lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:31
Czyszczenie i konserwacja podwozia.
Autor Wiadomość
werbatin
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 30-05-2010, 23:30   Czyszczenie i konserwacja podwozia.

Witam, mam pytanie --> chcę samodzielnie wyczyścić i zakonserwować podwozie w moim Kangurze.
Nie wiem, czy wszystko dobrze sobie zaplanowałem, mam nadzieję, że ktoś doradzi mi jak będzie miał lepszą opcję, a więc:

1. Wbijam na kanał, odkręcam wszystkie plastiki [konkretnie nadkola w tym przypadku] i czyszczę dokładnie Kärcherem całe podwozie:

-I TU PIERWSZE PYTANIE: jaki płyn najlepiej wlać do Kärchera?... Możecie polecić jakiś płyn do czyszczenia podwozia?



2. Następnie samą wodą, czyszczę podwozie z płynu.

-DRUGIE PYTANIE: czy to be znaczenia czy będzie to zimna czy gorąca? Lepiej gorącą?



3. Osuszam podwozie i biorę za szczotkę drucianą, i usuwam do gołej blachy ogniska rdzy.

-TRZECIE PYTANIE: Szczotka druciana?... jakaś lepsza propozycja? Jakiś papier ścierny na wykończenie?



4. Teraz te miejsca pryskam specjalnym preparatem, chroniącym, przed rdzą.


5. Na sam koniec, biorę jakiś porządny preparat i pędzlem bądź pistoletem nakładam ostatnią, chroniącą warstwę gdzie się da :) .

-CZWARTE PYTANIE: Jak lepiej? W formie pędzla, czy w sprayu?

6. Na koniec, oczywiście ściągam cały plastik wewnątrz auta [prócz deski rozdzielczej] i wsadzam gdzie się da środek anty korozyjny, a jak wystąpi jakaś rdza to postępuje z nią, tak jak przy rdzy w podwoziu.

No i na koniec, jak by ktoś był taki miły i ogólnie polecił jakieś dobre preparaty... będę to robił pierwszy raz, więc jestem zielony.

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 31-05-2010, 00:18   

No to tak. Podwozie najlepiej umyć gorącą wodą.. Ogniska korozji możesz usunąć szczotką na boszu lecz wcześniej polecam potraktować to grubą tarczą(łatwiej usunąć starą konserwacje) A najlepsza będzie tarcza teflonowa. Potem całą podłogę odtłuszczasz. Następnie miejsca w których była korozja i jest goła blacha dajesz podkład reaktywny(możesz pędzlem)a na to następnie podkład akrylowy(w celu izolacji) Też możesz pędzlem.No chyba ze są to jakieś duże powierzchnie to pistoletem. No a na to Baranek. Do profili proponuje novola grafit. No koniec moich wypocin. ;) Czekaj na inne odpowiedzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 31-05-2010, 07:09   

tak jak napisał przedmówca, do podwozia proponuje app u-210 zamiast zwykłego baranaka, bo jest gęsty i daje grubszą warstwę.
Środki w sprayu sobie odpuść ! u mnie po 1 przytraciu podwoziem o śnieg taki "środek" zeszlifował się :nono: A po tym do pofili po roku nie ma śladu, a wszystko było bursztynowe :nono:
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slavok
Wymiatacz



Wiek: 39
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 154
Punkty: 1/1
Skąd: KwkZ
Wysłany: 01-06-2010, 12:01   

podkładu reaktywnego nie nakłada się pędzlem, technologia przewiduje nakładanie cienkiej warstwy, pędzlem takiej nie osiągniesz.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 01-06-2010, 23:30   

werbatin napisał/a:
No i na koniec, jak by ktoś był taki miły i ogólnie polecił jakieś dobre preparaty...
jedź do sklepu z lakierami tam na pewno będzie jakiś miły Pan i CI doradzi :P lub jak dobrze trafisz Pani :)
popytaj najlepiej w kilku by Ci kitu nie wcisnęli, posłuchaj co mówią i wybierz.
Nie mów że chcesz tanio ale że chcesz dobrze.
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
werbatin
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 05-06-2010, 16:17   

To_mas napisał/a:
werbatin napisał/a:
No i na koniec, jak by ktoś był taki miły i ogólnie polecił jakieś dobre preparaty...
jedź do sklepu z lakierami tam na pewno będzie jakiś miły Pan i CI doradzi :P lub jak dobrze trafisz Pani :)
popytaj najlepiej w kilku by Ci kitu nie wcisnęli, posłuchaj co mówią i wybierz.
Nie mów że chcesz tanio ale że chcesz dobrze.


Hmm.. gdy nie wspomnę o cenie to pewnie mi wcisną najdroższe.. no ale zobaczymy.

A może ktoś już czyścił/konserwował podwozie i po prostu powie mi jakimi środkami to robił i jakie najdłużej przetrzymały?..

Aha i najbardziej mi zależy na płynie do mycia podwozia bo na allegro nie znalazłem.. są w ogóle takie?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 05-06-2010, 18:03   

dodaj do wody jakiś płyn do mycia i będzie po sprawie,to jest nie tak bardzo istotne jak umyjesz i czym podłogę ważne jest jak ją oczyścisz z rdzy i ze starej powłoki i jak nałożysz nową powłokę.Możesz nawet użyć Ludwika ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne