lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ZIEMBA
29-01-2012, 15:31
Malowanie od golej blachy malucha
Autor Wiadomość
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 29-01-2012, 15:26   Malowanie od golej blachy malucha

Witam!
Mam 17 lat i nie mam doswiadczenie w lakierowaniu, kazdy byl kiedys amatorem wiec prosze o wyrozumialosc. Czytałem w internecie cos na ten temat ale nic nie rozumiem. Prosze o wytlumaczenie tego jak dla barana.

Wiec do rzecz. Musze pomalować swojego malucha, mial pozarte progi i prawy blotnik. Progi i blotnik wspawalem z dobrego malucha i teraz przydalo by sie go pomalowac, chcial bym pomalowac calego. Maluch zostal oszlifowany do golej blachy. Co teraz musze zrobic i w jakich odstepach czasowych to wykonywac? Sprzed mam a do lakiernika nie oplaca sie oddawac bo przekroczy koszt calego samochodu
Ostatnio zmieniony przez jacklack 30-01-2012, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29-01-2012, 15:32   

Tu poczytaj. http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2241
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 29-01-2012, 23:26   

Wielkie dzieki.
Z tego co wyczytałem i zrozumialem to jest tak:
1.Odtluszczamy blache
2.Kladziemy podkład EPOKSYDOWY (2 warstwy w odstepach co ok. 15 minut )
3.Szlifujemy i odtluszczamy.
4.Kladziemy podkład AKRYLOWY (2-3 warstwy w odstepach co ok. 15 minut )
5.Szlifujemy papierem wodnym najpierw 600 potem 800 a nawet 1200 (recznie)
4.Odtluszczamy blache
5.Kladziemy lakier AKRYLOWY (3-4 warstwy w odstepach co ok. 15 minut )
7.Szlfujemy i odtluszczamy
6.Kladziemy (opcja) lakier bezbarwny (3-4 warstwy w odstepach co ok. 15 minut )
7.Po min 48h (!!!) papier 2000-2500 z duza iloscia wody- Po co to sie robi?


Jak tak zrobie rdza sie znowu nie pojawi? Lakier nie bedzie sie luszczyl? Nie bedzie odpadał z karoseri?
Chce jakoś zrobić tego malucha żeby on jakos wyglądam
Kiedyś malowałem spreyami ale to tylko rowery;D i nie zbyt ladnie mi to wychodzilo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 30-01-2012, 08:06   

jak w 4 punkcie mozesz odtluszczac blache skoro w 2 punkcie ja zabezpieczyles.

Cytat:
Z tego co wyczytałem i zrozumialem to jest tak:



malo przeczytales i jeszcze mniej zrozumiales, przeczytaj jeszcze raz linki ktore rzucil ZIEMBA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 30-01-2012, 21:03   

Jak by co to odtluszczac w punkcie 3. A po zabespieczeniu sie nie odtluszcza?

Niech będzie ktoś łaskawi i napisz mi krok po kroku jak mam pomalować tego malucha żeby było ok.

Nie mam bardzo czasu na czytanie a musze go pomalowac jeszcze w tym tygodniu bo ferie mi sie koncza i do szkoly czas.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 30-01-2012, 21:33   

Na forum brak łaskawych. Ale jest sporo wątków na ten temat i napewno na swoje pytania znajdziesz odpowiedzi. Chociażby w dziale dla amatorów.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 01-02-2012, 02:03   

Nie beda zmuszał nikogo do niczego.
Znalazłem jeszcze cos takiego:

Etap 1. PRZYGOTOWANIE
- Demontaz wszystkiego co ma nie byc pomalowane i moze przeszkadzac w remoncie (szyby, chromy, lampy itp.)
- Wszystkie elementy blacharskie musza byc starannie spasowane (u nas glownie chodzi o blotniki przednie)
- Maske, klape bagaznika i drzwi najlepiej zdemontowac i przygotowywac do malowania oddzielnie. Lakierowac nalezy z calym autem.

Etap 2. CZYSZCZENIE i KONSERWACJA
- Dokladnie czyscimy wszelkie wykwity rdzy!! Do golej blachy.
- Stary lakier usuwamy w miejscach, gdzie jest spekany lub zluszczony.
Najlepiej do tego sie nadaje szczotka druciana do szlifierki kontowej (lub wiertarki) oraz, podobno mniej rysujaca blache, tarcza fibrowa (takie papierki scierne). Chemia nie jest polecana.
W automobiliście opisywano kiedyś specjalne tarcze do tego rodzaju czynności. Jest to taka tarcza jakby z bardzo twardej gąbki. Doskonale usuwa lakier, szpachle i inne nie rysując lakieru. Srednica ok 12-14 cm, koszt ok 35 pln. Do kupienia w każdym dobrym sklepie lakierniczym.
- W tym momencie moze byc potrzebna pomoc blacharza
- Matowimy miejsca, gdzie zostanie polozony podklad
- Odtluszczamy
- Wyczyszczone miejsca od razu konserwujemy podkladem REAKTYWNYM (wash primer) - bardzo cienka warstwa
- Sezonujemy dluuugo. Przed polozeniem podkladu epoksydowego Novol zaleca minimum kilka dni (jesli wygrzejemy reaktywny) a nawet tygodni! w celu osiagniecia pelnej przyczepnosci.

Podklad reaktywny KLIK

Etap 3. EPOKSYD
- Szlifujemy cala karoserie papierem 300
- Odtluszczamy
- Kladziemy podkład EPOKSYDOWY (2 warstwy w odstepach co ok. 15 minut - przy 20 st.)

Podklad epoksydowy KLIK

Etap 4. SZPACHLOWANIE
- Odtluszczamy
- Miejsca tego wymagajace szpachlujemy
- Obrobka szpachli papierem od 80 z grubsza do 300 na koncu
- Na zakonczenie szpachlowania (pozostale drobiazgi) mozna uzyc szpachli finish
- Kladziemy "kontrast" - cienka warstwe ciemnego, szybkoschnacego lakieru (na kontrast z podkładem), ktory szlifujemy, az zniknie. Wtedy jest pewnosc, ze jest rowno. Moze byc w sprayu.
- Szlifujemy cala karoserie papierem wodnym 300
Auto po szpachlowaniu MUSI byc w suchym pomieszczeniu. Szpachla chlonie wilgoc.
Szpachle nalezy wysezonowac (tydzien?)

Szpachla na elementy narazone na drgania KLIK
Szpachla na male elementy KLIK

Etap 5. EPOKSYD po raz drugi
Druga wartwa epoksydu ma za zadanie odciac potencjalna wilgoc od szpachli, ktora ze swej natury chlonie wode.
- Szlifujemy cala karoserie papierem 300
- Odtluszczamy
- Kladziemy podkład EPOKSYDOWY (2 warstwy w odstepach co ok. 15 minut - przy 20 st.)

Podklad epoksydowy KLIK

Etap 6. PODKLAD AKRYLOWY
- Kladziemy podkład AKRYLOWY (2-3 warstwy w odstepach co ok. 15 minut - przy 20 st.)

Etap 7. LAKIEROWANIE
- Szlifujemy papierem wodnym najpierw 600 potem 800 a nawet 1200 (recznie)
- Odtluszczamy bardzo solidnie karoserie
- Kladziemy lakier AKRYLOWY (3-4 warstwy w odstepach co ok. 15 minut - przy 20 st.)
- Kladziemy (opcja) lakier klar (3-4 warstwy w odstepach co ok. 15 minut - przy 20 st.)
- Po min 48h (!!!) papier 2000-2500 z duza iloscia wody
- Po min tygodniu (im pozniej tym lepiej, moze byc nawet miesiac) polerujemy pasta polerska (nie scierna i najlepiej ręcznie)


Jak zrobie tak jak w ww. puntkach to bedzie dobrze?

Proszę o odpowiedz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 01-02-2012, 07:45   

6lukasz7 napisał/a:

Jak zrobie tak jak w ww. puntkach to bedzie dobrze?


w wiekszosci źle :glupek:

[ Dodano: 01-02-2012, 07:46 ]
ale ubawiles tym postem pewnie duzo uzytkownikow :smiech: :smiech:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MaRcIaNo_91
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 39
Skąd: łodzkie
Wysłany: 01-02-2012, 15:33   

martek nie ma co jechać kolegi, dobrze, że czyta i się stara. Teraz i tak jest zima, wiec ma dużo czasu na nauke teoretyczną, bo nie sądze, aby miał warunki na dudlanei zima :)
największy błąd to jak opisałeś, ze docierać szpachle papierem wodnym- nigdy tego nie rób, szpachla ciągnie wodę jak głupia i tylko po takim zabiegu sam 'siejesz' rdzę na elemencie :) poczytaj sobie(znowu polecam:D) wątek gdzie uzytkownik Ryba opisuje remont swojej Hondy Civic na prace konkursową. Ja z tego tematu czerpalem naukę lakierowania. Jest w nim opisane na prawdę wszystko: marki materiałow, gradacje papierów, nawet z czego kolega Ryba dorobil sobie klocek do docierania ;x polecam lekture na zimowe wieczory :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 01-02-2012, 15:53   

Jak będe w dpmu to poczytam, bo teraz nie mam bardzo dostepu do neta.
A co do warunków to mam, garaz ocieplany z piecykiem w srodku wiece chyba nie jest tak zle.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 04-02-2012, 09:11   

Jak już o mnie wspominacie, to wpiszcie w google AKADEMIA NOVOL, bądź napiszcie maila do nich to może wam przyślą foldery, gdzie jest opisana zalecana przez nich technologia naprawy. Ja je mam ale są formatu a1 i zeskanować w domowych warunkach się tego nie da !
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 13-02-2012, 21:56   

Witam!
Wczoraj wrocilem do domu i przeczytalem te (chyba wszystkie) tematy co podaliscie. Troche mi to zajelo i mysle ze cos zrozumialem

Mam zamiar robic tak jak w nizej wyminionych punktach:
1.Szlifowanie do golej blachy, ja mam juz przeszlifowana ale lekko przyrdzewiala to ja jesze raz papierem sciernym przejade
2.Odtluszczanie nitrem
3.Nakladanie podkladu reaktywnego (2 warstwy w odstepach 1h)
4.Matowanie
5.Nakladanie podkladu akrylowego (2 warstwy w odstepach 1h)
6.Matowanie
7.Nakladanie bazy (2 warstwy w odstepach 1h) + klar technika mokro na mokro czy jakos ta:P
8.I polerka jak kupie paste polerska.

Nie mam zadnych wgniecien wiece szpachla nie potrzebna.

Mysle ze bedzie dobrze.
Jezeli cos zle napisalem to prosze o poprawnienie mnie.

Pozdrawiam

PS.Co to jest wypelniacz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 13-02-2012, 22:08   

6lukasz7 napisał/a:
2.Odtluszczanie nitrem
To jest źle,nie nitrem,tylko zmywaczem silikonu albo w ostateczności benzyną ekstrakcyjną.I za długie przerwy pomiędzy warstwami,wystarczy 10-15 min.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MaRcIaNo_91
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 39
Skąd: łodzkie
Wysłany: 13-02-2012, 22:30   

tak czytam co piszesz i nadal mam wrażenie, że pojęcia o lakierowaniu to nie masz żadnego (nie żebym ja miał jakieś bardzo duże :D ). Po pierwsze podsyłam ci kilka linków z yt jak w ogóle wygląda lakierowanie i filmy z ktorych conieco możesz sie nauczyć samym patrzeniem:
http://www.youtube.com/watch?v=r1IK0xTyua0
tutaj masz part I ze zmiany koloru (po boku masz kontynuacje): http://www.youtube.com/watch?v=wYkkyTTBVX4
i jak powinieneś prowadzić pistolet: http://www.youtube.com/watch?v=QLH83B0Q2qE

poza tym, że nauczysz sie w jakich kolejnościach co wykonać, powinieneś poczytac jak wystroić sprzęt, gdzie umiejscowic odwadniacze na przewodach z powietrzem, żeby ci lakier z wodą nie lecial.. i wiele innych. Na prawde na tym forum jest bardzo duzo przydatnych informacji i PORAD jak uniknąć błędów.
Proponuję wypisac ci nawet na kartce krok po kroku co użyć, jakie gradacje papieru, i zamiast brac sie od razu za caly samochód spróbuj polakierować drzw, klape lub maske i tak stopniowo ćwicząc jednoczesnie ręke i umiejetnosci.
Pozdrawiam :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 14-02-2012, 00:01   

Dzięki za szybka odpowiedź.
Fajnie mu wyszla ta toyota :)
Malowałem troche w wakacje przesla metalowe ale tylko podlkadem antykorozyjnym i pozniej farba. Wiec pistolet wiem jak mniej wiecej prowadzic. Ogladałem duzo filmikow w necia jak sie prowadzi pistolet, pewnie, rowno, ze stala predkoscia i ok 30 cm od malowanego materialu. A ten maluch nie musi byc jakos super fajnie, profesjonalnie pomalowany bo nigdzie bardzo nim nie jezdze tylko po polach i lasach, nie mam prawka zeby jezdzic po publicznych a jak wyjade to rodzice krzywa patrza;] Co do gradacji papieru to matowal bym 240, za drobny? czy dobry?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 14-02-2012, 08:12   

Po raz n-ty wklejam jakze pomocny wszystkim nowym osobom link:

http://www.novol.pl/att/1/AKADEMIA_NOVOL.pdf

Jeśli po przeczytaniu (ze zrozumieniem) tego nie będziesz dalej wiedział jaki papier, co najpierw, a co potem ... to ja już nie wiem jak ci pomóc :nono:

Co prawda to matwriały konkretnego producenta, ale nie widziałem jeszcze lepiej rozpisanych napraw ... dla początkujących w sam raz :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
MaRcIaNo_91
Bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 39
Skąd: łodzkie
Wysłany: 14-02-2012, 17:41   

az sam sobie ściągnąłem i będę zapewne korzystał. Tak w ogóle podpinając sie pod temat, chciałbym zapytać jak to jest z jakością lakierów i srodków Novola. Jak do tej pory tylko z produktów tej firmy korzystałem i nie mam nawet porównania. Słyszałem natomiast opinie, ze badziew, albo że średnia jakość. Niestety u mnie w mieście jest chyba tylko sklep lakierniczy z artykułami Novola, ew inne, gdzie ceny lakierów są tańsze niż te Novola wiec skoro mialem hajs na Novola wolałem nie kupować tanizny. Nie chciałbym natomiast kupować w e-sklepach, bo kupując rozlewane lakiery równie dobrze moge kupić cos innego, za co przepłaciłem :)
Przepraszam za podpinke, ale moze to tez pomoze w doborze odpowiednich materialow :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 23-02-2012, 15:19   

Witam!
Dobiero teraz miam dostep do neta wiec odpisze. Dobiore papier tak jak w tym linku co Ryba podal.
Bylem w mieszalni i kupilem 700ml lakieru dostalem do tego 300ml utwardzacza i jakies 200 rozcieczalnika. Pytalem w mieszalni i mowil zeby to wymieszac w proporciach 2:1 i jakies 30% utwardzacza. Czyli jak to zrobic? Nie chce mieszac wszystkiego na raz bo nie pomaluje w jeden dzien calego samolchodu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-02-2012, 16:38   

6lukasz7 napisał/a:
700ml lakieru dostalem do tego 300ml utwardzacza

hym litremmm no nie... ja może bym go polakierował a ty ;]
raczej 350 ml utwardzacza jak to ma byc
6lukasz7 napisał/a:
proporciach 2:1


ejj nie rań mnie przecież to najprostsza proporcja :nono:
Ostatnio zmieniony przez unek 23-02-2012, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 23-02-2012, 17:15   

Życzę powodzenia całego malucha pomalować 7 setkami akrylu. Chyba że to mega dobrze kryjący akryl.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 23-02-2012, 23:30   

Doswiadczony lakiernik by pomalowal ale ja nie doswiadczony i nie mialem kasy zeby wiecej kupic, jak zabraknie i bedzie kasa to dokupie. Moze pomaluje go na 2 kolory, jak bede musial dokupic. A co do mieszania to szukalem w necie i nic sie nie dowiedzialem. Jak by ktos powiedzial mi w jakich proporciach sie to miesza to bym moze pomalowal tego malucha w sobote i nie zawracal du*y juz wam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 24-02-2012, 07:50   

6lukasz7, z czego ten akryl?

ale skoro w mieszalni ci powiedzieli w jakich proporcjach tosie tego trzymaj,. rozpuchu bym troche mniej dal
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 24-02-2012, 11:11   

Rozbuchy, czyli?
W mieszalni mi mowili ze 2:1 i 30% utwardzacza. Czyli jak to wymieszac 2:1? Ile akrylu a ile rozcieczalnika? Nie chce odrazu wszystkeigo razem mieszac tylko na poczatku jakies 300ml powiedzmy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zwibel
Wyjadacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 104
Wystawił 6 punkt(y)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24-02-2012, 11:49   

Która klasa?? Proporcja 2:1 kup sobie kubek do mieszania tam masz podziałke będzie łatwiej. Na 2 litry akrylu litr utwardzacza, teraz pomniejsz to o ile chcesz i masz wartości potrzebne do wybełtania gotowego akrylu. :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-02-2012, 12:21   

6lukasz7 napisał/a:
2:1 i 30% utwardzacza.

Proporcja 2:1 to zawsze z utwardzaczem + % rozcieńczalnika.
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 26-02-2012, 01:45   

To juz rozumiem. Czyli jak bym chcial wymieszac np 300ml akrylu to biore 150ml utwardzacza i nadal sie wtedy dodaje te 30% rozcieczalnika czy troche mniej?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 26-02-2012, 10:10   

Kup sobie kubek z bola tam masz podziałki i dodatkowo procenty
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 26-02-2012, 13:43   

Kupilem se taki kubek. To tez sie dodaje te 30% rozczieczalnika przy 300ml czy troche mniej??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-02-2012, 14:55   

6lukasz7 napisał/a:
czy troche mniej??


Mniej.
Ale to powinien Ci powiedzieć sprzedawca.
Myślę że 20% będzie odpowiednie,, i maksymalne.
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 26-02-2012, 15:12   

To se rozrobie 300ml akrylu dodatm 150ml utwardzacza i jakies 15%-20% rozcieczalnika.
Mam jeszcze pytanie, co sie stanie jak wleje za duzo albo za malo rozcieczalnka??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Grzegorz_J
Forumator


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 241
Punkty: 2/1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 26-02-2012, 16:14   

6lukasz7 napisał/a:
Mam jeszcze pytanie, co sie stanie jak wleje za duzo albo za malo rozcieczalnka??


Jak dodasz za dużo - słabe krycie, wieksza mozliwosc zlania i duzo syfu lakier łapie.
Jak za mało to nie rozlejesz lakieru. Są jednak lakiernicy co wolą lakierować gestrzymi lakierami.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 02-03-2012, 15:42   

To ile bede musial dodac rozcieczalnika na 300ml akrylu i 150ml utwardzacza tak zeby nie byl za gest i rzadki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 02-03-2012, 16:56   

6lukasz7 napisał/a:
To ile bede musial dodac rozcieczalnika na 300ml akrylu i 150ml utwardzacza tak zeby nie byl za gest i rzadki?


18,5%
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 02-03-2012, 19:40   

Mozesz powiedziec jak to obliczyles? Na przyszkolsc sie przyda ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Grzegorz_J
Forumator


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 241
Punkty: 2/1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 02-03-2012, 20:32   

to jest pomiedzy 15 a 20% hehe
Nie ma reguły. To zależy od temperatury pistoletu i przede wszystkim od samego lakierującego.

[ Dodano: 02-03-2012, 20:41 ]
A tak wogóle to kupiłeś 0.7 litra lakieru i myślisz że zawojujesz. To nie jest płot że dzisiaj wymalujesz dwa i pół przęsła a jutro następne czy poprawisz tu i tam.
Jak już sie bierzesz za takie coś to rób to konkretnie Tak jak to robił kolega @Ryba (gdzieś to widziałem) takie coś ma sens a Ty wywalisz troche kasy, stracisz jeszcze więcej czasu i i tak ch** z tego bedzie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 16-04-2012, 21:31   

Witam!
Sorry ze dopiero teraz pisze ale wczesniej nie mialem dostepu do neta. Jest juz cieplo to pomaluje w koncu tego malacza bo pym se popyrkal juz :)

Do Grzegorz_J: Jak wyjdzie tak wyjdzie ale bede mial frajde ze sam to zrobilem i sie czegosc nauczylem.

Wracajac do tematu. Zrobie to w taki sposob:
1.Przeszlifuje elementy do malowania papierem sciernym ok. p360
2.Poloze reaktywny i zmatowie go takim papierem co mam napisane na puszcze. Nie pamietam dokladnie jakia gradacja
4.Poloze akrylowy i tez go zmatuje takim papierem co mam napisany na puszcze.
5.Poloze szpalche i ja zeszlifuje takim papierem co mam na puszcze.
6.Poloze akrylowy i tez go zmatuje takim papierem co mam napisany na puszcze.
7.Poloze lakier.
8.Poloze bezparwyny technika mokro na mokre czy jakos tak jak pozycze od kogos drugi pistolet a jak nie to to lakier zmatuje 1500 i wtedy poloze bezbarwny.

Tam gdzie nie klade szpachi to pomijam punkty 5 i 6.

W takiej kolejnosci powinno sie lakierowac?

Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16-04-2012, 21:33   

6lukasz7 napisał/a:
2.Poloze reaktywny i zmatowie go takim papierem co mam napisane na puszcze. Nie pamietam dokladnie jakia gradacja


Obawiam się ze nie znajdziesz tam informacji o gradacji papieru
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
6lukasz7
Użytkownik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Rossosz
Wysłany: 16-04-2012, 21:36   

To jaka polecasza gradacje?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 18-04-2012, 19:33   

Gradacja 0.
Jedynie słuszna,bo reaktywnego się nie matuje ani nie szlifuje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dbsokpvc871
Użytkownik


Wiek: 24
Dołączył: 22 Lut 2022
Posty: 4
Wysłany: 09-03-2022, 23:17   

Adidas Outlet
Nike Canada
Adidas Superstar Men
Adidas Originals Superstar
Nike Presto
Adidas Running Shoes
Yeezy
Yeezy
Nike Roshe
Nike Running Shoes
Adidas Shoes Outlet
Pandora Jewelry UK
Adidas Shoes
Yeezy Boost 350 V2
Air Force 1
Adidas Shoes For Women
Adidas Yeezy
Pandora Bracelets
Adidas Shoes Women
Nikes
Off White Jordan 1
Pandora Charm
Pandora Charms
Nike Outlet Shoes
Adidas Yeezy
Pandora Bracelet
Adidas Outlet Store
Nike Outlet
Nike Air Force 1 High
Nike Outlet Factory
Nike UK
Pandora Charms
Yeezy 350
Ultra Boost
Nike Outlet
Nike Outlet Store
Yeezy Shoes
Adidas
Nike Clearance
Adidas
Nike Outlets
Ultra Boost
Yeezy
Adidas Originals Superstar
Nike Sneakers
Yeezy Boost 350
Adidas NMD UK
Adidas NMD
Pandora Jewelry
Nike Canada Online Shopping
Adidas Trainers UK
Pandora
Adidas Outlet
Pandora Rings UK
Nike Sneakers
Nike Clearance Store
Adidas Ultra Boost
Adidas Outlet
Yeezy
Nike Store
Nike Canada Online
Yeezy
Nike Outlet
Yeezy 500
_________________
dbsokpvc871 dbsokpvc871
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne