lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sata vs DeVilbiss vs Iwata vs reszta świata
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 07:00   

PROJEKTER napisał/a:
Kolega @łysy73 malował ... ale jak on wyda opinię to trzeba będzie usunąć cały ten portal z serwera a nie tylko kilka postów
Hmmmmmmmmmm.....
Jakieś wyzwanie?
Malowałem, malowałem... Ale nie piszę co myślę bo chcę ją sprzedać.
A moje wspomnienie o nim jako, że znajduję w dziale SPRZEDAM i to już po kilka razy na różnych forach mówi samo za siebie.
A jako, że chętnych na jej zakup też brak - to jest to zarazem opinia na jej temat co najmniej kilku innych ludzi poza mną.

{więc z przyczyn "czysto handlowych" nic o niej nie napiszę :) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 07:33   

łysy73 napisał/a:
... to jest to zarazem opinia na jej temat co najmniej kilku innych ludzi poza mną.


tzn : Twoja, łysego, @łysy, @łysy73 i Andrzeja z Białegostoku ... oraz zaocznie @Elvis. To z sześć osób będzie :) ... jak na taką mała fabryczkę jak SATA to taki cios handlowy, że nic ino się przewalą na cycki. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 19:31   

PROJEKTER napisał/a:
To z sześć osób będzie
Jak już to dwie.
A jeśli chodzi o Devila to poza Tobą nie znam nikogo kto twierdziłby że to złom. No znam jeszcze jedną osobę u której się Devil rozchlapał po roku - ta osoba maluje w h...
Ale znam kilkudziesięciu ludzi którzy od lat malują Devilami i dla nich są to najlepsze guny na świecie. Co więcej większość z nich twierdzi że Gniota to syf i na dowód pokazywała mi guny tej marki walające się w szafkach albo pod falbankami.
Także w starciu na większego gniota w walce Devil-Grzmota to Grzmota niestety jest większym.
PROJEKTER napisał/a:
jak na taką mała fabryczkę jak SATA to taki cios handlowy, że nic ino się przewalą na cycki.
Więc mając na względzie powyższe to fabryki Devili mają się jeszcze lepiej bo na większą ilość wyprodukowanych gunów niezadowolonych klientów jest zdecydowanie mniej.

Ale jeśli zrozumiałeś moja wypowiedź w sensie że moja opinia mogłaby zaszkodzić HANDLOWO produktom firmy Grzmota to źle mnie odczytałeś.
Miałem na myśli swoje "przyczyny handlowe" = czyli wieeeeeeelką chęć pozbycia się tego ....... "aparatu natryskowego".

Poza tym przyznam rację że Grzmota jest chyba najbardziej uniwersalnym narzędziem u lakiernika.

- dzięki swym oryginalnym i niepowtarzalnym kształtom -kantom- bez wątpienia nadaję się w razie potrzeby np. do wbijania gwoździ. Ma tyle kantów, że można spokojnie sobie jakiś dopasować do poszczególnych wielkości gwoździa i podejścia do niego
- poza tym dzięki szybkiej możliwości demontarzu kubka w pół obrotu, oraz temu "oryginalnemu kształtowi", można użyć jej do samoobrony jako kastetu. W większych obrażeniach przeciwnika znów pomogą jej "ergonomiczne kształty" -nie powtarzalne w śród reszty gunów.
- a jakby przeciwnik użył jakiegoś fortelu i zaczął uciekać to te nie skomplikowane kształty i ergonomia kowadła pozwoli na zdjęcie go z nóg jednym wprawnym rzutem z odległości nawet kilkudziesięciu metrów
- no i na dodatek nieźle rozpyla lakiery

Także tu przyznaję 10000000% rację: jest to najbardziej uniwersalny gun na świecie -przynajmniej z tych które widziałem
:) :) :) :) :) :)

No a tak już na mega poważnie to to jest temat o gunach grzmota 4k ale chyba nie o taki kontekst chodziło. I tak samo jak w temacie Devili temat schodzi już po woli z lekka na bok - choć krąży wokół tytułowego modelu guna

POZDRAWIAM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 19:37   

elvis napisał/a:
W tej sprawie niezaprzeczalnym ekspertem jest @PROJEKTER i on Ci napewno pomoże. A zna temat bo jak wczoraj napisał 8 lat studiował budowę pistoletu STRATA (pieniędzy) i aż cztery razy był na konsultacjach w ich fabryce.


Co dowodzi że @PROJEKTER latami pogłębia swoją wiedzę i jest to stan nieustający ... i to że przynajmniej cztery razy w życiu ruszył tyłek z kanapy z przed TV. ... A Jak tam u ciebie @urwis ? ... byłeś już w jakieś fabryce ...np. czekoladek albo lizaczków ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2011, 19:38   

Zaczyna sie.
Dajcie na luz Panowie bo i tak najlepsze jest sico w kolorze bronze.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 19:46   

PROJEKTER napisał/a:
@PROJEKTER latami pogłębia swoją wiedzę i jest to stan nieustający ...
Robert a nie podpowiadał Ci już ktoś z lekka, że to może już nie tyle chęć wiedzy co FANATYZM :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Cholera wie. Może da się jeszcze to jakoś uleczyć :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

To ciekaw jestem jakbyś zareagował gdybym pokazał Ci moją ulubiona Bździatę z której jestem mega zadowlony? :)
Bo jest to hybryda: Sata/Sico :) :) :) :) :) :)

[ Dodano: 03-03-2011, 19:47 ]
mkautos napisał/a:
bo i tak najlepsze jest sico w kolorze bronze
A dla mnie Sico S2000 - po tuningu bebechami Bździaty :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 03-03-2011, 19:53   

łysy73 napisał/a:

[ Dodano: 03-03-2011, 19:47 ]
mkautos napisał/a:
bo i tak najlepsze jest sico w kolorze bronze
A dla mnie Sico S2000 - po tuningu bebechami Bździaty :)


Pokaż foty kaziu się ucieszy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 20:16   

łysy73 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
To z sześć osób będzie
Jak już to dwie.
A jeśli chodzi o Devila to poza Tobą nie znam nikogo kto twierdziłby że to złom.


Tak dla porządku to chciałem zauważyć .... że mnie też nie znasz ;)

łysy73 napisał/a:
Ale znam kilkudziesięciu ludzi którzy od lat malują Devilami i dla nich są to najlepsze guny na świecie. Co więcej większość z nich twierdzi że Gniota to syf i na dowód pokazywała mi guny tej marki walające się w szafkach albo pod falbankami.


Ja też z tego i innego forum znam kilkudziesięciu ludzi którzy twierdzą że SICO to najlepsze guny na świecie ... cóż - Nikt nie jest Hołdysem ( Nobodys PERFECT ).

Jak tak czytam niektóre twoje posty to się zastanawiam czy Ty masz klona, czy tylko rozdwojenie jaźni ? Siedzisz w budzie i malujesz elementy starych gratów po stówie za szt. od świtu do zmierzchu, a po zmierzchu wypisujesz pierdoły na forum ... i skąd Ty @łysy73 bierzesz czas na te swoje podróże po kolegach lakiernikach i aktywne działanie w fan klubie IWATA, a teraz fan klubie DeVilbisa. Jeszcze planujesz eskapady po Polsce żeby po testować sobie pistolety :glupek: :) :) :)

Andrzejku ... no nie każdemu jest dane mieć dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych dlatego My specjaliści dzielimy się tu wiedzą z tymi którzy nie mają dostępu do takich urządzeń, a czasami zamiast namawiać do sprzedaży ich na allegro z niewiedzy i braku doświadczenia przy wyborze konfiguracji .... doradzamy zmianę głowicy.

Z tego powodu że coś można obejrzeć tylko na zdjęciu to mało kto wpada w paranoję maniakalną i rozczepienie rzeczywistości ...

Internet to wiele informacji, ale to niestety za słabe źródło wiedzy żeby udawać na forum Eksperta. Te cytaty z stron www niestety widać zajebiście w twoich wypowiedziach ... nawet jak udajesz cool luzaka. :nono: ... no widać Andrzejku, widać.

Także daj już spokój z tymi ogólnikami w swoich wypowiedziach na temat SATA, IWATA czy WALCOM i nie rozdymaj wąziutkiej jak słomka grupki fanatyków DeVilbisa ( zakładam że @elvis jest wąziutki, a nie pulchniutki :) ) do setek tysięcy zachwyconych nim użytkowników. Dziś DeVilbis to tylko model GTI PRO ... to podobno rozpyla lakier ... reszta to szajs absolutny ... bo GTI PRO co trzeba szczerze przyznać - to tylko szajs zwyczajny :)

Zacznij pisać posty ze szczerego serca ... pytając jak co działa, a sam zobaczysz jak twoja wiedza pogalopuje do przodu. A tak to tylko dyletanctwo Andrzejku z tego bije ... i dupa nie wiedza jest w tych twoich postach doradcza analitycznych.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 03-03-2011, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 20:17   

pio_len napisał/a:
Pokaż foty kaziu się ucieszy
Pio... Kaziu ma Air Gunsę a nie Sico

Ale wielu maluje Sico i daje jakoś sobie radę.
A jak pokażę foty to dla masy ludzi malujących Sico opadnie kopara z wrażenia - tylko co z tego jak "jeden" wyciągnie nogi na zawał :) :) :)

{Wnerwia mnie czasami niesamowicie, ale nie aż na tyle abym "mu" aż tak źle życzył :) :)
Po prostu między nami jest taka .... jak to powiedzieć ..... O WIEM: "szorstka przyjaźń" :) ;)
Jak to się mówi szczerzy do bólu :)
Pozdro @..... ;) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 20:27   

łysy73 napisał/a:
Ale wielu maluje Sico i daje jakoś sobie radę.
A jak pokażę foty to dla masy ludzi malujących Sico opadnie kopara z wrażenia ...


No właśnie o tym pisałem wcześniej ... Np. taka twoja powyższa wypowiedź Andrzejku ... Zdajesz sobie oczywiście sprawę jako ona jest głupia ? Sico i opadająca kopara z wrażenia.
Takie rzeczy zdarzają się tylko w kreskówkach na TV "Mini Mini" bo już na kanale dla 5-cio i 7-mio latków to taki numer nie przechodzi :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 20:40   

Roberto Nie zgadzam się z Tobą do końca - ale to chyba nie jest nic dziwnego.
Faktem jest że mam czas. Tzn inaczej: nie mam, ale znajduję go na siłę gdy chcę się o czymś przekonać lub dowiedzieć. Taki już jestem typ. I czasami nie patrzę na koszty jakie przy tym ponoszę - to fakt.

Jeśli chodzi o fanklub Devila to w nim nie jestem. Powód prosty: nie jestem maniakiem żadnej firmy. Jak coś mi pasi to pasi, a jak nie to nie. I nie ważne co kto o tym myśli. Ale opinia na temat Devili z tego co widziałem to poza Tobą i jeszcze jedną osobą jest w 99% jak najbardziej pozytywna. I nie wnikam w szczegóły modelowe. Jest jak jest.
Oczywiście nie słucham do końca opinii ludzi którzy kupili markowego guna mając wcześniej w ręku tylko guna No Name bo opinia takiej osoby jaka może być? No proste że tylko na plus.
Ale jak mi koledzy pokazują swoje guny którymi lakierują i jakie walają się po ziemi, to nie widzę najmniejszego powodu aby im nie wierzyć.
Swoje zdanie konkretne na temat Devila będę miał za kilka tygodni ja wezmę do ręki nówkę sztukę.
A wiesz, że nie popadam w sentymenty więc moja opinia będzie bardzo obiektywna. Oczywiście nikt nie musi się z nią zgadzać. Ale mi to wisi, bo to ja sobie wybieram to co ma dla mnie odpowiadać a nie komuś.
I teraz mam najnowszą SRATĘ 4k która leży zawinięta w szmatkę w pudełku na końcu szafy bo jej nie cierpię i mam też Sico z ori bebechami Saty do podkładów które jest dla mnie zajebi.ste. Także jak widzisz nie lecę na tytuły i loga na korpusach i potrafię być obiektywny.
Tylko możesz tego nie widzieć bo jesteś nie tyle zwolennikiem co fanatykiem saty.

Jeśli chodzi o Walcomy to są to naprawdę fajne guny. Choć ja miałem tylko dwa, ale są ok. Ok w stosunku cena-jakość.

O tanich gunach za dużo nie powiem poza tym, że nie są najmocniejsze - ale da się nimi pracować. A czasami trzeba. Życie układa różne scenariusze i nie zawsze kupno drogiego guna jest najważniejsze.

Jeśli chodzi o Iwatę to fakt. Mi WBX spodobał się cholernie i bardzo go polubiłem. Ale tylko do baz, bo do klarów jest mi za wolny. {i coś jeszcze czego ponoć większość nie widzi ;] }
Dlatego też pojadę 1100km w dwie strony aby polukać Iwatę do klarów. Trudno. Są tak mało popularne, że muszę aż tyle jechać aby luknąć jeden gun.
Ale może {na to liczę} będzie warto i wrócę z "łupem".

Wiesz co czasami ciężko mnie zrozumieć. Jestem jak kot {choć gabarytowo na niego nie wyglądam :) } i chodzę swoimi drogami. :D :D
Pozdro

[ Dodano: 03-03-2011, 20:46 ]
PROJEKTER napisał/a:
Sico i opadająca kopara z wrażenia
Heee heeee...
Bo jest to "idealna" podróba Saty 2000 digital 1,4 HVLP do której {po porównaniu bebechów z ori Saty 2000 HVLP} dokupiłem oryginalny zestaw naprawczy Saty 2000 1,7 HVLP :) :) :)

Jutro jak nie zapomnę to cyknę i dam fotkę

I co wyczynia z gęstymi podkładami to kopara opada :) :) :)
{gęstymi = rozrobionymi wg. wago wg. zaleceń producentów. Np. IVAT i DP}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 20:56   

Napisz mi tylko jedno Andrzejku ... Naprawdę ci nie wstyd za to co wypisujesz na branżowym portalu ? Masz zupełnie w dupie własny autorytet ?

.... 1100 km x 2 żeby zobaczyć jakiś pistolet :glupek: Nienormalny jesteś czy jak ? ... za samo paliwo kupisz sobie taki na własność. :)

SICO z częściami od SATA i .... efekt powalający :glupek: Andrzej proszę Cię OPANUJ SIĘ :pokłon: Masz jeszcze szanse na normalne życie w społeczeństwie. To ostatni dzwonek, ale jeszcze masz czas. Walcz z tą chorobą. Przestań palić te jointy i racjonalizować branżę lakierniczą, recyrkulacją klimatyzacją i hybrydami podróbek z oryginałem. Spróbuj jakoś normalnie funkcjonować jak inni fachowcy ... naprawdę to ci przyniesie wielką ulgę psychiczną :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 03-03-2011, 21:06   

To może ja,tylko tak na marginesie,wspomnę,że Sico ma "bebechy" do dupy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-03-2011, 21:09   

łysy73, czy Ty mógłbyś mi łaskawie wytłumaczyć na jakiej podstawie wydajesz negatywna opinie pistoletom SATA??...Przypomnij sobie jak byłeś u mnie i pałając zachwytem patrzyłeś jak 3000 HVLP WSB nakłada wodę, a 4000 RP nakłada bezbarwny, przyglądałeś się łusce lakieru i Ci się bardzo podobała, patrzyłeś z boku na strumień i też nie wyraziłeś żadnej negatywnej opinii..., wiedziałeś dokładnie jakie ten pistolet na zapotrzebowanie na powietrze...słuchałeś jego głosu który też Ci się podobał...widziałeś z jakiej odległości nakładałem materiał ....przypomnij sobie co w tedy mówiłeś ! ...czyżbyś w tedy był nieszczery wobec mnie i jeszcze jednej osoby która jest również użytkownikiem tego forum...powiedz ,???..łysy...uważam że te herezje które tu wypisujesz na temat tych pistoletów świadczą jedynie o braku twojej wiedzy i umiejętności manualnych....tak że jak jeszcze raz przeczytam post w którym jedziesz po Sacie od razu uznam go za offtop i usunę poz poinformowania o tym fakcie...na temat pistoletów niech się lepiej wypowiadają ich użytkownicy którzy codziennie używają tych narzędzi do lakierowania, a nie Ci którzy trzymają pistolety w pudełkach i wiedzą o nich tyle, że z góry leje się farbę która z przodu wylatuje razem z powietrzem....
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 21:12   

:) :) :) :) :) :) :)
1100km w dwie strony Poznań-Bxxxx
I pojadę bo chcę guna takiego który mi pasuje. A że mam wybór: Poznań ew. USA czu UK to wybieram tu gdzie bliżej. Chcę i zobaczę. Jestem uparty, a poza tym ważniejsze, że jest mi potrzebny.
Ty jeździłeś 4 x do Niemiec aby luknąć na własne oczy pilniki w ręku bawarskich Helg :)

A co do hybrydy Sico/Sata to ten gun mi dyndał. Miał wylądować w koszu bo z ori dyszą mi nie odpowiadał do niczego. A że klamoty Saty są tanie to zaryzykowałem 300zł. Wyszedłem z założenia że jak mi nie podpasi to po teście je wyjmę i kiedyś tam może odsprzedam.
Za S 4k więcej dałem w ciemno.
A i tak szukałem guna do podkładu i tak. I udało się trafić. Na dodatek śmiesznym kosztem bo zamiast 1200zł mam za 300zł
Dlaczego za 1200zł? Bo nie chciałem 100 RP bo RP mi nie leżą. A HVLP koło tej sumy kosztuje.
Wiem, że "2000 HVLP" to nie to co S 100 do pokładów, ale mi pasi.
Niezależnie od tego co kto o tym myśli. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-03-2011, 21:16   

Widzę kolego że żeś się za bardzo rozbujał ;]
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 21:22   

No Jacku wtedy mówiłem to co widziałem a teraz to co widzę u siebie i co czuję w ręku.
Co do tego czy maluję dużo czy mało to spoko. teraz nie tyle co Ty, bo mam inne sprawy na głowie, ale jak znów wejdę w wir prac to będa porównywalne.
Niestety jest też kolosalna różnica w warunkach w jakich dany gun pracuje. Co innego dobra kabina a co innego bez kabiny. I to co w kabinie jest super poza nią nie zawsze, a to co poza kabiną jest dobre w kabinie nie koniecznie.

I nikt mi nie będzie mówił co ja o czymkolwiek mam myśleć i pisać bo ponoć każdy może pisać co uważa a nie to co inni chcą usłyszeć.

Moja opinia jest taka i się nie zmienia

A jeśli chodzi o negatywne opinie na temat gunów to jakoś nie zauważyłem aby ktoś z administracji reagował na obszczekiwania Devila na dodatek przez jedną osobę która wcale nigdzie i niczym nie maluje.
Więc zdecydowanie mniej niż nawet ja teraz.

Jak ktoś ma inne zdanie to niech ma. Ani Ja ani nikt inny nie musi się z nim zgadzać tak samo jak nikt nie musi się zgadzać z opiniami innych

[ Dodano: 03-03-2011, 21:23 ]
jacklack napisał/a:
Widzę kolego że żeś się za bardzo rozbujał
300 to nie taki wielki ryzyk.
Więcej na inne bzdety się wydaje
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 21:31   

łysy73 napisał/a:
Ty jeździłeś 4 x do Niemiec aby luknąć na własne oczy pilniki w ręku bawarskich Helg :)


Ja z tego żyję ... Z tego, że w trakcie organizacji jakiejś lakierni wiem co jest w niej potrzebne i w jakiej konfiguracji. Wiem = zarabiam za swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe .... Nie wiem i wypadam ... bo przyjeździe jakiś mądrala i okaże się że on wiedział, a Ja nie. Zrozum to wreszcie.

łysy73 napisał/a:
Co do Her. Helgi z Bawari piłującej głowicę w SATA ( kanały powietrzne ) to różnica między nami @łysy polega na tym, że Ja ją znam i mówię jej Guten Tag ... a Ty powątpiewasz ironicznie w jej istnienie i pracę zawodową jaką wykonała także przy twojej SATA 4000 :) choć się tam podpisała własnym kodem identyfikacyjnym. Tylko skąd Ty możesz o tym wiedzieć ... skoro nie chcesz słuchać żadnych ekspertów ?

A co do hybrydy Sico/Sata ... Wiem, że "2000 HVLP" to nie to co S 100 do pokładów, ale mi pasi. Niezależnie od tego co kto o tym myśli. :)


Skoro masz w tyłku co myślą inni to na jaką cholerę wypisujesz takie durnoty na publicznym forum ? Tylko p o to żeby dostać po bańce za głupotę brak doświadczenia i podstawowej wiedzy zawodowej ? Przecież Ty takim postem to dowiodłeś tylko jednego ... że absolutnie jesteś ślepy i nie widzisz żadnej różnicy SICO czy SATA :glupek:

.... i jak cię tu w jakimkolwiek temacie, czy wypowiedzi potraktować poważnie i nie ubliżać epitetami jak co chwila wyskakujesz z takimi posranymi pomysłami ? Lepiej puść bąka ... bo jak ściskasz pośladki to ten gaz idzie do mózgu i ... bęc ... posrany pomysł gotowy.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-03-2011, 21:38   

łysy73 napisał/a:
ale jak znów wejdę w wir prac to będa porównywalne.

To w tedy będziemy rozmawiać na Temat Sata i porównywać je z innymi którymi lakierowałeś...
łysy73 napisał/a:
Co innego dobra kabina a co innego bez kabiny. I to co w kabinie jest super poza nią nie zawsze

Uważasz że Sata projektuje i produkuje swoje pistolety pod warunki jaki ma dany lakiernik???...to jest znormalizowane....poza tym jest tu wielu użytkowników którzy świetnie potrafią lakierować SATA w warunkach garażowych, tak że to Twoje usprawiedliwienie ze nie masz odpowiednich warunków odpada...
łysy73 napisał/a:
A jeśli chodzi o negatywne opinie na temat gunów to jakoś nie zauważyłem aby ktoś z administracji reagował na obszczekiwania Devila na dodatek przez jedną osobę która wcale nigdzie i niczym nie maluje.

Nie reagował i reagował nie będzie do puki tam się nie pojawia rzeczowe informacje przemawiające za bardzo dobrą jakością tych pistoletów...jak na razie są tam tylko informacje szczątkowe bez twardych argumentów

A tak po za tym forum to nie jest od tego aby na nim pisać co komu ślina na język przyniesie..głupich informacji przybywa a baza danych też ma swoje rozmiary których nie przekroczę, tak że możesz się liczyć z tym że część nic nie wnoszących do forum informacji po prostu zniknie kolego szanowny...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-03-2011, 22:07   

łysy73 napisał/a:
A jeśli chodzi o negatywne opinie na temat gunów to jakoś nie zauważyłem aby ktoś z administracji reagował na obszczekiwania Devila na dodatek przez jedną osobę która wcale nigdzie i niczym nie maluje. Więc zdecydowanie mniej niż nawet ja teraz.


@łysy ... ale my to się znamy z realu czy raczej nie ? ... skąd TY możesz wiedzieć co Ja robię w trakcie 12 godzin pracy ?

łysy73 napisał/a:
Jak ktoś ma inne zdanie to niech ma. Ani Ja ani nikt inny nie musi się z nim zgadzać tak samo jak nikt nie musi się zgadzać z opiniami innych


Właśnie e tym problem że to nie gadu gadu tylko posty które mają prowadzić do konkretnego celu. Na temat DeVilbisa i na tym forum i gdzie indziej jest masa uwag - że się popsuł że źle pryska że gówniany że z Chin że z Brazyli ... zadaj sobie troszeczkę trudu i poczytaj bo to już posty stare jak to forum. Tylko widzisz kolego @łysy73 - dyskusja z tobą, lub sfanatyzowanym @elvisem już dawno wyszła z ram rzetelnej analizy faktów. Ani TY ani @elvis nie macie zbyt dużego pojęcia o pistoletach. Jakie pojęcie może mieć użytkownik samochody VW o swoim Passacie ? ... a co powie o Golfie lub T5 w wersji towarowej ? .... Ja mogę posłuchać twoich wynurzeń o "miotle", strukturze czy prędkości pracy ... tylko że mając możliwość rozkręcenia tego pistoletu i porównania szczegółów na które Ja chcę zwrócić uwagę i przekonania się jak się zachowuje z innym głowicami czy dyszami to mogę twoją opinię potraktować tylko jak "wypowiedź społeczną". @Elvis podobno ma tych pistoletów kilka ... tylko jak to niby wpływa na porównanie DeVilbisa z SATA ?

Jak dorośniesz @łysy do takiego poziomu w którym zauważasz na własne oczy na czym polega fenomen SATA to pogadamy o porównaniu parametrów IWATA SATA DeVilbiss na spokojnie rzeczowo i konstruktywnie. Zdziwiłbyś się jeszcze rozmawiając ze mną na ten temat ... bo kilka rozwiązań DV jest ........... ale o tym potem :)

Na dziś stawiam flaszeczkę na to że nie wiedziałeś w realu połowy pistoletów i głowic które tu z taką pasją i namiętnością opisujesz.

@łysy ... wykaż troszeczkę szacunku dla inteligencji Ekspertów i zawsze pamiętaj że jak wciskasz tu pierdoły to widać nie tylko te pierdoły ale nawet źródło ich pochodzenia. Ja mam tak od lat gdy klient stwierdza jakiś fakt o urządzeniu, lub systemie to natychmiast z imienia i nazwiska mogę podać z kim w tej sprawie rozmawiał. :) To wąska branża. Tu się wszyscy znają .... a TY jesteś tylko klientem. Dla ciebie są te katalogi foldery strony www i obiegowe powszechnie powtarzane pierdoły podawane jako ciekawostki. To jak na razie jedyne miejsce gdzie można zderzyć mity z faktami i nad tym podyskutować. Ale to trzeba mieć pofałdowany mózg.

Poczytaj sobie archiwalny temat który sam rozpętałeś o wymiarach głowic SATA. Tam od razu widać kto jest kim, jakie ma doświadczenie wiedzę, i czy pochodzi ona z książki z internetu, czy z fachowych specjalistycznych źródeł, lub zawodowego doświadczenia ... a potem dla kontrastu poczytaj sobie jakiś temat ..... o Walcomie np. :)

Także @łysy73 ... Wróciłeś na forum ...i fajnie. Jednak nie wypisuj co ci wpadnie do łba jako niezbite fakty, bo potem trzeba sprzątać, a twój autorytet tylko na tym cierpi. Postaraj się raczej zadawać pytania w tematach w których masz mini pojęcie ( czyli w większości na tym forum ) i pogłębiać dalej swoją wiedzę. Nauczyciel i doradca techniczny kolego @łysy73 ... to jest z ciebie gówniany ;) Bardziej taki "Pomysłowy Dobromir".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-03-2011, 22:41   

jacklack napisał/a:
tak że to Twoje usprawiedliwienie ze nie masz odpowiednich warunków odpada...
Ja nie usprawiedliwiam się warunkami - nie mam kabiny ale nie będę miał ich najgorszych. Więc spoko. A co mi pasi to pasi, a co nie to nie. I tyle.
Nie jestem fanatykiem tylko mam swoje zdanie i nie rusza mnie sam napis na korpusie. Nie zależnie od tego czy to sata, czy devil, czy iwata...
Albo mi odpowiada albo nie.
I wracając do poprzedniej strony to nie zachwycałem się satami a byłem pod wrażeniem bazy wodnej i kabiny. A czy mam zdolności manualne to nie musi nikt tu się o to martwić. Spokojnie.
A czy wiem jak co powinno wyglądać i czy wiem na co patrzeć to powinieneś pamiętać co pierwsze zobaczyłem z prawie 2 metrów po wejściu do kabiny.
I wracając do zachwytów Saty to też powinieneś pamiętać, że gdy zajechałem to nawet nie wziąłem jej do ręki jak mi ją pokazałeś na półce, tylko najpierw poszliśmy polukać co innego. Także to chyba wystarczający dowód na to, że nie spuszczam się na widok narzędzia. Nawet markowego - dla mnie to tylko narzędzie, które albo będzie mi odpowiadało, albo nie.

I ogólnie:
Po raz kolejny powtórzę, że dynda mi opinia kogokolwiek o jakimkolwiek narzędziu, bo te co ja sobie kupują mają mi odpowiadać a nie komuś innemu. Jak będzie podobna do mojej to nic mnie to nie ruszy, a jak inna to też.
I jak będę miał chęć to zrobię 4 kółka po kraju aż może znajdę to co dla mnie pasuje.


I jak mi coś nie odpowiada to nie będę tu kłamał aby dogodzić czy wleść w tyłek tym co tego oczekują.

To może najlepiej w prost dodać do regulaminu zakaż pisanie negatywnych wrażeń z Saty i nakaż obszczekiwania reszty np. Devila co 4 post.
Będzie przejrzyściej i zgodnie z "jakimiś założeniami", a czy zgodne z rzeczywistością to kogo to już będzie obchodziło

I wracając do tematu S 3000 RP miałem rację: mają skopaną numerację a nie jak sugerowałeś Robercie porozbijane dysze czego powodem są magiczne tulejki. Dodatkowym sposobem ........ jest brak technicznych porównań do innych gunów - brak danych fabrycznych odnośnie przepustowości materiału w dyszach materiałowych.
Ja luknąłem kilka razy instrukcję i tego nie ma - w necie też. Więc jak jesteś obcykany w Sacie topodaj mi stronę abym mógł to poczytać.
I następna sprawa przyspieszenie 4000 1,3 RP względem 3000 1,3 RP to żaden cud tylko powiększenie dziury w dyszy -czy też zmniejszenie numeracji o stopień {to tak ogólnie pi razy drzwi}.
Ot i fenomen nowego modelu Saty 4000: Lift korpusu i większa dziura...
Reszty szkoda pisać.....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-03-2011, 23:20   

Jeśli mogę się wtącic to:
łysy73 napisał/a:
A co mi pasi to pasi, a co nie to nie. I tyle.

I na tym zakończył bym temat sata vs. deavillbis. @łysy sobie kupi co mu się spodoba i nikt mu tego nie zabroni. Sorry panowie że sie wpier..., ale znowu będą dymy na forum, wyzywanie od durni, debili itp. Ja na mejscu jacklack, usunął bym ten temat i pochodne. pozdro :piwosz:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-03-2011, 23:26   

łysy73 napisał/a:
A co mi pasi to pasi, a co nie to nie

łysy73 napisał/a:
Nie jestem fanatykiem tylko mam swoje zdanie i nie rusza mnie sam napis na korpusie. Nie zależnie od tego czy to sata, czy devil, czy iwata...
Albo mi odpowiada albo ni

To po jaką cholerę piszesz twierdząco cokolwiek na Forum czego do końca nie jesteś pewien i do tego jeszcze stawiasz sie okoniem jak ktoś po Tobie pojedzie...co mnie obchodzi co Tobie pasi a co nie i Twoje widzimisię , to twoja sprawa..mnie i użytkowników interesują fakty i to udokumentowane fakty...a Ty o czym piszesz???sam już nie wiesz o czym, bo już widać gubisz się w wykrętach, i jak widać nic Ci nie pasuje, normalnie zachowujesz się jak baba w ciąży...to po pierwsze ...po drugie jesteś straszną pierdołom, a wiedz pierdołami się życia nie okrasi....przynajmniej Ja taką zasadę wyznaje...Po trzecie jeżeli Ci nie pasuje towarzystwo i atmosfera to przecież wiesz że są jeszcze inne miejsca w sieci w których bez żadnego problemu możesz pisać swoje baśnie tysiąca i jednej nocy...i w takim razie nie zatrzymuję....
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 04-03-2011, 06:53   

Komu pierdoła a komu nie.
Póki co mam przynajmniej swoje zdanie - i tak zawsze i wszędzie pozostanie.
I po raz enty napiszę że nie rusza mnie napis Saty na korpusie i nie mam zamiaru nigdzie wychwalać czegokolwiek w niebogłosy tylko z tego powodu.
I w niczym się nie gubię, a jedyne co można dodać to że i tak wszystkiego nie piszę co sądzę akurat o tej konkretnej sprawie - NARZĘDZIU. Bo dla mnie jest to tylko narzędzie. Tylko zwykłe najzwyklejsze narzędzie a nie statuetka WooDoo na półce.

I nie nic mi nie pasuje a chociażby WBX mi pasuje. No ale jak nie będzie już nikt wspominał o Devilu, a za często o Iwacie to i Iwatę też zacznie się tu kopać aby nikt przypadkiem nie kupił jej zamiast Saty, bo ktoś dostał od najprawdopodobniej od Saty kasę na niby napisanie książki o tym jaka to ona jest idealna i najlepsza z najlepszych.

I dokładnie Majeran o to tu chodzi : każdy kupuje to co jemu odpowiada a nie pasuje do założenia "kogoś na górze": Sata, Sata ponad wszystko.

Jak jest z tym aż taki problem. Jeśli aż tak rzuca się i kole w oczy to banujcie i piszcie, że łysy nie wmówił w siebie wyższośći mega sRaty i za to został zbanowany.
Może wtedy więcej nikt już się nie odważy napisać prawdy i pozycja reklamy -propagandy- tej marki znów na dłużej nie będzie tu zagrożona.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne