lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Optymalna średnica rurki do instalacji pneumatycznej
Autor Wiadomość
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 15-02-2011, 15:24   Optymalna średnica rurki do instalacji pneumatycznej

Jak w temacie , mam pytanie jaką optymalną średnicę rurki należy zastosować do wykonania instalacji pneumatycznej? Dokładnie chodzi o to aby instalację poprowadzić z jednego budynku w którym jest kompresor śrubowy do drugiego budynku, który jest oddalony o 100 m. Instalacji tej nie da się poprowadzić pod ziemią ponieważ cały plac pomiędzy budynkami jest zalany grubym betonem. Jest tylko możliwość poprowadzenia tej instalacji górą, tylko co będzie działo się zimą, czy w instalacji nie będzie skraplać się woda a później zamarzać?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-02-2011, 15:44   

No to trzeba dać rurke w jakimś izolatorze. Z tego co zaobserwowałem będąc w róznych warsztatach samochodowych albo ASO fiata miały 1/2 cala. Takie rurki też ja mam. Projekter napewno będzie wiedział tylko tutaj musi zakukać.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 17-02-2011, 12:00   

Cytat:

Bez osuszacza na wyjściu instalacji pewnie i otulina z wełny min. nie pomoże.
P.s.:Mam nadzieję,że Robert się nie obrazi o mój wtręt.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 17-02-2011, 14:44   Re: Optymalna średnica rurki do instalacji pneumatycznej

tofik napisał/a:
Jak w temacie , mam pytanie jaką optymalną średnicę rurki należy zastosować do wykonania instalacji pneumatycznej? Dokładnie chodzi o to aby instalację poprowadzić z jednego budynku w którym jest kompresor śrubowy do drugiego budynku, który jest oddalony o 100 m. Instalacji tej nie da się poprowadzić pod ziemią ponieważ cały plac pomiędzy budynkami jest zalany grubym betonem. Jest tylko możliwość poprowadzenia tej instalacji górą, tylko co będzie działo się zimą, czy w instalacji nie będzie skraplać się woda a później zamarzać?
Z góry dziękuję za ewentualne podpowiedzi. ;)


Będzie się skraplać co 10 mb nawet jak magistrala byłaby wewnątrz. Tu konieczne będą ujęcia typu "łabędzia szyjka" filtry z prasowanego brązu tam gdzie czystość powietrza jest wymagana idealna i automat spustowy na końcu instalacji na tzw. ślepej nitce. Zespół uzdatnia to fajna sprawa ... ale jak magistrala idzie na zewnątrz może nie zdać egzaminu.
( a tak na marginesie to dobrej klasy sprężarka śrubowa powinna mieć zespół uzdatnia w standardzie wyposażenia ).

Jeżeli to typowa instalacji dla potrzeb średniej lakierni ( do 1000 l/min 6 - 8 bar ) to magistrala może być wykonana z rur o średnicy 22 mm, a pojedyncze ujęcia 18 mm ... ale redukowanie nie jest tu konieczne i ujęcia mogą mieć też 22 mm. Jak powietrza potrzeba więcej to 28 mm na głównej magistrali.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 17-02-2011, 15:38   

PROJEKTER napisał/a:
a tak na marginesie to dobrej klasy sprężarka śrubowa powinna mieć zespół uzdatnia w standardzie wyposażenia )

Sprężarka Airpol z Poznania.
Punkcik poleciał i ślicznie dziękuję. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Termik32
Użytkownik
Termik32


Wiek: 48
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Konin
Wysłany: 12-04-2011, 20:44   

Kolego załóż sobie na takiej odległości zbiornik na końcu choćby 100 ltr. czyli w tym budynku do którego będziesz ciągnął powietrze - z niego rozciągnij instalację po budynku - na takiej odległości wilgoć będzie się wytrącać - w zbiorniku rozprężające się powietrze będzie ją oddawać. Oczywiście przed narzędziami osuszacz to podstawa. Zawór do spustu kondensatu w zbiorniku często używaj.
_________________
Może niewiele wiem - ale i tak to powiem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne