lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Używany HP SATY
Autor Wiadomość
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 22-01-2012, 13:24   Używany HP SATY

Pytanie jakie modele tego sławnego producenta były robione w tej technologi, chodzi mi o umiarkowane zapotrzebowanie na powietrze :)
Wiem, że chyba powinienem kupić air gunsę, ale może trafię jakąś używkę Saty na allegro, nie mniej jednak chciał bym wiedzieć czego szukać. Pistolet do baz i bezbarwnych oczywiście :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 22-01-2012, 13:28   

Ryba szukaj lepiej saty ja mam airgunse jest naprawde ok ale jak siknąłem satą na szkoleniu to dopiero była bajka , szkoda kasy na Airgunse dołóż i szukaj mistrza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-01-2012, 08:11   

No ja na szkoleniu w prawdzie nie "sikałem" :) , ale widziałem ten strumień i jak to rozpyla :) Już wiem, o co walczy herr Projekter w swoich krucjatach :)

Chętnie poszukam, ale nie wiem czego mam szukać ! !
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-01-2012, 09:46   

Jeżeli koniecznie to ma być HP to z dostępnych jeszcze na rynku :

SATA jet 90 B ( legenda lakiernictwa ) .... lub na jego korpusie hybryda SATA jet 90 - 2 B ( to unikat - trudno osiągalny )

Generalnie polecam RP. Jeżeli chodzi o technikę lakierowania to jet tak samo jak z HP. Tylko tyle, że to bardziej ucywilizowany pistolet ... tzn. trzyma normy skuteczności aplikacyjnej zgodnie z wytycznymi i ma zestawy głowic do oferowanych obecnie baz ... zarówno w konwencji jak i w wodzie.

Ze starszych modeli SATA jet 2000 ... tu UWAGA model RP nie miał oznaczenia literowego :nono: SATA 2000 HVLP to jasne ... a ten o wyższym ciśnieniu wyjściowym ( pierwszy RP ) to SATA jet 2000.

Tak od serca ... to sugeruję SATA 3000 RP. Doskonały sprzęt, a z powodu wejścia do użytku nowego modelu SATA 4000 cena poprzedniego na rynku wtórnym znacząco spadła i można liczyć na okazje. To zdecydowanie najlepszy wybór.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-01-2012, 19:01   

Podziękował, będzie punkt ! !
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-01-2012, 01:28   

kosior napisał/a:
ja mam airgunse jest naprawde ok ale jak siknąłem satą na szkoleniu to dopiero była bajka


Czy mógłbyś opisać jakie są różnice w natrysku między tymi pistoletami? tzn. co rozumiesz przez "to dopiero była bajka"? Oraz jakim modelem Saty tam lakierowałeś?
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-01-2012, 01:43   

Po pierwsze lakier w trakcie aplikacji SATA zmienia zapach na Dolce & Gabbana i po chwili w trakcie odparowania wstępnego słychać śpiew skowronka. Pistolety SATA są "samoczyszczące" i "samo chowający się do pudełka". Więcej zalet z lakierowania "jak w bajce" nie mogę ci przytoczyć bo w trakcie lakierowania skończyło się .... zioło. Wiesz jak to jest jak każdy chce spróbować ... coś psiknąć. Szybko się kończy przy 10 chłopach :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-01-2012, 06:57   

Moje pytanie było "na serio".
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 25-01-2012, 07:48   

PROJEKTER, ma racje, tez mam airgunse ale od niedawna klar klade sata,

u mnie co prawda inny zapach ale to pewnie od modelu zalezy, ja mam 90-2 RP 1.3 a w trakcie odparowywania ide na fajke wiec nie slysze spiewu skowronka

ogolnie szybszy, latwiejszy i z tego co widze oszczedniejszy czyli bajka ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-01-2012, 09:51   

Sw.Piotrek napisał/a:
Moje pytanie było "na serio".


Wiem wiem :) Pamiętaj, że nadal jest możliwość wypożyczenia SATA i sprawdzenia tego samemu, a opisywanie ci tu jak się zachowuje pistolet w trakcie lakierowania to tak jak tłumaczenie słowami jak wygląda kolor czerwony. ;)

[ Dodano: 25-01-2012, 09:55 ]
martek napisał/a:
... ja mam 90-2 RP 1.3

@martek , a napisz coś szerzej ... jak ci się sprawuje ten jet 90-2 B RP ? Nie wiele osób go używa w porównaniu do tak popularnych modeli jak 3000 czy 4000 i ciężko o rzetelne opinie z pierwszej ręki.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 25-01-2012, 22:48   

Witam!

osobiscie odradzam pistolety w techn. HP (no chyba ze lakierujesz w kabinie ;) )
nawet słynny jet 90 nie ma szans z rp. (np. 3000) technologia poszła do przodu i własnie pistolety rp swietnie sie spisuja przy nowej generacji baz i lakierów bezbarwnych.

Sw.Piotrek napisał/a:
Czy mógłbyś opisać jakie są różnice w natrysku między tymi pistoletami? tzn. co rozumiesz przez "to dopiero była bajka"? Oraz jakim modelem Saty tam lakierowałeś?


sw.peter słowami raczej mozesz nie załapac o co kaman, bo ile osób tyle interpretacji!
musisz sam skoczyc na jakies szkolenie i na własnej skórze poczuc co i jak. Taka moja rada.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 27-01-2012, 17:04   

Ja akurat nie lakierowałem, ale patrzyłem jak sika kosior (bez skojarzeń ;) tym bardziej, że byliśmy razem w pokoju :nono: ) i reszta to głownie chodzi mi o strumień rzędu 20 cm (na oko :) ) równormiernie rozpylonego lakieru, czego przy moim pistoleciku za cholerę nie uzyskam, bo strumień ma najwyżej 15 z czego dolne 5 to "kaszka" i trzeba robić na zakładkę ... co jest np. denerwując przy lakierowaniu maski, czy dachu. Z góry powiem, że czyścić umiem, więc to nie wina syfku :)

A tak btw czy dyszą venturiego można podsuszać produkty 1K bądź konwencję ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne