lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: TeeM
27-03-2012, 19:40
Iwata WS-400-(1301B)
Autor Wiadomość
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 30-07-2010, 20:12   Iwata WS-400-(1301B)

Witam!
No i doszła wreszcie długo wyczekiwana Iwata. Choc zdawało mi sie ze zamawiałem model LS-400 to dostałem WS-400 BASE (podobno nastepca modelu W-400)
jaka jest róznica miedzy nimi:
a no taka ze LS-400 to hvlp a WS-400 non-hvlp.
oznaczenie 1301 B oznacza model z dysza 1.3 do bazy.

tu pare fotek ;]


Miałem ja odesłac i poczekac na własciwy model ale nie moglem sie oprzec checi przetestowania jej tym bardziej ze po telefonie do technika zapewniono mnie ze to własciwy model do bazy!
Szczegóły testu niedługo.

MEMO0024.JPG
Pudełko
Plik ściągnięto 650 raz(y) 225,92 KB

MEMO0025.JPG
zawartosc
Plik ściągnięto 745 raz(y) 190,06 KB

MEMO0029.JPG
Plik ściągnięto 756 raz(y) 238,09 KB

MEMO0030.JPG
Plik ściągnięto 711 raz(y) 239,48 KB

MEMO0031.JPG
Plik ściągnięto 676 raz(y) 240,62 KB

MEMO0033.JPG
Plik ściągnięto 623 raz(y) 264,61 KB

MEMO0035.JPG
Plik ściągnięto 700 raz(y) 161,38 KB

MEMO0038.JPG
Plik ściągnięto 668 raz(y) 251,72 KB

MEMO0039.JPG
Plik ściągnięto 803 raz(y) 188,51 KB

MEMO0040.JPG
Plik ściągnięto 689 raz(y) 338,12 KB

MEMO0041.JPG
Plik ściągnięto 708 raz(y) 166,79 KB

MEMO0042.JPG
Plik ściągnięto 646 raz(y) 190,74 KB

MEMO0018.JPG
Plik ściągnięto 601 raz(y) 258,59 KB

MEMO0017.JPG
koszulka gratis ;)
Plik ściągnięto 657 raz(y) 228,31 KB

MEMO0018.JPG
porównanie z W-400 WBX
Plik ściągnięto 742 raz(y) 161,99 KB

MEMO0019.JPG
porównanie z W-400 WBX
Plik ściągnięto 682 raz(y) 252,84 KB

MEMO0020.JPG
porównanie z W-400 WBX
Plik ściągnięto 884 raz(y) 147,23 KB

MEMO0023.JPG
porównanie z W-400 WBX
Plik ściągnięto 643 raz(y) 213,09 KB

MEMO0021.JPG
porównanie z W-400 WBX
Plik ściągnięto 664 raz(y) 221,48 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-07-2010, 20:35   

No to czekamy na testy.
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30-07-2010, 20:39   

Już tu kiedyś pisałem że bardzo podoba mi się nowoczesny niemal kosmiczny kształt tego pistoletu..dziś po Twojej fotorelacji ujęła mnie dysza..bardzo ciekawie ona wygląda z tymi nacięciami ;) ...

TeeM, wiesz może czemu służą te stożkowe otwory na zewnątrz dyszy??podejrzewam że są to dodatkowe otwory powietrzne? jeżeli się mylę to prosiłbym o kilka słów objaśnienia? ;)

Może przy okazji napisz coś o parametrach tego pistoletu, jakie ma zapotrzebowanie na powietrze, na jakim ciśnieniu roboczym pracuje, chodzi o jego ogólną charakterystykę..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 30-07-2010, 20:41   

czekamy z niecierpliwością
miałem taką kupić ale wybrałem sata 3000b rp z bazą lece nim 1.8 - 2.0 bara klar standardowo na 2.5
dobrze sie sprawuje ale trzeba coś zakupić do bazy sata albo w-400 wbx
czekamy na testy bo chyba wybiorę iwate tylko nie wiadomo czy wbx czy super nową
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 30-07-2010, 21:15   

jacklack napisał/a:
wiesz może czemu służą te stożkowe otwory na zewnątrz dyszy?
nacięcia .
japońce zawsze coś wymyślą .
aby jeszcze bardziej fikuśniej posiekać materiał ;]
ale jak Teem napisał że słabo sobie radzi z gęstymi bazami wodorozcieńczalnymi ,to trochę kiepsko :glupek:
ja jak spoglądałem na te nacięcia dyszy ,to odniosłem wrażenie że bardzo łatwo je można uszkodzić . małe puknięcie i szczelina nierówna .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 30-07-2010, 22:29   

Chłopaki dawajcie pytania to postaram sie je uwzglednic i odpowiedziec w tescie!
A tak na przyszłosc co do testów to moze ustalmy jakies punkty i kryteria jak to robic!
co myslicie o tym?
załozymy dział, baze testów pistolków i bedzie to pomoc dla potomnych :)
czekam na pomysły!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 30-07-2010, 22:40   

TeeM napisał/a:
załozymy dział, baze testów pistolków i bedzie to pomoc dla potomnych :)
czekam na pomysły!

już jest coś takiego, ale testy całego sprzętu. Może tak przenieść ten temat do tego działu ?? http://lakiernik.info.pl/viewforum.php?f=40 ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-07-2010, 23:17   

Proszę bardzo.
Temat w odpowiednim dziale.
Pare pytan do....
Chmurzenie na srebrnym
zapylenie w pomieszczeniu
oszczednośc materiału
jakość natrysku
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 04-08-2010, 01:54   

Witam!
Emocje juz troche opadły i moge na spokojne cos napisac o tym pistolecie.

Przypomne tylko ze nie bedzie to profesjonalny test, nie posiadam precyzyjnych urzadzen pomiarowych ani zadnego sprzetu pomiarowego!
-to tylko raczej moje spostrzezenia i uwagi na temat tego pistoletu!-
Prosze nie kierowac sie tylko i wyłacznie moją opinia podczas zakupu tego pistoletu ale mozna wziasc ją pod uwagę! ;)
Zalecam natomiast przetestowanie sprzetu przed zakupem nowego modelu, a szczególnie jesli zmieniamy marke pistoletu.

Jak pisałem na wstepie, zamowiony był model LS-400 1.3 ze złota dysz powietrzna do bazy, ale dostałem WS-400 1.3 ze złotym kółkiem w środku.

Wykonanie i ergonomia pistoletu stoi na wysokim poziomie (o wiele wyzej niz model w-400) wywazenie bardzo dobre. Wyglad to już rzecz gustu, jednym sie podoba innym nie, ja osobiscie sadze ze jest bardzo futurystyczny i wyglada raczej jak jakies kosmiczne narzedzie chirurgiczne :D (czy bedzie wysyp chinoli ala Supernova? he he)
Mi brakuje np haka w gurnej czesci korpusu (jak w Sata)
Co do pokręteł jest ich kilka i działaja precyzyjnie! (choc moze troszke za duzo krecenia)
-regulacja igły- 7 obrotów,
-regulacja strumienia- 4,5 obrotów,
-regulacja ciśnienia- 4,5 obrotów,
ktoś kto lubi se pokrecic to tu sie odnajdzie he he :D

Słowko o dyszy materiałowej: myśle ze te naciecia służa do wstępnego rozbicia materiału tzw. podwójna atomizacja, patent od Iwata. Napewno łatwiej jest uszkodzic dysze niz w innych pistoletach, np wkladanie na stojak albo widełki w kabinie (chwilka nieuwagi i po... po podwójnej atomizacji! ) Natomiast rozkrecanie i czyszczenie pistoletu zalecam tylko nad stołem z miekką podkładką ala karimata he he he!


Czy Supernova WS-400 to ten sam model co starszy W-400 ? (niektórzy mówia, że w środku to samo tylko z zewnatrz Pininfarina) hmmm.. cieżko powiedziec.
W specyfikacji niektóre igły maja ten sam nr zamówienia:
foto 1 dla Supernovej
foto 2 dla W-400
Rozpylacze maja juz inne oznaczenia.

Parametry dla obu pistoletów w tabelkach poniżej na fotografiach 3 i 4
Malujac tymi dwoma modelami (oba z dyszami 1.3) moge powiedziec ze rozpylaja jak dwa inne pistolety.

Pistolet był testowany pezez cały ostatni tydzień. Klar HS Standox-a i bazy wodorozcieczalne Standohyd-Standox-a (około 7-10% rozcieczone)

W poniedziałek po południu go dostałem i były jeszcze dwa auta do pomalowania.
Nie majac adapteru do szybkich kubków 3m PPS postanowiłem uzyc go tylko do klaru.
Przepukałem go dwa razy w maszynie i raz czystym rozpuchem, rozkreciłem pokretła na maxa, zalałem klarem i dawaj do kabiny ;]
-tylna klapa i zderzak na srebrno (wczesniej machniete bazą- iwata W-400 1.3 wbx) po pierwszej warstwie Supernova WS-400 klarem pomyslałem ze cos za delikatnie, wiec na drugiej warstwie zwolniłem i starałem sie dolac, ale to nie DeVilbiss Gti Pro 1.3 T2 :D i z tym dolaniem był mały problem. Ze to srebrny kolor i troszke mniejsze wymagania co do połysku , przełaczyłem kabine na grzanie i poszedłem do drugiej.
-Tu miałem na niebieski metalik tylny błotnik, tylna klape i tylny zderzak. (tak samo baza poszła W-400 1.3 wbx) tu juz na pierwszej warstwie Supernową zwolniłem jak mogłem i efekt mnie zaskoczył, znów jakby za delikatnie, jakby nie dolane! mysle se qurde co jest? a że to juz ciemniejszy kolor i struktura i połysk musza byc git to robote dokonczył DeVilbiss gti pro. Miałem wrazenie ze cos jest nie tak z ta WS-400, jak by dysza była zapchana! (pózniej sie okazało ze otwór w zatyczce od zakretki kubka jest tak mały jak dysza w devilbiss sri 0.8mm /fotki niżej/ :glupek: ale ktos kto maluje na Sata RPS i
3M PPS nie musi wiedziec o tym od razu i robic wieksza dzirke -he he- dodam ,ze kubek do Supernovej zerżniety z Devilbissa. Natomiast kubek od W-400 WBX jest identyko jak Satowski i tam nic nie musiałem powiekszac, smiga bez przeróbek!

We wtorek doszedł adapter do PPS-ów i mogłem poszaleć na bazie.
Z rana malowało sie troche lepiej poniewaz temperatura była niższa i było nawet git ale w południe juz dolewałem ok. 12% wody do bazy bo mi ja suszyło za bardzo. I choć dziurka w deklu była juz wieksza :) to spust wciskałem do oporu az kostki od palców miałem białe he he.
Na razie same ciemne kolory i małe elementy: pozytywny test na 1 bara, na 1,5 bara (producent zaleca od 1.5 do 2.0 bara) zadnym innym pistoletem nie malowało mi sie tak fajnie na tak małym cisnieniu (pomijam Minijet-y i SRI ) duzy plus dla WS-400 Supernowej- swietnie pracuje na małych cisnieniach! nie musisz kupowac Minijeta !
Jedno z aut pozwoliłem se wykonczyc lakiem moją Sata 3000 rp (1.2) i szczeka mi opadła jak zobaczyłem efekt końcowy. Naprawde super! (baza poszła Supernovą, tylko dwa elemety)

Natomiast w temperaturze około 30 stop. Cels. ciezko jest juz malowac tym pistoletem nie tylko kolory srebrne, strasznie przesusza baze! Po tym jak prawie cały bok (na srebrno) musiałem przeszlifowac 1000 disc i pomalować jeszcze raz ale tym razem DeVilbissem gti pro H1 (wyszło ok jak zawsze) postanowiłem zadzwonić jeszcze raz do technika ze cos nie tak ze mna albo tym pistoletem!
Usłyszałem ze musze zmniejszyc szerokosc strumienia bo jest on za duzy w tym pistolecie :glupek: zdjecia strumienia na dole!
Wiec kupuje pistolet z duzym strumieniem zeby se go teraz zmniejszac? hmmmm,
No cóż, nie bede sie kłócił z technikiem który ma dwie Iwaty Supernova i śmiga nimi pare miechów! (około 1 element tygodniowo :) ) Zmniejszyłem a raczej odkręciłem strumień na uwaga: 1 i 3/4 obrotu na 4,5 możliwych (od całkowitego skrecenia na zero) no i co ???
No jest lepiej coraz lepiej ale to ciągle nie toooo! fuck! aha mam poczekac na niego az wroci za tydzien z urlopu to on mi pokaze co i jak :glupek: Dodam ze jak wziełem pierwszy raz W-400 wbx to nigdzie nie musiałem dzwonic ani nikt nie musiał przyjezdzac do mnie- siała baze jak ta lala i dalej sieje nawet jak jest ponad 30 stopni he he :D
-Tak se myslałem w srode, szkoda ze nie mamy baz konwencjonalnych to bym potestował jeszcze w tej materi, skoro te wodne nie bardzo mi ida, a tu w czwartek zjawia sie cały VW T4 do przemalowania z białego na stalowy metalik (konwencjonalna baza 1:1 )
Zamontowałem oryginalny kubek (ala DeVilbis) rozrobiłem 8 litrów bazy i panowie szczeka mi opadła drugi raz ! !! Czegoś takiego to ja juz dawno nie widział ! Ostatni raz chyba jak pracowałem w Skodzie na lakierni Supernova w Czechach i tam malowały automaty (roboty)na lince produkcyjnej - atomizacja, rozbicie materiału, żadnego chmurzenia (moze bardzo minimalne) po prostu bajka! i chyba z tad ta nazwa tego pistoletu! :D SUPERNOVA.
Co do zapylenia w kabinie to chyba moge porównac Supernova do mojej Saty 3000 RP,
Co do oszczednosci to jest lepiej niz przy W-400 wbx,
Chmurzenie prawie nie wystepuje (rzadko ostatnia warstwa wymaga zapyłki na 1-1.2 bara)
Wykonczenie na lakierze bezbarwnym moze sie podobac (wpływ ma bardzo gładka baza po wyschnieciu)

Wiec jak ktos maluje jeszcze konwencjonalnymi bazami i szuka bardzo precyzyjnego pistolka to moze własnie Supernova jest dla niego. Do baz wodorozcieczalnych polecam przetestowanie przed zakupem, szczególnie latem!
Przez tydzien bede jeszcze se malował WS-400 a potem wpadnie technik i mi pokaze czary-mary albo niech wymiena na LS-400 hvlp, moze bedzie lepiej.
To by było na razie tyle z mojej strony, jak se co przypomne to napisze.
Pozdrawiam!

MEMO0020.JPG
foto 1- igły do Supernova, dlaczego 1.2 i 1.3 albo 1.3 i 1.4 maja te same nr.?
Plik ściągnięto 605 raz(y) 313,63 KB

MEMO0035.JPG
foto 1
Plik ściągnięto 612 raz(y) 227,37 KB

MEMO0033.JPG
fota 2- W-400 igły, też sie powtarzają numery.
Plik ściągnięto 604 raz(y) 281,18 KB

MEMO0034.JPG
fota 3- parametry Supernova
Plik ściągnięto 637 raz(y) 306,22 KB

MEMO0032.JPG
foto 4- parametry W-400 WBX, porównajcie zużycie materiału ml/min przy dyszach 1.3 obu pistoletów !
Plik ściągnięto 628 raz(y) 330,34 KB

MEMO0019.JPG
nieszczesna dziurka w zatyczce he he
Plik ściągnięto 745 raz(y) 246 KB

MEMO0017.JPG
nieszczesna dziurka w zatyczce he he
Plik ściągnięto 660 raz(y) 192,47 KB

MEMO0025.JPG
szerokosc (wysokość) strumienia supernowej, z lewej podziałka ok. 30 cm a od góry odległości pistoletu od obiektu tez w cm. (kazdy pomiar na max rozkręconym strumieniu) zmieniała sie tylko odległość
Plik ściągnięto 930 raz(y) 217,65 KB

MEMO0053.JPG
porównanie z kubkami, nawet po adapterach PPS widac ze W-400 wbx (adapter po lewej na dole) ma wieksza przepustowość materiału :)
Plik ściągnięto 818 raz(y) 301,91 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 04-08-2010, 09:35   

Ufff. A ja byłem o kliknięcie na allegro od zakupu tego pistoletu.
Piszesz ze dziurkę trzeba powiększać . Nieźle.
Ze technik przyjedzie i aby pistolet lepiej podawał to skręcać trzeba miotłe.
Mam nadzieje ze po jego wizycie ewentualne problemy wyjaśni i pistolet bedzie Ci smigał jak należy.
Napisz co ciekawego powiedział , jak juz będzie u Ciebie ten technik - magik. ;)
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-08-2010, 20:29   

No i technik-magik po urlopie sie nie zjawił. Zadzwonil wczoraj ze jezeli pistilet byl uzywany to niestety nie moge go zwrocic (ani wymienic na model hvlp LS-WS400 dostepny tylko na rynku amerykanskim :angry: ) ale za to przysle mi pana ktory pracuje dla Anest Iwata!
Stwierdził tez ze dysza 1.3 jest moze za mała do moich baz wodnych i najprawdopodobniej zaoferuja mi dysze 1.4, he he he -ciekawe tylko za ile?-
WS-400 prawdopodobnie pojdzie do sprzedania a jego miejsce zajmie chyba najlepszy gun hvlp na rynku -SATA 3000 HVLP WSB- no chyba ze na Automechanice we frankfurcie we wrzesniu Sata pokaze cos nowszego, moze 4000 HVLP :D
Zobaczymy mimo to, co pan Iwata powie w przyszłym tygodniu. Moze jednak jest jakis trik z ta WS-400 :D

Pozdrowko!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 27-08-2010, 06:51   

TeeM...gdybys mial do wyboru tylko jeden pistolet do bazy jak i do klaru....to ktory polecilbys (baza konwencjonalna)..??
z gory dziekuje..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 27-08-2010, 22:52   

Witam!

obcy_69...lakieruje od ponad 20 lat samochody a od prawie 20 lat robie to Sata, wiec moja technika w 99% jest "satowska" (gun rozkrecony na maxa i heja!) nazywam te pistolety kałachami!
Sata jest jak AK-47 niezawodny, niezniszczalny, szybki, zajebisty poprostu! Co mu nie wlejesz do kubka to rozsieje na element i to superowsko! he he! Tak jak napisał @PROJEKTER- wczesniej czy pozniej Wszyscy koncza na Sata! (no moze 90% moim zdaniem )
Moim zdaniem duzo zalezy od Twoich preferencji, techniki malowania i czym malowałes wczesniej !
Czym malujesz obecnie? Mysle ze pistolety w technologi RP sa najbardziej uniwersalne do bazy i klaru, choc znajda sie zwolennicy HVLP.
Ja osobiscie wybrał bym Sata 3000 RP 1.2 albo 1.3- ale pamietac trzeba, ze malowanie w garazu a w kabinie rózni sie znaczaco.
Ja obecnie testuje dalej i wciaz Supernowa i musiałam zmienic swoja technike malowania do tego pistoletu i..... o tym za chwile. A juz myslałem ze bede kupował pistolety pod moja technike a nie na odwrót! Ale na szczescie lubie zmiany :)
Polecam wypróbowanie pistoletu przed zakupem!
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 27-08-2010, 23:17   

Ja własnie miałem zamawiać tą supernowe jak to na nią mówią :) ale podało na sprawdzoną maszynkę W400 WBX :) dyszka 1.4 Maluje jak narazie na bazach konwencjonalnych i ostatnio machałem W400 Lv2 Super po prostu super Kładzie skurczybyk tak równiuteńko bazę ze masakra.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 28-08-2010, 21:37   

TeeM...mam podobny starz do Ciebie, choc jak zdazylem sie zorientowac lakierujesz kilka razy dziennie..mi sie zdarzy kilka na tydzien.. Pierwszym z lepszych pistoletow jakim lakierowalem byla wlasnie SATA Jet 90...Ostatnie 9 lat lakierowalem IWATA w 400 LV2 z dysza 1.4...Jesli chodzi o moje obserwacje, to IWATA z ta dysza przy bazie w miare sie sprawuje...choc brakuje mi troche szerszej miotly. Jezeli chodzi zas o klar, to dysza 1.4 jakby przygruba...musze kombinowac z rozpuchem, by uzyskac mniejsza strukture.
Lakieruje roznie..czesc w garazu, czesc w kabinie. Oczywiscie jak wspomniales jest zauwazalna roznica w warunkach, jednak mozna sobie i z tym poradzic.
Zdaje sobie sprawe..ze najlepszym wyjscie byloby miec dwa pistolety. Jak na ta chwile jednak musze pozostc przy jednym - uniwersalnym..
Stad tez sklaniam sie do techniki RP..i teraz tak - nie wiem, czy bedzie mi latwo przejsc na krotki korpus SATY, skoro lakierowalem "dluzsza" IWATA..i jeszcze jeden dylemat - dysza ...1.4 troche za gruba do klaru z kolei 1.2 troche za drobna dla bazy..Wypada na 1.3 jako najbardziej uniwersalna - czy dobrze rozumuje..??

Moje wahania wiec...miedzy SATA 3000 RP dysza 1.3 - IWATA w400 WBX 1.3 co sadzisz..??

Aha..czym roznia sie WB od WBX..??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 29-08-2010, 00:25   

Witam!
Mam mały update do Iwaty WS-400 supernowa po ostatniej wizycie technika, zaraz zbiore mysli do kupy i opisze to i owo.
obcy_69 nie wiem czym sie rózni w praktyce- WB od WBX- bo maluje tylko WBXm, ale w tabelce na "foto 4" jest tabelka z parametrami wb1, wb2, wbx i widac tam roznice w ilosci materiału ml/min. oraz zuzyciu powietrz l/min.
Mam w pracy Iwate W-400 WBX 1.3 i jest on moim ulubionym pistoletem do bazy wodnej, jest szybki, precyzyjny, szeroka miotła ale ma apetyt na materiał ! Jesli chodzi o klar to mi nie podpasował, wole GTI PRO z dysza T2. (choc po zmniejszeniu miotły i dodaniu rozp. do klaru było by napewno lepiej w tej Iwacie)
Co do wielkosci dyszy, mysle ze jezeli robisz na konwencjonalnych bazach to 1.4 bedzie za duza (stosunek 1:1 czy nawet 1:0,5 to rzadzizna) do klaru tez przyduza chyba.
Ja bym wybrał 1.3 (bo moge skrecic materiał w razie potrzeby) no a 1.2 moze okazac sie za mała nawet rozkrecona na maxa- czyli rozumujesz prawidłowo! (mowa tu o Sata ale nie odbiega tu i Iwata)

Osobiscie kupił bym Sate 3000 RP 1.3 DIGITAL i dokupił drugiego guna do bazy w przyszłosci (np. Sata 3000 HVLP WSB DIGI.). Dlaczego? Poniewaz wiekszosc lakierni w Europie (pomijam Anglie, tu maluje sie DeVilbisami) i masz duze prawdopodobienstwo pasowalnosci kolorów. (choc wiadomo, ze najlepiej przymalowac sasiednie elementy, no ale nie kazdy klijet sobie tego zyczy) Pracujac kiedys w niemczech pare lat i malujac satami kolory czesto wchodziły na ostro. (byc moze przypadek a moze jednak Sata) o zadowoleniu z produktu jakim jest Sata juz nie wspomne.

Natomiast za Iwata W-400 wbx przemawia cena i Twoje przyzwyczajenie do produktu.(oraz prawdopodobnie pasowalnosc kolorow aut ktore juz pomalowałes Iwata -he he ) Co do "krótkiej" Saty po paru malowaniach ogarniesz te pare centymetrów- he he he

Najlepiej w miare mozliwosci wyprobowac gun przed zakupem! Mam przykład po sobie, kupiłem Supernovą na słowo, ze jest "lepsza" od W-400 wbx. Tylko, ze kazdy moze inaczej interpretowac słowo "lepsza" no i sie zdziwiłem. (jest na szczescie update...ufff)
Jak nie masz w poblizu mozliwosci wyprobowania to moze pojedz na jakies szkolenie producenta farb (oby mieli na stanie to co Cie interesuje) albo producenta pistoletow. Zamow w pracy model testowy, no nie wiem co jeszcze jest kilka sposobow.
Ale co bys nie kupił to mozesz to sprzedac pare złotych taniej w razie niezadowolenia i byc bogatszym o doswiadczenie z nowym gunem!
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2010, 00:55   

TeeM napisał/a:
Osobiscie kupił bym Sate 3000 RP 1.3 DIGITAL


Najlepszy pistolet do klaru jaki mozna sobie wymarzyć.
Powiem ze w ramach testów i pozytywnych opinii o nakładaniu klaru hvlp, wymalowałem kilka aut baza i klar hvlp wsb digital.
Jednak coś nie dawało mi spokoju i wróciłem do nakładania klaru rpkiem.
Dysza 1.3 oczywiscie i .... zamykasz oczy cztery machnięcia i element wylany w kilka sekund.
Super szybki i wydajny ... ale to juz było i wszyscy to wiedzą.

Niewiem jak iwata czy devilbis sie zachowują i sie chyba nie dowiem, bo jak zmienie to na nowy model saty.... kiedys (zaraz jak sie pokaze)
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 29-08-2010, 02:12   

Mały update do Supernovej.
No dobra, pare słow jeszcze na temat tego guna po wizycie technika ale nie tego od Anest Iwata. Wpadł na dwie godzinki ktos inny, niewazne. Wazne ze potraktowano moj problem powaznie i ktos sie zjawił, choc z dwutygodniowym opoznieniem.

-Powiedziano mi ze WS-400 ma tak szeroka miotle, ze trzeba ja zmniejszac!
-Bazy Standoxa sa tak geste ze trzeba je rozcieczac do 15%!
-Na temperature 36stopni jaka miałem przez pare w kabinie (zajebiste upały pod 38 stopni C) nie ma rady i raczej wszystkie pistolety z dysza 1.3 maja problemy! -moze dostane dysze 1.4 do testow kiedy wpadnie pan od Anest Iwata-
-zmiana techniki malowania!

he he- i tytle panowie.
Poprawne działanie Supernovej to:
-odkrecenie igły na -1 i pół do 1 i 3/4 odrotu! (do zakurzu na ostatniej warstwie na ok. 1.5bar rozkrecamy max do dwoch obrotow)
-cisnienie to max 2.2 bara (ja jade na 2.0 bara)
-do bazy dodaje do 15% wody
-zwolniłem tempo malowania (czyli juz nie jak pan Sata na filmiku instr. jak malowac poprawnie Sata)
-no i temperature w kabinie miałem 22 stop. C (chłodniejsze dni na zewnatrz)

I skoro mozna pomalowac sico srico to i mozna Supernovą. Nie jestem zadowolony tak do konca ale pistolet zachowuje sie naprawde lepiej! Czy bedzie lepiej na dyszy 1.4? mysle ze tak.
Na ebay jeszcze go nie wystawie, bo ma ten pistolet cos czego moje Saty i firmowe DeVilbisy nie maja! mianowicie atomizacja na niskim cisnieniu! 0d 1.0 bara jest mozliwosc malowania przy 1.5 jest juz naprawde ok. Pistolet jest cichy i oszczedny (nawet przy 2.0 bara) Miałem zamiar kupic do Smart Repair Sata Minijet ale.... ale chyba juz nie musze! Iwata robi w tej kwesti swietna robote a jak przyjdzie pomalowac cos wiekszego to i tez sie nada (oby nie upalnym latem :) )
Machnełem jeszcze bok auta klarem Standoxa VOC-Easy 2:1 (+ 5% rozpucha) normalnie nierozcienczam i tez jakos poszło. Z dyszką 1.4 powinno byc lepiej.
-potestuje jeszcze troche i poczekam na pana Anest Iwata moze dozuci dysze 1.4 gratisowo :)

Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 30-08-2010, 20:08   

obcy_69 napisał/a:
Zdaje sobie sprawe..ze najlepszym wyjscie byloby miec dwa pistolety. Jak na ta chwile jednak musze pozostc przy jednym - uniwersalnym..

Obcy.... Poczytaj sobie na forum o Iwacie LPH 400 {w szukajce wpisz LPH i Gola}
Najwięcej chyba pisał o niej Gola. Masz teraz Iwatę W 400 a z niej możesz zrobić za psie pieniądze LPH 400 bo z tego co pamiętam co pisał Gola to mają one te same korpusy, a zestaw naprawczy LPH 400 kosztuje coś w okolicach 400zł w UK
Poczytaj troszkę o tym pistolu a może coś wymyślisz np typu zestaw LPH 400 do tego co masz korpusu i nowy W 400? Albo tylko zestaw LPH 400 i będziesz przekręcał? Nie wiem ale może warto poczytać.
Ja od kilku miechów sam się motam co kupić. Największy problem jest chyba w zbyt dużym wyborze ;) Oczywiście 90% zaraz huknie, że tylko "KRÓL", ale są ludzie z innymi gustami - np. póki co ja. Ty tyle lat śmigasz tą Iwatą to może być Tobie ciekawy temat.
Ja jestem zainteresowany zobaczeniem tego pistoleciku w akcji w realu, ale nie mogę w okolicy znaleźć nikogo kto by go miał i w użyciu, a i w sprzedaży. Na razie widziałem je nowe tylko tylko w UK i USA. Jeszcze troszkę się porozglądam w okolicy siebie, a później zapytam na forum, czy ktoś w kraju takim śmiga, oraz czy ktoś może później ewentualnie taką nówkę ściągnąć.
Gdybyś Ty czegoś więcej się dowiedział lub namierzył kto ma {ja podjadę i w drugi koniec kraju aby luknąć}, to będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi i namiary.
Pozdro.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 30-08-2010, 22:24   

łysy73, ja tam nie patrzyłem na innych Mam WBX w400 z manometrem Iwaty i w najbliższym czasie bede testować :D :D :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 30-08-2010, 23:02   

Witam!
Obcy...tak jak napisał @łysy73 W400 to korpus do którego mozesz zasadzic rózne dysze,(tak jak w Devilbisie) albo RP albo HVLP albo LV. Pamietaj tylko ze dysze WB jak i WBX sa dedykowane do baz wodnych. (tak jest na stronie producenta) wiec za nim kupisz tego WBX jako pistolet uniwersalny do konwencji i laku trza to przetestowac ( u kogos najlepiej :) )

No i W400 z dyszą WBX 1.3 pobiera 195 ml/min, 1.4 pobiera 200 ml/min
a w Twoim W400 LV2 1.4 pobiera 210 ml/min materiału, wiec juz jest mała róznica!
Tak czy siak moze zeczywiscie zamow se tylko nowy zestaw dysz do tego korpusu W400 ktory masz?

http://www.anest-iwataeu...._res.asp?MLin=1
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 00:01   

Witam ponownie.
Ja też jak widać niby do końca nie patrzę na innych, ale opinii oczywiście słucham chętnie. Ale mieć tego co większość wcale nie muszę. {ostatnio sam na własnej skórze przekonałem się, że większość nie zawsze ma rację ;) }
Po prostu uważam, że nie każdemu musi to samo pasować i tyle.
A troszkę mnie pili z zakupem gunów, bo to co mam nadaje się do.... tarcia chrzanu.
I tak motam się z lewa na prawo. Ze złości już miałem w ciemno klikać Króla 3000, ale dostałem takiego do testów i.... No i mi nie podpasował i tyle. Teraz bawiłem się Walcomami HVLP do bazy i HTE do klaru i.... No i niby jakoś tam poprawnie sypią, super leżą w ręku, ale..... Ale na kolana z zachwytu mnie nie powaliły {poza tym są dość ciężkawe, co przy calakach może być odczuwalne}
A o Iwatach przeczytałem TYLKO SAME POZYTYWNE OPINIE i chcę i je popróbować. Jak mam wydać sporo kasy to fajnie jest jednak kupić coś, co w 100% będzie od początku mi pasowało. Może też być tak, że i Iwata mnie aż tak nie zachwyci. Wtedy i tak musząc coś wybrać kupię najbardziej podchodzące i nie mając wyboru będę się już musiał do nich przyzwyczaić.
Może to jest komuś dziwne i nie zrozumiałe, ale ja guny dopasowuję nie tylko do siebie, ale też i warunków w jakich będę pracował. Prócz tego, że guny mają mi odpowiadać chcę aby jak najmniej pyliły {słaba wentylacja}, oraz aby nie łomotały za dużo wiatru {mam sprężarkę 200L o rzekomej wydajności 400l/min, ale po wyliczeniu przez kolegę okazuje się że ma sporo mniej, więc wolę dodać np. 400-600-800zł więcej do gunów łykających mniej wiatru, niż kolejne 4 tysie do drugiej sprężarki. To też w pewnym sensie i ekonomika}
W każdym bądź razie teraz chcę zobaczyć na żywo podczas pracy LPH 400 i W 400.
I o ile W 400 jakoś odnajdę, to z tym LPH 400 widzę spore problemy. Ale mam też i plan "B" ;) : Jak znajdę tylko W 400 i mi się spodoba, to ją kupię i od razu zaryzykuję i kupię zestaw naprawczy LPH 400 i tak go przetestuję :D Trochę dziwne ale może będzie skuteczne.
Ale na razie szukam u kogoś w okolicy, a później w kraju aby polukać.
Panowie gdyby ktoś miał na stanie Iwatkę LPH 400 to bardzo proszę o odzew. Będę bardzo wdzięczny.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-08-2010, 00:22   

łysy73 napisał/a:
Może to jest komuś dziwne i nie zrozumiałe, ale ja guny dopasowuję nie tylko do siebie, ale też i warunków w jakich będę pracował. Prócz tego, że guny mają mi odpowiadać chcę aby jak najmniej pyliły {słaba wentylacja}

Może już czas aby to zmienić?...Pomyśl o jakiejś kabinie lakierniczej..piszesz o planie "B" kombinując na różne sposoby...możliwe że lepszym od planu "B" może się okazać jeszcze lepsze rozwiązanie...KABINA..pomyśl o tym ;) ..ale to tylko moja sugestia ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 00:44   

jacklack napisał/a:
Może już czas aby to zmienić?...Pomyśl o jakiejś kabinie lakierniczej..piszesz o planie "B" kombinując na różne sposoby...możliwe że planem "B" może się okazać jeszcze lepsze rozwiązanie...KABINA..pomyśl o tym ;) ..ale to tylko moja sugestia ;)

JACK... z miłą chęcią, ale.... Ale nie wchodzi w rachubę. I to na baaaardzo długo. Nie będę się rozpisywał, ale w skrócie powiem tak: zaczynam wszystko od nowa... Od zera... A nawet poniżej... {sprawy osobisto -rodzinne, a w zasadzie już brako-rodzinne}
Ot i... Kto się domyśla ten zrozumie.
Ale porada jest Ok i dziękuję bardzo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-08-2010, 01:11   

łysy73 napisał/a:
zaczynam wszystko od nowa... Od zera... A nawet poniżej... {sprawy osobisto -rodzinne, a w zasadzie już brako-rodzinne}
Ot i... Kto się domyśla ten zrozumie.

Rozumiem co masz na myśli..przechodziłem przez to w dzieciństwie..ale nie jest to miejsce aby mówić o tym publicznie...to są bardzo prywatne sprawy...

Przechodzimy do Tematu..czyli Iwata WS-400-(1301B)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 31-08-2010, 07:34   

hmmmm ale Panowie czy ktoś powiedział ze W400Wbx albo WS-400 nie można malować malować konwencja? :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 15:21   

jacklack napisał/a:
to są bardzo prywatne sprawy...

Ok Szefie....
Wiem chyba co miałeś na myśli....
Mi chodziło, o rodzinę w sensie.... no jak to się nazywa?... No taka znajoma po dzieciach.... Ooooo już wiem BYŁA żona. Tzw. EX ;]
No moja EX okazała się nagle, że jest jak istne TORNADO
TORNADO: nadchodzi z nienacka, zabiera ze sobą domy, samochody i inny dobytek... :zły: :zły:
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
To miałem właśnie na myśli więc już się domyślasz dlaczego mam sporo "innych wydatków"
I nauczyłem się jak widać już z tego śmiać :) :)
Ale radzę Wszystkim być jednak czujnym ;) ;)

cartonik napisał/a:
ale Panowie czy ktoś powiedział ze W400Wbx albo WS-400 nie można malować malować konwencja? :D

Raczej nikt. ale mi chodzi o to, że ludzie którzy zjedli zęby na Iwatach i mieli np. tą LPH w ręku są zdania, że biję WBX-a na głowę. Co mówią o porównaniu jej do "innego popularnego pistola" już nie będę pisał, bo to nie ma sensu ;)
A że ja jestem uparty jak osioł, to staram się jak mogę aby zobaczyć tego guna podczas pracy. Ale nigdzie na razie w okolicy nie mogę go namierzyć. A do UK jechać na testy mi się jakoś nie uśmiecha ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 31-08-2010, 20:03   

W sumie nikt nie powiedział ze WBX albo Supernova nie nadaje sie do konwencji ( czy masz na mysli baze @cartonik ?)
Bo malowałem WBXem baze konwencjonalna i sie nadaje
malowałem Supernova baze konwencjonalna i sie FANTASTYCZNIE nadaje!
ale do lakieru bezbarwnego to juz nie bardzo (ani jeden ani drugi) a koledzy szukaja pistoletu uniwersalnego!

[ Dodano: 31-08-2010, 21:06 ]
no chyba ze ktos kupi do jednego korpusu dwie różne dysze, jedna do bazy druga do klaru.
Działa w przypadku Iwaty jak i devilbissa!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 20:09   

Tzn ja nie szukam uniwersalnego bo z tego co widziałem to raczej teraz już takich nie ma.
Mówię to na przykładzie Saty 3000 RP bo po mojemu do bazy to ona słabo się nadaje. I na podstawie Walcomów HVLP i HTE: po mojemu HVLP jest do bazy ok ale do bezbarwnego ni groma, a HTE do klaru ok a do bazy raczej nie. To były moje odczucia.
Teraz chciałbym zobaczyć jak Iwata LPH 400 radzi sobie z bazami {na razie konwencja ale i woda też}, oraz W 400 do bezbarwnych.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 31-08-2010, 20:10   

A co do LPH to moze i bije WBXa bo sa to dysze uniwersalne (baza, lack) a WBX dedykowana jest do bazwodnych, choc daje rade przy bazach konwenc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 20:12   

LPH to dysza przewidziana i do baz i do klarów?
A ja myślałem że tylko do baz.
TeeM a miałeś LPH w ręku i nim lakierowałeś?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 31-08-2010, 20:12   

@łysy z jaka dysza próbowałes tą 3000000000 rp? do bazy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 20:14   

TeeM napisał/a:
@łysy z jaka dysza próbowałes tą 3000000000 rp? do bazy?

Hmmmm...
Tą już słynną na forum 1,4 o dziurze prawie 1,7mm

[ Dodano: 31-08-2010, 21:15 ]
Ale już kilku ludzi pisało że 3000 RP im na bazach chmurzy. Szczególnie srebrnych ma się rozumieć to widać.
I do baz jednak używają HVLP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 31-08-2010, 20:18   

Niestety nie miałem na stanie dyszy LPH ale na stronie producenta sa wymienione materiały którymi mozna nakładac i LPH jest uniwersalna (i zalicza sie bodajrze do gatunku HVLP)

http://www.anestiwata.com...ies=LPH400%2DLV

[ Dodano: 31-08-2010, 21:23 ]
No i dla teg sie nienadawała ta tuningowana 1.4 ! !!
Jak bys miał okazje testowac 1.3 albo ta 1.2S to prawdopodobnie bys był zadowolony i nie chciał jej juz oddac! (jako gun uniwersalny oczywiscie)

[ Dodano: 31-08-2010, 21:24 ]
dysze do RPka
http://www.sata.com/index...ajet3000brp&L=1
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 20:28   

HVLP? Kurde ja już sam nie wiem do czego zaliczyć Iwaty. Chyba tylko do oddzielnego działu Iwat, bo są jakieś "inne".
Kurde niby pisze że i do klaru, ale jakaś mała jest po mojemu do tego chyba przepustowość. Bo w dyszy 1,4 130ml/min a to chyba mało. Musiałbym porównać z np 3000
Jak już to chyba byłby strasznie wolny. Czy źle kumam?
Ja myślałem o nim tylko jako do bazy, a do klaru potestować W400.
Kurde za duży wybór i głowa już boli.
TeeM zapytam od razu jeszcze jedną rzecz: czy gdybym się np. zdecydował na taką Iwatę to wiesz przez kogo mógłbym ją zakupić? Bo nigdzie u nikogo w kraju tego modelu w ofercie nie widziałem.

[ Dodano: 31-08-2010, 21:32 ]
Ta stuningowana to nie wiem do czego się nadaje. Może do stolarki i jakichś gęstych lakierów do drewna? Nie wiem. Teraz na All. jest jeszcze lepsza bo z lufą 1,5. Ta to musi mieć dopiero kopyto. :)
Co do Saty RP to jak dla mnie i moich warunków to za mocno pyli. Jeśli jest to wolę coś o mniejszym zakurzu bo inaczej nie dam rady nic u siebie zdziałać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 31-08-2010, 20:50   

ok. powolutku! zeby sie niestresowac!
Iwata W400 to przedewszystkim korpus. Korpus do którego zakładamy różne dyszki:
moze to byc HVLP

http://www.anestiwata.com...ies=LPH400%2DLV

jak i LV

http://www.anestiwata.com...ies=LPH400%2DLV

jak i całkiem cos nowego LVX

http://www.anestiwata.com...es=LPH400%2DLVX

wiec na jednym korpusie mozesz miec wiele ganow i od Twojego kompresora i warunków i materiału zalezy jaki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 31-08-2010, 20:51   

łysy73 napisał/a:
Saty RP to jak dla mnie i moich warunków to za mocno pyl


Dlatego tez wybrałem WBXa :D :D i bede go używać Tylko do baz jak narazie konwencja lecz napewno woda w przyszłości zagości i u mnie wiec tego nie unikne. Satka jest stworzona moim zdaniem do bardzo szybkiego malowanie a Iwata Dokładnie i powoli ja to tak przynajmniej odczuwam po przetestowaniu Saty a Iwaty.

Jeżeli by to kogoś interesowało za WBXa wraz z reduktorem Iwaty dałem niecale 2000zł :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 31-08-2010, 20:53   

jak sie zdecydujesz na jakis model to moge spytac technika u Nas za ile go wyrwe dla ciebie. WS400 wyrwałem za jakies 350 funta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 31-08-2010, 20:54   

No Iwata WBX i 1,3 i 1,4 ma przepustowość 370ml/min,
a W 400 1,3 180ml/min a 1,4 210ml/min
to już ja sam nie wiem jak na to patrzeć. Tylko podczas pracy....
Znów łeb mnie boli od dumania.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 31-08-2010, 21:02   

łysy73, coś Ci sie chyba pomyliło :)

WBX 1,3 dysza 195l
WBX 1,4 dysza 200l

[ Dodano: 31-08-2010, 22:05 ]
a sorki fakt chodziło o co innego zwracam honor :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne