lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: jacklack
05-12-2010, 22:59
Uniwersalna wentylacja lakierni.
Autor Wiadomość
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 11-05-2011, 22:26   

ten AFC-VB ma napęd poprzez pasek klinowy tak? jest on jakoś osłonięty na tym zdjęciu nie widać tego
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-05-2011, 10:30   

Pytasz o silnik ? ... Silnik jest na zewnątrz, a wentylator w okrągłym kanale. Silnik z reguły jest w standardzie IP55 i nie potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia.

... czy może o pasek klinowy ? ... bo ten jest w metalowej osłonie. pomiędzy kołem pasowym silnika, a obudową wentylatora
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paciak
Forumator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 206
Punkty: 2/4
Skąd: SKP / TBG
Wysłany: 12-05-2011, 19:28   

PROJEKTER jakie silniki są zalecane do tych CBP czy FDA ? jakiej mocy? Czy cena FDA jest zblizona do CBP bo nie jest napisane na stronie? po jednym na nadmuch i drugi na wyciąg dają rade do wentylacji przy lakierowaniu kilku elementów?Przy załozeniu optymalnego wykorzystania przez silnik? Mówimy o najwydajniejszych modelach. Czyli w przypadku CBP ok. 2000 zł brutto.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-05-2011, 21:57   

Ten zakres pytań już mnie niestety przerasta :nono: ... ale mogę ci zrobić projekt kabiny :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
wsmpw
Stały Bywalec
Paweł


Wiek: 34
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 72
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Pabianice
Wysłany: 17-05-2011, 19:13   

PROJEKTER, Witam, odkręciłem śmigło od silnika i silnik wygląda tak

nie nadaje się na wyciąg?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Moris
Wyjadacz


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 106
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 11-01-2013, 00:33   

Witam. Czy temat kostki został dalej rozwinięty??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
onych
Użytkownik


Wiek: 41
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-04-2014, 10:52   

Witam serdecznie forumowiczów:)


Byłbym zainteresowany takim boksem do małej lakierni.
Panie Robercie, czy temat jest w dalszym ciągu aktualny?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukas
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 78
Wysłany: 08-04-2014, 18:40   

Również mnie to bardzo interesuje,a szczególnie kostka wyciągowa plus to plenum nawiewowe o obniżonej konstrukcji tak jak pisał to Projekter z przed paru lat.Może teraz uda się zobaczyć jakieś foto jakie były obiecane parę lat temu,co na to powiesz Projekter?Może kilku forumowiczów byłoby zainteresowanych tym zestawem szczególnie ci którzy wynajmują pomieszczenia nie ma sensu by inwestowali większych pieniędzy,bo zawsze można to założyć w innym wynajmowanym pomieszczeniu.Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-04-2014, 10:14   

Pewnie kilka lat temu mógłbym wam pomóc. Teraz Panowie to zajmuje się budową całych obiektów warsztatowych. Modular Economi

Kostka wentylacyjna była pod moją kontrolą ponad rok produkowana przez firmę z Radomia i wprowadzonych zostało kilkadziesiąt korek. Część zęby trochę obniżyć koszty produkcji, część żeby zniwelować wady wieku dziecięcego. Kilkanaście z nich zostało sprzedanych jako pojedyncze urządzenia, lub w zestawach w ciągu 16 miesięcy od rozpoczęcia produkcji. Niestety wysoka cena jej zrobienia i wprowadzenia do legalnej sprzedaży spowodowała, że nie jest ona konkurencyjna dla ścianki lakierniczej za 7 czy nawet 10 000 zł. .

Firma Dospel ma od pewnego czasu podobny produkt. Niestety cena też w granicach 7 / 9 tyś zł.

Projekt mojej kostki wentylacyjnej z założenia miał służyć do jej samodzielnej budowy przez użytkownika. Jak nie ma narzutu formalnego związanego z wymogami do sprzedaży to cena samych elementów i materiałów nie przekracza 2/3 tyś złotych. Jak się doda koszt produkcji i papierów to cena jest jaka jest i raczej trudno mi zaglądać do kieszeni producenta, który kupił ode mnie projekt z możliwością poprawek i zmian

Przykro mi, że niektóre tematy wpuszczone w publiczną przestrzeń dojrzewają kilka lat zanim chwycą. Ja kończę projekt - prototyp rozwiązania, i zajmuje się kolejną sprawą dla kolejnego klienta.

Na dzisiaj mogę wam zaoferować kompletny układ grzewczo wentylacyjny z palnikiem gazowym lub olejowym. Może stać na podobnych kostkach zasysowych. Urządzenie zbudowane jest według moich wytycznych ale nie Ja je projektowałem i nie mam też nic wspólnego z jego produkcją. Jednak wytyczne techniczne były moje - takie żeby zrobić w miarę niedrogi zespół nadmuch + ogrzewanie + wyciąg + sterowanie, który nie dość że przyjazny dla kieszenie to będzie też miał dużo mniejszą wydajność niż podobne zestawy w małych kabinach lakierniczych. Cel udało się osiągnąć.

Zespół ma wydajność 20 000 m3 /h jednostopniowy prosty palnik, bębnowy wymiennik ciepła, szafkę sterującą cyklami pracy i pracuje w fazie lakierowanie, przewietrzanie suszenie, studzenie. Żadnych fanaberii, tylko podstawowe funkcje i tania eksploatacja.
Cena od 22 000 zł.

Nie jest to sprzęt z serii tych za darmo, lub z prezentami przy odbiorze .... a często właśnie takich rozwiązań szukacie :) , a jak już wiemy z praktyki ... te za prawie darmo tylko hałasują, ale nie działają. Niestety obecnie nawet nie będę udawał, że mogę pomóc komuś kto chce lub musi zrobić sobie super tanio lakiernię. Kiedyś chyba byłem bardziej tolerancyjny. Dziś nie mam już na to czasu ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
masato
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Gru 2010
Posty: 358
Punkty: 4/1
Skąd: Kalisz
Wysłany: 13-04-2014, 10:56   

Jakieś fotki zamontowanego systemu możesz udostępnić? Nawiew z góry w pomieszczeniu musi być?
Krata na podłodze?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne