lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
promiennik
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 13:41   

Lauter napisał/a:
No z tym walczę właśnie w wiekszości warsztów budowanych przy domach za male zabezpiecznie


To trochę dziwne, bo skoro budowane przy domach to chyba właściciele orientacyjnie wiedzieli jaka moc będzie potrzebna, i o jakie warunki wystąpić do energetyki...ale jak to w życiu bywa, wszystkiego się nie przewidzi, odbiorników wciąż przybywa i z czasem brakuje przydzielonej mocy....Ja mam zabezpieczenie przedlicznikowe na warsztat 50A i podejrzewam że jakbym odpalił naraz wszystkie urządzenia to by wywaliło ;) ..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 14:14   

jacklack napisał/a:
Lauter napisał/a:
No z tym walczę właśnie w wiekszości warsztów budowanych przy domach za male zabezpiecznie


To trochę dziwne, bo skoro budowane przy domach to chyba właściciele orientacyjnie wiedzieli jaka moc będzie potrzebna, i o jakie warunki wystąpić do energetyki...ale jak to w życiu bywa, wszystkiego się nie przewidzi, odbiorników wciąż przybywa i z czasem brakuje przydzielonej mocy....Ja mam zabezpieczenie przedlicznikowe na warsztat 50A i podejrzewam że jakbym odpalił naraz wszystkie urządzenia to by wywaliło ;) ..


Jakie warunki do energetyki Jacku, przecież to są ogromne koszty ;) Większosc działa na przyłączu domowym. I zapewne spora częsc nie ma "firmowego" licznika ;) Ale oczywiście nie można generalizowac. Jak masz przed licznikiem zabezpieczenie 50A to masz przyłacze ze 25kw. Właczysz kabine, prmiennik, sprężarke i już może wywalac ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 27-02-2011, 14:48   

Niestety,abdul,nie pokaże Ci linku,bo kupiłem go po prostu w sklepie,ale zawsze możesz pogonić do mnie to swoje Corrado,i zobaczysz!
Moja culpa,Ziemba,faktycznie miałem na myśli IRT. :debil:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 16:43   

ZIEMBA napisał/a:
Jak masz przed licznikiem zabezpieczenie 50A to masz przyłacze ze 25kw.

Miałem na myśli to zabezpieczenie które chroni to za licznikowe czyli tzw.pion, a na za licznikowym mam 63A, tak że takie zabezpieczenie spokojnie utrzyma pobór mocy 40 Kw ;) ..przy 25Kw nie ruszyłbym z lakierowaniem...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 17:06   

jacklack napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
Jak masz przed licznikiem zabezpieczenie 50A to masz przyłacze ze 25kw.

Miałem na myśli to zabezpieczenie które chroni to za licznikowe czyli tzw.pion, a na za licznikowym mam 63A, tak że takie zabezpieczenie spokojnie utrzyma pobór mocy 40 Kw ;) ..przy 25Kw nie ruszyłbym z lakierowaniem...


Dla mnie pion to zabezpieczenie które plombuje energetyka, i to po ichniemu :) nazywa sie chyba zabezpieczenie główne. A zabezpieczenie przedlicznikowe to to, które jest zaraz koło licznika. Z tego co się orientowałem, to dla 40kw jest właśnie 63A na przedlicznikowym i 63A na głównym. Ale elektrykim nie jestem to nie moge byc tego co pisze pewny :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 17:32   

ZIEMBA napisał/a:
Ale elektrykim nie jestem to nie moge byc tego co pisze pewny :)

Ja też nie jestem :) ..ale z tego co pamiętam to, to zabezpieczenie 50A jest zabezpieczeniem nadmiarowym, w razie załączenia się wszystkich urządzeń w tym samym momencie ma ono utrzymać pobór mocy ok. 40 Kw...jeżeli w danym momencie pobór mocy przekroczy te 40 Kw. zabezpieczenie wywali ,ale pion będzie cały, i nie muszę zgłaszać wymiany bezpieczników ;) ..z drugiej strony takie ze zabezpieczenie ze strony energetyki ogranicza mnie co do poboru mocy...w tej chwili jakoś sie jeszcze wyrabiam w tym 40Kw, ale jak bym miał uruchomić jeszcze jedno dodatkowe urządzenie o poborze mocy 4-5 Kw to już musiał bym chyba pisać podanie o zwiększenie mocy, a to już większe koszty ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 17:43   

jacklack napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
Ale elektrykim nie jestem to nie moge byc tego co pisze pewny :)

Ja też nie jestem :) ..ale z tego co pamiętam to, to zabezpieczenie 50A jest zabezpieczeniem nadmiarowym, w razie załączenia się wszystkich urządzeń w tym samym momencie ma ono utrzymać pobór mocy ok. 40 Kw...jeżeli w danym momencie pobór mocy przekroczy te 40 Kw. zabezpieczenie wywali ,ale pion będzie cały, i nie muszę zgłaszać wymiany bezpieczników ;) ..z drugiej strony takie ze zabezpieczenie ze strony energetyki ogranicza mnie co do poboru mocy...w tej chwili jakoś sie jeszcze wyrabiam w tym 40Kw, ale jak bym miał uruchomić jeszcze jedno dodatkowe urządzenie o poborze mocy 4-5 Kw to już musiał bym chyba pisać podanie o zwiększenie mocy, a to już większe koszty ;)


No może i tak jest jak piszesz Jacku ;) A co do kosztów to u mnie każdy dodatkowy kw kosztuje 170zł.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 27-02-2011, 18:23   

Mkautos z tą cena tych promienników co Ci pokazywałem zaszła mała pomyłka bo cena 2400zł to jednak nie brutto a netto, a brutto oddadzą po 2900zł.
Sorki nie moja wina ale błąd.
Może nie w tym tygodniu co teraz będzie a w jeszcze następnym sprawdzę czy to są na prawdę IR czy zwykłe kwarce. Bo ponoć to IR. Ale kupię laserowy pirometr i sprawdzę ;) Tak łatwo się nie dam ... teges :nono:

A co do promienników to dla mnie czy IRT, czy "Lauterowskie tańsze", czy Triski, czy inne to nie ma żadnego znaczenia JEŚLI NIE POSIADAJĄ STEROWANIA PIROMETREM

To jest to co mają promienniki Lautera i to jest podstawa i mega mega wielki plus.
To są prawdziwe promienniki które idealnie wygrzeją element nie tylko w wymaganym czasie a w idealnej -nastawionej- temperaturze. Tam nie musisz biegać i ustawiać promiennika z metrówką, a i tak albo nie dogrzeje albo przegrzeje....
Tam wsio jest ideał. Po prostu PROFI i SUPER.

I dlatego Pytałem kiedyś Lautera czy można dokupić oddzielnie samo ich sterowanie, za co mnie z lekka pogonił kijem bo wyczół moje intencje - chciałem kupić i wstawić do innego. ;]
Ale Lauter chyba się na mnie nie gniewasz CO? :piwosz:

Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 27-02-2011, 19:24   

czyli te o ktorych pisalem to kupa jest??????? czy jednak wplyna na czas i jakosc uslug biorac pod uwage to ze teraz robie bez promiennika, a te co podalem maja fale krotkie czyli te ktore sa zalecane......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 27-02-2011, 20:39   

Kurcze Martek niby lepszy rydz niż nic, prawda?
Tylko jeśli ma się nie IR krótkie a kwarcówkę -mocną i lepszą opalarkę- to wydaje mi się że trzeba bardziej się pilnować z tym kiedy się tym wygrzewa.
Bo po mojemu takie coś można użyć dopiero po wyschnięciu czy też odparowaniu części lotnych w wygrzewanego materiału. Bo inaczej to wygrzewany materiał od góry się utwardzi i zamknie a w środku będzie się kisił i rozrywał powłokę górną.
No tak na chłopski rozum tak mi się wydaje.
Ale to niech znawcy tematu się wypowiedzą.
Ale szpachla jak już niby wyschnie i jeszcze kwarcem jak ją dogrzejesz to na pewno będzie lepiej niż bez niczego. I tak samo podkład.
Tak mi się wydaje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 27-02-2011, 21:12   

łysy73, czyli te prominniki ktore podalem w linkach to pic na wode????? tez sie na tym nie znam, wiem tylko ze fale krotkie sie nadaja bo nagrzewaja najpierw blache pozniej material. w opisach tych linkow jest napisane ze to promienniki fal krotkich wiec w czym problem????????

czy mogl by to ktos wyjasnic czarno na bialym bo np. ja i kilka osob ze szkolenia chce sobie promiennik sprawic ale budzet co niektorzy maja ograniczony i dlatego szuka sie czegos prostego, bez bajerow jednak spelniajace swoje zadanie......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-02-2011, 21:34   

martek napisał/a:
w opisach tych linkow jest napisane ze to promienniki fal krotkich wiec w czym problem????????

W tym że to tylko opisy aukcji...tam aby sprzedać, wypisuje się różne rzeczy...przy Sico też pisze HVLP i RP choć te pistolety nie maja nic wspólnego z tymi dwoma technologiami ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 27-02-2011, 21:34   

martek napisał/a:
czy mogl by to ktos wyjasnic czarno na bialym bo np. ja i kilka osob ze szkolenia chce sobie promiennik sprawic ale budzet co niektorzy maja ograniczony i dlatego szuka sie czegos prostego, bez bajerow jednak spelniajace swoje zadanie......


może tu?:

http://lakiernik.info.pl/search.php?mode=results
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-02-2011, 21:40   

łysy73 nie nie gniewam się :)
Panowie już tyle było pisane o promiennikach , czemu niektóre kosztują 2000 a niektóre 20000 z czego ta cena wynika i dlaczego trzeba za nie tyle zapłacić, jak nie chce wam się już przeszukiwać całego forum to chociaż poczytajcie moje tematy, bo pytania czy promiennik za 2000 jest dobry są już nie na miejscu :)
Ja chętnie bym pomógł każdemu i odpowiedział na każde pytanie, ale zacznijmy od początku i najpierw przyjmijcie do siebie ta wiedzę którą już tu wspólnie z kilkoma kolegami wylaliśmy :)
Dziękuje za uwagę :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 28-02-2011, 00:02   

Lauter napisał/a:
nie gniewam się
To spoko :D

Martek:
Wiesz jak to jest z handlami: pisze się z reguły to co czytający chce przeczytać :D
No bo świeci się na kolor ala czerwony, czy czerwony i opisują je jako IR, a najprawdopodobniej to zwykła kwarcówka - czyli opalarka, piecyk gazowy, ...
I pytanie czy to jest do dupy?
Niby tak, bo to nie prawdziwy IR.
Ale jak się nie ma nic to czy grzejąc tym w odpowiednim momencie -nie przegrzewając- czy to coś pogorszy? = Nie
Wiec polepszy = a to już plus.
Jak to się mówi "lepszy rydz niż nic"
A ja takiego chinola sprawdzę bo już wymyśliłem patenta na to i będę na 10000% wiedział - jak to zrobię to opiszę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-02-2011, 00:21   

A ja mam takie mało profesjonalne pytanie :) Czy lepiej kupic taki "promiennik" :D http://allegro.pl/promien...1480072131.html
czy taki najtańszy wynalazek? http://allegro.pl/grzejni...1484522716.html jest jeszcze takie coś http://allegro.pl/grzejni...1480484698.html
Wiem, że to nie jest dobry pomysł, ale czasem przydało by się coś przygrzac.
Na nic droższego mnie nie stac (szkoła :angry: )
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2011, 00:32   

majeran666,
Ten ostatni einhella.
Najlepiej dwa kup i na stojaku umieść.
Bardzo skuteczne grzanie.
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 28-02-2011, 00:34   

dzięki wielkie za odp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-02-2011, 00:37   

majeran666 napisał/a:
Czy lepiej kupic taki "promiennik"

majeran666,..musisz najpierw naumieć się rozróżnić, co to jest promiennik stosowany i wykorzystywany w technologii lakierniczej w celu przyspieszenia prac i podniesienia jakości,... i co to jest grzejnik który gotuje wodę, parzy herbatę, piecze placki, a nawet fajnie obsmaży golonkę, który również można przystawić do elementu samochodu w celu podgrzania powierzchni, tylko że w tym wypadku nie wiadomo w jakim celu ta powierzchnia jest tak na prawdę podgrzewana??;)

Cytat:
No bo świeci się na kolor ala czerwony, czy czerwony i opisują je jako IR

Zgadza się Endriu...Żarniki emitujące fale krótkie nie świecą na czerwono...te które są pokrywane powierzchniowo na kolor czerwony na pewno nie są emiterami fal krótkich..
Cytat:
Ale jak się nie ma nic to czy grzejąc tym w odpowiednim momencie -nie przegrzewając- czy to coś pogorszy? = Nie

Nie..nie pogorszy...ani też nic nie polepszy....susząc materiał czymkolwiek, nawet wygrzewając nałożone warstwy w słońcu nigdy taki materiał nie będzie dokładnie odparowany z zamkniętych w nim LZO....nie ma innej metody na usunięcie z nałożonych warstw rozcieńczalnika i przyspieszenia wiązania materiału jak użycie tylko i wyłącznie promieni fal krótkich, które suszą materiał od wewnątrz...wszelkie inne długości fal tylko utrudniają proces utwardzania i odparowania...

Jak na razie poza IR są jeszcze fale UV które suszą, ale tylko jak na razie wyłącznie produkty które są przeznaczone do tego typu naświetlania..to jeszcze moim zdaniem daleka w rozwoju technologia, i jak na chwilę obecną gdyby stosować ją bezpośrednio tak jak IR to bardzo szkodliwa dla organizmu człowieka...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 28-02-2011, 00:50   

jacklack napisał/a:
wszelkie inne długości fal tylko utrudniają proces utwardzania i odparowania...
Ja to właśnie rozumiem.
Bo kwarc grzeje od zewnątrz. I jak się powłoka zeschnie od góry to odparowujące związki będą ją rozrywały. I suma sumarum efekt się pogorszy a nie poprawi.
Dlatego gdzieś tam wyżej napisałem:
łysy73 napisał/a:
Bo po mojemu takie coś można użyć dopiero po wyschnięciu czy też odparowaniu części lotnych w wygrzewanego materiału. Bo inaczej to wygrzewany materiał od góry się utwardzi i zamknie a w środku będzie się kisił i rozrywał powłokę górną.


Dlatego prawdziwe IR działa od spodu - od blachy - i wtedy jest gites.

Ale ja lubię wyzwania i sprawdzę to co chcę kupić i się przekonam na własne oczy. To raptem kilkanaście minut przygotowań "testerów" u mnie i kilkanaście minut poświęconych na test u znajomego. {no i koszt pirometru, ale zawsze znajdę mu kiedyś zastosowanie}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 28-02-2011, 01:11   

jacklack napisał/a:
Żarniki emitujące fale krótkie nie świecą na czerwono


I tu się z tobą nie zgodzę. Tak jak fillon tak i trisk świecą na czerwono. Zresztą widać to na tym filmiku który umieściłem o karze ultra. Bo dół suszyłem dokładnie tym promiennikiem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 28-02-2011, 07:42   

Mart...
To ja poruszyłem kolory i chodziło mi o żarówki kwoki wciskane na allegro jako "profi promienniki" i opisane jako IR - fal krótkich.

Ja porobię testery, kupię dobry pirometr laserowy, i sprawdzę te co chciałbym ewentualnie kupić ORAZ ORI IRT - bo mam dostęp :D
I zobaczę czy tani jest IR-em {krótkim} i jak se radzi z różnymi grubościami: lakierów, podkładów, szpachli, plastików i laminatów... No i czy ori IRT to IR czy kicha i kwarc :D

Porobię fotki albo film i raz na zawsze zamknie się temat czy to jest takie a to takie, a może.... inne.
Będą fotki, ale tym razem zamiast suwmiarki będzie laserowy pirometr :D :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28-02-2011, 08:35   

Panowie w niektórych promiennikach stosowane są lampy czerwone , ale to są te same lampy IR tylko pomalowane na czerwono maja szkło, stosowanie powłoki z czerwonej ma za zadnie stłumienie świecenia promiennika, jego moc i fale działają tak samo ale daje mniej po oczach :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-02-2011, 12:50   

Mart-Dent napisał/a:
jacklack napisał/a:
Żarniki emitujące fale krótkie nie świecą na czerwono


I tu się z tobą nie zgodzę. Tak jak fillon tak i trisk świecą na czerwono. Zresztą widać to na tym filmiku który umieściłem o karze ultra. Bo dół suszyłem dokładnie tym promiennikiem.

Masz racje. ta lampa kwarcowa świeci na czerwono w tym promienniku który prezentowałeś, i jest to Promiennik podczerwieni , pytanie tylko czy fali krótkiej, jeżeli tak, to znaczy że się myliłem co do koloru żarnika...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 28-02-2011, 14:07   

ja w dużym hamachu mam osram halotherm krótkie fale świeci na biało a w małym hamachu mam zarnik philipsa też krótkie i świeci na czerwono
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2011, 14:52   

jacklack napisał/a:
Promiennik podczerwieni , pytanie tylko czy fali krótkiej,


Przecież podczerwień to fale krótkie.

Czyli nie wiemy o czym piszemy i smiejemy sie z grzejników do zup i mięs.

Ja tam nie porównuje grzejnika łazienkowego działajacego w technologii promieniowania podczerwonego, z profi promiennikiem Lautera.

Roznice (takie techniczne) to sprawność - mniej światła, więcej promieniowania w profi.
Długość fali krótkiej (fali elektromagnetycznej znanej jako promieniowanie podczerwone) ma zakres od --- do.
I tu jest własnie druga wazna właściwość profi promienników.
Długośc tej fali jest dokładnie dopasowana do wymagań technologii lakierniczych.
A w tych grzejnikach z łazienki podczerwień sieje na całym zakresie i nikt tym sie nie przejmuje, bo przeciez z załozenia nie sa one przeznaczone do lakiernictwa.
Co nie znaczy ze nie nagrzeja elementu, albo ze blacha bedzie zimna a szpachel i warstwy zewnetrzne gorace.
Nie zapomnijmy że to fala elektromagnetyczna i po spotkaniu z metalem nastepuje.....

Ano, mądrzy tego świata.
Co nastepuje.?????

Reasumując , ja nie smieje sie że ktoś ma takie pomysły do amatorki w garazu.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 28-02-2011, 15:08   

Cytat:

jacklack napisał/a:
Promiennik podczerwieni , pytanie tylko czy fali krótkiej,


Przecież podczerwień to fale krótkie.

Czyli nie wiemy o czym piszemy i smiejemy sie z grzejników do zup i mięs.

No tak...przygięliście mnie do samej gleby...ja już dziękuję za uwagę w tym temacie...na odchodne z niego wklejam jeszcze link http://www.eurolak.pl/con...ng=pl&goto=fale z którego jasno wynika że jestem w błędzie

Pozdrawiam....
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-02-2011, 17:10   

jacklack napisał/a:
Pozdrawiam...

http://www.eurolak.pl/img/fale-3.png

A zwykły grzejnik łazienkowy sieje po całym paśmie promieniowania podczerwonego, nawet więcej - widzialnego.
Co zreszta nie jest zaletą.

Dlatego pisze grzejnik łazienkowy a nie promiennik lakierniczy.
Zapytam jeszcze jaką mamy pewność ze palniki w tych promiennikach chińskich są właśnie o odpowiedniej długosci fali - krótkiej która najlepiej grzeje i przenika do spodu elementu.

Lauter sam napisał między wierszami że te chinskie to własnie tak mają że poprostu wyglądają jak profi promiennik a właściwości palnika my nie jestesmy w stanie sprawdzic.

Nic złego nie napisałem, ale sam porównałes moją odpowiedz do zupy i mięsa podgrzanych promiennikiem łazienkowym.


Moim zdaniem zastosowanie takich grzejników pracujacych w technologii promieniowania CIEPLNEGO pomoże a nie zaszkodzi.
I lepiej jest wygrzac element takimi promiennikami niz zostawic na tydzień w temp 0*C (zimą pewnie ponizej zera) i udawać ze jest sie profi lakiernikiem bo nie wygrzewam nie profi promiennikiem.


Jesli Lauter, profesjonalista w tej dziedzinie uwaza ze gdzieś lub po całości sie mylę,,, to chętnie wysłucham i nauczę sie czegoś nowego.
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 28-02-2011, 18:45   

to moze ktos ze znawcow tematu poda kilka linkow do promiennikow ktore spelnia swoje zadania jak Bozia przykazala, chodzi mi o dolna granice cenowa.

chce kupic cos cobedzie dzialac poprawnie ale budzet troche ograniczony ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 28-02-2011, 18:55   

Też od jakiegoś czasu przeglądam promienniki i kuszą mnie. Widzę że bez tego nie osiągnę lepszego poziomu naprawy lakierniczej bo widzę auta które robię np. w zimie jak w lecie są półmatowe w miejscach gdzie był podkład, wię c mam problemy z dosychaniem podkładu w zimie, kiedy to na hali mam w dzień max 10 stopni a w nocy 3.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28-02-2011, 23:26   

to mi się zaczyna podobać :) jeszcze takiego zainteresowania tematem nie widzialem a w dodatku tak burzliwej wymiany zdań i poglądów:) :piwosz: dla wszystkich których ten temat zainteresował i się w nim udzielają ponieważ to wszystkim wyjdzie tylko na dobre a powoduje mocny rozwój w kierunku tematu promienników :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 01-03-2011, 07:15   

po to wygrzebalem temat ;) ale dalej nie uzyskalem odp. na moje pytanie...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 01-03-2011, 09:08   

Uzyskałeś martek ;) . To co pokazałeś nada sie ale jest gorsze od krótkofalowych. I też myślę że Łysy ma po części rację ze te promienniki nie krótkofalowe należy stosować po odparowaniu materiału. Jak stosujesz po odparowaniu to nic nie może się stać bo nagrzany z wierzchu materiał w środku też jest nagrzany i też odparowuje, tak więc problemem może być tylko czas, kiedy jakaś grubsza warstwa jest jeszcze mokra (czytaj nie da się dotknąć).

To tak na podstawie tego co przeczytałem w wypowiedziach innych i na swój chłopski rozum ;)

[ Dodano: 01-03-2011, 09:12 ]
Lauter napisał/a:
to mi się zaczyna podobać :) jeszcze takiego zainteresowania tematem nie widzialem a w dodatku tak burzliwej wymiany zdań i poglądów:) :piwosz: dla wszystkich których ten temat zainteresował i się w nim udzielają ponieważ to wszystkim wyjdzie tylko na dobre a powoduje mocny rozwój w kierunku tematu promienników :)


No to daj nam ten rabat 45 procent. Wtedy nie widzę problemu kupimy u ciebie każdy zainteresowany tematem po jednej sztuce ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 01-03-2011, 16:13   

michalLbn, nie dokonca o to mi chodzi.

moze inaczej ;) jak rozpoznac ktory promiennik ma fale krotkie?????? te z linkow ktore podalem wynika ze maja, ale jacklack napisal ze to pic na wode, wiec jak taki zielony jak ja w tym temacie mam sobie poradzic ;( ;( ;(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
radom1989
Wymiatacz


Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 174
Skąd: OPOLE lubelskie.
Wysłany: 01-03-2011, 17:48   

kto sie zna na promiennikach podałby kilka pozycji tak do 5 tysiecy ?? chyba ze Lauter zrobi promocje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 01-03-2011, 21:08   

Myślę jakby nas było z dziesięć osób chętnych-to LUTER-opchnąby te najtańsze które ma po 4,5 tyś. za jakieś 2,5.... :)
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-03-2011, 22:36   

W odpowiedzi, moje pytanie kto jest zainteresowany IR2 w cenie 2,5 tys netto? oferta ważna do 11.03.2011



Link do promiennika:
http://www.eurolak.pl/con...ang=pl&goto=ir2
Link do instrukcji obsługi gdzie jest pełen opis promiennika:
http://www.eurolak.pl/con...l&goto=wsparcie

Ze względu na to że ostatnio mam mało czasu żeby zaglądać na forum, zainteresowanych proszę wysyłać maile na adres : a.treppa@eurolak.pl, dzwonić pod numer 511-060-510 nie zawsze mam możliwość odebrać więc pytać można zostawiając smsy, lub gg 1564443 wieczorami zaglądam na neta,pozdrawiam
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 07-03-2011, 21:24   

No chłopy i co wy na to......
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PP
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Toruń
Wysłany: 08-03-2011, 10:25   

W odpowiedzi na zainteresowanie promiennikami, oferta na promienniki IRT Hyperion. Producent, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, najwyższej klasy produkty oraz konkurencyjne ceny. Jakie ?







Info o promienniku IRT2 PrepCure

Cytat:
Standardowy promiennik do drobnych prac malarskich. Może być używany jako urządzenie ręczne.

IRT 2 PrepCure jest doskonałą pomocą dla warsztatów blacharskich. Może być używany do suszenia niewielkich powierzchni lub szybkiego suszenie szpachlówki, wypełniacza i lakierów, jak również do usuwania naklejek.

IRT 2 PrepCure mogą być wykorzystane zarówno jako ręczne promienniki lub montowane na stojaku. Trzymając promiennik w ręku można nim operować w trudnodostępnych miejscach. Wyłącznik On/Off jest zintegrowany w stabilny uchwyt.

Stojak posiada zegar, który może być ustawiona na maksimum 120 minut. Uchwyt na stoisku umożliwia zarówno pionowe i poziome suszenie.

Nawet najmniejsze modele Hyperion są bardzo wydajne.

- Dwie lampy o łącznej mocy 2 kW
- Reflektory powleczone warstwą złota dla zapewnienia optymalnej dystrybucji ciepła
- Reflektory FreeForm
- Ręczny zegar sterujący (120 minut)
- Elastyczny i łatwy w użyciu
- Możliwość suszenia wszystkich rodzajów materiałów lakierniczych
- Zaawansowany system wentylacji chłodzący kasetę i zwiększający żywotność lampy
- Wyłącznik On / Off zintegrowany w uchwycie
- Maksymalna wysokość podniesienia kasety w poziomie 1450 mm


Cena wyjściowa - 2.878 zł netto



Info o promienniku IRT3 PrepCure

Cytat:
IRT 3 PrepCure - Idealny do utwardzania małych i średnich powierzchni.

IRT 3 PrepCure nadaje się do stosowania w strefie przygotowawczej. Jest wyposażony w kompaktową kasetę, która są kontrolowane przez dwa ręczne zegary. Odparowanie i pełne suszenie do 30 minut.

- Kaseta o mocy 3 kW
- Unikalne możliwości pozycjonowania kasety
- Reflektory FreeForm powleczone warstwą złota dla zapewnienia optymalnej dystrybucji ciepła
- Dwa ręczne zegary:
+ Ogrzewanie 50% mocy
+ Pełna suszenie 100% mocy
- Bardzo łatwe w użyciu
- Możliwość suszenia wszystkich rodzajów materiałów lakierniczych
- Wydajny filtr cząstek w kasetach
- Zaawansowany system wentylacji chłodzący kasetę i zwiększający żywotność lampy
- Maksymalna wysokość podniesienia kasety w poziomie 1300 mm


Cena wyjściowa - 6458 zł netto

Oferta ważna do końca marca

Wszelkie informacje na temat warunków handlowych, rabatów oraz innych modelach IRT Hyperion na PW.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Lauter
Bywalec



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 39
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12-03-2011, 22:18   

No widzicie panowie jak można szybko smakowite ofert dostać :)

[ Dodano: 12-03-2011, 23:06 ]
Do sprzedaży promiennik IR6 lub IR6P

Wersja IR6 bez pirometrów ze starszym modelem sterowania
Wersja IR6P z pirometrami
Cena:
IR6 - 6000 netto
IR6P - 7900 netto




Link do promiennika:
http://www.eurolak.pl/con...ang=pl&goto=ir6
Link do instrukcji obsługi gdzie jest pełen opis promiennika:
http://www.eurolak.pl/con...l&goto=wsparcie

Ze względu na to że ostatnio mam mało czasu żeby zaglądać na forum, zainteresowanych proszę wysyłać maile na adres : a.treppa@eurolak.pl, dzwonić pod numer 511-060-510 nie zawsze mam możliwość odebrać więc pytać można zostawiając smsy, lub gg 1564443 wieczorami zaglądam na neta,pozdrawiam
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne