lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DLACZEGO KOLOR NIE PASUJE ?! KOLORYMETRIA.
Autor Wiadomość
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 15-03-2012, 21:09   DLACZEGO KOLOR NIE PASUJE ?! KOLORYMETRIA.

Witam. Jako że byłem na szkoleniu na temat kolorystyki chętnie podzielę się wiedzą jaką zdobyłem.
Nie mówię, że jestem już alfa i omega tylko chcę podzielić się ciekawostkami z forum, z którego dowiedziałem się bardzo dużo ... więc... czemu by tu coś nie dołożyć :)
A konkretniej:

DLACZEGO KOLOR NIE PASUJE ! ?

1.Szarości widmowe,
2.Wpływa techniki natrysku na kolory niesolidowe,
3.Wpływ otoczenia na kolor,
4.Różnice pomiędzy autami fabrycznymi.




1. SZAROŚCI WIDMOWE.



Nie będę pisał definicji.
Szarość widmowa jest to odcień tła jaki należy zastosować pod dany kolor bazowy.

Dlaczego nie powinno się stosować jednego koloru podkładu pod wszystkie kolory oraz jak wpływa tło na kolor docelowy?

Na początek przedstawiam kolor który bardzo dobrze oddaje to co może zrobić błędnie dobrany odcień podkładu.

ALFA ROMEO 414 AZZURO NUVOLA

Jest to kolor mający w recepturze bardzo dużo perły.

Próbki natryskiwane są w tej samej ilości warstw, w tej samej technologii oraz w jednoczesnym czasie.

[ Dodano: 15-03-2012, 21:29 ]
[ Dodano: 15-03-2012, 21:12 ]
Ciąg dalszy

[ Dodano: 15-03-2012, 21:20 ]
2.Wpływ techniki natrysku na kolory niesolidowe.

JAŚNIEJSZY ----- METODA ----- CIEMNIEJSZY


Mniejszy ----- Dopływ lakieru ----- Większy

Większe ----- Cisnienie powietrza ----- mniejsze

Szrsza ----- szerokość strumienia ----- Węższa

Większa ----- Odległość pistoletu ----- Mniejsza

Szybsza ----- Szybkość przejścia ----- Wolniejsza

Dłuższy ----- Czas oodparowania ----- Krótszy

Za dużo ----- Proporcje rozcieńczania ----- Za mało

Szybki ----- Typ rozcienczalnika ----- Wolny

[/center]

[ Dodano: 15-03-2012, 21:32 ]
3.Wpływ otoczenia na kolor,

JAŚNIEJSZY ----- OTOCZENIE ----- CIEMNIEJSZY
Cieplej ----- Temperatura ----- Chłodniej
Niska ----- Wilgotność ----- Wysoka
Większy ----- Ruch powietrza ----- Mniejszy

[ Dodano: 15-03-2012, 21:38 ]
4.Różnice pomiędzy autami fabrycznymi.

- Różni dostawcy barwników do peoducentów,
- Różne sposoby lakierowania w różnych zakładach,
- Różnice występujące w trakcie lakierowania,
- Przestoje i opóźnienia na liniach montażowych,
- Wydłużone czasy wygrzewania,
- Lakierowania ręczne,
- Liczba nakładanych warstw może być różna w różnych fabrykach.

DSCN1265.JPG
Plik ściągnięto 923 raz(y) 103,09 KB

DSCN1261.JPG
Plik ściągnięto 771 raz(y) 100,06 KB

DSCN1277.JPG
Plik ściągnięto 818 raz(y) 82,02 KB

DSCN1281.JPG
Plik ściągnięto 752 raz(y) 107,15 KB

DSCN1283.JPG
Plik ściągnięto 669 raz(y) 98,24 KB

DSCN1263.JPG
Plik ściągnięto 898 raz(y) 112,87 KB

_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Ostatnio zmieniony przez madmax 15-03-2012, 22:01, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 16-03-2012, 07:34   

Deca-Durabolin napisał/a:
Dlaczego nie powinno się stosować jednego koloru podkładu pod wszystkie kolory oraz jak wpływa tło na kolor docelowy?

tu trzeba dodać ,że zalezy jaki system przyjmiemy ;) juz pisałem o tym wczesniej...
Deca-Durabolin napisał/a:
2.Wpływa techniki natrysku na kolory niesolidowe,
3.Wpływ otoczenia na kolor,

nooo i włansie pod tym względem garaż nie popisze siee...
do takich zabiegów potrzebna jest komora i odpowiedni pistolet... :angry:
wszystkie fiszki są w takich warunkach robione ...
Deca-Durabolin napisał/a:
4.Różnice pomiędzy autami fabrycznymi.

a otym mozna już książke napisać...na forum jest tegoo ojjj dużo :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 17-03-2012, 00:24   

Deca-Durabolin napisał/a:
Na początek przedstawiam kolor który bardzo dobrze oddaje to co może zrobić błędnie dobrany odcień podkładu.

ALFA ROMEO 414 AZZURO NUVOLA

Jest to kolor mający w recepturze bardzo dużo perły.

Próbki natryskiwane są w tej samej ilości warstw, w tej samej technologii oraz w jednoczesnym czasie.



mam pytanko:
-kolor 414B jest kolorem trojwarstwowym pod ktory stosuje sie odpowiedni kolor gruntujacy a nastepnie warstwe perlowo-metaliczna- na zdjeciu z probkami chyba go zabraklo? no chyba, ze celowo kolor 414B wziety zostal do tego testu bez gruntu?

kolorystyka - moja perelka zawodowa!
pasowalnosc i powtarzalnosc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-03-2012, 08:31   

TeeM napisał/a:
mam pytanko:
-kolor 414B jest kolorem trojwarstwowym pod ktory stosuje sie odpowiedni kolor gruntujacy a nastepnie warstwe perlowo-metaliczna- na zdjeciu z probkami chyba go zabraklo? no chyba, ze celowo kolor 414B wziety zostal do tego testu bez gruntu?


W systemie aquabase plus kolorek 414 nie jest trójwarstwówką. wymagane jest odpowiednie tło widmowe a ilość warstw jak i system natrysku jest ten sam co zawsze.
Z resztą wszystko jest standardowo.

Na próbkach wykonany jest natrysk 2 warstwy + przepyłka.

Mieliśmy tez lekcję dobarwiania na zasadzie zdejmowania pigmentów, rozjaśniania dodając zairna, ściemniania ujmując zaiarna i dobarwianie dodając pigmenty.

Korzystaliśmy także z fajnego urządzenia jakim jest spektrofotometr 5 punktowy. większość ma 3 punktowy.

na 10 próbek jakie zrobiliśmy wstrzelił się w kolor na wszystkie 10 można powiedzieć na ostro ale zawsze się cieniuje.
Wymagana jest przy pomiarze odpowienia temperatura elementu i bardzo ważny jest idealna powłoka obiektu do pomiary.
Myślę, że spektrofotometr z pewnością w przyszłości jak i teraz zastąpi kolorboxy a nawet je wykluczy.

TeeM napisał/a:
kolorystyka - moja perelka zawodowa!
pasowalnosc i powtarzalnosc.


Ty zapewne dobrze się na tym znasz ja posiadam jak narazie minimum podstawy. Jedynie to co na szkoleniu i na własnej skórze.
Dzielę się bo chociażby w ten sposób utrwalam sobie informacje ale może i inni coś sie dowiedzą.

każdy czyta o tych szarościach itd a i tak większość jedzie podkładem takim jaki ma.
A potem problemy.
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 17-03-2012, 11:03   

dokładnie,podstawą chyba jest głównie odpowiednia szarość z tego co ja zauważylem...to chyba najbardziej wplywa na pasowność koloru..przyznam sie że jeszcze rok temu dobry to stosowałem 3 kolory podkladu,lub tez sam ukreciłem coś pod kolor a aktualnie sie nie.... jade do mieszalni i biore kolor+ vs/a z zaznaczeniem że nie ma byc na oko tylko oryginal dedykowany pod kolor i od tego czasu nie mam wiekszych problemów nawet z jasniejszymi kolorami...mimo że czasem mnie kolor vs/a zadziwia bo ostatnio pod bordowy zrobili mi vs 3 bodajrze z duponta gdzie wydawal mi sie za jasny ale zrobilem tak jak dali o strzałeczka na ostro :) ale zauważyłem ze względem auta w puszce był ciemniejszy kolor o wiele i moze dlatego..nie mam pojecia ale wyszło ladnie z tym że po każdej warstwie odcien sie zmieniał i rozklejałem kawałek sąsiedniego elementu czy to juz jest to...nawet sobie nie próbuje wyobrazic ile by za ciemny był kolor przy ciemno szarym tle...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-03-2012, 11:06   

Deca-Durabolin napisał/a:
W systemie aquabase plus kolorek 414 nie jest trójwarstwówką
widzisz trzeba był dopiscać ,że na tym systemie robiłeś
Deca-Durabolin napisał/a:
każdy czyta o tych szarościach itd a i tak większość jedzie podkładem takim jaki ma.
A potem problemy.

a ja ci napisze ,że w SH jest jeden szary podkład ciemniejszy i jasniejszy i co teraz..
bedzie błędem jak zrobie według szarsći jaka np wystepuje w dp...
widzisz Deca każdy system ma inna polityke.. ;)
taka samo kolory tu mogą być w perle a w innym systemie bedzie to metalickiem ;)
albo 2 warstwach albo 3 itp....

ps.a jak ktoś używa samych szarości np z DP a lakierów z innej firmyy to już .... :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-03-2012, 12:28   

unek napisał/a:

a ja ci napisze ,że w SH jest jeden szary podkład cimniejszy i jasniejszy i co teraz..

Puki co jest tak jak piszesz, ale poczekaj jeszcze trochę, ;) i SH wprowadzi pełną gamę szarości widmowych...pomimo tego że baza tej nowej generacji cechuje się wysoką siła krycia to istnieje pewna grupa kolorów zaliczana do słabo kryjących które wymagają jednak odpowiedniego tła dla zgodności kolorystycznej nie wspominając już o ekonomii, bo kolorem transparentnym aplikując na niedostosowane tło trzeba jednak przylać warstwę lub dwie więcej ponad ilość warstw jaką przy normalnych kolorach zaleca producent.
unek napisał/a:
bedzie błędem jak zrobie według szarsći jaka np wystepuje w dp...

Jak dla mnie, to błędem jest nakładać bazę o różnych kolorach na jedno szare tło, bez względu na to, co tam SH sobie wymyślił w kwestii szarości widmowej...zresztą moje zdanie na ten temat Łukaszu poznałeś już wcześniej ;)

Cromax Pro ma również potężna siłę krycia bo praktycznie po pierwszej warstwie jest 100% krycie i jednak pomimo tego Du Pont nadal zaleca aplikowanie tego produktu na tło dedykowane dla każdego koloru.

Deca-Durabolin,
Ukłony z mojej strony i punkt oczywiście za zobrazowanie tego procederu związanego z ściśle z kolorystyką mającą podstawę w pasowości koloru na tle szarości widmowej ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 17-03-2012, 12:31   

a ja wam powiem ze lakiernictwo to czarna magia i czlowiek uczy sie fachu cale życie a itak umiera głupim ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-03-2012, 17:31   

jacklack napisał/a:
Puki co jest tak jak piszesz, ale poczekaj jeszcze trochę, i SH wprowadzi pełną gamę szarości widmowych

jak przez tyle lat w konwencji nie było i teraz w HI TECu nie ma to wątpie aby wprowadzili ;)
ale może w nowej wodzie wprowdza ale HI TEC to nowe dziecko SH więc tak szybko to nie będzie ;)
jacklack napisał/a:
to istnieje pewna grupa kolorów zaliczana do słabo kryjących które wymagają jednak odpowiedniego tła dla zgodności kolorystycznej

ale chyba w każdym systemie zdarzają sie takie kolory....w Dp też chyba;]
jacklack napisał/a:
Jak dla mnie, to błędem jest nakładać bazę o różnych kolorach na jedno szare tło, bez względu na to, co tam SH sobie wymyślił w kwestii szarości widmowej...

a dla mnie może nie tyle co błędem jest szarosc widmowa a mieszanie podkładów i własnie cała ta szopka z szarością widmowa...
a w SH w jasny sposób szary podkład i już ;)
ale Jacku każdy co innego lubi ;]

[ Dodano: 17-03-2012, 17:42 ]
jacklack napisał/a:
Cromax Pro ma również potężna siłę krycia bo praktycznie po pierwszej warstwie jest 100% krycie i jednak pomimo tego Du Pont nadal zaleca aplikowanie tego produktu na tło dedykowane dla każdego koloru.

dokładnie maja taka a nie inną polityke ...ale czy to jest tańsza wersja hym :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 17-03-2012, 18:03   

unek napisał/a:
a dla mnie może nie tyle co błędem jest szarosc widmowa a mieszanie podkładów i własnie cała ta szopka z szarością widmowa...
a w SH w jasny sposób szary podkład i już
jo tam pierdu pierdu tak samo ty lakierujesz na sh jak i cala reszta garażowcow...a żeś sie uparl jakbys mial mieszalnik i tylko na tym robił...wiesz czym się robi i jak co kryje....wiec chyba lepiej dać 3 warstwy niż 6 bo nie kosztuje to 10zł/l sorka ale ostatnio jak slysze takie pierdu pierdu to mnie...sie uparleś tego sh jakbys tylko tym robił...a tak apropo podkładu i mieszania to nie o podkład chodzi tylko szarosc widmową... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-03-2012, 18:43   

gugun napisał/a:
jo tam pierdu pierdu tak samo ty lakierujesz na sh jak i cala reszta garażowcow...

nic o mnie nie wiesz!!!
ale rozjasnie ci... całe auta robie na lakierach od giowa ...czasem nawet boki ;)
a reszte aut robie na SH bo tylko ta mieszalnia dorabia mi w miare kolorystycznie...
klar chelengera a to z Dp jest;) ostatnio od giowa 4444 ...
gugun napisał/a:
apropo podkładu i mieszania to nie o podkład chodzi tylko szarosc widmową...

wiem o tym i to jeszcze bardziej mnie wkur.... bo po co 2 razy coś robić ;)
gugun napisał/a:
wiec chyba lepiej dać 3 warstwy niż 6 bo nie kosztuje to 10zł/

dokładnie a SH z tym nie problemu nawet bez tych szarosci :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gugun
uzależniony od forum


Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 343
Punkty: 5/1
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 17-03-2012, 18:52   

unek napisał/a:
bo po co 2 razy coś robić
bo zawsze cosik sie przetrze itp...wiec calość można w jednego vs/a rzucic
unek napisał/a:
nic o mnie nie wiesz!!!

ale ja nie naskakuje spoko,tylko dziwi mnie dlaczego sie tego tak trzymasz jak itak ani ja ani ty tym nie robimy,no moze sporadycznie jak juz sam napisałeś... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-03-2012, 19:24   

gugun napisał/a:
bo zawsze cosik sie przetrze itp...wiec calość można w jednego vs/a rzucic

nawet jak się przetrze to jest 1K i szybszy sposób...i może byc w pistolecie nawet tydz ;)
a tam myjesz 2 razy pistol....
gugun napisał/a:
dlaczego sie tego tak trzymasz jak itak ani ja ani ty tym nie robimy

chłopie ja cały czas robie na SH... zastanów sie całe auta robi się komu :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 17-03-2012, 22:37   

Jeszcze kilka lat temu SH mial pelna game koloryzujacych podkladow. (zolty, czerwony, niebieski, zielony w puszkach litrowych oraz bialy i czarny w 5cio litrowych)
byly fiszki z tecza kolorow podkladow ktore mogles sobie dopasowac do wnek samocodow roznych marek oraz zastosowac jako vs pod lakiery bazowe grupy VAG.(kilkanascie odcieni) oprocz tego byly jeszcze podklado-wypelniacze jasno i ciemno szare. (tez mozna bylo je w roznych proporcjach mieszac co dawalo rozne vs.
choc mieszalnik i opakowania byly z napisem vw to pod spodem byl to SH.

byl to jeden z ciekawszych systemow na jakim pracowalem do tej pory. (nawet byl specjalny dodatek ktory zwiekszal polysk podkladow)

no a teraz prosze SH ma tylko dwa szare podklady do vs'ow
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-03-2012, 22:58   

unek napisał/a:
ale może w nowej wodzie wprowdza ale HI TEC to nowe dziecko SH więc tak szybko to nie będzie ;)

A ile to jest zrobić nową linię wypełniaczy akrylowych, podkładów typowo przeznaczonych do aplikacji m/m, czy gruntów epoksydowych w kolorach jakie mają obecnie te produkty w DP??..wiadomo wszem i wobec że DP przejęło SH więc jaki to problem nakleić na puszkę z produktem DP naklejkę z barwami i logo SH? ;) :)

unek napisał/a:
szarosc widmowa a mieszanie podkładów i własnie cała ta szopka z szarością widmowa...
a w SH w jasny sposób szary podkład i już ;)

Gdzie Ty tu szopkę widzisz??? :) pewnie jeszcze nie miałeś styczności z Sikkensem, tam to są szopki, "500" szarości, a właściwie to nie szarości tylko tła koloryzowane pod kolor nakładanej bazy, ale cóż ...taka ich polityka i wypracowana strategia na krycie

unek napisał/a:
jacklack napisał/a:
Cromax Pro ma również potężna siłę krycia bo praktycznie po pierwszej warstwie jest 100% krycie i jednak pomimo tego Du Pont nadal zaleca aplikowanie tego produktu na tło dedykowane dla każdego koloru.

dokładnie maja taka a nie inną polityke ...ale czy to jest tańsza wersja hym :D


hym???...nad czym tu się zastanawiać?, no chyba że ktoś tu nie widzi różnic ekonomicznych pomiędzy stosowaniem lub nie, dedykowanych szarości widmowych i ilości co za tym idzie nałożonych warstw bazy.
Baza to jeden z najdroższych produktów wchodzących w skład powłoki ochronno-dekoracyjnej, i moim zdaniem powinno się tym produktem odpowiednio gospodarować aby do minimum obniżyć koszty zużycia tego materiału, tak więc skoro producenci podsuwają nam system VS który zdecydowanie służy obniżeniu zużycia bazy, to dlaczego mielibyśmy tego nie wykorzystać?? ...a jeśli ktoś chce za wszelką cenę udowodnić że w SH jednak nie jest potrzebny żaden system VS, to tylko chyba z tego względu aby udowodnić że Permahyd ma największą siłę krycia i wydajność, ale jeśli by tak było, to cały świat systematycznie przeszedłby wyłącznie na materiały SH które wyparłyby z warsztatów wszystkie produkty innych wiodących marek, ale jednak tak nie jest..dlaczego???
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-03-2012, 07:23   

gugun napisał/a:
a ja wam powiem ze lakiernictwo to czarna magia i czlowiek uczy sie fachu cale życie a itak umiera głupim ;)

Dzięki ;)

[ Dodano: 18-03-2012, 07:38 ]
jacklack napisał/a:
... wiadomo wszem i wobec że DP przejęło SH więc jaki to problem nakleić na puszkę z produktem DP naklejkę z barwami i logo SH? ;) :)


Tak dla ścisłości to faktycznie DP przejęło znaki towarowe Spies Hecera i Standoxa, jest jeden zarząd i spójna polityka handlowa, ale transferu technologi raczej tu nie ma. Przejęcie znaku towarowego nie oznacza wcale przejęcia linii produkcyjnych. Gdy jeden koncern samochodowy kupuje drugi z dużą tradycją to bardzo często fabryka nadal jest autonomicznym producentem samochodów z większym lub mniejszym udziałem koncernu. Podobnie jest w tym przypadku i nikomu nie zależy tu na rewolucji. DuPont ma swoich zwolenników ale ma też przeciwników, wprowadzanie wspólnych produktów nie ułatwia wcale pozyskiwania nowych klientów. Jednym podają się brunetki inii wolą brunetki ;)

DuPont podąża własną drogą i nic nie wskazuje na to żeby jakiekolwiek produkty, czy systemy mogły mieć wspólny mianownik. To nie są tak podobne do siebie materiały jak Glasurit i RM i choć wiele osób uważa, że to jedno i to samo. Jednak nawet bazy i lakiery RM różnią się znacząco od systemów Glasuritu choć są robione według tych samych receptur i wytycznych. SH, Standox i Dupont nie mają w swych systemach jak na razie żadnej cechy wspólnej.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-03-2012, 10:30   

Skoro SH uważa, że wystarczy im jedna szarośc podkładu to widocznie tak jest. Przecież chyba nie wprowadzali by swojej technologi na rynek wiedząc że jest do bani i lakiernicy musieli by nakłądać 3 warstwy bazy zamaist 1,5 czy 2 a potem okazywało by się, że kolory wychodzą za ciemne. Skoro to sie sprawdza to dlaczego ma być złe? Konkurencja technologiczna jest bardzo dobrą sprawą i może okazać sie z czasem, że dupont zrezygnuje ze swoich szarości widmowych i wprowadzi jedną na wzór SH ;) Skoro oni ( SH) tak mają i to bardzo dobrze się sprawdza to trzeba ruszyć naszych chemików (DP) żeby również stworzyli podobny produkt ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 18-03-2012, 12:45   

TeeM napisał/a:
Jeszcze kilka lat temu SH mial pelna game koloryzujacych podkladow. (zolty, czerwony, niebieski, zielony w puszkach litrowych oraz bialy i czarny w 5cio litrowych)
byly fiszki z tecza kolorow podkladow ktore mogles sobie dopasowac do wnek samocodow roznych marek oraz zastosowac jako vs pod lakiery bazowe grupy VAG.(kilkanascie odcieni) oprocz tego byly jeszcze podklado-wypelniacze jasno i ciemno szare. (tez mozna bylo je w roznych proporcjach mieszac co dawalo rozne vs.
choc mieszalnik i opakowania byly z napisem vw to pod spodem byl to SH.

byl to jeden z ciekawszych systemow na jakim pracowalem do tej pory. (nawet byl specjalny dodatek ktory zwiekszal polysk podkladow)

no a teraz prosze SH ma tylko dwa szare podklady do vs'ow

ja tam nie jestem expertem z SH a dalej TEEM są te podkłady koloryzujące i tak jak piszesz na wneki.... ;)

jacklack napisał/a:
wiadomo wszem i wobec że DP przejęło SH więc jaki to problem nakleić na puszkę z produktem DP naklejkę z barwami i logo SH?

ale Jacku przecież same wprowadzenie nowej lini produktów musi przejśc szereg badań ..a więc po co wystawiąć nowa linie jak będzie to samoo tylko z inną naklejką :nono:
pozatym można takie info..wrzucać na forumm ;)
a tak z innej bęczki jak sobie wyobrażasz to..przecież badania były prowadzone na szarym podkładzie to jak teraz wprowadzić szarosci widmowe z dp?? przecież to całkiem inne kolory będą...
jacklack napisał/a:
pewnie jeszcze nie miałeś styczności z Sikkensem,

miałem jak jeszcze konwencja była jako sikkens plus..i wtedy można było wsadzić kija w puszke i stał jak w budyniu...
ale potem coś się zje... i juz nie było takich baz ;)
a i w tamtym okresie nawet nie wiedziałem o szarościach widmowych ;] nawet w mieszalni nic nie mówili o tym...
jacklack napisał/a:
hym???...nad czym tu się zastanawiać?, no chyba że ktoś tu nie widzi różnic ekonomicznych pomiędzy stosowaniem lub nie, dedykowanych szarości widmowych i ilości co za tym idzie nałożonych warstw bazy.
Baza to jeden z najdroższych produktów wchodzących w skład powłoki ochronno-dekoracyjnej, i moim zdaniem powinno się tym produktem odpowiednio gospodarować

dokładnie tez tak myśle...ale jak to powiedzieć SH jest zrobine na szarym podkładzie i na tym opiera się nakładnie warstw dekoracyjnych... i tu jest ten plus -skoro starczy 1 albo 2 warstywy (mówie o Hi Tec) to po co jeszcze szarości widmowe...
ale tak jak piszesz inne systemy maja taką polityke i na szarosciach dopiero wychodzi im dany odcień lakieru...
tylko tyle i zobaczy o ile szybciej można naprawiać ...a sam mówiłeś ,że czas najważniejszy ;]


jacklack napisał/a:
Permahyd ma największą siłę krycia i wydajność, ale jeśli by tak było, to cały świat systematycznie przeszedłby wyłącznie na materiały SH które wyparłyby z warsztatów wszystkie produkty innych wiodących marek, ale jednak tak nie jest..dlaczego???

a tu ci chyba ładnie odp PROJECTER :
PROJEKTER napisał/a:
Jednym podają się brunetki inii wolą brunetki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-03-2012, 13:36   

PROJEKTER napisał/a:
Przejęcie znaku towarowego nie oznacza wcale przejęcia linii produkcyjnych.

unek napisał/a:
a więc po co wystawiąć nowa linie jak będzie to samoo tylko z inną naklejką :nono:

Człowiek raz zażartuje i już taka wypowiedz jest traktowana jako prawdziwa, :) DP i SH w podwarstwach bazach czy lakierach to dwa odrębne produkty i każdy z tych produktów wytwarzany przez tych producentów ma odrębną swoistą jakość i charakterystykę, i jeśli SH dojdzie do wniosku że trzeba jednak doposażyć o pełną gamę szarości widmowych swą technologię to na pewno zrobi to na własnych opracowanych przez siebie produktach w swych laboratoriach, to tak celem sprostowania ;)

Cytat:
Skoro SH uważa, że wystarczy im jedna szarośc podkładu to widocznie tak jest

tak oczywiście jest, bo jak na razie mają jeden kolor szarości więc inaczej uważać nie mogą...tylko czy tak jest dobrze??..tak jest dobrze?, bo tak mówi SH?? ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 18-03-2012, 13:54   

jacklack napisał/a:
tak oczywiście jest, bo jak na razie mają jeden kolor szarości więc inaczej uważać nie mogą...tylko czy tak jest dobrze??..tak jest dobrze?, bo tak mówi SH??

skoro mamy być profi ;] i wszystko ma byc jak w kataloguu tech to jest to dobrze ;)
ps. chociaż wyszedłeś z tej :dziura: i w końcu możemy troche postów po wymieniać :welcome: ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 18-03-2012, 22:34   

w kazdej firmie produkujacej chemie do refiniszu sa plusy i minusy, i powiem Wam szczeze, ze jesli macie PELNE wsparcie danej firmy to pracuje sie na ich produktach super!
ale musicie byc przeszkoleni w 100% a to wymaga duzo czsu oraz Waszych pieniazkow!
bo jaka firma zainwestuje w Was skoro nie zarobi na tym?

przeszedlem wiele etapow lakiernictwa i mialem okazje poznac wiele roznych firm produkujacych chemie i powiem Wam ze nie ma co sie upierac ze ta jest nr 1 a ta jest do dupy bo co kilka lat pozycje sie zmieniaja w rankingu THE BEST OF THE BEST....

kazdy system potrzebuje wsparcia technicznego, czasu mu poswieconemu oraz jak i rowniez wyobrazni ludzi go stosujacych (szczegolnie lakiernikow mam na mysli)

sluchac, podpatrywac, wymieniac informacje, praktykawac, byc otwartym na nowosci, miec fun w tym wszystkim i pieniazki na utrzymanie, i do tego wszystkiego miec tez dystans, w jednym slowie - byc elastycznym! -

Chip Fosse tez byl zwyklym chlopakiem! a tu prosze po kilkunastu latach jego ciezkiej pracy sata wypuszcza swoje pistolety z jego nazwiskiem!

tak ze panowie do roboty!!!

Pozdrowko!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-03-2012, 07:16   

TeeM napisał/a:
w kazdej firmie produkujacej chemie do refiniszu sa plusy i minusy, i powiem Wam szczeze, ze jesli macie PELNE wsparcie danej firmy to pracuje sie na ich produktach super!
ale musicie byc przeszkoleni w 100% a to wymaga duzo czsu oraz Waszych pieniazkow!
bo jaka firma zainwestuje w Was skoro nie zarobi na tym? ....

.... każdy system potrzebuje wsparcia technicznego, czasu mu poswieconemu oraz jak i rowniez wyobrazni ludzi go stosujacych (szczegolnie lakiernikow mam na myśli)


No wiesz ... Karol Wojtyła też był zwykłym chłopakiem .... z kajakiem :)

A tak poważnie ... to oczywiście 100% racji. Dowód na forum to opinie i zachwyty tych co pojechali na szkolenie do Novola. ;) ... Mija chwila i są inne szkolenia w innych koncernach. Tu też zachwyt i podziw dla danego systemu. Ci co byli tu i tu teraz powoli, przechodzą z poziomu "malowania" do lakiernictwa samochodowego. Jeszcze kilka systemów i szkoleń a okaże się że dokonywane wybory materiału, czy nawet narzędzi będą bardzo świadome i przeanalizowane, a nie pobieżne .... chwalę ... bo sam tego używam ( choć wpadło mi w łapy przypadkiem ) :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne