lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw do drobnych napraw lakierniczych
Autor Wiadomość
xsm4me
Użytkownik
amator


Wiek: 39
Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: UK
Wysłany: 24-05-2016, 18:17   Zestaw do drobnych napraw lakierniczych

Witajcie,
Potrzebuję pomocy.
Mam nadzieję, że nie dostanę po uszach, lekcje odrabiam, aczkolwiek mogłem coś przeoczyć ;)
Chciałbym amatorsko sam zająć się swoim autkiem. W grę wchodzi max lakierowanie pojedynczych elementów w całości, na pewno nie całego auta.

Może najpierw moje rozumowanie pojęcia "amatorsko" (bo naczytałem się już tu sporo o tym)
Nie chodzi mi o cenę narzędzi tylko własną satysfakcję z pracy/efektu końcowego.

Jestem bardzo ograniczony miejscem, niestety nie mieszkam w Polsce, wiele osób nie zrozumie może, ale wielu zrozumie, że nie stać mnie na kompresor większy niż 50L, nie chodzi o finanse tylko o miejsce, po prostu nie ma takiej opcji by udało mi się upchać.

Na co się zdecydowałem to:
- Kompresor Maktek sky50v2
- pistolet SATA minijet 4400 HVLP 1.2SR
Naczytałem się sporo by podjąć decyzję, chciałbym skonsultować tylko, czy to trafny wybór w moim przypadku, czy jest coś lepszego o czym nie wiem? (naprawdę więcej niż 50L nie zmieszczę) I rozumiem że absolutne minimum to 100L ale wychodzę z założenia, że jak spray'em robiłem i było dobrze, to kompresorem 50L gorzej nie będzie w moim wykonaniu.

Zdaję sobie sprawę, że do zestawu brakuje mi jeszcze element do odsączania wody, oleju, wybór szlifierki oscylacyjnej, itp itd... ale o tym dopiero czytam, więc jeszcze nie pytam.

doświadczenie: prawie żadne: no ale:
z 17lat temu zbiornik motoroweru lakierowałem, spodobało mi się, bez wiedzy, bez internetu z zielonego zrobił się niebieski, byłem bardzo zadowolony z efektów robiąc spray'ami, wyszły 2 zacieki, ale co tam spodobało mi się jak na 1wszy raz. A z czasów obecnych rok temu obudowa lusterka w aucie puszką spray pod kolor robiłęm, obudowę kupiłem innego koloru (najtańsza) trochę pracy i była koloru auta, brak zacieków, kolor prawie identyczny (spray) trzeba było się przyjrzeć żeby zobaczyć, że wyszedł ciemniejszy. Czas przyszedł na zderzak, zdecydowałem teraz zrobić to porządniej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne