lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
pistolety WALCOM
Autor Wiadomość
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 20-10-2010, 21:17   pistolety WALCOM

czy ktoś maluje pistoletem firmy WOLCOM

może temat do pistoletów będzie czwarty rodzaj ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 20-10-2010, 21:20   

Witam ja mam 4 Walcomy :
Genesi HTE
Genesi H20
Slim S ( 2 rodzaje ) :D

Ogólnie sprzęty bardzo fajne , ale do Sat im raczej daleko ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 20-10-2010, 21:30   

kamfrontera napisał/a:
Ogólnie sprzęty bardzo fajne , ale do Sat im raczej daleko
Według mnie to poprawne pistolety. Ale poprawne to nie super. Fajnie leżą w dłoni, dobrze wyważone, ale..... czegoś im jednak brakuje. No i są po mojemu ciut ciężkawe - a może tylko tak mi się wydało.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 20-10-2010, 21:31   

i jak się sprawują ?

http://moto.allegro.pl/wa...1272943950.html

myślę o takim to znaczy do klarów o akryli moze HTE będzie lepszy ?
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 20-10-2010, 21:39   

Ja tylko je testowałem.
HVLP do bazy był ok, a do klaru mi totalnie do dupy
HTE tylko klar próbowałem i ok.
Nie powaliły mnie na kolana, ale były poprawne. Więcej osobiście nie mogę się wypowiedzieć bo był to tylko test na kilku elementach.
No i każdemu odpowiada co innego. Najlepiej byłoby samemu potestować przed kupnem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 20-10-2010, 22:34   

dla znajomego kupowałem slim s hvlp
nie był zadowolony mówił de do klaru jest ok ale do bazy sie nie nadaje bo dużo pyli??
wcześniej malował iwatą stary model podobna do w-400 (może w 200)
miałem go w ręku ale im nie psikałem
nie podoba mi sie bo jak go trzymałem to wydawało sie ze go ścisne
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 20-10-2010, 22:48   

paul_van_cristo napisał/a:
dla znajomego kupowałem slim s hvlp
Tutaj te Slimy to w sumie nie do końca wiadomo co to jest. Czy to tańsza linia jak Anest Iwata w Iwacie, czy to tak jak mówi u mnie ich dystrybutor: raczej do podkładu. Jak sprzedawca mówi RACZEJ to już coś znaczy.
Ja Slima też testowałem i nigdy bym go nie kupił do malunków. Da się pomalować, czemu nie, ale dla mnie sieczka. Nie szukając daleko: do Walcoma HTE dzieli go przepaść
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 21-10-2010, 19:50   

łysy73 napisał/a:
paul_van_cristo napisał/a:
dla znajomego kupowałem slim s hvlp
Tutaj te Slimy to w sumie nie do końca wiadomo co to jest. Czy to tańsza linia jak Anest Iwata w Iwacie, czy to tak jak mówi u mnie ich dystrybutor: raczej do podkładu. Jak sprzedawca mówi RACZEJ to już coś znaczy.
Ja Slima też testowałem i nigdy bym go nie kupił do malunków. Da się pomalować, czemu nie, ale dla mnie sieczka. Nie szukając daleko: do Walcoma HTE dzieli go przepaść



po waszych wypowiedziach wnioskuje ze została tylko sata 3000 rp, jak coś tańszego to może sata 1000 rp albo tańsza ivata za 450 zł

reszta do bani ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 21-10-2010, 20:12   

4x4,
4x4 napisał/a:
po waszych wypowiedziach wnioskuje ze została tylko sata 3000 rp

Nieeee... nie ...
Po prostu Walcomy to również bardzo dobre pistolety ale jeszcze nie docenione przez lakierników . ( Walcoma cięzko jest określić dla kogo ??? Kazdy super malarz ma Satę , a każdy amator ma chinola :D w takim razie kto kupuje Walcomy ???? )
Walcomy z serii Genesi (HTE, GEO ,HVLP ) to bardzo dobre pistolety. Ja sam twierdze , że lepiej leżą w dłoni niż Saty . Moim HTE efekt lakierowania jest bardzo zblizony dp Saty 2K.
Z drugiej strony Walcomy to nie jest jakiś szał cenowy , bo raptem 100 zł tańszy od 3000.

Na pewno odradzam Ci wersję Slim S ( mam 2 - do podkładu i do lakierów ) ale uzyłem je może ze 4 razy . Poprostu leżą jak cegłówka w dłoni i za cholere nie da się nimi lakierować , nawet podkład połozyć to jest sztuka :angry:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 21-10-2010, 20:28   

4x4 napisał/a:
po waszych wypowiedziach wnioskuje ze została tylko sata 3000 rp, jak coś tańszego to może sata 1000 rp albo tańsza ivata za 450 zł reszta do bani ?
4x4 Powiedz bo nie pamiętam do czego chcesz konkretnie kupić ten pistolet:
Co chcesz malować? Jak często? Czym? Jaką masz wydajność komresorka? No i jaka kasa maxymalna wchodzi w rachubę?
Może tak ku doprecyzowania będzie łatwiej
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 22-10-2010, 08:03   

łysy73 napisał/a:
4x4 napisał/a:
po waszych wypowiedziach wnioskuje ze została tylko sata 3000 rp, jak coś tańszego to może sata 1000 rp albo tańsza ivata za 450 zł reszta do bani ?
4x4 Powiedz bo nie pamiętam do czego chcesz konkretnie kupić ten pistolet:
Co chcesz malować? Jak często? Czym? Jaką masz wydajność komresorka? No i jaka kasa maxymalna wchodzi w rachubę?
Może tak ku doprecyzowania będzie łatwiej



chce kupic pistolet głównie do klarów i akryli , ale tek myślę ze jak daje rady tą klc to może tym Walcomem HTE też dam rade ?
może nie potrzebnie szukam oszczędności ale mam małą inwestycje i tak przeliczam.....
kompresor mam metebo chyba 150l muszę sprawdzić, nie maluje co dziennie bo jak narazie to sam robię ale jak rozbuduje to myślę o pracowniku.

dodam ze mam znajomego co przeszedł z saty na devilbisa i jest zadowolony tak więc co kto woli albo za ile kupi a moze dostanie za wybrany towar w sklepie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 22-10-2010, 16:36   

4x4 napisał/a:
chce kupic pistolet głównie do klarów i akryli
Jeśli do klarów i akryli, i z Walcoma to po mojemu zdecydowanie i tylko HTE. Kładłem klar zarówno nim jak też HVLP-kiem do baz, i HTE jest spoko {tylko jakby z lekka ciężkawy ale to kwestia przyzwyczajenia}, ale HVLP do klaru jest do dupy. Ciężko nim to idzie i strasznie wolno.
Także jeśli Walcom i do klaru i akryli to ja wziąłbym zdecydowanie HTE.
Zaraz zobaczymy co jeszcze na ten temat Kamfortera powie bo sporo no nich śmigał.
A poza tym zobacz czy masz w okolicy firmę Car System. Oni są chyba głównym dystrybutorem Walcomów. Nie wiem jak tam, ale u mnie mają sztuki testowe i dają je zaufanym klientom do potestowania samemu niezależnie od tego czy masz ASO czy nie -ja takie wziąłem.

[ Dodano: 22-10-2010, 17:39 ]
Cytat:
dodam ze mam znajomego co przeszedł z saty na devilbisa i jest zadowolony tak więc co kto woli albo za ile kupi a moze dostanie za wybrany towar w sklepie .
Oczywiście Każdy pistol ma swoją wartość i jakość ;)
A te popularne uważane za najlepsze to najczęściej święta trójka: Iwata, DeVilbiss i Sata, ale każdy ma prawo kupić to co chce
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 23-10-2010, 06:38   

No zgadza się ....
4X4 Jeżeli chcesz kłaść clary i akryle to bierz tylko Genesi HTE - naprawdę fajnie się nimi lakieruje . Idealny do geściejszych produktów . Do baz nie jest za dobry bo ma dość dużą krople , ale da rade i bazę ładnie położyć i co ważne nie zdarzyło mi się jeszczę żeby zchmurzyło na srebrze .
Jeżeli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego To Bierz Genesi Geo :
http://www.walmec.it/var/.../Genesi-GEO.jpg
Genesi Geo jest połączeniem HTE i HVLP , także też fajnie się nim lakieruje - mam go i powiem , że w nakładaniu bezbarwnego nie widzę różnicy w stosunku do HTe , ale bazę nakłada o wiele lepiej .

Odradzam Ci HVLP , bo ciężko go "okiełznać "
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 24-10-2010, 10:16   

kamfrontera dzięki za info zobaczę za jaką cenę będę mógł kupić i zdecyduje co wybrać.
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 32
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 24-10-2010, 11:01   

a opłaca sie kupować WOLCOM jak są w podobnej cenie co SATA ???nie lepiej jednak zakupić SATE ???
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 24-10-2010, 16:12   

lukasz509 napisał/a:
a opłaca sie kupować WOLCOM jak są w podobnej cenie co SATA ???nie lepiej jednak zakupić SATE ???
Nie każdy musi trawić tą markę Lukasz... Każdy ma prawo lubić co innego. A z innej strony jak dobrze wyrwie tego Walca to wyjdzie go taniej od 3000 o około 400zł, a kto wie... może i więcej. Czasami te 400zł, to ostra zapora, a czasami i mniejsze sumy blokują.
Ja słyszałem nawet GDZIEŚ KIEDYŚ o gościu któremu gun szwankuje, a ON nie ma czasu czy chęci zamówić do niego nowych bebechów za niecałe 200zł. I na dodatek powiem Ci, że to markowy gun. Co Ty byś z takim GOŚCIEM zrobił? :biczuje: :biczuje: :biczuje:
:) :) :) :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-10-2010, 20:45   Re: pistolety WALCOM

4x4 napisał/a:
czy ktoś maluje pistoletem firmy WOLCOM

może temat do pistoletów będzie czwarty rodzaj ?


Nie sadzę.

Lakiernicy piszą ci że to nie SATA. Czytasz forum i widzisz, że wszyscy mają SATA, czasami IWATA, a jak ktoś się pomylił w życiu to ma DeVilbisa.

Więc może faktycznie kup WALCOM ... dostęp do części średni info o typach i rozmiarach głowic od producenta żadne, prawdopodobnie jest jakiś serwis gdzieś w Polsce ( z jeden dwa, czy trzy ) co w porównaniu z tym, że części do SATA kupisz wszędzie a net od nich pęka to raczej stawia tego Walcoma gdzieś na dole drabinki hitów dla lakierników samochodowych do tego rzetelnie użytkownik Walcom pisze .... że do SATA to mu raczej sporo brakuje ... Jeszcze dołącz sobie powszechnie znaną i szeroką reklamowaną współprace Walcom z firmami oferującymi lakiery samochodowe i masz chyba pełny obraz o tym, sprzęcie. Zresztą masę cennych informacji użytkowych znajdziesz na polskiej stronie Walcom i na YouTobe ... aż się wylewają konkretami.

Więc zrób sobie na złość i kup Walcoma .... to oryginalna decyzja ... ale nie wszyscy od razu muszą być doskonałymi lakiernikami samochodowymi ... ci tani też są potrzebni swoim klientom ... tanim klientom .... Nawet jak wywalą na pistolet tyle ile kosztuje np. taki powszechny i nudny pistolet jak SATA 3000
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 25-10-2010, 02:24   

Walcom sprzedawany jest w walizeczce z kompletem zapasowych drobnych części a dokładnie zestawem oringów itp. Więc jeśli przy myciu nie będziesz go wkładał całego na noc do nitra to starczą Ci na długo.
Jeśli chodzi o komplety naprawcze to nie ma z tym żadnego problemu, bo dystrybutorem jest Car System. Komplet naprawczy kosztuje niecałe 300zł bo pytałem o to od razu zanim chciałem kupić te pistolety.
Ale proponuję sobie najpierw potestować bo każdemu pasuje co innego, a w tym celu np. poszukaj firmy Car System i popytaj o testowe sztuki. U mnie mają i zaufanym osobom dają.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 25-10-2010, 13:29   

Projekter nie mogę się z Tobą zgodzić :nono:

Owszem Walcom nie jest tak bardzo popularny jak Sata , ale uwierz mi , że z jego dystrybucją i częściami nie jest zle . Jak właśnie mówi łysy oficialnym dystrybutorem tego jest CSW i można tam zakupić guny oraz wszelkie części do nich . Z tym nie ma żadnego problemu .
Owszem na Allegro jest raptem 6 Walcomów , a Sat jest 2 strony . Wiem , że to o czymś świadczy , ale sam pytałem się sprzedającego autohavran o cześci i serwis tego pistoletu . Ma on wszystkie podzespoły i prowadzi jego serwis , także nie ma problemu .

To , że ten pistolet jest mniej popularny niż Sata ( Iwaty i deVillbisa nie biorę pod uwage , bo ich nie trawię ) nie znaczy , że nie nadaje się do lakiernictwa , a wrecz powiem , że maluje mi się nim równie dobrze jak Satą . Po prostu trzeba się do niego przyzwyczaić .
Niektórzy mogą nie lubieć Sat chocby za ich " kwadratowe " wykonanie ( pomijam nowy model ) . Genesi w rękach leży super .
I z tego co wiem we Włoszech zawodowcy pracują tylko na Walcomach ( ojczysty sprzęt ) . Tam prawie nikt nie ma Saty . Dlatego chocby uważam , że Walcomy mogą smiało konkurować z Satą .

4x4 tu masz stronkę CSW i pistole :

http://carsystem-wschod.p...a&cid=11&rid=22

http://www.walmec.com/
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-10-2010, 21:15   

Przekonałeś mnie :) .... kupuj.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 25-10-2010, 21:30   

PROJEKTER napisał/a:
Przekonałeś mnie :) .... kupuj.

Robert!Totalna irytacja!Daj chłopakowi polakierować.A doświadczenie zrobi swoje.Nie irytuj się.
Musimy się spotkać na ".......". ;) integracyjnym.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 26-10-2010, 05:13   

Dzięki wszystkim za informacje. ;)
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-10-2010, 09:57   

kamfrontera napisał/a:
Projekter nie mogę się z Tobą zgodzić :nono:

Owszem Walcom nie jest tak bardzo popularny jak Sata ...

... i z tego co wiem we Włoszech zawodowcy pracują tylko na Walcomach ( ojczysty sprzęt ) . Tam prawie nikt nie ma Saty . Dlatego chocby uważam , że Walcomy mogą smiało konkurować z Satą .


Jak tu dyskutujemy o gustach ... to masz racje. Dysput bez sensu. Jeżeli o faktach ... to te są miażdżące dla Walcoma. Co do serwisu to SICO też ma wszystkie części i dystrybutora ... bo niby kto z tych co sprzedają jakiś sprzęt powie że nie ma serwisu ... potem się okazuje ze jest jedne serwis dla dziesięciu produktów. Idąc twoim tokiem rozumowania to w Polsce powinniśmy używać tylko pistoletów CHS i Karłowicza.

Ostatnie dwa Walcomy jakie widziałem w akcji to nowe pistolety u producenta wózków dziecięcych pod Częstochową ... super fajne ... mają mega zaletę - rozpylają lakier.
Może lepiej niech się jednak trzymają dalej produkcji osprzętu do samolotów bo jak się robi coś przypadkowo to nie wychodzi to nigdy najlepiej.

Jak już pada argumentu "ZA" to lepiej żeby nie miał tzw. drugiego dna. Włosi w naprawach samochodów to partacze znani w całej Europie. Mimo to i tu w dobrych serwisach rządzi SATA IWATA i DeVilbis ... ale ponieważ Włosi produkują tanie modele IWATA to na pewno się znają też na produkcji magnezowego Walcoma ronie wysokiej kalsy... No ale Walcom ma dopuszczenie dla lakierów samochodowych "Sherwin Williams" ... WOW .... to nie lada osiągniecie ... taka SATA np. - raczej nie ma. Może jakiś tam DuPont, Sikkens, Spies czy Standox ... jakieś PPG, ale Sherwin ... to chyba nie.

Widzisz ... to akurat forum dla lakierników samochodowych ... jakby było dla lakierników konstrukcji stalowych, autobusów, cystern, czy czegoś równie "malutkiego" to bym tu napisał o zaletach sytemu AirMIX Kremlin i tylko o tym z tej firmy bo reszta jest tak samo doskonała jak pistolety grawitacyjne Walcom ... Optima czy Wagner.

Jednak to forum lakierników zdominowane, przez lakierników samochodowych branży usługowej. Tu - w tym wąskim odłamie branży, lider jest tylko jeden. Od lat ... obecność innych firm została odnotowana ... nic poza tym ... a wybór jest zawsze taki Tani pistolet czy ... SATA 3000 ( ostatnio 4000 ). Środek oferty to "półśrodek techniczny", a środek z oferty pistoletów i cena jak za SATA 3000 ... to raczej absurd, nie wybór i bronić to można tylko gustem użytkownika... ale niektórzy twierdzą że FIAT MULTIPLA jest piękny.

Jak jednak myślisz @kamfrontera .... dlaczego SATA to nr. 1 w lakiernictwie samochodowym ? ... a nie np. IWATA, czy DeVilbiss ... dlaczego te doskonałe pistolety z wieloletnią renomą są zawsze ciut za SATA ? Zawsze drugie, albo trzecie ... Dlaczego ?

Jak sam znajdziesz odpowiedz to też zrozumiesz dlaczego Walcom jest TU ( może ) w pierwszej ... dziesiątce, ale zestawienie go z SATA na jednej półce ... to już w tej branży - spore nadużycie.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-10-2010, 13:25   

Co do tego czy Sata aż tak bije Iwatę i Devilbissa to bym nie powiedział {reklamą gdzie się nie ruszę to na pewno}, bo gdy szukałem pistoletów opinii nasłuchałem się wielu.
Ci co aktualnie lakierowali Satami mówili, że to najlepsze guny bo jak mieli DeVilbissy to była sieka.
Ci z kolei co obecnie pracują na DeVilbissach pokazywali mi Saty walające się pod półkami i twierdzili, że Sata to przereklamowane ....
O Iwatach za dużo nie słyszałem bo znalazłem tylko 2 ich urzytkowników, lecz ich wersja była taka jak łatwo się domyśleć, że nie zamienią tych pistoli na żadne inne.
Także w większości to jest chyba jednak kwestia przyzwyczjenia, no i ewentualnego pecha. Pecha bo znam kilku ludzi którym różne markowe guny rozsypały się w niecały rok.
Co do tylko Wacomów, to kształt, komfort trzymania,... bije S3000 na łeb. Ale jeśli chodzi o porównanie ich podczas realnej pracy {a nie katalogowych mądrych danych}, to nic na ten temat nie mogę powiedzieć, bo nie wiem jak się maluje S3000. Walcomem bardzo fajnie. Mi się podobało. Podobało ale, stać było mnie na coś jeszcze lepszego to jednak wybrałem te lepsze.
Lepsze, ale zarazem droższe. Tak jak pisałem Walc. jest tańszy od S3000 o ok 400zł, a to jest powód dla którego czasami wybór jest tylko jeden.
Jeśli zaś chodzi o Italiańską robotę, to zgadzam się w 10000000% bo ją widziałem :glupek: :glupek: Zresztą już w którymś z postów o tym wspominałem.
Lecz nie stawiałbym kreski na gunach dlatego, że są tylko Italiańskie. Poza partoleniem mają też inne raczej lepsze wyroby. M.inn. Ferrari, Lamborgini, Maserati, De Tomasso, ..... i całą masę dość mocnych markowych wyrobów, które nie zawsze służą do wyjazdu do kościoła i po dzwonach nie są chyba wożone do naprawy no Niemiec do laboratorium Saty, a naprawiane są pewnie w ASO tych marek we Włoszech i najprawdopodobniej właśnie pistolami Walcoma. Italiańcy kochają własne rodzime wyroby, więc raczej tak jest. Dla nich ich wyrób to jak jakiś kult.
A jeśli chodzi o ilość ludzi u nas w kraju pracujących na Walcomach, to powiem, że tu u dystrybutora gdzie teraz dość często bywam sprzedają je paletami, tzn. całą masę. I kupują je i mniejsi i więksi garażowcy, oraz warsztaty większe bez autoryzacji i z autoryzacją, bo sam widziałem, a nawet swoje testowe sztuki z takiego odbierałem.
Jak dla mnie są to pistole które bardzo poprawnie działają, no i tanie. Tanie, bo w promocji po ok 1k za sztukę.
O wytrzymałości się nie wypowiem, bo ciężko to stwierdzić na podstawie testów na kilku elementach, lecz na ten temat więcej może powiedzieć kolega Kamfortera.
Jeśli chodzi o części zamienne nie ma problemu bo zanim je nawet testowałem to o to się pytałem, jak też i o ceny. Natomiast jeśli chodzi o serwis to też nie ma problemu, a gdyby był, to jak rozumiem jeśli taki Walcom to totalny kibel w porównaniu z Satą, to warsztat który naprawia Saty nie powinien mieć żadnego problemu z naprawą niby dużo gorszego i niby mniej precyzyjnego sprzętu. A jeśli jest to aż taka denna marka i aż tak mało precyzyjna to pewnie w razie awarii naprawi go i hydraulik, i stolarz, i wulkanizator, i skrzypek z filharmonii, i górnik po ciemku, jak też i bileterka w kasie PKS-u, więc co za tym idzie punktów serwisowych jest więcej niż Saty.
Sorry to takie lekki wyolbrzymienie, ale nie można z góry gdybać. Jeśli ktoś miał już problemy z tymi gunami, to niech się w tej kwestii wypowie i wtedy będzie realny opis tego ewentualnego problemu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 26-10-2010, 19:58   

Robert , nie będe się z Tobą sprzeczał .

4x4
Zrób wszystkim na złośc i kup Walcoma Genesi . Pokaz innym , ze są równie dobre jak Sata pistolety w bardzej przystepnej cenie . Ja sam jako jego bodajże piecioletni użytkownik mogę Ci go śmiało polecić ;)

PS Wiem , że Sata to legenda i tradycja ( sam mam 3 saty ) ale uwieżcie że są też pistolety równie dobre . Nie wiem jak wygląda sprawa Iwaty , ale Walcoma na pewno wybrałbym zamiast DeVillbisa - nie cierpię go .

Pozdro
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-10-2010, 20:17   

kamfrontera napisał/a:
Robert , nie będe się z Tobą sprzeczał .

PS Wiem , że Sata to legenda i tradycja ( sam mam 3 saty ) ale uwieżcie że są też pistolety równie dobre . Nie wiem jak wygląda sprawa Iwaty , ale Walcoma na pewno wybrałbym zamiast DeVillbisa - nie cierpię go .Pozdro


Ja mam takie same odczucia w sprawie Debilisa ... więc przynajmniej w tym się zgadzamy.

Może wy sobie pozwalacie na eksperymenty w końcu to wasze pieniądze ... Ja jak się mylę wylatuję z realizacji kontraktu ... więc zostaną przy najlepszych rozwiązaniach, produktach i zasadach organizacji lakierni.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 26-10-2010, 20:25   

PROJEKTER napisał/a:
Może wy sobie pozwalacie na eksperymenty w końcu to wasze pieniądze ... Ja jak się mylę wylatuję z realizacji kontraktu ... więc zostaną przy najlepszych rozwiązaniach, produktach i zasadach organizacji lakierni.

Jasna sprawa ...
Ale czasami warto tez spróbować czegoś nowego ;] , nie twierdzić zaraz , że to złom i kicha :) Musisz być otwarty na nowości .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-10-2010, 20:55   

kamfrontera napisał/a:
Ale czasami warto tez spróbować czegoś nowego ;] , nie twierdzić zaraz , że to złom i kicha :) Musisz być otwarty na nowości .


Jestem bardzo szeroko otwarty ... tylko dlaczego akurat to mają być nowości z jakiejś dziwacznej nie popularnej firmy bez pozycji i marki na rynku krajowym ? Po co ?

Myślisz, że jest mało nowości w SATA ? Za mała oferta ? Myślisz że jest coś czego nie znajdę w ofercie SATA, a mają to inne firmy ? W warsztatach samochodowych nie ma miejsca na dysputy o wyższości czegoś tam nad SATA. Każdy oferowany pistolet innej marki ... w branży naprawa samochodów zawsze jest porównywany do SATA. Prędko się to nie zmieni. SATA to potęga ... a czy ktoś, ją lubi czy nie lubi ... to taki sam mądry argument jak wybór pistoletu z powodu koloru korpusu.

Walcom, Wagner, Optima, Kremlin .... to niszowe marki w samochodówce. Dla ludzi którzy nie bardzo wiedzą czego chcą. Właściciele SATA wiedzą doskonale .... chcą zarabiać nimi kasę. Dlatego mają być skuteczne, bezbłędne, oferta idealnie dopasowana do używanych materiałów lakierniczych, pełny serwis w każdym miejscu w Polsce, prosty dostęp do części zamiennych, czytelna informacja o rozmiarach dysz dla konkretnych produktów i ... dla tych co zatrudniają lakierników i decydują o zakupie pistoletu .... poczucie pewności, że żaden zatrudniony nowy pracownik nie zrzuci winy za spierdzielony lakier na zły pistolet ...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 08-12-2010, 15:19   

Używa ktoś tego pistoletu ? WALCOM SLIM S Host. 10060 HVLP
http://www.allegromat.pl/aukcja66422
Chciałbym go zakupić do bazy -nadaję się ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-12-2010, 15:24   

Mam. Jest to spoko pistol adekwatny do ceny, czyli lepszy od tych chinoli po 300zł ale nie jest to sata. Z satą może konkurować droższy model i podobno według niektórych jest nawet lepsza. Ale każdy musi pistol dopasować do siebie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 08-12-2010, 15:41   

zastanawiam się między air-guns-ą hte 2 a tym i wydaję mi się że będzie to lepszy wybór do bazy? -ma ktoś styczność z tymi dwoma pistoletami ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 08-12-2010, 17:16   

Ja z tymi dwoma na raz to nie mam ale walcom jest naprawdę niezły.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pawelc
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 151
Punkty: 1/1
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 09-12-2010, 06:46   

Dzięki ,chyba zdecyduję się na walcoma -kusi mnie ta walizeczka z dodatkowymi akcesoriami ;) ,Jeszcze jedno znalazłem na lakierniczy.pl za 649zł -jest może gdzieś taniej ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 09-12-2010, 07:17   

w tej walizeczce są nawet zapasowe dysze więc pistol dłużej pożyje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Gregorek_1985
Użytkownik


Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Biala Podlaska
Wysłany: 29-12-2010, 13:49   

Witam serdecznie :) mam takie pytanie,posiadam Walcoma Slim S,i od roku chodzil mi bez zarzutu...teraz mialem miesiac przerwy i pistol wisial w garazu,i teraz pojawil sie problem... Nie rozpyla mi tak jak trzeba,a mianowicie gdy mam miotle na full i nie tylko,zamiast szerokiego strumienia daje mi dwoma waskimi :( rozebralem go calego,wymylem i dalej jest to samo... moze ma ktos jakies sugestie,bo cholercia nie da sie malowac ;) i nie wiem,czy to juz koniec tego pistola czy moze jeszcze da sie go odratowac :) z gory dziekuje za podpowiedzi :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-01-2011, 23:28   

MOże ci zasechł rozpylacz. Popatrz pod światlo czy sa dziurki drożne. A jak nie to broń boże nie przetykaj jakimś drutem. Co najwyżej rozpylacz do nitra i moczymy potem szczoteczka i wydmuchiwanie powietrze. Najlepiej przedmuchaj wszystko i dobrze poskrecaj. Może jak myłes do źle go potem poskładałes. Plastik moze jakiś źle włożyłeś w srodku i teraz blokuje kanały.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 10-01-2011, 16:48   

Paint Remover/ środek do usuwania farb,lakierów w sprayu/na dyszę,iglicę i komorę w sprayu,10-20 min.;umyć pędzelkami i przetrysnąć nitrem.Zapchany produktami 2K/niedomyty
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew30
Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: RST
Wysłany: 24-01-2011, 22:40   witam jaki pistol polecacie

mam zamiar kupic walcoma genesi geo system do bazy zwyklych i co o nim siadzicie. bo interesuje do bazy np jasnych kolorow z gory dzieki za ospowiedz :)
Ostatnio zmieniony przez unek 25-01-2011, 10:46, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-01-2011, 09:30   

Ponieważ masz zamiar lakierować samochody to należy uznać ten pomysł zakupu ... "za dosyć oryginalny".

"Siadze", że nie będziesz zachwycony. Poczytaj o pistoletach w różnych tematach z wydzielonym dziale forum, a szybko sobie wyrobisz opinię. Tyle ci mogę na początek "ospowiedziedź" :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
homer28
Bywalec


Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 29
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: starachowice
Wysłany: 31-01-2011, 18:07   

Witam! jesli chodzo o pistolety Walcom to w 2003r kupilem sobie model Slim S i pochodzil mi moze z 1,5roku ale malo go uzywalem, mylem i czyscilem tak jak sie nalezy (bynajmniej tak mysle :) ) noi powiem jasno nigdy wiecej Slim S, niewiem jak inne modele ale tego badziewia juz niechce, potem kupilem Sata Jet3000hvlp i sie niedzieje z nim nic zlego :) juz od kilku lat, jesli bede kiedys zmienial to tylko na Sata...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne