lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sata vs DeVilbiss vs Iwata vs reszta świata
Autor Wiadomość
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 25-01-2011, 21:35   

Projekter dzięki za odpowiedz punkcik poszedł

a ze optima jest na trzecim miejscu to bym się nie spodziewał
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 25-01-2011, 21:52   

4x4 napisał/a:
optima jest na trzecim miejscu

W skali oceny grupy Projekter Group ;)
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-01-2011, 22:07   

Optima na 5-tym miejscu!
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-01-2011, 09:06   

4x4 napisał/a:
... ze optima jest na trzecim miejscu to bym się nie spodziewał


Ja też nie !

... ale w wielu starych warsztatach lakiernicy bronią tych pistoletów jak co nie którzy tu "Debilissa" :) ... a ponieważ Ja tego cholerstwa nie cierpię od lat to przez czystą złośliwość wywalilem go na koniec :) ... byłoby fajnie polemizować z faktami i w ogóle go usunąć z rankingu ... no ale rozsądek nakazuje nie udawać że tego "problemu - DV" w lakierniach w ogóle nie ma.

Tak obiektywnie rzecz ujmując ... to sami widzicie też tu na forum ... że w siłę rośnie AirGunsa. Na razie Ja traktuję je jak podróbkę "IWATA" ... ale to tak z przekory ... bo to w porównaniu z tym chłamem z Chin naprawdę przyzwoity sprzęt. Do tego dużo tańszy od markowych z tej listy. Na popularność pistoletu ma nie wątpliwie wpływ sieć dystrybucyjna. Walcom ma teraz silnego dystrybutora z branży samochodowej i powoli wkracza do lakierni samochodowych ... a doskonała ( moim zdaniem ) IWATA kuleje ... i to tylko z powodu dystrybucji.


... napiszę to tylko raz ;) ... ale jakby IWATA skorzystała z filozofii podejścia SATA - do lakierowania samochodów i całej tej branży na czele z lakiernikami to pewnie "dokopała" by SATA na rynku europejskim. SATA to lakiernictwo samochodowe. Tu nie ma konkurencji. Ale jak precyzja aparatu natryskowego schodzi na dalszy plan ( czyli nie dotykamy modeli 3000 i 4000 ) to ta przepaść pomiędzy SATA i konkurentami robi się małą szparką do przeskoczenia jednym krokiem. Przykro to stwierdzić, ale w zakładach przemysłowych trudno jest w praktyce na prezentacjach wykazać różnice pomiędzy SATA 3000 czy 1000 a konkurentami z dołu rankingu. Klient tego nie rozumie.

Niedawno kierownik lakierni zadał mi takie pytanie ... Panie Robercie co ja ma powiedzieć szefowej jako uzasadnienie wydatku 10 tyś zł że to ma być akurat SATA, a nie coś tańszego ? ... i zrobił się problem bo trzeba to wyjaśnić komuś kto się kompletnie nie zna na lakiernictwie i nigdy nie lakierował i nie zna 90 % problemów z tym związanych i nie rozumie nawet co to HVLP, RP skuteczność aplikacji, nie wspominając o tym ze oddzielny pistolet do bazy i do klaru to już standard wyposażenia lakierni. ... ale gorzej że ta osoba musi teraz przekazać argumenty kolejnej która widzi tylko wysoka cenę kompletu pistoletów. No bo czy :

Oszczędniejsza i wydajniejsza jest SATA czy IWATA czy ten gniot DeVilbiss ? ... i jak tu prosto odpowiedzieć jak to zależy od kilkunastu czynników ? i "za plecami" są przedsticiele każdej z tych firm ze swoim sprzętem do testów ;)

który ma dłuższą żywotność ? , który jest "jedyny" zalecany dla konkretnych lakierów ?


Na prezentacjach w stolarniach zawsze ogromne wrażenie robi SATA 1000 K z dolnym podejściem i zbiornikiem ciśnieniowym. Jak ktoś przechodzi w kilka minut z lakierowania pistoletem górnokubkowym Walcom, Graco, Sagola, czy nawet IWATA do malowania pistoletem podciśnieniowym to od razu jest szok i niedowierzanie własnym oczom ... i oczywiście SATA jest The Best, a że ma dobrą opinię z samochodówki to klient nie ma wątpliwości że to jedyne słuszne narzędzie. Czar by jednak prysnął gdyby konkurenci pokazali swoje pistolety podciśnieniowe. I byłby taki sam dylemat jak ma tu wielu z was wybierając pistolet dla siebie bo cena kompletu pistolet + zbiornik i węże ... jest od 800 zł do 4 tyś zł netto. Jest się więc nad czym zastanawiać.

Dlatego nie ukrywam że ten "ranking" miejsc to moja subiektywna opinia. W większości malarni rządzą pistolety z Chin ... a Optima jest Made in Germany. :)

ale... jak to komuś pomoże przy wyborze pistoletu dla siebie to taka prośba do administracji ( jak się da to techniczne zrobić o założenie takiego tematu gdzie każdy może oddać raz w tygodniu czy raz dziennie jeden głos na pistolety które z jakiś powodów ceni ... a żeby nie było tego 1000 poz. to najpierw zgłośmy jakieś kandydatury. producent + model + typ + głowica ... i niech się tu znajda nawet te z CHRL. Jakby to miało żywy charakter stałego rankingu a pozycje pistoletów zmieniały by się co dziennie po każdej serii głosów to na bieżąco byłby jakiś ranking ... a ile uczciwy to już nie wiem ... ale by był społecznie użyteczny. Można podzielić to na grupy cenowe żeby tanie nie konkurowały z drogimi a te do lakierów z tymi do podkładu. Uzasadnienie oddanego głosu można umieszczać przecież w tematach o konkretnych pistoletach bo po to są założone żeby wyrażać o nich opinie. Ale to tylko tak propozycja. Może by się skończyły pytania JAKI PISTOLET DO XXX ZŁ ?


Jakby co to ja zgłaszam :

pistolety do lakierów

SATA 4000 B RP 1,3
SATA 3000 B RP 1,3
SATA Jet90 B 1,3

pistolety do Bazy

SATA 4000 B HVLP 1,3 / 1,25
SATA 3000 B HVLP 1,3
SATA Jet90 B 1,3

pistolet do podkładów

SATA 100 B RP 1,4 / 1,6
SATA KLC B 1,6

pistolet dla stolarzy

SATA 1000 B RP 1,6
SATA 1000 K RP 1,3
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 26-01-2011, 16:33   

Pomysł dobry, ale..

PROJEKTER napisał/a:
jak się da to techniczne zrobić o założenie takiego tematu gdzie każdy może oddać raz w tygodniu czy raz dziennie jeden głos na pistolety które z jakiś powodów ceni


zeby nam nikt nie klikał codzienie na Sata 3000 albo DeVilbisa Gti Pro to proponuje tylko po jednym głosie na Ushera na dany pistolet (szpachla natrysk., podkład, baza, klar) :D

-ba mamy tu maniaków na forum co beda klikac codziennie swojego idola! chociaz go w reku nie mieli!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-01-2011, 19:46   

Może też być tak, że każdy zagłosuje na to czym lakieruje i w rankingu popularności wygra SICO RPHVLPLVLPHP 1,3 B wersja dolnozaworowa z intercoolerem .... :smiech:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2011, 20:02   

PROJEKTER napisał/a:
Może też być tak,

Oczywiście.
Tak samo jak ferrari nie wygra z vw mimo że deklasuje go na starcie.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-01-2011, 23:36   

PROJEKTER napisał/a:
taka prośba do administracji ( jak się da to techniczne zrobić o założenie takiego tematu gdzie każdy może oddać raz w tygodniu czy raz dziennie jeden głos na pistolety które z jakiś powodów ceni

jest możliwość zrobienia ankiety w której można klikać, ale tylko jeden raz na dany model pistoletu danego producenta który jest ujęty w danej ankiecie...ankieta może mieć swój czas trwania np. pół roku lub rok, po takim czasie i głosowaniu użytkowników można będzie wyłonić najpopularniejszy model danego producenta używany do aplikacji przez użytkowników forum, i przy takiej opcji trzeba by stworzyć taką ankietę dla każdego z producentów aparatów natryskowych, i sugerując sie tutaj propozycją wysuniętą przez Roberta to ankieta dla marki Sata wyglądałaby mniej więcej tak:

Zapytanie do ankiety:
Jakim modelem pistoletu producenta ujętego w ankiecie najchętniej nakładasz lakiery?

Tytuł ankiety>"Pistolety preferowane do aplikacji lakierów"
SATA 4000 B RP 1,3
SATA 3000 B RP 1,3
SATA 3000 B HVLP 1,3
SATA Jet90 B 1,3

Tytuł ankiety> Pistolety preferowany do aplikacji baz
SATA 4000 B HVLP 1,3
SATA 3000 B HVLP 1,3
SATA 3000 B HVLP 1,25 WSB
SATA Jet90 B 1,3

itd. dla każdego modelu każdej marki pistoletu, z tym że przy Iwacie i DV jest taka kołomyja z tymi dyszami dla danej technologii że tutaj musiałby się chyba wypowiedzieć najbardziej zorientowany kolega TeeM... musiałby jednoznacznie zdefiniować i podać Mi modele pistoletów wraz z rodzajami dysz, (coś w w/w przykładzie Sata) i na tej podstawie takich danych, zostałaby stworzona osobna ankieta popularności pistoletów do nakładania lakierów lub baz dla tych dwóch marek ;)

Można też zrobić ankietę ogólną, w której to ankiecie można by ująć wszystkie marki pistoletów włącznie z Sico i Fobo i co tam jeszcze nie wiem.., i wyłonić w ten sposób najbardziej popularną markę pistoletu roki 2011. ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 26-01-2011, 23:43   

lepiej zrobic ogólna..bo nie wszyscy tutaj sa satanistami ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2011, 23:46   

unek83 napisał/a:
lepiej zrobic ogólna..

Dokładnie.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-01-2011, 00:05   

Panowie...ja nie nawiązują tutaj tylko do Saty ...ankiety zrobicie, i tu podkreślam zrobicie ;) dla każdej marki pistoletu ;) włącznie z Fobo, Sico, Jonneswaj, i Karłowiczem itd..... bo do wszystkich marek nawiązałem w swojej powyższej wypowiedzi...no chyba że takie szczegółowe ankiety przyspożą kłopot w takcie ich tworzenia bo będzie ich podejrzewam niesamowita ilość (i z tego co widzę nikt nad tym nie zapanuje), to w takim przypadku odstąpimy od nich i zrobimy tylko jedną ogólną ankietę wyłaniającą tak jak wspomnąłem pistolet roku 2011..

Ale to panowie Moderatorzy omówimy i uzgodnimy w odpowiednim dziale ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2011, 00:06   

jacklack,
Oki.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 27-01-2011, 00:08   

Jonneswaj, sie znalazł ;) widac ,że ktos czyta forum ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 27-01-2011, 02:02   

PROJEKTER napisał/a:
Może też być tak, że każdy zagłosuje na to czym lakieruje i w rankingu popularności wygra SICO RPHVLPLVLPHP 1,3 B wersja dolnozaworowa z intercoolerem ....


-no i niestety bedziemy musieli sie z tym pogodzic panowie! albo chcemy prawdy i jestesmy na nia gotowi albo nie.

mkautos napisał/a:
Tak samo jak ferrari nie wygra z vw mimo że deklasuje go na starcie.

he he MK spokojnie ,akurat te dwie marki nie musza ze soba konkurowac! inne półki i równie dobrze sie maja obydwie!

jacklack napisał/a:
itd. dla każdego modelu każdej marki pistoletu, z tym że przy Iwacie i DV jest taka kołomyja z tymi dyszami dla danej technologii że tutaj musiałby się chyba wypowiedzieć najbardziej zorientowany kolega TeeM... musiałby jednoznacznie zdefiniować i podać Mi modele pistoletów wraz z rodzajami dysz,


-sorry Jacku ale nawet ja nie dam rady he he he

jacklack napisał/a:
i tu podkreślam zrobicie dla każdej marki pistoletu włącznie z Fobo, Sico, Jonneswaj, i Karłowiczem itd..... bo do wszystkich marek nawiązałem w swojej powyższej wypowiedzi...no chyba że takie szczegółowe ankiety przyspożą kłopot w takcie ich tworzenia bo będzie ich podejrzewam niesamowita ilość (i z tego co widzę nikt nad tym nie zapanuje), to w takim przypadku odstąpimy od nich i zrobimy tylko jedną ogólną ankietę wyłaniającą tak jak wspomnąłem pistolet roku 2011..


-mysle zeby własnie nie utrudniac se zycia które i tak nie jest łatwe moze lakiernicy z forum napisza na jakich pistoletach im sie najlepiej pracuje. (nie wszystkie jakie miał tylko model z którego jest naprawde zadowolony)
I moze niech to bedzie ogólny ranking 2010r, bo obecny sie jeszcze nie skonczył.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2011, 07:33   

TeeM napisał/a:
he he MK spokojnie ,akurat te dwie marki nie musza ze soba konkurowac!

Przecież jestem spokojny. To tylo przykład stosunku posiadaczy markowych pistoletów i reszty.
TeeM napisał/a:
inne półki i równie dobrze sie maja obydwie

Tak jak w pistoletach.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 27-01-2011, 10:48   

TeeM napisał/a:
moze lakiernicy z forum napisza na jakich pistoletach im sie najlepiej pracuje. (nie wszystkie jakie miał tylko model z którego jest naprawde zadowolony)


z tym bedzie trudno bo nie którzy pracuja tylko na jednej marce i nie maja porównania z innym pistoletem..

i bedzie tak mi sie zajj... lakieruje pistoletem x ale chciałbym miec y..

najlepiej ogólną
jacklack napisał/a:
ankietę wyłaniającą tak jak wspomnąłem pistolet roku 2011


w sumie 2010 ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-01-2011, 14:12   

Chyba jednak Jackowi chodzi o 2011 bo taka ankieta musi być aktywna z pół roku. ... a po za tym nie musimy wybierać jednego faworyta za cały rok. Mogą być dwie ankiety luty - czerwiec 2011 ( w lipcu wyniki ) i sierpień - grudzień 2011 ( w styczniu 2012 wyniki ) Będą się przecież pojawiać jakieś nowości w ciągu roku.

... i może by to zrobić bez dysz i głowic ? ... najwyżej do ankiety uruchomi się jakiś temat z komentarzami oddanego głosu i niech każdy kto chce napisze dlaczego zagłosował na taki, a nie inny pistolet i wtedy poda preferowaną konfigurację tego modelu.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 27-01-2011, 19:27   

Może zrobić tez ankietę kto czym maluje np ja mam dwa pistolety taki i taki i w ten sposób wyjdzie najpopularniejszy model pistoletu
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2011, 01:40   

@PROJEKTER napisał ct.Trans Tech koleżko to system atomizacji materiałów lakierniczych opracowany przez ITW bo ten twój DeVilbiss to tylko znak towarowy kon.cyt.

No i co z tego , ale są glowice TRANS-TECH jak i HVLP .

i nie zaciemniaj tematu --w mojej dziupli już się z tego śmieją . Np. ostatnio Pan Władek ze stoickim spokojem palac papierosa pyta Waldka .cyt. Waldziu jaki system zabezpieczeń ostatnio stosowałes -plemnikobójczy , karbowany czy o zapachu truskawkowym.

[ Dodano: 31-01-2011, 01:36 ]
@PROJEKTER napisał cyt.Ja też nie wiem po co jest ta dysza w DeVilbisie ... osobiście uważam że cały ten system wymiennych zestawów ( Trans Tech ) jest zdrowo porąbany. kon.cyt.

Oczywiście porąbany jest TRANS-TECH w Devilbissie , porąbany jest RP w Sacie , porąbane jest LVLP w IWACIE no i wogóle wszyscy inżynierowie fabryk produkujacych pistolety sa porabani.
_________________
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-01-2011, 15:02   

elvis napisał/a:
Oczywiście porąbany jest TRANS-TECH w Devilbissie , porąbany jest RP w Sacie , porąbane jest LVLP w IWACIE no i wogóle wszyscy inżynierowie fabryk produkujacych pistolety sa porąbani.


Nie wszyscy kolego @elvis, nie wszyscy :nono: ... ale duża grupa niestety tak !

Należą do niej wszyscy ci inżynierowie i konstruktorzy urządzeń którzy zamiast wychodzić na przeciw oczekiwaniom użytkowników np. pistoletów lakierniczych i trafiać celnie w ich potrzeby i oczekiwania tworzą porąbane konstrukcje sami dla siebie. Żyją we własnym technicznym świecie, nie pytając tzw. "rynku", czego oczekuje. I raczej ani o produktach SATA ani o produktach IWATA nie da się tego powiedzieć.

Niestety siła marketingu i odpowiednie nakłady na reklamę i dystrybucję międzynarodowego koncernu z fabrykami w Chinach potrafią zdziałać cuda. W końcu co by tu nie mówić DeVilbiss rozpyla lakier ... tak jak i parę tysięcy innych pistoletów lakierniczych. A Trans Tech to właśnie typowy przykład porąbanego rozwiązania. Trzy glowice ... jedna do robienia barana, druga do marnowania lakieru i rozpylania go w powietrzu, a trzecia ... no coż ... tu zagadka, bo chyba nawet konstruktorzy tego rozwiązania nie bardzo wiedzą do czego ona służy i jaki niby efekt miała osiągać :)

@elvis - Devilbiss do sprzęt bez żadnego wsparcia technicznego, bez czytelnej informacji jaki model do czego i z jaką głowicą. Nie organizują szkoleń i jak już to śladowe ilości prezentacji ... po to żeby przed zakupem każdy mógł sam sprawdzić jak to czy tamto działa. Do tego drogi jak SATA i IWATA. Jak jest gratis od dostawcy lakierów, albo lakiernia w której pracujesz już taki ma ... to można nim malować ... w końcu to jeden z czołowych producent tego sprzętu na świecie ... ale żeby świadomie kupić sobie GTI PRO ... bleeeee. Zresztą z ciekawością poobserwuję założony przez ciebie temat i poczytam opinie użytkowników.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2011, 21:00   

PROJEKTER napisał/a:
@elvis - Devilbiss do sprzęt bez żadnego wsparcia technicznego, bez czytelnej informacji jaki model do czego i z jaką głowicą. Nie organizują szkoleń i jak już to śladowe ilości prezentacji ...


Niestety tu z przykroscią przyznam Ci rację. Ale to wynika moim zdaniem z tego że Polska jest traktowana raczej niepoważnie. Może ze względu na swój obszar, może na położenie geopolityczne a może firma DeVILBISS prosperuje tak dobrze że olewa naszą polską prowincję.

[ Dodano: 31-01-2011, 21:02 ]
Niestety musimy pogodzic się z tą świadomością że niestety nie jesteśmy pempkiem świata.
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 31-01-2011, 22:32   

Jak pytałem się u mnie w sklepie CSV o pistolety to powiedzieli ze do devilbissa mają wszystkie części nawet po małą śrubeczkę i to nie muszę kupować całych kompletów tak jak w Satach tylko pojedyncze części , jeżeli coś będzie szwankował to wysyła (prawdopodobnie do Szczecina do techników -o ile dobrze pamiętem ) i jest podawany kontroli co nie tak więc może CSV ma bazę do devilbissów dobrą bo chcą a jako firma devilbiss ma to gdzieś -
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-02-2011, 08:14   

4x4 napisał/a:
Jak pytałem się u mnie w sklepie CSV o pistolety to powiedzieli ze do devilbissa mają wszystkie części nawet po małą śrubeczkę i to nie muszę kupować całych kompletów tak jak w Satach tylko pojedyncze części , jeżeli coś będzie szwankował to wysyła (prawdopodobnie do Szczecina do techników -o ile dobrze pamiętem ) i jest podawany kontroli co nie tak więc może CSV ma bazę do devilbissów dobrą bo chcą a jako firma devilbiss ma to gdzieś -


Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc ... CAŁYCH KOMPLETÓW JAK W SATA ...

Takie warunki serwisu jak opisałeś dotyczą każdego dystrybutora i to akurat żadna łaska tylko psi obowiązek wynikający z gwarancji. Zwróć jednak uwagę na to jak gęsta jest sieć serwisowa DeVilbisa w Polsce w porównaniu do SATA i jaka jest dostępność części do starszych modeli. Nigdy jeszcze nie słyszałem żeby oferent sprzętu powiedział klientowi, że nie ma do nie go serwisu. Gorzej jak zaczynasz to sprawdzać w praktyce.

[ Dodano: 01-02-2011, 08:40 ]
elvis napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
@elvis - Devilbiss do sprzęt bez żadnego wsparcia technicznego, bez czytelnej informacji jaki model do czego i z jaką głowicą. Nie organizują szkoleń i jak już to śladowe ilości prezentacji ...


Niestety tu z przykroscią przyznam Ci rację. Ale to wynika moim zdaniem z tego że Polska jest traktowana raczej niepoważnie. Może ze względu na swój obszar, może na położenie geopolityczne a może firma DeVILBISS prosperuje tak dobrze że olewa naszą polską prowincję.


No, aż tak to nie musimy jako Polacy się stresować. Jest Internet i każdy szybko może sam znaleźć odpowiednie informacje, czy kontakt. Gorzej jednak jak te informacji są śladowe gdziekolwiek byś w tym necie się nie dostał, a "kontakt" jaki posiadasz w bezpośredniej rozmowie nie potrafi odpowiedzieć na twoje wszystkie pytania, czy wątpliwości dotyczące pistoletu. W tej sytuacji spójrz na to moimi oczami. Anonimowy Nick na forum lakierniczym lub klient którego widzę pierwszy raz pyta o najlepszy na rynku pistolet do lakierowania samochodów. Co ma mu doradzić ktoś kto stara się być rzetelny pomocny i fachowy ? ... Walcom, Kremlin, Optima, DeVilbiss ... tani zakup SICO ? Za błędy konstrukcyjne, braki w informacji technicznej, lub zgrzyty w obsłudze serwisowej, jeden ,drugi, trzeci i każdy kolejny Usher, czy klient uzna takiego doradce za niedoinformowanego i przestanie się liczyć z jego zdaniem, tak jak klienci przestają korzystać z usług lakiernika, który nie umie dobrać odpowiednio koloru lakieru, choć on wszytko inne wykonał dobrze, a zawiniła mieszalnia.

Jak pistolet w samochodówce to konkretna marka, typ, model i konfiguracja, przy kabinie szlifierce, lakierach, czy promienniku jest identycznie. Musi być faworyt. Poniżej tego faworyta jest jeszcze kilka dobrych urządzeń o których można dyskutować, czy je rozważać. Ale sam powiedz .... wyobrażasz sobie analizę wyposażenia lakierni która nie uwzględnia oferty SATA ? Natomiast analiza zakupu pistoletu do lakierni .. co wybrać SATA czy IWATA ... czy może coś taniego ... to już absolutny standard. Gdzieś po drodze kilkunastu ostaniach lat DeVilbiss "przespał" coś co się nazywa "filozofią produktu czy marki". To właśnie to powoduje, że chcesz to mieć i zapłacisz za to ciężką kasę. Konkurowanie materiałem do produkcji sprzętu, czy rozwiązaniami technicznymi, to już wtórna sprawa jak się jest renomowanym producentem na samym szczycie. Tu to standard ... ale potrzeba jeszcze czegoś więcej. To ma SATA ... a coraz skuteczniej buduje też sobie IWATA.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 08-02-2011, 20:49   

Witam! pracuje w firmie MAN w Starachowicach gdzie produkuje sie autobusy i oczywiscie lakieruje :) ale do tematu ;] rozmawialem kilka dni temu z kolegami z lakierni (ja sam tam juz niepracuje przenioslem sie) noi kumpel mowi ze ostatnio dostali pistolety Devilbissa bo Saty3000 to lipa no ja mu gadam ze jest duren ;] bo sam mam Sate 3000hvlp wiec bronie swej marki ;] kumpel mowi ze wrocil wlasnie ze szczecina z szkolenia w CSV i tam kazdy ma Devilbissa hehe moral z tego taki ze chyba im wcisneli te Devilbissy :) a kolega to stary lakiernik ktory prywatnie ma Devilbissa i klepie jakie to cudo, ja nigdy niemialem Devilbissa wiec niewiem co to za gun?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-02-2011, 22:48   

Wygląda na to, że wszystkie Debillisy w Polsce są ze Szczecina :) ... mają tam widocznie dar przekonywania lakierników podatnych na wpływy i pranie mózgu :)

Ja akurat tak samo wysoko cenię DeVilbisa jak i lakiery RM ( też ze Szczecina :) ) ... i raczej biada każdemu kto zacznie opowiadać durnoty że RM i Glasurit to ta sama baza wodorozcieńczalna.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
2pac
Użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 4
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 13-02-2011, 20:05   

Projekter napisał:
" Devilbiss do sprzęt bez żadnego wsparcia technicznego, bez czytelnej informacji jaki model do czego i z jaką głowicą. Nie organizują szkoleń i jak już to śladowe ilości prezentacji ... po to żeby przed zakupem każdy mógł sam sprawdzić jak to czy tamto działa. Do tego drogi jak SATA i IWATA."

Oj Projekter mylisz sie troche :) Głównym dystrybutorem Devilbissa w Polsce jest TESA ze Szczecina która kooperuje z CSV. W Szczecinie CSV ma najwieksze w Europie centrum szkoleniowe ICRC i tam też prowadzone są szkolenia na pistoletach Sata i Devilbiss dla klientów RM, Glasurit z całej Europy. Głowice - rozpylacze są raczej powszechnie wszystkim znane a kwestia doboru dyszy zależy tak naprawde od parametrów produktu. Np Csv przeprowadziło wiele razy testy Devilbissa na swoich produktach i jest oficjalna informacja dla wszystkich klientów, którzy używają produktów RM jakie mają dysze i parametrynstosować...

Więc tak naprawde w gestii dystrybutora jak: Dupont, CSV-RM i Glasurit, Novol itp leży przeprowadzenie testów i dobór dysz w Devilbissie dla swoich produktów. CSV to zrobiło dlatego ich klienci są podzieleni na pół: jedni są zadowoleni z Sata a inni preferują Devilbissa gdyż z góry jasne są parametry dyszy i rozpylacza do każdego produktu RM.

Co do MAN w Starachowicach to nikt im Devilbissa nie wciskał... Przeprowadzono kilkudniowe próby technologiczne na najnowszych pistoletach SATA i DEVILBISS i niestety :( bardzo mi przykro - Saty poumierały po kilku dniach - więc lakiernicy i technolodzy jednoznacznie wybrali devilbissa.

Projekter troche pokory - Devilbiss nie jest pistoletem idealnym ale Sata tez nie...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 14-02-2011, 21:06   

Witam wszystkich a w szczegolnosci kolege 2pac, pracuje w Manie od 2003 od poczatku istnienia lakierni w MAN, (wczesniej byla lakiernia Star ale niewazne Stara niema :angry: ) i wiem doskonale jak sa przeprowadzane tam testy :) sam nie raz nie dwa cos testowalem np. papier scierny firmy norton stwierdzilismy ze to szajs ale i tak firma go wziela innym razem przyjechal przedstawiciel innej zacnej firmy i od razu powreczal nam upominki :) zebysmy tylko jego produkt pochwalili :) takie sprawy jak papiery wloknina szpachle i inne pierdoly to idzie tego od cholery taki przedstawiciel jak dobrze zakombinowal to sie wkrecil chociaz na krotki czas i tak na swoje wyszedl, wiem z doswiadzczenia ze tam ludzie maja malo do gadania w takich sprawach, ostatni przyklad z innej beczki z spawalni w MAN koledzy dostali nowe migomaty na ktore zemszcza nonstop pokazywali jak dzialaja kierownikowi swojemu to ten stwierdzil ze musza dawac sobie rade bo to odgorna decyzja, i tak mieli dobre migomaty marki OZAS to teraz maja gowno, przykladow mozna podawac wiele ale tak tam wlasnie jest, jesli chodzi o Devilbissa to sam niemam zdania na ten temat bo nieposiadam go u siebie, ale niebardzo wiem komu tu wierzyc bo podpytalem kolege i ten stwierdzil ze to Devilbiss wysiadl i niechcial lakierowac :) jutro bede w pracy to przyniose kolejna porcje neewsow, a co do lakiernikow w MANie to kiedys wam napisze :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 16-02-2011, 12:29   

2pac napisales cyt.Co do MAN w Starachowicach to nikt im Devilbissa nie wciskał... Przeprowadzono kilkudniowe próby technologiczne na najnowszych pistoletach SATA i DEVILBISS i niestety :( bardzo mi przykro - Saty poumierały po kilku dniach - więc lakiernicy i technolodzy jednoznacznie wybrali devilbissa. -----to teraz napisz czemu te Saty poumieraly? bo jestem ciekaw tym bardziej ze mysle o zakupie jet4000 :) ale jak mnie przekonasz do DeVilbissa to moze zmienie zdanie? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-02-2011, 12:56   

homer28 napisał/a:
2pac napisales cyt.Co do MAN w Starachowicach to nikt im Devilbissa nie wciskał... Przeprowadzono kilkudniowe próby technologiczne na najnowszych pistoletach SATA i DEVILBISS i niestety :( bardzo mi przykro - Saty poumierały po kilku dniach - więc lakiernicy i technolodzy jednoznacznie wybrali devilbissa. ----- to teraz napisz czemu te Saty poumieraly? bo jestem ciekaw tym bardziej ze mysle o zakupie jet4000 :) ale jak mnie przekonasz do DeVilbissa to moze zmienie zdanie? ;)


Dla mnie to jakieś "jajo" z tą informacją ze Starachowic. Niby co jest tam lakierowane pistoletami grawitacyjnymi (górno kubkowymi ) .... lusterka czy klamki ? Czy jest tu ktoś może to jakoś autorytatywnie doprecyzować. Może tu chodzi o pompy i pistolety z dolnym podejściem materiałowym. A skoro tak to SATA nie ma modelu 4000 K. I jak to pompy Devilbissa to tylko złożyć kondolencje za dokonany wybór bo akurat w grupie ITW zdecydowanie lepsze pompy ma BINKS. Więc zasadniczo nie zmieniając producenta ( tylko pewnie oferenta ) można chyba było mieć lepszy produkt :nono:

... ale nie wypowiadam się na razie autorytatywnie bo nie znam żadnych szczegółów ... do czego po co i do jakich produktów są one wykorzystywane.

Szkoda że nie ma nikogo z lakierni MANa w Starachowicach.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 16-02-2011, 13:18   

Projekter bardziej mi chodzilo do przekonania do konkretnej marki niz do jakiegos typu pistoletu akurat tu do Devilbissa, masz racje nielakieruje sie calego auta z kubka choc tak tez tam robili ;] oczywiscie maja pistolety zasilane od dolu z pompy i tak bylo od zawsze, mniejsze elementy lakieruja z kubka lub jak sa pasy na autobusie to tez sie czasem skusza na kubek, generalnie autobusy sa lakierowane z pistoletow zasilanych od dolu z pompy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-02-2011, 18:00   

aaaa ... czyli pracujesz w Starachowicach w MANie. Sorry jakoś nie skapowałem wcześniej.

Co do pytania o przekonania do konkretnej marki to raczej zawsze jest trudne. To już poziom rozmowy o polityce postępowania danego producenta. do tego trzeba mieć szerokie spojrzenie na wiele produktów także tych historycznych. Znacznie łatwiej jest przywieźć na pokaz kilka aparatów natryskowych i dobrać dla klienta ten właściwy o odpowiedniej konfiguracji. Ja nie dawno organizowałem to tak że po prezentacji jednych pistoletów pojawiały się inne ... ale raczej nikt z takiego postępowania nie jest zadowolony ( oprócz potencjalnego klienta ) SATA nie chce tak organizować prezentacji a i zaprzyjaźniony ze mną dystrybutor IWATA nie bardzo widzi to taki sposób.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 16-02-2011, 23:12   

Ja i tak zostane przy Sata ale mam ochote wyprobowac tez Devilbissa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 18-02-2011, 20:31   

A ja mam dwóch znajomych i to dobrych co malują Dewilbissami gti to modele maja po ok 5 lat ( niebieskie rączki) każdy maluje do dzisiaj i bez awarii to pewne na 100 %

sam się zastanawiam co kupić czy Wolcoma GEO, Dewilbisa gti pro t1, Sate 3000 rp, czy Iwate w 400 , bo chce jeden do bazy i claru

a co się dowiedziałem ze na Allegro można kupić PODRÓBKI Saty 3000 i Iwaty w 400 nie wiem czy to prawda ale już słyszałem to od drugiej osoby ? a Wy coś na temat podróbek wiecie czy to może być prawda ?

u mnie w RM mają Dewilbissa i wiem ze nie kupie podróbki a na pewno będzie ten gti pro lepszy od mojej saty klc 1.3 rp ( jak piszą od gruntów )
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 19-02-2011, 16:26   

PROJEKTER napisał/a:
Jak ktoś ma inne zdanie niech opisze zalety Devilbissa na tle wiodącej marki jaką jest SATA i jej największego konkurenta w refinishu - IWATA.


4x4 napisał/a:
sam się zastanawiam co kupić czy Wolcoma GEO, Dewilbisa gti pro t1, Sate 3000 rp, czy Iwate w 400 , bo chce jeden do bazy i claru


Witam, dostałem ostatnio na próbę 3 pistolety, SATA 3000 HVLP B digital, Devilbissa GTI niebieskiego i IWATA W400, (jeśli kogoś konkretnie interesują dysze to mogę w poniedziałek je opisać bo nie pamiętam) testowałem je na bazie konwencjonalnej PPG i na bezbarwnym Spies-Hecker 8035 i powiem wam że Sata w pierwszej kolejności poszła z powrotem na półkę, na bazie nie było tak źle, dobre rozbicie materiału ale do klaru nie ma porówniania z innymi pistoletami, Devilbissem nigdy wcześniej nie lakierowałem (tylko słyszałem kilka pozytywnych opinii od znajomych którzy nim malują do dzisiaj) i muszę powiedzieć że lakierowanie tym pistoletem jest przyjemne, dobrze się go trzyma, tylko że w moim przypadku lepiej nadaje się do klaru, co do Iwaty do wg mnie jest to najlepszy pistolet jakim lakierowałem, oczywiście jeśli mówimy tu o pistolecie, który możemy wykorzystać zarówno do klaru jak i do bazy bez konieczności kupowania dodatkowych dysz.
Więc kolego 4x4 z mojej strony polecam W400.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-02-2011, 17:41   

Dawid napisał/a:
Witam, dostałem ostatnio na próbę 3 pistolety, SATA 3000 HVLP B digital, Devilbissa GTI niebieskiego i IWATA W400, (jeśli kogoś konkretnie interesują dysze to mogę w poniedziałek je opisać bo nie pamiętam)

Mnie interesują dysze w tych pistoletach.

W400 to nie HVLP tzn. tak twierdzi IWATA bo z parametrów w tabeli to cholera wie ... a ciśnienia na wylocie nie ma jak sprawdzić. Oficjalnie to nie HVLP.
GTI po kolorze trudno rozpoznać więc napisz jaki to model i jaka głowica bo tu jest technologia Trans Tech i wielce prawdopodobne że to też nie HVLP.
Żeby się w efekcie nie okazało, że w tym towarzystwie SATA 3000 to jedyny HVLP i dlatego ci nie podchodzi do bezbarwnego ( pewnie jeszcze 1,25 WSB :) )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 19-02-2011, 20:37   

Niebieski GTi to poprzednik oferowanego teraz czerwonego gti pro, jak napisałeś jest to trans-tech, dysza 1.3. Sata dysza standardowa 1.3.
Może IWATA twierdzi że W400 to nie HVLP ale dla mnie to bardzo dobry wybór dla kogoś kto chce mieć uniwersalny pistolet.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-02-2011, 20:40   

Dawid a ta W400 to dokładnie jaki model i z jaką dyszą porównywałeś?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 19-02-2011, 20:44   

wszystkie pistolety miały dysze 1.3, w poniedziałek moge sprawdzić dokładnie jakie model tej iwaty, pamiętam tylko że w400
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-02-2011, 20:57   

Dawid jaki miała pierścień dyszy powietrznej?
Srebrny, złoty, czy bodajże niebieski?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Dawid
Forumator


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 246
Otrzymał 7 punkt(y)
Skąd: Digernes NO
Wysłany: 19-02-2011, 23:09   

niebieski, do lakierów wodorozcieńczalnych, próbowałem także ze srebrną dyszą
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne