lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: TeeM
27-03-2012, 19:40
Iwata WS-400-(1301B)
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 21:08   

cartonik napisał/a:
łysy73, coś Ci sie chyba pomyliło :)

WBX 1,3 dysza 195l
WBX 1,4 dysza 200l

No kurde tu patrzyłem na aukcję na All... takiej Iwaty:
http://moto.allegro.pl/pi...1203673016.html

[ Dodano: 31-08-2010, 22:11 ]
Aaa tu chyba tabelka skopana i zamienili przepustowości z zapotrzebowaniem na wiatr
I nic dziwnego, że człowiek durnieje kompletnie.
Tu pomylona tabelka co wygląda na oryginalną, tu 3 takie same pistole ale z innymi dziurami w dyszach.... I jak ma łeb nie boleć
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 31-08-2010, 21:11   

no niby tak ale jak na to patrzeć to nie wiem bo mojego jeszcze nie testowałem bo mam go dopiero od wczoraj.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 21:15   

TeeM napisał/a:
jak sie zdecydujesz na jakis model to moge spytac technika u Nas za ile go wyrwe dla ciebie. WS400 wyrwałem za jakies 350 funta.

Tnx. Najpierw muszę mocno pomyśleć, tylko nie mając w ręku i nie pracując tym narzędziem ciężko, bo jak widać nawet niby oryginalne tabelki bywają skopane. I weź tu wybierz jak kompletny mętlik w głowie.
Ale dzięki. Będę pamiętał

[ Dodano: 31-08-2010, 22:21 ]
Głowa boli i idę spać.
Jutro dalej będę się zadręczał.
Dzięki za podpowiedzi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 31-08-2010, 22:30   

Po lekturze wielu publikacji pozwole sobie wkleic link producenta ANEST IWATA...
http://www.topfinish.home...neumatyczne.pdf
Tak wiec wedlug informacji w nim zawartych wynika, ze dysza WBX sluzy do lakierowania wodorozcienczalnych lakierow bazowych jak i lakierow bezbarwnych klasy HS..(czyli to co szukam).
Natomiast dysza WB...raczej do samych baz..
Porownujac ten pistolet ( ANEST IWATA W400 WBX) ..do dotychczas uzywanej LV2 moge stwierdzic, ze zuzyje nieco mniej materialu jednak przy wiekszym apetycie na luft ( co w moim przypadku nie ma znaczenia)..ale, to co mnie najbardziej interesuje, to jego szerokosc strumienia ktorego mi brakowalo przy 255mm LV2...czyli 390 mm.

Przygladajac sie korpusowi tych pistoletow trudno dostrzec roznice...czyz one nie roznia sie jedynie rozpylaczami i dyszami..??

Chcialem podziekowac oczywiscie wszystkim zaangazowanym w temat..i licze na dalsze recenzje. Mam jeszcze troche czasu na decyzje..
Moja LV2 idzie w drugie rece za cene 700 zlociszy..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 22:42   

Hejka Obcy...
No coś ten link nie teges u mnie. Jakoś nie śmiga.
Co do tych gunów to łeb mi i tak trzeszczy. Muszę się dobrze przespać i dalej czytać i szukać, tyle że nie mam na to czasu.
Mam nadzieję, że Tobie łatwiej to pójdzie, czego życzę.
Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 01-09-2010, 06:06   

Faktycznie jakis trefny ..ten powinien byc ok... http://pneumatyka-nts.pl/pdf/011.pdf
Ostatnio zmieniony przez 01-09-2010, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 01-09-2010, 06:29   

Aha ten link śmiga. I tu już w WBX są podane dobrze dane w tabelce. Nie wiem jakim cudem tam gdzie pokazałem jest z błędem.
Wg. tego opisu:
WBX jest do baz wodnych {o konwencji nie jest wspomniane} i lakierów HS
WB jest do baz wodnych i konwecjonalnych {a tu nie ma klarów}
I porównując zapotrzebowanie na wiatr, ciśnienie na wejściu, oraz wydatek materiału przy tych samych dyszach są to jednak 2 kompletnie różne guny.
Aby nie zadawać kolejnych milionów pytań dlaczego w WBX nie wspomniano o bazach konwencjonalnych to troszkę w wolniejszej chwili poszperam w postach i poczytam w opiniach.
Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 01-09-2010, 06:48   

Krufa...zeby czlowiek po dwudziestu latach pracy w tym kraju
, musial borykac sie z takim dylematem za 1500 - 2000 zl..W szkopowie to koszt lakierowania jednego elementu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 01-09-2010, 07:38   

no i ta tabelka co podał obcy jak najbardziej sie zgadza.

Ja do Bazy (konwencja) będę używać WBXa (tylko i wyłącznie do bazy)
Natomiast AZ3 HTE 2 będę używać do bezbarwnego bardzo fajnie sie nim maluje bezbarwny i stwierdziłem ze jak narazie to niema sensu wydawać nastepnych tysięcy na porządny pistolet do Klaru. może jest troche wolny i ma za mała miotełke ale zawsze jest lustro :) :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 01-09-2010, 19:55   

Według broszur WBX jest do baz wodnych i lakierów bezbarwnych HS. Można nim jednak nakładać bazy konwencjonalne, jak większością pistoletów. Dużo informacji o Iwatach można znaleźć na stronie: www.asetusa.com/phpBB2/index.php
Opisują głownie wersje zza wielkiej wody takie jak LPH400 w wersjach LV4, LVB, LVX. Korpusy w tych gunach są identyczne z naszą serią W400. Dlatego zmieniając dyszę materiałową i powietrzną można sobie stworzyć dowolny gun. Z tego co wyczytałem to zakładając dysza materiałowa w LV4,LVB i LVX są identyczne i mają cztery nacięcia. Do takiej dyszy dobiera się wybraną dyszę powietrzną (aircap) w wersji jaką się chce. Mając guna np. z założoną dyszą materiałową np 1.3 LPH i powietrzną np LVX (zestaw LPH-400 LVX 1.3), istnieje możliwość zmiany dyszy powietrznej na np LVB i tym samym otrzymujemy pistolet LPH-400 LVB 1.3 (nie trzeba zmieniać ani iglicy, ani dyszy materiałowej). Z tego co wyczytałem to LVX jest do większości lakierów bazowych, ale niektórzy kładą nim także bezbarwny, LVB tylko do lakierów bazowych (głownie trudne w aplikacji kolory), LV4 do bezbarwnego i baz z ukierunkowaniem zdecydowanie na bezbarwny.

Co do naszych europejskich W400 to stary W400lv2 do wszystkiego (ten z normalną dyszą). W400-WBX do baz wodorozcieńczalnych i lakierów HS. W400-WB do baz wodorozcieńczalnych i konwencjonalnych. WBX i WB dzielą ten sam korpus, mają takie same dysze materiałowe (trzy nacięcia) a różnią się tylko dyszą powietrzną. I tu sytuacja jest podobna jak u hamerykańców - czyli mając np W400WBX 1.4, to możemy z tego guna zrobić wersję W400WB 1.4 zmieniając ! !tylko!! dyszę powietrzną. Dwie sekundy rozkręcania i mamy innego guna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 01-09-2010, 20:24   

siwy_1981 napisał/a:
Dużo informacji o Iwatach można znaleźć na stronie: www.asetusa.com/phpBB2/index.php

Dzięki. Tylko ja kurde z Podlasia jestem ! !!!
A co to ma do rzeczy?:
A to że jak cały kraj uczył się języków obcych typu Angielski, Niemiecki, to we mnie i moich ziomków ...rwa latami RUSKI wpompowywali. :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły:
Nawet się jeszcze w szkole średniej tego badziewia "uczyłem" :zły: :zły: :zły:
Panimajesz ili niet charoszyj cziełowieku aaa? - i czego tu tyle lat "się uczyć", jak każdy rozumie?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
A tak na poważnie dzięki za podpowiedź siwy....
Bardzo czytelnie to opisałeś. Tylko ja już wiem, że nie kupię niczego czego sam sobie nie przetestuję. Lepiej nie ryzykować późniejszego zawodu, bo jednak to za spore pieniążki do wydawania ot tak w ciemno. Nawet jeśli coś ma masę pozytywnych opinii to jest jednak jakiś wybór między różnymi firmami i nie każdy sprzęt musi każdemu tak samo odpowiadać. Tylko jak przetestować LPH jeśli nikt jej z tych co pytałem nie ma i co więcej nie ma jej nawet w polskich ofertach sprzedaży. Są tylko w UK i USA jak i masa innych gunów w wysokiej półki {np. widziałem w USA na filmiku Devilbisa bodajże Tekkena w akcji z bezbarwnym, to..... to filmik kilka razy pod rząd oglądałem. A u nas ani go widu ani słychu. Tak samo jak Iwaty LPH}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 01-09-2010, 20:26   

łysy73,
Zainstaluj google chrome. Przeglądarka na bazie firefoxa.
Tłumaczenie stron internetowych masz od ręki,,, moze z błędami, ale spokojnie starcza.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 01-09-2010, 20:29   

mkautos napisał/a:
łysy73,
Zainstaluj google chrome. Przeglądarka na bazie firefoxa.
Tłumaczenie masz od ręki,,, moze z błędami, ale spokojnie starcza.

Mk.... ja kiepski z komputeryzacji jestem. Brat młodszy jest w tym zajeb...., ale ja go już pół roku o format proszę, bo komp mi się tnie już jak dziki.
Ale dzięki.
Teraz on chce pomalować nowy błotnik u siebie w bryce i go wymienić, więc zaproponuje mu "wymianę" :D :D :D :D :D :D :D :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unikacz
Użytkownik
unikacz


Wiek: 43
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 12
Skąd: poznań
Wysłany: 02-09-2010, 09:48   

no tak, zgadza się:
W 400 - wysoki transfer - wysoka oszczędność - dysze do 1,2 do 2,5 - transfer materiału od 140 do 580 ml / min no i miotle podają od 175 do 310 mm
W 400 WB - zaprojektowany specjalne dla WB czyli water based - dysze od 1,0 do 1,4 - transfer od 90 do 160 ml / min - miotła od 230 do 290 mm
W 400 WBX - dla wody, HS, klar - podobno super atomizacja, jednakowej wielkości kropelki - dysze 1,3 i 1,4 - transfer 370 ml / min i miotła 390 mm
czyli jak na moje ;p W 400 to super wyrobnik a W 400 WBX to wysokiej jakości podawanie materiału ^^
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 02-09-2010, 21:32   

Witam!

Panowie, który z Was kładzie klar HSa (markowego HSa a nie jakies szczyny typu HB BODY) tym WBX ?!?! Czekamy na jakis konkret wrazenia !
Zeby sobie jednoznacznie odpowiedziecz czy ten gun jest uniwersalny czy nie!
Bo podajac jakies dane ze strony producenta albo z Alleg to daleko nie zajedziemy, wiec czekamy!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 02-09-2010, 22:33   

Bo to wszystko jest jakieś pomieszane. Informacji niby dużo, a często się na wzajem wykluczają. Np. ta pomylona tabelka z opisem z ogłoszenia które wyżej wkleiłem. No mnie dziwi, że jest na niej błąd, bo wygląda ona na fabryczną. To co w fabryce się pomylili?
Albo inne dane i opinie: Z tego co wyczytałem w archiwum Gola bardzo dobrze się wypowiadał na temat Iwaty LPH. Porównywał ją do nawet do 2 króli ogólnie dając do zrozumienia, że jest i lepsza i szybsza.
Ale tak na chłopski rozum jak może być taka szybka jeśli na tej stronie: http://www.anestiwata.com...eries=LPH400-LV dla dyszy 1,4 podana jest przepustowość materiału 130 ml/min gdzie WBX z taką samą dyszą 200 ml/min
Ja nic z tego nie kumam. Jak coś co ma prawie 40% mniejszą przepustowość może być za razem szybsze?
Może jestem już za bardzo tymi poszukiwaniami zmęczony, może źle rozumuję, ale wydaje mi się to nie możliwe. Dlatego tylko test praktyczny może rozwiać takie wątpliwości.
{A tak ogólnie to mam już tego dość, bo jest dokładnie tak jak napisał Obcy...: kasa jest, a nie wiadomo co kupić}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 02-09-2010, 23:48   

Tu jest europejska strona Iwaty i niekt. pistolety sie róznia.

http://www.anest-iwataeu.com/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 03-09-2010, 20:07   

A no jest ta stronka. Tnx. Ale wszystkich LPH w ofercie nie mają -albo ja nie odszukałem. Ja znalazłem tylko jedną. A w USA jest tego do usioru. Można kupić LPH 400 z jedną z 3 głowic:
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item3ef9c124bf
A później dokupić oddzielnie na sztuki inną jaką się chce:
LVX:
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item2eaf4b748b
LVB:
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item2eaf4d04d6
LV:
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item3360234874
Lub od razu z trzema dostępnymi dyszami {LV, LVX, LVB}:
http://cgi.ebay.com/ebaym...=item3efa58097b
I można oczywiście wybrać rozmiar dyszy materiałowej, i jeśli dobrze kumam to dysze powietrzne zmienia się bez potrzeby zmiany dyszy materiałowej. {jeśli dobrze kumam?}
Najgorsze, że nie znam Angielskiego i do końca nie całkiem czaję ich opisu.
A wszystkie te wymienione modele są za to na innej stronie Iwaty:
www.anestiwata.com
LV:
http://www.anestiwata.com...eries=LPH400-LV
LVB:
http://www.anestiwata.com...ries=LPH400-LVB
LVX:
http://www.anestiwata.com...ries=LPH400-LVX
Są tam też podane dane m.inn. przepływu materiału przez dysze i właśnie nie czaję jak może taki gun być super szybki, jeśli wg. tabelki ma taką małą przepustowość? Czy może mi ktoś to jakoś wyjaśnić?
{Bo przyznam się szczerze, że ja często bawię się w pioniera, a w tym przypadku świerzbią mnie pazury aby taką zabawkę w full pakiecie kupić :D :D -choć wolałbym jednak zobaczyć na własne oczy jak to pracuje}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 03-09-2010, 20:48   

łysy73 napisał/a:

I można oczywiście wybrać rozmiar dyszy materiałowej, i jeśli dobrze kumam to dysze powietrzne zmienia się bez potrzeby zmiany dyszy materiałowej. {jeśli dobrze kumam?}


Zgadza się. Tak jak wcześniej pisałem dyszę powietrzną zmieniasz bez ruszania założonej dyszy materiałowej - zmieniasz tylko rozpylacz.
Ciekawe jak się kładzie bazy tymi gunami. Na pewno oszczędnie bo pracują na !uwaga!! 1.1bar ciśnienia roboczego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
borys1986
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-09-2010, 20:46   

Może komuś się to przyda tak grzebałem i znalazłem na francuskiej stonie Anest-Iwata
dotyczy rozmiaru dysz (BAZA KLAR) WS-400 http://www.anest-iwata.fr...N_CHART_AIF.pdf
a tu do innych modeli iwaty http://www.anest-iwata.fr...rt_AIFV12-1.pdf
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
J1MmY
Użytkownik


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 23-12-2010, 06:45   

Witam jestem nowy wiec prosze o nie krytykowanie mnie zabardzo :)


Jestem posiadaczem IWATA WS-400 od 2 lat i jestem zadowolony z jakosci pracy tymi pistoletami.

Kupilem ten model tylko dlatego ze nie robil problemow z srebrnymi kolorami i kolorami typu Hjundaj :) atos.

Nie czytalem wszystkich postow bo jestem przed robota.

Odnosnie mojej techniki malowania:

Lakiery wodne PPG metaliki rozcienczone 25-30% kladzie sie rewelacja prze miotle na okolo 2 obroty i materiale na 3 obroty.Jesli chodzi o solidy to rozcienczona baza na 10% w ilosci niecalej setni daje sie naniesc na tylny blotnik w cienkusiu z cieniowaniem drzwi (oszczednosc?)

Jesli chodzi o klar (2:1) to tu sprawa jest troche bardziej zawila.

Material rozkrecony na okolo 2,5 miotla prawie na max cisnienie stale na okolo 2.

W zaleznosci od oryginalnej morki na reszcie auta lece na 1.5 lub 2 warstwy.

Oszczednosc klaru jest zaj.... na tym pistolecie .

Na pomalowanie calego auta bez dachu (peugeot 605 ) wystarczy 2-2.5 litra klaru rozrobionego.

Jesli macie jakies uwagi lub pytania to piszcie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-12-2010, 11:20   

Jeszcze podaj głowicę ... WBX, czy LV i typoszereg wielkości.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 24-12-2010, 19:03   

a jakiego klaru uzywasz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bartek19918
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 19
Skąd: Mielec
Wysłany: 27-01-2013, 21:19   

czy adapter do pps z saty pasuje do iwaty w 400?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne