lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SATA 1000 HVLP 1,4 Copy
Autor Wiadomość
Krzysiek1wr
Użytkownik


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 17-06-2012, 23:05   SATA 1000 HVLP 1,4 Copy

Witam, chciał bym zacząć malowanie, co sądzicie o tym pistolecie
http://www.allegromat.pl/aukcja109037
kompresor chciał bym kupić 100L około 500L/min
Ostatnio zmieniony przez jacklack 18-06-2012, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-06-2012, 12:11   

Cytat:

Witam, chciał bym zacząć malowanie

Ale czego malowanie??? ogrodzeń?, paneli drewnianych, MDF-u?czy może samochodów?
Uważasz ze jak już kupisz sobie sprężarkę i jakiś pistolet którym zaczniesz machać to to będzie Twój początek lakiernictwa?, bo moim zdaniem to będzie Twój początek gehenny jaka będziesz przechodził.
Jeśli już tak bardzo chcesz być lakiernikiem to zacznij może od jakiegoś szkolenia w centrum szkoleniowym u któregoś z producentów chemii dla refinish.
Krzysiek1wr napisał/a:
co sądzicie o tym pistolecie

Nie wiem co inni sądzą o tym czymś z linka, dla mnie to taka zabawka która z którą będą tylko problemy.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-06-2012, 17:05   

SATA - copy ... :glupek: Wszystko żeby tylko się dowartościować.

Nie ma SATA COPY. Jest SATA ... i masa pistoletów z Chin.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzysiek1wr
Użytkownik


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 18-06-2012, 22:38   

To podpowiedzcie co kupić na początek pistolet około 400zł
I po pierwsze nie chce odrazu zostać lakiernikiem i malować ludziom za pieniądze, tylko chce potrenować dla siebie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 18-06-2012, 23:03   

Zajebisty ! bierz !
a nie zauważyliście że to podróba pistoletu który nie isnieje ?
Bo czy jest w ogóle produczent o nazwie SAT (odstęp) A
????
:killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-06-2012, 22:10   

Do 400zł najlepszą opinię ma Star Evo-T, ale one chyba też już podrożały.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzysiek1wr
Użytkownik


Dołączył: 17 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 19-06-2012, 22:49   

Wielkie dzięki, nareszcie jakiś normalny użytkownik.
Na allegro są tylko LVLP będzie dobry na początki malowania?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 20-06-2012, 00:06   

Krzysiek1wr napisał/a:
Wielkie dzięki, nareszcie jakiś normalny użytkownik.


Oj nie licz na to ze na tym forum znajdziesz tak jak na innych normalnych użytkowników którzy doradzą , pomogą i traktują początkującego z należnym szacunkiem :nono: .

Na tym forum albo się wszystkich straszy karami że są" nie legalni" albo się ich wyśmiewa że nie używają urządzenia o nazwie Sata.

Ja do nich nie należę!!! A że wróciłem z 2-wu tygodniowych "bunga-bunga" w ciepłych krajach i mam b.dobry nastrój to postaram Ci się pomóc.
1. W żadnym wypadku nie kupuj nigdy pistoletu HVLP. Choć i na tym forum można było kiedyś przeczytać opinie o tym jakoby w systemie HVLP rozbicie materiału było najlepsze(co jest wierutną bzdurą). I moim zdaniem nikt rozsądnie myślący nie kupuje i nie używa sprzętu HVLP.
2.Jak chcesz wydać 400zł to dołóż 100 i za 500 masz bardzo dobry Devilbiss FLG-5
3.Możesz kupić podróbkę Devilbiss GTI za 170zł i do niego oryginalna głowicę Trans-Tech 110 za 200zł i masz za 370 zł pistolet za który trzeba dac 1500zł. I tu wszystkich malkontentów muszę zmartwić bo w takim zestawie już prawie 2 lata katowana jest u mnie taka podróbka GTI i co mnie dziwi ciągle działa. Jedyny feler to farba która zchodzi po drugim myciu. Ale co za problem teraz jest srebrny :)
3. Jeżeli chodzi o kompresor to nie wchodż (jeżeli poważnie myślisz o lakiernictwie) w takie tematy jak 100L . Minimum to 500L wydajności i co najmniej taki sam zbiornik. Więc lepiej kupić za te same pieniądze sprzęt używany a o większej wydajności.
Poza tym remont kapitalny sprężarki to prymityw.
Tak czy inaczej życzę powodzenia :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-06-2012, 12:21   

Nigdy nie wiadomo jak się odnieść do durnego postu ? Na szczęście na tym forum świetnie sobie z tym radzimy :) ... przyczepiamy "Durniom" łatę durniów.

Po pierwsze kolego @Krzysiek1wr ciesz się, że od razu nie zostałeś zbanowany za zadanie najgłupszego możliwego pytania na tym forum o profesjonalnym lakiernictwie ... Jaki pistolet i sprężarka ? ... Odpowiedz powinna być jedna .... Zacznij czytać posty na forum pełnego opinii o każdym możliwym pistolecie LENIU ! Zacznij się stawiać jaki to jesteś skrzywdzony że nikt ci nie chce pomóc w takim "skomplikowanym" temacie i dostaniesz kilka ostrzeżeń, a potem aut.

Weź łaskawie pod uwagę, że od kilku lat co trzy dni jakiś leniwy pajac zakłada taki temat i jest to już do krwi irytujące. Za to powinien być ban bez ostrzeżenia. :nono: WIĘC NIE DOGADUJ :nono:

Teraz "normalny użytkownik" @snayper ...

1. Nie zabieraj głosu @snajper na temat systemu HVLP gdy nie masz o nim pojęcia. Chyba że pytasz i chcesz się czego dowiedzieć ? :nono: Jeżeli nie sprawi ci to problemu to zacytuj też wypowiedzi użytkowników tego forum wpisujących, że HVLP = najlepsze rozbicie materiału. Chętnie się z nimi zapoznam. Ty o HVLP wiesz tyle ile wyczytałeś w postach ... najczęściej w moich postach.

... a tu trochę nieprecyzyjna opinia, ale generalnie oddająca sedno problemu HVLP - TransTech. Opinia prosto od oferenta pistoletów DeVilbissa :

Zasadnicza różnica między techniką Trans Tech, a HVLP polega na wartości ciśnienia roboczego. Technika HVLP jest metodą typowo niskociśnieniową, ciśnienie robocze ok. 0,7 bar na wyjściu pistoleta, dzięki temu jest mniejsze pylenie, większość lakieru trafia na lakierowaną powierzchnię, a tylko około 25-30% "idzie" w powietrze.
Natomiast przy typowej technice konwencjonalnej ciśnienie robocze wynosi średnio ok. 2-5 bara, dzięki temu lakier jest lepiej rozpylany, ale są większe starty nawet do 50%.
Firma DeVilbiss opracowała więc technikę Trans Tech, która jest kompromisem między techniką konwencjonalną, a HVLP. Ciśnienie robocze przy tej metodzie to 1,2 - 1,5 bara an wyjściu pistoleta, dzięki temu uzyskuje się lepsze rozpylanie, ale też większa oszczędność materiału. HVLP stosowane jest przede wszystkim do lakierów wodnych, gdzie wymagane jest mniejsze ciśnienie, a Trans Tech do lakierów rozpuszczalnikowych. Natomiast typowy natrysk konwencjonalny stosowany jest już coraz rzadziej. Jedynym pistoletem kubkowym DeVilbissa do natrysku konwencjonalnego jest pistolet GFG.


A Ty @snayper walisz koledze głupią radę nie pytając nawet o co mu chodzi ?

2. .... Radę wytrzepaną zdupy o FLG-5 ? Jakie Ty masz doświadczenie, czy wiedzę na temat tego konkretnego pistoletu ? :glupek: Nie wyskakuj TU z takimi ofertami cenowymi bo 490 to kosztuje gówniany i powszechnie wyśmiewany przez jego użytkowników amatorski rozpylacz ogrodowy FLG poprzedniej generacji. Finishline FLG 5 by DeVilbiss to 600 - 650 zł netto i to na allegro. W dystrybucji bez rabatów to 936 zł brutto, a to tylko 2 x więcej niż chciał wydać .... @Krzysiek1wr .... w tym temacie. :glupek: .

Jak nie masz nic mądrego do napisania @snayper to lepiej zostaw taki temat, a umrze ... bo tylko do tego się nadaje ! ... Jednak postanowiłeś się popisać i ponownie się wygłupiłeś :) ... Czym spytasz ? ... a no tym, pierdem o oryginalniej dyszy na podrobionym korpusie :smiech: .... W Realu, oraz na profesjonalnym forum jak ktoś wali taki tekst to zostaje "Durniem". Ty @snayper po prostu jesteś "ślepym lakiernikiem" nie widzącym żadnej różnicy w tym jak działa choćby jeden i ten sam pistolet z różnymi dyszami powietrznymi . Nie raz wymieniam z tobą posty i wiem to absolutnie bez żadnych wątpliwości że tobie, jest wszytko jedno czym lakierujesz byle to nie była oryginalna SATA.

Także do pkt. 3 twojego postu, aż trudno podejść analitycznie. Tu od razu trzeba wyrobić sobie opinię o twoim profesjonalizmie i praktycznym doświadczeniu zawodowym. :glupek:


Ostatni punkt ... także 3 ... twojego postu to do kogo jest kierowany w tym temacie ? Z pewnością nie do @Krzysiek1wr bo on jasno napisał, że jest amatorem, ma zamiar długo być amatorem trenującym. Po co mu profii sprężarka ? Lepiej by było jakbyś się po prostu @snayper nie odzywał w takim temacie, niż jak wypisujesz trochę durnot, trochę kłamstw i wreszcie po wywodach udzielasz komuś rad nie na temat.

Ja mam w takich tematach dwie możliwości.

1. Napisać prawdę i nawtykać nowemu użytkownikowi forum za głupie podejście do sprawy i do zagadnień lakiernictwa. po to żeby nie wyrósł kolejny z tych co narobi sobie problemów a potem będzie zalewał forum błaganiami o pomoc żeby się wreszcie dowiedzieć ze wszytko co kupił jest do dupy i powinien zacząć od zakupów normalnego sprzętu.

2. Nic nie pisać ... poza malutką złośliwością sygnalizującą, że widziałem temat i go olewam dla dobra nowego użytkownika żeby go od początku nie deptać.


Jest też trzecia możliwość z której skorzystałeś @snajper ... Można trochę popluć na innych z forum i w ramach rzekomej pomocy najpierw nakłamać, potem po konfabulować i wreszcie udzielić na koniec rady bez sensu nie na temat.

Brawo @elvis ... wielkie :brawo:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2012, 12:36   

Krzysiek1wr napisał/a:
Wielkie dzięki, nareszcie jakiś normalny użytkownik.

Teoretycznie rzecz biorąc ja mogę udzielać korepetycji z chińskiego :aniolek:
Piotrek właśnie na takiej zasadzie udziela Ci wsparcia.

Fora się zmieniły i ciężko będzie Ci uzyskać odpowiedzi na zwykłe pytania.
snayper napisał/a:
Oj nie licz na to ze na tym forum znajdziesz tak jak na innych normalnych użytkowników którzy doradzą , pomogą i traktują początkującego z należnym szacunkiem .

Oj, kolega mnie wyprzedził. :D
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-06-2012, 20:31   

mkautos napisał/a:
Fora się zmieniły i ciężko będzie Ci uzyskać odpowiedzi na zwykłe pytania.


A to ciężko jest przeczytać zanim założy się kolejny temat o tanich pistoletach lakierniczych?
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=4770

Myślisz, że po co robiłem ten zbiór linków?

snayper napisał/a:
Na tym forum albo się wszystkich straszy karami że są" nie legalni"


Ostrzega się tych nielegalnie działających bo to nieuczciwa konkurencjia zabijająca ceny na rynku lakierniczymy! W normalnym warsztacie lakierniczym nikt nie polakieruje elementu za 200zł. a szara strefa z chęcią, przecież nie płaci podatków.

snayper napisał/a:
Oj nie licz na to ze na tym forum znajdziesz tak jak na innych normalnych użytkowników którzy doradzą , pomogą i traktują początkującego z należnym szacunkiem


Na innym forum każdy normalny moderator dałby takiemu uzytkownikowi odrazu ostrzeżenie albo bana za zakładanie po raz enty tematu o tanich pistoletach.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-06-2012, 11:01   

mkautos napisał/a:
snayper napisał/a:
Oj nie licz na to ze na tym forum znajdziesz tak jak na innych normalnych użytkowników którzy doradzą , pomogą i traktują początkującego z należnym szacunkiem .

Oj, kolega mnie wyprzedził. :D


Krzysiu ??? :nono: Doskonale wiesz dlaczego się zmieniły. Ostanie samce z gatunku "Durniów" zaszyły się głęboko w poszyciu runa leśnego i safari zakrojone za dużą skalę jest już niepotrzebne. Teraz odstrzał na forum robi się rzadko, ale od razu przy pierwszym objawie tej zarazy zwanej "durnotą zawodową" ... bo widzisz jak się nie robi odstrzału tylko dokarmia głupie teorie i rozwiązania to potem uprawia się dyskusje w 20 postach na forum .... Czy do tej maski spawalniczej na zdjęciu lepiej użyć plakatu z "Playboya" czy jednak z CKM ?

PRAWIE JAK MASKA SPAWALNICZA - MASK COPY :buhaha: ... ale za to tanio i jak na początek kariery to oczywiście jest super :brawo:

MASK COPY.jpg
Plik ściągnięto 443 raz(y) 48,48 KB

_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 22-06-2012, 01:27   

ZIEMBA napisał/a:
Na innym forum każdy normalny moderator dałby takiemu uzytkownikowi odrazu ostrzeżenie albo bana za zakładanie po raz enty tematu o tanich pistoletach.


Litości ;) @ZIEMBA czy ty przeczytałeś ten pierwszy post kolegi @Krzysiek1wr.

Jako moderator powinieneś nauczyć się czytać posty ze zrozumieniem.

Przecież padło konkretne pytanie o konkretny pistolet , a nie o jakiś X do kwoty Y.

Więc jeżeli ty moderator tego forum proponujesz bana za takie pytanie to ja proponuję bana tobie jako moderatorowi.

Można takie pytania rozwiązać jedną rzeczową odpowiedzią a nie rżnąć kozaka i robić jelenia z pytającego.

A @PROJEKTER o" dożynaniu watachy" już słyszeliśmy więc może być i odstrzał. Ja się tego nie boję. I już w najbliższym możliwym czasie odpowiem ci na wszystkie pytania , także te zadane w dziale IWATA.
Niestety nie żyję z pisania na forum i to musi trochę poczekać. Bo po powrocie z wczasów czekało na mnie 6 samochodów i 7-my już jedzie na lawecie a w następną sobotę balanga i pieczenie barana w Haiduszloboszlo, więc muszę się sprężać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-06-2012, 10:55   

snayper napisał/a:
... Ja się tego nie boję. I już w najbliższym możliwym czasie odpowiem ci na wszystkie pytania , także te zadane w dziale IWATA.


@snayper ? .... nie deklaruj publicznie dokonań na które nie masz żadnych szans. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne