lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: jacklack
26-07-2012, 08:40
kolor CANDY :)
Autor Wiadomość
Krzychasiek
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-05-2012, 21:39   kolor CANDY :)

witam :) chciałbym sie dowiedziec jak to jest z kolorem Candy ??:) czy to jest rodzaj bazy czy tez (z roznych zrodel slyszalem ) clar nakladany wielowarstwowo ??:O

user4_pic317_1251725804.jpg
Plik ściągnięto 1493 raz(y) 59,72 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 30-05-2012, 21:51   

Krzychasiek,
na innym forum chyba kolega ci wyjaśnił...
ja robiłem tylko na T4W ..
Był to lakier 3 warstwowy ...
w moim przypadku srebrna baza z dużym ziarnem i na to zielona baza ( gdzie ta 2 nic nie kryła :D woda zbarwiona na zielono :D )
a fotki w mojeje galeri...
właśnie jeden asior z forum też będzie nie długo tym kolorem lakierował(albo już polakierował) ale lakiery ma od Chino więc chyba lepiej mu wyjdzie- patrząc na ceny :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 30-05-2012, 23:07   

Krzychasiek napisał/a:
chciałbym sie dowiedziec jak to jest z kolorem Candy ??:) czy to jest rodzaj bazy czy tez (z roznych zrodel slyszalem ) clar nakladany wielowarstwowo ??:O
w zależności od rodzaju masz koncentraty ktore dodajesz do bezbarwnego lub też zwykłe które nakładasz podobnie jak baze... kolorki fakt faktem słabo kryjące,w zależności od tła efekt końcowy znacznie się różni...na tło najlepiej zdaja egzamin z tego co wiem oczojebne kolorki z jak największym ziarnem,dodatkowo candy możesz sobie urozmaicić dając brokat jako tlo...możliwości jest wiele,o szczegóły pytaj kolege-dystrybutora house of kolor nick chino na tym jak i na tamtym forum,dostepny na gg 12h dziennie.gg znajdziesz jak nie tu to tam.szukaj
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krzychasiek
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 2
Skąd: Zabrze
Wysłany: 31-05-2012, 07:15   Re: :)

dzieki panowie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-07-2012, 23:18   

Witam witam :D

Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania dot. tych lakierów.

Kandy mamy kilka rodzajów ale niech ktos mi wymieni innych producentów oprócz House Of Kolor, którzy produkują prawdziwe urethanowe Kandy ;)
Większość to nędzna podróbka... I to nie koniecznie tańsza.

Tak więc mamy KBC (baza perłowa z koncentratem kandy - kładziemy mniej, kryje mocniej, kolorek ładny, żywy i nietypowy)
Mamy Urethane Kandy (prawdizwe kandy - transparentne lakiery uretanowe - temat nie do wyczerpania. Można o nich gadać non stop. Coś fantastycznego. Nie da się porównać z żadnym innym lakierem. Kłądziemy z zasady na metalicznej srebrnej, grafitowej, złotej bazie. Każda nawet najmniejsza zmiana odcienia bazy zmienia kolor kandy).
No i mamy koncentraty kandy, które po zmieszaniu w odpowiedniej proporcji z klarem intercoat daje nam w sumie Urethane Kandy :) Wychodzi ciutkę taniej ale ludziska bardziej się ich boją. Raczej bez powodów chyba, ze ktos nie wie ile to jest 8oz do 2qt (czyli puszka koncentatu do 2 puszek intercoat).

PzdrKrzychasiek, - lakier, który pokazałeś to akurat KBC. Takie KBC (zielone) mam na swoim Cadillacu i mój wspólnik ma na swoim Iveco.
Zapraszam na www.custom-shp.pl

Pzdr
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-07-2012, 15:06   

Chino napisał/a:
Większość to nędzna podróbka... I to nie koniecznie tańsza.

nie przesadzaj.....
Chino napisał/a:
Kandy mamy kilka rodzajów ale niech ktos mi wymieni innych producentów oprócz House Of Kolor

w każdym systemie jest candy ...
i też starsznie oczo jebne ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-07-2012, 16:10   

No proszę ... też mi się tak wydawało.

[ Dodano: 21-07-2012, 17:24 ]
Chino napisał/a:
ktos mi wymieni innych producentów oprócz House Of Kolor, którzy produkują prawdziwe urethanowe Kandy ;)

pytanie do @Chino ... urethan ? o co tu chodzi ? to po prostu spoiwo pliuretanowe samego lakieru, czy określenie efektu kryształków ( zbliżonych do soli ) w samym efekcie barwy. W jakim znaczeniu użyto tu sformułowania Urethan Kandy ?

pytanie ogólne ... Ktoś zna technikę aplikacji tego produktu. Co po kolei na co ?
Z założenia wygląda to na zwyczajny lazur efekt budowany z kilku warstw transparentnej bazy lub lakieru bezbarwnego i brokatu lub ziarna w miedzy-warstwie. Zna ktoś szczegóły choćby z innego systemu ... tak pokrótce ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-07-2012, 17:42   

PROJEKTER napisał/a:
Ktoś zna technikę aplikacji tego produktu. Co po kolei na co ?

http://lakiernik.info.pl/...77e5d6baef3d692
ostatni post kosior
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2012, 19:02   

unek napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Ktoś zna technikę aplikacji tego produktu. Co po kolei na co ?

http://lakiernik.info.pl/...77e5d6baef3d692
ostatni post kosior


NIe tak. To całkiem inny lakier niż UK House Of Kolor. Tak jak tam na filmiku to nawet KBC nie kryje. Na filmie w ostatnim poście z Twojego linku jest kładziony jakiś zwykły "żywoodcieniowy" lakier, któego producent nazwał cobie "Candy" bo tak mu się spodobało.
Candy innych producentów to zwykłe lakiery bazowe z żywym odcieniem. Tutaj mamy coś innego. Technologia samego lakieru dużo bardziej klasyczna (często nie spełniająca dzisiejszych norm - ale HOK ma dodatkowe produkty, które pozwalają jakoś zmieścić się w tych normach jesli ktos chce), tu lakiery kryją dużo słabiej (co też wpłwa na głębię koloru ale również trudniej się je kładzie), tu lakier transparentny (UK) jest naprawdę transparentny (nie jak półtransparenty konkurencji, któej i tak nie ma..). Takim półtransparentnym "zamiennikiem" kandy w HOK jest właśnie lakier KBC. Który jest jak by bazą perłową i koncentratem kandy w jednym (miesza się jak każdą bazę HOK 2:1 z reducerem). Tutaj wystarczają 3-4 warstwy nie jak przy UK 6-40 :)

A co do aplikacji produktu tu nie ma większej filozofii jeśli się ogarnia OCB - a żeby ogarnąć to najlepiej trochę potryskać tym lakierem bo tekst pisany to jedno a tutaj potrzeba doświadczenia i nie ma zmiłuj.

Przykładowa aplikacja lakieru Urethane Kandy Cobalt Blue na grafitowej bazie BC03:
1. Dajemy podkład - nie za jasny żeby BC03 dał radę go pokryć w 3 warstwach a nie 300
2. Na to wsponniany grafitowy metalik BC03 (nie polecam innych, gdyż metaliki innych producentów są po prostu bidne przy HOK i stracimy trochę efektu. Ale jak ktoś chce przyoszczędzić na bazie to oczywiście można..
Tak wiec 3 warstwy grafitu
3. Na to dajemy cieniutkie, równiusieńkie 6 warstw lakieru UK (zmieszany 2:1:1 z catalystem KU100 i reducerem). Malujemy samochód PO CAŁOŚCI!! Nie widziałem kozaka co po elemencie pomalował urethanowe kandy i wyszło mu równo. A jak wyszło to cudem lub fartem ;) Pierwsze 2 warstwy prawie nie kryją - tyle co koloryzują. Dalej jest już lepiej. Na początku pewne chmurki widać ale kładąc równiutko po całości w końcu lakier się wyrównuje. Tutaj uczulam - naprawdę pewną rękę trzeba mieć. Minimalne drgnięcie łapą, zmiana odległosci tryskania, zmiana ciśnienia zmienia nam odcień koloru! Zobaczcie na YT jak Kosmoski maluje furę lakierem UK - pracuje jak robot. I tak to trzeba robić.
4. Jak lakierek sobie troszke podeschnie normalnie kładziemy klar. Tutaj też polecę UC35 lub UFC35, który jest potwornie błyszczący i konkurencje (te produkty, które widziałem) bije na głowę - ale również ceną dlatego dla dusigroszy piszę - można użyć innego lakieru bezbarwnego tylko proszę nie mieć do mnie pretensji, ze za słabo się błyszczy :)

Jak ktoś będzie chciał to opiszę jeszcze to jak kłaść brokaty (tj. metal flakesy nie jakieś gówienko do baznokci) pod kandy czy jak robić patternsy (wzory) pod lakierem transparentnym Kandy.
Milego weekendu ;)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-07-2012, 19:08   

Chino napisał/a:
NIe tak. To całkiem inny lakier niż UK House Of Kolor

ja podałem inną możliwość ...
a czy twój kolor w tym przypadku candy jest lepszy tego nie można stwierdzić na podstawie zdjęć... albo tego co napisałeś..
można zrobić testy porównać i tyle ;)
chodzi mi tez o to, że napisałeś, i że reszta to syff ;)

Chino napisał/a:
Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania dot. tych lakierów.
PROJEKTER napisał/a:
pytanie do @Chino ... urethan ? o co tu chodzi ? to po prostu spoiwo pliuretanowe samego lakieru, czy określenie efektu kryształków ( zbliżonych do soli ) w samym efekcie barwy. W jakim znaczeniu użyto tu sformułowania Urethan Kandy ?

więc??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 21-07-2012, 21:10   

PROJEKTER napisał/a:
pytanie ogólne ... Ktoś zna technikę aplikacji tego produktu. Co po kolei na co ?
Z założenia wygląda to na zwyczajny lazur efekt budowany z kilku warstw transparentnej bazy lub lakieru bezbarwnego i brokatu lub ziarna w miedzy-warstwie. Zna ktoś szczegóły choćby z innego systemu ... tak pokrótce ?


Może ja coś dodam od siebie odnośnie candy. Przez jakiś czas pracowałem na systemie mieszalnikowym konwencjonalnym Nexa Autocolor i to właśnie w tym systemie spotkałem się z kolorkami Candy, które zazwyczaj dorabiane były na motocykle. Receptura na taki kolor to zazwyczaj pierwsza warstwa, która była srebrną bazą z najgrubszym ziarnem z niewielkim dodatkiem innych pigmentów. Druga zaś warstwa to barwiony lakier bezbarwny pigmentami wchodzącymi w skład systemu mieszalnikowego według podanej receptury z zastosowaniem lakieru bezbarwnego tego samego producenta co pigmenty do barwienia. Receptura z dobarwianym lakierem bezbarwnym była zawsze tak podana aby po wymieszaniu i zaaplikowaniu takiego lakieru, można było uzyskać zamierzony efekt przy 4-6 warstwach. Zbyt duża ilość pigmentów barwiących w lakierze bezbarwnym powoduje polepszenie krycia a co za tym idzie mniejszą kontrolę nad zmierzonym efektem końcowym. Taki sposób aplikacji (4-6 warstw zazwyczaj) barwionego lakieru bezbarwnego wymaga od lakiernika bardzo dobrych umiejętności w tym co robi i sprzętu z górnej półki, ponieważ każde zawahanie lakiernika podczas lakierowania barwionym lakierem bezbarwnym lub też nierównomierne nakładanie powoduje to , że mamy do czynienia z ciemniejszymi lub też jaśniejszymi plamami na uzyskanej powłoce lakierniczej. Dodam, że system konwencjonalny Autocolor to system z pastami pigmentowymi bardzo mocno skoncentrowanymi i żywicami różnymi dla lakierów jednowarstwowych, solidów i pereł i metlików. Zwracam na to uwagę ponieważ w innych systemach gdzie nie ma żywic pigmenty na podstawie których otrzymujemy solidy, same w sobie są matowe i nie nadają się do barwienia lakierów bezbarwnych, chyba że ktoś chce matowe candy, a druga sprawa trzeba ich dodać zdecydowanie więcej niż w przypadku past aby uzyskać ten sam efekt, tylko nasuwa się wtedy pytanie czy po dobarwieniu takimi pigmentami i w takich ilościach mamy jeszcze do czynienia z lakierem bezbarwnym?

Mając chwilę czasu i osobę do wykonywania natrysków można stworzyć praktycznie dowolny kolor candy, oczywiście robiąc to z głową. Jeżeli na mieszalniku mam kilkadziesiąt różnych pigmentów wyłączając pigmenty o zredukowanej sile krycia to mam tyle samo kolorków candy aplikując te pigmenty do lakieru bezbarwnego oczywiście w odpowiednich proporcjach. Zabawa zaczyna się dopiero wtedy gdy do lakieru bezbarwnego aplikujemy dwa różne pigmenty z tej samej grupy kolorów, lub też zaczynamy eksperymentować z pierwszą warstwą, modyfikując ją lub też stosując złote ziarno, które nie jest dostępne we wszystkich systemach, a można je jeszcze potraktować takim cudem jak kontroler tonu.
Podsumowując, można powiedzieć, że jeżeli ktoś ma głowę na karku, trochę czasu i potrafi bawić się z kolorami, może stworzyć sobie dowolny kolor Candy prosząc na mieszalni o bazę z najgrubszym ziarnem, kilka pigmentów w formie past i o lakier bezbarwny tego samego producenta co pasty pigmentowe.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2012, 21:31   

Urethanowe farby powstają poprzez mieszanie pigmentu z polyurethanami. I tak powstaje wiązanie, o którym wspomniał Projekter. Wszystkie urethany są błyszczące (tzw. sei-gloss z angielska ;) ). Takie wiązanie cząsteczek i lekki połysk nadaje dość wyjątkowych i "specyficznych" refleksów lakierowi.

Bezbarwne lepsze są poly-urethany. Nadają jeszcze większego połysku i są najzwyczajniej w świecie twardsze co ma spore znaczenie przy bezbarwnych. W polurethanie nie mamy wiec pigmentu.

unek, - nie napisałem, ze syf. Po prostu bida. Polo Cocta przy Coca Coli. Żywy odcień, ledwo transparentny i bez głębii. Różnica jest naprawdę gigantyczna. W lakierach kandy tylko ALSA goniła HOK ale i tak odpuścili i nie wgramolili się na ten poziom tylko zajęli się jeszcze bardziej dziwaczymi lakierami.

Tutaj dla zainteresowanych. PDF z tym jak mieszać, jak malować itd itp (UK)

http://houseofkolor.com/P...sh/UK_KANDY.pdf

edit

Kolega co wyżej mnie ubiegł bardzo ładnie napisał. Tylko teraz niech ktoś znajdzie pigment, który dorówna temu z HOK i bazę aż tak gruboziarnistą ;) I tu mamy różnicę .... m.in
Ok ok już mi się nie chce na siłę wciskać wam, ze HOKi są po prostu ładniejsze i głębsze. Musicie wypróować. Na mojej stronie jest kontakt do mieszalni (w kontakt i współpraca). Weźcie od nich po 100ml bazy metalicznej, po 100ml jakiegoś kandy do tego 100ml UFC35 i wszystkich potrzebnych dodatków. Wydatek żaden a chyba warto się przekonać z czym to się je i jak to wygląda :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-07-2012, 14:00   

Podsumuję to od siebie tak. Doskonała promocja produktów HOK. Profesjonalnie i od strony która może zafascynować nie jednego lakiernika. W porównaniu z amatorskim wejście i brakiem technicznej informacji np w wykonaniu kolegi @Polykar na temat jego produktów ... to za tą serię tematów o Cady i HOK wielkie uznanie Arturze.

Nabieram przekonania, że produkty HOK zajmą swoje miejsce na rynku lakiernictwa dekoracyjnego i będą konkurować o klienta ze średniej i wyższej półki wymagań jakościowych stawianych takim materiałom.

Co do techniki lakierowania zwanej potocznie "cukierkami" :) w zasadzie celniej by było "landrynkami" ... to moje wnioski są takie jak napisał Tofik :

tofik napisał/a:
Podsumowując, można powiedzieć, że jeżeli ktoś ma głowę na karku, trochę czasu i potrafi bawić się z kolorami, może stworzyć sobie dowolny kolor Candy prosząc na mieszalni o bazę z najgrubszym ziarnem, kilka pigmentów w formie past i o lakier bezbarwny tego samego producenta co pasty pigmentowe.


oczywiście z poszanowaniem tego że w niektórych systemach te możliwości są większe a w innych ograniczone. Tu bardzo możliwe że HOK akurat jest na te afekty ukierunkowany i w tym przoduje .... Fajnie bo inaczej był by to kolejny zwykły system mieszalnikowy.

Przyznam z lekkim zakłopotaniem, że marketingowy opis tej technologi prowadzony na obu forach był ( jest ) przygotowany na tyle dobrze i ciekawie, że aż myślałem przez chwilę że mam tu do czynienia z nowym systemem, czy technologią której nie znam i nigdy nie widziałem. W miarę dostępności do szczegółów czar prysł ... Cóż technologia dość stara i znana ... kiedyś infantylna dla branży samochodowej. Dziś może nadszedł jest czas. Jej wielkie chwile.

Temat fajny i dobrze przygotowany ( biorę tu pod uwagę opisy na obu forach ) co niektórzy koledzy uscherzy - doskonale w nim zorientowani. :brawo:

... ale oczywiście piszcie. Choć nie ma już tajemnic to dalej może być bardzo ciekawe. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2012, 14:58   

Mówisz, ze doskonała promocja? Ciesze sie. Nie taki był zamiar ale skoro tak wyszło .. Może wzięło sie to zwyczajnie z tego, że zakochałem się w tych lakierach i z uporem maniaka wręcz fetyszysty opowiadam o nich. Sam się muszę jeszcze bardzo dużo nauczyć...


PROJEKTER napisał/a:

Nabieram przekonania, że produkty HOK zajmą swoje miejsce na rynku lakiernictwa dekoracyjnego i będą konkurować o klienta ze średniej i wyższej półki wymagań jakościowych stawianych takim materiałom.


Chyba już czas na to. Rynek jest strasznie biedny ale myśle, że już klienci powoli zaczynają być gotowi na tego typu lakiery.

PROJEKTER napisał/a:
Przyznam z lekkim zakłopotaniem, że marketingowy opis tej technologi prowadzony na obu forach był ( jest ) przygotowany na tyle dobrze i ciekawie, że aż myślałem przez chwilę że mam tu do czynienia z nowym systemem, czy technologią której nie znam i nigdy nie widziałem. W miarę dostępności do szczegółów czar prysł ... Cóż technologia dość stara i znana ... kiedyś infantylna dla branży samochodowej. Dziś może nadszedł jest czas. Jej wielkie chwile.


A widzisz. To jest technologia stara jak świat. Kiedy powstał custom painting wtedy powstało House Of Kolor (lub w odwrotnej kolejnosci). Transparentne lakiery Kandy z HOK są w tej firmie od samego początku - i to też nadaje klimatu tym lakierom. Taka swoista klasyka i historia. Za to też kocham HOKi ;)
I w pełni zgodze się ze złowami, ze "skoro firma się w tym specjalizuje..". TO jest właśnie kolejny powód dlaczego HOK ma tak niepowtarzalne kandy, kameleony i perły. To właśnie nie mają być zwykłe lakiery.

Zapraszam również na forum www.custom-shop.pl tam możemy klepać do woli o tych lakierach i nie tylko. Forum świeżutkie wiec nic tam jeszcze nie ma konkretnego.
I naprawdę zachęcam do wypróbowania Hok'ów. Nikt nie zbiednieje jak weźmie trochę próbek a dla własnej frajdy warto. Jak by ktoś chciał urządzić fajny test tych lakierów to chętnie coś udostępnie. Byle było obiektywnie i z jajem :)

Lakiery to i tak tylko jedna z gałęzi, na które się wgramoliłem. Ogólnie chciał bym rozbujać nurt lowrider/custom w tym kraju. A że na świecie na Low'y i customy uzywa się głównie HOKów tak wiec i mi w łapę wpadło wyłączne dystrybutorstwo
Pzdr
A.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 23-07-2012, 23:10   

a mam pytanie odnośnie cosmic krome . jaką wydajność ma te niecałe 300ml ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2012, 00:20   

Deca-Durabolin napisał/a:
jaką wydajność ma te niecałe 300ml ?

4 alu felgi po wierzchu tym zrobisz.
To już gotowa bardzo rzadka i miałka baza o kryciu zajebistym.

Jeśli chodzi o technologię aplikacji nie będę się wcinał Arturowi, chociaż jestem ciekaw jaką proponuje dla tej bazy?

Pistolet, dysza, ciśnienie, ilość materiału ustawiona na pistolecie.
To co zwykle jest napisane w karcie technicznej produktu.
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-07-2012, 21:10   

Nie jestem lakiernikiem wiec aż tak wymądrzać się nie chcę. Najlepiej będzie jak dam PDFa zmotanego przez producenta:

http://houseofkolor.com/P...sh/MC_Krome.pdf

TU jest wszystko napisane.
W praktyce klient pomalował 5 felg 16 i mu starczyło tak akurat (po wierzchu. Nie wiem jaki model ale wiadomo jak to z felgami - czym większe prześwity tym więcej towaru w powietrze).

Tryskaliśmy to też u mnie ale hmm nie wiele powiem na ten temat. Wolałem żeby robił to mój kolega - bardzo dobry lakiernik bo po co miała mi ręka zadrżeć. Pistolet SATA (nie pamiętam modelu), dysza 1,3. CIśnienia nie pamiętam, 1 cienka warstwa - naprawdę cienka.
ALe Kosmic Krome to już nie Kandy więc zeszliśmy z tematu :)

Taka fotka House Of Kolor na (dosłownie) House Of Kolor. Niestety nie dorobiłem sie stosownego aparatu wiec lakier wygląda .. całkiem normalnie.


_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-07-2012, 23:34   

@Chino ... musisz złapać to zdjęcie lewym klawiszem myszki z prawej strony na środku i troszkę rozciągnąć ... bo masz teraz za krótką tą lawetę i nie mieści ci się ten zielony pożeracz benzyny :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2012, 07:25   

Jak się nie mieści? Wszystkie koła na na jeździe? Noo wiec mieści się :D
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 25-07-2012, 12:18   

fakt Robert, Artur baaardzo profesjonalnie podeszedł do "promocji" ... wynika to chyba z jego passsji...zna produkt jak własna kieszeń jak to mówia i strasznie cieżko go jakimkolwiek pytaniem zaskoczyć...zauważyłem to juz duuuzo wcześniej jak malowaliśmy lawete... każdy szczegół,jak co powstaje itp...on wie wszystko :D moze jesli chodzi o dokładną aplikacje to ma drobne braczki, ale przecież lakiernikiem nie jest i nie maluje tym na codzień... ale jak na dystrybutora to itak jestem w szoku :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-07-2012, 16:34   

ojj gugun, ty masz jakieś profity za te lokowanie produktu?? :D
najpierw polikar czy ja to się piesz teraz lakiery od chino
hymm ciekawe co bedzie następne.. ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2012, 17:06   

No ba. Umówiliśmy się z Damianem. Od pochwały dostaje 99zł + vat ;)
Oj Unek Unek.
Na mnie się Panowie nie zawiedziecie bo ja nie zarabiam na tych lakierach tylko się nimi pasjonuję. A uchylę rąbka tajemnicy i powiem - coś się szykuje dla forumowiczów. Ale na razie tyle. ćśśś
p.s. ale na dystrybucji HOKów na Europę można tylko wieszać psy. Jeszcze trochę i pofatyguje się do Stanów bo to co sie tutaj dzieje z terminami i dostępnymi materiałami to jakieś jaja są.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-07-2012, 18:01   

Chino,
to był żarcik ;)
Chino napisał/a:
A uchylę rąbka tajemnicy i powiem - coś się szykuje dla forumowiczów. Ale na razie tyle. ćśśś

to czekamy :D

ps ja chce 2 litry chromu ;] jeżeli będe w grupie wybrańców hehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2012, 18:12   

Wiem, domyśliłem się. Też zazartowałem przecież. :)
unek napisał/a:
ps ja chce 2 litry chromu ;] jeżeli będe w grupie wybrańców hehe


Hehe to nie do końca tak. Najpierw muszę wyśrubować sprzedaż żeby takie nagrody fundować. A HOK to towar mega niszowy..
2l chromu to kasa rzędu 3700zł. Ale taką ilością wymalujesz jeden wielki samochód na luzie albo dwa mniejsze (po całości). To bardzo wydajny lakierek.
Gdzie założyc temat o lakierach House Of Kolor? Bo tutaj w temacie lakieru Candy (a takiego nie oferujemy :P ) sporo OT już naklepaliśmy.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-07-2012, 18:23   

Chino napisał/a:
Ale taką ilością wymalujesz jeden wielki samochód na luzie albo dwa mniejsze (po całości).

miałbym chociaż motywację aby swojego padalca polakierować :D
Chino napisał/a:
Gdzie założyc temat o lakierach House Of Kolor?

http://lakiernik.info.pl/viewforum.php?f=41
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2012, 19:40   

Hmm ale ja pytałem bardziej o taki ogólny temat. Tak jak tu zaczęliśmy gadać o kandy, krome, brokatach czy Long Glo. Żeby był sobie taki temacik ogólny dot. HOK. Nie test, nie konkurs.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-07-2012, 20:36   

Chino,
po to własnie jest tamten dział ;) co podałem.... można też poprostu założyć go tutaj http://lakiernik.info.pl/viewforum.php?f=6
mogę poskładać z tych postów co są tutaj i wstawić nowy temat...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stomek
Wymiatacz


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 155
Punkty: 4/1
Skąd: Gryfino
Wysłany: 27-08-2012, 15:28   

Chino napisał/a:


3. Na to dajemy cieniutkie, równiusieńkie 6 warstw lakieru UK (zmieszany 2:1:1 z catalystem KU100 i reducerem). Malujemy samochód PO CAŁOŚCI!! Nie widziałem kozaka co po elemencie pomalował urethanowe kandy i wyszło mu równo. A jak wyszło to cudem lub fartem ;)


tofik napisał/a:


Mając chwilę czasu i osobę do wykonywania natrysków można stworzyć praktycznie dowolny kolor candy, oczywiście robiąc to z głową. Jeżeli na mieszalniku mam kilkadziesiąt różnych pigmentów wyłączając pigmenty o zredukowanej sile krycia to mam tyle samo kolorków candy aplikując te pigmenty do lakieru bezbarwnego oczywiście w odpowiednich proporcjach. Zabawa zaczyna się dopiero wtedy gdy do lakieru bezbarwnego aplikujemy dwa różne pigmenty z tej samej grupy kolorów, lub też zaczynamy eksperymentować z pierwszą warstwą, modyfikując ją lub też stosując złote ziarno, które nie jest dostępne we wszystkich systemach, a można je jeszcze potraktować takim cudem jak kontroler tonu.
Podsumowując, można powiedzieć, że jeżeli ktoś ma głowę na karku, trochę czasu i potrafi bawić się z kolorami, może stworzyć sobie dowolny kolor Candy prosząc na mieszalni o bazę z najgrubszym ziarnem, kilka pigmentów w formie past i o lakier bezbarwny tego samego producenta co pasty pigmentowe.


Mialem kiedys do pomalowania czesciowke w Audi LOB3 (purpurrot). W mieszalniach oczywiscie ostrzezenie o malowaniu calosciowym. Na pierwsza czerwona baze kladziesz druga transparentna z domieszka fioletowego i jakiejs perly. Problem polega na tym, aby druga warstwa dojsc do zblizonego efektu purpury co juz byla na aucie. Przygotowane auto okleilem dwa razy- jak zwykle i blotniki do przejsc dodatkowo. Maska w pierwsza warstwe i potem kolejno natryski drugiej warstwy i podgladanie jak to sie ma do blotnikow. Gdy juz bylo blisko, rozkleilem blotniki , jedna cieka przypruszona po calosci z blotnikami i klar. Zderzak na stojaku analogicznie do maski w tym samym czasie.Jest to troche klopotliwe , ale jednak mozliwe do wykonania jesli masz czas i checi do zabawy, a szczegolnie jak znasz mniej wiecej materialy i proces technologiczny. Moge sie zalozyc, ze twoj lakiernik odwazy sie polakierowac czesciowo Caddy'ego po tym jak go sam malowal, zna materialy i tlo jakie poszlo.

Jak Tofik napisal sa mieszalniki gdzie masz skoncentrowane pigmenty i dodajesz po tym zywice zaleznie czy ma to byc baza czy akryl. Znam przynajmniej dwa , a w sumie juz z Autokolorem 3 , gdzie tak mozna zrobic. Tak samo , sie tyczy tla, bo mozesz wziac najwieksze obrobione ziarno aluminiowe z mieszalnika i tak je napylic, ze 2 wartwy klaru nie beda chcialy zakryc sterczacych ziaren, Jesli do tego dodasz pasty matujace optycznie podnoszace kolor, po czym zaklarujesz to intercoatem to znow poglebiasz kolor. Takie sa moje skromne doswiadczenia z zabawa w efekty.
Wszystko zalezy od checi i wolnego czasu , aby osiagnac efekt zblizony do HOK. Bo najprawdopodobniej oni kasuja za mnostwo poswieconego czasu , aby stworzyc te kombinacje i wyspecjalizowac sie w tej konkretnej dziedzinie.
Z ciekawosci chyba sie skusze na zestaw probny HOKa i pokombinuje w wolnym czasie z resztkami mojego miszalnika, czy mozna efektami zblizyc je do siebie.

LOB3_1.JPG
Plik ściągnięto 758 raz(y) 144,68 KB

LOB3_2.JPG
Plik ściągnięto 811 raz(y) 145,53 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2012, 14:30   

stomek napisał/a:
Moge sie zalozyc, ze twoj lakiernik odwazy sie polakierowac czesciowo Caddy'ego po tym jak go sam malowal, zna materialy i tlo jakie poszlo.

Wszystko zalezy od checi i wolnego czasu , aby osiagnac efekt zblizony do HOK. Bo najprawdopodobniej oni kasuja za mnostwo poswieconego czasu , aby stworzyc te kombinacje i wyspecjalizowac sie w tej konkretnej dziedzinie.
Z ciekawosci chyba sie skusze na zestaw probny HOKa i pokombinuje w wolnym czasie z resztkami mojego miszalnika, czy mozna efektami zblizyc je do siebie.


Hej
Caddyego mój lakiernik odmaluje tak samo albo z niezauważalna róznicą - specjalnie po to użyłem lakieru KBC.
Ale przy Urethanie nie jest to możliwe. Lakier UK jest tak transparentny, jego odcień jest tak zmienny, ze drganie lub najmniejsza zmiana odległosci pistoletu od powierzchni malowanej zmienia tak kolor, ze efekt finalny będzie sie zdecydowanie różnił na poszzcególnych elementach. Do tego dojdzie jedna kropla reducera wiecej, minimalnie inne cisnienie i już mamy kwiatki. Dlatego żeby malować urethan kandy trzeba mieć wprawna rękę, sporo cierpliwości i doswiadczenia. Tego lakieru nie można malować elementami i już.
KBC jak najbatdziej.

Odnośnie zblizania się do efektu HOK. Hmm nikt nigdy ich nie dogonił wiec nie bedzie to takie proste co nei zmienia faktu, ze podobny odcień można uzyskać. Oczywiście. Ale dziesiatki lat doświadczeń skupionych pod tym kątem, najlepsze, najdroższe pigmenty jednak robia swoje.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stomek
Wymiatacz


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 155
Punkty: 4/1
Skąd: Gryfino
Wysłany: 12-01-2013, 12:39   

A powiedz mi jak w praktyce wyglada lakierowanie calosciowki jesli chodzi o wneki. Trzeba jakos specjanie oklejac zewnatrz auta, aby nie polecialo i nie zmienilo w sposob przypadkowy odcienia na zewnatrz?? jak to robiliscie w Caddym, masz moze jakies fotki??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-01-2013, 12:55   

Caddy jest pomalowany w KBC - to nei jest aż tak transparentny lakier jak Urethan.
Ale wyszło mniej wiecej tak, ze Krzysiek najpierw pomalował felce, wnęki etc. Później pozamykaliśmy drzwi, klapy i już calaka z zewnątrz malowaliśmy. Pewnie nie da się uniknać jakieś minimalnej różnicy odcienia - ale też nie da sie zauwazyć różnicy między felcem a zewnętrznym poszyciem.
Wszystko kwestia wprawy, dokłądnego doboru ciśnienia i odległosci tryskania.

Kandy nie jest taki straszny jak sie wszystkim wydaje ale jest bardzo wymagający. Dla efektu warto :)

FOtki w odpowiedniej kolejnosci. Tlyko bez przednich błotników malowaliśmy bo nie dało się siegnąć na srodek maski bez tykania mokrego błotnika :D Mimo iż błotniki, wewnętrzne nadkola były malowane oddzielnie to nie widać różnicy odcienia. Ale jak już wspomnialem - KBC a nie UK





_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stomek
Wymiatacz


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 155
Punkty: 4/1
Skąd: Gryfino
Wysłany: 13-01-2013, 16:36   

Chino napisał/a:

Tlyko bez przednich błotników malowaliśmy bo nie dało się siegnąć na srodek maski bez tykania mokrego błotnika :D Mimo iż błotniki, wewnętrzne nadkola były malowane oddzielnie to nie widać różnicy odcienia. Ale jak już wspomnialem - KBC a nie UK


Chyba bym wolal maske na stojaku niz blotniki. zawsze to jeden element zamiast dwoch oddzielnie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-01-2013, 12:01   

Candy bazowe czy koncentrat w klarze,blenderze?..słabo się w tym temacie orientuję,chociaż candy bazowym lakierowałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 28-01-2013, 12:29   

Myślę że w bazie. KandyBasecoat, jak u Chino na Caddym :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 28-01-2013, 12:39   

w tym wypadku to UK -Urethane Kandy
,miesza się w proporcjach 2:1:1 (2 części Kandy, 1 część Reducera, 1 część Katalysta KU100)

mieszanina tworzy bardzo przeźroczystą powłokę , i w zależności od tła ( czyli bazy ) uzyskuje sie jaśniejsze albo ciemniejsze odcienie .

myślę że Artek z HouseofKolor szerzej opisze temat .
_________________
RR Customs oklejanie samochodów przyciemnianie szyb

www.facebook.com/rrcustomspl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-01-2013, 12:40   

Cześć

No właśnie to nie jest chyba KBC. Prawda Rafał?
To chyba UK05 na srebrnym BC02 jest wiec to prawdziwe Urethanowe Kandy.
Kandy bazowe - jak KBC nigdy nie jest prawdziwym kandy.
Prawdziwe kandy to ta transparentna zmora w technologii urethanowej.

Niestety tak jest - fotki nie oddadzą efektu nigdy ale i tak nieźle wyszlo Ci obstrykanie tego. Trochę słabe swiatło bo mogłes jeszcze wyciągnąć z fotek ten mieniacy sie pod Kandy metalik :)

Z tym bezbarwnym pod Kandy nie jest do końca tak. Wcale nie trzeba go tam kłaść. Chyba, że ktoś ma zachciankę lub tak czuje się pewniej - to jasne.
Ciesze się, ze Rafał napisał, ze wcale nie jest to tak straszny lakier jak ludziska mówią - tym bardziej, ze połozenie UK na rurkach jest technicznie trudne - pamietajmy jak równo trzeba to wylać.

[ Dodano: 28-01-2013, 13:28 ]
Pellek - można na setki i na 50tki :) Nie u mnie bo mi nie wypada tego dzielić.
Ale na mojej stronie w zakładce kontakt i współpraca jest bannerek z samochodem "Auto Kolor". To mieszalnia z Grodziska Maz. która z nami współpracuje i bierze od nas lakiery.
Wyślą Ci za pobraniem dowolną ilość.

oczywiscie przy pełnych puchach zapraszam do mnie. Zawsze towar z pierwszej ręki, nigdy nie otwierany a i o rabacik można się zahaczyć :)
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 28-01-2013, 15:01   

Aha,więc spiowo to klar uretanowy,bo przecież sam w sobie może stanowić powłokę końcową.
No,w takim razie szacunek.Na pewno aplikacja jednak trudniejsza niż candy bazowym-KBC,o ile doże pojąłem :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-01-2013, 17:42   

No-limit napisał/a:
Aha,więc spiowo to klar uretanowy,bo przecież sam w sobie może stanowić powłokę końcową.

Nie jesem pewny czy dobrze zrozumiałem to zdanie ... Moze sprostujmy żeby ludzi w błąd nie wprowadzać.

Nakładanie oczywiście, ze trudniejsze od KBC - bo KBC kładzie sie jak zwykła perłę bazową :)
UK jest bardziej transparentny i trzeba byc dokładniejszym i mieć dobry sprzęt. Ale spokojnie - amerykanie radzą sobię z UK a wiadomo jak oni malują. Pod domem, owijają altankę folią i tryskają na dzika :)
p.s. nawet nie widziałem, ze przy poprzednim poście Car Painter mnie uprzedzil i napisał, ze to UK :) No to dobrze obstawiałem
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 29-01-2013, 09:26   

Chino napisał/a:
UK jest bardziej transparentny

Zatem bardziej "czysty" od KBC?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Chino
Maniak forum



Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 552
Punkty: 5/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-01-2013, 11:19   

Z wyrażenia "bardziej czysty" również moze wyjsć grupa zbędnych niedomówień.

UK kryje dużo słabiej od KBC. Przez co można fajnie kłaść brokaty, wzory, patternsy pod niego .. i uzyskamy też znacznie większa głębie lakieru.
Sprawa wygląda więc tak:
KBC łatwiej się kładzie, idzie go mniej. Ma naprawde piękne i niepowtarzalne kolory i dośc ciekawy, nietypowy efekt załamywania się koloru (przejscia z jasnego w ciemny w zależnosci od swiatła).
UK - trzeba być ciut dokładniejszym przy nakładaniu, kolor i odcień również niesamowity a nawet jeszcze bardziej. Jeszcze mocniejsze załamania i znacznie większa głębia koloru i samej powłoki.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkiełkowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne