lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
IWATA GROUP
Autor Wiadomość
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 09-01-2011, 01:57   IWATA GROUP

Witam wszystkich użytkowników Iwaty, niech każdy Mi napisze o swoich sprzętach, czy jesteście zadowoleni z Iwaty? czy zmienilibyście na coś innego?

Jakie Iwaty do czego stosujecie?

Czy są różnice między nimi?

Czy są jakieś problemy?


Czas uruchomić Iwata Group

Pozdrawiam
_________________
GADU STYLE
Ostatnio zmieniony przez jacklack 09-01-2011, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-01-2011, 14:01   Re: IWATA GROUP

GADUSTYLE napisał/a:
Czas uruchomić Iwata Group Pozdrawiam


... To ja mam pytanie do specjalistów z IWATA GROUP

Pistolet ANEST IWATA AIRGUNS oznaczony jako AZ3 występuję w starszej wersji w technologi HTE, a w nowej obecnie dostępnej w HTE2. Do tej pory wydawało mi się i to też potwierdzali oferenci tych pistoletów że technologia HTE jest teraz unowocześniona i ma swoją nową generację ( pistolet jest wydajniejszy i pracuje na niższym ciśnieniu ). Dotąd jasne ... ale do oferty IWATA AirGuns wchodzi nowsza wersja AZ3 = AZ30 i ten aparat jest ... w starej technologi HTE ... i teraz już to co jasne przestało być jasne. O co tu chodzi ?

Czy ktoś z IWATA GROUP może mi to klarownie wyjaśnić ? Może to oznaczenie "2" przy HTE to wcale nie jest druga generacja tej technologi redukcji wewnątrzkorpusowej ( ciśnienia roboczego ), tylko - NO WŁAŚNIE ... CO ?

... Tak mi to teraz wygląda jakby IWATA w przypadku modeli AZ i W400 skoncentrowała uwagę na opracowaniu nowego kształtu korpusu. Tak jest ( chyba ) w przypadku AZ30 ( AZ3 ) i z całą pewnością w przypadku WS400 ( to W400 ) i LS 400 ( bo to LPH 400 ).
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 17-01-2011, 04:53   

PROJEKTER napisał/a:
To ja mam pytanie do specjalistów z IWATA GROUP


oj nikłe szanse projekter! ale zobaczymy, moze jednak ktos zaspokoi Twoja ciekawosc hi hi hi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 17-01-2011, 16:45   

"Przegiąłem pałkę" z tym pytaniem ? :buhaha: .... ale tak poważnie to podpytuję gdzie popadnie jak tylko ktoś się zdradzi, że ma zawodowo do czynienia z AIRGUNS lub z IWATA i lipa .... każdy tylko na mnie patrzy jak na upierdliwego klienta, a Ja dalej nie kapuję co to jest HTE2.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 18-01-2011, 00:13   

to taki angielski humor z Twojej strony @projekter :haha2:
skoro Ty szukałes i nic konkretnego nie znalazłes (a wiem ze potrafisz szukac) to kto inny?
no chyba ze............................................................................................................I or Me
poczekamy moze ktos sie odezwie jeszcze, moze kolega unika iwata?

jak nikt, to moze ja Ci napisze :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
GADUSTYLE
Bywalec
IWATA TEAM


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: SWIDNICA
Wysłany: 18-01-2011, 02:13   

az3 hte2 to jest nowsza generacja pistoletow lekko poprawiona wersja ale oby 2 sa dobre caly czas idzie na nacis wydajnosci
_________________
GADU STYLE
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 18-01-2011, 09:04   

Dziwne jest to że niby to nowsza generacja do tego poprawiona, a tańsza od starszej o 50%. Co to, za czeli ją w chinach robić :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-01-2011, 22:02   

Ja naprawdę cenię produkty ANEST IWATA dosyć wysoko ... ale jak się zaczynam "wgryzać" w szczegóły to nic fajnego z tego nie wynika ... Panowie ... o co chodzi z tym HTE"2" ? ... może po krok po kroku da się coś tu ustalić konkretnego ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 20-01-2011, 04:46   

PROJEKTER napisał/a:
może krok po kroku da się coś tu ustalić konkretnego


@projekter duzo kroków to tu nie ma, bedzie gdzies ze 4-5 i to wszystko!
ale nie chce mi sie ich "tłumaczyć"

http://www.anest-iwata.co...sp?Area=1&cat=6

i to chyba tyle.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-01-2011, 08:48   

TeeM napisał/a:
@projekter duzo kroków to tu nie ma, bedzie gdzies ze 4-5 i to wszystko!
ale nie chce mi sie ich "tłumaczyć"

http://www.anest-iwata.co...sp?Area=1&cat=6

i to chyba tyle.


Widziałem już te katalogi IWATA ( i to po polsku ) ... nie chciałem od początku za bardzo komplikować tego tematu, ale jak już postanowiłeś mi trochę pomóc ... to zwróć uwagę na taką rzecz.

ANEST IWATA nie stosuje technologi HVLP bo tak Jak DeVilbiss ma swój Trans TECH, tak IWATA ma swój opatentowany system HTE. Można by przyjąć zasadniczo, że to HVLP bo zachowuje skuteczność aplikacji na poziomie 70 % ale pod kątem innych parametrów i co najważniejsze także sposobu lakierowania to raczej bliżej im do techniki RP / LVLP.

Jednak IWATA tak jak i ITW ( DEVilbiss, Binks ) na rynek niektórych stanów USA musiała formalnie umieścić na głowicy oznaczenie HVLP ( zwróć jednak uwagę, że w IWATA to raczej rzadkość na ternie Europy (np. W400 HVLP ) i to raczej w starszych modelach. Czy te HVLP pracują inaczej niż HTE to na razie nie miałem żadnej okazji sprawdzić.

Jednak wracając do sedna, czyli do pytania jako jest różnica pomiędzy HTE, a HTE2 przez chwilę przyjąłem, że HTE to taki RP, a HTE2 to HVLP ... ale po pierwsze nikt z oferentów IWATA tego nie potwierdza ( to moja koncepcja ) a po drugie przy opisie HTE2 praktycznie nigdzie nie ma czytelnej Informacji, że nagle technologia H.T.E to w zasadzie HVLP ... tylko dzieli się na HTE 1 = LVLP i HTE2 = HVLP.

Przyznam, że byłoby to logiczne i wygodne wyjaśnienie ... ale niech ktoś kompetentny napisze, że tak właśnie jest i sprawa przy wyborze IWATA AIRGUNS AZ3 będzie jasna.
Ze swej strony dodam, że na moje poglądy dosyć rewolucyjna bo największą zaletą i unikalnością produktów IWATA było to że oni zawsze opierali się technologi HVLP i jak pamiętam starsze produkty to wręcz mieli do tego własną filozofię ofertową.

http://www.anest-iwata.co...-spray-guns.cfm

... to oficjalna strona IWATA. Zwróć uwagę jak IWATA miesza oznaczeniami swoich pistoletów przy opisie modeli LPH - bo to ponoć HVLP ... a przy W nie przeszkadza też im pisać zgodny ( ze standardem HVLP ).

... Jak na razie to tylko IWATA Supernowa ma czytelną zasadę WS - HVLP LS - LVLP.

Chyba, że ktoś się w tym łapie i doskonale porusza w produktach IWATA to poproszę o jakiś przewodnik co jest czym w IWATA i AIRGUS ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 20-01-2011, 08:57   

PROJEKTER napisał/a:
WS - HVLP LS - LVLP.


Chyba odwrotnie. I kolego nie airguns tylko airgunsa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-01-2011, 11:24   

Mart-Dent napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
WS - HVLP LS - LVLP.


Chyba odwrotnie ...


Jak się czyta dane z internetu .... to odwrotnie.

Jak zaczniesz to analizować kolego Mar-Dent to WS400 jest bliższy HVLP niż LS400 ;)

Problem polega na tym że IWATA nie oznacza swoich pistoletów HVLP. Takie rzeczy ... że to HVLP to są tylko w opisach. :nono: ... a jak zadasz sobie trochę trudu i porównasz parametry tych modeli ... WS i LS to pomimo, że jest napisane który jest który nic nie wskazuje na to, że jeden z nich to HVLP. Wiele osób korzystających z produktów IWATA jest przekonanych ( Ja też tak uważałem ) że model WS400 to w prostej linii następca modelu W400 ... a W400 to pistolet H.T.E.C technologia zgodna z HVLP.

W IWATA generalnie LPH to odpowiednik HVLP ... generalnie bo są też opinie, że to właśnie RP / LVLP :nono: Dlatego absolutnie nie dziwią mnie takie wpisy na forum :

unika-Iwata napisał/a:
- 19-10-2010, 17:24
A ja polecam IWATĘ LVLP z serii LPH400 są to odpowiedniki pistoletów serii High T.E.C. W400 i LPH300 (W300) . Ciśnienie 1,1 bar i 90-190ml/min w zależności od dyszy. Jest także malutki (200g) pistolecik ...


Cenię sobie produkty IWATA, ale nie zmienia to faktu, że w tych oznaczeniach jest niezły burdel .... albo "system" który mało kto rozumie. IWATA podaje że LS400 to HVLP. Jak tak jest i znasz kolego @Mar-Dent zasadę tego sytemu redukcji ciśnienia ( duża objętość powietrza małe ciśnienie ) to sobie obejrzyj dane z katalog tego pistoletu w temacie IWATA LS400 i zobacz, że tam gdzie IWATA podaje że to HVLP - jest małe ciśnienie wejściowe i mała objętość powietrza ... a tam gdzie jest non HVLP ( WS 400 ) jest duże ciśnienie i jeszcze więcej powietrza. Pamiętaj jeszcze o tym, że wszyscy uważają że WS400 to następca W400 a to pistolet zgodny z HVLP .... baaa jest nawet model W400 z głowicą oznaczoną HVLP i takie foto zamieścił tu kiedyś @gola.

Więc kolego @Mar-Dent ... jeżeli potrafisz to rzeczowo wyjaśnić i poukładać wiedzę o oznaczeniach IWATA to napisz coś w tym temacie ... albo w temacie o IWATA LS400.

... i powiem ci jeszcze jedno ... Gdy się weźmie do reki WS400 to działa identycznie jak W400 ( ale tu ograniczę opinie do głowicy WBX bo nie miałem okazji sprawdzić z LV ) maluje się nim podobnie jak innymi HVLP - blisko i wolno. A opinie o LS400 są takie że to pistolet o doskonałej atomizacji i przy bazach - bardzo szybki ... i jak widzisz raczej nie jest to charakterystyka HVLP. Nie mam jak tego sprawdzić ale na razie zakładam że ta zgodność modelu LS z HVLP to ciśnienie wyjściowe z głowicy ... a przy pro-atomizacji ( WBX ) to absolutnie nie sprawdzalny parametr.

Nie czuję się na siłach podejmować tu dyskusji o szczególikach i niuansach pistoletów IWATA bo nie mam rzetelnych i wiarygodnych kanałów do ustalania faktów na bieżąco. Internet jest pełen ogólników i dupereli, a jedna strona z opisem przeczy kolejnej ( tak jest też w SATA i w DeVilbiss ) ... ktoś się tu odezwał że czas na IWATA GROUP ... @Teem ma też spore dojście do tych aparatów ... liczę na to że temat IWATA i jej tańszej linii z Włoch uda się wyczerpać na tyle fachowo jak miało to miejsce w przypadku SATA.

Na pierwszy ogień ... poproszę o rzetelne informacje o HTE / HTE2 ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-01-2011, 01:08   

OK. zacznijmy od tego ze:

WS-400 to jest pistolet non-hvlp a LS-400 to LPH (zwany i sprzedawany w usa jako HVLP)
-jest to potwierdzona informacja od przedstawiciela Anest Iwata na Anglie!-

tutaj link który tłumaczy oznaczenia i technologie Iwata:
http://www.anestiwata.com/news/news.cfm?news_id=37

Mamy po nizej dwa główne adres z wikipedii -Anest Iwata (rózne kontynenty i różne modele co tez moze wprowadzic zamieszanie w oznaczeniach) szczególnie polecam zakładke New's na stronie amerykanskiej!

http://en.wikipedia.org/wiki/ANEST_IWATA

Dlaczego tak na siłe domagamy sie nazewnictwa HVLP lub RP dla różnych producentów pistoletów?
Moze sata opatentowała se to HVLP i RP, wiec DeVilbiss ma swoje GTI z Trans Tech a Iwata swoje HTE i LVP.

Nie kazdy DIESEL to TDI jak to przyjeło sie mowic na ropniaka, czy to Merc czy Bmw Ford itp.
Sa CDI, HDI, CDTi i wiele innych, które oznaczaja auto z silnikiem Diesla.
tyle o tym hvlp i non-hvlp.

Na pytanie czy AZ3 HTE2 to HVLP - jest odpowiedz ze strony Iwata:

Qualifying Spray Guns:

LPHXXX HVLP manual guns:

LPH50, LPH80, LPH100 LVG, LPH101 LVG, LPH100 LVS, LPH101 LVS, LPH100 P, LPH101 P, LPH100 LVP, LPH200 P, LPH200 LVP, LPH300, LPH400 LV, LPH400 LVB, LPH400 LVX, LPH440, LS400, LS400H, AZ3HV2(AZ3HTE2 HVLP)

-cytat z pierwszego linka mojego posta- patrz model w nawiasie.

Co do porównania HTE z HTE2 to niestety trzeba chyba zostac przedstawicielem Anest Iwata Polska zeby sie tego dokładnie dowiedziec.
Patrzac na porównanie tych dwóch kart mozna se wyciagnac wnoski samemu.

AZ3 HTE http://www.anest-iwata.pl...e/AZ3hte_uk.pdf

AZ3 HTE2 http://www.anest-iwata.pl.../az3hte2_uk.pdf

a tak prywatnie to ta platanina i gmatwanina w modelach i oznaczeniach Iwaty mnie wkurza (delikatnie mówiac) i wole od lat sprawdzony system Satowski!

PROJEKTER napisał/a:
A opinie o LS400 są takie że to pistolet o doskonałej atomizacji i przy bazach - bardzo szybki ...
-
- bardzo szybki? hmmm..
-porównujac parametry LS400 (hvlp) i WS400 (non-hvlp) to przy dyszy 1.3 ten pierwszy ma 115 ml/min a drógi 140 ml/min a przy dyszy 1.4 odpowiednio 130 ml/min i 170 ml/min
to ten LS400 nie moze byc szybszy od WS400

tutaj link do Supernovej i nowych odmianach HD jak by komus było mało -he he he!
http://www.supernovaspray.com/pdf/supernova_uk.pdf


a jak by bylo jeszcze za mało zamieszania to jeszcze jest to :glupek:

http://www.anestiwata.com/products/LS400H.cfm

zycze udanych zakupów w asortymecie Iwatki!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-01-2011, 19:39   

Dzięki @Teem .., Niektóre z tych linków już znam ... ale ten pierwszy jest SUPER. ( masz punkcik bo to jedyny sposób żeby ci podziękować )

Dzięki, Dzięki ... Przyznam jednak, że myślę tak jak Ty. Tzn .... Żeby się połapać w oznaczeniach IWATA i AIR GUNSA , to potrzeba tylko jednej rzeczy .... Trzeba nie mieć pojęcia o tych wszytkich technologiach i wkuć to na pamieć jak testy na Prawo Jazdy :) ... Zero logiki i w wielu przypadkach dane techniczne zaprzeczają podanej zasadzie. Dobrze, że nie jestem handlowcem IWATA.

Fajny sprzęt ... działa naprawdę imponująco ... ale serdecznie wam współczuje - Przedstawiciele Handlowi ANEST IWATA ... jak traficie na lakiernika który się zna na pistoletach i na większości tych technologi ukrytych za oznaczeniami typu i modelu :glupek: ... to jest nie do wyjaśnienia w kilku prostych zdaniach.

... a dziś znów u dealera samochodów w Łodzi ( nowa lakiernia ) byłem świadkiem prezentacji SATA ... 20 minut ... SATA 4000 HVLP , SATA 4000 RP, SATA 100 ... do tego RPS. Zero głupich ( podstawowych ) pytań i wątpliwości ... dwóch lakierników ... wszyscy wszytko rozumieją ... króciutka rozmowa o dyszach "C" i "W". Dziś pytanie - dziś odpowiedź ... :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unikacz
Użytkownik
unikacz


Wiek: 43
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd: poznań
Wysłany: 29-04-2011, 09:11   

PROJEKTER, oznaczenia swoich produktów, każda firma może sobie wymyślić jakie tylko chce. Iwata stosunkowo świeża na polskim rynku, nie da się ukryć jest novum, nawet w kwestii oznaczeń.
Mówimy tylko o pistoletach grawitacyjnych, ponieważ powyżej pojawiły się oznaczenia innego typu pistoletów.
AirGunsa
HTE - High Transfer Efficiency - wysoka wydajność nanoszenia
AV - oznaczenie regulacji ciśnienia wejściowego
HVLP
pistolety w tym systemie:
LPH 50
LPH 80
LPH 400 LV
LPH 300
Pistolety w "normalnym" systemie
W 300
W 300 WB
W 400
W 400 WB
W 400 WBX
WS 400

LS 400 HVLP i LS 400Hybrid - wariacje Pininfariny tylko na rynek USA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 29-04-2011, 11:22   

To co napisałeś powyżej jest znaną prawdą o ANEST IWATA ...( może po za oznaczeniem AV ) ... tylko z budowy zdania wynika jakby te oznaczenia poniżej dotyczyły AirGunsa ... ale kto zorientowany troszkę w temacie pokapuje, że chodzi ci o IWATA. ;)

Natomiast pisząc o tym że te systemy oznaczeń są pokręcone mam raczej na myśli oznaczenia głowic i to że Iwata nie ma pistolów HVLP, tylko zgodne z tym standardem. ... a to oznacza tylko tyle, że skuteczność aplikacji jest powyżej 65 % i pracują one na ciśnieniu wejściowym do 2,0 bara. Nie ma już wymogu utrzymania ciśnienia wylotu 0,7 bara i co najważniejsze wewnątrz korpusowej redukcji ciśnienia.

Iwata ma swój standard T.E.C nie zupełnie jasny i precyzyjnie rozumiany przez użytkowników bo to ani nie HVLP, ani nie LVLP. Niezbyt lubiany przeze mnie DeVilbiss ma takie odchyły od czytelnego standardu tylko w układzie systemu Transt-Tech czyli w zasadzie w modelach GTI, GTI PRO i teraz jego następcy. Tu jak opanujesz zasadę tych głowic to możesz uznać, że wiesz o co chodziło producentowi i jakoś się do tego ustosunkować kupując to co jest ci potrzebne do realizacji zadań.

Iwata do świetny sprzęt, ale system kodyfikacji i formowania zestawów na bazie jednego korpusu jest tu zdrowo porąbany. :glupek: Do tego jeszcze dochodzą same wymiary dysz które w połączeniu z system pracy danego układu IWATA ( TEC, W, LPH, czy HTE w AirGunsa ) wprowadzają już takie zamieszanie, że bez poważnej konsultacji trudno jest skonfigurować ( intuicyjnie ) pistolet do lakierowania .... np. płyt MDF czy do samych emalii akrylowych, lub dużych płaszczyzn.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unikacz
Użytkownik
unikacz


Wiek: 43
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd: poznań
Wysłany: 04-05-2011, 08:02   

Fakt, chodzi chyba o to, że Iwata i AirGunsa prowadzą odrębną politykę brendów. Stąd oznaczenia głowic, systemów, etc... są zupełnie różne. Można jednak wszystko 'wybadać' z danych :) Iwata jak dotąd nie chce, jak mi się wydaje, skazywać użytkownika na konkretny system, zostawiając mu wybór sprecyzowany do potrzeb - a to wiąże się ze szperaniem w tabelkach :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Pneumatyka_NTS
Użytkownik


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-05-2011, 23:07   

Iwata ma High T.E.C oznacza to Wysoką "kontrolę" skuteczności transferu
AIRGUNSA HTE - wysoką skuteczność transferu. Znaczy to że np z litra lakieru min 72% naniesiemy na element a reszta w "kosmos". W przypadku Iwaty można dzięki dokładnej regulacji ciśnienia i wydatku farby tę skuteczność podnosić. Nie należy mieszać tych oznaczeń w stosunku do typu pistoletu. Oznaczenia Iwaty to po prostu W, WB, WBX, LPH, WS (i pod tym względem Japończycy są konsekwentni do bólu) a specyfika pistoletu zmienia się w stosunku doboru konkretnej dyszy i głowicy. Wszystkie modele z oznaczeniem W można nazwać HYBRYDĄ ponieważ mamy w nich wysoką wydajność (HV high volume) ograniczenie ciśnienia na wejściu (LP low pressure), to tak na prawdę najbliżej tej Hybrydzie do HVLP gdyby nie znaczne ograniczenie zużycia sprężonego powietrza, słabszy wydatek lakieru na minutę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-05-2011, 23:18   

WOW ! ... Pneumatyka NTS ;) .... podtrzymuję to co napisałem kiedyś na forum ... nie chciałbym być handlowcem IWATA :) Niezły mętlik :) .... już nawet zacząłem wierzyć co nie którym zamieszczającym tu opinię, że oznaczenie "W" to w zasadzie LVLP ( RP ), a LPH ( HVLP ) chociaż jak się obejrzy parametry w tabelkach .... to przyznaję ci rację że modele "W" bardziej przypominają HVLP niż ... LVLP ... tylko nie zmienia to faktu że albo trzeba zapomnieć o tradycyjnych oznaczeniach ... albo uznać że w przypadku IWATA nie da się tego opanować ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 22-05-2011, 20:15   

Pojawił się nowy pistolet Air Gunsa IWATA AZ3 HTE - S impact

jest na stronie lakierniczy.pl

nie wiem czy mogę wrzucić link ale daje .

http://www.lakierniczy.pl...=1&m=594&id=421

nie wiem jak się go ten link archiwizuje ale jak będzie problem to usunę, dodam ze to nie mój sklep .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Prezesu
Bywalec


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 37
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Łódźkie
Wysłany: 22-05-2011, 22:38   

Ciekawy ten nowy model, głównie ze względu na podwójną aromizację. Do bezbarwnych UHS, VHS i HS z pewnością jak znalazł.

Osobiście trochę żałuję, że ten model pojawił się dopiero teraz. Jakieś pół roku temu nabyłem AZ30. Nie jest to zły pistol, ale S impakt jest po prostu nowszy technologicznie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-05-2011, 09:46   

Prezesu napisał/a:
Osobiście trochę żałuję, że ten model pojawił się dopiero teraz. Jakieś pół roku temu nabyłem AZ30. Nie jest to zły pistol, ale S impakt jest po prostu nowszy technologicznie.


Trochę nie uzasadniony ten żal ;) .... Airgunsa to kiepski sprzęt, ale dystansuje ten cały tani syf z allegro i ofert ... jakże profesjonalnych sklepów internetowych ... :) Gdy ten sprzęt zaczyna ceną podjeżdża pod profesjonalne model to jego czar pryska i jest już gówno wart.
Zachwyt danym rozwiązaniem czy produktem ma zawsze swoją granicę, a w zestawieniu z półką wyżej dostaje pod nosie. Airgunsa jest ekstra ... dopóki jest tani. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne