zly bo okragly, lepszy plaski bylby?
o czym ty mówisz??? lepszy byłby płaski??? przecież taki ma być :) :) to drugie pokrętełko też rozkręć na maxa i teraz ustaw odpowiednie ciśnienie.jak za wysokie, będzie lakierować po zewnętrznej ,jak za małe środkiem i strumień wąski.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
bar126
Bywalec


Dołączył: 15 Sie 2009
Posty: 25
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 04-09-2009, 20:00   

dziekuje, az glupio zadawac takie proste pytania. Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 07-09-2009, 19:32 ]
witam - panowie lakiernicy jak robicie z baranem starym na progu jesli chcecie polozyc na niego nowy . Nigdy tego nie robilem. Powiem co mi sie trafilo powyczyszczeniu rdzy polozylem podklad, potem przeszlifowalem caly prog aby mial sie czego zlapac, na drugi dzien byl malowany baranem a potem na mokry jeszcze baran polozylem lakier. Po dwuch dniach poprostu wyglada jakby nie wyschnal , jest miekki, po przejechaniu palcem zjezdza razem z lakierem - dlaczego ? Jak mialem to zrobic panowie - z gory dziekuje

[ Dodano: 07-09-2009, 19:39 ]
witam - panowie lakiernicy jak postepujecie z baranem starym na progu jesli chcecie polozyc na niego nowy. Nigdy tego nie robilem. Powiem co mi sie trafilo - po wyczyszczeniu rdzy polozylem podklad, potem przeszlifowalem caly prog aby mial sie czego zlapac nowy, na drugi dzien byl malowany baran a potem na mokry polozylem lakier. Po dwuch dniach poprostu wyglada jakby nie wysechl , jest miekki, po przejechaniu palcem zjezdza razem z lakierem - dlaczego ? Jak mialem to zrobic panowie - z gory dziekuje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne