lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
09-01-2011, 19:38
chmury na bazie wodnej standox srebrny
Autor Wiadomość
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 09-01-2011, 13:49   chmury na bazie wodnej standox srebrny

witam mam problem z rozkladaniem bazy standoxa kolor srebrny wodnej na masce boku nie wiem co robie zle opisze wam jak aplikuje baze

1 warstwa przypylka cienka
2 warstwa wylewam mokra
3 warstwe wale odrazu po 2 troche sie odsuwam od obiektu i przypylam w ta mokra baze
na tym samym cisnieniu i tej samej dawce farby robie na 2 bar .
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-01-2011, 14:03   

Cytat:
1 warstwa przypylka cienka
1 warstwa przypylka cienk
2 warstwa wylewam mokra
3 warstwe wale odrazu po 2 troche sie odsuwam od obiektu i przypylam w ta mok

Wydaje mi się że powinieneś robić odwrotnie...bazę wodna Standoxa z tego co się orientuje aplikuje się z odparowaniem międzywarstwowym, a nie m/m...

Powinieneś najpierw nałożyć pełną warstwę, po jej odparowaniu nałóż drugą pełną ale nieco odsuń pistolet i po odparowaniu tej drugiej nałóż trzecią ale już taką wpylającą warstwę z jeszcze dalej odsuniętym pistoletem od obiektu
GADUSTYLE napisał/a:
1 warstwa przypylka cienka

Nie rozumiem dlaczego nie kładziesz 1 warstwy od razy pełnej tyko przypylasz??...boisz się że podniesie Ci podwarstwy lub powłoki stare??...woda nie podniesie ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-01-2011, 14:06   

Nie wiem jak w zgodzie z technologią lakieruje się wodą standoxa. Raz zakupiłem sobe jej troche i lakierowałem srebrem całościówke. Położyłem pierwszą wylaną warstwe, poczekałem aż wyscnie, na to druga pełna warstwa i wypyłka z większej odległości. Pistolet no name. Żadnych chmur nie było. Ogólnie, malując baza wodną dużo trudniej zrobic chmury niż konwencją. Mi się osobiście jeszcze nie zdażyło. Normalnie lakieruje rozpuchem, ale jak mam srebro to zawsze lakieruje wodą i wychodzi ok. A przy rozpuchu na sreberkach różnie to wychodziło ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 09-01-2011, 18:21   

tylko jak robie pierwsza`wylana to sie cyrki dzieja tak jak by oczkowalo czy cos dlatego robie lekka przypylke ale musze sprubowac tak jak piszecie
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 09-01-2011, 19:13   

Oczkuje bo masz wode z olejem w układzie i tyle...Albo rozpyliłeś plaka ale mało prawdopodobne bo na klarze też byś miał oczka...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 09-01-2011, 19:34   

bede jutro probowal wylac odrazu 1 sza ale jak czekalem az odparuje to robi sie baran z tej bazy nie wiem dlaczego jak 1 sza wyleje poczekam 2 ga wyleje i 3 przypyle to moze byc kicha baram sie zrobi albo na stroszy baza
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Grzegorz_J
Forumator


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 241
Punkty: 2/1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 09-01-2011, 19:43   

GADUSTYLE napisał/a:
tylko jak robie pierwsza`wylana to sie cyrki dzieja tak jak by oczkowalo czy cos dlatego robie lekka przypylke ale musze sprubowac tak jak piszecie


Ja mam u siebie coś podobnego. I dzieje sie to tylko na srebrnych.
Czesto jak pierwsza warstwe wyleje to sie pojawiaja takie oczka, ktore znikaja po nastepnej.
Wiec tez pierwsza przypylam i po kilku cwilach jade nastepna wylana.
Dodam ze baza Autocolor lub RM konwencja.
Na innych kolorach tak sie nie dzieje.


Bartek-WGM napisał/a:
Oczkuje bo masz wode z olejem w układzie i tyle...Albo rozpyliłeś plaka ale mało prawdopodobne bo na klarze też byś miał oczka...



Moim zdaniem to nie jest zanieczyszczony układ.
Ja mam filtr za kompesorem i nastepny w pomieszczeniu ktorym maluje i nie sa to byle jakie filtry bo CKD. A takrze 40cm przed pistoletem na wezu zamontowany separator wody (ten maly filterek) takze poiwetrze mam czyste.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
JZAREBA
Użytkownik


Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 4
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 09-01-2011, 19:57   

Moim zdaniem niestaranie domyty element,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 09-01-2011, 20:09   

Cytat:
Moim zdaniem niestaranie domyty element,
wg mnie tak samo
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 09-01-2011, 20:14   

GADUSTYLE napisał/a:
bazy standoxa kolor srebrny wodnej
Grzegorz_J napisał/a:
Dodam ze baza Autocolor lub RM konwencja.

Dwie rozne technologie, nie zauwazyliscie???

Reszta ok.

[ Dodano: 09-01-2011, 20:14 ]
JZAREBA,
Konwencja - pierwsza warstwa kontaktowa... nie inaczej.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 09-01-2011, 20:33   

JZAREBA napisał/a:
Moim zdaniem niestaranie domyty element,

kalbi napisał/a:
wg mnie tak samo

U dwóch użytkowników, w dwóch różnych systemach ten sam objaw?..może to czysty zbieg okoliczności , ale nie sadzę...w systemie wodnym Lesonal, nie przy każdym kolorze ale w większości kolorów po nałożeniu pierwszej pełnej warstwy robi się podobny efekt..coś w rodzaju oczek, takich mini zacieków, ogólnie ohydnie to wygląda, ale druga pełna warstwa zakrywa to wszystko i powierzchnia bazy jest jednolita bez żadnych przebarwień, więc moim zdaniem wina nie leży tu po stronie zanieczyszczonej instalacji, ani też źle przemytej zmywaczem powierzchni pod aplikację bazy, i sądzę że jest to wina samego produktu bo objaw jest typowy dla baz które są oparte o żywice lateksowe...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 10-01-2011, 23:24   

Zgadza się,to oczkowanie to wina baz ,też tak miałem i zachodziłem w głowe co jest grane!Elementy odtłuszczone nadwyraz pedantycznie i jak wylewałem 1-szą warstwę na mokro,baza się paskudne rozjeżdżała[oczkowała],.Teraz wolę trochę przypylić,na wszelki wypadek....
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 11-01-2011, 14:39   

powiem wam ze znalazlem rade na chmury pprostu dobry pistolet moj okazal sie kibel sata jet 3000 mie dal rady a iwata ws400 base
dala i hit wyszlo wprost idealna do sreberek

[ Dodano: 11-01-2011, 14:42 ]
zrobilem przypylke , mokra cienka i po 30 sek przypylka w mokra i hit
iwata ws400
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-01-2011, 16:05   

Cytat:

powiem wam ze znalazlem rade na chmury pprostu dobry pistolet moj okazal sie kibel sata jet 3000 mie dal rady

To co piszesz jest dla mnie w prost nie do uwierzenia...nakładam już od bardzo dawna bazy wodne Sata 3000 i absolutnie żadnych problemów z chmurzeniem sreber nie nam w obydwu systemach na których pracuje...
GADUSTYLE, może Ty masz kolego dyszę nieodpowiednią w tej Sacie 3000 ?
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2011, 16:38   

jacklack napisał/a:
GADUSTYLE, może Ty masz kolego dyszę nieodpowiednią w tej Sacie 3000


Moze jednak problemem jest nie sata a lakiernik :boże:
 
     
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 11-01-2011, 17:14   

moze mam cos nie tak z tymi pistoletami nie mowie ze nie bo nierowno juz daja i zreszta przyszedlem robic juz na lekko skatowanych tych satach a jestem nauczony na iwacie nie uwarzam ze sata jest do dupy ale moje sa napewno dlatego srebra robie sobie iwata i capucino i inne ciezkie kolory dopulki cos nie zrobia z tymi pistoletami moze wymiana zestawu naprawczego cos da

pozdrawiam
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grzes198320
Klubowicz


Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 411
Punkty: 10/1
Skąd: Dublin
Wysłany: 11-01-2011, 23:26   

nie wiem panowie,ale robie na wodzie Lesonala juz dosc dlugo i jestem zadowolony.Nakladam ja Sata jet 3000 HVLP nie zdarzylo mi sie zrobic cieni robie w ten sposob ze 1 warstwe pelna wylana czekam do zmatowienia potem 2 juz troche lzejsza czekam,a ostatnia 3 to przypylka i jest wszystko git,a z tym oczkowaniem to nie wiem zauwazylem tylko,ze jak za grubo zrobie pierwsza warstwe to faktycznie robia sie takie niby oczka,ale po drugiej znikaja (czyli sa to jakies przebarwienia czy cos,bo normalnie jesli by sie to wszystko gryzlo to napewno by nie znikalo za drugim razem bez sladu tak mysle)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 13-01-2011, 18:21   

grzes198320 napisał/a:
czyli sa to jakies przebarwienia

Tak myślę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 14-01-2011, 00:16   

Witam!
bazy SH jak i Standoxa powinno sie aplikowac na mokro bez odparowywania kolejnych warstw, w trudno kryjacych kolorach mozna se pozwolic na kilka warstw z odparowaniem miedzywarst. (chyba juz gdzies było opisane jak to robic)
Problem z oczkowaniem wystepuje nawet gdy element jest dokladnie przygotoway do malowania, i gdy pierwsza warstwa jest za tłusta! duzy wpływ ma temperatura elementu i materiału oraz ilosc dodanej wody i jakie pigmenty sa uzyte z mieszalnika (rodzaje ziarna)
Taki juz jest ten materiał. Droga prób i błedów i opserwacji mozna zminimalizowac ten problem. (miedzy innymi lekka zapyłka pierwszej warstwy)

Moge spytac gdzie malujesz kolego ze Swidnicy? przypuszczam ze zagranica skoro nie masz polskiej klawiatury.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-01-2011, 12:39   

TeeM, a ja mysłalem ze to ja cos robie zle :glupek: moze nie w temacie ale w konwecji tak tez wychodzi...dlatego robie tak jak mówisz pierwsza jest zapyłka...
punkcik za to...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 14-01-2011, 14:42   

lakieruje w dzierzoniowie na standoxie a laptopa mam z usa i cos niemoge tego poustawiac pozdrawiam ale teraz testuje moja nowa iwate ws 400 do tej wody i powiem ci ze rewelacja, calkiem inna technika jak w sacie tu wypylam w mokra i dopruszam w mokra i ideal zadnych chmur i do cieniowania tez jest dobra bo rozbija te krople na odrobinki i praktycznie nie ma sladu
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
drop
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 61
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-02-2011, 17:43   

Baza standohyd wskazówki techniczne


http://sdstds.sxcolor.inf...c/Tds/PL/pl/801
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 19-02-2011, 09:05   

ja uzywam saty 3000 rp i niemam takiego problemu , tak jak kolega juz napisal wyzej baze wodna standoxa gladie sie mokro na mokro , ale jak polozysz jak juz odoparuje nic sie niestanie i raczej pistolet tani czy drogi przy bazie wodnej niema juz takiego znaczenia , moze miales zle ustawiony , strumien byl zawaski lub zucal baze a nieklad rownomiernie , wtedy chmury beda
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-02-2011, 22:47   

jerryhaj napisał/a:
ja uzywam saty 3000 rp i niemam takiego problemu


opisz moze jaka masz dysze w tym RP i jakimi materiałami malujesz,( standohyd?) jaka technika aplikacji ( czy tak jak sata zaleca? ) jakie warunki w kabinie.
Dlaczego o to pytam? poniewaz sata rp na bazie robi problemy i jesli masz jakis sposób, trik to chetnie go poznamy! podziel sie z nami ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 22-02-2011, 20:11   

TeeM,
to ja sie pochwale :D najwazniejszy jest ostatni zakurz bazy..
czyli od poczatku . pierwsza wypyłka 2 wylana i wypyłka taki sekret ale to juz koledzy pistali na forum
spr na szkoleniu :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 22-02-2011, 22:26   

@unek pamietaj jednak ,ze na bazie wodnej niektóre kolory lepiej pasuja jesli nie wypylisz ostatniej warstwy! Ale dobry pistolet do bazy zalecany, np. Sata 2000 hvlp wsb lub 3000 hvlp wsb.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-02-2011, 22:45   

TeeM napisał/a:
pamietaj jednak ,ze na bazie wodnej niektóre kolory lepiej pasuja jesli nie wypylisz ostatniej warstwy!

Zgadza się TeeM, ..ale to też zależy od systemu...niektóre systemy wodorozcieńczalne mają zalecenia nakładania dwóch pełnych warstw i trzeciej wypylonej i wszystkie z odparowaniem międzywarstwowym tak jak przy bazach konwencjonalnych..ale z tego co kiedyś zauważyłem to przy takich aplikacjach baz nie można wydobyć odpowiedniego flopu przy niektórych kolorach...to taki mały minus wypylania ostatniej warstwy..
TeeM napisał/a:
Ale dobry pistolet do bazy zalecany, np. Sata 2000 hvlp wsb lub 3000 hvlp wsb.

Co do pistoletów do aplikacji to też się zgodzę..z naciskiem raczej na ten drugi ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 22-02-2011, 23:17   

Mam tu na mysli bazy wodorozcieczalne S.H. jak i Standox Jacku.
Wiem, ze tez sa firmy które zalecaja ta ostatnia wypylic ale nie jestem ich zwolennikiem (np. sikkens) poniewaz jest w pewnym stopniu oszukiwanie oka ludzkiego i niedociagniec w jakosci bazy.
Fabrycznie auta sa pokrywane jedna tłusta warstwa bez zadnego wypylania!
Wiec teraz wiecie dlaczego tak trudno jest trafic dobrze w kolor! Rozne firmy bazy, różne sposoby aplikacji, różne pistolety itd. !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 22-02-2011, 23:25   

TeeM,
mi chodziło tylko o chmurki ale wypyłke mozna spr rozpusz do cieniowania..
kolejny przykład z szkolenia.. ;)
cały elemeny lecimy własnie nim i spr jaki kolor jest ...czekamy az odparuje i dajemy odpowiednia wypyłke albo wylanie ..i tu tez zalezy jakie cisnienie..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adus
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: szczecin
Wysłany: 23-02-2011, 18:46   

jacklack napisał/a:
.ale z tego co kiedyś zauważyłem to przy takich aplikacjach baz nie można wydobyć odpowiedniego flopu przy niektórych kolorach
Wypylisz uzyskasz flop ciemniejszy,bez wypylenia jaśniejszy. Czyli jaki sobie zażyczysz ,taki możesz uzyskać.
Prószenie zazwyczaj pomaga w uzyskaniu odpowiedniego wyglądu ,pozbyciu się chmurek,uzyskaniu odpowiedniego koloru. Podczas tej czynności należy zwrócić uwagę na ilość podawanego materiału ,ciśnienie na wejściu i odległość pistoletu od elementu .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-02-2011, 19:39   

adus napisał/a:
Wypylisz uzyskasz flop ciemniejszy,bez wypylenia jaśniejszy. Czyli jaki sobie zażyczysz ,taki możesz uzyskać.

Aha...dzięki kolego za info ;) ... w takim razie zapytam..skąd ja mam wiedzieć który kolor wypylić a który nie? takiej informacji chyba nie ma w programie przy danych recepturach.. tym bardziej że producent danej bazy zaleca wyprószenie każdej ostatniej warstwy przy każdym kolorze ;)
Cytat:
Prószenie zazwyczaj pomaga w uzyskaniu odpowiedniego wyglądu ,pozbyciu się chmurek,uzyskaniu odpowiedniego koloru

Zgadza się...w takim razie chcąc uzyskać flop jaśniejszy(mam na myśli bazy z efektem) muszę liczyć się z tym, że kolor na wprost będzie nieco inny itd., bo nie wyprószyłem tak jak to zaleca producent danego produktu?.
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 23-02-2011, 19:41   

unek napisał/a:
mozna spr rozpusz do cieniowania..
kolejny przykład z szkolenia.. ;)
cały elemeny lecimy własnie nim i spr jaki kolor jest .


to dobre bylo!!!

jednak wode z spektrala nalezy wypruszac na ostatniej warstwie i kazda aplikowac z odparowaniem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 24-02-2011, 00:29   

jacklack napisał/a:
skąd ja mam wiedzieć który kolor wypylić a który nie

jak mnie pamiec nie myli to technik powiedział tak perły wyplac a solidy leciec na pełnej..moze koledzy dopowiedza jak sie myle...
jacklack napisał/a:
...w takim razie chcąc uzyskać flop jaśniejszy

a tu jacku zmieniasz cisnienie i robisz metoda prób i błedów

ale tak jak napisałem wczesniej mozesz to spr ROZP DO CIENIOWANIA i bedziesz miał jasnosc do koloru :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-02-2011, 01:20   

unek napisał/a:
technik powiedział tak perły wyplac a solidy leciec na pełnej

dlatego celowo napisałem wcześniej
jacklack napisał/a:
(mam na myśli bazy z efektem)

unek napisał/a:

a tu jacku zmieniasz cisnienie i robisz metoda prób i błedów

ta metoda mnie jakoś nie przekonuje..zmiana ciśnienia jest przy cieniowaniu metodą kropelkowa, a ja takiej nie stosuję ;) ...ileż można robić prób jak tak na prawdę nie ma czasu zrobić ani jednej..dlaczego mam zmniejszać ciśnienie skoro producent nie zaleca takiego działania, natomiast zaleca oddalenie pistoletu od obiektu przy ostatniej warstwie?? trzeba robić natryski próbne?..to już nie można polegać wyłącznie na dokumentacji lub na spektrofotometrze?
Metodą prób i błędów to można sobie sprawdzać kolory trzywarstwowe...natomiast standardowe dwuwarstwowe muszą wychodzić od pierwszego strzału...to tak wg. mnie...
unek napisał/a:

ale tak jak napisałem wczesniej mozesz to spr ROZP DO CIENIOWANIA i bedziesz miał jasnosc do koloru :D

Co ma rozć.do cieniowania do zgodności koloru??. nadal nie rozumiem w jakim celu jest on używany przy produkcie typu baza?...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24-02-2011, 01:29   

Z tego co ja słyszałem i widziałem to nie zmniejszyć ciśnienie na ostatniej warstwie, a odsunąć guna i przykręcić trochę materiał.

I nie jest to typowy rozpuszczalnik do cieniowania tylko coś takiego jak żywica bazowa ale dużo rzadsze i tańsze. Można to dać przed aplikacją bazy tak jak żywice jak i po wtedy powłoka robi się świecąca(puki nie odparuje) jak by na niej był już klar i widać czy kolor się zgrywa, jak nie do możemy jeszcze coś wymotać przed położeniem klaru.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-02-2011, 01:38   

Cytat:
Z tego co ja słyszałem i widziałem to nie zmniejszyć ciśnienie na ostatniej warstwie, a odsunąć guna i przykręcić trochę materiał.

Albo zrobić nieco szybszy ruch zamiast skręcania materiału....
Mart-Dent napisał/a:

I nie jest to typowy rozpuszczalnik do cieniowania tylko coś takiego jak żywica bazowa ale dużo rzadsze i tańsze

Czyli Blender..specjalny specyfik (tańszy od żywicy) nakładany pod miejsce końca cieniowania po to aby wolne (luźne) ziarno mogło się w nim utopić..żywica która wchodzi w skład bazy świetnie sprawdza się w zastępstwie dedykowanego Blendera..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24-02-2011, 01:44   

jacklack napisał/a:
Czyli Blender..specjalny specyfik (tańczy od żywicy) nakładany pod miejsce końca cieniowania po to aby wolne (luźne) ziarno mogło się w nim utopić..


Dokładnie tak.

Spectral extra 795 konwencja i spectral extra W 795 pod wodę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adus
Użytkownik


Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: szczecin
Wysłany: 24-02-2011, 11:25   

jacklack napisał/a:
w takim razie zapytam..skąd ja mam wiedzieć który kolor wypylić a który nie? takiej informacji chyba nie ma w programie przy danych recepturach.. tym bardziej że producent danej bazy zaleca wyprószenie każdej ostatniej warstwy przy każdym kolorze ;)
Każdą bazę wyrównuje się na ostatniej warstwie poprzez wyprószenie .Tylko tu należy odróżniać systemy w których to następuje : na mokrej warstwie i na tej dokładnie wysuszonej .
Skoro kolega ma problem z chmurkami po wyrównaniu na mokrej bazie ,niech tą czynność powtórzy na bazie wysuszonej .Pamiętać należy ,że to dopiero wtedy jest znacząca różnica FLOP.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 24-02-2011, 13:28   

jacklack napisał/a:
ta metoda mnie jakoś nie przekonuje..zmiana ciśnienia jest przy cieniowaniu metodą kropelkowa, a ja takiej nie stosuję

ale im mniejsze cisnienie tym ciemniejszy kolor..wiec im wyzsze to jasniejszy.
przeciez bazy wodne i tak po wyschnieciu robia sie gładkie ;)

jacklack napisał/a:
ileż można robić prób jak tak na prawdę nie ma czasu zrobić ani jednej

mi chodziło o lakiery przy których nie jestes pewien koloru...
a czas to praktycznie 1 minuta..wiec czy to dużooo...

jacklack napisał/a:
Co ma rozć.do cieniowania do zgodności koloru??. nadal nie rozumiem w jakim celu jest on używany przy produkcie typu baza?...

to jest tak mar dent napisał..ale i tak to sie nazywa preparat do cieniowania..i to nie jest zywica tylko przezroczysty płyn..lecisz po całym elemencie i odpar po minucie..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 24-02-2011, 16:49   

Witam!

panowie zauwazcie ,ze bazy różnych producentów różnie sie aplikuje, niektóre z zapyłka na zmniejszonym cisnieniu a nie które na tym samym cisnieniu lecz ze zredukowanym materiałem lub oddaleniem pistoletu od elementu.

Na pytanie czy wypylac bazy na ostatniej warstwie? nie mozna jednoznacznie powiedziec: tak wypylac! na zmniejszonym lub nie. Kazdy z Was pracuje na jednym lub dwuch systemach a to za mało zeby stwierdzic, ze tak sie robi.
Kazdy producent wypracował swoja technike aplikacji bazy (długie tygodnie, miesiace testów) aby pasowały kolory do aut fabrycznych.
Tych sposobów jest wiele (chyba tyle co koncernów chemi lakierniczej) i kazdy różni sie sposobem wykanczania.

wiec tu trzeba byc elastycznym i wiedziec który producent co stosuje, aby nie wprowadzac w bład innych!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne