lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Antysilicon
Autor Wiadomość
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 30-11-2011, 21:41   Antysilicon

Jak w temacie.Do bezbarwnego wiem że można,ale czy do koloru też?Czy coś się nie potrybi?
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 30-11-2011, 21:48   

Można....tylko delikatnie,z nim bez przesady....
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 30-11-2011, 21:55   

ja kiedyś tego trochę używałem. odstawiłem całkiem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 30-11-2011, 21:56   

w karcie stoi że 2-4% na gotową mieszankę lakieru z utwardzaczem,czyli niewiele...Ja chcę spróbować bo ostatnio na T4 powyłaziło mi oczek jak na ziemniakach...niby zmywałem zmywaczem ale i tak wylazły.Takiego "dziurkowańca"jeszcze nie miałem - podejrzewam że poroznosiłem syfa w trakcie matowania.Dzięki.
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 30-11-2011, 22:21   

Ten specyfik ma to do siebie,że potrafi nieżle rozlać lakier.To że masz oczka,to woda z olejem w instalacji pow.no i wiele wiele innych przyczyn ;]
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-12-2011, 10:27   

savxx napisał/a:
w karcie stoi że 2-4% na gotową mieszankę lakieru z utwardzaczem,czyli niewiele...Ja chcę spróbować bo ostatnio na T4 powyłaziło mi oczek jak na ziemniakach...niby zmywałem zmywaczem ale i tak wylazły.Takiego "dziurkowańca"jeszcze nie miałem - podejrzewam że poroznosiłem syfa w trakcie matowania.Dzięki.


Usuń przyczynę, a nie skutki :nono: ... antysilikon to najczystsza forma silikonu ... Powoduje minimalną utratę połysku powłoki i gorsze jej właściwości na ścieranie ... Przez co pomimo ze wypolerujesz i oddasz klientowi i będzie cacy to taki lakier zmatowieje szybciej niż powłoka fabryczna, więc przy naprawach częściowych najlepiej w ogóle o tym zapomnieć. Przyczyn oczkowania powłoki nie ma aż tak dużo, więc można szybko sprawdzić co jest przyczyną.

Z warsztatowych patentów ( Pamiętyaj że to "sztuczka" a nie poważne profesjonalne rozwiązanie :nono: ) .... Pomaga ocet spirytusowy jako zmywacz i pochłaniacz. Myje się tym ściany pomieszczenia, lub napyla na ściany i inne elementy w garażu, myje węże od zewnątrz, stojaki itp ( najlepiej nalać do pistoletu i "wypsikać, wsio" w koło. Jak skończysz to trzeba nalać na kilka płaskich pokrywek i dać mu parować w trakcie lakierownia .... jebie smrodem okrutnie bleeeeeeeeeee ... :) ale ku mojemu wieloletniemu doświadczeniu ... działa nad wyraz skutecznie ... nawet po użyciu nabłyszczacza do czyszczenia tapicerki.

Nie wiem niestety na jakiej zasadzie zachodzą tu jakieś reakcje ... ale działa ;) To oczywiście forma sposobu posprzątania, a nie zasada do stosowania przy każdym malowaniu.

W profesjonalnych lakierniach z kabinami nikt tak nie robi bo gdy w kabinie pojawiają się oczka wystarczy przytrzymać komorę 1 godzinę w temp 60 st C i w większości przypadków jest po problemie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 01-12-2011, 19:57   

Dzięki za patent.Staram się utrzymywać porządek ale czasem jakieś "france" spaprają robotę.Spróbuję z octem przy sprzątaniu.A antysilikon odpuszczę - lepiej mieć "kontrolę" nad stanem czystości niż maskować błędy.
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-12-2011, 20:47   

Kwas octowy pochłania wilgoć,ale czy taki rozcieńczony gospospodarczy(domowy),przy stężniu 10% poradzi sobie w wilgotnym pomieszczeniu???
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne