lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
co kupic ? sata ?
Autor Wiadomość
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 09-05-2011, 09:00   co kupic ? sata ?

witam panowie, jestem na kupnie nowego pistoletu do klaru, pytanko co proponujecie bym z niego był zadowolony i efekt był swietny sata? jaki typ ? dysza ? a moze cos innego, a dobrego ? Pracuje teraz na leader hvlp jest swietny tylko denedwuje mnie bo raz jeden raz drugi jest na serwisie - dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 09-05-2011, 12:03   

kup sobie sate i sie przekonasz co to znaczy prawdziwy pistolet a tego leadera rzucisz w kąt bo powiesz ze to szajs :P
odyszach i rodzajach jest na forum -> poszukaj
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 09-05-2011, 22:00   

To_mas napisał/a:
kup sobie sate i sie przekonasz co to znaczy prawdziwy pistolet a tego leadera rzucisz w kąt bo powiesz ze to szajs :P
odyszach i rodzajach jest na forum -> poszukaj


też polecam sate mam 2 i jak na razie jestem zadowolony tylko ostatnio byłem nie zadowolony do rozwaliłem dyszę ale dzisiaj nowa założona (3000 B 1.3 RP) ;)
i śmiga jak nówka

kupuj 4000 1.3 RP będziesz miał do wszystkiego :) tylko musisz się wybrać odpowiednią dyszę jaką zaleca producent materiałów którymi pracujesz, a 1.3 to moja propozycja
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 10-05-2011, 08:30   

dziekuje za podpowiedz, juz wiem co zakupie - pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-05-2011, 07:22   

Witam. No tak Sata, Sata, Sata, Sata..... Tylko nie wiadomo dlaczego i co najważniejsze jaka.

Robert81... Bardzo dużo zależy od tego w jakich warunkach malujesz, czym, co, ile, jak często, ......... To mimo wszystko pomaga w dobraniu najodpowiedniejszej opcji wyboru guna a najbardziej modelu -konfiguracji.
Oczywiście możesz usłyszeć, że każdy gun z napisem Sata XXX na korpusie jest najlepszy do wszystkiego ale to bzdura. Jeden weźmie taki do ręki i powie że to cud a drugi że to syf bo Devilbiss to miód - i na odwrót. Różnym ludziom może odpowiadać co innego.
{poza tym każdego guna można odebrać inaczej zależnie od warunków w jakich się nim maluje: profi kabina - "profi wiata", ...}

Najlepszym sposobem jeśli masz taką możliwość jest osobiste potestowanie różnych marek i modeli pistoli u siebie a wtedy wybierzesz coś najbardziej Tobie odpowiadającego. To najlepszy sposób - choć wiem, że może być ciężkawy do zrealizowania.

Tutaj piszesz, że potrzebujesz gun do klarów bo teraz malujesz LEADEREM... A jaki masz więc do baz? Dlaczego pytam? Bo piszesz że szukasz firmówki do klarów gdy teraz malujesz podróbą a więc może bazy też? I może w takim wypadku -w zależności od tego co wspomniałem powyżej: co, czym, ile, jak często, w jakich warunkach...- będzie lepiej od razu Ci wybrać nazwijmy to "bardziej uniwersalny gun" a nie "bardziej klarowy"? Masz zamiar wydać trochę pieniążków, więc lepiej zrobić to raz a jak najbardziej trafnie.

A startowo po tym co piszesz:
robert81 napisał/a:
teraz na leader hvlp jest swietny
to po mojemu raczej jest Ci bliżej do IWATY niż którejkolwiek Saty.
I nie piszę tego tylko dla tego, że Iwata przypadła mi do gustu najbardziej z tych którymi "się bawiłem", a choćby dla tego że wiem jak wielka jest różnica pomiędzy choćby tymi dwoma markami - a w zasadzie modelami ich gunów.
Oczywiście każdy ma prawo odnieść inne wrażenie. Lecz aby w miarę obiektywnie to stwierdzić powinien najpierw sam sobie tymi różnymi modelami popracować.

Także raz jeszcze powtórzę abyś starał się potestować różne modele zanim któryś kupisz w ciemno... A wg. mnie IWATA jest raczej najbliżej tego czym teraz "walczysz" i co Ci się podoba i odpowiada.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-05-2011, 10:07   

robert81 napisał/a:
dziekuje za podpowiedz, juz wiem co zakupie - pozdrawiam


... i bardzo słusznie ;) ... kup SATA 4000, a sam się przekonasz, że możliwości konfiguracyjne tego pistoletu są ogromne. Osobiście sugeruję raczej model RP.

SATA 4000 B RP 1,2 digital. ( ale większość producentów lakierów zaleca do klaru 1,3 )

Niestety Ja należę do tej większej grupy specjalistów w branży ceniących sobie każdy oryginalny pistolet z napisem SATA na korpusie. Tu nie ma wpadek i każdy z nich jest rewelacyjny w każdych warunkach. To raczej głupi pomysł dzielenia pistoletów na takie do garażu i do kabiny lakierniczej ... bo akurat ten aspekt nie ma nic wspólnego z samym pistoletem.

Co do postu powyżej ... IWATA fajny sprzęt ... ale jak na razie jeszcze ustępuje pola pistoletom SATA w wielu aspektach. Główny konkurent ... ale nadal drugi ;) ... nie przewyższa SATA niczym co najwyżej stara się dorównać. Produkty w zbliżonych cenach. Dostępność gorsza tak jak i sieć serwisowa, informacji o konfiguracji zestawów jak na lekarstwo, i chyba sam producent już nie panuje nad modelami dysz i głowic jakie wprowadził do oferty.

Pod tym jednym względem ... nawet DeVilbis TransTech jest czytelniej podany.

Rada żebyś sam sobie wypróbował może jest i fajna tylko mało realna. Poza tym dopiero po kilku malowaniach zaczniesz dostrzegać różnice i zalety danego pistoletu i żeby dobrać odpowiedni dla siebie to przy takiej "próbie" musiałbyś jeszcze mieć kilka zestawów dysz i głowic. Więc nie pozostaje ci nic innego jak zaufać tym których posty i wyrażane opinie uznasz tu za miarodajne oraz wiarygodne i skorzystać z ich rady. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-05-2011, 12:09   

Cytat:

robert81 napisał/a:
dziekuje za podpowiedz, juz wiem co zakupie - pozdrawiam

A kto będzie tym szcześliwcem ,jeśli można wiedzieć?
Osobiście obstawiałbym na SATA 4000 RP 1,2 .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-05-2011, 20:21   

Nie jest mi znana jakakolwiek wpadka z Iwatą, czego nie można powiedzieć o Satach.
Zarówno o bublu jako całym modelu z przed kilku lat o którym sam wspominałeś, jak też i awaryjności "teraźniejszych modeli": uszczelki pod dyszami, uszkodzenia regulacji szerokości strumienia, uszkodzenia uszczelnień regulacji przepustowości powietrza, uszkodzenia uszczelnień iglicy, jak też i wymiany całych kompletów naprawczych. Przy czym trzeba być uczciwym i zaznaczyć, że nie jest to miarodajne porównanie, gdyż ilość Sat i Iwat w ogólnym użytku kolosalnie się różni. Na jedną Iwatę przypada z kilkadzieisiąt jak nie kilkaset Sat. I przy takim porównaniu 100 usterek w Satach jest równa z choćby jedną usterką w Iwatach { o których póki co ani razu nie słyszałem}.

Jeśli chodzi o oznaczenia gunów, to też bzdura, bo mało która firma tak pokopała i namieszała w zestawach, modelach i konfiguracjach gunów jak teraz Sata w modelach właśnie 4000: RP, HVLP, RP z głowicą XXX to już nie RP ale i nie do końca HVLP, HVLP z głowicą XXX to już nie HVLP ale i jeszcze nie RP, 1,3 to nie 1,3 takie jak w modelu 3000, to samo z 1,4, itd itp. Tu dopiero jest śmietnik dla laika który potrzebuje mega wsparcia i podpowiedzi...

A nowa Iwata? NIC PROSTSZEGO: jeden przypisany do baz a drugi do klarów.
I co tu jest i gdzie nagmatwanego? Aby było prościej to dla analfabety dla rozróżnienia różnią się kolorami, a dla daltonisty są opisane wielkimi literami na korpusach: BASE i CLEAR. Do wyboru w każdym z nich dwa wymiary dysz: 1,3 i 1,4 KONIEC

Poza tym nikt i nigdzie poza jedną osobą nie stwierdził że Iwata jest gorsza od Saty. Sata nie była, nie jest i może nie będzie nigdy numerem jeden w produkcji gunów o których mowa. Wybór modelu to kwestia gustu, nawyków, przyzwyczajeń, oczekiwań, lub też i ceny bo Sata JEST TAŃSZA od Iwaty. {ewentualnie profitów....}

Warunki w jakich się pracuje, oraz co, czym i jak często się maluje są bardzo ważnym jeśli nie podstawowym kryterium wyboru.
I o to mi tu głównie chodzi:

Bo już człowiek usłyszał Sata Sata Sata, a najlepiej 4000 1,3 ewentualnie 1,2 a czy ktoś zapytał o to co napisałem powyżej?
Po co człowiekowi Sata 4k 1,2 czy 1,3 jeśli np. maluje kaski motocyklowe, czy ramy od rowerów? Są tacy na forach bo sam osobiście jedną taką osobę znam i nawet widziałem jej bardzo ładne prace.

I to główny powód dla którego się tu odezwałem.
Robert wiesz dużo o pistoletach {choć z powyżej wspomnianym o hierarchii ni groma się z Tobą nie zgadzam} a tym bardziej że masz rangę EXPERTA to powinieneś kontrolować szybciej takie tematy związane z tą dziedziną.
Pytanie: do czego, czym i gdzie chyba powinno być podstawą.

{to tak jakby ktoś zapytał jaki ma kupić sobie samochód i od dziesięciu osób usłyszał że BMW Z3, pogonił kupił a potem zapytał jak ma nim wozić po 10 ton żwiru na raz bo do tego potrzebował auto}

To wsio...
Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 12-05-2011, 21:09   

Ja nie mam zabardzo doświadczenia z różnymi gunami ale aktualnie posiadam sate 4000HVLP 1.3 i sobie bardzo chwalę. U mnie ona służy jako pistolet i do baz i do klaru. Przy obu materiałach sprawdza się rewelacja. Na bazach nie ma szans na chmurki, na klarze piękna struktórka i przy tym malutko zakurzu:) Gdyby tylko miała mniejszy apetyt na powietrze ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-05-2011, 22:54   

No właśnie ;) dwa zdania użytkownika SATA 4000 kontra kilkudziesięcio zdaniowy wywód najeżony bezpodstawnymi oszczerstwami i naginaniem faktów. Efekt - konstruktywna opinia i ocena użytkownika modelu 4000 przeciw .... historii z mchu i paproci :) .

Ja to mogę się tu już w ogóle nie odzywać na temat SATA i ci którzy używają tych pistoletów sami ich będą obronić. :)

W branży naprawa samochodowych SATA rządzi i to nie podlega żadnej .... absolutnie żadnej dyskusji. Niestety kolego Andrzeju twoja opinia to ewenement. Jedna na kilka tysięcy. Tak ... samo miarodajna jak opinia @Elvis na temat DeVilbissa. :) IWATA i DeVilbiss to pistolety które zawsze będą zestawiane kontra najlepszy produkt na rynku. Nawet jakby tylko połowa lakierników używała SATA to nadal druga połowa podzielona będzie pomiędzy pięciu innych producentów ... Nic nie zmieni tu twoja opinia kolego @Łysy73. Zupełnie NIC. Jesteś w mniejszości i bronisz IWATA tylko dlatego ... że postanowiłeś być lakiernikiem Usherem z opinią na przekór innym ;)

Pamiętaj kolego, że Ja wieki temu pisałem na tym forum i innym że IWATA jest świetnym sprzętem. Nie zmieniam zdania ... tylko zwracam ci uwagę że nikt nie potraktuje poważnie żadnej opinii lakiernika który twierdzi że SATA 3000 czy 4000 to szajs. To tak jakbyś atakował maszyny Rupesa, promienniki IRT, lakiery Glasuritu, kabiny Blowtherma, USI, czy sprężarki Schneidera :nono: Mądry czlowiek nie podejmuje walki z symbolami identyfikacyjnymi branży ... a Ty jednak zawsze pod prąd. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-05-2011, 07:05   

Krystian990 napisał/a:
posiadam sate 4000HVLP 1.3
No to gratuluję Krystianie markowego guna który Ci odpowiada.
Poza tym powiem Ci, że gdybym ja miał wybierać dla siebie tylko jeden uniwersalny pistolet i na dodatek tylko z Sat to niezależnie od warunków pracy z całą pewnością wybrałbym również HVLP a nie RP.

Jak możesz to powiedz jeszcze z jakiego pistola się na niego "przesiadłeś", oraz jakie guny potestowałeś przed tą zmianą i dlaczego wybrałeś ten gun a nie inny: Devil i jaki, Iwata i jaka, .... - jakie dla Ciebie miały plusy a jakie minusy?
Tnx.
PROJEKTER napisał/a:
najeżony bezpodstawnymi oszczerstwami
Robert pokaż mi gdzie i to co piszę zawsze jest prawdą a nie klepaniem pod publikę.
PROJEKTER napisał/a:
Ja to mogę się tu już w ogóle nie odzywać na temat SATA i ci którzy używają tych pistoletów sami ich będą obronić.
To nie o to chodzi abyś się nie odzywał bo akurat o danych technicznych tej marki wiesz tu najwięcej.
W postach powyżej zwróciłem Wam tylko uwagę że w wirze zaślepienia tą marką nie zapytaliście się o podstawowe rzeczy zadającego pytanie tylko wywaliliście od razu z grubej rury.
Bo przede wszystkim co maluje jest podstawą wyboru guna: np. "cysterny czy kaski"

Poza tym jeśli chodzi o obronę użytkowników to pamiętaj, że z 95% z nich jak nie więcej nie ma żadnego porównania swoich Sat z jakimikolwiek markowymi gunami. Bo większość zakupiła je zmieniając nimi chiński badziew.
Więc to porównania typu: Co lepsze? Sata czy FOBO? Sata czy Profesjonal? .......
PROJEKTER napisał/a:
twoja opinia to ewenement. Jedna na kilka tysięcy
Zgadza się. Ale nie dla tego, że tylko ja jestem tego zdania bo cała reszta ma inne, tylko dla tego, że ta reszta nie miała możliwości pracy tymi dwoma gunami z dyskusji - a ja tak z czego zaje...ście się cieszę.
I w porównaniu WBX-3kHVLP WBX dla mnie wygrywa w prawie każdym aspekcie.
W prawie, bo minus to wyższa cena Iwaty. Ale to nie problem bo Iwata jest ciut oszczędniejsza od Saty więc po krótkim czasie ta różnica się zwraca a potem idzie w drugą stronę.
{i tu muszę od razu dopowiedzieć uczciwie, że tą różnicą jestem bardzo bardzo zdumiony bo nie sądziłem że jest taka minimalna. Bzdurą jest to co słyszałem wcześniej o 25-30%. Powiedzmy że porobiłem dość szczegółowe testy -jak na warunki poza laboratoryjne ;) - i jak wynosi ona z 10% to max. A bez tych porównań wydawało mi się że więcej. Także w oszczędności jest różnica nie wielka na plus Iwaty}
No a tym mega minusem Iwaty w porównaniu do Saty jest brak Digitala. I tu przyznaję, że w tym Sata bije na łeb wszystkie guny które tego nie mają. A z tych co widziałem to tylko ONA to ma {No i SICO :) } I to jest mega zajebista sprawa która mi osobiście się cholernie podoba.
PROJEKTER napisał/a:
Jesteś w mniejszości i bronisz IWATA tylko dlatego ... że postanowiłeś być lakiernikiem Usherem z opinią na przekór innym
Nie. Mam po prostu swoje zdanie -jak wielu- tylko ja nie boję się go wypowiadać.
A co do mniejszości w powyższym temacie to się zgadza ale tylko dla tego, że mało jest ludzi malujących Iwatami ze względu na brak ich agresywnej reklamy jak Saty. Ale każdy kogo znam i kto wziął do ręki Iwatę już nie powrócił do Saty {fakt że znam tylko kilka takich osób}. A że na forach chyba tylko teraz 2 osoby śmigają Iwatami to trudno abyśmy byli w większości :)
PROJEKTER napisał/a:
pisałem na tym forum i innym że IWATA jest świetnym sprzętem
Już wiem i zgadzam się w 10000000000%
PROJEKTER napisał/a:
nikt nie potraktuje poważnie żadnej opinii lakiernika który twierdzi że SATA 3000 czy 4000 to szajs
Trudno... Jak weźmie do ręki inny gun który okaże się że bardziej jej podejdzie to zmieni zdanie. Choć masz rację kilka razy powinienem lekko inaczej dobrać słowa. Co nie zmienia faktu, że pod względami X Y Z... mi te guny albo nie leżą albo pod różnymi względami są gorsze od niektórych innych.
PROJEKTER napisał/a:
. To tak jakbyś atakował maszyny Rupesa
I tu też się nie zgodzę do końca. Ja akurat tego nie atakuję tylko potestowałem i wybrałem zamiast Rupesa Dynabrade. Nie z przekoru a dla tego że jest dla mnie lepszy: lżejszy, lepiej leży w ręku, cichszy, mniej wibrujący, ma lepszą konstrukcję -kewlar-, ma zajefajną dodatkową podpórkę nadgarstka, dokładniejszy, ma dodatkowy odsys pyłu dookoła stopy a nie tylko z niej, ....

Jednemu to przekór a innemu jak jednak widzisz świadomy wybór... I zawsze tak jest u mnie. A inną sprawą jest to, że kto inny może mieć inne zdanie.
I MA DO TEGO PRAWO i mi nic do tego.

Dobra to tyle bo nie wiele to wnosi do tematu a ja miałem za dużo się nie odzywać....
Pozdro Pany i nara
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 13-05-2011, 07:37   

hmm...To tak jakby uwazac, ze przewaga uzytkownikow Mercedesa, jest wyznacznikiem wyzszosci nad marka Lexus. Bo to tez sa niejako symbole.. :)
@ Lysy mial te pistolety w reku. Nakladal nimi material, widzac jak sie zachowuje. Jednym slowem , mogl porownac obie marki w akcji. A Ty PROJEKTER na czym opierasz swoje opinie..?? Na tym co uslyszysz od innych uzytkownikow SATA. Na tym , ze jest ich wiecej, ze prezniej na rynku dzialaja przedstawiciele tego producenta. To wedlug Ciebie jest argument ..??
Bo watpie, zebys mogl cokolwiek powiedziec o pistolecie, nawet jezeli dadza Ci cos prysnac na jakims pokazie. :) Nie jestes w stanie wychwycic roznicy... :)
Jezeli osobiscie mialbym wybierac miedzy opiniami..wybralbym ta od lakiernika praktyka, a nie od teoretyka.
Chcialbym zobaczyc Cie na pokazie..jak nakladasz material obiema markami , tlumaczac przy tym istotne roznice miedzy nimi.. To byloby pouczajace... :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-05-2011, 08:56   

Byłoby pouczając i raczej bardzo by się akurat tobie @obcy_69 przydało. Z twoim poziom wiedzy na temat lakiernictwa to raczej musiałoby to być jakieś podstawowe szkolenie.
Bo widzisz na .... takie o niuansach w sposobie aplikacji rożnymi pistoletami i głowicami to zaprasza się raczej lakierników. ... i nie bardzo złapałem w tym twoim przenikliwym poście
kogo Tu nazwałeś praktykiem .... kolegę @łysego ? :smiech:

[ Dodano: 13-05-2011, 09:24 ]
łysy73 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
najeżony bezpodstawnymi oszczerstwami
Robert pokaż mi gdzie i to co piszę zawsze jest prawdą a nie klepaniem pod publikę.


To musiałbym tu przenieść połowę twoich postów :) ... a z tych ostatnich sam poczatek twojego wywodu o rzekomych wpadakch SATA :nono: . Tu @Łysy jesteś z natury awanturnikiem jak i kolego Obcy_69. To taka grupa Usherów z podstawową albo zerowa wiedzą niedoceniana we własnym środowisku zawodowym która zawsze uprawia dysputy stając po drugiej stronie faktów i skłania się ku powszechnie panującej plotkarskiej opinii. Tu już się nie zmienisz ... obiecywałeś żegnałeś się z forum, nawet założyłeś własny portal i nadal nie potrafisz przyznać ze masz zerowy autorytet na twoje opinie techniczne sa wytrzepane z dupy Andrzejku :) ... a to Forum pogalopowało do przodu i to czy sata czy srata, oraz dysputy na wyższością jednej marki nad drugą nikogo już tu nie kręcą. W archiwum forum jest dość rzetelnych informacji i SATA i IWATA i wielu innych pistoletach. Moderuje go specjalista w tym temacie @Teem i tam umieszczaj sobie konkrety i opinie ... a TY kolego Łysy masz tu kilka swoich tematów za które będziesz płonąć ze wstydu dopóki nie zmienisz nicku ... czołowy wygłup dotyczy rozmiarów głowic w SATA. :haha:

Andrzej po naszych sporach i przypięciu ci łaty forumowego Durnia miałeś dwie możliwości :

1. Nic nie zmieniać w swoich nudnych tasiemcowych i absurdalnych postach pisząc dalej durnoty bzdury i opisując własną wizję świata i tej branży

albo :

2. Przyjąć do wiadomości, że nie wiele wiesz o lakiernictwie i używanym tu sprzęcie nic o materiałach lakierniczych zupełnie nic o nowoczesnej lakierni i ... siedzieć cichutko po tym jak dostałeś po dupie za głupoty i szerzenie durnych koncepcji .... chłonąc teraz wiedzą jak gąbka i ucząc się od specjalistów przez pytania o to czego nie kapujesz.

Żeby sprawa była jasna dla ciebie i innych mających podobne do ciebie ciągoty ... Jak to jest forum o lakiernictwie dla profesjonalistów w tej branży to TY kolego @Łysy i Pan racjonalizator chemik Obcy_69 siedźcie tu cichutko i nie wydurniajcie się głupimi tekstami

... a jak to kiedyś będzie forum do prezentowania swoich swobodnych pomysłów i opinii o tym co tam się komu wydaje i jakby co w świecie lakiernictwa ulepszył ... to JA stąd zniknę ;) bo portali od duperelach z durnymi i nierzetelnymi wywodami jest już w sieci kilka.

Także uważaj co tu piszesz bo awantury z durniami na tym portalu odeszły do historii ... przez długi czas twojej nieobecności na tym portalu :nono: .... jednak "historia kołem się toczy".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 13-05-2011, 19:02   

Lysy73' ...jak też i awaryjności "teraźniejszych modeli": uszczelki pod dyszami, uszkodzenia regulacji szerokości strumienia, uszkodzenia uszczelnień regulacji przepustowości powietrza, uszkodzenia uszczelnień iglicy, jak też i wymiany całych kompletów naprawczych..

Jakoś od 4lat używam sata 3000 hvlp wsb do baz rowniez mam hvlp i rp do lakieru i żadnej awarii ;] no w jednym tyllko bateryjke zmienilem. Tylko, ze mam myjke i nie rozbebeszam ich co malowanie.dla mnie sata jest ok,bezawaryjna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 13-05-2011, 23:02   

"Absolutnie zawsze i w każdym pistolecie najpierw trzeba wyjąć iglicę potem odkręca się dysze materiałową. Zdarzają się lakiernicy którzy w pośpiechu nie wyjmują iglicy przy myciu i odkrecają dysze materialową na wciśniętym spuście . Cóż każdy z reguły sam zapłacił za swój pistolet i niech sobie robi jak chce nawet wbrew instrukcji i zdrowemu rozsądkowi ... ale jak pytasz co na to producenci pistoletów w swoich instrukcjach serwisowych i zaleceniach obsługi .... to zasada jest taka .... zawsze najpierw wyjmujemy iglicę potem odkręcamy dyszę materiałową .... i zaznaczę, że nie podejmuje dyskusji w tym temacie z nikim kto ma inne zdanie ... "

PROJEKTER ..zgadnij czyje to slowa.

A teraz obejrzyj filmik..
http://www.youtube.com/wa...feature=related

To tylko jedna z Twoich durnot ..wiecej nie bede przytaczal bo szkoda mi czasu.
W tej kwestii, tez wszystkich ktorzy twierdzil inaczej od Ciebie, wyzywales od durniow. Miedzy innymi mnie...Tyle , ze mi to zwisa.
Ale taki samozwanczy autorytet jak Ty, tak sie zblamowal - wstyd.. :)

Masz teraz okazje wyzwac i technikow SATA od durniow...do dziela PROJEKTER. :haha2:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-05-2011, 23:20   

obcy_69 napisał/a:
ale jak pytasz co na to producenci pistoletów w swoich instrukcjach serwisowych i zaleceniach obsługi .... to zasada jest taka .... zawsze najpierw wyjmujemy iglicę potem odkręcamy dyszę materiałową


I niestety muszę przyznać Robertowi rację a Ty kolego nie dostrzegasz takich małych drobnych problemów które firma sata ( w tym konkretnym przypadku) chce uniknąć.

Pomińmy narazie tego technika z filmiku.. ok?

Więc dzięki takiej instrukcji demontażu iglicy i dyszy unikniemy przypadkowego szkodliwego działania jak:
- przy nacisniętym spuście może omsknąć się palec ze spustu i iglica z całą siłą uderzy w dyszę materiałową (mosiądz chromowany) rozklepując ją
- zapominajac o nacisnieciu spustu i kręcac dyszą też uszkadzamy dyszę i iglicę poprzez tarcie
- mozna zapomnieć o odciagnieciu iglicy i znów działanie niepożądane na dyszę
- niektórzy lakiernicy lubia sobie postrzelać spustem nie mysląc o tym ze w ten sposób uszkadzają - rozklepuja dyszę materiałowa.

To takie przykłady które mi na szybko do głowy przyszły a producenci na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji wiedzą jakie niewłasciwe czynności wykonują lakiernicy przy zwykłej obsłudze pistoletu.
Instrukcja w ten sposób napisana uniemozliwia uszkodzenie pistoletu przy normalnych czynnościach wykonywanych przez tzw laika technicznego.

To tyle.
Jesli chodzi o filmik, to technik zachowyje sie jak kazdy praktycznie z nas.
Ja sam nie odkrecam iglicy, tylko ją odwodzę.
Wiedząc doskonale o tym że w zaden sposób jej nie szkodzę.

Jesli chodzi o...
obcy_69 napisał/a:
Masz teraz okazje wyzwac i technikow SATA od durniow...do dziela PROJEKTER.

To kolego niestety przesadziłeś.
Szukasz zwady przenosząc posty żywcem skopiowane z jednego forum na drugie.
Tam Ci nie wyszła zaczepka to tu szukasz zwady .... WARN na ostudzenie zapędów.
Zapraszam do normalnej rozmowy bez wojen i podchodów.
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 14-05-2011, 00:14   

mkautos....nie musisz mi tlumaczyc , czym moze sie skonczyc omskniecie palucha ze spustu. Ale gdyby mialo sie juz zdarzyc cos takiego, to jest wiele innych sytuacji, niekoniecznie przy myciu. Jest to jedynie kwestia uwagi i skupienia nad tym co sie robi.
Rozumiem tez , ze SATA wyemitowala ten filmik, majac na uwadze przestroge jak tego nie robic..??
mkautos napisał/a:
Szukasz zwady przenosząc posty żywcem skopiowane z jednego forum na drugie.

Nie wiem...ale odnosze wrazenie , ze PROJEKTER traktowany jest na tym forum jak swieta krowa. Bo jakby wyzej, nikt z modow nie zauwaza co pisze. Faktycznie, przenioslem cytat z innego forum..i jakims dziwnym trafem omijal go szerokim lukiem.
Ale nie o to chodzi...chcialem zwrocic uwage, ze sa rozne sposoby,rozne materialy...jak i rozne pistolety poprzez ktore mozna dotrzec do celu.
I niekoniecznie musze sie liczyc ze zdaniem PROJEKTERa , ktoro oznajmia wszem i wobec..co wedlug niego jest naj. Filmik jak i cytat posluzyly tylko jako przyklad.
Natomiast wyzwiska PROJEKTERa nigdy jeszcze nie zostaly poparte, chocby jednym faktem. Potrafi jedynie manipulowac.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 14-05-2011, 00:19   

dobra a tutaj z saty też nie zgodnie z instrukcją .. sie naoglądają garażowce i dopiero będzie
http://www.youtube.com/wa...ayer_detailpage
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 14-05-2011, 05:39   

Witam!

No witam szanowne grono!
Chciałbym krótko skometowac tylko:

do @łysy73-
-wiem do czego dążysz i wiem tez jak sie to skonczy! Prosze pisz krótko i na temat i nie szukaj zwad (nie tylko w tym temacie)

do obcy_69-
-nie Ty pierwszy i nie ostatni próbujesz udowodnic cos projekterowi na tym forum, choc masz prawo sie nie zgadzac z jego opinia to masz prawo poprzec tez swoje wypowiedzi konkretami i przykładami. A tak w połowie drogi brak Wam argumetów.

co do wymiany dyszy w pistoletach to dostaliscie od projektera za darmo info jak to robic lepiej niz dobrze (jak pokazuje sata) poniewaz zwiekszacie bezpieczenstwo jak i przedłuzacie zywotnosc iglicy. (cieszysz sie dłuzej iglica i dysza) a panowie w serwisach i duzych firmach maja lepiej bo komplet dysz idzie do wymiany po ok. pół roku albo i szybciej jak np. po odkreceniu dyszy materiałowej jeb...nie wystajaca iglica w stół (nie daj boze komus w oko) i tyle.

a swieta krowa mozna zostac na forum jak sie napisze tyle pouczajacych rzeczy jak chocby własnie projekter!
i to za darmoche.
ja sam ja wchłaniam i moze nie podziekowałem jeszcze ale przynajmniej staram sie nie wypisywac bzdetów i upierac sie ze mam racje choc jej nie mam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 14-05-2011, 07:51   

To niech PROJEKTER myje swoje pistolety jak sam uwaza..niech glosi swoja teorie gdzie chce. Ale niech nie wyzywa innych od durni..tylko dlatego , ze robia to w inny sposob - rownie skuteczny. Bo to wlasnie o to mi chodzi. Mylem pistolety kilka razy dziennie, przez ponad 20 lat i zaden z nich nie zostal uszkodzony w sposob jaki opisujesz.
TeeM napisał/a:
np. po odkreceniu dyszy materiałowej jeb...nie wystajaca iglica w stół (nie daj boze komus w oko) i tyle.

Idac Twoim tokiem myslenia ..w ten sam sposob mozesz uszkodzic dysze materialowa wyciagnowszy wczesniej iglice. Co to za argument..?

TeeM napisał/a:
a swieta krowa mozna zostac na forum jak sie napisze tyle pouczajacych rzeczy jak chocby własnie projekter!

Aha ...rozumiem.
Jakos pozostala rzesza ludzi, udzielajacych tutaj rzetelnych inforamcji ..nie musi uciekac sie do tego typu chamskich _(bo tak trzeba je nazwac)...odzywek.
TeeM napisał/a:
staram sie nie wypisywac bzdetów i upierac sie ze mam racje choc jej nie mam.

O ktore bzdety Ci chodzi..?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 08:35   

obcy_69 napisał/a:
"Absolutnie zawsze i w każdym pistolecie najpierw trzeba wyjąć iglicę potem odkręca się dysze materiałową. ........... "

PROJEKTER ..zgadnij czyje to slowa.

A teraz obejrzyj filmik..
http://www.youtube.com/wa...feature=related

To tylko jedna z Twoich durnot ..wiecej nie bede przytaczal bo szkoda mi czasu.
W tej kwestii, tez wszystkich ktorzy twierdzil inaczej od Ciebie, wyzywales od durniow. Miedzy innymi mnie...Tyle , ze mi to zwisa. Ale taki samozwanczy autorytet jak Ty, tak sie zblamowal - wstyd.. :) Masz teraz okazje wyzwac i technikow SATA od durniow...do dziela PROJEKTER. :haha2:


Brawo kolego Obcy_69 Brawo :brawo: ... od dwóch lat na tym forum ( i innym ) zawsze prędzej, czy później znajdzie się jakiś "kozi wypierdek" który próbuje udowodnić jaki ze mnie dureń. ... Jak myślisz koleżko Obcy ... jak to się ZAWSZE KOŃCZY ?

Myślisz że jesteś taki cwany ? ... mądry i doświadczony ? Wydaje ci się, że przygniotłeś durnia PROJEKTERA DO ZIEMI ? :)

.. a co się stanie jak udowodnię że jesteś w czarnej dupie niewiedzy ? ... przyznasz wtedy z pokorą że jednak jesteś DURNIEM i gówno wiesz o lakiernictwie ? ... i tu taka prośba. Nie pisz ... WIĘCEJ NIE BĘDĘ PRZYTACZAŁ ( durnych wypowiedzi projektera ) BO SZKODA MI CZASU ... tylko przytaczaj moje głupie wypowiedzi ... cytuj je do woli !

Bo widzisz ... Ja w przeciwieństwie do Ciebie .... nigdy nie piszę o rzeczach na których się nie znam i w przeciwieństwie do ciebie nigdy nie wprowadzam ludzi w błąd. :nono: Taka zasada Tu i Tam od zawsze. Tak to jest z publicznymi osobami.

Teraz dla porządku na forum po twoich durnych i nieodpowiedzialnych postach taka informacja dla użytkowników pistoletów od .... Experta :

W trakcie codziennej konserwacji pistoletu przy myciu :

...... po zdjęciu zbiornika ... i odłączeniu od przewodu i wylaniu reszty lakieru z korpusu.

1. wykręcamy nasadę i regulator iglicy
2. wyjmujemy sprężynę
3. wyjmujemy iglicę
4 ..... dopiero wtedy odkręcamy dysze materiałową.

Niech was Ręka Boska broni robić inaczej :nono:

Zdarza się, że rutynowo działający lakiernicy wciskają spust odciągając iglice i wtedy wykręcają dyszę. Trudno jest mi się odnosić do kolejnej sztuczki i rutyny szczególnie że każdy sam płaci za własny pistolet. :glupek: Bezdyskusyjnie nie wolno tak robić i jest to zły nawyk nie zgodny zaleceniami producenta pistoletu, instrukcją jego obsługi i konserwacji :nono: Takie odciąganie iglicy zamiast jej demontażu w prosty sposób może doprowadzić do jej uszkodzenia tak jak i do uszkodzenia wewnętrznej części dyszy materiałowej. Oczywiście mógłbym tu mnożyć hipotetyczne przypadki jak iglica ulega uszkodzeniu gdy jest jeszcze w korpusie a nie ma już w nim dysz ... jednak szanując waszą inteligencję myślę, że starcza wam wyobraźni, że by takie przypadki sobie z wizualizować.
Dla przypomnienia powiem że precyzja spasowania elementów pistolecie lakierniczym SATA wynosi 5 um, a włos z waszej głowy ma grubość 20 um. To tak żebyście wyobrazili sobie ile wystarcza że pistolet był już do dupy, a nie do lakierowania ... choć może przesadzam bo w takich SICO czy FOBO o których moją opinie znacie doskonale precyzja spasowania elementów nie przekracza 40 um i jak twierdzą niektórzy nadal malują.

To tyle mam do powiedzenia jako Ekspert działający w oparciu informację otrzymane od producenta pistoletów SATA i powszechnie dostępne instrukcje ich obsługi i konserwacji w sprawie wyciągania iglicy.

ooooo Pan Obcy_69 ma pytanie ... TAK ? aaa ... robi Pan inaczej i jest OK

No cóż Panie Obcy ... w tym zawodzie wiele osób myśli, że jest arcymistrzami i stosuje różne sztuczki wytrzepane z dupy uzasadniając to tym, że inni też tak robią, dlatego ta branża dzieli się na wysokiej klasy specjalistów i malarzy. Procedura konserwacji jest taka jak Panu przytoczyłem wcześniej ... krok 1, krok 2, krok 3 itd Nie ma innej ! Innej wiedzy w tym temacie nie wolno przezywać na szkoleniach czy prezentacjach bo nigdy nie wiadomo kto i z jakim doświadczeniem zawodowym w niej uczestniczy. To się nazwa profesjonalizm Panie Obcy. ;)

Jeszcze ma Pan pytanie ... No dobrze choć wystawia Pan Panie Obcy moją cierpliwość na próbę ... słucham ?

Film z SATA powiada Pan :nono: ... no dobrze obejrzyjmy ten film. No faktycznie tu technik nie wyjął iglicy tylko odciągnął spust. Nie wolno tak robić Proszę Pana. Nie wolno i już. Jedni są odpowiedzialnymi ludźmi i zdają sobie sprawę z tego co robią inni są mniej odpowiedzialni i mogą uszkodzić zestaw, a potem stwierdzić, że konserwację przeprowadzali zgodnie z otrzymaną instrukcją i wtedy nie pozostaje nic innego jak przyjąć reklamację na pistolet. Dlatego Panie Obcy instrukcja obsługi to podstawa gwarancji. Więc Ja jako osobo znająca zalecenia producenta mówię Panu że tak, n i e w o l n o !

A pan dalej swoje ... Wiesz Pan co Panie Obcy to tylko Dureń obstawał by dalej przy swoim Czy Pan jest ograniczonym umysłowo Durniem, że nie dociera do Pana to co powiedziałem ? Czy coś jest tu nie jasne lub nie klarowne nawet dla tak prostego czlowieka jak Pan. Większość ludzi przyjmuje, że jak taka jest procedura to tak się postepuje ... ale z jakiś powodow Pan ma racjonalizatorski pomysł . Cóż zdarza sie jak powiedziałem są tu w branży specjaliści i malarze :nono: Na każdym szkoleniu trafi się jakiś racjonalizator z podstawowym wykształcenie albo specjalista z 30 letnim doświadczenie m który wszytko neguje ... no ludzie już tak mają uważają siebie za najlepszych asów w branży i to nie do wyplenienie jest Panie Obcy z ich ciasnych główek. Gdyby Pan przeprowadził z dwa trzy szkolenia zrozumiałby Pan o czym mówię ... a po 150 takich szkoleniach przestał być miłym facetem i gasił durniów chamstwem. Bo widzi pan ... Dureń nigdy nie przestaje dyskutować i nigdy nie przyjmuje do banki argumentów nawet jak go przytłaczają.

Pyta Pan czy jestem Mądrzejszy od technika SATA ? .... Technik to też człowiek i ma własne nawyki. Może jest mądry ... a może nie ? Widzi Pan tylko mnie jako Expertowi to raczej zwisa. Ja mam do dyspozycji dokumenty na piśmie i nie będę się rozwodził co tam zrobił czy powiedział technik z firmy X lub Y. Jak gada, lub robi głupoty z czym spotykam się nad wyraz często to jest takim samym Durniem jak każdy kto nie czyta instrukcji, lub się do nich nie stosuje. Technik Panie Obcy to nie wszechwiedzące bóstwo tylko osoba która może Pana czegoś nauczyć. Niestety jak to zawsze w życiu bywa są lepsi i gorsi technicy. Tacy którzy z wielką pieczołowitością dbają szczegóły i ... rutyniarze. To tyle. Proszę zawsze wyciągać iglice najpierw :) przed wykreceniem dyszy.

coooo to JA jestem Durniem ? ... No dobra ograniczony Obcy przybyszu.

WIĘC MOŻE TAK :

Instrukcji obsługi pistoletu lakierniczego SATA 3000 dział XVIII 7 .... rozdział 6.1 punkt 1 c.

I CO TERAZ DURNY MALARZU ?

Nie, Nie, nie wkleję tu linku ... znajdź sobie cwaniaczku :) ... i nie wyskakuj mi więcej z własnymi posranymi pomysłami bo wprowadzasz ludzi w błąd i szerzysz fatalne nawyki. Słuchając twoich powierzchownych porad i uwag można się cofnąć w tym zawodzie o kilka lat wstecz. Ty Obcy_69 zaczynasz być niebezpieczny dla innych lakierników. Mnie to wisi bo Ja od ciebie niczego się nie mogę nauczyć ... ale inni mogą ... POSRANYCH POMYSŁÓW.

Poproś @Jacklacka o odblokowanie tematu w którym się mądrowałeś na tema izolatora z epoksydu. dostaniesz moją odpowiedz na wklejaną przez @Mart-Dent instrukcję Novola której nie przeczytałeś, a komentujesz jako dowód na własne racje ... tak samo zrobiłeś TU i tak samo zrobiłeś w temacie o kataforezie pisząc o "teście rozpuszczalnikowym" Stuknij się w pecyn Obcy_69 może wykrzeszesz stamtąd resztki inteligencji do rzeczowej dyskusji z Ekspertem. Na razie to jesteś tylko awanturnikiem piszącym pierdoły ... I NIC POZA WIADREM CHAMSKI POMYJ CI SIĘ NIE NALEŻY.

acha ... a Świętą Krową w tym przypadku gdy chodzi o wiedzą i doświadczenie to się koleżko zostaje po tym jak się zaprezentuje co ma się w główce ... to nie jes tytuł nadawany od urodzenia ... lub pierwszego zalogowania. Ja mogę tu na forum nie napisać żadnego zadania więcej ... Zyskasz na tym czy stracisz ? TY Obcy ... Konkretnie TY ... bo jak sam widzisz jesteś jeszcze w czarnej dupie niewiedzy i przez 20 lat jakoś nigdzie indziej nie znalazłeś tylu cennych informacji ... i ty chylę czoła przed gronem fachowców na tym forum bo to zasługa aktywnej grupy, doskonałych specjalistów ... ale nie twoja Obcy ... nie twoja. :nono:

Witam więc w wąskim gronie Forumowych Durniów ... uparcie pracowałeś na taką łatkę i się dopracowałeś. Pięć bzdur w trzech różnych tematach i zajadła obrona głupoty pomimo zwracanej ci wielokrotnie uwagi że się mylisz ... kwalifikuje cię do tego tytułu. ... a ja koleżko dawno dawno temu ogłosiłem tu swoje ekspose z hasłem "STOP DURNOCIE" i logo i Ty jesteś koleją ofiarą. :)

Ale nie przejmuj się ..... :plaża: ... Grand Prix nadal należy do Front 247. Na razie nikt go nie przebił :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2011, 09:27   

PROJEKTER napisał/a:
Oczywiście mógłbym tu mnożyć hipotetyczne przypadki jak iglica ulega uszkodzeniu gdy jest jeszcze w korpusie a nie ma już w nim dysz ... jednak szanując waszą inteligencję myślę, że starcza wam wyobraźni, że by takie przypadki sobie z wizualizować.


Właśnie tego brakuje Robercie , tej wizualizacji.
Bo lepiej takie przypadki usłyszeć i się do nich ustosunkować, niż wymyślać potencjalne możliwości.

Ja sie przyznaje, jak we wcześniejszym poście, że tak jak technik na filmiku, odciągam iglicę przed odkręceniem dyszy.
Napisałem juz dwa przykłady potencjalnych zagrożeń, jak jest ich więcej to poproszę - chętnie zmienie nawyk.
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-05-2011, 11:20   

Więc kolego @robert81 ,jak juz kupisz wybrany sprzęt ,to czy sata czy inny gun ,pamiętaj aby wpierw wymontować iglicę ,a po tym odkręcać dyszę .
Sam osobiście się przestawiłem na taka kolejność i nie robi mi to żadnego problemu ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 14-05-2011, 12:38   

PROJEKTER napisał/a:
Film z SATA powiada Pan :nono: ... no dobrze obejrzyjmy ten film. No faktycznie tu technik nie wyjął iglicy tylko odciągnął spust. Nie wolno tak robić Proszę Pana. Nie wolno i już. Jedni są odpowiedzialnymi ludźmi i zdają sobie sprawę z tego co robią inni są mniej odpowiedzialni i mogą uszkodzić zestaw, a potem stwierdzić, że konserwację przeprowadzali zgodnie z otrzymaną instrukcją i wtedy nie pozostaje nic innego jak przyjąć reklamację na pistolet. Dlatego Panie Obcy instrukcja obsługi to podstawa gwarancji. Więc Ja jako osobo znająca zalecenia producenta mówię Panu że tak, n i e w o l n o !

dziękuję i na pszyszłość będe postępował zgodnie z instrukcjami ;)
ale zastanawia mnie jedno przecież tak czy tak odkręcając iglicę obraca się ona przecież,tak samo jakbyśmy odkręcali dysze materiałową?
i tak samo robi rysy na stożku którego gniazdo mamy w dyszy materiałowej?
Pomjam teraz opcje z odręconą dyszą materiałową i położeniu korpusu z iglicą w środku na nią.......
Tak tylko się pytam.. ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2011, 13:42   

wsmpw napisał/a:
ale zastanawia mnie jedno przecież tak czy tak odkręcając iglicę obraca się ona przecież,tak samo jakbyśmy odkręcali dysze materiałową?


Błąd, nie odkręcasz iglicy, tylko śrubę regulacyjną która naciska z pewną siłą na iglicę w celu uszczelnienia na jej styku z dyszą materiałowa.
Ta śruba niema stałego połączenia z iglica i kręcąc nia nic się złego nie dzieje.
Jeśli chodzi o działania szkodliwe w tym temacie, to szkodliwe jest dokręcanie tej śruby na maxa i na siłę, bo wtedy siła pomnożona przez przełożenie na skoku gwintu powoduje bardzo mocny nacisk na dysze materiałową, która jest wykonana z mosiądzu.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 14:38   

@wsmpw .... do mycia pistoletu wyjmujesz chyba iglice z korpusu ?

Producent nakazuje ją wyjąć najpierw, a potem szarpać dysze materiałową. Pewnie odwrotnie też się da ale efekt jest taki sam ... na stole w końcu znajdą się wszytkie elementy oddzielnie. Wiesz że to odciąganie spustu to tylko ... nawyk ;) wyłącznie przyzwyczajenie. Odkręcanie dyszy materiałowej z iglicą w korpusie w niczym nie pomaga ... a może zaszkodzić. I to tylko nawyk żadne ułatwienie ani wygoda ... po porostu nawyk.

MK pytał co się może stać :

1. Wyjęcie najpierw iglicy ułatwia opróżnienie korpusu z resztek farby
2. Trzymając spust zgniatasz sprężynę na maksa
2. Przy wyciąganiu dyszy możesz skrzywić iglicę
4. Można ją nawet przez przypadek zniszczyć jak w trakcie takich czynności obsługowych odłożysz pistolet na bok z wyjętą dyszą materiałową i pozostawioną iglicą w korpusie i przytrafi się coś nieprzewidywalnego.
5. Jak nie odciągniesz, albo puścisz spust to wykręcając dyszę mrzesz ją porysować ( 5 um ! 1/4 grubości włosa )
6. A już na pewno tak się stanie jak ktoś zasuszy lakier w pistolecie i potem wyciąga dyszę na wciśniętym spuście ( tak, tak - wiem nikt nigdy nie zostawił lakieru w pistolecie bo tak robią tylko durnie :) ) tylko statystyka napraw pokazuje że takich durniów to jest kilkanaście tysięcy ;)

Oczywiście zaraz się tu odezwą głosy - jacy to jesteście inteligentni, uważni, dokładni i precyzyjni ... :nono: Tylko ciekawe skąd w serwisach tyle rozpierdzielonych pistoletów na skutek nieprawidłowego demontażu i czyszczenia ? Każdy wie jak to robić, a masa pistoletów trafia do serwisu i 99 % uszkodzeń to wina użytkownika :glupek: Każdy wie jak jeździć bezpiecznie samochodem ... co weekend 20 ofiar 200 kolizji ... ale każdy wie :nono: a ... narzędzia są do pracy, a nie oglądania i modlenia się do nich przy ołtarzu :)

.... i co teraz ma zrobić producent pistoletów ? Napisać dwie instrukcje dla mądrych i głupich, czy może jedną dla amatorów mający w ręku pistolet po raz pierwszy, a drugą dla specjalistów z 30 letnim doświadczeniem ? Jak technicy SATA mają robić szkolenie z konserwacji ... odrębnie dla durniów i odrębnie dla tych normalnych ?

Zrobiono to prosto i czytelnie. Jest procedura. Ona eliminuje problem zawsze i tak ma być przeprowadzana. Na jakimś filmie szkoleniowym facet w kombinezonie SATA odciąga iglice i wyjmuje dyszę ... i już powód do zajebistej awantury na forum lakierników O ... no właśnie O CO ??? ... o zasadę - czy nawyk ?

Jestem absolutnie pewien, że gdyby w trakcie kręcenia tego filmu szkoleniowego ktoś zwrócił na to uwagę przewidując, że dla jakiegoś durnia w kraju nad Wisłą stanie się to powodem to głupich uwag ... to nagrano-by to jeszcze raz w wersji profesjonalnej także dla amatorów ... i najpierw technik wyjąłby iglice, a potem odkręcił dyszę.

Dla specjalistów znających zagrożenia to bez znaczenia i mają to w odbycie - robić tak, czy siak ? ... i tak wiedzą co robią ... ale niestety dla ogółu ... jest tylko jedna zasada ... najpierw iglica potem dysza. Z dwóch nawyków ten z wyciągnięciem iglicy jako pierwszej jest bardziej profesjonalny od wciskania spustu. Ten drugi to tylko rutyna.

Jeżeli ktoś się upiera odciągać iglice tylko po to żeby się poupierać przy takim postepowaniu to odpowiem ... Rób czlowieku jak chcesz, to twój pistolet. ( Inaczej mówiąc ) ... mam to w dupie i olewam taki problem. :)

Jak jednak ktoś na publicznym forum profesjonalistów branży lakierniczej pisze, że wyciąganie iglicy przed zdjęciem dyszy to głupie, a ten co tak każe robić jest durniem ... to sorry ale swoboda i uznaniowość jak to zrobić się tu kończy i sięgamy do instrukcji producenta, a tam po polsku ... Najpierw iglica - potem dysza i nie ma opcji B lub drugiej wersji. Tak i tylko TAK.

Czy w związku z tym, że ktoś to robi odwrotnie i wciska spust - jest durniem ? ... Nooo Nie jest ... Tak też się da ! Zakładam, że wie co robi.

Czy w związku z tym, że ktoś radzi publicznie innym właśnie takie postępowanie wypinając się na instrukcję obsługi producenta jest Durniem ... Noooo JEST :nono: Durniem i wygłupiającym się pajacem, nie mającym bladego pojęcia o konsekwencjach swoich durnych rad i szkód jakie te rady mogą przynieść.

I żeby było jasno i klarowania - dotyczy to wszystkiego co dzieje się na tym forum ... no może .... Fajnie by było żeby to dotyczyło wszystkiego co się dzieje na tym forum. ;) ... ale niestety jak na razie zdarza się co poniektórym wyskoczyć z jakimś posranym nie przemyślnym racjonalizatorskim pomysłem i zarażać nim tych którzy z braku kasy lenistwa, lub po prostu ... z zaufania do bardziej doświadczonych kolegów łapią to co złe i proste ... a nie to co dobre, ale bardziej skomplikowane.

Ja się z tym nie zgadzam ... ale nie będę robił z siebie ciągle chama, czy awanturnika tylko po to żeby durnota trzymała się podziemia lakiernictwa. To nie moje Forum nie Ja tu jestem moderatorem. :plaża:

Obcy_69 niestety jesteś Durniem ... i raczej nie należysz do tych osób których rady są bezcenne i pomocne w rozwiązywaniu problemów. :nono: Sam musisz się jeszcze bardzo duuuuużo nauczyć, a to czy robisz zacieki w swoim warsztacie, czy już z tego wyrosłeś to dla treści jakie niesie ze sobą ten portal ... nie ma żadnego znaczenia.

Albo jest to kopalnia rzetelnych informacji, albo będzie zestaw pierdół i luźnych racjonalizatorskich pomysłów rodem z garażu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2011, 16:43   

PROJEKTER napisał/a:
A już na pewno tak się stanie jak ktoś zasuszy lakier w pistolecie i potem wyciąga dyszę na wciśniętym spuście

Tu jest pewien problem.
Ja bym nie wyciągał iglicy ani nie odciągał spustu na maxa.
Szkoda niszczyć uszczelnienia iglicy - przecież zaschnięty materiał poczyni tam szkody większe niż pięcioletnia prawidłowa eksploatacja.
W tym przypadku lekko bym odciagnął iglicę - moze 1 mm, i dopiero po dokładnym usunięciu materiału z niej i wydmuchaniu i ponownym przeczyszczeniu, wyciągnąłbym iglicę z korpusu.
Pomijam oczywisty fakt odkręcenia dyszy materiałowej ;)
Z resztą się zgadzam, instrukcja jest tak napisana aby wyeliminować zagrożenia wynikające z nieszczęśliwych przypadków przy innych sposobach radzenia sobie z obsługa sprzętu.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 18:05   

mkautos napisał/a:
Ja bym nie wyciągał iglicy ani nie odciągał spustu na maxa.
Szkoda niszczyć uszczelnienia iglicy - przecież zaschnięty materiał poczyni tam szkody większe niż pięcioletnia prawidłowa eksploatacja.


Niestety instrukcja obsługi SATA nie przewiduje tak ekstremalnych sytuacji. To chyba jednak instrukcja w wersji dla bardziej zaawansowanych lakierników skoro nie przewidzieli takiej opcji :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 14-05-2011, 20:45   

witam, teraz to juz metlik mam bo nie wiem co kupic, cos moze powiem wiecej to bedzie łatwiej mi doradzic. Jak powiedziałem maluje leaderem hvlp 1.4 i naprawde wychodzi super, jedyna wada to raz jeden sie popsuje a raz drugi. Kłade nim baze i tak samo klar, raz jednym a raz drugim o ile sa nie w naprawie. Jak czesto maluje, wiadomo zalezne to jest co sie robi, dwa w tygodniu, czasem jedno jak jest całe autko, warunki to nie komora, jata tez nie, poprostu garaz oddzielny. Sadze ze teraz bedzie mi łatwiej cos doradzic. Tak sie stało ze w tym momencie sa obydwa w naprawie a ja potrzebuje gun na juz, auta stoja zapodkładowane a nie ma czym pomalowac - doradzcie co kupic bo musze zrobic zakup w pon ewentualnie wtorek - pozdrawiam

[ Dodano: 14-05-2011, 20:55 ]
jeszcze jedno dodam, najlepiej by było gdyby był taki uniwersalny, czyli mozna połozyc baze i klar, wydaje mi sie ze nisko cisnieniowy by mi najbardziej odpowiadał ze wzgledu na to ze takim pracuje od zawsze, a moze sie myle bo nigdy nie miałem przyjemnosci pracowac na innych Zawsze jak kupowałem to gosc mi na sklepie gadał ze lepiej nisko cisnieniowy iz to jest tez lepiej dla kompresora, chociaz mam wystarczajaco duza wydajnosc 480 - dziekuje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2011, 21:06   

robert81 napisał/a:
Zawsze jak kupowałem to gosc mi na sklepie gadał ze lepiej nisko cisnieniowy iz to jest tez lepiej dla kompresora,

No to pozdrów go odemnie.
Tego typu pistolety są nabardziej wymagające odnośnie zapotrzebowania na powietrze.
Jak weźmiesz 4000 1.3 rp (digital wskazany) to bedziesz miał maszynę do wylewania klaru.
Bazę też nim położysz, sprawdzone.
Ktoś pisał o dyszy 1.2.
To jest raczej ciut mniej i bardzo zbliżone do 1.3 w serii 3000.
Biorąc pod uwagę opinie Projektera że sata preferuje system Rp i odchodzi od hvlp, jako systemu stworzonego na siłę, skłaniam się do systemu rp.
 
     
robert81
Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 52
Skąd: zakopane
Wysłany: 14-05-2011, 21:11   

mkautos, mam rozumiec ze radzisz mi kupic ta sate tak ? tylko który typ ty bys wział, gdybys miał wybierac i polecic dla mnie ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 14-05-2011, 22:20   

PROJEKTER napisal..
"Czy w związku z tym, że ktoś to robi odwrotnie i wciska spust - jest durniem ? ... Nooo Nie jest ... Tak też się da ! Zakładam, że wie co robi."

To jest czy nie ....bo sie pogubilem..?? Raz piszesz , ze jestem durniem ..teraz negujesz.
Tak samo jak w przypadku zalecen SATA.. Ty piszesz , ze instrukcja zabrania..a filmik swoje. Filmik chyba nie zostal wyemitowany bez wiedzy SATA..?? Zreszta jest jej logo sygnowany.
Co to do cholery jest...??
Kto kogo wprowadza w blad...??

Bo ja moge byc durninem ok..ale zastanow sie dlaczego..??
Zalozmy , ze nie trafiam na to forum. A czerpie informacje jak do tej pory u zrodla ..czyli u producentow i ich przedstawicieli (technicy, szkolenia branzowe)..
Sledze tez publikacje w mediach np. jak ten filmik.
Na dowod przedstawiam je tak jak teraz ...i co..??
Co sie okazuje..??

Okazuje sie , ze producenci wprowadzili mnie w blad..??
Okazuje sie , ze to co mi wtlaczali przez ponad 20 lat , to fikcja..??
Okazuje sie , ze to co robilem do tej pory..to niezgodne z technologia..??

Do kogo wiec mam miec pretensje..??
Do siebie samego zapewne...??
Bo gdybym nie trafil na to forum i na Ciebie...nadal tkwilbym jak to ujales, w czarnej dupie../??
A co z tymi co tutaj nie trafia..??
Nadal beda wprowadzani w blad przez producentow...??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 14-05-2011, 22:23   

obcy_69 napisał/a:
Nadal beda wprowadzani w blad przez producentow...??

no chyba tak jeśli nie będą czytać zaleceń dołączonych do produktów sprzedawanych,a wiadomo postępowanie zgodnie z instrukcją producenta zapewnia nam długie lata bezawaryjności i gwarancje
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 22:57   

obcy_69 napisał/a:
... Bo gdybym nie trafil na to forum i na Ciebie...nadal tkwilbym jak to ujales, w czarnej dupie../??
A co z tymi co tutaj nie trafia..??
Nadal beda wprowadzani w blad przez producentow...??


Dokładnie Tak :) ... a skoro znasz odpowiedź to po co ten sarkazm ? Durniem zostałeś koleżka za upór w szerzeniu głupoty i to nie tylko w tym temacie :nono: Zrozum w końcu że Tu nie ma przyzwolenia na ... " a ja se bede robił jak chce bo mi się tak podoba" ... jest tu grupa ekspertów moderatorów i Administrator żeby nie dopuszczać do wypaczania faktów głupimi koncepcjami. Może niedługo zrozumiesz też co masz zmienić w swoich postach żeby już nikt cię tu od Durniów więcej nie wyzywał. ;)

Pośledzisz troszkę forum i osoby które się tu fachowo i rzeczowo wypowiadają ... odpuścisz ten styl konfliktowych wypowiedzi .... skorzystasz ;) .... a za pół roku w większości spraw jakie tu omawiamy .... przyznasz nam rację. Tu jest wiele tematów o tym jak producent kłamie nie zna się, czy technik kogoś wprowadził w błąd i jeszcze więcej o tym jak postępować, przy naprawach, czy obsłudze sprzętu żeby było dobrze.

Musisz przede wszystkim zrozumieć Obcy_69, że twoje posty czyta masa ludzi ... to nie prywatne gadu gadu. Piszesz głupoty technologiczne o tym co i jak robisz ... dostaniesz po nosie nawet wtedy jak osoba która z tobą rozmawia ... sama tak czasami robi :nono: bo to portal o profesjonalnym podejściu do sprawy, a nie o sztuczkach z garażu.

Te posty zostają w archiwum i nikt nie będzie prostował głupot w temacie za kilka miesięcy. To się robi od razu. I buduje gigantyczną bibliotekę wiedzy na temat lakiernictwa. Masz własną opinię na jakiś temat, a nie dotyczy ona technologi ... proszę bardzo pisz ... ale ktoś dopilnuje, dla równowagi żeby była, też kontr opinia.

Załapiesz idee tego portalu i kierunek w jakim podąża będzie ci łatwiej, a jak staniesz sztorcem i zaczniesz dowodzić swoich racji jak z tym wciskaniem spustu ... zostaniesz Durniem ;)

Przeczytaj sobie środek mojego postu o tym wyciąganiu iglicy ... raz, potem drugi i kolejny złapiesz w czym tkwi problem i dlaczego ten temat dla innych kończy się prostym wnioskiem :

Zawsze wyciągamy iglicę najpierw, potem dyszę ... kto robi inaczej robi źle ... kto robi inaczej i twierdzi że robi dobrze ... jest Durniem. ... a teraz rób jak chcesz - to twój pistolet. Możesz skorzystać z fachowej porady i pomocy albo to olać :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 14-05-2011, 23:13   

PROJEKTER napisał/a:
Zrozum w końcu że Tu nie ma przyzwolenia na ... " a ja se bede robił jak chce bo mi się tak podoba"

Chyba sie nie rozumiemy do konca..
Pisalem wyzej, ze stosuje sie do zalecen producenta. Nic co napisalem na forum, nie jest moja wlasna wydumka.. a w rzeczy samej, powieleniem informacji uzyskanej w taki, czy inny sposob po producentach.
Wiec co jest grane...?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-05-2011, 23:32   

Obcy_69 zróbmy tak. Ja ci dam spokój. Pisz co chcesz ... a jak walniesz coś głupiego to wyśle ci swój post na PW godzinę przed tym zanim powieszę go na forum ;) Ja naprawdę nie jestem twoim wrogiem, ale odnoszę wrażenie, że się w tym wszystkim lekko pogubiłeś i mamy tu taką chyśtwkę twoich stanowisk.

Nie śmiećmy już w temacie ... Dostaniesz post na PW a jak się rozpędzę i zapomnę o tej deklaracji to przywołaj mnie do prządku :) ... Jak nie bęziesz reagował i prostował swoich wypowiedzi ... sytuacja wróci do stanu z przed chwili ;)

Na początek wejdź do tematy o kataforezie i przeczytaj to co rzeczowe, a potem się ustosunkuj bez złośliwości. Później wyjaśnij kolejną kwestię "test rozpuszczalnikowy" co niby ma on wykazać i do czego służyć jako cześć operacji przygotowawczej ;) Nie musisz od razu, ale zrób to zanim tematy zejdą z karty dań na ten sezon. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 15-05-2011, 09:50   

Obcy69 serio nie rozumiesz w czym problem? PROJEKTER przekazuje nie tylko to jak postępować z SATA tylko ogólnie z pistoletami lakierniczymi. Wg, mnie samo odkręcenie dyszy bez wyciągnięcia iglicy na wciśnietej klamce nie jest problemem i nie powoduje uszkodzenia - dlatego moze i na filmiku jest jak jest. ALE z pistoletem nie postępujemy jak z chińską porcelaną. DLATEGO, nie wyjmując iglicy wczesniej, myjąc czy odkładając łatwo ( i nie mowie ze trzeba byc jakims specjalnie nierozgarniętym) dotknąc otrzeć nie koniecznie mocno uderzyć czy zarysować iglice o wanienke stolik - jak kolwiek. Nie zauwazymy uszkodzenia a ono bedzie raz drugi trzeci i smieć. Wspominał PROJEKTER jakie jest spasowanie częsci.

To tak jak z epoxem przed szpachlą. Mozna na gołą blache nakładać szpachlę, potem epox itp i podkład akrylowy. Jest to zgodniie z zaleceniami. ALE lepiej jest połozyć epox potem szpachle itd......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 15-05-2011, 13:47   

Dobrze...ja jako niedouczony kmiot, totalne zero, jak wspomniales... nie wiedzacy zupelnie nic w temacie lakiernictwa. Moglem byc wprowadzany w blad przez 20 ponad lat...sluchajac , czytajac ludzi z branzy..
Moglem przez te 20 lat stosowac te blednie serwowane technologie na naprawianych przeze mnie autach tak..??
Nastepnie ...
PROJEKTER napisał/a:
Durniem zostałeś koleżka za upór w szerzeniu głupoty i to nie tylko w tym temacie

Powtarzam - tej glupoty, ktora serwowali mi producenci.

Wiec napisz mi PROJEKTER...co mam sobie teraz pomyslec o tych wszystkich producentach.. na ktorych wiedzy sie opieralem ??

Napisz mi jeszcze , skad Ty czerpiesz te wszystkie informacje ktorymi sie tutaj podpierasz..i ktorymi negujesz technologie producentow.??

Uwazasz , ze jestem rozrabiaka na forum, ok..ale nie jest to bezzasadne dzialanie.
Oczywiscie zdaje sobie sprawe jak sie narazam..mozliwe, ze lepiej dla mnie byloby, gdybym przemilczal Twoje wyzwiska w moim kierunku. Tylko widzisz PROJEKTER..jezeli juz decydujesz sie na takie rzeczy , ta badz obiektywny. Wyrazaj swoja opinie w stosunku do wszystkich, a nie do wybranej jednostki..
Oczywiscie , wrzucajac ten filmik z SATA zrobilem to celowo...a to dlatego, ze jak zauwazyles tak znamienita firma, ktora zreszata sam propagujesz ..pozwolila sobie na taka zreszta jak moja, interpretacje mycia pistoletu. Nazwales mnie z tego powodu durniem, ok...ale co z SATA..?? Dlaczego pozwalasz sobei na szafowaniem przywara "duren" w stosunku do mnie , a nie zrobisz tego w adekwatnej sytuacji do SATA..??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 15-05-2011, 16:26   

Witam.
Na początku postu sorki Panowie jak do wszystkiego się nie odniosę bo przyznam szczerze że nie czytałem wszystkiego od deski do deski tylko "po łebkach" bo puenta raczej była w kółko ta sama.
Postaram się więc odpowiedzieć jak najkrócej i każdemu z osobna:

TEEM:
Jak widzę i Tobie spadły klapki na oczy pod zauroczeniem Roberta i wybiórczo interpretujesz fakty. A w zasadzie szukasz czegoś aby "wejść pod jego skrzydła" {możesz czytać "w d..."} - ale spoko to często z czasem mija.
Gdybyś był odrobinę obiektywny a na dodatek trzymał się kurczowo tematu -którego jesteś "opiekunem"- to zamiast wypisywać głupoty o moim szukaniu zwady poparłbyś to co napisałem o bzdurach Roberta w jego poście o zagmatwanych oznaczeniach w Iwatach. Bo było to kolejne bezczelne kłamstwo i fałszywa reklama Saty.
Więc jako, że "uszło to twojej uwadze" a Robert nazwał to -coś tam- zakłamaniem to doprecyzuję:
Problematyczna Iwata {najnowsza} ma do wyboru AŻ 4 modele pistoli: 2 do baz i 2 do klarów: http://www.anest-iwata.com/products/supernova.cfm
A ta łatwa w doborze i prosta Sata {4000} ma do wyboru TYLKO 7 modeli w wersji HVLP: http://www.sata.com/index...et4000bhvlp&L=0 i TYLKO 9 w wersji RP: http://www.sata.com/index...ajet4000brp&L=0 Czyli łącznie TYLKO 16 wersji. Pomijając już te ekstremalne pozostaje i tak bita 12
No to rzeczywiście łatwiej wybrać z 12 niż z 4 :) :) :)

Poza tym niezależnie od tego co kto napisze dla mnie Iwata {przynajmniej WBX} jest -poza digitalem- w każdym stopniu lepsza od Saty. A jako, że nie digital maluje a tylko pomaga i upraszcza to i tak Iwata jest o niebo lepsza: i konstrukcyjnie, i wizualnie i jakościowo pod względem pracy.
Malowałem kilkoma Satami i nie ma w nich nic -poza digitalem i jak dla mnie do dziś najładniejszą minimalną łuską w Sacie 4k RP- co skłoniłoby mnie do ich zakupu. Nic totalnie nic- ot dość poprawnie działający jakiś tam markowy pistolet z mega rozbudowaną reklamą.
I nic na to nie poradzę że -jak wielu- nie spuszczam się na widok napisu na korpusie a interesuje mnie tylko jak dany gun działa. Dla mnie to tylko narzędzie, które jest dla mnie a nie ja dla niego.
A jak komuś odpowiada to proszę bardzo: ma do tego jak najbardziej pełne prawo i nie nazwę go z tego powodu durniem. A tym bardziej, że z 95% ludzi którzy nimi malują jak wcześniej wspomniałem przeszli na nie z chińskich mniej lub dłużej działających siako tako, ale jednak badziewi.
Więc gówno warte jest stwierdzenie, że Sata to numer jeden bo chwali ją 1000 userów. Bo w takich przypadkach jak powyżej oznacza to nic więcej jak to, że są to guny lepsze od poprzednich - najczęściej Sico, Fobo, Profesjonal, Leader, ................
A trzymając się tematu to kto zmienił Iwatę na Satę bo jest lepsza? I dla czego????????

Widzicie ja nie kupiłem Iwaty ot tak sobie bo wstałem rano i kliknąłem co pierwsze wpadło pod rękę. Ci z administracji co widzą moje przeglądane strony i posty zobaczą po ile razy tu na tym forum tylko czytałem od dechy do dechy tematy o gunach. A to jest nic w porównaniu do tego ile razy i ile opinii czytałem na różnych forach i stronach w USA {chyba nie dziesiątki a setki postów i tematów}. I nie znalazłem nikogo kto ogólnie wolałby Satę od Iwaty {tylko na ogół chodziło o LPH400}. Nie kupiłem jej bo była tania gdyż jest droższa od Sat. Ale wcale tego nie żałuję - tym bardziej po porównaniu jej z Satami.
Kupno było bez testów, ale późniejsze potwierdziły mega trafny wybór.
Jak ktoś miał te dwa guny w ręku a na dodatek jeszcze trochę nimi popracował i ma w czymkolwiek inne zdanie to proszę o opinią na mojego maila bo bardzo chętnie posłucham.

RAJCUCH:
Kolego RAJCUCH masz rację. To poprawnie działający gun. Ale usterki bywają. A moja odpowiedź była na durną wytrzepaną z dupy teorię Roberta o mega psujących się Iwatach. Bateryjka to nie usterka -zwykła część eksploatacyjna, Ale tu na tylko tym forum są wątki o: kilku cofkach powietrza do kubka, wyrobieniu korpusu od gumki oringu w regulacji ciśnienia, niesprawnych regulacjach szerokości strumienia, a nawet chyba jednym przypadku całkowitego pęknięcia tej regulacji... A usterek Iwat ile masz?
Tylko, że to jak wspomniałem wcześniej nie jest żaden wielki argument bo ilość procentowa usterek do ilości danych gunów w eksploatacji się liczy a nie te wspomniane cyferki.
Chodzi tu głównie o po raz kolejny powtarzane kłamstwo o wytrzepanej z dupska teorii o mega wyższości Saty nad Iwatą. Dla mnie jest mega odwrotnie, a miałem i to i to więc wiem ciut lepiej jakie są różnice.
Nie napiszę Ci więc ano Tobie ani Ci podobnym że jesteś durniem bo to nie feer a i nie prawda. Bo może nie mieliście przyjemności popracowania Iwatą a jak już tak i wybraliście jednak Satę to po prostu bardziej Wam odpowiadała.

ROBERT81:
Robercie ze swojej strony zdecydowanie radziłbym Ci wybrać niskociśnieniowca. Szczególnie dla tego, że jestem pewien że nie będzie to już Twój gun do klarów a uniwersalny. Więc jako uniwersalny lepszy powinien Ci być ten niskociśnieniowy.
O obciążeniu sprężarki już Cię naprostował Mk....
Tak więc raz jeszcze radzę jeśli możesz postaraj się przetestować guna przed kupnem.
A jeśli wybór padnie -jak dla mnie niestety- na Satę to szczególnie w niej uważaj przy doborze głowic, bo oznaczenia te mają się ni jak do tych 1,4 które masz teraz na Swoich leaderach.
{mój prywatny wybór znasz: IWATA WBX} A jak będziesz miał chęć coś więcej ode mnie usłyszeć na ten temat to pisz na maila bo to moje ostatnie tutejsze logowanie.

OBCY_69:
Jak nie wiesz jak się zostaje świętą krową to podpowiem Ci poza tym co napisał TEEM, że dla pewności można tak jak Robert pomóc wysokiej osobie tu na forum w załatwieniu formalności związanych z różnymi regulacjami prawnymi a dodatkowo dla kumpla z miasta i moderatora taniej wykonać projekt warsztatu i po płaczach o braku kasy dodatkowo zadeklarować się że taniej się go zbuduje. To łatwy szybki i prosty sposób. I jak zauważyłeś świetnie działa.
W zamian dostajesz co Ci się podoba: Możesz nie tylko osrywać innych userów ale i także całe koncerny, technologów, techników, ... oraz inne firmy.
Dodatkowo dostajesz inne bonusy takie jak:
- przenoszenia postów z tematu do tematu - kiedyś z tym się wychylił ale jak podchwytliwie o to spytałem to ładnie z tego wybrnął
- dłuższa edycja własnych postów - nie raz to widziałem że sam osobiście pisałem na coś odpowiedź a po jakimś czasie w jego poście nagle pojawiał się dodatkowy wpis zmieniający nawet poprzedni kontekst wypowiedzi w wyniku czego np. moja była odbierana już jako nie na temat. Albo też ginęły części jego postów co nawet oficjalnie kiedyś zauważył i powiedział o tym też UNEK - oczywiście bez odpowiedzi
- podejrzewam że widzenie numerów IP userów, bo chyba tylko tak można zobaczyć że ktoś ma dwa loginy i sam ze sobą pod dwoma loginami prowadzi wymianę poglądów a nawet wystawia punkty - co kiedyś napisał w otwartym poście o bodajże ELVIS-ie. Bo nie wiem jak inaczej można to zobaczyć - a tym bardziej taki zwykły user jak wszyscy poza administracją
- poza tym na wszelki wypadek aby nigdy już nie znalazł się na forum obiektywny i uczciwy maderator jakim ośmielili się kiedyś wychylić BAQO i MKAUTOS to dla własnej ochrony dostaje się specjalny wpis w regulaminie forum: Punkt 3 podpunkt 5

Mam nadzieję że Ci już wystarczy dowodów na to kto i kim tu na forum jest.
Tylko analizuj i czytaj to szybko bo ten post jak dziesiątki innych szybko zniknie jak tez i bezczelne ingerencje w cudze posty polegające na usuwaniu z nich tego co dla administracji jest nie po nosie: Zaraz ktoś huknie że znów zmyślam więc wspomnę choć jeden przypadek: kiedyś z kimś w postach wspominaliśmy o forum elektroda i ten ktoś {nie wiem czy nie Kosior -jak się mylę to sorki} napisał że "to forum jest tak samo wredne jak forum elektroda" no i po kilku dnach już zostało to to z jego postu usunięte.
Także kolego obcy pomyśl chwilkę i se odpuść bo szkoda Twojego czasu i nerwów, bo wszystko co się nie spodoba Robertowi wyląduje w koszu albo zostaną pozmieniane konteksty tematów aby zejść na czystą kłótnię, bo w niej epitety przyćmiewają konkrety... A jak nie da się tego wykonać delikatnie tak abyś Ty wyszedł na durnia i awanturnika a "ktoś inny' to temat zostanie zawieszony albo od razu wyląduje w koszu.
Także daj na luz...

I przy okazji chciałbym Ciebie i kilku innych userów przeprosić za to że Cię tu zaprosiłem, a w szczególności za to jakich do tego argumentów użyłem: SORRY

ROBERT:
Z jednym masz rację że miałem tu nic nie pisać... I tu zgadzam się z Tobą. Niestety w przeciwieństwie do Ciebie posiadam odrobinę kultury i co Święta tu zaglądam aby złożyć wszystkim -nawet Tobie- życzenia. I tak się stało, że zauważyłem kilka tematów i nie potrzebnie się zapomniałem. Masz rację już nie będę tu zaglądał nawet na święta czy Nowy Rok aby nie popełnić po raz kolejny tego błędu.
Będziesz mógł kłamać do woli bo przez jakiś czas nie będzie tu nikogo kto będzie trzeźwym okiem i bez lizodupstwa na to patrzył.

Administracja Ci pozwala więc wyzywaj userów i różne firmy od debili ile wlezie:
- userzy bez szkoleń to durnie
- userzy po szkoleniach to też w większości durnie bo większość szkolących to durnie
- jak ktoś postawi auto do naprawy do warsztatu bez autoryzacji to dureń bo tam pracują nie wyszkoleni durnie a tylko w ASO są szkoleni {tylko przez tych dobrych szkoleniowców} cyklicznie pracownicy, a jak już ktoś postawi auto do ASO i znajdzie wady to też jest durniem - jak każdy kto ten bubel widzi: i sąsiad i wujek i... : http://www.lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=3799
- wszystkie koncerny te które mają w Swojej technologii podkład reaktywny to też durnie. Durnie bo zamiast latami ładować miliony euro w testy itp mogli zadzwonić do zaopatrzeniowca warsztatów,... i myjni samochodowych z Łodzi { http://www.motoinf.pl/lod...ywaczewski.html } który by im powiedział, że są durniami bo to zupełnie zbędny produkt w lakierni. No Durnie, po prostu durnie.
- durniami są też Ci co czytają i stosują się do kart technicznych różnych producentów. Tzn nie przepraszam: czasami durniami są Ci którzy nie czytają kart technicznych i nie postępuję według nich a czasami na odwrót - to zależy o tego, czy dane w karcie odpowiadają aktualnemu stanowi duchowemu i psychicznemu jakiemuś człowieczkowi co rysuje w małym miasteczku w Polsce kreski na papierze według których są potem stawiane garaże z blachy najczęściej docieplone styropianem
- durniami są też technolodzy z firmy 3M którzy za grubą kasę opracowali mleczko do matowania jeśli mogli zadzwonić do geniusza z Polski który by im powiedział że zamiast niego mogą lać w swoje butelki cif do czyszczenia sraczy, bo działa tak samo.

I można by tak dalej i tak dalej wiele tego poszukać........
{co nie znaczy, że w niektórych tematach nie masz mega pojęcia - ale do czasu zanim nie popadniesz w magalomanizm i się nie zagalopujesz}

Dlatego też masz już ode mnie spokój i Szczęść Boże


No ja niestety pozostanę nadal wywrotowcem i będę się sugerował zaleceniami kart a nie Twoimi wydumkami.
Mam nadzieję że jak kiedyś coś się komuś w robocie posra i przyjdzie jakiś audyt i przy opisie technologii gdy powie się że wlało się kilkaset procent rozcieńczalnika do podkładu więcej a zamiast mleczka do matowania użyło się cifu do czyszczenia sraczy bo tak powiedział Robert G... -ten od "zaopatrzenia stolarni"- to reklamacją będzie uznana :) :) :)

A odnośnie wyjmowania iglicy w korpusu to poza dwoma przypadkami {wymiana zestawu i chęć wymontowania spustu} od kilkunastu lat tego nie zrobiłem i pewnie nigdy nie zrobię. Nie ma najmniejszej takiej potrzeby aby to robić, a przytaczając czarne mega naciągane scenariusze szybciej się ją uszkodzi po wymontowaniu niż gdy zostanie ona w korpusie: szybciej upadnie na ziemię i szybciej się na nią nadepnie, porysuje się przy przekładaniu przez oczko spustu, szybciej zużywa się oczywiście uszczelnienie iglicy... A bez jej demontażu gun umyje się tak samo dokładnie jak z demontażem.
A jak mowa o przypadkach ekstremalnych gdy ktoś bystry zetnie farbę w gunie to wyciągając w nim iglicę spotęguje się uszkodzenie uszczelnienia.
Tak więc wyjmować nie po trzeba i nie ma sensu. A jak się jest przypałem to i spieprzy się nie tylko gun ale i dwie metalowe kulki: jedną zgubi a drugą popsuje.

Także wystarczy mieć łeb na karku i wiedzieć co się robi. Wystarczy wcisnąć spust przy odkręcaniu i przykręcaniu.
Ja tak robię od lat i nawyków nie ma po co zmieniać bo zaoszczędza to czas a i zużycie narzędzia.
{zanim mnie i tu wyzwiesz od durni to pamiętaj że Jacek też tak samo myje guny ;] }


Dobra Pany to tyle....
Zaraz tylko skopiuję temat bo jak zwykle szybciej zniknie niż się pojawił i pożegnam się na dobre w Życzeniach.

Moderatorzy aby się Was nikt nie czepiał i nie posądzał o stronniczość a i Ci którzy chcą pokazać lojalność wobec "guru" machnijcie mi teraz 6 ostrzeżeń i bana dla spokoju ducha co poniektórych...
{tylko dajcie mi 10 minut na złożenie życzeń w odpowiednim dziale}

Narka i pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-05-2011, 16:53   

Łysy73 w połowie tego tekstu przestałem już czytać twój .... artykuł. :glupek: Co za pierdoły.:glupek:

Jedna uwaga fascynacie IWATA WBX ... połóż tym bezbarwny na masce, lub dachu :smiech: . Łysy .... pojęcia nie masz o tym pistolecie i to bladego.

Wiesz co ? Mama do ciebie jedna prośbę ;) Zrób zdjęcia własnej budy i tego jak zajebiście lakierujesz samochody .... i załóż tu fotogalerię. :D Na razie to jednano od dawna jest pewne i oczywiste ..... Dupa z siebie wołowa, a nie lakiernik samochody :) ... malujesz w szopie pojęcie masz zerowe w każdym temacie, a kreujesz się na jakiegoś specjalistę :glupek: ...

Andrzej tak po ludzku ... Nie wstyd ci ? ... kradniesz mi nawet fajne obelgi. Nie umiesz sam czego wymyślić ? :) :) :) 60 % tego co tu piszesz pochodzi z archiwum tego forum, 40 % z internetu. Nawet się nie zastanowisz minuty tylko walisz jak leci. Nie kopiujesz .... tylko podajesz jako opinię pochodząca z własnego doświadczenia ... żenada.

Nigdy tu nie napisałeś nic przebojowego i odkrywczego zaesze negowane przez innnych pierdoły albo wwizjie nie do zrealizowania ... klimatyzacja w lakierni, albo węgiel aktywowany w systemie recyrkulacji :smiech: .... Tropisz afery nie mają pojęcia o tym co się dzieje poza kwartałem twojej posesji. ASO kradnie i pierdzieli robotę, a w stodole jest OK .... SATA oszukuje w wymiarach głowic :glupek:

Zastanów się samokrytycznie ... komu TU jesteś potrzebny ? ... i do czego ? Umiesz rozwiązać jakiś konkretny problem ? Zaskoczysz nas czymś czego nie możemy sami znaleźć w minutę w necie ? Masz coś do powiedzenia o nowych technologiach dotyczących materiałów, czy urządzeń ? Poradzisz komuś coś na temat organizacji i zarządzania własną firmą ? Umiesz komuś pomóc ... w jakimkolwiek problemie technicznym ?

No właśnie .... więc koleżko pożegnaj się raz jak facet, a nie dziesięć razy jak dzieciak i spadaj. To forum nic nie stracili na twojej nieobecności . Dwa miesiące trzymałeś się z daleka od tego portalu i wiedza zawodowa tych najlepszych tu fachowców poszła do przodu o kilka lat . W dwóch mega specjalistycznych tematach żaden stodołowy Dureń nie wyskakiwał ze swoimi posranymi pomysłami, bo nikogo takiego tu nie było ... ale oczywiście musiałeś tu wrócić.

Tamte tematy są omówione i wyczerpane. Są już w archiwum kopalnią fachowych danych i faktów. Teraz możesz sobie z nich durniu skorzystać ... choć nic do nich nie wniosłeś. W ogóle nic tu nie wniosłeś .... po za śmieciami, fermentem i kilkoma najgłupszymi koncepcjami w branży. :)

Obyś teraz dotrzymał obietnicy i choć raz z tych swoich czterech pożegnań zrobił to na zawsze. Nie pasujesz do koncepcji profesjonalnego portalu i jesteś tu głównym hamulcowym - Łysy_73 . Stoisz na drodze do pozyskania przez uczestników tego portalu nie osiągalnej gdzie indziej wiedzy.

... ale wiesz co Jak chcesz demokracji to może JA teraz pójdę sobie na kilka miesięcy na urlop, a Ty zostaniesz Tu ekspertem i pomożesz ludziom wielu poważnych problemach technicznych i formalnych i doradzisz odpowiednie rozwianie :)

Taki postulat ..... Łysy_73 na eksperta Forum .... albo raz na zawsze aut po za forum !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne