lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
sata vs iwata battle
Autor Wiadomość
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 20-03-2011, 10:01   sata vs iwata battle

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 20-03-2011, 10:37   

niby 134 gramy ale różnica jest ogromna, szczególnie malując całościówkę, iwata jest bardzo wygodna w porównaniu do saty

kiedy runda druga będzie?:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-03-2011, 11:01   

A ja jestem ciekawy kiedy będzie test z mlotkiem w roli głównej
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 20-03-2011, 11:58   

we wtorek powinna dosc do mnie iwatka w400 wbx :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 20-03-2011, 17:45   

Dawid napisał/a:
niby 134 gramy ale różnica jest ogromna, szczególnie malując całościówkę


skoro bierzesz tylko wage pistoletu pod uwage przy całosciówce to masz moze racje, ale...

gdy jednak idze o szybkosc aplikacji, to ciezsza sata przy tej samej dyszy pozwoli Ci na szybsze skonczena aplikacji i wyjscia z kabiny. (np. 1.3)

-co do rozkładania iwy na sprezynki i uszczelki do wazenia -to nie wiem PO CO?
kłade cały pistolet na wage i wiem ile wazy. :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 20-03-2011, 18:05   

Teem skoro mówisz ze szybciej skończy satą to powiedz jak duża bedzie to róznica chodzi mi o procent o ile sata bedzie szybsza ?

co do testu też niewiem po co ważył wszystko w iwacie z osobna a sate zważył zmontowaną ogólnie oglądając wszystkie filmy tego użytkownika widac ze jest ukierunkowany ku Iwacie pewnie chciał dopiec firmie Sata chociaż mówiąc szczerze miałem oba pistole w ręku i sata mi osobiście leży lepiej w dłoni ( może dlatego ze mam spore)
Ostatnio zmieniony przez kosior 20-03-2011, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2011, 18:06   

TeeM napisał/a:
to ciezsza sata przy tej samej dyszy

Ja tam pod satą sie podpisuję w 100%.
Tylko powyższe o tej samej dyszy to bardzo udany wybieg saty.

[ Dodano: 20-03-2011, 18:12 ]
kosior napisał/a:
sata mi osobiście leży lepiej w dłoni

A mi znów iwata przypasiłaa do saty musiałem przywyknąć i juz jest ok.
PS
Iwata przypasiła, bo za długo jej podróbką pracowałem. :glupek:
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 20-03-2011, 18:21   

ja też porabiałem na podróbie w400 niejakim r500 nadal sprzedawanym na allegro ale teraz robie na airgunsie i róznica jest nie tylko kolosalna ale to jest przepasc dlatego pytałem kiedyś na sb czy by ktoś do testów udostępnił mi sate bo naprawde mi podpasiła pod wzgledem wygladu precyzji wykonania czy chociażby dopasowania poprostu jeszcze nie lakierowałem nic satą a już mam o niej zdanie ze to kapitalny gun .

co do rundy drugiej też szukałem ale nic nie znalazłęm pewnie dlatego koles zrobił tylko test wagi (wygrany) i odpuścił sobie reszte bo pod innymi względami sata wypada pewnie lepiej , ale najlepiej jakby wypowiedział sie ktos kto pracował na obydwu ganach na tyle długo aby byc obiektywnym .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 20-03-2011, 20:49   

kosior napisał/a:
ja też porabiałem na podróbie w400 niejakim r500 nadal sprzedawanym na allegro ale teraz robie na airgunsie i róznica jest nie tylko kolosalna ale to jest przepasc.


Jak dla mnie jeszcze większa jest przepaść między ogryinalną W400 z dyszą WBX a Airgunsa AZ3HTE2. Tylko WBX to taki smok na powietrze jak Sata HVLP.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 20-03-2011, 21:00   

wbx potrzebuje 370l/min a sata hvlp 410l/min wiec w tym przypadku tez punkt na korzysc iwata
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 20-03-2011, 21:11   

martek napisał/a:
sata hvlp 410l/min


Chyba 430l/min.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-03-2011, 22:01   

A Ja ... zdeklarowany zwolennik SATA :) powiem wam że IWATA jest zajebistym pistoletem. Wolę po stokroć filozofię postępowania SATA i sposób w jaki opiekuje się własnymi klientami, systemem prezentacji i informacji niż to samo w wykonanie IWATA która daleko tu odstaje :nono: ... ale sam produkt końcowy czyli pistolety dla refinishu ... niestety dla SATA ... są zajebiste a szczególnie cała seria W400 i WS400 .... i w takim porównaniu to bardzo, bardzo trudny wybór ... SATA czy IWATA ;)

To zestawienie ze sobą dwóch różnych filozofi podejścia do lakierowania. ... ;) rozum za jednym, serce za drugim ... przy takich dylematach profesjonalny wybór pistoletu ... jest bardzo trudny. Nigdy nie krytykowałem produktów IWATA ... bo w praktyce trzeba by "wydziwiać", a nie rzetelnie wskazywać konkretne wady. Chyba że ktoś takowe zna i potrafi opisać ... dwie już są WAGA i ERGONOMIA KORPUSU na nie korzyść SATA. Pamiętajcie jednak o modelu 4000. :nono:

Teraz gdy forum jest czyste od "durnoty" można rzetelnie przeanalizować każde rozwiązanie w jednych i drugich pistoletach. Sam jetem ciekaw co z tego wyjdzie i jak to ocenicie w praktyce. Serce, czy Rozum ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-03-2011, 23:32   

kosior napisał/a:
skoro mówisz ze szybciej skończy satą to powiedz jak duża bedzie to róznica chodzi mi o procent o ile sata bedzie szybsza ?


napewno nie bedzie to 50% na korzysc Saty ale jak mowimy tu o szybkim malowaniu kilku aut dziennie to róznica jest spora. nawet Gti Pro jest szybszy przy dyszy t1 która i tak jest wolniejsza od t2.

moze iwa ma do w400 jakas inna szybsza dysze niz WBX ale ja jej nie nietestowałem!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
skyline84
Wyjadacz



Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 125
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 21-09-2011, 13:29   sata czy iwata

witam panowie mam zamiar zakup nowego sprzętu i nie wiem który wybrać czytam wasze opinie itp. ale i tak jest ciężko może jakoś mi pomożecie. obecnie posiadam Air Gunsa IWATA AZ3 HTE 2. nowego będe chciał używać do bazy i klaru sprężarkowa posiadam DP 500 o wydajność: 526 l/min .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 21-09-2011, 16:26   

Masz dużo opinii na ten temat ale wybór należy do Ciebie , ja osobiście zakupiłem Sate 4000 1.2 RP i jestem zadowolony, ostatni nawet malowałem mazdę i maska ( ponownie) bez polerki , osobiście jestem zadowolony . Iwatą nie malowałem .
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-09-2011, 20:45   Re: sata czy iwata

skyline84 napisał/a:
witam panowie mam zamiar zakup nowego sprzętu i nie wiem który wybrać czytam wasze opinie itp. ale i tak jest ciężko może jakoś mi pomożecie. obecnie posiadam Air Gunsa IWATA AZ3 HTE 2. nowego będe chciał używać do bazy i klaru sprężarkowa posiadam DP 500 o wydajność: 526 l/min .

Jak czytasz to wiesz :

SATA 4000 B RP 1,2 max 1,3 ( + głowica W do bazy ) ... DeVilbis Pro z zestawem wymiennych głowic ( albo ten nowy bez iglicy o którym nikt nic jeszcze nie napisał ;) ale jak twierdzi marketingowo ITW to rewolucjia w konstrukcji pistoletu ;) ) ... no i IWATA W400 WBX lub W400 w innych odmianach handlowych.

To chyba nie jest już wybór rozumem ... tylko sercem :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 21-09-2011, 20:55   

Do bazy nie lepiej polecić Satę 4000 HVLP :>

I widzę kolega poleca dyszę do lakierów wodnych (chyba to znaczyła ta literka "W" i WBX ? ). Jeśli się oczywiście nie mylę.

Tylko czy ta woda tak w Polsce jest praktykowana :> Nie mówię o dużych warsztatach czy ASO gdzie jest to wymagane ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2011, 20:59   

PROJEKTER napisał/a:
( + głowica W do bazy )
GioW napisał/a:
I widzę kolega poleca dyszę do lakierów wodnych

Przy konwencji to nieporozumienie.
Wystarczy dysza 1.2 w rp i mamy uniwersalny pistolet do bazy (konwencji) i lakieru bezbarwnego.
Do akryli w sumie też.

[ Dodano: 21-09-2011, 21:00 ]
GioW,
Punkcik poleciał .
 
     
skyline84
Wyjadacz



Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 125
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 22-09-2011, 00:36   

a więc chyba wybiorę SATA JET 3000 RP DIGITAL . to Cyfrowe oczko to ustawiania ciśnienia jest super nie trzeba montować pod pistolet zbędnych urządzeń to jest + .

polecacie jakies sklepy lub jakiegos allegrowicza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 22-09-2011, 06:25   

PROJEKTER napisał/a:
( albo ten nowy bez iglicy o którym nikt nic jeszcze nie napisał ale jak twierdzi marketingowo ITW to rewolucjia w konstrukcji pistoletu )
A gdzie się tego dowiedzieć jeśli o poprzednim modelu jest ciężko wyrwać w sumie podstawowe informacje? {ale resztę jakby co skomentuję z pewnego powodu dopiero jutro w temacie o DV}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-09-2011, 18:01   

GioW napisał/a:
Do bazy nie lepiej polecić Satę 4000 HVLP :>

I widzę kolega poleca dyszę do lakierów wodnych (chyba to znaczyła ta literka "W" i WBX ? ). Jeśli się oczywiście nie mylę.


Literka W w głowicach SATA zbliża charakterystyką pracy pistolet klasy RP do HVLP a ta z C dokładnie odwrotnie ;) . Jak ktoś myśli, że HVLP jest do bazy to uważa także że głowica W w SATA jest do bazy wodnej. Z główką W można jednak spokojnie aplikować klar tylko tyle że techniką pracy jak przy HVLP ... choć to nadal RP. Taka to Satowska innowacja której bliżej do systemu wymiennych głowic w systemie Trans Tech ITW niż dedykacji ... ta do bazy ta do klaru.

WBX ( IWATA ) to jednak dysza dedykowana do baz wodnych, a X oznacza tu kształt nasady bo oprócz tej z czterema nacięciami jest też ta z ośmioma WB. Różnica jest jednak w praktyce taka że WBX w W400 można też aplikować bezbarwny i da się to zrobić, a WB jest jedynie do bazy i to tylko wodorozcieńczalnej bo przy konwencji i bezbarwnym pozostawia na końcówkach strumienia suchy nakurz. Nieduży, ale upierdliwy w likwidacji.

Kiedyś już to pisałem, a teraz powtórzę. Wszytko w budowie nowych pistoletów prowadzi do tego żeby był jeden korpus i zestaw kilku dysz i głowic do różnych zadań ( i będą to pistolety LVLP i RP ). Kolejny krok ... jeden pistolet i jedna głowica do większości lakierów. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
GioW
Dostawca


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 342
Punkty: 6/5
Skąd: FMI
Wysłany: 22-09-2011, 18:42   

PROJEKTER dzięki za wyjaśnienie ;)

O WBX (WB) byłem pewny, że to do wody ale w SATA się jeszcze nie spotkałem z tym oznaczeniem dlatego zapytałem.

Natomiast jeśli chodzi o HVLP to po prostu to opinia kilku moich większych klientów, którzy właśnie takie guny używają głównie do bazy. Część z nich właśnie przesiadła się z RP na HVLP.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 22-09-2011, 19:07   

PROJEKTER napisał/a:


WBX ( IWATA ) to jednak dysza dedykowana do baz wodnych, a X oznacza tu kształt nasady bo oprócz tej z czterema nacięciami jest też ta z ośmioma WB.



Poprawiam dla ścisłości, żeby nikt nie szukał WBX-a z czterema nacięciami na dyszy materiałowej. Zarówno WBX jak i WB mają trzy nacięcia. Posiadają ten sam korpus, iglicę dyszę materiałową, lecz różnią się samą dyszą powietrzną (WBX złoty, WB niebieski).

http://kustomshop.ru/uplo...534cf5b66b.jpeg

Cztery nacięcia występują w serii LPH400, który jest dostępny m.in na amerykański rynek. A dokładniej LPH400LV4 (srebrna dysza), LPH400LVX,(pomaranczowa),LPH400LVB(fioletowa). Analogicznie posiadają ten sam korpus, iglicę dyszę materiałową, lecz różnią się samą dyszą powietrzną

http://aeroner.com.ua/index.php?productID=224
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 22-09-2011, 20:23   

PROJEKTER napisał/a:
Literka W w głowicach SATA zbliża charakterystyką pracy pistolet klasy RP do HVLP a ta z C dokładnie odwrotnie
Zbliża charakterystyką tzn. co dokładnie zmienia?
Dokładnie chodzi mi o ciśnienie wyjściowe z głowicy. Czy z RP-kowskich ok. 2,5 bara zmienia na HVLP-owskie ok. 0,7 bara? Czy też to ciśnienie jest wypośrodkowane?
A pytam dlatego, że chcę zmienić gun do akryli i w Sacie nie odpowiada mi ani HVLP ani RP i szukam dokładnie czegoś po środku {miał to być a może i będzie bo jeszcze nie wiem któryś z DeVilbissów które pracują na ciśnieniu w okolicach 1,3-1,5 bara - niby} I być może będzie to to co mi odpowiada a czego jeszcze nie testowałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-09-2011, 06:34   

siwy_1981 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:


WBX ( IWATA ) to jednak dysza dedykowana do baz wodnych, a X oznacza tu kształt nasady bo oprócz tej z czterema nacięciami jest też ta z ośmioma WB.



Poprawiam dla ścisłości, żeby nikt nie szukał WBX-a z czterema nacięciami na dyszy materiałowej. Zarówno WBX jak i WB mają trzy nacięcia. Posiadają ten sam korpus, iglicę dyszę materiałową, lecz różnią się samą dyszą powietrzną (WBX złoty, WB niebieski).

http://kustomshop.ru/uplo...534cf5b66b.jpeg

Cztery nacięcia występują w serii LPH400, który jest dostępny m.in na amerykański rynek. A dokładniej LPH400LV4 (srebrna dysza), LPH400LVX,(pomaranczowa),LPH400LVB(fioletowa). Analogicznie posiadają ten sam korpus, iglicę dyszę materiałową, lecz różnią się samą dyszą powietrzną

http://aeroner.com.ua/index.php?productID=224


Bardzo słusznie ! ... co tylko pokazuje że Ja specjalistą od IWATA to raczej nie jestem :) Do tego jeszcze straciłem kontakt z zaprzyjaźnionym dystrybutorem tego sprzętu i na razie nie mam żadnego dostępu do IWATA ... a jak widać pamięć nie poruszana faktami zanika :)

... ale za sprostowanie punkcik :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 23-09-2011, 06:41   

No to jak już się prostuje ze szczegółami i nie tylko prostuje to dodam że zarówno modele W400 {LV2, WB i WBX} jak i LPH400 {LV4, LVB i LVX} mają ten sam korpus a różnią się tylko grawerą serii: W400 i LPH400
Także niezależnie od tego jaki kto ma korpus może sobie skonfigurować dowolny model z wyżej wymienionych 6-ciu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-09-2011, 06:48   

s_t_67 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Literka W w głowicach SATA zbliża charakterystyką pracy pistolet klasy RP do HVLP a ta z C dokładnie odwrotnie
Zbliża charakterystyką tzn. co dokładnie zmienia?
Dokładnie chodzi mi o ciśnienie wyjściowe z głowicy. Czy z RP-kowskich ok. 2,5 bara zmienia na HVLP-owskie ok. 0,7 bara? Czy też to ciśnienie jest wypośrodkowane?
A pytam dlatego, że chcę zmienić gun do akryli i w Sacie nie odpowiada mi ani HVLP ani RP i szukam dokładnie czegoś po środku {miał to być a może i będzie bo jeszcze nie wiem któryś z DeVilbissów które pracują na ciśnieniu w okolicach 1,3-1,5 bara - niby} I być może będzie to to co mi odpowiada a czego jeszcze nie testowałem.


Nie wiem jakie jest ciśnienie wyjściowe z głowicy W w modelu RP ... ale obstawiam że to 1,1 bara. W SATA inaczej niż w ITW redukcja ciśnienia jest wewnątrz korpusowa. Ten manewr z różnymi głowicami to raczej kwestia przesunięcia punktu atomizacji w RP 4000 B z wyjścia przy głowicy na ok 2 cm od niej. Tak działa w zasadzie HVLP. W zasadzie bo to jedna z jego cech. Niestety jednak nie wiem jak działa 4000 B HVLP z dyszą C ... Nigdy się temu nie przyjrzałem a taki pistolet miałem w ręku dwa razy i to chwilę. Ja generalnie nisko cenię całą technologię HVLP od czasu gdy się pojawiła czyli od 1992 roku. ;) ... a teraz gdy RP ( LVLP ) są tak dopracowane to oprócz "fochów" mam jeszcze odpowiednie narzędzia żeby niegrzecznie olewać HVLP. To stara technologia wprowadzona z przymusu i w zasadzie do niczego nie jest jakaś niezbędna.

Co do samej SATA to jak wiecie bardzo cenię tą markę za podejście do produktu i całej filozofia postępowania z klientem. Inne firmy nie dorastają SATA w tej kwestii do pięt ... ale już same produkty SATA mają swoich silnych konkurentów, którzy wytyczają teraz własne drogi i kierunki rozwoju. Jestem zwolennikiem SATA ale nie fanatycznie dlatego chętnie poczytam o nowym bez iglicowym DeVilbisie jak już go ktoś z was dopadnie. :)

[ Dodano: 23-09-2011, 07:08 ]
s_t_67 napisał/a:
No to jak już się prostuje ze szczegółami i nie tylko prostuje to dodam że zarówno modele W400 {LV2, WB i WBX} jak i LPH400 {LV4, LVB i LVX} mają ten sam korpus a różnią się tylko grawerą serii: W400 i LPH400
Także niezależnie od tego jaki kto ma korpus może sobie skonfigurować dowolny model z wyżej wymienionych 6-ciu


Przyznam szczerze ... co czasami widać też moich postach że już kilka razy próbowałem opanować oznaczenia IWATA i niuanse w różnicach pomiędzy poszczególnymi modelami. Rozmawiałem z kilkoma technikami ( lakiery ) i dystrybutorem IWATA. Wiele sam zaobserwowałem przez porównania. Ale ni cholery zupełnie nie wiem do dziś na jakiej zasadzie IWATA oznacza swoje produkty i do czego zbliżona jest ich technologia. LPH to produkt zgodny z HVLP ... a W400 z tymi głowicami bez X ( LV ) pracuje się dokładnie tak jak HVLP np. SATA tzn. odległość prowadzenia i sposób atomizacji jest prawie identyczny.... ale to tylko moje wrażenia. RP 4000 SATA zachowuje się zupełnie inaczej niż W400, a ponieważ trudno jest zebrać wszystkie pistolety w jednym miejscu ( bez awantur pomiędzy dystrybutorami :) ) to muszę założyć że LPH ma charakterystykę zbliżoną do RP.
Gdyby było inaczej ( a W400 zachowuje się jak HVLP ) to LHP nadawałby się już tylko do ... śmieci.

Teraz jednak okazuje się z tego co piszesz że w zasadzie LPH czy W to jedna cholera.
Może kiedyś ktoś to uporządkuje ... bo Ja tego nie chwytam. Teoretycznie wszytko cacy. Gorzej jak się weźmie IWATA do ręki gdy obok jest SATA 4000. Wtedy teoria co jest HVLP a co nie jest zaczyna się kruszyć.

Kiedyś @Mar-dent otwarcie napisał pod moim postem W400 to LVLP, LPH to standard zgodny z HVLP. Nie polemizuję z tym w przypadku IWATA bo tak jest w katalogach.

Nigdzie jednak nie jest napisane co oznacza "zgodny" tzn w jakich elementach to HVLP, a w jakich nie ? ... bo jak jest zgodny w 100 % to należy mu się oznaczenie HVLP ( jak na głowicy wersji amerykańskiej ), a nie LPH, czy jakieś inne ... a jak jest zgodny tylko w zakresie skuteczności aplikacji wymaganej przez przepisy w USA i UE to ... RP SATA też jest z tym zgodny. Też ma skuteczność aplikacji powyżej 65% a nie jest HVLP tylko LVLP czyli RP w oznaczeniach SATA :nono:

Co jednak gdy lakiernik samochodowy staje przed wyborem zakupu pistoletu ?

W SATA to jasne co jest czym dlaczego i jak działa. Nawet to co produkuje ITW w technologi Trans Tech daje się szybko opanować gdy osobiście sprawdzi się trzy dostępne głowice ... a w IWATA bałagan i brak czytelności oznaczeń ... Jednak sam produkt np W400 jest bardzo, bardzo dobry.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 23-09-2011, 07:11   

PROJEKTER napisał/a:
Nie wiem jakie jest ciśnienie wyjściowe z głowicy W w modelu RP ... ale obstawiam że to 1,1 bara.
Dzięki.
Bo dokładnie czegoś takiego szukam.
Z Sat HVLP i RP HVLP mi nie odpowiada za bardzo bo ma za małego kopa właśnie, a RP za dużego i szukam czegoś po środku.
Patrzyłem też Iwatę Supernową 1,3 clear - pięknie się nią lakieruje ale jest wolna jak flaki w oleju - przynajmniej dla mnie.
Najbardziej pasowała by mi wersja: korpus i jakośc lakierowania WS400 i szybkość Saty 4000 RP :) :) {bo pomimo że 4000RP ma świetne rozbicie to jednak WS........ wg. mnie lepsze, ładniejsze powiedzmy miększe - lecz kosztem szybkości właśnie}
Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o DV GTI PRO i GTI PRO LITE - lecz dzisiaj mija właśnie 21 dzień od braku odpowiedzi co jest już nie tyle żenujące co ........ - wiecie jak nazwać takie traktowanie potencjalnego kupca
I tu właśnie Sata ma mega przewagę nad pozostałymi wiodącymi markami : REWELACYJNE ZAPLECZE TECHNICZNE TU U NAS W KRAJU.

Ok dzięki. Będę męczył Pana Bernarda {Pozdrawiam} zestawami pytań :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-09-2011, 07:18   

s_t_67 napisał/a:
I tu właśnie Sata ma mega przewagę nad pozostałymi wiodącymi markami : REWELACYJNE ZAPLECZE TECHNICZNE TU U NAS W KRAJU.

Ok dzięki. Będę męczył Pana Bernarda {Pozdrawiam} zestawami pytań :) :)


Najlepiej by było wciągnąć go do dyskusji o technicznych elementach SATA bo jak widzę ma on ogromną wiedzę na ten temat i superszybkie bezpośrednie dojście do SATA w Niemczech.
Kto z was zna P. Bernarda osobiście nich mu zaproponuje szerszy udział w tych dyskusjach ...

Szkoda, że dystrybutor DV się uciszył ... tj. uciszyła ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 23-09-2011, 07:39   

PROJEKTER napisał/a:
Co jednak gdy lakiernik samochodowy staje przed wyborem zakupu pistoletu ?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) To zależy z czego się przesiada :) Bo jak z chińczyka to niezależnie czy weźmie do ręki Iwatę, Satę czy DeVila i nie zależnie od jego wersji jest wniebowzięty i krzyczy że innego nie chce nawet oglądać i że reszta to z pewnością shit :)
A jak ktoś już miał coś dobrego? A jeśli jest dość wybredny - wie czego oczekuje? A jeśli porównywał już różne? :) :) :) :) :) = nieprzespane noce i wyrywane włosy z głowy :) :) :)
PROJEKTER napisał/a:
W SATA to jasne co jest czym dlaczego i jak działa.
Teoretycznie tak. Teoretycznie bo jednak w mini szczegółach sam do końca nie rozkminiasz niuansów zestawów 4000 "C" i "W" ;] Ale w przypadku Saty to jak wspomniałem wcześniej jest mega plus bo MA ZAJE.......TY SERWIS tu na miejscu. Z naciskiem na MA, bo DV i Iwata ........ nazwijmy to że słabszy. ;)
PROJEKTER napisał/a:
Nawet to co produkuje ITW w technologi Trans Tech daje się szybko opanować gdy osobiście sprawdzi się trzy dostępne głowice ...
Na pewno jesteś tego do końca pewien? :) No jeśli się sprawdzi to powiedzmy że OK. Ale ja jeszcze nie sprawdzałem tylko czytam suche dane i na ich podstawie nie rozumiem tego:
T1 połyka 280l/min
T2 połyka 350l/min
Więc porównując zapotrzebowanie na ilość powietrza do Sat: T1 to "wysokociśnieniowiec" a T2 to "niskociśnieniowiec" TAK? To dlaczego zaleca się T1 do baz a T2 do akryli?
Według tego lepiej {trzymając sie symboli-oznaczeń satowskich} HVLP-kiem kłaść klary a RP-kiem bazy? Dla mnie na odwrót.
Poza tym głowica T110 w GTI PRO? Czym się aż tak mocno różni od T1? Poborem powietrza minimalnie, ale dlaczego choć istnieje to rzadko się o niej wspomina w różnych miejscach?
Tu podkreślam że jeszcze nie testowałem tych DV a tylko czytam suche cyfry. Czytam i porównuję do tych mi znanych. Porównuję i ni groma nic mi nie pasuje :) :) :)
PROJEKTER napisał/a:
a w IWATA
:) :) :) No właśnie. Dlaczego w WS-ach tylko 1,2 i 1,3 są opisane jako wersje CLEAR? Jest jeszcze dysza 1,4 - dlaczego ona już nie? Czy aż tak mocno czymś odbiega od dyszy materiałowej 1,3? Bo według wydolności cieczy nie - tym bardziej w porównaniu do Sat RP :) :) :)

Ojjjjjj ale cieszę się -choć to nie za ładnie- że grono ludzi z boląca głową się powiększa i nie jesteśmy w tym osamotnieni :) :)
Pozdro i czytam i szukam dalej :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-09-2011, 11:16   

No widzisz .... człowiek używa SICO i jest szczęśliwy ale wszyscy mu wmawiają że to Gówno i kupuje sobie AZ30 AirGunsa. Teraz już jest mądry bo widzi różnice w lakierowaniu i w tym jak układa się materiał ... ale ktoś go namawia na markowy aparat natryskowy i nagle się okazuje, że ten spokojnie sypiający fachowiec jest w czarnej dupie niewiedzy :) ... sam się czasami zastanawiam czy lakiernikowi ... takiemu normalnemu pracownikowi czy nawet właścicielowi jednoosobowej firmy potrzebna jest do codziennej pracy ta cała wiedza techniczna o głowicach oznaczeniach i zasadach działania pistoletów. Fajnie jest wiedzieć i zgłębiać taką wiedzę. Jeszcze lepiej jak to co się już wie przynosi korzyści w praktycznym działaniu zawodowym.

Jednak gdzieś tam przy tych wszystkich wymianach informacji między nami trzeba też pamiętać, że ponad połowa z tych faktów nikomu nie przyda się do codziennej pracy.

Taki to absurd. Człowiek chłonie wiedzę żeby wreszcie zrozumieć że im więcej już wie w jakiejś dziedzinie tym więcej zagadnień trzeba rozpatrzyć i to pod kilkoma aspektami. Nic dziwnego, że wybór markowego pistoletu do używania przez kilka lat sprawia taką trudność.

Najgorsze jest to, że sporo informacji o sprzęcie, dostępnych medialnie to marketingowy bełkot nie mający nic wspólnego z faktami. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 23-09-2011, 12:30   

Zgadza się.
Tylko że teraz od kilku sekund mam już nowy mętlik w głowie - ale dlaczego to wspomnę zaraz tylko na chwilę powrócę do Sat 4000:
-Trochę mnie zdziwiło to stwierdzenie że sata ma redukcję ciśnienia wewnątrz korpusową bo to by oznaczało że rzeczywiście nie halo jest pchać zestaw z RP do korpusu HVLP i na odwrót, tylko że to mało ekonomiczne gdyż musieli robić dwa oddzielne korpusy co wręcz prawie podwoiło koszty pierwszych modeli. Ale jeśli tak wybrali to tak chcieli i tak mają.
A chyba naprawdę tak jest bo przecież teraz w modelu 4000 nie byłoby zestawów "W" do RP-ków i "C" do HVLP-ków tylko od ręki można byłoby kupować zestaw 1,2 czy 1,3 RP i ori standardy HVLP.
Więc czymś się jednak różnią zestawy "C" od zwykłego RP i "W" od zwykłego HVLP.
Jeśli ciśnieniem wyjściowym to ok - i to mi pasuje, tylko teraz zastanawiam sie nad kolejną sprawą: dysze materiałowe?
W którą stronę poszli z dyszami materiałowymi? Sugerując się modelem 3000 to powiedzmy że głowice 1,3 w HVLP ma otwór ok. 1,3mm a w RP ok. 1,5mm to jak teraz jest w modelu 4000?
Czy zmieniając HVLP 1,3 na głowicę "1,3C" to w którą stronę idzie zmiana otworu - wydajności? Czy pozostaje jak w SAMYM 1,3 HVLP czy wędruje-powiększa się w kierunku czy też dokładnie do wymiaru 1,3RP - i na odwrót? A może się pośrodkuje razem z ciśnieniem?
Może i kombinuję za dużo ale chciałbym to wiedzieć - nie tylko dla samej wiedzy ale może to zadecyduje o potestowaniu i zakupie Gdyż dysza 1,3 w 4000 RP była dla mnie za duża {a jaka jest w 4000 HVLP 1,3"C"?}
{będę musiał chyba "kogoś" pomęczyć bardziej ;] }
Zaprosić Pana Bernarda powiadasz? Sądzę że nie będzie miał na to czasu a i pewnie nie chce się niezręcznie czuć aby nikt nie odebrał go za agigatora. Zapewne gdyby miał chęć to dawno by się już tu odezwał jak inni handlowcy.

"muszę założyć że LPH ma charakterystykę zbliżoną do RP."
"Kiedyś @Mar-dent otwarcie napisał pod moim postem W400 to LVLP, LPH to standard zgodny z HVLP"
Nie wiem czy to w czymś pomoże czy nie ale na tej stronie ktoś poklasyfikował Iwaty W400 jako Hight T.E.C. a LPH w szufladzie z HVLP:
http://www.anest-iwataeu.com/products.asp?Lin=20

No a teraz to od czego mnie boli głowa:
W poprzednim poście napisałem że dziwi mnie że Iwata w najnowszych wersjach WS400 SUPERNOWYCH ma po 2 wersje gunów BASE i CLEAR - obydwie to 1,2 i 1,3. Żaliłem sie że szkoda że nie nie mają czegoś szybszego aż tu teraz widzę że są już nowe modele o których nigdzie nikt do teraz nie wspominał - przynajmniej ja nie widziałem:
Te modele to Iwaty WS 400 HD ! !!! {oraz dodatkowo wersja nie HD którą chciałem aby była 1,4 CLEAR}
I są one z dyszami 1,3 1,4 i 1,5 zarówno w wersji BASE jak i CLEAR
Kurde......... i tu już jest zupełnie inna szybkość która nie pasowała mi w wersji WS400 1,3 CLEAR która miała wydatek cieczy tylko 170ml/min a HD CLEAR 1,5 ma aż 260ml/min
Muszę ochłonąć i na spokojnie poczytać.
Lecz tak na gorąco wydaje się że chyba Sata RP ma już w pełni mocną konkurencję - bo górowała swoją szybkością, a tu....:
http://www.supernovaspray.com/pdf/supernova_uk.pdf
Uffff. Trochę się najarałem bo lubię i mam sentyment do Iwaty.
Tylko będzie pytanie gdzie i u kogo tego poszukać w realu :angry:

[ Dodano: 23-09-2011, 22:14 ]
No kurcze myślałem że ten model WS400 HD to nowość a teraz czytam w temacie o Iwacie WS400 i widzę że już o nim wspominaliście.
To kolejny dowód jak słabo działają kooperanci Iwaty u nas w kraju bo o tym modelu nie dowiedziałem się od APP-owców którzy są dystrybutorami a sam niechcący na niego wpadłem.
Kolejny dowód wyższości zaplecza Saty.
Ale ten sprzęt i tak będę się starał zdobyć do potestowania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-09-2011, 11:53   

Mam nadzieję że uda mi się bliżej zaprzyjaźnić z kimś z NTSu za pośrednictwem ich centrali APP ... wtedy może wiele spraw dotyczących IWATA uda się fachowo i precyzyjnie poukładać. W kwestii SATA jest już na forum tak dużo szczegółowych informacji że nie ma tu za bardzo czego dodawać .... więc :

s_t_67 napisał/a:
... Jeśli ciśnieniem wyjściowym to ok - i to mi pasuje, tylko teraz zastanawiam sie nad kolejną sprawą: dysze materiałowe?
W którą stronę poszli z dyszami materiałowymi? Sugerując się modelem 3000 to powiedzmy że głowice 1,3 w HVLP ma otwór ok. 1,3mm a w RP ok. 1,5mm to jak teraz jest w modelu 4000?
Czy zmieniając HVLP 1,3 na głowicę "1,3C" to w którą stronę idzie zmiana otworu - wydajności? Czy pozostaje jak w SAMYM 1,3 HVLP czy wędruje-powiększa się w kierunku czy też dokładnie do wymiaru 1,3RP - i na odwrót? A może się pośrodkuje razem z ciśnieniem? ...


... polecam tobie @ s_t_67 jeszcze lekturę jednego z najbardziej gorących tematów na forum o wymiarach dysz materiałowych SATA i przypisywanych im milimetrom :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 24-09-2011, 22:53   

PROJEKTER napisał/a:
za pośrednictwem ich centrali APP ... wtedy może wiele spraw dotyczących IWATA uda się fachowo i precyzyjnie poukładać
Życzę powodzenia. Nie chcę zbytnio na wyrost zapeszać i kłapać kłapaczką ale..... ostatni raz rozmawiałem z przedstawicielem APP NA TEMAT IWAT WS400 oko w oko kilka dni temu i.....i nic nie wiedział ani o serii HD ani o wersji 1,4 CLEAR nie HD a dokładnie o to nawet pytałem - więc... resztę doczytasz między wierszami ;)
Ale powiedziałem "komuś" o tych HD i już namierzył kogoś kto dużo o tym wie i ma w ofercie. Po niedzieli się wszystko na spokojnie wyjaśni. Jeśli osoba ta naprawdę okaże się godnym partnerem do rozmów to zapytamy się czy można przekazać jej namiary i jeśli się zgodzi {a pewnie tak} to Ci je podrzucę na PW

Wiem co masz na myśli z dyszami bo znam dokładnie ten temat a raczej główny wątek. I właśnie jako że go znam to ciekaw jestem jakie są dysze materiałowe w HVLP 1,3"C". Chodzi mi o to że jeśli taka sama jak w RP 1,3 {a stawiam nawet 80% na nie} to jest mi nie po nosie bo gdybym miał brać RP to zdecydowanie wolałbym 1,2 a nie 1,3. Jak dla mnie 1,3 jest za bogata.
Ale nic na spokojnie się dowiem. I dowiem i postaram się sprawdzić "na własnej skórze". A nawet jeśli nadal nie będzie coś odpowiadało {choć być może a wręcz raczej będzie} to i tak fajnie będzie wiedzieć.
Dzięki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne