lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:06
Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 09-07-2010, 23:00   Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?

Witam.

Tak jak w temacie:

Czy Satą 3000 RP 1,4 można -stosując się do zaleceń większości producentów- aplikować lakiery bezbarwne?

Moim zdaniem stosując się ściśle do zaleceń większości producentów ABSOLUTNIE NIE ! !!

No i teraz chciałbym usłyszeć Szanowni Panowie Wasze opinie na ten temat.

{swoją drogą ostatnio testowałem tą cegłę i wcale nie zrobiła na mnie żadnego zachwycającego efektu. Ale to już poza tym tematem}

Pozdrawiam i zapraszam do napisania własnych opinii, oraz odgadnięcia dla czego sądzę tak jak wspomniałem na początku.

Pozdrawiam

[ Dodano: 10-07-2010, 07:55 ]
Dla ułatwienia podpowiem, że chodzi mi o wielkość dyszy w tym pistolecie.

{jedna osoba już wie do czego mam zastrzeżenia, więc proszę Ją o chwilowe niepodpowiadanie ;) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 10-07-2010, 07:53   

łysy73 napisał/a:
{jedna osoba już wie do czego mam zastrzeżenia, więc proszę Ją o chwilowe niepodpowiadanie }

Jak sobie życzysz :taniec2:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
paul_van_cristo
Guru


Wiek: 35
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 436
Punkty: 5/2
Skąd: s-ki
Wysłany: 10-07-2010, 08:35   

moim zdaniem można każdym gunem nakładać bezbarwny (tylko czasem wychodzi słaby efekt końcowy) :) 1.4 to trochę duża dysza (nie pracowałem na takiej), ale 1.3 jest idealna do klaru
chodzi pewnie o rozbicie materiału za małe ciśnienie (zalecane przez producenta) jak na taką ilość materiału który przepływa przez dyszę chyba o to chodzi ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 10-07-2010, 12:38   Re: Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?

łysy73 napisał/a:


Czy Satą 3000 RP 1,4 można -stosując się do zaleceń większości producentów- aplikować lakiery bezbarwne?

Moim zdaniem stosując się ściśle do zaleceń większości producentów ABSOLUTNIE NIE ! !!


Hmmm .... zadajesz pytanie ... sam na nie odpowiadasz .... ale najbardziej ciekawi mnie skąd to założenie .... że tak zalecają to robić producenci lakierów i to większość ?

Większość zaleca głowicę 1,3 w modelu SATA 3000 RP wielu zaleca nawet głowicę 1,2 ... wyjątkiem jest chyba RM dopuszczając głowice 1.4. Głowice 1.4 pojawia się też w zaleceniach dla lakierów poliuretanowych w tym bezbarwnych.

Więc o co dokładnie chodzi w twoim pytaniu ? ... chyba że to jakiś Quiz ! ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 10-07-2010, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 10-07-2010, 12:40   

PROJEKTER, Odrazu zwąchałes temat :) :) Kurde chłopy szukać dziury w całości a przecież nic nie jest wieczne i doskonałe niezapominajcie o tym.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-07-2010, 22:19   

Witam.

Eeeeee..... Myślałem, że znajdzie się więcej osób które popukają mi w łysinę... ;]

Dzięki Kamfortera za ciszę wyborczą.

Otóż rozwijam wątek.

Miałem na myśli zalecenia producentów lakierów, aby aplikować je pistoletami o dyszach od 1,3 do 1,4

No właśnie, a Sata 3000 RP 1,4 nie ma dyszy 1,4 tylko prawie 1,7 ! !!!

Idealnie nie zmierzyłem, ale ma grubo ponad 1,6 i niewiele jej brakuje do 1,7mm.

Ale to nie ważne, bo i tak ma o wiele większą niż Sata podaje w opisie.

I tu zacząłem się zastanawiać dlaczego Sata tak kłamie , bądź podaje nieprawdę -jak kto woli?

I jak się mają teraz mądre tabelki porównujące parametry poszczególnych marek pistoletów?
Nic dziwnego, że sata 3000 RP 1,4 jest uznawana za najszybszy pistolet, jeśli ma dyszę jak wiadro, o prawie 20% większą niż w tej samej kategorii {1,4mm} pistolety konkurencyjnych firm.
Ciekawe jaka na prawdę dyszę ma Sata 3000 RP 1,3?
Może tak jak 1,4 ma tez z rzeczywistości większą, i dla tego też jest najszybsza w kategorii do 1,3mm?

Strasznie jest to głupie i nieuczciwe, a w ręcz bezczelne w porównaniu do konkurencji.
Powinni napisać: Sata 3000 RP 1,65mm ze świetnym rozbiciem materiału, a nie pisać że ma dyszę 1,4 i cicho siedzieć.

Może się mylę, ale do tej pory zawsze uważałem, że podana w opisie dysza 1,3, oznacza wielkość dyszy 1,3mm, dysza 1,4 oznacza wielkość dyszy 1,4mm, i tak dalej...
Uważam,że dobrze rozumowałem.
Ale do czasu gdy nie wziąłem do ręki "tej cegły 3000" { :) :) :) } i od razu nie rzucił mi się w oczy ten "lej po bąbie" w miejscu gdzie powinien być otwór dyszy :) :) :) :) :)

Jak to w końcu Panowie z tymi oznaczeniami jest?

Czy te oznaczenia są dla jaj, czy takie powinny być rozmiary dysz, a tylko Sata poleciała sobie w kulki, aby wybić się w danej kategorii między konkurencją?

Jeśli producent lakieru zaleca -nakazuje- aplikacje gunem o dyszach miedzy 1,3 a 1,4 to Satą o dyszy 1,7 z oznaczeniem 1,4 można legalnie je nakładać?

A jeśli można, to:
- dla czego tylko Sata może się wyłamywać z tych ram?
- co w przypadku ewentualnego "zonka" i uznania reklamacji przez producenta lakieru, jeśli aplikacja była nie polecaną dyszą?
- no i jeśli powyższe przejdą, to po jaką cholerę w ogóle podawać rozmiary dysz do prawidłowych aplikacji?

Mi się pytań nasuwa jeszcze więcej, ale sobie je odpuszczę.

No może jeszcze jedno:

Jeśli Rozmiar dyszy powinien odpowiadać rozmiarowi podanemu w opisie pistoletu, to dla czego nikt do tej pory o tym błędzie, a ja nazywam oszustwie nikogo nie powiadomił i nie zareagował?
A co z tymi jajogłowcami-mędrcami- robiących te słynne testy i porównania pistoletów?
No chyba nikt mi nie powie, że tacy wielcy znawcy i profesjonaliści nie zauważyli i nie sprawdzili tak wielkich rozbieżności między opisem, a produktem?
Jak oni robili te porównania?
To tak jakby ścigały się dwa auta o podobnym wyglądzie, podobnej wadze tylko jeden miał silnik pojemności 2000 a drugi 3000 cm3 -rzeczywiście uczciwy wyścig

Co o tym Panowie sądzicie?

A szczególnie "wyznawcy kultu bogini SATA} z "guru" Szanownym Panem Projekterem na czele? :) :) :) :) :) :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;)

Jako to w końcu jest?

Aha i tak z ciekawości:

Czy mógłby ktoś zmierzyć i podać jaką ma naprawdę dyszę Sata 3000 RP "o symbolu 1,3"? :) :)

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-07-2010, 22:39   

Cytat:
Co o tym Panowie sądzicie?

Że piszesz totalne bzdury łysy73, ...potrafię ,wzrokowo porównać dyszę 1.25 WSB z dyszą 1,3...i potrafię wzrokowo ocenić szerokość dyszy 1,4 i olbrzymią różnicę do 1,7...

łysy73, masz możliwość zrobienia zdjęcia tej dyszy 1,4 jako niby 1,7?? albo w jakiś inny sposób konkretnie to udowodnić że jest tak jak piszesz?..bo pisać i opowiadać opowieści science fiction wielu potrafi..tylko nie wielu potrafi to faktycznie udowodnić

czekam na konkrety...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 10-07-2010, 22:51   

jacklack napisał/a:
Że piszesz totalne bzdury łysy73, ...potrafię ,wzrokowo porównać dyszę 1.25 WSB z dyszą 1,3...i potrafię wzrokowo ocenić szerokość dyszy 1,4 i olbrzymią różnicę do 1,7...

łysy73, masz możliwość zrobienia zdjęcia tej dyszy 1,4 jako niby 1,7?? albo w jakiś inny sposób konkretnie to udowodnić że jest tak jak piszesz?..bo pisać i opowiadać opowieści sayens fiction wielu potrafi..tylko nie wielu potrafi to faktycznie udowodnić

czekam na konkrety...


Jack....

Nie denerwuj się tak na mnie bo wiem co piszę.

Otóż prawie dziesięć lat naprawiałem gaźniki i tez wzrokowo potrafię określić rozmiar dyszy, dlatego było to pierwsze co zauważyłem.

Co do dokładnego sprawdzenia rozmiaru to z czasów gaźników mam idealny, sprawdzony sposób:

Dupki wiertełek i mikrometr, albo do zgrubnegp pomiaru suwmiarka.

I do dyszy Saty 3000 RP 1,4 dupka 1,6 mm wpada jak w lej po bąbie i możesz nim zamachać w jaką tylko stronę chcesz. Dla 1,7 tyćkę natomiast brakuje.

No chyba nie powiesz, że nie jest to wiarygodny sposób pomiaru?
Może nie idealny ale różnicę pomiędzy 1,4 a prawie 1,7 to chyba wychcwyci -zresztą nawet ślepy ją zobaczy gołym okiem.

Co do pokazania to nie ma problemu.
To był pistol pożyczony ale w poniedziałek go znów wezmę, cyknę foty i pokażę.

A jako, że z góry wziąłeś mnie za idiotę to podjadę z nim do Jano do sklepu i niech sami pomierzą i zobaczą, to będą dla Ciebie bardziej wiarygodni.
{Bo z tego co widziałem Jano ma u mnie we wsi sklep na ul. Wojska Polskiego 26}

Ale do tego czasu uwierz mi może że się nie pomyliłem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 10-07-2010, 23:34   

łysy73 napisał/a:
A jako, że z góry wziąłeś mnie za idiotę

To Ty to powiedziałeś...ja mam o Tobie i o Twojej osobowości jak na razie zupełnie odmienne zdanie..
łysy73 napisał/a:
do dyszy Saty 3000 RP 1,4 dupka 1,6 mm wpada jak w lej po bombie i możesz nim zamachać w jaką tylko stronę chcesz.

Nowych wierteł o fi 1,6 do tego pomiaru używałeś? czy były to wiertła już używane? ;)

łysy...nie interesują mnie w tym momencie czyjeś pomiary i potwierdzenia...interesuje mnie sporządzona fotograficzna i przejżysta dokumentacja przynajmniej w postaci tej dupki wiertła o fi 1,6 (zdjęcie z grawerem wiertła mówiące o rozmiarze) która wpada do dyszy Saty 1,4 i zrobione razem z dyszą rozpylającą.. jak również zdjęcie jejże dyszy materiałowej z oryginalnym, odpowiednim grawerem nadanym przez producenta mówiącym o rozmiarze tej dyszy...
Dodatkowo napisz ile ten pistolet a konkretnie ta dysza którą mierzyłeś ma lat, i zamieść zdjęcie iglicy

Nie wykluczone jest że ktoś rozwiercił dysze.. już o takich przypadkach słyszałem i nie tylko z forum..na forum mówił o tym jeden z użytkowników tylko nie pamiętam który? przypominam sobie tylko że początek jego nicka był na "K" ;)

Nadal czekam na konkrety w tej kwestii w formie sporządzonej bardzo konkretnie, udowadniającej zarzut o przekłamaniach Saty dokumentacji...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 00:02   

Jack...

Oczywiście że wiertełka były nowiutkie.

Zajechałem po nie nowe do sklepu właśnie i tylko po to, aby nie potwierdzić to co widziałem, a zobaczyć na cyferkach jak wielka jest róznica.

Wiertełka są nie urzywane i mają szlifowane dupki.

Podczas kupowania brałem z poszczególnych opakowań z opisem rozmiaru i dodatkowo mierzyłem suwmiarka dla potwierdzenia.

A to dla tego, że jak zauważyłem te jaja -rozbierzności- to kupiłem od razu: 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 i 1,8 i każde z nich po kolei wbijałem se w katron i opisywałem.

Po przyjechaniu do garażu wymyśliłem sobie jak zrobić z nich wygodny i czytelny "przyrząd pomiarowy" tak, aby były w kupie, wygodne w użyciu i czytelne i gdy już wydumałem znów po jednej sztuce sobie wyjmowałem, dla pewności znów mierzyłem i "montowałem" w "uw wydumkę".

I dopiero później spokojnie sobie pomierzyłem "ten krater"

Bo to, że ma wielkość "wiadra" to było widać gołym okiem, a ja z ciekawości chciałem sprawdzić jaka jest rozbieżność w cyfrach między opisem a rzeczywistością.

Ja tak jak wspomniałem masę lat rozbierałem i regenerowałem gaźniki w których wiele dyszek właśnie oscyluje koło wymiarów 1,.... więc tym bardziej widzę nawet niewielkie odchyłki.

{tak poza tematem tej Saty, to od razu pomierzyłem inne dyszki, które wcześniej nie bardzo pasowały mi do opisu.
I tak mój Husky 1,4 ma około 1,45mm; By DeVilbis 1,4 Flg ma tyci tyci ponad 1,4mm; a Walcom Slim 1,3 ma nie całe 1,3mm
Te inne pistole zmierzyłem przy okazji, bo wcześniej widziałem w nich pewne nieścisłości.
Ale to już poza tematem Saty 3000 RP "1,4"}

W poniedziałek dodam foty i całego pistola, i profil od przodu z rozpylaczem i dyszy bez rozpylacza -bo wiem co masz na myśli, ale na niej też jest grawera 1,4 bo to też sprawdziłem.

Co prawda dla kogoś kto się zna nawet na focie będzie widać totalną różnicę, ale dodatkowo zrobię tak, jak mówiłem.

Niestety jutro a w zasadzie dziś nie mogę tego zrobić, bo ten pistol leży u kolegi w jego sklepie z mat. lak., a sklep w niedzielę jest nie czynny.

W poniedziałek o 8 rano tam wpadam i o 9 są foty.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-07-2010, 11:47   

i co ? .... znowu pada na mnie żebym się po mędrkował ? :glupek:

Na początek usprawiedliwienie ... To co teraz napisze jest już na forum w tematach o pistoletach SATA ... tylko że ostatnio wypłodziło się ich tyle, że już sam nie wiem gdzie tego szukać, ale do rzeczy ...

Odpowiedz mi @łysy73 ... Skąd wytrzasnąłeś takie przedziwne i zupełnie absurdalne założenie, że 1,4 oznacza 1,4 mm .... albo lepiej, że oznaczenia głowic w pistoletach to w ogóle jest jednostka metryczna ? :nono:

Skąd założenie że jedno z drugim ma coś wspólnego ... rozumiem że tak po prostu sobie założyłeś formujac ten temat i te rozbudowane posty :)

W przyszłości zamiast wysuwać tak zdecydowanie i ostro oszczerstwa i oskarżenia o kłamstwo i oszustwa .... pytaj ? ... ale tak konkretnie , nie podchwytliwie ?

Od dziś przyjmij natomiast, że otwór w głowicy każdego pistoletu lakierniczego nie odpowiada wartością metrycznym. To po-prostu numeracja jak , 1,2,3,4 i td lub A1, A2, B7 itd. Między innymi z tych właśnie powodów tanie pistolety lakiernicze i podróby tych markowych są takie gówniane ... SICO czy czy inne SRICO nie współpracują ściśle z producentami lakierów, żeby uzgodnić jaka głowica do jakie pistoletu i w jakiej kompletacji do jakiego materiału ... powinna być zastosowana. ... a SATA, IWATA, DeVilbiss, Kremlin i może kilka innych renomowanych firm traktują to jako podstawę swych działań. Dlatego np. Standox w przypadku IWATA zaleca głowicę 1,3 do bazy wodnej, a w przypadku SATA 1,25, lub jak wolisz 1,3 WSB ( ale w konkretnych modelach a nie tak ogólnie SATA to IWATA to ) ... a pewnie Ci co się na tym nie znają kupią SRICO w kolorze sraczki ( brąz ) z dziurką w głowicy 1,3 mm i uznają że to zgodne z wytycznymi Standoxa, czy innego renomowanego dostawcy lakierów

Jeżeli w jakiś pistolecie lakierniczym otwór w głowicy odpowiada wartości metrycznej ... to przyjmij to za przypadek, lub pomysł producenta. Tu jeszcze mała uwaga. 1,4 w pistoletach SATA oznacz, że to wymiar w okolicach wartości metrycznej 1,4, a nie 2,0 mm. Tylko teraz powiedz mi który otwór twoim zdaniem .... ten w głowicy ... czy ten w dyszy do kompletu tej głowicy ? ... pamiętając że iglica jest stożkowa.

Pomyśl kto niby narzuci SATA ( lub innemu producentowi ) taką zwariowaną zasadę że to musi być metryczne ? Masz produkt .... do niego konkretne wskazania SATA to IWATA to DeVilbic to ... bierzesz "profi" narzędzie i efekt jest taki jak zakładał producent lakierów współpracując z producentem narzędzia.

Bierzesz lakier NOName do tego SRICO w kolorze rozwolnienia, całość wyposażona w dziurę 1,3 mm według wartości metrycznej ... lakierujesz i ... Zakładasz nowy temat na forum z prośbą o pomoc ... lub wchodzisz do już istniejącego o tytule "ZŁOŚĆ". ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 12:34   

PROJEKTER napisał/a:
Odpowiedz mi @łysy73 ... Skąd wytrzasnąłeś takie przedziwne i zupełnie absurdalne założenie, że 1,4 oznacza 1,4 mm .... albo lepiej, że oznaczenia głowic w pistoletach to w ogóle jest jednostka metryczna ? :nono:

Skąd założenie że jedno z drugim ma coś wspólnego ... rozumiem że tak po prostu sobie założyłeś formujac ten temat i te rozbudowane posty :)


Dobrze Projekter mówisz.
Właśnie dla tego, że do tej pory sądziłem, że wartość podana na głowicy odpowiada średnicy otworu dyszy w milimetrach.
Tak mi do tej pory zawsze tłumaczono, tak czytałem w ogłoszeniach, i nikt nic o żadnych innych parametrach mi nie powiedział.

Z drugiej strony trzymając się tematu Saty, to jeśli jest to firma potomków Hermana Geringa, czyli made By Germany, to przecież tam chyba posługują się jednostkami metrycznymi?

Jeśli się mylę i jest tak, że na przykładzie tej Saty 3000 RP 1,4 ten symbol 1,4 nie oznacza średnicy dyszy 1,4mm, a jakąś tam "inną bliską" {chociaż ponad 0,2 mm nie nazwałbym bliską} to z miejsca przepraszam za ostre oskarżenie.

Ale z drugiej strony, to po jaką cholerę takie coś pisać?
To nie maja sprzętu i narzędzi, aby wykonać precyzyjne, powtarzalne otwory o konkretnej średnicy?
Albo podać konkretną średnicę jaka im wyszła?
Chyba stać ich na to?

To jak to jest?:
Wiercą otwór rozklekotaną wiertarka wiertłami po 1000 razy ostrzonymi, na zasadzie jak wyjdzie tak wyjdzie, a to co nie wyjdzie doszlifowują pilnikami {pilniczkami o których już kiedyś wspominałeś}

ŻEBY NIE BYŁO NIEJASNOŚCI TO NIE ZACZĄŁEM TEGO TEMATU ABY DOKOPAĆ DLA FIRMY SATA, ANI TEZ DLA LUDZI KTÓRZY JE MAJĄ, UŻYWAJĄ I CO BY NIE BYŁO SERCEM ZAWSZE SĄ ZA SATĄ.

Po prostu zawsze sądziłem, że podany wymiar na głowicy, to wymiar średnicy otworu dyszy podany w milimetrach, a w kilku pistolach wziętych do ręki widziałem spore różnice między nimi, chociaż były o tych samych symbolach {np. 1,4}
No właśnie, wcześniej widziałem spore różnice, ale to było nic w porównaniu z tym co zobaczyłem w tej 3000 "1,4" i dla tego postanowiłem to dokładniej zmierzyć.

Więc mam pytanie takie:
Czy Sata posługuje się miarami metrycznymi?
Jak tak, to po co piszą symbol, który ni jak ma się do rzeczywistości?
A jeśli podany wymiar ma tylko oscylować w granicy tej wartości w milimertrach to wielkie sorry ale to jest śmieszne. To po co podawać 1,25 1,3 1,4.... itd Nie prościej podać: między 1,2 a 1,8 i już.
A jeśli podane wartości nie są wartościami metrycznymi, to jakimi?

Wiem, że to głupie, ale jakoś tego nie ogarniam.
Dlatego, choć nie chciałem zaczepiać tego tematu to i tak to zrobiłem.
Nie dla kolejnej wojny sata kontra debilis, tylko dla rozwiania wątpliwości.
Dlatego też, w wypowiedzi pozwoliłem sobie wywołać Ciebie Projekter do tablicy, bo wiem, że wiesz baaaaardzo dużo właśnie o firmie SATA.

{Ps. Z tego co JACK... mi napisałeś, to wywnioskowałem, że też byłeś, bądź jesteś tego zdania, a przynajmniej przeświadczenia, że symbol na głowicy tego pistoletu powinien odpowiadać rozmiarowi średnicy otworu dyszy w milimetrach. Tak to odczytałem. I dla tego mi nie wierzyłeś i poprosiłeś o udowodnienie moich spostrzeżeń. Czy się myliłem?}

{tu jest fotka moich "przyrządów pomiarowych" :)
Pofatygowałem się po nie dziś specjalnie około 50 km w dwie strony do garażu, aby jutro jak najszybciej pokazać foty tak jak obiecałem

http://img9.imageshack.us...g1153resize.jpg

dupka 1,6 po zmierzeniu mikrometrem ma nie całe 1,6 mm -brakuje jej do 1,6mm dokładnie 0,03mm
I ta dupka 1,6mm lata jak dzika na boki w dyszy tej 3000 "1,4"}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-07-2010, 13:39   

@łysy73 .... no nie mogę ci już nic więcej rzetelnego i konkretnego dodać do tego co napisałem. Wymiary głowic w pistoletach lakierniczych nie są wartościami metrycznymi bo nie ma absolutnie takiej potrzeby. Nie zdejmuje się ich i nie przekłada zamiennie do innych pistoletów żeby musiały być zunifikowane. Co kogo tam obchodzi jakiej średnicy jest kanał powietrza wewnątrz korpusu, czy skok gwintu na głowicy ? Te elementy stanowią konstrukcyjną całość jednego urządzenia. Ich oznaczenie odpowiada zaleceniom producentów materiałów ... nie ma to znaczenia, czy głowice są oznaczone A,B,C czy 1,2,3. To nie jest oznaczenie średnicy ! ... i tyle.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 14:11   

PROJEKTER napisał/a:
@łysy73 .... no nie mogę ci już nic więcej rzetelnego i konkretnego dodać do tego co napisałem. Wymiary głowic w pistoletach lakierniczych nie są wartościami metrycznymi bo nie ma absolutnie takiej potrzeby


PROJEKTER napisał/a:
nie ma to znaczenia, czy głowice są oznaczone A,B,C czy 1,2,3. To nie jest oznaczenie średnicy ! ... i tyle.


Sorry wielkie, ale w takim razie nadal nie rozumiem po co w ogóle je oznaczać, skoro te oznaczenia ni jak mają się do konkretnych wymiarów średnic otworów w dyszach.

A jeśli mają się ni jak do wartości średnic otworów dysz np. w milimetrach, to tym bardziej nie rozumiem po jakiego grzyba firmy produkujące lakiery podają zalecane konkretne rozmiary dysz?
Po co zalecają dysze np. 1,3-1,4 jeśli to 1,4 w realu może się wahać od 1,4mm do ponad 1,6mm?

A jeśli do podkładu zalecają np. 1,6 czy 1,7 to znaczy, że można też wylewać rozrobiony podkład bezpośrednio z kubka i tylko rozprowadzić po elemencie pędzlem?
{tu "troszkę ostro' naciągnąłem, aby mocniej pokazać rozbieżność}

To nie rozumiem po co jest w ogóle podpisywać, jeśli nie to nic wspólnego z jakimś konkretnym wymiarem.

Projekter może Ciebie to śmieszy, ale ja najzwyczajniej na świecie tego nie rozumiem.

Więc teraz może jeszcze zapytam inaczej:

1) Jeśli firma produkująca jakiś materiał lakierniczy w opisie podaje, że aplikuje się go pistoletami o dyszach od 1,3 do 1,4 to co to oznacza?:

- czy aplikuje się ten produkt pistoletami o dyszach o średnicy otworu między 1,3 a 1,4 milimetra?
- czy byle jakimi, z byle jakimi dyszami o oznaczeniach między 1,3 a 1,4 milimetra?

Dla Ciebie -i może wielu innych- to może i śmieszne pytanie, ale dla mnie nie.
Bo teraz to już sam nie wiem co o tym myśleć.
{choć nadal jestem po stronie, że to co jest podawane, to są konkretne wartości, a nie plus minus powiedzmy pół milimetra w lewo, pół w prawo}
{mogę się mylić, ale od zawsze byłem i na razie nadal jestem takiego zdania}

[ Dodano: 11-07-2010, 15:14 ]
- czy byle jakimi, z byle jakimi dyszami o oznaczeniach między 1,3 a 1,4 milimetra?

Tu miało pisać bez tego słowa "milimetra" na końcu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-07-2010, 14:20   

Łysy, ale czego tu nie rozumiec? Oznaczenie jest oznaczeniem i tyle. Nie odpowiada orginalnej średnicy dyszy ale przecież to jest jasne, że 1,2 jest mniejsza od 1,6. Naprawde nie rozumiem o co Ci chodzi. To wolałbyś żeby nie było oznaczen? W czym problem, że te średnice nie odpowiadają rzeczywistym wymiarom? Naprawde nie wiem do czego dążysz.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 14:27   

Cytat:
Łysy, ale czego tu nie rozumiec? Oznaczenie jest oznaczeniem i tyle. Nie odpowiada orginalnej średnicy dyszy ale przecież to jest jasne, że 1,2 jest mniejsza od 1,6. Naprawde nie rozumiem o co Ci chodzi. To wolałbyś żeby nie było oznaczen? W czym problem, że te średnice nie odpowiadają rzeczywistym wymiarom? Naprawde nie wiem do czego dążysz.
_________________


Ok niech będzie, że nie odpowiadają...

To jeśli tak jest to jak mam rozumieć podany wymiar np. no strzelam 2,5?
Ze muszę się liczyć z tym, że dziura może być około pół centymetra?

Ja nie czepiam się idealnych wymiarów no powiedzmy 1,3999, tylko jeżeli już mają się nie pokrywać to niech się wahają powiedzmy o jedną dziesiątą milimetra czyli o tyle co jest podane po przecinku na oznaczeniu.

A jeśli te wartości nie są odpowiednikami wymiarów otworów np. w milimetrach, to ponawiam pytanie:

1) Jeśli firma produkująca jakiś materiał lakierniczy w opisie podaje, że aplikuje się go pistoletami o dyszach od 1,3 do 1,4 to co to oznacza?:

- czy aplikuje się ten produkt pistoletami o dyszach o średnicy otworu między 1,3 a 1,4 milimetra?
- czy byle jakimi, z byle jakimi dyszami o oznaczeniach między 1,3 a 1,4?

Ot i to chyba proste pytanie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-07-2010, 14:28   

Cytat:
{Ps. Z tego co JACK... mi napisałeś, to wywnioskowałem, że też byłeś, bądź jesteś tego zdania, a przynajmniej przeświadczenia, że symbol na głowicy tego pistoletu powinien odpowiadać rozmiarowi średnicy otworu dyszy w milimetrach.

I nadal jestem o tym przeświadczony ;) pomimo tego że PROJEKTER, domniema że rozmiary dysz nie są wartościami metrycznymi...i pomimo tego że Tobie wchodzi wiertło 1.6 w otwór dyszy 1,4....ja przed chwilą dokonałem pomiaru swoich dysz 1.3 w czterech modelach 3000 i odpowiedz na na pytanie ile mierzy otwór dyszy 1.3 znam ;) i nie sądzę aby dysza 1,4 była wg.Twojej teorii większa od 1,3 o 0.3mm ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 14:32   

jacklack napisał/a:
I nadal jestem o tym przeświadczony ;) pomimo tego że PROJEKTER, domniema że rozmiary dysz nie są wartościami metrycznymi...i pomimo tego że Tobie wchodzi wiertło 1.6 w otwór dyszy 1,4....ja przed chwilą dokonałem pomiaru swoich dysz 1.3 w czterech modelach 3000 i odpowiedz na na pytanie ile mierzy otwór dyszy 1.3 znam ;) i nie sądzę aby dysza 1,4 była wg.Twojej teorii większa od 1,3 o 0.3mm ;)


Jack...

Ja od zawsze rozumowałem to tak jak napisałem:

Że oznaczenie odpowiada średnicy otworu w milimetrach.
I nie z dokładnością do setnych ale do powiedzmy 0,05 mm

Co do Twojego ostatniego zdania to nie rozumiem i z wielką chęcią wysłucham co masz na myśli, bo ja naprawdę nic już z tego nie kumam

[ Dodano: 11-07-2010, 15:35 ]
Czy mam rozumieć, że dysze 1,3 w Twoich gunach mają większe otwory niż 1,4 milimetra?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-07-2010, 14:38   

łysy73, Ja na razie wstrzymam się od komentarzy przynajmniej do momentu zamieszczenia dokumentacji o którą Ciebie prosiłem...To ja nie rozumiem łysy73, jaką Ty miałeś dyszę w rękach??..tą 1,4 w którą wchodzi wiertło 1,6 ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 14:46   

jacklack napisał/a:
łysy73, Ja na razie wstrzymam się od komentarzy przynajmniej do momentu zamieszczenia dokumentacji o którą Ciebie prosiłem...To ja nie rozumiem łysy73, jaką Ty miałeś dyszę w rękach??..tą 1,4 w którą wchodzi wiertło 1,6 ;)


Ok

Jutro z samego rana to zrobię i pokażę.

Nawet wymyśliłem jak pokazać idealnie dokładny wymiar:

Jeśli znajdę gdzieś suwmiarkę z wyświetlaczem cyfrowym to ją zmierzę i cyknę fotę.

Taki lej bez problemu da się suwmiarka zmierzyć.

A pistol jak i dysza nie wyglądał mi na dobity.
Wiertełko 1,6 milimetra lata w dyszy jak przysłowiowy Żyd po pustym sklepie.

Co do wymiaru owego wiertełka, które widzisz na fotach, to grawery nie posiada i jest szlifowane, ale suwmiarka i mikrometr nie kłamią.
Zresztą na taką dziurę nie trzeba narzędzi :)

Także jutro cykam foty i wklejam.

I mam nadzieję, że uzyskam na stawiane wcześniej pytania odpowiedzi.
{bo przyznaję, że lekko zacząłem głupiec co i gdzie ma oznaczać ;) }

[ Dodano: 11-07-2010, 15:47 ]
Aha.

Tak na dyszy rozpylacza i samej dyszy były oznaczenia 1,4
i w tą dyszę wlata jak do jaskini dupka 1,6 milimetra.

Była to Sata 3000 RP 1,4

[ Dodano: 11-07-2010, 16:04 ]
ZIEMBA napisał/a:
Łysy, ale czego tu nie rozumiec? Oznaczenie jest oznaczeniem i tyle. Nie odpowiada orginalnej średnicy dyszy ale przecież to jest jasne, że 1,2 jest mniejsza od 1,6. Naprawde nie rozumiem o co Ci chodzi. To wolałbyś żeby nie było oznaczen? W czym problem, że te średnice nie odpowiadają rzeczywistym wymiarom? Naprawde nie wiem do czego dążysz.


A do tego, że chociażby nie wiem jakim pistoletem mam prawidłowo, zgodnie z zaleceniami producentów aplikować poszczególne materiały.

Bo mierząc tylko trzy pistolety "o oznaczeniu dysz 1,4" rozmiary średnic otworów w tych pistoletach wahały się między 1,4 milimetra z drobniutkim haczykiem {dupka 1,4 lekkawo wchodziła}, do grubo ponad 1,6 milimetra.

I uważam, że jest to duża rozbieżność.

Faktem jest natomiast, że wszystkie trzy guny były różnych producentów.
Może to miało wpływ, a może nie miało.

Ale tak czy siak pytanie pozostaje to samo:

- stosując się do zaleceń producentów materiałów:
~~ sugerować się wymiarem?
~~ czy na wymiar nie zwracać uwagi, a patrzeć co jest napisane na gunie albo na pudełku {co przynajmniej dla mnie jest nieracjonalne}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 15:11   

łysy73,
Pytałes wiec odpowiem.
Tez mysle jak i Ty.
Wymiar dyszy powinien byc taki jak jest podawany na niej ..... i rozpylaczu.
Jako ze w europie obowiązuje system metryczny to co innego mozna myslec.
Dodatkowo producenci klarów podają jakimi dyszami nalezy aplikowac ich produkty.
Gdyby sata miała inny system metryczny czy oznaczeniowy to by musiało byc na opakowaniach napisane : aplikacja dysza 1.4 lub satą o oznaczeniu 1.3.
Dziwne co?????
Co mogłem to dzis zrobiłem i porównałem otwoty dysz we wszystkich pistoletach które mam i powiem ze w moich satach raczej rewelacji nie bedzie jesli chodzi o ponadwymiarowe otwory.

W związku z powyzszym stwierdzam ze moim zdaniem otwory w sata są zgodne z ich wartosciami.
Jutro test dokładniejszy.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 15:21   

mkautos napisał/a:
Tez mysle jak i Ty.
Wymiar dyszy powinien byc taki jak jest podawany na rozpylaczu.
Jako ze w europie obowiązuje system metryczny to co innego mozna myslec.
Dodatkowo producenci klarów podają jakimi dyszami nalezy aplikowac ich produkty.
Gdyby sata miała inny system metryczny czy oznaczeniowy to by musiało byc na opakowaniach napisane : aplikacja dysza 1.4 lub satą o oznaczeniu 1.3.


I o to mi chodziło, bo już zaczynałem się zastanawiać, czy jestem jedyną osobą na świecie która miała i ma taki pogląd.

Ale dzięki.

Jutro wrzucę foty tamtego 3000, aby potwierdzić to co tam jest.

{....rwa. Czyżby to naprawdę był tylko taki jedyny model na świecie? Czy trafił mi się z ręce jakiś model bublowy? Bo na tuningowany wiertłąmi to ni groma mi nie wyglądał.
Chociaż patrząc na mojego ostatniego pecha z gunami to tej wersji nie można odrzucić :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) }

Ok.

Jutro wklejam fotki.

I mam dodatkowe pytanko:

Jest tu ktoś z okolic wsi Białystok? {Poza Jano, bo On chyba jest, przynajmniej ma tu sklepa -choć jeździłem ta ulicą dwa razy w lewo i w prawo i ni groma nie znalazłem numeru adresu podanego na stronie sklepu :) }
To podjadę i też naocznie pokażę.
{wtedy może w końcu ktoś mi uwierzy} :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-07-2010, 18:15   

mkautos napisał/a:
W związku z powyzszym stwierdzam ze moim zdaniem otwory w sata są zgodne z ich wartosciami.
Jutro test dokładniejszy.


... przykro mi ale SATA ma inne zdanie ... a JA tylko powtarzam to co wie każdy serwis pistoletów lakierniczych ... i przypominam, że nie ma żadnego ... absolutnie żadnego powodu żeby otwory w głowicy ( każdego pistoletu ) odpowiadały miarą metrycznym.

Stawiam flaszeczkę komukolwiek kto w dokumentacji SATA .... i zaryzykuję IWATA, lub DeVilbis znajdzie miano metryczne w milimetrach przy symbolu głowicy :) ... to oznaczenie Panowie "oznaczenie", a nie średnica w milimetrach. ... a ponieważ mówimy tu o mechanice precyzyjnej na poziomie dziesiątej części milimetra to proszę nie piszcie że "w przybliżeniu" lub "prawie", "prawie" .... albo to jest miano metryczne i wynosi 1,4 mm i @Łysy73 ma rację że to oszustwo ... albo nie jest i wynosi ... tyle ile chce producent ... i to nie oszustwo tylko numeracja producenta ... i tak właśnie jest ... 1,4 to numeracja SATA i głowica ma tyle ile chce SATA ... a nie mikrometr i jego skala.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 18:28   

PROJEKTER napisał/a:
1,4 to numeracja SATA i głowica ma tyle ile chce SATA

Ha, dobrze.
Więc mam nadzieje ze inni producenci tez chcą tyle samo co sata.
Bo jaki by miało sens podawanie przez producenta, np . klaru, ze ma byc aplikowany dyszą 1.3 i cisnieniu 3-4 bar ....... ale to dopiero jest nieporozumienie z tym podawanym ciśnieniem , bo co ma zrobic użytkownik saty rp :glupek: a jak zachowac się w przypadku posiadania saty hvlp.
 
     
Nurglepl
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 51
Punkty: 2/2
Wysłany: 11-07-2010, 18:44   

mkautos napisał/a:
cisnieniu 3-4 bar ....... ale to dopiero jest nieporozumienie z tym podawanym ciśnieniem , bo co ma zrobic użytkownik saty rp :glupek: a jak zachowac się w przypadku posiadania saty hvlp.


Zgodnie z
zaleceniami
dostawcy

http://sdstds.dupontrefin.../PL%203750S.pdf
Tu masz odpowiedz :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 19:02   

Nurglepl napisał/a:
Zgodnie z
zaleceniami
dostawcy


Wiadomo.
Dobra firma bierze pod uwage kazdą technologie.
Ale nie wszyscy podają takie pełne informacje na opakowaniach.
Nie kazdy zagląda zaraz do kart technicznych, zresztą musi miec dostęp do nich.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 11-07-2010, 19:34   

mkautos napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
1,4 to numeracja SATA i głowica ma tyle ile chce SATA

Ha, dobrze.
Więc mam nadzieje ze inni producenci tez chcą tyle samo co sata.
Bo jaki by miało sens podawanie przez producenta, np . klaru, ze ma byc aplikowany dyszą 1.3 i cisnieniu 3-4 bar .


No własnie cały fachowy zwód polega na tym, że precyzyjnie rzecz ujmując .... czyli fachowo i rzetelnie, a nie powierzchownie .... wcale nie ma jednorodnego zalecenia dla numeru głowicy ze strony producenta materiału !

Producent lakieru podaje w informacji piktogramowej, rozpiętość numeracji np 1,3 - 1,4 albo 1,4 tak ... bardzo, bardzo, ogólnie .... a fachowo ... to już trzeba sobie zajrzeć do informacji producenta pistoletu ... wybrać konkretny model i sprawdzić jaką głowicą należy nanosić materiał konkretnego producenta ... i to ściśle określony materiał np. Cromax DuPonta ... żeby uzyskać maksymalną możliwą zgodność koloru i efektu. Czasami jest to np. SATA 3000 HVLP WSB ... a czasami SATA 3000 HVLP 1,4. Zmieniając pistolet np. na 3000 RP nagle okazuje się, że ten sam materiał danego producenta ... teraz należy nanosić głowicą 1,3. To jest właśnie precyzja i dokładność najlepszych pistoletów na świecie :) ... w porównaniu z podejściem, że dziura w głowicy powinna mieć tak około 1,4 mm ... jedni lakiernicy widzą różnicę ... inni jeszcze do tego nie doszli. :) ... Dlatego te pochwały tanich pistoletów że są OK i rozpylają i fajnie się nimi maluje i takie tam inne wyznania ... spotykają się z mojej strony .... ze znanymi wam z postów .... śmichami i chichami z takich opinii i zachwytów.

Weźmy na ten przykład takie SRICO :buhaha: .... i jego precyzję w doborze głowicy do konkretnego materiału ... no info rewelacyjne ... pełne "profi" w podejściu do tematu. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 20:37   

Witam Panów ponownie.

I tak na początku rzutem na taśmę podaję, że sata 3000 RP nie ma jakichś tam sobie wymyślonych symboli tylko dysze o konkretnych rozmiarach i PODANYCH W SYSTEMIE METRYCZNYM tak jak sądziłem.

Otóż troszkę poszperałem i proszę:

5. Wymiana zestawu dysz:

Zestawy dysz, oraz testowe dysze powietrza:

14902 zestaw dysz SATAjet RP 1,2 mm
14910 zestaw dysz SATAjet RP 1,3 mm
14936 zestaw dysz SATAjet RP 1,4 mm
14977 zestaw dysz SATAjet RP 1,6 mm
69880 zestaw dysz SATAjet RP 2,0 mm
69898 zestaw dysz SATAjet RP 2,5 mm

Jest to zrzutka ze strony saty z adresu:

http://www.sata.pl/img/f02393fc.pdf

Także nadal -póki jakoś inaczej się o tym nie przekonam- uważam, że miałem rację przypasowując symbol do wymiaru w milimetrach.

I teraz pozostaje mi raczej tylko pytanie, czy ta sata którą miałem w ręku to oszustwo, czy fabryczny bubel.
Bo innego wytłumaczenia póki co nie widzę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 20:45   

łysy73 napisał/a:
I tak na początku rzutem na taśmę podaję, że sata 3000 RP nie ma jakichś tam sobie wymyślonych symboli tylko dysze o konkretnych rozmiarach i PODANYCH W SYSTEMIE METRYCZNYM tak jak sądziłem.

Skromnie dodam ze ja tez od początku sie zgadzałem z tym twierdzeniem i oczywiscie z Tobą.
Punkcik za dociekliwosc juz leciii.... w swiatło bramki oczywiscie.
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 11-07-2010, 20:51   

http://sdstds.shcolor.inf..._PL%200280A.pdf
http://sdstds.dupontrefin.../PL%203750S.pdf

Ja tam w tych kartach technicznych co do wielkości dyszy tak czy inaczej widzę milimetry a nie jakieś tam samo 1.3, 1,4 tylko 1.3mm, 1.4mm.
Znalazłem również broszurę od mojego guna IWATA W400WBX i jak byk jest oznaczenie dyszy w mm
http://www.anest-iwataeu..../w400wbx_en.pdf
Optima w mm
http://www.bersch-fratsch...d/o900lvlp.html

Devilbiss także podaje w mm
http://www.autorefinishde...oducts.php?pg=2
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 20:54   

Tnx.

Mk.....

Ale nadal dręczy mnie ta wielka dziura w tym gunie.

Po jaki .....uj taki lej wstawiać?

Czy miał to być najszybszy i najlepszy aplikator podkładów i szpryc na świecie?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Przecież to dziura jak denko od słoika :) :)

Jutro wrzucę foty to polukacie.

{A może to bubel fabryczny, albo podróba? Eeeee nie chce mi się wierzyć. Ale sami zobaczycie i co poniektórzy przestaną brać mnie za wariata i gościa nie umiejącego posługiwać się prostymi i podstawowymi przyrządami pomiarowymi ;) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 20:54   

siwy_1981,
No to nie pozostaje teraz nic innego niz czekac na korekte @Projektera w tym temacie.
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 11-07-2010, 20:55   

Łysy - igrasz z ogniem !
Probujesz podwazyć autorytet SATY , a Ten jest NIEPODWAŻALNY :biczuje:
Oj oj oj , jak Sata pisze , że jest 1.4 czy 1.3 to jest i tak ma byc ! Dyskusji nie ma ! Sata wie lepiej :D

Projekter :
Co do Sico i tym podobnych to jest amatorszczyzna dla amatorów , którym zalezy tylko na tym aby troche zachlapac lakierem . Sata to prezycja i doskonały sprzęt dla profesjonalistów .
Mało który dziadziuś malujący swoje tico uzywa SATY . Nie oszukujmy się ! Dlatego sa takie tanie Srico , Fobo itp , żeby zaspokoic rynek amatorskich lakierników . W tym przypadku nie mamy co wymagać od sprzętu za 50 zł jakiś super osiągnieć lakierniczych .
A to że niektórzy używają ich do codziennego lakierowania samochodów , to juz inna sprawa ... :glupek:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 20:57   

kamfrontera napisał/a:
A to że niektórzy używają ich do codziennego lakierowania samochodów

Lub uzywali,,,,, a to juz zupełnie inna sprawa :aniolek:
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 21:04   

Siwy...

O to właśnie mi chodziło.

Rozmiary dysz jak wół podane są w milimetrach.

Tak samo jak D-P podaje wyraźnie dysze do aplikacji w milimetrach.

Tak więc jeśli chodzi o guna którego miałem w ręku jest tak jak napisałem na początku:

Gdyby trzymać się ściśle zaleceń producentów to tym gunem mimo, że ma symbol 1,4 aplikować tego lakieru bezbarwnego NIE MOŻNA ! !!

Siwy... raz jeszcze dzięki za pomoc i za poświęcenie czasu i uwagi obdarzyłem Cię punkcikiem.

Teraz pozostaje tylko wyjaśnienie tej rozbieżności wymiaru i oznaczenia:
- oszustwo ?
- bubel ?
- czy może jakaś podróbka ?

Pzdr

[ Dodano: 11-07-2010, 22:10 ]
kamfrontera napisał/a:
Łysy - igrasz z ogniem !
Probujesz podwazyć autorytet SATY , a Ten jest NIEPODWAŻALNY :biczuje:
Oj oj oj , jak Sata pisze , że jest 1.4 czy 1.3 to jest i tak ma byc ! Dyskusji nie ma ! Sata wie lepiej :D


Powiem szczerze i bez ogródek:

Mimo, że sata to z pewnością dobra firma i ma wielki wkład w lakiernictwo, to mam w dupie jej autorytet, jeśli okaże się że kłamie.

Mnie interesują fakty i prawda.

I tego chcę dociec.

Jęśli się okaże, że ten gun to jakiś bubel, to trudno - zdarza się i najlepszym, ale taka firma nie powinna sobie na to pozwolić.
Jeśli się okaże, że to standard tego modelu, to dla mnie są fajansiarzami i zwykłymi oszustami. To da się łatwo sprawdzić wyszukując u kogoś i sprawdzając taki sam model guna.

Trudno.
Firma znana, czy nie to uczciwość powinna być górą.

Zobaczymy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 11-07-2010, 21:28   

Suma sumarum większość producentów trzyma się oznaczeń metrycznych dysz. Może się okazać że z SATĄ jest inaczej i dysze w tych gunach są po prostu większe niż u innych producentów. Co za tym idzie prędkość aplikacji jest większa, a kwestię atomizacji dużej ilosci materiału rozwiązuje ogromny przepływ powietrza. Ozanczenie głowicy u SATY np SATA 3000HVLP 1.3 może oznaczać np. to że aplikuje materiał z rozbiciem podobnym do innych gunów z dyszą 1.3mm. W każdym razie dziwna sprawa.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-07-2010, 21:29   

Cytat:
Także nadal -póki jakoś inaczej się o tym nie przekonam- uważam, że miałem rację przypasowując symbol do wymiaru w milimetrach.

I takie też jest moje zdanie w tej kwestii, szczególnie po dzisiejszych pomiarach moich czerech dysz..co prawda wiertło 1,3 zmierzyłem suwmiarką a nie mikromierzem ale wynik odczytu z suwmiarki był 1,3, i to wiertło nie chciało wejść do dyszy Saty 1,3..to że wiertło nie chciało swobodne wejść do otworu dyszy świadczy tylko o tym że pomiędzy wewnętrzną ścianką dyszy a wiertłem jest zero...nie chciałem pchać na siłę bo nie chciałem sobie rozkalibrować dyszy, ale wiem jedno..dysza 1,3 mm ma rozmiar 1,3mm

Dysze moim zdaniem są, i muszą być normalizowane metrycznie, a przynajmniej normalizują te wartości Sata Iwata i DeVilbis ..te wartości które sa grawerowane na dyszy faktycznie odpowiadają wielkości dyszy mierzonej w minimetrach..
Tak jak pisze PROJEKTER, ...dany producent danego produktu zaleca pistolet z odpowiednią dedykowaną dyszą ...Du pont dla systemu cromax zaleca model 3000 z dyszą 1.25 WSB ..Standox, Sikkens dla swoich produktów być może dedykuje pistolety Iwata lub DeVilbis z dyszą 1,3, również dla baz bo akurat te pistolety najlepiej sprawują się nanosząc dany produkt....ale wszystkie te pistolety mają rozmiary mierzone w minimetrach i nie wyobrażam sobie tego inaczej ...gdyby producenci pistoletów podawali np.że w danym pistolecie jest dysza 1,4 a tak naprawdę byłaby tam dysza OK.1,4..powiedzmy 1,5..i każdy z producentów miałby tak wielkie odchyłki to w żaden sposób nie było by możliwości porównania zużycia i rozbicia jednego materiału np.cromax na tych w/w, markach pistoletów...a takie porównania opracowuje każda firma produkująca lakiery i pistolety ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 21:32   

jacklack napisał/a:
ale wiem jedno..dysza 1,3 mm ma rozmiar 1,3mm

Tez tak wygląda w moich pistoletach mimo ze pomiarów dokładnych nie robiłem.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 21:34   

siwy_1981 napisał/a:
Ozanczenie głowicy u SATY np SATA 3000HVLP 1.3 może oznaczać np. to że aplikuje materiał z rozbiciem podobnym do innych gunów z dyszą 1.3mm


I choć to dla mnie osobiście jest to głupie, to o to pytałem:

- czy można nie zwracać uwagi na faktyczny rozmiar dyszy, a sugerować się tylko symbolem?

A jeśli by tak było, to taj jak pisałem na początku:

To wtedy o kant ....... {stołu} można byłoby obić wszystkie testy poszczególnych marek pistoletów o tych samych oznaczeniach

[ Dodano: 11-07-2010, 22:39 ]
Jack...

Nie będę teraz cytował Twojej ostatniej wypowiedzi bo całą rozumiem i w 99999999% się z nią zgadzam.

Na takie opinie właśnie czekałem, bo już myślałem, że coś z moją łysiną jest nie tak.

Także wracamy do samego początku:

Czy w tym gunie inny rozmiar otworu niż podany na symbolu to:

- bubel ?
- czy oszustwo ?

Jedno i drugie jest łatwe do sprawdzenia odszukując i sprawdzając taki sam model pistoletu.

A jutro będą foty
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 11-07-2010, 21:56   

Czyż byście zagięli PROJEKTERA ? :nono: Będzie bicie :D
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne