lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
RAMA PŁYTA BLACHARSKA NAPRAWCZA co kupić ??
Autor Wiadomość
SpeedGold
Bywalec



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 41
Skąd: Pilica
Wysłany: 02-01-2011, 14:46   RAMA PŁYTA BLACHARSKA NAPRAWCZA co kupić ??

Witam rozgladąm sie w temacie ramy , płyty blacharskiej tak przegladam Allegro i widze że za cene ok 9tys. zł można już coś kupić na zdjeciach wygląda to całkiem nieźle ale jak w realu ?? czy taie płyty nadają sie do czegoś i czy warto w nie inwestować ??

1. http://allegro.pl/rama-na...1386494762.html

2. http://allegro.pl/rama-do...1383197336.html

3. http://allegro.pl/rama-pl...1386398068.html

Co powiecie na temat np tych modeli ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-01-2011, 15:37   Re: RAMA PŁYTA BLACHARSKA NAPRAWCZA co kupić ??

SpeedGold napisał/a:
Witam rozgladąm sie w temacie ramy , płyty blacharskiej tak przegladam Allegro i widze że za cene ok 9tys. zł można już coś kupić na zdjeciach wygląda to całkiem nieźle ale jak w realu ?? czy taie płyty nadają sie do czegoś i czy warto w nie inwestować ??

1. http://allegro.pl/rama-na...1386494762.html

2. http://allegro.pl/rama-do...1383197336.html

3. http://allegro.pl/rama-pl...1386398068.html

Co powiecie na temat np tych modeli ??


Na pierwszej robiłem, o drugiej słyszałem a trzeciej nie znam :) Myśle, że jak mają wszystkie atesty to mozna śmiało kupowac, na każdej się samochodzik rozerwie :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 02-01-2011, 16:06   Re: RAMA PŁYTA BLACHARSKA NAPRAWCZA co kupić ??

ZIEMBA napisał/a:
SpeedGold napisał/a:
Witam rozgladąm sie w temacie ramy , płyty blacharskiej tak przegladam Allegro i widze że za cene ok 9tys. zł można już coś kupić na zdjeciach wygląda to całkiem nieźle ale jak w realu ?? czy taie płyty nadają sie do czegoś i czy warto w nie inwestować ??

1. http://allegro.pl/rama-na...1386494762.html

2. http://allegro.pl/rama-do...1383197336.html

3. http://allegro.pl/rama-pl...1386398068.html

Co powiecie na temat np tych modeli ??


Na pierwszej robiłem, o drugiej słyszałem a trzeciej nie znam :) Myśle, że jak mają wszystkie atesty to mozna śmiało kupowac, na każdej się samochodzik rozerwie :)


oj niewiem czy sie rozerwie

żadnej z ram nie posiadam ale mam płytę blacharską jak sie nie ma systemu pomiarowego to lepiej na takiej płycie pomierzyć wszystko

na wszystkich da sie naprawiać a to najważniejsze ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 02-01-2011, 16:10   

paul_van_cristo napisał/a:
oj niewiem czy sie rozerwie


Rama ma min. 10 ton uciągu. Zamocuj dobrze samochód i ciągnij do oporu, zobaczysz czy się nie rozerwie ;)
A co do pracy, to pewnie, że wszystkie się nadają.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 38
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 02-01-2011, 16:19   

Ja mam tą z ostatniego linku jest super. Gość który ma ich fabrykę jest naprawde przyjemny. Rama posiada atest, dopuszczenie do użytkowania i opis wszystkiego z czego się składa. Jest bardzo solidna. Oglądałem wszystkie ramy z Twoich linków ale jak zobaczyłem tą z ostatniego to mi oczy wyszły że jest tak masywna. Jest zrobiona z profila 16 albo 14 już nie pamiętam a nie chce mi się iść do garażu sprawdzić grubość ścianki profila to coś koło 1cm. Koń jest tak zrobiony że miożna ciągnąć jak tylko komuś pasuje. Jestem z niej mega zadowolony. mają do tych ram wszelakie uchwyty BMW Merc, najazdy przedłużenie wierzy do ciągnięcia w górę, najazdy, system pomiarowy i inne. Z tego co widziałem to ta z ostatniego linku jest najsolidniejsza i dlatego ją wybrałem. A i jak powiesz właścicielowi to ci przywiezie ramę na miejsce. Ja jak byłem obejrzeć ramę to facet oprowadził mnie pio fabryce i pokazał czym się zajmują i jak przebiega proces produkcji takiej ramy i nie tylko bo robią przeróżne rzeczy w tej fabryce. Opowiadał o historii firmy prowadzi ją 18lat a przed tem ojciec jego prowadził ponad 30, Z czystym sumieniem mogę polecić w 200%. Gdybyś mieszkał bliżej to podjechałbyś zobaczyć do mnie i naprawde byłbyś zaskoczony jak ona wygląda na żywo. Już na pierwszy żut oka widać że solidna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedGold
Bywalec



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 41
Skąd: Pilica
Wysłany: 02-01-2011, 17:00   

Wielkie dzieki za szybką odpowiedź bede już miał jakiś pogląd na tego typu ramy i mysle że spełnią moje oczekiwania... kolego domagalka, a jaka cena takich uchwytów do BMW bo rozumie że ich w tym zestawie co ja podałem niema.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 38
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 02-01-2011, 17:48   

No nie ma a cały katalog mam w warsztacie i nie chce mi sie wychodzić ale jutro ci podam cały cennik wszystkich rzeczy

[ Dodano: 02-01-2011, 18:06 ]
Nie żebym się czepiał tylko widziałem wszystkie i opisuję dlaczego wybrałem tą ostatnią

[ Dodano: 02-01-2011, 18:16 ]
Rama z pierwszego linku jest zbliżona do tej ostatniej tylko że np nie ma podstawek pod całą ramę i bardzo funkcjonalnych prowadnic dookoła ramy.

1383197336.jpg
Plik ściągnięto 681 raz(y) 74,53 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 02-01-2011, 18:30   

ZIEMBA napisał/a:
paul_van_cristo napisał/a:
oj niewiem czy sie rozerwie


Rama ma min. 10 ton uciągu. Zamocuj dobrze samochód i ciągnij do oporu, zobaczysz czy się nie rozerwie ;)
A co do pracy, to pewnie, że wszystkie się nadają.


ja ma pompy pneumatyczne i przy ciśnieniu 9-10 nie miałem jeszcze przypadku zeby nie miały siły chodzić
a z tym rozerwaniem to już sam nie wiem niektóre rzeczy można urwać

próbować można ale na jakim aucie :)

a moja płyta używana z usa to nie wiem ile ma uciągu zapewne 10-12 ton o łańcuchy na grubości 10 - 11mm

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
SpeedGold
Bywalec



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 41
Skąd: Pilica
Wysłany: 03-01-2011, 16:12   

domagalka napisał/a:
No nie ma a cały katalog mam w warsztacie i nie chce mi sie wychodzić ale jutro ci podam cały cennik wszystkich rzeczy



Ok bede wdzięczny .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 04-01-2011, 23:48   

Jeśli moge się wtracic. To z tych co podajesz to na uwagę zasługuje tylko Nr 3 .
Ale należy się zastanoic na tym co dostajesz za te 9 patyków i co z tym możesz zrobic.
Bo robota przy "dzwonie" to nie tylko rama lecz przede wszystkim system pomiarowy i dużo , dużo osprzętu , który w sumie kosztuje co najmniej drugie tyle.

Moim zdaniem dodaj trochę kasy i kup firmową używaną rame z systemem pomiarowym. No i co najważniejsze po "h" kupowac dużą ramę jak nie mamy szans na robienie dużych "dzwonów"- bo nie mamy pracowników.
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 05-01-2011, 00:07   

rama pikuś.
pomiarówka. bo bez tego to ciągasz i sie pier.lisz i tyle. Wychodzi ale mocnymi kombinacjami
dobry komplecik kleszczy blacharskich
co najmniej 2 łańcuchy gruby i cienki. bo po co ci ciągać gruby jak masz coś małego wyciągnąć.
fajnie jakby koń miał siłownik ściągający i pchający, no i spory uciąg
do tego kółeczke do ciągnięcia w dół
cyrkiel blacharski
rozpieraki
ściagacz
młotki babki
bomba
łomy
łychy

jak w doposażysz RAMĘ to nawet uzywana (z papierem) wystarczy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 05-01-2011, 09:31   

elvis napisał/a:
Jeśli moge się wtracic. To z tych co podajesz to na uwagę zasługuje tylko Nr 3 .
Ale należy się zastanoic na tym co dostajesz za te 9 patyków i co z tym możesz zrobic.
Bo robota przy "dzwonie" to nie tylko rama lecz przede wszystkim system pomiarowy i dużo , dużo osprzętu , który w sumie kosztuje co najmniej drugie tyle.

Moim zdaniem dodaj trochę kasy i kup firmową używaną rame z systemem pomiarowym. No i co najważniejsze po "h" kupowac dużą ramę jak nie mamy szans na robienie dużych "dzwonów"- bo nie mamy pracowników.


Dobrze mówisz elvis. Wszystkie podane ramy są dobre, ale to już kupujący musi zdecydowac do czego będzie mu ta rama służyła. Jeżeli ktoś się nastawia na spore dzwony to pomiar niezbędny, ale jeżeli tylko na drobne puknięcia w których trzeba tylko cuś lekko popchnąc to trza się zastanowic czy warto kupowac pomiar. Tak samo dodatkowe łańcuchy i inne pierdoły które w sumie będa droższe od samej ramy. Wydac kase łatwo ale po co puzniej wszystko ma leżec w kącie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 05-01-2011, 11:19   

ZIEMBA napisał/a:
Dobrze mówisz elvis. Wszystkie podane ramy są dobre, ale to już kupujący musi zdecydowac do czego będzie mu ta rama służyła. Jeżeli ktoś się nastawia na spore dzwony to pomiar niezbędny, ale jeżeli tylko na drobne puknięcia w których trzeba tylko cuś lekko popchnąc to trza się zastanowic czy warto kupowac pomiar. Tak samo dodatkowe łańcuchy i inne pierdoły które w sumie będa droższe od samej ramy. Wydac kase łatwo ale po co puzniej wszystko ma leżec w kącie.


Dlatego ja kupuje sam dozer :)

Deca-Durabolin napisał/a:
bomba


Co to bomba? ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 38
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 05-01-2011, 20:57   

rama posiada łańcuch 25ton
rolka do ciągnięcia w dół
koń ma uciąg 25ton
w fabryce u nich można dokupić profesjonalny system pomiarowy

Ja tą ramę mam dokupiłem 2 komplety łych długich i krótszych kilka klamer, łap rozpieraki młotki babki i jestem zadowolony bo różne dzwony do tej pory już robiłem i duże i małe które bardzo wygodnie się robi nawet na takiej ramie. W robocie mieliśmy dozer i była katastrofa a na tą jest tak łatwo zapiąć auto że mi zajmuje to około 15minut i jest gotowy do naciągania więc nie ma różnicy czy duży dzwon czy mały. A po drógie jeśli może tyle pieniędzy zeby wydać na ramę to niech nie myśli o dozerach bo jeżeli mu szybciej niz sie może wydawać przyjdzie jakiś większy dzwon to na 200% będzie płakał że jednak nie kupił takiej ramy. Ja po kupnie tej ramy 4 dni mineło i przyprowadzili mi ubitego Peugeota 407 2006r i dozerem bym sie tylko po tyłku przy nim mógł liznąć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 05-01-2011, 22:56   

rama fajna sprawa, ale sporo miejsca zajmuje
widziałem kiedys rame zrobiona na posadzce(super sprawa), ma ktos taka?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 06-01-2011, 00:42   

pio124 napisał/a:
rama fajna sprawa, ale sporo miejsca zajmuje
widziałem kiedys rame zrobiona na posadzce(super sprawa), ma ktos taka?


ja bym swoją zamienił na takie coś w podłodze koszt takiej to coś około 30tysi na allegro raz było wystawione
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 01:43   

Przy kupnie sprzętu moim zdaniem pierwszy warunek to to czy i w jakim czasie nam się to zwróci. Robienie większych dzwonow tak jak dla mnie w obecnej sytuacji przesaje byc opłacalne.
Bo trzeba tu miec na uwadze ilośc roboczogodzin w porównaniu z tym co nam może zaoferowac np. laweciarz. Jest także druga nie wiem czy nie najważniejsza rzecz a to to ile taka naprawa może nam zając. Bo gdy chcemy aby nasz biznes się rozwijał i przybywało nam klientów to samochód powinien byc gotowy w tydzień , w wyjątkowych wypadkach 2 tygodnie. A podstawowa sprawa to to że przy takiej robocie to dwóch ludzi jest ABSOLUTNYM ! !!! minimum.
I jeżeli teraz porównamy kasę za zrobienie dzwona np. w dwa tygodnie z kasą zarobioną w tym czsie na drobnych naprawach np.2 ,3 elementy to zawsze wychodzi na kożyśc tego drugiego.

[ Dodano: 06-01-2011, 01:53 ]
Sam dozer w wersji w jakiej jest sprzedawany to za mało -trzeba mu dorobic parę patentów tak by można było ciągnąc w bok .
A moim zdaniem ideałem jest Autorobot MINI.
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 06-01-2011, 09:56   

a że tak zapytam taki Autorobot mini nadaje się do naciągania większych aut? czy tylko takich typu seicento małych autek? bo zainteresował mnie ten mini autorobot :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 38
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 06-01-2011, 10:45   

Tym mini to coś tam można zrobić ale sie trzeba namęczyć a na mojej ramie sam robie i mi to nie przeszkadza, sam auto wprowadzam i nie długo mi robota na niej zajmuje. Też sie nad czyms takim zastanawiałem ale szybko sobie to z głowy wybiłem i teraz wiem ze wielką głupotą było by gdym zrezygnował z ramy. Golfa którego pokazywałem na tym forum robiłem jakieś 1,5 godziny z wprowadzeniem i zjechaniem z ramy. Dla przypomnienia Podłużnica się wywinęła że udeżyła w silnik, dróga poszła w bok no i fartuch pod błotnikiem powywijało.

Z.jpg
Plik ściągnięto 662 raz(y) 13,15 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 06-01-2011, 11:09   

jak dla mnie to tylko taka( mam mało miejsca ;] )rama posadzkowa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 12:42   

Swietna sprawa taka rama.
Mam blacharza co robił na docerze, ale budując garaz zainstalował sobie w posadzce szyny.
Pionowo wbetonowane, wystają tylko tyle ile mocowania.
No i zrobi na tym wszystko, złote ręce ma ten koleś.
Nawet sąsiad ma tak szyny wbetonowane tyle ze wystaja po metrze z podłogi.
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 06-01-2011, 14:03   

ja to raczej skazany bym był na tą mini bo w garażu miejsca za wiele nie ma a na dworze normalnej trzymać nie będę przecież.a taką małą to bym schował do pomieszczenia za garażem. ale może kiedyś dorobię się posadzkowej :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 06-01-2011, 15:24   

Oczywiście w ostatnim moim poście napisałem Mini a ma byc oczywiście MICRO ale i tak jak go czytam to myślę że ogólnie nie napisałem najgorzej biorąc pod uwagę to jak wczoraj w dziupli po robocie "daliśmy po zaworach ".
a najlepiej to wjśc na www.sobanski.com.pl lub www.autorobot.com

Wracając jeszcze do sprzętu jaki jest konieczny przy naprawach blacharskich , to oprócz tego co słusznie wymienił @Deca-Durabolin moim zdaniem butla z tlenem i acetylenem lub chocby z butanem oraz komplet palników jest potrzebne jak amen w pacierzu. Są promienniki indukcyjne ale po pierwsze ich cena jest chora a po drugie nie wszędzie można z nimi podejśc.
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 15:32   

Elvis, a po co Ci te palniki? Dlaczego uwarsza, że są niezbędne? Pytam z ciekawości ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 06-01-2011, 17:38   

palniki ? Gdybym nie miał ... oj .
Ostatnio ciągłem podłużnicę tylną w freelanderze 2 żeby nie palnik to nić bym nie zrobił.
czołg jakich mało.
Nie jedno auto bym rozwerwał tą siłą a tu z palnikiem i konkret ramą ledwo co udało się ten 1cm pociągnąć - bo tyle było trzeba.

[ Dodano: 06-01-2011, 17:38 ]
tyle , że to był acetylen z tlenem zapakowany w puszkę -coś jak pianka montażówka. Wystarcza na rok śmiało. koszt 40zł. także na stanie nie trzeba go mieć.

[ Dodano: 06-01-2011, 17:43 ]
Bartek a bomba to taki manualny spotter. Duża siła i spawasz go np do belki i walisz .
Przydatne przy małych stłuczkach gdy spotter nie daje rady.
BOMBA
Tylko brałbym większy tzn cięższy.
pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-01-2011, 17:51   

No tak steryd, ale blach karoseryjnych nie wolno grzac palnikiem ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 06-01-2011, 23:56   

ZIEMBA, To czym grzać pod cynowanie?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2011, 00:01   

madmax,
A czym bańkować?
Oczywiscie jak sie niema spawarki elektrodowej i elektrody węglowej.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-01-2011, 00:25   

Cytat:
A czym bańkować?


Walisz wtedy z bańki ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 07-01-2011, 01:05   

Cytat:
No tak steryd, ale blach karoseryjnych nie wolno grzac palnikiem ;)

to usiąść na ziemi i płakać, że nie ma jak konkretnie poprostować..
hm albo tak zostawić i oddać :glupek:
No tak zziębnięty .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 07-01-2011, 15:22   

madmax napisał/a:
ZIEMBA, To czym grzać pod cynowanie?

Nie wiem, nie ja to wymyśliłem ;)

mkautos napisał/a:
A czym bańkować?

Np. elektrodą węglową :)

Deca-Durabolin napisał/a:
to usiąść na ziemi i płakać, że nie ma jak konkretnie poprostować..

NIe, wymienic na nową :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ToolDar
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 29
Skąd: Kępno
Wysłany: 07-01-2011, 18:36   

Witam wszystkich

Do naprawy karoserii samochodowych moim zdaniem najlepszy jest spotter

http://allegro.pl/zgrzewa...1396156863.html

elegancko wyciąga blachę za pomocą pistoletu z odważnikiem, z elektrodą węglową do bańkowania, z elektroda do wbijania miejsc przeciągniętych.
Bardzo proste w obsłudze i poręczne urządzenie. Polecam ! !!
_________________
F.U.H. DARO Dariusz Grabowski
880 237 591

Handel Narzędziami firm: YATO; STANLEY; BOSCH; MAKITA; METABO; DeWALT; BLACK&DECKER

Handel Zgrzewarkami: Cebora SPOTTER, Tecna, Airpuller.
Handel Spawarkami; Lutospawarkami
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 07-01-2011, 22:27   

ToolDar napisał/a:
Polecam ! !
No,ja myślę,zwłaszcza,że reklamujesz się po prostu bezczelnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-01-2011, 22:49   

ToolDar napisał/a:
Do naprawy karoserii samochodowych moim zdaniem najlepszy jest spotter



Taaaaaaa a ja myślałem że śliwka za moim garażem to maxymalny profesjonalizm przy naprawie blacharskiej a tu prosze...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
marcin-
Wyjadacz
-Diesel Power-


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 122
Punkty: 2/1
Skąd: śląsk/SBE
Wysłany: 08-01-2011, 10:44   

madmax napisał/a:
Taaaaaaa a ja myślałem że śliwka za moim garażem to maxymalny profesjonalizm przy naprawie blacharskiej a tu prosze...


ty przynajmniej masz tą śliwkę a jak ktoś nie ma to już większy problem.Ja mam brzoskwinie ale licha jakaś
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
SpeedGold
Bywalec



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 41
Skąd: Pilica
Wysłany: 11-01-2011, 21:25   

No system pomiarowy super sprawa tylko jaki koszt takiej ramy z pomiarem ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 30-01-2011, 21:47   

Na prośbę kolegów z forum pokazuje swoją płytkę do prostowania którą sobie ukryłem w posadzce,nie przeszkadza mi w w warsztacie a przy okazji moge ją wykorzystywać jako podnośnik.płyta jest od polskiego producenta i wierna kopia jednych z najlepszych płyt szweckiej firny caroliner a dokładnie modelu mark 6
Co do uczciwośći producenta mam wiele zastrzeżeń ale płyta sprawuje się świetnie po kilku moich przeróbkach a dokładnie hydraulice

DSCN1551.JPG
Plik ściągnięto 794 raz(y) 108,84 KB

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-01-2011, 21:58   

slawek napisał/a:
Na prośbę kolegów z forum pokazuje swoją płytkę do prostowania którą sobie ukryłem w posadzce,nie przeszkadza mi w w warsztacie a przy okazji moge ją wykorzystywać jako podnośnik.płyta jest od polskiego producenta i wierna kopia jednych z najlepszych płyt szweckiej firny caroliner a dokładnie modelu mark 6
Co do uczciwośći producenta mam wiele zastrzeżeń ale płyta sprawuje się świetnie po kilku moich przeróbkach a dokładnie hydraulice


Sławku, po złożeniu rama chowa sie do poziomu zero posadzki? Potem to czymś zakrywasz i masz normalne płaskie stanowisko? A co z mocowanie samochodu na rame, jak zakładasz szczęki? To znaczy szczęki do mocowania chowają sie razem z ramą i potem przy jej wyjeżdżaniu podjeżdżają prosto pod progi czy inaczej to rozwiązałeś?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 30-01-2011, 22:30   

Chowa się na zero mam w planie zrobić na to krate
szczeki dopinam potem tzn. podnosze auto ramą podkladam specjalne kobyłki pod kola samochodu opuszczam rame troche wpinam szczęki i znowu podnisze ,cała operacja trwa bardzo krótko a podnośnik w ramie ułatwia i to sporo
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-01-2011, 16:54   

slawek napisał/a:
Chowa się na zero mam w planie zrobić na to krate
szczeki dopinam potem tzn. podnosze auto ramą podkladam specjalne kobyłki pod kola samochodu opuszczam rame troche wpinam szczęki i znowu podnisze ,cała operacja trwa bardzo krótko a podnośnik w ramie ułatwia i to sporo


Z tymi kobyłkami to dobry patent, rozwiązałeś mój problem ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne