lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty POLYKAR
Autor Wiadomość
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 08-03-2013, 15:48   

Deca-Durabolin napisał/a:
wprzyszłym tygodniu nbapiszę do Ciebie i wezmę na próbę co tam masz w ofercie po sztuce .


czekam i obiecuję , że nie będziesz zawiedziony ... zaryzykuję nawet tezę , że będziesz zaaaaadowolony ;)

Deca-Durabolin napisał/a:
rozumiem materiały nie przemrożone ?


zaraz tam przemrożone ... czasem puszki wystawiam na świeże powietrze
jak o to proszą ;) .
Żartuję , magazyn ogrzewany , w zimie mniej więcej +10 .

Deca-Durabolin napisał/a:
wiadomo jak to ta chemia.


ano wiadomo , wiadomo :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-03-2013, 18:26   

Widzę Bogutku że jesteś pewien jakości swoich materiałów. Szpachle i tak miałem sprawdzić ale może podasz mi link pod którym znajdę pełny asortyment wraz z cenami produktów? Jak to jest, czy gdybym chciał na stałe kupować szpachle to dostaję rabat?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 08-03-2013, 19:12   

michalLbn napisał/a:
Widzę Bogutku że jesteś pewien jakości swoich materiałów


Michał , materiały nie są moje ... ja je tylko dystrybuuję , z mniejszym lub większym powodzeniem . Pewny ich jakości jestem w .... 100 ? mało ... 200 procentach :nono: Niestety zdarza mi się obijać o mur nieufności i braku chęci lakierników do spróbowania czegoś , co jest powiedzmy "nowe" i "nieznane" . Produkty są z powodzeniem używane tylko niestety nie wszędzie , choć chciałbym aby były obecne w całej Polsce . Ale powoli , powoli , taką organiczną pracą , może troszkę wizją i uporem chciałbym doprowadzić do tego aby przynajmniej zostały w jak najszerszym gronie wypróbowane i ocenione .
Taki głupi jestem :)
Pozdrawiam Wszystkich :czesc:
PS. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej lub profilu na facebooku . Są tam zamieszczone fotki z napraw samochodów , info na temat produktów i mnóstwo innych rzeczy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-03-2013, 19:37   

Ta niechęć do spróbowania to dlatego, że jakość produktów wychodzi po kilki, kilkunastu miesiącach, a to że dobrze się na nich pracuje to inna bajka. I dlatego wielu lakierników się boi że będą stosowali te produkty przez jakiś czas i co jak się okaże że siadają, lakier robi się dziwny po czasie itd. Ja jednak mam dużą chęć spróbować, inni już testy zrobili.

I pytanie do osób które miały do czynienia z podkładem akrylowym wypełniajacym polykar. Czy jest on taki gładki po nałożeniu czy może jego struktura jest taka że trzeba trochę zetrzeć aby uzyskać równą płaszczyznę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2013, 21:19   

michalLbn napisał/a:
jest on taki gładki po nałożeniu

Trochę czasu minęło, ale stwierdzam że jest on gładki z mini trądzikiem młodzieńczym.
:D wystarczy praktycznie p400 maszynką i zaraz za nia na gładko masz.
Jest twardy- przynajmniej takie odczucia miałem przy czarnym.
Ale pytaj Guguna i Pawła , oni na codzień nim porabiaja.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 08-03-2013, 21:23   

mkautos napisał/a:
Jest twardy- przynajmniej takie odczucia miałem przy czarnym.


Musisz skończyć z tym nitro :) I laniem utwardzacza na oko mój jest łatwy w obróce:)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2013, 21:27   

madmax napisał/a:
z laniem utwardzacza na oko mój jest łatwy w obróce


Nie pisz tego oficjalnie, kup se chociaz wage w bierdonki albo w lidle.
:D
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-03-2013, 21:42   

MK robiłes na podkładzie duxone? Pamiętam że gdzieś czytałem że tak. Który jest gładszy po aplikacji? Bo moim obecnym faworytem wśród podkładów które używałem jest duxone.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-03-2013, 21:46   

michalLbn napisał/a:
Który jest gładszy po ap


Niewiem, nie pamiętam.
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-03-2013, 22:47   

michalLbn napisał/a:
Czy jest on taki gładki po nałożeniu czy może jego struktura jest taka że trzeba trochę zetrzeć aby uzyskać równą płaszczyznę.

Moim zdaniem dużą rolę odgrywa tu pistolet, którym aplikujemy podkład bo z drugiej strony nie przeznaczonym do tego gunem możemy zrobić baranka rzadkim podkładem przeznaczonym tylko do aplikacji mokre w mokre.
Ale ustalmy, że pistolety mamy dobre i porównajmy podkłady:
Używam podkładu POLYkar Medium 4:1 i przy DeVilbissie z dyszą 1.8 nie mam problemu z aplikacją tego podkładu-gładko,bez problemu. Szlif P400 ew.P500 maszyną,poprawka SIA VELVET p800 ew.P1000 woda
Z podkładów, które używam lub używałem mogę podkład POLYkar porównać do
Under335 z lini SPECTRAL, wypełnienie lepsze ma Polykar,rozlewność podobna;
Under325 rozlewność trochę lepsza od POLYkara ale to typowy podkład M/M więc wypełnienie znikome-bardziej izolator.
MS300 Novol-tego akurat się rozcieńcza więc rozlewność możemy uzyskać jaką chcemy kosztem wypełnienia,więc co porównywać?
Trio 330 parametry podobne do POLYkar,może trochę gorsze wypełnienie ale tu też pozostaje kwestia rozcieńczenia,wiadomo TRIO więc różne zastosowania;
GoldCar 5:1 nie ma co porównywać bo cenowo i w obróbce POLYkar zamiata GoldCara pod dywan;
R-M Multifiller CP z pewnością większe wypełnienie zwłaszcza w wersji wysoko wypełniającej od wszystkich powyższych podkładów ale niestety cena ponad 200 PLN za 1L ??? nic więcej nie trzeba dodawać.
Najczęściej używanym dotychczas przeze mnie był podkład 330 Novol TRIO oraz CarSystem, zamienione aktualnie na podkład akrylowy POLYkar a i pare złotówków zawsze zostanie bo POLYkar jest cenowo konkurencyjny.
Takie moje doświadczenia ;]
Niebawem ma się pokazać na naszym rynku grunt epoksydowy POLYkar 4:1, więc dla zachowania przyzwoitości i profesjonalizmu będziemy mogli robić od rdzy do połysku na systemie jednego producenta.
Pozdrawiam
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 12-03-2013, 18:56   

Taka szybka akcja : dla pierwszych pięciu forumowiczów , którzy polubią i udostępnią na swoim profilu stronę polykar.pl na facebooku , podkład POLYkar Medium w cenie 30 zł i każda ( każde ) , dowolnie wybrana ( wybrane ) szpachle 1,8 lub 2 kg w cenie 25 zł . :*
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-03-2013, 19:06   

POLYKAR.PL napisał/a:
w cenie 30 zł i każda ( każde ) , dowolnie wybrana ( wybrane ) szpachle 1,8 lub 2 kg w cenie 25 zł .


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :piwosz: :piwosz: :piwosz: :piwosz: :piwosz:
A ja biedny juz udostepniłem ;)
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 12-03-2013, 19:20   

No co Krzysiu zrobię ... promocja to promocja ;) . Ale to jednorazowe ... może załapiesz się na inne ? Jak będziesz chciał oczywiście :)

Jeszcze jedno ... proszę o wiadomość na PW o udostępnieniu i polubieniu ... zostało cztery :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SYBORG
Bywalec


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: czestochowa
Wysłany: 12-03-2013, 21:35   

kurde ja tez szkoda ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ksenonn
Forumator



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 252
Punkty: 1/1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12-03-2013, 22:01   

kurde, a ja nie mam fejsa :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 13-03-2013, 19:21   

Sorry Pany , ale promocja to promocja :) . A Wy to co ? klawiatury nie macie , żeby napisać co , jak i za ile ? Wołami trzeba was ciągnąć ? .... Ech ... normalnie brak słów :killer:

A osoby , które skorzystały z promocji proszę o podanie imienia i nazwiska na PW , tak , żebym wiedział kto mnie tak bardzo lubi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Paweł166
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 189
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-03-2013, 00:53   

Hmm... A ja też nie mam fejsa,ale jak bym miał to bym napewno polubił :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 15-03-2013, 19:20   

Osoby , które odpowiedziały na moją propozycję i polubiły fanpage POLYkar.pl proszę o kontakt przez formularz kontaktowy ze strony www.polykar.pl z podaniem imienia , nazwiska , nicku z forum , adresu do wysyłki , kontaktowego nr telefonu ( wymagany przez kuriera ) oraz oczywiście asortymentu . Koszt wysyłki to 17 zł - paczka do 30 kg . Formą płatności jest przedpłata na konto , które podam po uzgodnieniu wszystkich szczegółów .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 15-03-2013, 21:13   

chciałem dodać, że dziś znalazłem szpachlę soft, która mi zaginęła na warsztacie. Rewelka po prostu . będę zamawiał same szpachle bo one mi bardzo odpowiadają :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 16-03-2013, 13:38   

rewelka rewelka, alenapisz coś więcej czyli jakdługoschnie, jak sie obrabia następnego dnia, czy dużo żywicy na wierzchu zostaje jak wyschnie czy klei mocno papier jaka konsystencja itp :)
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 17-03-2013, 08:58   

Deca-Durabolin napisał/a:
rewelka rewelka, alenapisz coś więcej czyli jakdługoschnie, jak sie obrabia następnego dnia, czy dużo żywicy na wierzchu zostaje jak wyschnie czy klei mocno papier jaka konsystencja itp :)


Nie lepiej samemu wypróbować ? Wtedy niejako informacje masz , jak się mówi , z pierwszej ręki :)

A tak ciągłe recenzje , opinie , obserwacje , konsultacje ... ech :angry:

Te Wasze podchody do POLYkara są trochę zabawne . Userzy do mnie piszą , nie przeczę , zamawiają ... ale nieliczni się tylko do tego przyznają wobec innych ... Nie rozumiem tego :(
Tak , jakby wstydliwym było używanie w warsztacie tych produktów ... bo przecież wszyscy używają Novola , APP , DuPonta itp.itd.

Ale kolego Deca-Durabolin decyzję oczywiście pozostawiam Tobie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SYBORG
Bywalec


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: czestochowa
Wysłany: 17-03-2013, 12:24   

ja mowie otwarcie poly ze odkad robie na twoich szpachlowkach to nic innego nie biore
sam wiesz o tym dobrze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-03-2013, 14:32   

Siema, no to jak gadamy otwarcie i na forum to poproszę :

Podkład- 1 szt. kolor szary lub czarny
Szpachlę : na tworzywa sztuczne 0,5kg,
i coś o łatwej obróbce także 0,5kg
Klar jakiś gęsty bez potrzeby wygrzewania 1l
Zmywacz silikonowy 1l

No i napisz śmiało ile to kosztuje ja Ci już wysyłam dane i jak znajdziesz chwile w tym tygodniu to mi podeślij bez ciśnienia bo mam na czym pracować chcę to dla testów jak mówimy.

Opiszę te produkty w tym temacie porównując je względem lini professional novola.

Pozdrawiam.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-03-2013, 19:37   

Deca-Durabolin napisał/a:

Opiszę te produkty w tym temacie porównując je względem lini professional novola.

Ja już robiłem takie swoje porównanie i nie chcę pisać źle na produkty Novola ale co do szpachlówek POLYkara to powiem tak: nie porównuj kapiszonów do nabojów ;)
Wydajnościowo i jeżeli chodzi o łatwość obróbki to porównania nie ma na korzyść POLYkara.
Deca-Durabolin napisał/a:
i coś o łatwej obróbce także 0,5kg

Zamów SoftPlus - gwarancja łatwości obróbki ;]
Deca-Durabolin napisał/a:

Klar jakiś gęsty bez potrzeby wygrzewania 1l

a z jakim chciałbyś go porównać? W linii Professional nie ma tak gęstego klaru, jakim pistoletem aplikujesz klar?
Pozdrawiam
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-03-2013, 22:21   

sata 1000brp 1.3
klaru z novola nie używam.
jedynie standox, dupont 3750 i rzadziej ivat vhs
mnie interesują tylko gęste lakiery.
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-03-2013, 22:47   

Cytat:
jedynie standox

VOC Easy Clear jest rzadszy od POLYkara, gęstość można porównać do Kristall-Pro
Deca-Durabolin napisał/a:
dupont 3750

ten również rzadszy.
Myślę że jako zwolennik gęstych klarów będziesz zadowolony ;]
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 18-03-2013, 15:05   

Cytat:
a z jakim chciałbyś go porównać? W linii Professional nie ma tak gęstego klaru, jakim pistoletem aplikujesz klar?


To, że gęsty to o niczym nie świadczy, podaj lepiej ile mikronów nam zostaje przy jednej suchej warstwie.
Jeszcze jedno, jest taki fajny dodatek, który zwie się tiksotropowy, po jego dolaniu, w tym przypadku do klaru np. MS, zrobi się gęsty, ale jedna warstwa po wyschnięciu, uzyskana po polakierowaniu tym klarem będzie bardzo mizerna.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-03-2013, 17:56   

tofik napisał/a:
podaj lepiej ile mikronów nam zostaje przy jednej suchej warstwie.

Przy suchej powłoce 60 mikronów, aplikując na 1,5 warstwy-pierwsza cienka,kontaktowa, druga pełna wylana 3000RP 1.3 2,2 atm
Wiadomo,że każdy może to zaaplikować na swój sposób,jeden rozcieńczy inny nie, jeden doleje bo mu się za mało świeci itd,itd
tofik napisał/a:
To, że gęsty to o niczym nie świadczy

Kolega Deca-Durabolin napisał, że interesują Go gęste lakiery, stąd wzmianka o gęstości.
Pozdrawiam
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 18-03-2013, 19:06   

Sorki Boguś, że tak drążę, ale muszę to wyjaśnić.



pawel1108 napisał/a:
Przy suchej powłoce 60 mikronów, aplikując na 1,5 warstwy-pierwsza cienka,kontaktowa, druga pełna wylana


Podałeś górną wartość grubości jaka podana jest w karcie, ale niech będzie.
Mam jeszcze jedno pytanie, a jaka jest wydajność tego klaru, z jednego litra kompletu? Czy pokrywa się z tym co jest w karcie?
Sorki za te pytania, ale ja zawsze lubię jak wszystko jest przedstawione rzetelnie.

pawel1108 napisał/a:
W linii Professional nie ma tak gęstego klaru


Może i nie ma, tego nie wiem i nie jestem w stanie stwierdzić bo nie miałem styczności z produktami, które sprzedaje Poly, ale z tego co można wyczytać w karcie technicznej lakieru bezbarwnego 580 z linii Professional to komplet (1 litr lakieru + utwardzacz w odpowiedniej proporcji) pozwala na uzyskanie ok. 12m2 suchej warstwy o grubości 50 μm. ;)

Pozdrawiam
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-03-2013, 19:23   

Gdybyś napisał, że jest odwrotnie tzn. Polykarem uzyskamy 12m2 a 580 7m2 (tyle z tego co pamiętam ma w karcie POLYkar) to bym się zgodził i potwierdził, ale z kart wynika,że jest odwrotnie.
Moje zdanie jako praktyka używającego MS 570 oraz dwóch HS-ów 580 i 590 jest takie,że w praktyce bardziej wydajny jest Polykar, dodam, że aplikując w ten sam sposób 580 i POLYkara na tym pierwszym nie uzyskamy takiej głębi i połysku i moim zdaniem lepiej jest 580 aplikować na 2-3 warstwy aby uzyskać efekt jak Polykarem na 1,5 (efekt ! nie piszę tu o grubości powłoki)
Co do praktycznej wydajności to mogę chętnie podać ile zużywam na element i jaki, bo akurat takie rzeczy zapisuję sobie,ale nie dzisiaj.
Dla przykładu ostatnia robota BMW 5E60 maska przód,zderzak przód,błotnik przód lewy i listwa progowa cała- 0.5L lakieru + 0.25utw, bez rozcieńczania i ok pół setki zostało w pistolecie.
Pozdrawiam
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 18-03-2013, 19:43   

I wszystko jasne.
Dzieki
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 18-03-2013, 19:49   

tofik napisał/a:
Sorki Boguś, że tak drążę, ale muszę to wyjaśnić.


Grzesiu , żadne sorki :) . Temat po to jest , żeby w granicach rozsądku , przyzwoitości , fachowej praktycznej i teoretycznej wiedzy wszystko wyjaśnić .
Dobrze , że jest Paweł , który ...hmmm , jakby to ująć , żeby nikogo nie urazić , a w szczególności szanownej Małżonki Pawła 1108 ... namiętnie używa ... tfu , złe słowo .... stosuje produkty POLYkar . I on , jako praktyk może wypowiedzieć się co do niuansów , które się pojawiają . Ja , jak wiesz , nie jestem lakiernikiem , choć w tej branży będzie już ósmy rok jak jestem ... :)

Także rozmawiajcie , zapraszam inne osoby , które miały przyjemność ( mniejszą lub większą ) stosować w swojej pracy POLYkarka . Niech i one się wypowiedzą .

Bardzo proszę :aniolek:
Ostatnio zmieniony przez POLYKAR.PL 18-03-2013, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ronin.79
Klubowicz



Wiek: 44
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 119
Otrzymał 4 punkt(y)
Skąd: RP
Wysłany: 18-03-2013, 20:11   

pawel1108 napisał/a:
Dla przykładu ostatnia robota BMW 5E60 maska przód,zderzak przód,błotnik przód lewy i listwa progowa cała- 0.5L lakieru + 0.25utw, bez rozcieńczania i ok pół setki zostało w pistolecie.

coś nie za mało zużyłeś lakieru nawet jak na 1,5 warstwy :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pawel1108
Stały Bywalec
pawel1108


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 67
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-03-2013, 20:18   

Standardowe ustawienie pistoletu, po za tym nie poleruję papierami po lakierowaniu, więc w jakim celu więcej lać?
Po to są lakiery HS, VHS,CP żeby nie lać jak kiedyś 2-3 czasem 4 warstwy ;)
_________________
http://lakiernik-wroclaw.eu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 18-03-2013, 21:17   

No i pełna jasność w temacie :)
A z tego co wiem , to litr mieszanki wystarcza na polakierowanie 12 elementów samochodu
segmentu C ( bez dachu ) . To chyba wydajny jest ten klar ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SYBORG
Bywalec


Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 37
Skąd: czestochowa
Wysłany: 19-03-2013, 14:34   

jest bardzo wydajny zgadzam sie z przed mowcami lakierowalem astre f cala i z 1 litra zostalo mi w granicy 100-150ml po drugie nie posiadam jeszcze jakis zajebistych pistoletow do lakierowania
ale i takimi daje rade;]
a jesli ktos chce to z checia moze sie ze mna skontaktowac w sprawie produktow polyego ;] bo ja to taki maly przedstawiciel jestem tu u mnie na okolice ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
schlegeis
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 354
Punkty: 17/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-03-2013, 18:30   

I ja dołączylem do użytkowników Polykaru.
Dzis testowałem szpachlówki Soft Plus, Universal, Elastik, Finex, Glas, Metalik i Plaster. Podkład 4:1 szary oraz klar HS 2:1.

Testowałem oczywiście łatwość aplikacji, obróbki- wytrzymałości, siadania itd z wiadomych względów- nie znam.

Warunki to ok 15 stopni, duża wilgotność.

Od razu uprzedzam, to sa tylko moje przemyślenia, osoby bez wieloletniego obycia z różnymi produktami, mnogością doświadczeń itd. Dodatkowo w związku z moją konkretną specjalizacją- nie jestem chyba wymiernym recenzentem dla wszystkich produktów ;)
Normalnie używam novol lini spectral i professional oraz duxone (i p7 i 3750s duponta).

Szpachlówki: próbowałem sobie po 50g +1g utwardzacza (z wagą), relatywnie długi czas utwardzania do obróbki, np novol jest szybszy - ale to też zaleta, mamy wiecej czasu na jej ułożenie zanim zacznie się ciagnac;)
Najbardziej siadła mi Finex, Elastik, Plaster i Glas. Universal w moim wykonaniu troche pęcherzykuje, Soft Plus jest baaardzo miękka, na moje potrzeby za bardzo. Glas w przeciwienstwie do np fiber novola- genialnie łatwo się nakłada, te włókna nie sterczą wszędzie i robią dołeczki pory itd. Za to bardzo ciezko się ją obrabia.. po utwardzeniu naprawde ciezko sie przedrzec p80 na klocku by ja wyrownac.

Plaster aplikacją i i ogólnie obróbką bardzo mi przypomina spectral plast ( to plus dla mnie ).

Universal ma paskudny kolor :diabeł:

Finix jest naprawde jak masełko, gładziusienka.. finish novola i moim zdaniem 769R są pod tym względem z tyłu, obróbka bardzo podobna.

Miło mi powiedzieć, że siadły mi te szpachlówki i będe ich używał.

Podkład:

moim zdaniem jest typowo wypełniający, bardzo gęsty, rozlewa się na czwórke, duxone 1062 jest lepszy pod tym względem, novol 300 jest gęstszy, 330 to wiadomo zależnie od rozcienczenia.

Szlifuje się go bardzo łatwo po wygrzaniu, odparowywuje bardzo szybko.

Ja jednak zostaje przy duxone bo na tym samym sprzęcie i podobnych warunkach po prostu lepiej się rozlewa a cenowo jest konkurencyjny.
Uzywam podkladu jako izolacji, nie nakladam go grubo by zalać rysy itp.

Klar:

BOSKI, wreszcie fajny HS troche tanszy od 3750S, bardzo gęsty, przy 5% rozcienczalnika rozlewa się na bardzo delikatna luseczke, bez rozcienczalnika morka jest zdecydowanie grubsza. Aplikowalem go 3000 rp. Przy półtorej warstwy (jedna zaprószona i po ok 10 minutach druga pełna wylana) po wygrzaniu i dał ok 40 mikrometrów grubości, chyba powinienem zrobić pierwszą kontaktową troche grubszą.

Po wygrzaniu ok 40 min promiennikiem scialem go na lustro p1500 i wypolerowalem zielonym korkiem 3m, wszystkie ryski zniknely, nic sie nie ciagnelo- jest BARDZO fajny, syfki wtracenia bedzie latwo usuwac "na drugi dzien", takie jest moje odczucie.


Z ogólnych plusów i minusów jeszcze, paczka zapakowana b. starannie, kazda puszeczka w folii bąbelkowej, calosc oklejna wieloma naklejkami "nie rzucać" itd. Profeska, aż za bardzo;) Kontakt z B. b dobry, wszystko do dogadania, powiedziałem otwarcie, ze biore materiały na test bo szukam dla siebie "idealnych" - bez problemu, sam poprosił bym rzetelenie opisał na forum moje odczucia.

Zeby nie było za pieknie;)

Wysłany katalog jest po czesku, ja nie znam tego języka wiec jedynie sie domyslam o co w nim chodzi.

Od razu widac, ze BKP GROUP nie przywiazuje uwagi do opakowan ale zawartości puszek- jak najbardziej popieram chociaz marketing chyba powinien mowic inaczej;)

Niestety minusem na pewno jest to, ze na podkładzie i klarze nie ma żadnych piktogramów poza informacja, ze to niebezpieczne dla zdrowia.
Powinna byc informacja o dozowaniu utwardzacza i rozcienczalnika, przydatnosci do uzycia po wymieszaniu, czasowi utwardzania czy lepkości. Wiadomo, jak ktos tego przelewa x litrów miesięcznie to zna wszystko na pamiec, ale ktos sporadycznie uzywajcy bedzie mial po np polrocznej przerwie problem, ile tego miało być;)

No, tyle. Nie bede z nikim polemizował, to moje subiektywne odczucia. Nie mam ogromnego doświadczenia z różnymi produktami, polykar moim zdaniem jest dobry i wart tej kasy. Ja bede używał niektórych szpachlówek i klaru bo są zajebiste i cenowo ok.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20-03-2013, 00:56   

SYBORG napisał/a:
lakierowalem astre f cala i z 1 litra zostalo mi w granicy 100-150ml


To ile Michale trzeba tego klaru na element, nie całe 100ml? Toż to mniej jak bazy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
POLYKAR.PL
Dostawca

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 200
Punkty: 3/3
Wysłany: 20-03-2013, 07:46   

Mart-Dent napisał/a:
To ile Michale trzeba tego klaru na element, nie całe 100ml? Toż to mniej jak bazy :)


Kolego Mart-Dent , już w piątek będziesz mógł osobiście dokonać oceny produktów :)

SYBORG napisał/a:
a jesli ktos chce to z checia moze sie ze mna skontaktowac w sprawie produktow polyego ;] bo ja to taki maly przedstawiciel jestem tu u mnie na okolice ;]


Wszystkich mieszkających w pobliżu Częstochowy , którzy są zainteresowani materiałami POLYkar , zapraszam do kontaktu z kolegą @syborg . Podjedzie , zaprezentuje , fachowo wyjaśni co i jak . Jest to osoba z "branży" , praktykująca zawód blacharza-lakiernika . Ja szczerze polecam :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20-03-2013, 09:34   

POLYKAR.PL, ja zadałem proste pytanie. Jeśli nie SYBORG to niech inna osoba mi napisze jak to zrobić bo mi wychodzi zawsze średnio 2,5 setki na element klarem HS Klarlack 8007 z SH. (Iwata ws400clear).
Tzn myślę że polakierował bym litrem cały samochód tylko nie wiem czy klient był by usatysfakcjonowany wyglądem i głębią :smiech:

Co do oceny produktu to wybacz ale nie mam czasu się za bardzo wypróżnić, więc raczej nie skorzystam z propozycji, zresztą nie mam zamiaru przechodzić na żadne inne produkty jak te którymi robię.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne