lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
uszkodzony zderzak
Autor Wiadomość
rafkawasaki
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 13
Wystawił 13 punkt(y)
Skąd: ostrowiec
Wysłany: 07-05-2009, 10:01   uszkodzony zderzak

mam pytanie jestem poczatkujacy jesli chodzi o lakierowanie. mam wgniecenie w zderzaku na malej powierzchni.czy ktos mogłby podac mi technologie naprawy jakiej ziarnistosci papierów uzywac, ile warst lakierów, jakie szpachle, jakie proporcie z rozpuszczalnikiem i utwardzaczem i jak polerować. zgóry dziekuje za informacje i pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-05-2009, 15:10   Re: uszkodzony zderzak

rafkawasaki napisał/a:
mam pytanie jestem poczatkujacy jesli chodzi o lakierowanie. mam wgniecenie w zderzaku na malej powierzchni.czy ktos mogłby podac mi technologie naprawy jakiej ziarnistosci papierów uzywac, ile warst lakierów, jakie szpachle, jakie proporcie z rozpuszczalnikiem i utwardzaczem i jak polerować. zgóry dziekuje za informacje i pozdrawiam


Najpierw proponował bym to wgniecenie w miare możliwości wyprostować,
Nagrzej to miejsce wklęsłe od wewnątrz grzałka (opalarką do drewna) i spróbuj wypychać np.trzonkiem młotka również od strony wewnętrznej
Następnie zeszlifuj popękany lub przysmażony lakier P100 i popraw P180 troche szerzej od głównego miejsca naprawy na sucho,,na tak przygotowaną powierzchnie nałóż szpachle poliestrowa (samochodową),proporcje wg.wskazań producenta,,po jej wyschnięciu oszlifuj ją z grubsza P100 i popraw P180-240 ręcznie (na klocku) na sucho (wykończ tak szpachle i jej obrzeża P240 żeby nie było widocznych rys po P100 i nawet po P180)
Następnie na ewentualne (przetarte) miejsca gołego plastiku nałóż 1 warstwę PZP i po ok. 10 min nałóż podkład akrylowy dwie pełne warstwy na całe miejsce naprawiane ,(najpierw nałóż jedną warstwę podkładu akrylowego i po ok. 10 min następna) ,proporcje mieszania wg,wskazań producenta
Po wyschnięciu podkładu ok. 12h oszlifuj g o P320 i popraw P400 na maszynie oscylacyjnej na sucho i wykończ P1000 na wode
Co do lakierów i ile warstw nałożyć, to musisz napisać jakiej firmy produkt będziesz nanosił,, ,proporcje mieszania lakierów są zależne od producentów i od systemu,o polerce możesz poczytać na forum,było już to omawiane
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
rafkawasaki
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 13
Wystawił 13 punkt(y)
Skąd: ostrowiec
Wysłany: 08-05-2009, 06:25   

dzięki za informacje.bardzo mi kolega pomógl.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne