lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
17-08-2014, 10:07
Lakierowanie calego boku passata B6 a poprawka
Autor Wiadomość
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 05-02-2011, 11:44   Lakierowanie calego boku passata B6 a poprawka

Witam.Panowie mam wielki problem.

Dnia 5 stycznaia odebralem samochod od lakiernika malowany byl prawy bok na pierwszy rzut oka wszystko wydawalo sie ok wiec mu zaplacilem i sie rozstalismy.Po 2-3 dniach zauwazzylem ze starasznie rozni sie kolor miedzy maska a blotnikiem wiec podjechalem do goscia i zostawilem mu ato do poprawki wycieniowal maske przy odbiorze byla bardzo deszczowa pogoda wiec nie bylo nic widac a na drugi dzien czekal mnie wyjazd do domu (Angli).Po okolo tygodniu od przyjazdu zauwazylem ze kolo strasze odbiega od orginalu jest duzo ciemniejszy niz orginal wiec postanowilem wyslac do niego smsa poniewaz byla to niedziela to niechcialem dzwonic i napisal mu ze kolor jest ciemniejsze ze jutro do niego zadzwonie i pogadamy.Dzwoniac nastepnego dnia z angielskiego numeru nie odbieral telefonu a wykonalem jakies 20 polaczen i nic,wiec postanowilem zadzwonic z polskiego i odebral pracownik powiedzial ze szef jest na urlopie i wroci w poniedziale ale cos mnie podkusilo i zadzwonilem w czwartek z numru prywatnego i odebral lakiernik ale byl zaskoczony no ale zaczelismy rozmawiac i zapytal co jest nie tak co sie rozni od czego i powiedzial ze oczywiscie cale koszty poprawki bierze na siebie i zeby mu wyslac numer lakieru to poszuka firmy lakieru ktorym sa te samochody malowane fabrycznie wiec mu podalem umwilismy wstepny termi poprawki na 26 kwietnia zaraz po sietach bo tak przyjezdzam na urlop.Nastepnego dnia mialem do niego jeszcze jedno pyanie wiec zlapalem za telefon i dzwonie a tu echo znowu nikt nie odbiera i tak juz od dwoch tygodni dziennie jedno polaczenie i nikt nie odbiera.

Panowie prosze wyrazcie opinie czy myslicie tak jak ja ze on probuje mnie wystawic i nie poprawic tego.

Przepraszam za wszystkie bledy alle asem z ortografi to nigdy nie bylem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 05-02-2011, 11:53   

jaki kolor?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 05-02-2011, 12:00   

graczu1983,
jak sie umówiłes na kwiecien to po co dzwonisz do niego co chwile??
powiedział ci ,że poprawi wiec nie wiem o co chodzi...
może nie chce z toba rozmawic bo za duzooo marudzisz ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 05-02-2011, 12:43   

rajcuch napisał/a:
jaki kolor?
LD1W VW Passat
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 05-02-2011, 14:55   

U kogo to robiłeś? Napisz na pw, jesli to nie tajemnica. Znam wielu z tej branzy i na ogól u nas większość uczciwych, ale nie możesz włazić komuś w tyłek i będąc natrętnym. Powiedział, że na kwiecien to sam wiesz...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 05-02-2011, 16:42   

graczu1983 napisał/a:
LD1W VW Passat

te beże ;] wszystko mozna zrobić na gites ,ale jak sie komuś nie chce albo ma klienta gdzieś to tak wychodzi ze kolorek nie wchodzi ;) zarymowalem jak stary gangsta rap :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 05-02-2011, 17:09   

online napisał/a:
U kogo to robiłeś? Napisz na pw, jesli to nie tajemnica. Znam wielu z tej branzy i na ogól u nas większość uczciwych, ale nie możesz włazić komuś w tyłek i będąc natrętnym. Powiedział, że na kwiecien to sam wiesz...
Co sam wiem??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 05-02-2011, 17:17   

graczu1983 napisał/a:
Co sam wiem??


Uważam że ten lakiernik skopał robote i dobrze o tym wiedział oddając autko.
Teraz unikami próbuje zniechęcić Cię przed reklamacją.
 
     
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 05-02-2011, 17:29   

mkautos napisał/a:
graczu1983 napisał/a:
Co sam wiem??


Uważam że ten lakiernik skopał robote i dobrze o tym wiedział oddając autko.
Teraz unikami próbuje zniechęcić Cię przed reklamacją.
ale i tak mnie nie zniechceci ja i tak tam pojade jak tylko bede w polsce czyli w kwietniu na swieta.Bo za duzo kasy mi na to juz poszlo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krysiu
Bywalec
Rzeźbiarz


Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-02-2011, 18:14   

graczu1983, a masz jakis kwit ze to on Ci lakierowal? Jakiis paragon, faktura jakies zlecenie cokolwiek? Czy to jakas firma czy Staszek w szopie maluje? Jesli firma i masz jakis papier to napisz oficjalne pismo z reklamacja... Maja wtedy 30 dni na odpisanie w innym przypadku przyznaja sie do reklamacji i godza na wszystkie roszczenia... Jesli nie masz papierka zadnego to jestes w d...pie i mozesz sie co jedynie poszarpac z gosciem.
_________________
Jedyne czego się nie da to otworzyć parasola w du.ie...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 05-02-2011, 18:22   

Krysiu napisał/a:
graczu1983, a masz jakis kwit ze to on Ci lakierowal? Jakiis paragon, faktura jakies zlecenie cokolwiek? Czy to jakas firma czy Staszek w szopie maluje? Jesli firma i masz jakis papier to napisz oficjalne pismo z reklamacja... Maja wtedy 30 dni na odpisanie w innym przypadku przyznaja sie do reklamacji i godza na wszystkie roszczenia... Jesli nie masz papierka zadnego to jestes w d...pie i mozesz sie co jedynie poszarpac z gosciem.


jest to firma legalnla zarejstrowana nie jest to staszek w szopie ale niestety zadnego kwitu nie mam i to jest wlasnie najwiekszy problem ale mam sms ktore do niego pisaelem ale on na nie nie odpisywal ale moim zdaniem nie odpisywanie na takie smsy to tez nie dobrze bo to tak jakby sie przyznal do winy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-02-2011, 19:12   

graczu1983 napisał/a:
moim zdaniem nie odpisywanie na takie smsy to tez nie dobrze bo to tak jakby sie przyznal do winy.
moze nie umie odp na sms-y
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 05-02-2011, 22:26   

Koleś pewnie liczy na to że zrezygnujesz do kwietnia. Wkońcu taka poprawka to spore koszta dla warsztatu. Ale skoro się umówiliście na kwiecień to spokojnie, nie bądz upierdliwy i poczekaj. Tylko odezwij sie do gościa z tydzień albo ze dwa przed przyjazdem żeby mógł sobie zaplanowac wcześniej czas, a nie przyjedziesz bez zapowiedzi i zostawisz samochód. Dopiero jak wtedy bedzie się migał to go troche przyciśnij, tylko grzecznie. Ale myśle, że jak warsztat ma renome to powinni wziac do poprawy bez problemu. Chociaż z drugiej strony jakby dbali o renome to nie wydali by klientowi takiego samochodu tylko odrazu poprawili. W każdym bądz razie zrób jak Ci napisałem.
A ile zapłaciłeś za malowanie, ile elementów i co było z nimi robione? Napisz jak możesz oczywiście.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 06-02-2011, 00:15   

ZIEMBA napisał/a:
Koleś pewnie liczy na to że zrezygnujesz do kwietnia. Wkońcu taka poprawka to spore koszta dla warsztatu. Ale skoro się umówiliście na kwiecień to spokojnie, nie bądz upierdliwy i poczekaj. Tylko odezwij sie do gościa z tydzień albo ze dwa przed przyjazdem żeby mógł sobie zaplanowac wcześniej czas, a nie przyjedziesz bez zapowiedzi i zostawisz samochód. Dopiero jak wtedy bedzie się migał to go troche przyciśnij, tylko grzecznie. Ale myśle, że jak warsztat ma renome to powinni wziac do poprawy bez problemu. Chociaż z drugiej strony jakby dbali o renome to nie wydali by klientowi takiego samochodu tylko odrazu poprawili. W każdym bądz razie zrób jak Ci napisałem.
A ile zapłaciłeś za malowanie, ile elementów i co było z nimi robione? Napisz jak możesz oczywiście.
Maowalem caly prawy bok tylko malowany byl nic wiecej robione nie bylo,oczywiscie 4 elementy zaplacilem za ta robote 1400 zl.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-02-2011, 16:40   

graczu1983 napisał/a:
czywiscie 4 elementy zaplacilem za ta robote 1400 zl.


Za taką sume to powinno byc już dobrze zrobione. Nic tylko poczekaj i zrób jak napisałem, mam nadzieje że poprawią i obie strony będą zadowolone.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
graczu1983
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 16
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: bytom
Wysłany: 06-02-2011, 21:49   

Panowie prosze jeszcze o napisanie jak mozna wyegzekwowac od takiej osoby poprawke jak sie bedzie migal i jak udowodnic mu ze to on malowal skoro nie mam zadnego paragonu:(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-04-2011, 21:36   

Ale w czym problem? Odmówil zrobienia? To opisz problem na forum, jaka to lakiernia etc. Już masz jakiś dowód w sprawie. Dalej nie moge pojąc kto w naszej okolicy takie coś zrobił...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne