lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
14-01-2011, 18:17
Szkolenie dla użytkowników forum
Autor Wiadomość
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 07-02-2013, 21:28   

Thumper napisał/a:
A tak na serio może tym razem udało by się zoorganizować szkolenie w jakiejś innej firmie, tak żęby poszerzyć horyzonty?


No to czekamy na pierwszego chętnego, który zabierze was na szkolenie za friko i bez zobowiązań. :) ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-02-2013, 10:58   

No właśnie KASA ! .... Koncernom lakierniczym i tym co działali charytatywnie jak @tofik w zakresie tych zawodowych szkoleń znudziło się już zapewne tyranie za free bo to takie czasy, że wszytko stoi na kasie i zysku. Po za tym nie ma żadnego ... kompletnie ... absolutnie ... żadnego powodu, do tego żeby Pana X lub Y uczyć za darmo czynności i operacji, oraz wprowadzać w tajniki działań które w efekcie staną się dla niego źródłem utrzymania, a może nawet dorobienia się wielkiego majątku. Tu dodam że za darmo dla uczestnika... bo dla organizatora to ogromne koszty ... więc ta nauka jest z konkretną wymierną stratą dla "nauczyciela" :nono:

Chcecie i poszukujecie szkoleń zawodowych ? OK ... sprawdźmy zatem na ile w tym waszej fanaberii i cwaniactwa ... a na ile to poważne podejście. Płacisz = możesz wymagać ... nie płacisz = to bierz co dają nawet jak to pierdoły :nono:

Przyjmijmy więc że :

Wezmę się osobiście się za organizację profesjonalnego szkolenia :

- 3 dni teoria i praktyka 8, a nawet 10 godzin dziennie
- Możliwości przetestowania sprzętu i materiałów kilku koncernów
- Dwa noclegi i wyżywieniem
- Jeden wieczór z jakąś atrakcją kulturalną w ramach integracji grupy.

Koszt na jednego uczestnika 1900 zł.

Załóżmy że byłoby to pierwsze w Polsce szkolenie dla lakierników samochodowych o tak szerokim spektrum tematycznym i możliwości szybkiego porównania wielu technologii i konkurujących ze sobą urządzeń. Np. jednego dnia pracujemy SATA i Rupesem drugiego Festo i IWATA ... trzeciego jakąś taniochą dla porównania. Do tego materiał z czterech renomowanych firm i jakiejś popularnej, lub promowanej .... ;)

Załóżmy, że w ramach dofinansowania w jakimś programem dla obszarów wiejskich czy szczególnie zagrożonych bezrobociem ... czy dla młodzieży do lat XX ... uda sie zdobyć dofinansowanie. W każdym razie oficjalnym organizatorem byłaby firma szkoleniowa korzystająca z dotacji unijnych na organizację szkoleń. Zaraz kolejna perspektywa UE i dotacje na lata 2015 - 2020. ;)

Załóżmy że mam program szkoleniowy, wykładowców, sponsorów, techników miejsce na wykłady i praktykę. Dostęp do sprzętu i materiałów dydaktycznych.

Załóżmy, że chciałbym też na tym zarabiać przez kolejne pięć lat.

Ilu z was Panowie lakiernicy pisze się na takie szkolenie, lub nawet cykl szkoleń bo możemy je podzielić na te dla początkujących, zaawansowanych i konkretne tematyczne dla specjalistów.

Załóżmy też że uda się otrzymać 50 % dofinansowania i koszty spadną do 900 zł czy 500 zł za te trzy dni. ... za darmo albo za symboliczną złotówkę to na pewno nie będzie :nono:

KTO jest chętny żeby się wyszkolić ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 14-02-2013, 12:01   

Gdyby doszło do czegoś takiego i koszt nie byłby większy niż te 600zł to ja jak najbardziej :) Jako początkujący ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 14-02-2013, 12:10   

Ciekawa inicjatywa p.Robercie,moze warto to rozwinąć...?

:przyul:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-02-2013, 12:26   

Słabo to widzę jeśli mam być szczery.
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 14-02-2013, 12:28   

mkautos napisał/a:
Słabo to widzę
dlaczego?myslisz ze o kase chodzi?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-02-2013, 17:18   

Osobiście też sądzę że nie będzie chętnych. Nawet żebym sobie wypruł żyły ... i nawet jakby na obiad był homar, na śniadanie kawior z Jesiotra i egzotyczne owoce, a wykłady prowadziły autorytety branżowe.

100 zł za szkolenie to bariera nie do przeskoczenia ... i to oczywiście z kosztami dojazdu ... w ogóle najlepiej jakby organizator dopłacał ... choć i wtedy wielu by jęczała że za mało i nie jadą :glupek:

... ale najfajniejsze jest to że to się da zorganizować i nawet przy 70% wsparciu z dotacji UE. Tylko 30 % do zapłaty z własnej kieszeni. Tylko że taki cykl szkoleń musi przejść minimum 500 osób w pięć lat. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 14-02-2013, 17:33   

no szkoda :maruda:
jednak warto inwestować w wiedze :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Thumper
Wyjadacz


Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 137
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Jordanów
Wysłany: 14-02-2013, 23:27   

500zł bym zapłacił, wiecej poprostu nie moge w obecnej sytuacji. ale to by było niezłe szkolenie ;) rózne materiały, pistolety itp ślinka cieknie... Prawdziwe bezkompromisowe porównanie. Najbardziej jestem ciekaw zderzenia Sata kontra Iwata
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Tomasz1600
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-02-2013, 22:32   

Myślę że bym się skusił, tak jak i wielu innych początkujących w tej branży.
500 osób przez pięć lat to wychodzi 8.33 osoby na miesiąc. Może być ciężko ze znalezieniem chętnych, ale myślę że jest to wykonalne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 15-02-2013, 22:35   

Tomasz1600, Na ostatnie darmowe szkolenie był problem ze znalezieniem kompletu chętnych :angry:
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 16-02-2013, 08:05   

Tomasz1600 napisał/a:
Może być ciężko ze znalezieniem chętnych, ale myślę że jest to wykonalne.


niestety raczej niewykonalne i to jest przykre :glupek:

tu masz przyklad
Cytat:

Tomasz1600, Na ostatnie darmowe szkolenie był problem ze znalezieniem kompletu chętnych :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 16-02-2013, 16:07   

Kaes91 napisał/a:
Na ostatnie darmowe szkolenie był problem ze znalezieniem kompletu chętnych
ale to tylko świadczy o podejściu do tematu z zakresu zagadnienia oraz "arogancji zawodowej"
Ja rozumiem że darmowe szkolenia są zazwyczaj ukierunkowane pod konkretnego producenta czy dystrybutora,ale to nie znaczy że z takiego szkolenia niemożna wynieść nic wartośćiowego.(niemam na myśli gadzetów czy czapeczek z logiem) ;) Zawsze mozna coś podpatrzeć,poznać ciekawych ludzi...
Wielu początkujących nie chce korzystać z tych form rozwoju bo przecież lepiej jest uczyć sie na swoich błedach,tracąc czas,energie,kase na poprawki itd,co i tak prowadzi zazwyczaj do tego ze po paru latach dalej sa w głebokiej du...e odnośnie sprzetu,technik aplikacji,znajomośći materiałów itd...
Osobiśćie wolałbym zapłacic i sie od razu na kierunkować na ten zawod niż przez wiele lat krecić sie w kółko ze swoimi teoriami oraz "opowieśćiami" samozwanców z dziedziny lakiernictwa jak to z wiadra,pompki czy wentylatorka z Castoramy zrobic 'fajna' lakiernie
Ja osobiśći sądze że jesli takie szkolenia miałyby forme cykli tematycznych,gdzie naprawde by można by było dowiedzieć sie rzeczowych spraw,które pomoga 'rozjaśnić umysł' np na kolejne lata to napewno znalazła by sie grupa zainteresowanych osób ktore nawet za pieniądze odbyły by szereg szkolen...Moim zdanie w dzisiejszych czasach trzeba być o krok do przodu w życiu,a nie tylko doganiać to życie. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-02-2013, 18:17   

Szkolenia zawodowe to strasznie trudny problem. W tym kraju większość jest raczej na NIE, niż podchodzi do tego entuzjastycznie ;) . Z drugiej strony jeżeli coś jest za darmo to nikt tego nie szanuje. Gdy się płaci nawet parę złotych to można już wymagać.

Ta koncepcja z dofinansowaniem z UE jest o tyle dobra, że można zniwelować faktyczne koszty szkolenia do jakiegoś akceptowalnego poziomu. Z drugiej strony bariera finansowa pozwala na pewną selekcję. W takim przypadku ze szkolenia korzysta ten kto naprawdę rozumie po co tam jedzie i co chce dostać w zamian za wydaną kasę.

Jako pracodawca zawsze miałem korzyść ze szkoleń na jakie wysyłałem pracowników. Czasami ludzi już nie było, a wiedza ze szkolenia zostawała w jakiejś części w firmie.
Kiedyś jak dostawałem e-mail że ktoś coś gdzieś organizuje w ramach płatnego szkolenia to kasowałem bez czytania ... teraz czytam i analizuje, czy przypadkiem to mi nie pomoże.

Np. szkolenie dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż. na które sie wkręciłem w 2009 roku udając specjalista ds. zabezpieczeń ppoż. własnej firmy :D ... zaowocowało w połączeniu z posiadaną już wiedzą tym, że obecnie do każdego projektu lakierni, lub osobno mogę wykonać samodzielnie bardzo szczegółową analizę zagrożenia wybuchem. ;) Po pierwsze jest to bardzo wnikliwe i obszerne opracowanie. Po drugie zgodne z wszystkimi przepisami i wymogami formalnymi. Po trzecie niepodważalne przez żadnego strażaka bo oparte o technologię procesu i materiały lakiernicze, więc raczej o moją specjalność niż ich. Jedno dwudniowe nudne szkolenie za 860 zł + dojazd ... Efekt ... do każdego projektu lakierni + 2500 netto za bezwzględnie konieczną i wymaganą odrębnymi przepisami Analizę Zagrożenia Wybuchem :D .

To przykład jak szkolenie przekłada się bezpośrednio na kasę ... ale z ręką na sercu mogę przyznać, że taki ze mnie mądrala w życiu zawodowym i tu na forum tylko dlatego, że nigdy nie wypinałem się na szanse uczestnictwa w szkoleniach i w prezentacja i w sympozjach, czy zajadach dealerów samochodowych. Absolutnie każde nawet krótkie i głupie szkolenie coś po sobie pozostawia ... choćby przykład na to jak "nie postępować" lub czego robić "nie należy". Często jest tak, że efekty szkolenia docierają do nas dopiero po jakimś czasie. Szkolenia to także zawodowe kontakty, specjaliści nowe pomysły i perspektywy. Trzeba jednak mieć otwarty umysł i umieć wykorzystywać szanse jakie daje taki zawodowe szkolenie ... a nie zastanawiać się czy 1000 zł to dużo i czy nie lepiej kupić sobie za to nowy pistolet i samemu się nauczyć. :nono:

To nie jest tak że mając 1000 czy 2000 należy rozważać co za to kupić gdy w grę wchodzi zawód. To jest tak że wszystkie posiadane środki i wysiłek ( kasa, czas, możliwość pracy w unikalnym miejscu tylko za naukę ) musi być skierowany w wiedze o tym zawodzie. Najpierw orka, potem zasiewy i na końcu plony. Na "betonie" nic nie urośnie. ;) Jednak wszelkie opory są w głowie, a nie "w kieszeni". To kalkulacja i ocena subiektywna że to dużo kasy za szkolenie, powoduje że ktoś z niego jednak nie korzysta. Gdyby przyjąć tak jak w formowaniu lakierni że jest jakiś "próg wejścia" to nikt by nie maił wątpliwości że musi poświecić czas i kasę na naukę a potem zająć sie tym zawodowo żeby ta zainwestowana w naukę kasa i stracony czas zwracał się błyskawicznie. Kilka dni szkolenia zawodowego = kilka lat samodzielnej nauki na początku drogi ... i wielkie milowe kroki jak ktoś już jest samodzielnym fachowcem. :nono: . Bywa tak, że szkolenie zawodowe z przed 15 - 20 lat niesie w sobie potencjał wiedzy aktualny nadal przy nauczaniu własnych następców.

20 lat korzyści .... z kilku dniowego szkolenia i jednej miesięcznej pensji.

W takim świetle wygląda to już zupełnie inaczej. Weźcie pod uwagę taką ewentualność ... kilka dni szkolenia za 2 tyś i ... praca na mieszalni jako kolorysta. Może jeszcze nie super fachowiec ... jeszcze bez doświadczenia ... ale to jednak kilka dni i wydatek ... otwierający nowe perspektywy przed kimś, kto ich dotąd nie miał :nono:

Kilka dni wcześniej koleś który czuje o co chodzi ... Kilka dni później zawodowiec gotowy do pracy na mieszalni ... choć jeszcze pod nadzorem specjalistów. :nono:

Z mojej praktyki :

Taki Modularny Warsztat. ;) Świetny pomysł i koncepcja na własny mały warsztat :

http://www.modularny-wars...y-warsztat.html

... nigdy by nie powstał, gdyby nie męczący kosztowny i nudny wyjazd na targi Automechanika do Frankfurtu. Trzy stracone nudne dni. Nic nowego same pierdoły ... Jednak ... jedna idea ... jeden pomysł ... jedno stoisko Nusbaun z obiektem Car Satelitte .... zmienia wyjazd na rewelacyjny udany i przełomowy :nono:

Dziś mogę bez wątpienia stwierdzić że idea obiektu MODULAR to ogromny sukces, Masa nowych doświadczeń, ocean wiedzy związanej z formowaniem takich małych inwestycji aby były opłacalne. Latami sam bym do tego dochodził, gdyby nie decyzja że poniosę w ciemno koszty i pojadę wtedy do Frankfurtu na targi ;) .

Dopóki ktoś się sam nie przełamie nie zrozumie jak to działa : ( 1. wkładasz koszty = 2. wyjmujesz zainwestowany kapitał i czerpiesz z tego zyski ) dopóty nie ma zbyt dużego sensu w zaangażowanie sie w cykliczne organizowanie szkoleń zawodowych bez strategicznego sponsora który za to zapłaci. ;) ... a dziś każdy liczy i niweluje koszty. Szczególnie te na ślepą długoterminową promocję. Dlatego lepiej głaskać klienta który już kupuje żeby brał więcej, a przynajmniej nie rezygnował ... niż walczyć dużymi kosztami na ślepo o nowych nabywców.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 18-02-2013, 18:46   

Panowie, być może dostanę zielone światło co do możliwości zorganizowania kolejnego szkolenia sponsorowanego przez firmę Novol w centrum szkoleniowym w Komornikach.
Wyglądało by to tak, że były by dwie opcje, albo jedno szkolenie dla grupy 10-12 osób z tego forum, lub dwa szkolenia dla 5-6 osób na każde szkolenie wespół z użytkownikami z drugiego forum lakierniczego. Jak dostanę zgodę na organizacje szkolenia to zapewne dostanę terminy, na chwile obecną nic nie wiem i nie chcę gdybać. Pożyjemy zobaczymy ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
adniem21
Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 35
Skąd: Polska
Wysłany: 18-02-2013, 20:42   

Jestem chętny jezeli tylko termin wypali.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Tomasz1600
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-02-2013, 22:04   

tofik , w takim razie czekamy z niecierpliwością na informację. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-02-2013, 11:59   

tofik napisał/a:
Wyglądało by to tak, że były by dwie opcje, albo jedno szkolenie dla grupy 10-12 osób z tego forum, lub dwa szkolenia dla 5-6 osób na każde szkolenie wespół z użytkownikami z drugiego forum lakierniczego.


... Przecież to ci sami ludzie ;) ... Pamiętaj też o mim zgłoszeniu :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 19-02-2013, 18:39   

PROJEKTER napisał/a:
. Przecież to ci sami ludzie ;) ... Pamiętaj też o mim zgłoszeniu :nono:


Tworząc grupę chętnych na wyjazd do Komornik , staram się aby zawsze były to osoby, które jeszcze nie były na szkoleniu w Novolu. Przy ostatnim szkoleniu zostałem zmuszony do tego, aby zapełnić lukę po tych co zrezygnowali, przez osoby które już były, a które z chęcią pojechały jeszcze raz i myślę że tego nie żałują.


Pamiętam pamiętam, jak tylko dostanę termin bądź terminy to jedno miejsce jest już zarezerwowane. :) ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 19-02-2013, 19:47   

tofik napisał/a:
a które z chęcią pojechały jeszcze raz i myślę że tego nie żałują.


ni żałują :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 19-02-2013, 21:01   

martek napisał/a:
tofik napisał/a:
a które z chęcią pojechały jeszcze raz i myślę że tego nie żałują.


ni żałują :)


Martuś może ze dwie osoby zrezygnują to na szybko pojedziemy i znowu się piwka popije.
Szkolenie było super, polecam każdemu. Dwa dni szkolenia, a wiedza jak w dwa lata nauki samemu w garażu (wiem bo zacząłem się uczyć sam dobre kilka lat temu i nauka trwała długo).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 19-02-2013, 21:25   

michalLbn napisał/a:
wiedza jak w dwa lata nauki samemu w garażu
Można się uczyć samemu do usranej śmierci a taki Pan Roman przyjdzie, pokaże jednemu z drugim, że nie mieli pojęcia jak element odtłuścić poprawnie... ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 20-02-2013, 19:55   

Kaes91 napisał/a:
że nie mieli pojęcia jak element odtłuścić poprawnie... ;)


a jak to zrobić poprawnie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 20-02-2013, 20:03   

Rozpryskujesz zmywacz do usuwania silikonu i zostawiasz go na kilkadziesiąt sekund po to aby "wgryzł" się w te wszystkie brudy i woski. No i ruchy czyściwem też nie mogą być przypadkowe. Od jednej krawędzi elementu do drugiej (nie koliste bo to rozmazuje wszystko) no i na koniec czystym ręcznikiem wycierasz do sucha (przed całkowitym odparowaniem).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 20-02-2013, 20:34   

doooobrze
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 20-02-2013, 20:40   

Zdałem test :D
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Cygan
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 24-02-2013, 14:55   

Witam wszystkich i korzystając z okazji też chciałem zaznaczyć, że bardzo chętnie bym skorzystał z takiej mozliwości szkolenia..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
globi85
Użytkownik


Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: lu
Wysłany: 25-02-2013, 18:24   

Witam ,jakby było wolne miejsce to ja bardzo chetny.Moga byc i płatne szkolenia ale tylko za rozsadne pieniadze , bo u lakiernikow sie nie przelewa ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Snopek
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Pękanino/Koszalin
Wysłany: 27-02-2013, 22:57   

Bardzo chętnie bym się wybrał na takie szkolenie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Tomasz1600
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Lublin
Wysłany: 28-02-2013, 01:10   

a ktoś tu mówił że ciężko z chętnymi będzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Kaes91
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1065
Punkty: 17/10
Skąd: Olecko
Wysłany: 28-02-2013, 08:20   

Tomasz1600, to mówiłem JA. Poczekaj, aż szkolenie dojdzie do skutku i wtedy zobaczysz jak 1/3 nagle zmieni zdanie i w ostatniej chwili się wypisze.
_________________
Jak się człowiek spieszy, to się blacharz cieszy...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-02-2013, 09:03   

To Ja poproszę o cztery miejsca ;) . Wystarczy tydzień wcześniej.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 28-02-2013, 15:54   

globi85 napisał/a:
bo u lakiernikow sie nie przelewa
bzdury,przelewa!Lakier :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
motyka
Bywalec



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 56
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Końskie\Gowarczów
Wysłany: 17-03-2013, 10:23   

Na tę darmowe szkolenie sa jakies wymagania ?
czy każdy nawet taki co dopiero zaczal może sie zabrać na tą podróż
_________________
Uczę się ile mogę aby później uczyć innych:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-03-2013, 11:21   

raczej każdy chętny do przyswojenia wiedzy i możesz nawet zabrać ze sobą motykę :)
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Tomasz1600
Bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 26
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-03-2013, 21:43   

tofik , minęło już trochę czasu, i jak wiadomo już coś?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 18-03-2013, 11:12   

Cytat:
tofik , minęło już trochę czasu, i jak wiadomo już coś?


Czekam na termin ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
motyka
Bywalec



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 56
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Końskie\Gowarczów
Wysłany: 28-03-2013, 01:20   

jesli termin bedzie odpowiedni dla mnie to jako nowicjusz zglaszam sie na podroz na szkolenie aby nauczyc sie wszystkiego czego ucza tam :)
_________________
Uczę się ile mogę aby później uczyć innych:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-03-2013, 09:46   

.... ale tam niczego nie uczą.

To dwudniowy egzamin ze znajomości materiałów i technologi Novola, oraz umiejętności lakierowania. Wpisowe 500 zł ( Płatne u Tofik ). Przyjazd i zakwaterowanie w pierwszym etapie konkursu na własny koszt. W drugim dniu finaliści mają obiad na koszt organizatora i zakwaterowanie w hotelu. Pierwsza trójka dostaje mieszalnik z wsadem NOVOL ( kto nie ma gdzie postawić dostanie specjalną wersje z szafą meblową do domu ) I miejsce 50 % płatności za wsad ... II miejsce mieszalnik i dokumentacja gratis ... III miejsce karton produktów za 50 % ceny i mieszalnik z wsadem na pierwsze dwa lata bez rabatów. Reszta ( przegranych ) płaci za udział ... z tym że ci co się nie załapali do finałowej dziesiątki ... 100 % płatności gotówką od razu na miejscu w kasie ... reszta na trzy raty z czego pierwsza gotówką w kasie. Koszt 3 000 zł + vat na osobę. Nie ma co jęczeć trzeba sprawdzać własną wiedzę i konkurować otwarcie z innymi ... porównać wiedzę i umiejętności z kolegami z całego kraju ;)

Kto jedzie ? ........... :D
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Hamir
Klubowicz


Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 513
Punkty: 11/7
Skąd: Astana
Wysłany: 28-03-2013, 11:12   

PROJEKTER napisał/a:
Kto jedzie ? ...........
spokojnie panowie,czekamy na LAST MINUTE :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne