lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
lakierowanie od golej blach
Autor Wiadomość
seba19862
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 14
Wysłany: 22-03-2009, 21:53   lakierowanie od golej blach

lakierowanie od golej blachy jak co pokoleij i co polecacie ????? pyta i nie pracuje w zawodzie a wiec prosze pomuszcie mam swoja milosc ktura nie jest urzywana od swieta to bmw e34 auto z charakterem a wiec pomuscie chcem miec je dlugie lata i prosze profenalistow
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 22-03-2009, 22:24   

Cytat:
lakierowanie od golej blachy jak co pokoleij i co polecacie ????? pyta i nie pracuje w zawodzie a wiec prosze pomuszcie mam swoja milosc ktura nie jest urzywana od swieta to bmw e34 auto z charakterem a wiec pomuscie chcem miec je dlugie lata i prosze profenalistow


popierwsze pisz jakoś normalnie

po drugie juz to gdzieś jest poszukaj

a tu masz to opisane w trzech krokach

1. Podkład epoxydowy

2.podkład akrylowy

3. lakier
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-03-2009, 22:44   

Cytat:
lakierowanie od golej blachy jak co pokolei


Na gołą oczyszczoną z ewentualnej rdzy a następnie odtłuszczoną zmywaczem blachę nałóż najpierw podkład epoxydowy (pełną kryjącą warstwę)w celu zabezpieczenia antykorozyjnego..po jego wyschnięciu nałóż podkł.akrylowy,następnie jego szlif i powłoki wierzchnie
Jeśli te miejsca uszkodzeń wymagają szpachlowania ,to możesz nałożyć szp.poliestrową na wcześniej nałożony i wysuszony podkł.epoxydowy bez jego matowania (nadawania przyczepności ,czyli szpachle bez pośrednio na epox.)
Po szlifie szpachli papierami odpowiedniej gradacji do obróbki na sucho nałóż jeszcze raz podkład epoxydowy na miejsce naprawiane (czyli na oszlifowaną szp.jak i na jej obrzeża)
Po wyschnięciu drugiej warstwy epoxu.nałóż podkład akrylowy (dwie pełne warstwy)w celu wypełnienia drobnych rys po szlifach szpachli.i nadania odpowiedniego podłoża powłoce wierzchniej ,czyli lakierom akrylowym czy bazowym

Podkład epoxydowy;
Zachowaj proporcje ,czas schnięcia utwardzacza ,rozcieńczalnika i sposób nanoszenia w/g.zaleceń producenta (patrz na informację na opakowaniu)

Szpachla poliestrowa;
Zachowaj proporcję i czas schnięcia w/g zaleceń producenta (patrz na opakowaniu)

Szlif szpachli:
Po wyschnięciu szpachli można szlifować ją następującymi gradacjami papierów:
szlif podstawowy szpachli zgrubnej na sucho;
Najlepiej pierwszy zgrubny szlif zrobić maszyną oscylacyjną P 100,,następnie na klocku (na heblu) ręcznie poprawić (wyprowadzić powierzchnię) P 100.. wykończyć P 120 również na klocku (na heblu) ręcznie,, po czym szlif na maszynie P180-240 w celu wycięcia wszystkich rys powstałych na szpachli i jej obrzeżach po szlifie ręcznym..

nałożyć szpachlę wykańczającą ;

Po jej wyschnięciu pierwszy zgrubny szlif maszyną P 180 po czym ręcznie P120 na klocku(heblu) i znów wykończenie maszyną oscylacyjną szp. wykańczającej P 240-280

Na takie wykończenie szpachli można nałożyć podkład podkład akrylowy
Podkład akrylowy;

Zachowaj proporcje ,czas schnięcia, utwardzacza ,rozcieńczalnika i sposób nanoszenia w/g.zaleceń producenta (patrz na informację na opakowaniu)


Szlif podkładu akrylowego;

Po wyschnięciu podkładu akrylowego można go szlifować:
Szlif zgrubny; P220 ręcznie na klocku (na heblu)po czym na maszynie oscylacyjnej P320 wycinając wszystkie rysy po szlifie ręcznym i jeszcze poprawiając P 400 również na maszynie
Miejsca nie dostępne dla maszyny oscylacyjnej szlifować P 800-1200 na wodę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 08:47   

Kapitanie ale to juz było :) po co spamować jak dla mnie tutaj opisałes to juz zupełnie super dokłądnie wiec juz nie ma sensu otwierac kolejnych takich tematów tylko kierować na ten
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2009, 16:21   

Jacklack jak kolega to przeczyta to zrezygnuje z remontu ;)

mam podobne pytanie co do tematu: mam do pomalowania świerzo wstawione progi, i nie wiem co położyć POD "środek ochrony karoserii" a co NA? pod lakier :)

kombinuje tak: epoksydowy> baranek> podkład akrylowy > baza > lakier

dobrze bedzie? :czesc:
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-03-2009, 16:31   

Luk napisał/a:
kombinuje tak: epoksydowy> baranek> podkład akrylowy > baza > lakier


Po co Ci akrylowy na baranka?
Nałóż epoxydowy>baranek>baza>bezbarwny o ile nie masz szpachlowania ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2009, 16:40   

nie wiem, nigdy nie używałem baranka wiec pytam ;) ok ok dzięki za info :D

jeszcze jedno... epoksydowy można bezpośrednio bazą malować? bo jeszcze nie wiem jak to auto wygląda ;) i jak trzeba coś poza progiem pomalować to ten akryl podkład jednak bezpośrednio pod baze musiałbym chyba dać ;)
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-03-2009, 17:20   

Luk napisał/a:
epoksydowy można bezpośrednio bazą malować?


Zalecane jest nałożenie na podkład epoxydowy podkładu akrylowego bądź to w formie wypełniacza bądź techniką m/m

Zdarza mi się że nałożę bazę wodną bezpośrednio na epox. i nic się nie dzieje
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 23-03-2009, 19:38   

ja tez nakladam baze konwencje bezposrednio na epox w systemie m/m i tez nic sie nie dzieje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 23-03-2009, 19:42   

gola napisał/a:
ja tez nakladam baze konwencje bezposrednio na epox w systemie m/m i tez nic sie nie dzieje.

Dobry podkł. epoxy spełnia zadanie antykor. i wypełniacza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 24-06-2009, 23:49   

jacklack napisał
Cytat:
Jeśli te miejsca uszkodzeń wymagają szpachlowania ,to możesz nałożyć szp.poliestrową na wcześniej nałożony i wysuszony podkł.epoxydowy bez jego matowania (nadawania przyczepności ,czyli szpachle bez pośrednio na epox.)

ja mam male pytanko bo tego watku nie rozumiem jesli nakladam na gola blache epoxyd czy np wash primera potem na niego akryl to nie musze szlifowac podkladu pod szpachle nie odpadnie mi pozniej bedzie miala przyczepnosc ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-06-2009, 23:56   

zibi86 napisał/a:
jesli nakladam na gola blache epoxyd

To możesz na niego bez szlifowania nałożyć szpachlę poliestrową,podkład akrylowy jako wypełniacz bądz techniką m/m,(a nawet bazę)

zibi86 napisał/a:
czy np wash primera

jeśli wash primer to szpachli nie radzę, można jedynie po przeszlifowaniu włókniną nałożyć podkład akrylowy jako wypełniacz bądz podkład akrylowy techniką m/m
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 25-06-2009, 00:03   

tzn nie w zadnym wypadku nie chce nakladac na primera tylko dac na niego akrylowy i wtedy bez matowania moge polozyc szpachle na akrylowy i nic nie bedzie sie dzialo czy dla spokoju lepiej zmatowac podklad akrylowy p240 przed nalozeniem szpachli??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-06-2009, 00:26   

zibi86 napisał/a:
tzn nie w zadnym wypadku nie chce nakladac na primera tylko dac na niego akrylowy i wtedy bez matowania moge polozyc szpachle

1)zibi86 ;] nie mówię że jak coś pisze to jestem rozumiany,ale proszę używaj znaków interpunkcji ;)
2)na podkład wytrawiający nie nakłada się szpachli,powłok wierzchnich, ,nakłada się podkłady akrylowe w celu izolacji i przyczepności powłok wierzchnich ,po wcześniejszym lekkim szlifie włóknina
3)jeśli chcesz nałożyć szpachlę na podkład akrylowy to MUSISZ nadać przyczepność czyli przeszlifować pod miejsce szpachlowane P180-240 akryle nie mają takich właściwości jak epoksyd że łączą sie z wieloma nanoszonymi produktami
4)powiedziałem wcześniej że tylko na podkład epoksydowy można nałożyć bez jego wcześniejszego szlifowania (nadawania przyczepności) szpachlę ,podkład akrylowy w dwóch postaciach ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 25-06-2009, 13:12   

Pozwolę sobie dodać trochę teorii o podkładach epoksydowych antykorozyjnych bo widzę że paru kolegów miało z tym problem ;)

Podkład epoksydowy, jest to podkład antykorozyjny zapewniający ochronę powierzchni stalowych, dzięki żywicom i aktywnym dodatkom, które zapobiegają korozji. Niektóre mogą być pokrywane bezpośrednio lakierami nawierzchniowymi, a do niektórych zaleca się pokrycie podkładem akrylowym przed naniesieniem lakierów nawierzchniowych. Podkłady tego typu mają jeszcze jedno ważne zastosowanie -> zwiększają przyczepność między nanoszonymi powłokami, czyli stanowią rodzaj "gruntu". Należy nanosić cienką warstwę.

Zastosowanie na podłoża:
(uwaga! są to niektóre możliwości, ale podkłady tego typu różnią się od siebie więc nie każdy np. nada się do laminatów poliestrowych i nie każdy do alumnium - patrz opakowanie)
- stare powłoki lakierowane
- szpachle poliestrowe
- stal
- stal ocynkowana
- stal nierdzewna
- laminaty poliestrowe
- aluminium

Przygotowanie podłoża:
- stare powłoki lakiernicze odtłuścić i przeszlifować papierem na sucho P220-P360
- szpachle poliestrowe do końcowego wyrównania przeszlifować P240-320 na sucho
- powierzchnie aluminiowe odtłuścić i zmatować włókniną ścierną. Ponownie odtłuścić
- powierzchnie ocynkowane odtłuścić i zmatować włókniną bardzo drobnoziarnistą. Ponownie odtłuścić
- stal nierdzewna otłuścić i zmatować włókniną ścierną. Ponownie odtłuścić
- laminaty poliestrowe odtłuścić i przeszlifować na sucho P280
- powierzchnie stalowe odtłuścić i przeszlifować na sucho P120-240, powierzchnia po obróbce powinna być wolna od wszelkiego rodzaju drobinek, oleju itd ;) Powierzchnia powinna mieć jednolitą metaliczną barwę. Ponownie odtłuścić zmywaczem do usuwania silikonu.

Nanoszenie
2-3X, 3-4 bar, pistolet z dyszą 1.2-1.5mm Mogą być też zalecane stosowania pistoletów z dyszą 1.8-2.4 jak będą to gęste podkłady ale tego nie opisuję bo uważam za zbędne - patrz opakowanie

Taki podkład często nie wymaga obróbki, szlifowania i nadaje się do nałożenia następnej warstwy. Gdy jednak praca wymaga przeszlifowania podkładu to zaleca się:
P360-P500 maszynowo na sucho, P600-P1000 na mokro, maszynowo

Pisanie zajęło 20min:D Polecam się na przyszłość. Za błędy przepraszam:D
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
zibi86
Bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 25
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 25-06-2009, 17:44   

Cytat:
1)zibi86 nie mówię że jak coś pisze to jestem rozumiany,ale proszę używaj znaków interpunkcji

przepraszam za znaki ale pozna pora byla i tak jakos mi sie napisało :)
Cytat:
jeśli chcesz nałożyć szpachlę na podkład akrylowy to MUSISZ nadać przyczepność czyli przeszlifować pod miejsce szpachlowane P180-240 akryle nie mają takich właściwości jak epoksyd że łączą sie z wieloma nanoszonymi produktami
4)powiedziałem wcześniej że tylko na podkład epoksydowy można nałożyć bez jego wcześniejszego szlifowania (nadawania przyczepności) szpachlę ,podkład akrylowy w dwóch postaciach

o to własnie mi chodzilo bo nie wiedzialem ze epox ma takie własciwosci ze mozna bez matu nakladac szpachel, a akryl trzeba zmatowac zeby trzymalo. Przepraszam ze tak nagmatwalem ale chcialem miec pewnosc Jacklack punkcik dla ciebie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 06-07-2009, 22:51   

chcialbym tez wiedziec co na ten temat myslicie , wiadomo ze kazdy ma swoja technike napraw , ale jesli element naprawy wymaga naniesienia szpachli to czy jest sens pod nia dawac podklad epoxydowy skoro i tak sie go daje na szpachle pomiedzy nia a podkladem acrylowym wcelu izolacji [wiadomo ze szpachla wchlania wode nawet przez podklad acrylowy i lakier nawierzchniowy] i w tedy chyba jest jednoczesnie blacha izolowana tak na logike , czy sie myle , co wy na to??????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 06-07-2009, 22:54   

jerryhaj napisał/a:
chcialbym tez wiedziec co na ten temat myslicie , wiadomo ze kazdy ma swoja technike napraw , ale jesli element naprawy wymaga naniesienia szpachli to czy jest sens pod nia dawac podklad epoxydowy skoro i tak sie go daje na szpachle pomiedzy nia a podkladem acrylowym wcelu izolacji [wiadomo ze szpachla wchlania wode nawet przez podklad acrylowy i lakier nawierzchniowy] i w tedy chyba jest jednoczesnie blacha izolowana tak na logike , czy sie myle , co wy na to??????

widzisz,masz odprysk po kamieniu do szpachli pod ktora nie ma nic,zostala polozona na czysta blache.Jak myslisz,gdzie predzej pojawi sie korozja?,na tym wlasnie elemencie,czy na elemencie,gdzie pod szpachla jest epoxyd ? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 06-07-2009, 23:03   

gola napisał/a:
jerryhaj napisał/a:
chcialbym tez wiedziec co na ten temat myslicie , wiadomo ze kazdy ma swoja technike napraw , ale jesli element naprawy wymaga naniesienia szpachli to czy jest sens pod nia dawac podklad epoxydowy skoro i tak sie go daje na szpachle pomiedzy nia a podkladem acrylowym wcelu izolacji [wiadomo ze szpachla wchlania wode nawet przez podklad acrylowy i lakier nawierzchniowy] i w tedy chyba jest jednoczesnie blacha izolowana tak na logike , czy sie myle , co wy na to??????

widzisz,masz odprysk po kamieniu do szpachli pod ktora nie ma nic,zostala polozona na czysta blache.Jak myslisz,gdzie predzej pojawi sie korozja?,na tym wlasnie elemencie,czy na elemencie,gdzie pod szpachla jest epoxyd ? ;)


nie no to tez fakt ,dlatego pytam poniewaz pracowalem juz w kilku zakladach i wkazdym jest cos innego , w tym co teraz robie ma licencie VW AUDI RANGE ROVERA i w nim tak wlasnie robia jak opisalem powyzej , ale mam plytke cd z firmy MIRKA z naprawa elementu z zastosowaniem jej prodoktow , no i tam klada szpachle na gola blache , wiec dlatego pytam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 06-07-2009, 23:07   

Panowie a ja mam takie pytanie. Zastanawia mnie to dlaczego nie wolno nakładać podkładu epoxydowego na podkład reaktywny tolko niby akryl. W jednej z tabel novola przeczytałem ze mozna dać epoxydowy a w drugiej było juz tylko o akrylu. Można troche zgłupieć. A ja że troche lubie poeksperymentować to połozyłem epoxyd na rekatywny no i kurde nic sie nie stalo. Czegoś nie kumam.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 06-07-2009, 23:13   

madmax napisał/a:
Panowie a ja mam takie pytanie. Zastanawia mnie to dlaczego nie wolno nakładać podkładu epoxydowego na podkład reaktywny tolko niby akryl. W jednej z tabel novola przeczytałem ze mozna dać epoxydowy a w drugiej było juz tylko o akrylu. Można troche zgłupieć. A ja że troche lubie poeksperymentować to połozyłem epoxyd na rekatywny no i kurde nic sie nie stalo. Czegoś nie kumam.

podklady wytrawiajace,to podklady kwasne .To tak jak bys na kwas nalozyl ;)
Novol kiedys zalecal,ale potem sie z tego wycofal.
Zadna firma tego nie zabrania,pisza zawsze ze nie polecaja ;) .a to ze nic sie nie stalo swiadczy tylko o tym ze jeszcze zbyt malo czasu uplynelo.Zaloze sie z toba,ze jak bys to przygrzal podczerwienia,to by odpadlo :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-07-2009, 21:02   

EEE powiem ze to komora silnika jest tym pomalowana i nic sie nie dzieje :) :) :) :) A mineło juz pół roku Nawet kwas z akumulatora mi sie wylał i nic sie nie stało
moze ja mam głupie szczęście albo to przez to ze pomalowałem reaktywnym dwa razy epoxydowym szpachlówką natryskową i dwa razy akrylowym :diabeł: :diabeł:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 07-07-2009, 21:37   

gola napisał/a:
madmax napisał/a:
Panowie a ja mam takie pytanie. Zastanawia mnie to dlaczego nie wolno nakładać podkładu epoxydowego na podkład reaktywny tolko niby akryl. W jednej z tabel novola przeczytałem ze mozna dać epoxydowy a w drugiej było juz tylko o akrylu. Można troche zgłupieć. A ja że troche lubie poeksperymentować to połozyłem epoxyd na rekatywny no i kurde nic sie nie stalo. Czegoś nie kumam.

podklady wytrawiajace,to podklady kwasne .To tak jak bys na kwas nalozyl ;)
Novol kiedys zalecal,ale potem sie z tego wycofal.
Zadna firma tego nie zabrania,pisza zawsze ze nie polecaja ;) .a to ze nic sie nie stalo swiadczy tylko o tym ze jeszcze zbyt malo czasu uplynelo.Zaloze sie z toba,ze jak bys to przygrzal podczerwienia,to by odpadlo :)


Pod epoxyd i na epoxyd w zasadzie można kłaść wszsystko pod warunkiem czasu reakcji/podwarstwa reaktywna/ i czasu wiązania/utwardzania/podkładu epoxyd.,który zależy od rodzaju zastosowanego utwardzacza,akceleratora.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 21-01-2010, 22:25   

Na czarną maske w podrobce, jako zabezpieczenie antykorozyjne, epoksyd m/m przed malowaniem mozna?
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 21-01-2010, 22:30   

mkautos napisał/a:
Na czarną maske w podrobce, jako zabezpieczenie antykorozyjne, epoksyd m/m przed malowaniem mozna?

Ja z nowych podróbek zdzieram zawsze to "czarne zabezpieczenie" i kładę epox.Epox to bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.ale na epoksyd lepiej nałożyć jeszzcze podkł. akryl. i dopiero warstwy wierzchnie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 22-01-2010, 10:42   

mkautos napisał/a:
Na czarną maske w podrobce, jako zabezpieczenie antykorozyjne, epoksyd m/m przed malowaniem mozna?

Sprawdż rozc. nitro.Jak schodzi,to do gołej blachy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lakar
Bywalec
lakar


Wiek: 46
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: tomaszów mazowiecki
Wysłany: 20-05-2010, 10:50   

madmax dokladnie to samo testuje kazdy reaktywny wymaga przeizolowania nike podkladem akrylowym jak kazdy mowi ale produktem 2k czyli komponent plus utwardzacz dlatego przyjalo sie ze jest to podklad akrylowy.na reaktywny mozna bez obaw polozyc tez lakier akrylowy nic sie nie stanie na 100 procent .chociasz reaktywny najlepiej chroni w trojwarstwie czyli zeczywiscie raktiv podklad i dopiero lakier.co do izolowania tego epoksydem sam juz zglupialem to tez produkt 2 k. sam jestem bardzo ciekaw jak to jest jezeli czegos sie dowiesz bede wdzieczny za info.

[ Dodano: 20-05-2010, 11:02 ]
przed chwilka dzwonilem do technika ze standox powiedzial ze absolutnie nie mozna klasc na reaktiv epoksydu podobno sami sie o to spierali ale po testach wyszlo im ze nie .wiec moze lepiej nie ryzykowac zeby nie przedobrzyc.
_________________
lakar
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-05-2010, 00:09   

lakar napisał/a:
... przed chwilka dzwonilem do technika ze standox powiedzial ze absolutnie nie mozna klasc na reaktiv epoksydu podobno sami sie o to spierali ale po testach wyszlo im ze nie .wiec moze lepiej nie ryzykowac zeby nie przedobrzyc.


Ciekawe zagadnienie CZY EPOKSYD MOŻNA KŁAŚĆ NA REAKTYWNY ? ... każdy trzyma się własnej teorii. I jak jest na prawdę ?

cytat ... Łukasz Keler Novol ... W przypadku najwyższych wymagań stosuje się nawet nakładanie na podkład reaktywny podkładu epoksydowego ...

Cały tekst - tu : http://www.lakiernik.com.pl/poradnik/17.html
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slawek
Klubowicz
www.slawex-car.pl


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 572
Punkty: 19/7
Skąd: małopolska KWA
Wysłany: 06-06-2010, 01:26   

dołoże swoje 5 groszy do tematu bo mam czas i nowy aparacik,To jest mój najszybszy i skuteczny sposób na gołą blache,błotnik zmatowiony p400 na sucho umyty przedmuchany to fot1 , cięka warstwa reaktywnego po całości od wewnątrz w miare możliwośći też fot 2 ,potem 10 min przerwy sciereczka antystat. i podkład mm zbilżony kolorem do barwy autka potem znowu przerwa 20min fot3 i baza fot4 i bezbarwny fotka 5 trwało to około godzine bez zbędnego szlifowania i piepsz...

DSCN1181.JPG
Plik ściągnięto 1042 raz(y) 70,06 KB

DSCN1183.JPG
Plik ściągnięto 953 raz(y) 76,87 KB

DSCN1186.JPG
Plik ściągnięto 857 raz(y) 63,65 KB

DSCN1187.JPG
Plik ściągnięto 820 raz(y) 80,89 KB

DSCN1188.JPG
Plik ściągnięto 942 raz(y) 60,7 KB

_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jano
Dostawca

Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 650
Punkty: 28/2
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-06-2010, 14:11   

PROJEKTER napisał/a:
Łukasz Keler Novol ... W przypadku najwyższych wymagań stosuje się nawet nakładanie na podkład reaktywny podkładu epoksydowego ...


Zagadnienie faktycznie ciekawe, tylko nie bardzo wiem po co to robić. W końcu jak pomalujesz podkładem epoksydowym to po co jeszcze pchać się z reaktywnym? Nie wyobrażam sobie takiego ekstremalnego zastosowania...

Chyba że są to jakieś łodzie podwodne ;)
_________________
Narzędzia warsztatowe i przemysłowe, www.rg-narzedzia.com.pl
Kod rabatowy dodatkowe 5% dla forumowiczów
Przy zakupie wpisz kod: LAKIERNIK.INFO
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-06-2010, 14:14   

Novol twierdzi, że dopiero tak można zagwarantować siedem lat ochrony antykorozyjnej .
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wiśnia
Użytkownik
miłośnik wosków


Wiek: 37
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 07-06-2010, 18:26   

Witam Wszystkich!

Zrobiłem obszerną analizę forum i chciałem się Was zapytać o taką technikę na gołą blachę po oczyszczeniu z korozji:
-wash primer
-podkład akrylowy
-pokład expoxydowy
-szpachla
-podklad akrylowy
- baza i bezbarwny

Generalnie do tej pory robiłem zawsze reaktywny+akryl+baza i klar.
Czy to nie będzie za dużo i może wywoła jakieś negatywne skutki?
_________________
MB for life;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 07-06-2010, 20:32   

Wiśnia, szpachle daj na akrylowy pod ktorym jest reaktywny, a epox na szpachle i na to akrylowy itd... ;) ;)

pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Zuraw
Użytkownik



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2011, 00:09   

martek napisał/a:
Wiśnia, szpachle daj na akrylowy pod ktorym jest reaktywny, a epox na szpachle i na to akrylowy itd... ;) ;)

pozdro


Nie zła łamigłówka:)))
Czyli to ma wyglądać tak???

reaktywny
akrylowy
szpachla
epoxydowy
akrylowy
baza i bezbarwny
_________________
www.civicklub.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 09-12-2011, 07:41   

Dużo jeszcze tematów sprzed 2 lat wynajdziesz,żeby tylko nastukać postów?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-12-2011, 18:04   

jak na gołą blachę to tak:
-Epoksydowy
-wypełniający
-lakier

Jeśli jest koniecznośc użycia szpachli to odizolować ją trzeba akrylowym od lakieru.
Szpachli nie kłaść na gołą blachę bo będzie katastrofa ;p
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 10-12-2011, 15:13   

Arafat napisał/a:
jak na gołą blachę to tak:
-Epoksydowy
-wypełniający
-lakier


noo fajnie ale po co wypełniajacy!!??
epoxyd i lakier!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zuraw
Użytkownik



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2011, 16:59   

jacenty741 napisał/a:
Dużo jeszcze tematów sprzed 2 lat wynajdziesz,żeby tylko nastukać postów?


Nawet sprzed 15stu...
temat stary ale nadal aktywny...
_________________
www.civicklub.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zundapp
Użytkownik
Deuces Are Wild


Wiek: 42
Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: EWI
Wysłany: 22-12-2011, 19:44   

yhmm że mi się coś przypomniało a przed świętami jak tradycja każe trzeba coś wesołego powiedzieć proponuję jedną ze sprawdzonych metod ( tylko mnie nie wyklinać :) ) lepiej całe auto lub element potraktować sodą, a jak element zrobi się koloru innego niż stalowy ładnie bezbarwnym potraktować, efekt będzie suuuuuuper mówię poważnie. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Zuraw
Użytkownik



Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2012, 21:46   

Powinien ktoś napisać jak stosować w róznych przypadkach, czyli na gołą blachę, na blachę po rzeźbie itd itp.
Sorki, ale nie jestem lakiernikiem :(, a generalnie u mnie w firmie panują dwa ''obozy'' lakiernicy i blacharze...
_________________
www.civicklub.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne