lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
14-08-2011, 22:28
jaki bezbarwny do aerografu
Autor Wiadomość
cartastic
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: 14-08-2011, 22:10   jaki bezbarwny do aerografu

Witam

Chciałem spytać czy Panowie specjaliści mogliby doradzić mi lakier bezbarwny, który najlepiej współpracowałby z aerografem. Zajmuje się modelarstwem plastikowym i chciałbym przestawić się właśnie na lakiery samochodowe. Już od jakiegoś czasu męczę się z APP, ale ten jest bardzo gęsty i, wydaje mi się, że mój aero nie radzi sobie z nim za dobrze. Może to kwestia ciśnienia - aero ustawione jest an ok. 2,5 bara. Rozmiar dyszy to 0,3. Generalnie zależy mi na 2 rzeczach - żeby lakier był możliwie rzadki oraz łatwo się polerował.

Dziękuje i pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 15-08-2011, 17:00   

ogólnie to tanie są rzadkie , płynące i łatwo się polerują. Zawsze na rozpuchu możesz oszukać tzn dać większy %. Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartastic
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: 15-08-2011, 21:18   

Dzięki za odp. Na opakowaniu app piszą, że maks. 5% rozp. Jaka jest bezpieczna granica rozcieńczania? Czy więcej rzop. negatywnie wpływa np. na połysk itp?

pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 16-08-2011, 15:31   

bezpieczna i pewna granica to zawsze taka jaką zaleca producent. zawsze.
jednak potrzeba matką wynalazków.
novol economy
profix cp 400
gold car
to są rzadkie które znam.
co do jakości to stawiałbym na Gold cara.

Co do rozcieńczania musiałbyś zapytać MKautos' a gdyż wiem, że kiedyś coś tam rozcieńczał ponad .
Mysle, że to wpływa na połysk . wiadomo rozpuszczalnik odparuje.

Swoją drogą nie myślałeś nad jakimś pistoletem typu MINI ? Nie musialbyś nic kombinować...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartastic
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: 16-08-2011, 17:14   

Dzięki za opcje. Co do mini pistoletu to mam w posiadaniu coś takiego: http://allegro.pl/pistole...1751203340.html z dyszą 0,5. Raz użyłem i lakier (app) świetnie się położył, ale niestety bardzo, bardzo grubo. Zalało detale, linie podziału i inne drobnostki. Może powinienem jeszcze się nim pobawić, np. wyregulować wydajność? W sumie to mam pytanie - czy wg Ciebie jest możliwe, żeby (używając odpowiedniej techniki) położyć takim pistoletem cieniutką warstwę na modelu? I jeśli tak, to czy jedna wystarczy do polerki?

dzięki i pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-08-2011, 20:52   

Większe ciśnienie, mało materiału i prowadzisz wolno pistolet.

Zadziała to tak, że większe ciśnienie lepiej rozbije wolniej idący materiał. Popróbuj na papierze.

uda się. poćwicz

z grubością,,, hm zawsze można połozyć 2 cienkie warstwy.
Pokaż nam co Ty tam lakierujesz ciekawego :)
Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartastic
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: 17-08-2011, 21:23   

k, wielkie dzięki za radę. Na pewno wypróbuję. Jeśli chodzi o moje lakierowanie to podaję Ci linki do modeli, przy których obecnie dłubię/ dłubałem:

Porsche 911 (lakierowanie zupełnie nie wyszło, jest grubo i nawet tego już nie polerowałem. malowane mini pistoletem)
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=27575
Ferrari 512 (generalnie chyba lepiej niż Porsche ale z aero i baaaardzo dużo zabawy z polerką. Generalnie była taka cytryna, że miałem ochotę cisnąć kastą o ścianę)
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=26843
Obecnie składane ferrari f40. Polakierowałem budę z mini pistoletu. Znowu za grubo i na dodatek jakieś syfki mi się osadziły. Może da się spolerować.
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=27806

Aha, jeszcze jedno pytanko - po jakim czasie można bezpiecznie polerować? Mówię o APP. Schnie w ok. 30C. Poleruję to mechanicznie, w zasadzie tak jak warsztaty tylko ja mam mini tarczę;]. Taka sama gąbka i pasta 3M.

Jeszcze raz dzięki za wskazówki. Bardzo bym chciał opanować pistolecik bo w porównaniu z aero jego użytkowanie to bajka.

pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-08-2011, 21:53   

po wygrzaniu w kabinie szybko bo po swobodnym ostygnięciu i kilku chwilach.
a normalnie to kolejnego dnia śmiało możesz polerować.
A czy używasz do tego jakichś papierów wodnych czy tylko pasta ?
Jeżeli tylko pasta to popróbuj niedokładności powycinać papierem p2500 na mokro z dodatkiem do wody w postaci płynu do naczyń.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartastic
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: 17-08-2011, 22:26   

Jeśli chodzi o papiery to, jak najbardziej, używam ich do polerki. Na ferrarce użyłem 2000 ale, tak jak mówisz, powinienem wykończyć 2500 i dopiero pasta. Pasty (wtedy jeszcze modelarskie, 3 rodzaje coarse, fine, finish) nie dały chyba rady usunąć rysek po papierze 2000, są widoczne. No nic, zobaczymy co wyjdzie z tego mojego polerowania. Mam trochę mieszane uczucia co do syfu na modelu, bo na oko wygląda, że grudki siedzą dosyć głęboko w lakierze.

Dzięki i pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 17-08-2011, 22:31   

cartastic napisał/a:
Mam trochę mieszane uczucia co do syfu na modelu, bo na oko wygląda, że grudki siedzą dosyć głęboko w lakierze.

Niewiem co robisz nie tak że masz syfy na modelu.
Przy takim małym elemencie nie powinno być praktycznie wcale syfu na lakierze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne