lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
08-06-2009, 21:20
lakiernia-jaki rodzaj wyciągu
Autor Wiadomość
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 23-05-2009, 15:00   lakiernia-jaki rodzaj wyciągu

Witam.
Mam pytanie,jako że na dniach bede robił posadzkę w pomieszczeniu do lakierowania chciałem się zorientowac jak rozwiązać wyciągi.
Czy w posadzce na środku-pod autem-czy jakieś boczne.Nadmuch to wiadomo centralnie sufitowy.
Moje pomieszczenie to jakieś 4/6,5m.
Posadzkę miałem robić z gresu-odpadowego.Ale jednak zdecydowałem się na przemysłową-taka warsztatową antypoślizgową.
Myślalem żeby zrobić taki tunel na środku 50/50cm w posadzce i potem nakryć to tylko jakąś kratownicą,albo boczne wyciągi przy ścianach.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy nie i czy może nie zrobić tego centralnego i bocznych.
Prosze o podpowiedzi i porady.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 23-05-2009, 17:21   

najlepszy wyciag jest w ksztalcie litery H.W tedy i pod samochodem i obok masz wyciag,bo samochod na kratownicach stoi.Rozwiazanie drozsze,ale praktyczniejsze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 23-05-2009, 18:50   

Robert ! !! napisał/a:
Myślalem żeby zrobić taki tunel na środku 50/50cm w posadzce i potem nakryć to tylko jakąś kratownicą
nie! bo wtedy auto stojąc na środku zakryje kanał. zrób minimum dwa kanały pod kołami
http://kabinalakiernicza....2rzedy_lewa.pdf
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 23-05-2009, 18:51   

gola napisał/a:
najlepszy wyciag jest w ksztalcie litery H.W tedy i pod samochodem i obok masz wyciag,bo samochod na kratownicach stoi.Rozwiazanie drozsze,ale praktyczniejsze.


Mógłbyś bardziej rozwinąć.Tzn jakie wymiary ma miec mniej więcej ta litera "H"?
Jakbyś to rozplanował w pomieszczeniu jak wyżej wspomniałem 4/6,5m?

[ Dodano: 23-05-2009, 19:56 ]
baqo napisał/a:
Robert ! !! napisał/a:
Myślalem żeby zrobić taki tunel na środku 50/50cm w posadzce i potem nakryć to tylko jakąś kratownicą
nie! bo wtedy auto stojąc na środku zakryje kanał. zrób minimum dwa kanały pod kołami
http://kabinalakiernicza....2rzedy_lewa.pdf


Dzieki za podpowiedź.Te kanały musze ze soba połączyć i puścić w góre nad dach.Filtry jakieś stosowac czy olać?
Jak i czym poganiać te wyciągi, może ktoś mi też podpowie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 24-05-2009, 15:01   

Dzieki za podpowiedź.Te kanały musze ze soba połączyć i puścić w góre nad dach.Filtry jakieś stosowac czy olać?
Jak i czym poganiać te wyciągi, może ktoś mi też podpowie?[/quote]


tego typu mozna bez problemu stosowac poniewaz opary nieprzechodza przez silnik i niema zagrozenia wybuchu

http://www.maxair.pl/inde...&k=5&s=8&id=534

chyba ze takie , ale one niemaja dostatecznej mocy

http://www.wentylatory.ne...nu=kanalowe&q=1
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 26-05-2009, 13:21   

Analizowałem ostatnio jak ten wyciąg rozwiązać i zdecydowałem się na coś w rodzaju litery H z tym,że tylko pionowe kreski beda wyciągały.Na środku połącze te tunele i tam podłącze wyciąg.
Ojciec mi cos wspomniał o wyciagach turbinowych,tzn że silnik jest ze ślimakiem czy cos i działa na zasadzie turbiny.Czy ktos się z tym spodkał?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 26-05-2009, 22:53   

Robert ! !! napisał/a:

Ojciec mi cos wspomniał o wyciagach turbinowych,tzn że silnik jest ze ślimakiem czy cos i działa na zasadzie turbiny.Czy ktos się z tym spodkał?


chyba o takie cos ci chodzi

http://www.allegro.pl/ite...rzemyslowy.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 31-05-2009, 16:24   

Kanaly w ksztalcie litery "H" stosuje sie z zasady do wentylacji bocznej prawej lub lewej, nie wiem jakie masz u siebie warunki zeby ci cos konkretnego polecic, jezeli wentylacja ma byc z tyl to wtedy stosujesz kanal w ksztalcie litery "U" Domyslam sie ze z czasem pomyslisz nad rozbudowa swojego dziela, wiec na twoim miejscu zrobil bym kanal na calym miejscu roboczym, wtedy przez dzurke od klucza patrzysz jak ci kabina sie buduje, wyzej wymienione wiatraczki polecil bym wlascicielom szaletow miejskich do poprawnej wentylacji, zeby cale twoje przedsiewziecie mialo jako taki sens to musisz jednak zainwestowac nieco wiecej kasy jak ci sie wydaje, wtedy z kazdej wydanej zlotowki bedziesz napewno sie cieszyc, wydajnosc wentylatora powinna miec 30000m3/h do tego odpowiednie podcisnienie zeby filtry nie wytlumily oraz musi byc na napedzie pasowym, jak w przyszlosci pomyslisz o rozbudowie o palnik olejowy, na napedzie bezposrednim nie polecal bym bo silnik szybko szlak trafi jak zaczniesz grzac kabine, pociesze cie ze wentylatory zachodnie sa drozsze od polskich teraz juz pewnie wiesz dlaczego kabiny sa takie drogie, jezeli bym mial ci cos konkretnego polecic to np:
Termowent WWOax-63 (Sg160L-4) zminil bym jeszcze kolo na silniku z 200 na 250, silnik 15kW napeno sobie poradzi gwarantuje, wentylator tez jest przystosowany do wiekszych obrotow,
tu masz cennik,
http://www.dulinski.com.pl/cenniki-termowent.php
a tu dokladny i szczegulowy opis:
http://www.termowent.pl/Katalogi/WWOax.pdf
takiego wentylatora nie powstydzila by sie zadna profesjonalna kabina
co do podlogi to wykonal bym cos takiego:

23175033604.jpg
i juz jestes jedna noga w kabinie
Plik ściągnięto 54945 raz(y) 38,28 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 31-05-2009, 18:22   

Napewno nie moge zastosowac wyciagu bocznego,poniewaz po prawej sasiad,po lewej warsztat,od przodu "wrota-drzwi",na tyle sciana i 2 sasiad.Myslalem zeby po scianie w komin puscic.Nad warsztatem mam od szczytu ok 1,5h ze spadkiem do 20cm
Zrobie zdjecia wtedy bedzie widac co jest co i wowczas moze cos doradzicie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-05-2009, 18:47   

Cytat:
Napewno nie moge zastosowac wyciagu bocznego,poniewaz po prawej sasiad,po lewej warsztat,od przodu "wrota-drzwi",na tyle sciana i 2 sasiad.


Nie wiem jak jest teraz ,ale jak ja stawiałem kabinę to był taki wymóg że nie mogła ona być usytuowana bliżej niż 40m od najbliższej posesji,i musiałem również mieć zgodę sąsiadów na piśmie ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 31-05-2009, 18:57   

Moze u mnie nie beda sie czepiac,napeno nie ci na granicach. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-05-2009, 19:42   

Robert ? Nie chcę cię martwić bo masz ogromny zapał i zacięcie, ale po twoim opisie ... obstawiam że możesz mieć kłopoty. Napisz coś więcej o tej swojej lokalizacji. Sąsiedzi się nigdy nie czepiają dopóki nic się nie dzieje, a potem nie wiedzieć czemu wszystko im przeszkadza ... a jak zainwestujesz kasę i zaczniesz malować będziesz na widelcu. I przeczytaj sobie to :

http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/26.html

Od publikacji tego artykułu przynajmniej raz w tygodniu jest telefon z prośbą o radę . JAK ZAMKNĄĆ LAKIERNIĘ ZA PŁOTEM ?

Napisz coś o tym warsztacie po lewej. Może będzie jakiś sposób. I napisz czy ty chcesz lakierować sobie po godzinach, czy będziesz jednoosobową działalnością gospodarczą? bo to wszystko zmienia !

[ Dodano: 31-05-2009, 20:44 ]
I nawet jak masz zgodę sąsiadów nawet jak to działka twojego rodzonego brata to Prawo jest Prawem.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 01-06-2009, 14:04   

Robert ! !! napisał/a:
Nad warsztatem mam od szczytu ok 1,5h ze spadkiem do 20cm

Nie za bardzo tego rozumie, czyli pomieszczenie do lakierowania masz wyzej od warsztatu o 1,5metra, czy tak ? (domyslam sie ze tu o godziny nie chodzi) ;)
: jakie wymiary wewnetrzne masz tego komina?
: czy jest mozliwe czerpanie powietrza z warsztatu obok?
: jaka kwote zamierzasz przeznaczyc na wentylator?
: czy ma myc to nowy czy moze byc uzywany?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 01-06-2009, 22:07   

[quote="dziabakwyzej wymienione wiatraczki polecil bym wlascicielom szaletow miejskich do poprawnej wentylacji

ja pokazalem tylko rodzaje wentylatorow jakie mozna zastosowac ! !!!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 01-06-2009, 22:20   

Ehh nie moge zdjęc coś wysłać.
To wygląda mniej więcej tak:
Budynek postawiony w rogu działki o wymiarach 18/7 przykryty lednospadowym dachem.
10/7 to warsztat bez sklepienia,pod sam dach.
3,5/7 to pomieszczenie gospodarcze ze sklepieniem i na końcu w samym rogu działki lakiernia 4,5/7(na dwóch granicach) róznież ze sklepieniem.Na tylnej ścianie na sklepieniu jest jeszcze chyba 5 suporeksów i dach ze spadkiem do czoła.Czyli nad gospodarczym i lakiernią jest mały "stryszek"

[ Dodano: 01-06-2009, 23:23 ]
Sąsiedzi wiedza co tam się dzieje ale nie mówią nic póki co bo robimy im auta,z tymże bez lakieru póki co.Sami śa za żeby lakierowanie tez było.Na przeciwko tylko jest meda-wsza jedna co może mi życie zatruwać...Ale może jakoś to bedzie.

[ Dodano: 01-06-2009, 23:35 ]
zdjęcia

[ Dodano: 01-06-2009, 23:47 ]
dziabak napisał/a:
Robert ! !! napisał/a:
Nad warsztatem mam od szczytu ok 1,5h ze spadkiem do 20cm

Nie za bardzo tego rozumie, czyli pomieszczenie do lakierowania masz wyzej od warsztatu o 1,5metra, czy tak ? (domyslam sie ze tu o godziny nie chodzi) ;)
: jakie wymiary wewnetrzne masz tego komina?
: czy jest mozliwe czerpanie powietrza z warsztatu obok?
: jaka kwote zamierzasz przeznaczyc na wentylator?
: czy ma myc to nowy czy moze byc uzywany?


Ad1:Komin to jakies standartowe nie wiem strzelam 20/20 w porywach do 25 cm może.Jutro sprawdze.
Ad2:Obok jest to gospodarcze ale nad sklepieniem można rure pociągnąć
Ad2:Od 1-3tys na początek(ale kanały wyciągowe w posadzce musze już konkretnie przystosować,żeby nie kuć potem)
Ad3:Może być i używany aby spełnial swoje zadanie.

P1010042.JPG
Plik ściągnięto 819 raz(y) 79,5 KB

P1010043.JPG
Plik ściągnięto 621 raz(y) 77,57 KB

P1010041.JPG
Plik ściągnięto 684 raz(y) 95,45 KB

DSC02396.jpg
Plik ściągnięto 839 raz(y) 51,32 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-06-2009, 07:56   

Wejdź TU na forum !

http://lakiernik.info.pl/...er=asc&start=45

Na dole jest projekt pomieszczenia 6 x 12 ... ale możesz je modyfikować do 4 x 7 jeżeli zrezygnujesz z zaplecza z tyłu i z wyciągu na posadzce robiąc fundament w podłodze ... i zacieśnisz sobie lakiernię. Kup ekstraktor wyciągowy od kabiny, lub używane stanowisko przygotowawcze! i Nie kombinuj z wentylatorami i ich wydajnością że może starczy może nie ?... bo to trudny problem i trzeba to policzyć uwzględniając wiele czynników. Ekstraktor ma 14 - 18 000 m/3 wydajności przesyłowej turbiny i załatwi ci problem w całości ( jeden wentylator nadmuch wyciąg - recyrkulacja i sterowanie proporcjami wymian ! )
BARDZO ! !! ... mnie martwisz że olewasz formalne załatwienie sprawy bo wpisujesz się w grupę tych którzy na własne życzenie proszą się o problemy - Robert to Unia Europejska .... ( jeszcze się Polska nie zorganizowała ale dobierze się do tyłka takim garażom i to szybciej niż myślisz ! Góra 2 lata .... może to ci trochę pomoże ....

http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/24.html ... to o wzmożonych kontrolach
http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/26.html ... a to o obowiązku zgłoszenia

Za prowadzenie lakierni bez pozwolenia na użytkowanie instalacji lakierniczej poza 20 000 kary grozi ci rok więzienia ! - Wiedziałeś o tym ?

Zgłoszenie kosztuje 1200 zł , pozwolenie jak dużo lakierujesz 3000 zł a wszystko co związane z ochroną środowiska dla warsztatu max 6000 zł .... pewnie warto zaoszczędzić 1200 i i zapłacić 20 000 ? zł ...Niech urzędasy mają na kawę i ciasteczka.
a wystarczy tylko jeden donos do SANEPIDU i kaskadowa kontrola WIOŚ, PIP, PSP
.... do mamra na rok nie pójdziesz bo jeszcze to się w Polsce nie zdarzyło ...ale paragraf jest .

Chcesz na tym zarabiać ? .... to od początku zrób to formalnie i technicznie jak się należy.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez martek 09-10-2013, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 02-06-2009, 20:22   

jerryhaj napisał/a:

ja pokazalem tylko rodzaje wentylatorow jakie mozna zastosowac ! !!!!!

Ale po co krzyczysz na mnie, bardzo dobrze ze pokazales, to ze komus bym polecil to nie znaczy ze dla Roberta sie nie nadaja, musisz czytac miedzy wierszami ;) ja tak zawsze sory :piwosz: nawet jak by Robert podal kwote 3cyfrowa to tez sie da, pamietaj ze polak wszysto potrafi
PROJEKTER napisał/a:
bo to trudny problem i trzeba to policzyć uwzględniając wiele czynników.

co do czynnikow to prawda, ale do wiliczenia, uwierz mi na slowo ze nie jest wcale to takie trudne jak wiesz jak sie za to zabrac, mnie akurat nie to martwi najbardziej tylko jak malowac w zimie? co do lata to nie ma problemu, w zimie pozostalo by ci malowac w recylkulacj, czy takie rozwiazanie by cie zadowalalo? jak powiesz nie to zrozumiem i bede myslal co dalej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-06-2009, 23:26   

DLA UKŁADU WENTYLACYJNEGO LAKIERNI SĄ DWA PROGI OBLICZENIOWE

1 . Wynikający z przepisów o Najwyższych Dopuszczalnych Stężeniach lotnych substancji chemicznych w środowisku pracy ... a do tego konieczne są karty bezpieczeństwa używanych materiałów lakierniczych. Ustalenie ile i jakie go emitora jest w mieszaninie najwięcej. Ustalenie ile tego środka pojawi się w powietrzu w ciągu sekundy. Sprawdzenie jaka jest dopuszczalna wartość stężenie takiego środka w pomieszczeniu, a następnie po policzeniu kubatury pomieszczenia ustalenie ile wymian powietrza na godzinę potrzeba aby np Toluen lub Ksylen nie gromadził się w pomieszczeniu w sposób formujący zagrożenie ( powyżej poziomu NDS ). A tu jeszcze utrudnienia bo nie wiadomo do końca dla jakich warunków przyjąć standard tj czy zawsze dla pojedynczych elementów czy zawsze dla połowy samochodu czy zawsze dla całego samochodu..... I w ten sposób możemy zamontować wentylatory o zdolności przesyłowej 5 000 m3 /h, 18 000m3/h lub 30 000 m3/h Jak widzisz łatwe to to nie jest.

2. Poziom technologiczny - Tu najważniejszym aspektem jest prędkość opadu powietrza która musi być na tyle duża żeby mieszanina rozpylona w powietrzu opadała do dołu z taką prędkością żeby lakierowanie w pomieszczeniu o wymiarach jakie podał Robert nie wywoływało gromadzenia się rozpylonego materiału w przestrzeni ( tego pomieszczenia ). Dla takiego budynku to minimum 0,18 m/sek ideałem byłoby 0,3m/sek ... ale nie przesadzajmy to nie kabina.

Turbina ekstraktora i całe stanowisko lakiernicze faktycznie działa w układzie recyrkulacji lub w układzie dużego podciśnienia. Jeżeli klapa wylotu ma płynną regulację to właśnie recyrkulacja w takich garażowych amatorskich warunkach jest zbawiennym rozwiązaniem. W trakcie lakierowania małych elementów lub podładowania wystarczy tylko nieznacznie uchyliś klapę lub żaluzję i już nie ma mgły malarskiej w pomieszczeniu, a znacząca ilość LZO zostaje usunięta na zewnątrz. Do tego doskonała gospodarka ciepłem bo garaż będzie wychładzał się bardzo powoli.

W trakcie skrajnych warunków tj zima temp poniżej zera lub w trakcie lakierowania całych samochodów faktycznie będzie następowało szybkie wychładzanie i wtedy konieczna będzie wydajna nagrzewnica ... ale to problem każdej wentylacji w ukladzie otwartym ... więc nie ma znaczenia czy Robert kupi wentylatory czy ekstraktor i osprżet kanałowy do recyrkulacji ... a wentylatory nie pozwolą mu na delikatną wentylację garażu w trakcie lakierowania zaprawek... ( albo włącz albo wyłącz )... Chyba że falowniki i sterownik płynny ale rozumiem że Robert oczekuje porady dla amatora ?

Proponuję używane stanowisko lakiernicze lub sam ekstraktor i trochę roboty !

No i my się tu produkujemy, a Robert nawet nie zawita na forum ... HALO HALO ROBSON !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 03-06-2009, 19:58   

PROJEKTER napisał/a:
Jak widzisz łatwe to to nie jest.

Jak znasz zasady to wiesz jak je lamac ;) w koncu lakierni nie budujemy i pod niczym sie nie podpisujemy
PROJEKTER napisał/a:
Proponuję używane stanowisko lakiernicze

raczej w te swoja mala klitke lakierni tam nie wcisnie
PROJEKTER napisał/a:
lub sam ekstraktor i trochę roboty !

mogl bys cos szerzej napisac jak bys to widzial?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-06-2009, 23:02   

Lakiernicze stanowisko przygotowawcze ( foto nad napisem wypOSAŻENIE mojego podpisu ... dział w układzie otwartym, lub recyrkulacji powietrza. Jedna turbina ustawiona na otworze fundamentowym .. lub kanałach stalowych na posadzce ciągnie i przepycha powietrze do góry z wydajnością przesyłową do 18 000 m3/h. Jeżeli nad dyfuzorem ( kanał w kształcie V wprowadzający powietrze do plenum filtracyjnego nad stanowiskiem roboczym -takim samym jak sufit kabiny lakierniczej ) klapa lub żaluzja jest zamknięta to powietrze wróci do pomieszczenia przez ten nawiewowy sufit. Jak jest otwarta to wylatuje na zewnątrz .... ale słabnie znacząco nadmuch ! Płynne sterowanie położeniem takiej klapy lub żaluzji łopatkowej to więcej lub mniej obiegu recyrkulacyjnego. decyduje o tym lakiernik.

Jak to zrobić ? Kupić kostkę ekstraktora i postawić na przygotowanym fundamencie z okratowaną podłogą i filtrami PAIN STOP . USZCZELNIĆ POŁACZENIE Z POSADZKĄ .
Na otworze wylotowym od góry zamontować kanał wentylacyjny i doprowadzić do wys ok 2,5 - 3,0 . Kanał ok 90 x 90 lub 160 x 60 zależy jaki jest otwór na kostce.

[ Dodano: 04-06-2009, 00:11 ]
Na górze nad trójnikiem montujemy żaluzję z łopatkami i sterowanie do niej motoreduktorem ( ale może być ręcznie długim prętem którym się kręci z dołu ) dalej na żaluzji kanał ponad dach ..... i czapka ...... kolano 130 st żeby się nie lała woda.

Do trójnika podłączamy dyfuzor i kierujemy w stronę lakierni. stare stanowiska nie miały nawiewowego sufitu tylko zostawały w takiej wersji. Jeszcze zasilanie i sterowanie .... włącz wyłącz i jak jest motoreduktor to jakiś płynny wyłącznik. Nie wolno sterować żaluzją jak działa wentylator bo ją wyrwie ! !! normalnie jest zabezpieczenie elektryczne tu .... max zdrowego rozsądku.

W kanale przed żaluzją można przynitować wewnątrz wygiętą blachę w półłuk co spowoduje że nawet po całkowitym otwarciu przepustnicy cześć powietrza zakręci i wpadnie do trójnika i do lakierni. Resztę załatwia fizyka .... różnica ciśnień. No jeszcze jakieś zmyślne ogrzewanie na zimę .... i można lakierować .... a jak kupisz kabinę to postawisz obok i masz lakiernię profesjonal bez żadnych zmian i przebudowy.

i efekt końcowy powinien wyglądać tak :

[ Dodano: 04-06-2009, 00:13 ]
http://lakiernik.orge.pl/...er=asc&start=45

na dole strony ....
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 04-06-2009, 19:50   

No tak ladnie pieknie opisane ale z tego co tu zrozumialem to nie jest w stanie postawic tego w tym pomieszczeniu, a o kwocie docelowej juz nie wspomne popraw mnie jak sie myle
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 04-06-2009, 21:02   

Do pomieszczenia na zdjęciu wejdzie ale kanały nawiewowe musi podzielić na dwa lewy i prawy. Miejsca starczy.

Co do kwoty -jeżeli Robert chce to zrobić za 3 tyś .... to w zasadzie nie starczy mu na żadne działające rozwiązanie może na jakieś wiatraki w ścianie. Kanały stalowe z blachy ocynkowanej nie są takie drogie... a jak chce mniej kłopotu z zamawianiem ich w jakiejś firmie to nadmuchu może użyć rur spiro.

Kanał pionowy ekstraktor i żaluzje z motoreduktorem musi kupić używane ... tak na chybił trafił to będzie z 10 000 zł .... ale załatwia problem raz na zawsze, a te kombinacje z wentylatorami to tylko 40 % problemu a i tak nie starczy 3 tyś.

Robert musisz zweryfikować budżet. Nikt nie mówił że lakiernictwo to tania zabawa.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 05-06-2009, 19:24   

PROJEKTER napisał/a:
Co do kwoty -jeżeli Robert chce to zrobić za 3 tyś .... to w zasadzie nie starczy mu na żadne działające rozwiązanie może na jakieś wiatraki w ścianie

Za cene 3 tys moze pozwolic sobie na wentylator ktory zapewni mu wentylacje na 2 kanaly po 6m/2 kazdy z predkoscia opadowa powietrza 0,3m/sek wiec nie taki diabel straszny :diabeł:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 05-06-2009, 19:59   

dziabak napisał/a:
Za cene 3 tys moze pozwolic sobie na wentylator ktory zapewni mu wentylacje na 2 kanaly po 6m/2 kazdy z predkoscia opadowa powietrza 0,3m/sek wiec nie taki diabel straszny :diabeł:
to i tak nie zmienia faktu ! co zimą?będzie się bawił w lakierkę ,w czapce i szaliku :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-06-2009, 23:58   

Dobra ! przekonałeś mnie ... i może Roberta NIECH ROBI ! ... zawsze jednego konkurenta mniej jak zamarznie, udusi się we własnym garażu, albo 3 dni będzie polerował syfy na lakierze !

@dziabak ? ... tak spytam z ciekawości ... Na pewno wiesz o co chodzi z tą prędkością opadu powietrza ???????? ... bo wiesz JA to bym nie zaryzykował tak publicznie z tym 0,3 m/sek ... na podstawie zdjęcia bez wymiarów braku kubatury i DTR-ki wentylatora ! ... ale co tam ja się na tym ZNAM ? ......JA tylko z tego żyję od 10 lat !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 08-06-2009, 19:45   

baqo napisał/a:
to i tak nie zmienia faktu ! co zimą?będzie się bawił w lakierkę ,w czapce i szaliku :)

jak zima nastanie to recylkulacja a to czym nagrzeje pomieszczenie przed malowaniem lub w trakcie to juz praca domowa dla Roberta, proponuje jesc duzo grochowki ;) ,ale musi uwarzac zeby sie nie udusil, wtedy zamiast czapki lepszy byl by heumofon ;)
PROJEKTER napisał/a:
albo 3 dni będzie polerował syfy na lakierze !

Barcik napisał/a:
Na kurz sa filtry. Czyste ubranie(kombinezon) i ogólnie czysto w pomieszczeniu.

PROJEKTER napisał/a:
na podstawie zdjęcia bez wymiarów braku kubatury

a o czego kubature Ci chodzi?:
-pomieszczenia w ktorym bedzie malowal?
-kanalu wentylacyjnego nad ktorym bedzie trzymal gan w trakcie malowania?
-czy pomieszczenia gospodarczego w ktorym bedzie trzymal gan po malowaniu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-06-2009, 20:55   

@dziabak ? wiesz o co chodzi z parametrem prędkości opadu powietrza czy nie nie wiesz ?

Co to za cytat w tym temacie, że na syfy są kombinezony filtry i czyste pomieszczenie ??? W kabinie z prędkością opadu powietrza 0.3 m/sek możesz wejść upierdzielony pyłem od szpachlówki i nic się nie przedostanie na lakierowane poziome elementy dopóki specjalnie tam nie nasypiesz tego syfu ! ... a w twojej propozycji nie zintegrowanych wentylatorów ciśnienie w garażu ROBERTA będzie skakać jak będzie chciało i rozpylony lakier wyschnie w powietrzu i osiądzie jako syf na elementach !

Bez kubatury pomieszczenia nie policzysz wymaganej wydajności wentylatorów ... co to za pomysł żeby posługiwać się prędkością opadu powietrza jako parametrem wentylatora ... skąd ty to wykołowałeś ? .... z jakiś plotek ?

A jak zima nastanie to recyrkulacja ???????? TA ? , a między czym, a czym ta recyrkulacja jak każdy wentylator w twojej propozycji działa oddzielnie od siebie !
I prześlij mi link, lub adres producenta systemu wentylacyjnego który za 3 tyś dostarczy wentylatory o zdolności przesyłowej minimum 14 000 m3/h z silnikiem systemem sterowania i chociaż jednym kanałem nawiewowym z filtrem ! pomijam już kanały wyrzutni powietrza i czerpni !

Skąd ty bierzesz takie ceny ? Handlujesz tym ? Jak tak to dawaj na PW, a mam dla ciebie masę roboty... bo zwykła wentylacja pomieszczenia mieszalni lakierów z mini wentylatorem strumieniowym, kanałami i sterowaniem to 3 - 5000 tyś ! ( 30 wymian/ h ). .. a jak tylko ci się tak wydaje to napisz ... WYDAJE MI SIĘ ŻE TO POWINNO KOSZTOWAĆ KOŁO 3 TYŚ. wtedy będziemy wymieniać opinie ... a tak to się podłożyłeś pod krytykę !

ROBERT ! Zweryfikuj budżet zanim cokolwiek kupisz i skonsultuj parametry wentylatorów z kimś kto się na tym choć troszkę zna !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 09-06-2009, 19:47   

PROJEKTER napisał/a:
Bez kubatury pomieszczenia nie policzysz wymaganej wydajności wentylatorów ... co to za pomysł żeby posługiwać się prędkością opadu powietrza jako parametrem wentylatora ... skąd ty to wykołowałeś ? .... z jakiś plotek ?

Nie wciskaj mi cos w usta czego nie powiedzialem :zły: to ty zaczoles cos bredzic z kubatura a teraz sie nie chcesz nawet do tego przyznac, to odpowiedz mi o co ci chodzilo z ta kubatura, w ktorym momencie stwierdziles to ze posluguje sie predkoscia opadu jako parametrem wentylatora? KLAMIESZ!!! i nie czaruj bo to Ci nic nie da :zły:
Nie wydaje mi sie ze powinno to kosztowac 3tys mowilem o samym wentylatorze,
Jak ma zmiescic sie z calym osprzetem to musi kupic tanszy wentylator proste
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 09-06-2009, 20:11   

@dziabak, to co ty proponujesz ,dla realizacji należałoby się cofnąć w rozwoju pod czasy komuny. PROJEKTER podchodzi do sprawy bardzo jasno i przejrzyście ,między innymi ,i o przepisy.mieszasz tu coś z wentylatorkami,gdzie taka lakierenka to przeszłość.
dziabak napisał/a:
to odpowiedz mi o co ci chodzilo z ta kubatura,
nawet nie rozumiesz podstawowych rzeczy,aby lakiernia była bezpieczną :nono:
dziabak napisał/a:
KLAMIESZ!!! i nie czaruj bo to Ci nic nie da
życzyłbym wszystkim ,aby zostali jasno oczarowani tym co przekazuje PROJEKTER, BRAWO :brawo: :brawo: :brawo: to jest nasze lakiernictwo,nasz prawdziwy warsztat. tym co zaczynają, niech mają prawdziwy wizerunek legalnej lakierni.

pozdrowionka :czesc:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-06-2009, 21:09   

baqo napisał/a:
to jest nasze lakiernictwo,nasz prawdziwy warsztat. tym co zaczynają, niech mają prawdziwy wizerunek legalnej lakierni.

Tak zgadzam się z baqo, chodz stworzenie i utrzymanie legalnej lakierni nie jest sprawą prostą mając na względzie dzisiejsze przepisy i wymogi

dziabak,.. kolega PROJEKTER, w tym co pisze na pewno nie chce kogokolwiek okłamywać , a wręcz przeciwnie,mówi tak jak to wygląda z punktów widzenia technicznego jak i prawnego opierając się na przepisach, nie wymyślonych przez siebie tylko na przepisach jakie ustanawia USTAWODAWCA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 09-06-2009, 22:38   

[color=444444] @dziabak Wysłany: 05-06-2009, 20:24[/color]
Za cene 3 tys moze pozwolic sobie na wentylator ktory zapewni mu wentylacje na 2 kanaly po 6m/2 kazdy z predkoscia opadowa powietrza 0,3m/sek wiec nie taki diabel straszny.

[color=444444]post @dziabak Wysłany: 02-06-2009, 21:22[/color]
... co do czynnikow to prawda, ale do wiliczenia, uwierz mi na slowo ze nie jest wcale to takie trudne jak wiesz jak sie za to zabrać...

No i o co się @dziabak wkurzasz ? Odpowiadasz na moje posty zdawkowo ... lekko mnie irytujesz zaczepkami... a Ja twoje ataki odpieram 20 - 30 rzeczowymi i konkretnymi zdaniami... i na koniec mnie wyzywasz od kłamców .
To żaden wstyd czegoś nie wiedzieć ... wystarczy zapytać, lub sprawdzić. Zobacz od czego zaczął się ten temat ? ... Robert szuka tu pomocy i porady ... a nie krótkich pół zdanek. Jeżeli tylko chcesz to wszystkie zagadnienia techniczne mogę wyjaśnić ... a jak masz inne zdanie, lub doświadczenie to proszę napisz że się nie zgadzasz bo ...to i to ... i wtedy będziemy dyskutować na forum z rzeczowymi argumentami ... a inni otrzymają dwa punkty widzenia na jeden problem. A tak ( przeczytaj cały temat od początku ) nic nie wynika z twoich postów .... poza zbędą irytacją.... i mam nieodparte wrażenie że odpowiadasz na moje posty a wcale ich nie czytasz ... wybacz ale nie uważasz że to bez sensu ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 10-06-2009, 08:21   

PROJEKTER napisał/a:
Za cene 3 tys moze pozwolic sobie na wentylator ktory zapewni mu wentylacje na 2 kanaly po 6m/2 kazdy z predkoscia opadowa powietrza 0,3m/sek wiec nie taki diabel straszny.
ta odpowiedź jest trochę niejasna.wygląda jakby tyczyła tych kanałów i w nich ta prędkość opadowa. te kanały to są wyciągowe w postaci dwóch rzędów w posadzce .dwa po 6 m długie i 100x100 wys/szer.czyli zgadzałoby się że odbiorą masę powietrza która zapewni ten opad 0,3 m/s w lakierni. czyli sprawa posadowania byłaby rozwiązana. ale druga sprawa to plenum filtracyjne i filtracja powietrza ,bo przecież nie założy na koniec kanału,czy na wentylator jakiś rajstop :) i nie wystarczy tu metr 2 filtra sufitowego. aby filtr był skuteczny też ,ma swoje ograniczenia w przepływie powietrza,więc musi zbudować górny sufit z filtrami. no i po co ta gadka ! jak wstawi tu jeszcze odpowiedni wymiennik to będzie miał coś na zasadzie komory lakierniczej. tylko co to za komora smooróbka i ile to wyniesie?nie wystarczy jeden wentylator za 3 tysia, powinny być dwa,a i tak trzeba jeszcze wiele włożyć. czyli albo wentylatorek w ścianie,albo myśleć o czymś porzędniejszym. PROJEKTER zaproponowł strefę ,bo miałby coś oryginalnego ze sterowaną recyrkulacją,górnym plenum filtracyjnym,lampami,może i kraty . używaną widziałem gdzieś za 10000zł.ale jak w dzisiejszych czasach chce się na poważnie brać za lakierkę to wymóg KABINA LAKIERNICZA.zresztą myślę i do czego projekter mnie przekonał,że to koniec z partyzantką lakierniczą,pryskaniem gdzie się da. wraz ze wzrostem ilości aut ,wzrastają wymogi,ograniczenia,wzrasta nacisk na OCHRONĘ ŚRODOWISKA ,czemu nie ma się co dziwić .

[ Dodano: 10-06-2009, 16:30 ]
http://www.allegro.pl/ite...usi_italia.html i to jest to
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 10-06-2009, 19:30   

jacklack napisał/a:
dziabak,.. kolega PROJEKTER, w tym co pisze na pewno nie chce kogokolwiek okłamywać , a wręcz przeciwnie,mówi tak jak to wygląda z punktów widzenia technicznego jak i prawnego opierając się na przepisach, nie wymyślonych przez siebie tylko na przepisach jakie ustanawia USTAWODAWCA

Ale ja do tego nic nie mam, tylko chodzi mi ze wciska mi cos czego nie powiedzialem a bardzo tego nie lubie :zły:
baqo napisał/a:
@dziabak, to co ty proponujesz ,dla realizacji należałoby się cofnąć w rozwoju pod czasy komuny. PROJEKTER podchodzi do sprawy bardzo jasno i przejrzyście ,między innymi ,i o przepisy.mieszasz tu coś z wentylatorkami,gdzie taka lakierenka to przeszłość.

Moze i prawda ze by musial sie cofnac do czasow komuny ja uwazam ze i dalej do czasow ludwika16. ;) Ciekawe co Ty bys powiedzal teraz jak bys nie mial tej swojej kabinki tylko 4 gole sciany i plewy w kieszeni, Czysz by ci kariera odbila do glowy? :nono:
baqo napisał/a:
to jest nasze lakiernictwo,nasz prawdziwy warsztat. tym co zaczynają, niech mają prawdziwy wizerunek legalnej lakierni.

to jest nasze lakiernictwo,nasz prawdziwy warsztat. tym co zaczynają, niech........no wlasnie ci co zaczynaja i nie maja kasy nieh spadaja
napisz wprost ze z takimi nie bedziesz nawet gadac nie wspominajac o pomocy
Naprawde ochota mi przeszla do jakiej kolwiek pomocy nie jestem tu po to zeby sie z wami grysc jak pies zaszczuty ja mam w czym malowac i Wy tez ale wasze egoistyczne podejscie naprawde mnie irytuje
Na tym koncze nistety moj post bo trzech na jednego to nawet Rambo by sobie nie poradzil
Jeszcze tylko odpowiem na jedno pytanie
PROJEKTER napisał/a:
a między czym, a czym ta recyrkulacja

Miedzy filtrem sufitowym a filtrem podlogowym
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 10-06-2009, 21:10   

dziabak napisał/a:
.no wlasnie ci co zaczynaja i nie maja kasy nieh spadaja
myślę że teraz jest łatwiej zdobyć kredyt ,leasing,a już nie wspomnę o nowych kabinach za połowę ceny ,co wiele lat wstecz. wejdż na allegro! kabiny już od 40000 zł. co jak taki młody weżmie te pięć dych na warsztat i ma super lakiernię ,odpowiednie warunki na te czasy do lakiernictwa.powiedz jedno ! dlaczego jeden ma płacić za warsztat,za lakiernię,utrzymywać odpowiednią gosp.odp. i za trzysta zł. za element,a taki początkujący i nie tylko co się chowa po krzakach ,ma gdzieś inwestowanie, wstawi kawał rury z dmuchawą i robi za połowę. i co? w tym chcesz pomagać? pożyjemy - zobaczymy.przepisy są jedne dla wszystkich

[ Dodano: 10-06-2009, 22:13 ]
dziabak napisał/a:
Czysz by ci kariera odbila do glowy? :nono:
nie! ale chciałbym kiedyś zacząć normalnie zarabiać na lakiernictwie!!!

[ Dodano: 10-06-2009, 22:19 ]
http://www.allegro.pl/sea...ina+lakiernicza prosze !od koloru do wyboru,jeszcze jest druga strona

[ Dodano: 10-06-2009, 22:22 ]
a tutaj nawet za dwie stówy robią,ale na szczęście malowanie http://www.allegro.pl/ite...200zl_wawa.html

[ Dodano: 10-06-2009, 22:28 ]
http://www.allegro.pl/ite..._wodne_hit.html 36000 netto!!! i co tu proponować jakieś dzikie samoróby .po prostu szkoda czasu i kasy.wystarczy mieć garaż,zmienić sposób urzyt. na warsztat i już można zgłaszać lakiernię, i robić to
L E G A L N I E.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-06-2009, 22:15   

dziabak napisał/a:

to jest nasze lakiernictwo,nasz prawdziwy warsztat. tym co zaczynają, niech........no wlasnie ci co zaczynaja i nie maja kasy nieh spadaja


szanowny kolego,dziabak, po co uważasz jest to forum?..po co piszemy,pytamy i odpisujemy na pytana ?..właśnie po to aby pomóc ,podzielić się wiedzą i sami się ucząc wielu rzeczy,uważasz że mi czy innym tu kolegom lakiernia z nieba spadła?. że ktoś ją podał mi czy innym na tacy? i powiedział PROSZĘ wchodź na gotowe i lakieruj!?..że ktoś pozałatwiał projekty zezwolenia i pobudował za nas??..NIE. .Ja zanim otwarłem lakiernie zasuwałem po warsztatach 10lat po 15h (zresztą dziś jak jestem na swoim zasuwam nie wiele mniej,a może nawet więcej) za marne pieniądze po to aby najpierw zdobyć wiedzę i doświadczenie i w momencie otwarcia u siebie lakierni nie mając GROSZA ! w kieszeni nie kombinowałem jaki wiatrak wstawić w ścianę i z czego zrobić sprężarkę,zacząłem od kupna używanej kabino-suszarki, dwóch pomieszczeń przygotowawczych,fabrycznej sprężarki,pistoletu SATA,i oczywiście w momencie otwarcia warsztatu zatrudniłem jednego pracownika bo samemu to wiesz co można tylko zrobić…mówisz że mamy podejście egoistyczne, zastanów się czy egoista wchodzi na forum i dzieli się wiedzą?.. dlaczego ?..i jak zrobić żeby było lepiej..?,NIE !egoista nie powie zrób TAK bo inaczej że będzie gorzej..myślę ze troszkę żle kolego odbierasz to co można przekazywać sobie pisząc na forum,.. i z nikim nie musisz się tu gryźć jak to wspomniałeś,,bo nikt nie chce, ani nie ma zamiaru się tu kłocić.. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-06-2009, 02:24   

Absolutnie się zgadzam ! Po jaką cholerę komu kolejne forum przytakiwaczy i rad jak za 3 tyś zacząć lakierować elementy po 100 zł ? Nikt nie posunie się do przodu po takich propozycjach już lepiej jak zostanie w pracy najemnje w porządnym warsztacie niż zaczyna karierę od błędów i pracy w syfie i ... głodówki bo ze 100 zł to ciężko jest odłożyć kasę na inwestycję. Jest pewien próg wejścia do tego biznesu i trzeba go osiągnąć ! W innym przypadku to już nie jest POCZĄTEK DZIAŁALNOŚCI tylko powolne staczanie się w dół.

Takie rady ... SĄ SZKODLIWE bo sugerują że możliwe jest uniknięcie inwestycji w budynek sprzęt i pozwolenia ... a to JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁO tereaz tylko czekamy kiedy aparat kontrolny zniszczy takie obiekt.... KIEDY ? a nie CZY ?

powiedz @dziabak ? wsadził byś swoje dziecko do autobusu samoróbki który nie ma przeglądu i wysłał na kolonie z kierowcą który wczoraj odebrał prawo jazdy ... BO JEST TANIEJ ? ... i powiedził mu .... NO DOBRA NIECH PAN JEDZIE... W KOŃCU KAŻDY MUSI JAKOŚ ZACZĄĆ ! MOŻE KIEDYŚ KUPI PAN NOWY AUTOBUS I ZROBI PRZEGLĄD !

Proszę tylko żebyś zrozumiał o co chodzi ! Brak kasy nie usprawiedliwia głupoty i nie wolno do tego zachęcać NIGDZIE I NIGDY !

Z biedy rodzą się wojny i rewolucje ... a to nic dobrego !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2009, 11:30   

PROJEKTER napisał/a:
Takie rady ... SĄ SZKODLIWE bo sugerują że możliwe jest uniknięcie inwestycji w budynek sprzęt i pozwolenia ... a to JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁO tereaz tylko czekamy kiedy aparat kontrolny zniszczy takie obiekt.... KIEDY ? a nie CZY ?


często to powtarzasz Panie kolego... W 3 programie polskiego radia jest jazda na motocyklahc dookoła świata, może ktoś słuchał.. w każdym bądź razie chłopaki co tam jadą opowiadali że w Turcji w serwisie Yamahy po warsztacie chodziły kury i kozy...

przepisy cywilizowanego świata są stworzone tylko po to żeby z człowieka kase wydoić, jak ktoś jest głupi to i tak jest niebezpieczny czy to w kabinie czy w stodole (opowiadaliście o zapłonach w warsztatach... ) dlatego też Pańska przychylność do przepisów budzi moją odraze..

Ale oczywiście masz Pan racje bo jakby nie było przepisy są jakie są i póki co trzeba to respektować. Dziękuje za uwage :)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-06-2009, 12:03   

Odpowiem tak @luk :

Z wysiłkiem trudem i gigantycznym kredytem kupiłem dom ... Jak ktoś postawi obok niego lakiernię ( albo w okolicy ) lub zbuduje taratk, albo wpadnie na inny głupi pomysł prowadzenia syficznej działalności ... to wdepczę go w ziemię i poszukam możliwości oskubania go odszkodowaniami do absolutnego zera ... i Mam nadziej że mnie rozumiesz ? ... bo Prawo cywilizowanej Europy jest po mojej stronie ... a nie tego frajera co chciałby szybko tanio i wbrew zasadom. ( po publikacjach w czasopiśmie LAKIERNIK pt LAKIRNIA WYMAGA POZWOLENIA ... miesięcznie odbieramy 3 - 5 telefonów od kogoś kto chce zamknąć komuś lakiernię za płotem ... Pomyśl o tym w takim kontekście .

I uwaga ... to demokratyczny kraj. Przepisy w nim ustalają nasi przedstawiciele na których głosujecie. Nie mówcie więć ONI to PO ZŁOŚCI OBYWATELOM bo lakiernie garażowe i inne legalne to może 0,00001 % prowdzonych działalności gospodarczych ! !!... Równie dobrze można apelować o zniesienie zakazu kradzieży samochodów, lub zniesienie podatków. To absolutnie to samo ! ( Nie musisz się zgadzać .. mnie np wku..ia VAT ... I CO Z TEGO ? i tak MUSZĘ płacić ! )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-06-2009, 12:38   

Luk napisał/a:
przepisy cywilizowanego świata są stworzone tylko po to żeby z człowieka kase wydoić,
nie ! cena za przepisy jest normalna,nienormalna jest cena tych co robią bez przepisów i zaniżają cenę produktu,pozyskując tym klienta.
Luk napisał/a:
jak ktoś jest głupi to i tak jest niebezpieczny czy to w kabinie czy w stodole
skoro już tak podzieliłeś społeczeństwo,to jak ktoś jest głupi ,to w życiu nie osiągnie kabiny do lakierowania i profesjonalnego warsztatu , głupcy tacy będą wycinani przez ochronę środowiska jak będzie miał działalność bez zgłoszonej lakierni , lub przez US jak będzie robił to w ogóle wszystko na dziko.wtedy i US ,i WIOŚ mu pojedzie ,że może trochę zmądrzeje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2009, 19:15   

Oczywiście macie racje Pany.
PROJEKTER, widziałem już skupy złomu koło pięknych nowych domów i co.. nic, bo działało zgodnie z przepisami a że krajobraz był jaki był to trudno, ale wolałbym mieć nielegalną lakiernie koło domu niż 20 metrową kupe złomu. Oczywiście że nie jestem zwolennikiem lakierowania aut na osiedlu domków, ale spora część przepisów jest tak masakryczna że wiekszość ludzi mimo że chce i umie to nie może działać.

Do różnych porozumień można dojść wystarczy chcieć... a teraz wygląda to tak, że płacz i płać...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne