lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rdza po podkładzie epoksydowym , nakładać reaktywny?
Autor Wiadomość
plastek
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Węgrów
Wysłany: 04-04-2014, 12:47   Rdza po podkładzie epoksydowym , nakładać reaktywny?

Witam , malowałem swoje auto i oczyściłem nadkola DO ZERA , zero rdzy , ani najmiejszej kropki . Położyłem na to jedna gruba warstwe epoxydu Novola no i purchle wyszły po pierwszy miesiącu , teraz mineło prawie pół roku i bąble są spore. Blacha nie byla cudowna , ale trzymała swoją grubość i nadawała się jeszcze do reanimacji. Gdzie popełniłem blad? Dodam że malowalem w niskich temperaturach typu 0-3C i była nałozona jedna gruba warstwa. PRzecież epoxyd jest tak wielce polecany na dobrze oczyszczone powierzchnie. Robiłem tez podwozie w reaktywnym novola + akrylowy novola i na to baranek. Nie wyszło dosłownie nic , trzyma się bardzo dobrze. Teraz nadkola spróbuje zrobić jeszcze raz na reaktywnym czy będzie to samo?

Mam tez wypiaskowane całe podwozie auta i zastanawiam się nad położeniem epoksydu , chyba nie chce ryzykować.. Chyba że epoksyd novola to taka kupa?

Mam też "techniczny" epoksyd który firma stosuje na malowanie konstrukcji hal , budynków itp. Nada to się? Temacoat GPL-S Primer

Dwuskładnikowy, grubowarstwowy grunt epoksydowy utwardzany poliamidem, zawierający fosforan cynku.




Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 04-04-2014, 14:19   

plastek, A czytałeś kartę tech .tego swojego epoxydu?? Masz jak byk musi BYĆ +15 stopni !
Po 2 na wodę matowałeś .I jeszcze w szpachlu wywaliłeś na mróz auto :glupek:

Jaką grubą warstwę ??czym to nakładałeś pistolet -dysza?? kłania się znowu karta tech..i ILOŚĆ WARSTW !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
plastek
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Węgrów
Wysłany: 04-04-2014, 14:35   

innej opcji nie było , auto musiało zostać pomalowane. Domyślałem się że nie wytrzyma to jakoś długo ale pół roku? To tak jakbym położył lakier na goły metal bo tyle mniej więcej by to wszystko wytrzymało. Nakładane było na średnio grubo bo oczywiście towar płynął w tej temp , dysza 1.8


Co do szpachli i tarcia na wodę , chyba inaczej nie da się przygotować fury pod lakier? :) Po szpachlowaniu czy malowaniu podkładami czekałem zawsze koło 1 dnia żeby wszystko sobie przeschło.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 04-04-2014, 15:05   

Można auto przygotować na sucho. Obstawiam ze blacha ma dziurki i przez nie wyszła korozja. To jest swift, blacha jak na konserwie nie obrażając konserwy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 04-04-2014, 17:03   

plastek napisał/a:
Po szpachlowaniu czy malowaniu podkładami czekałem zawsze koło 1 dnia żeby wszystko sobie przeschło.

Przy tej temp jaką miałeś to do wiosny by nie przeschło :)

plastek napisał/a:
Domyślałem się że nie wytrzyma to jakoś długo ale pół roku?

To i tak długo wytrzymało ....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-04-2014, 20:15   

plastek napisał/a:

Co do szpachli i tarcia na wodę , chyba inaczej nie da się przygotować fury pod lakier? :)

To ty jeszcze musisz plastek, sporo poczytać o szlifie i ogólnie o technologii. Ja już tego nie ogarniam...XXI wiek, internet, a w nim masa informacji, a tu wpada na forum taki....... z nowym tematem, i pisze że szlifował szpachlę poliestrową na wodę ! :glupek: :angry: normalnie ręce opadają. Do tego jeszcze piszesz, że produkt jest do bani, nie mając bladego pojęcia o jego właściwościach i aplikacji, przygotowaniu powierzchni... o warunkach już nie wspominam nawet ;]

plastek,
Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 38
Siedzisz juz ponad rok na forum i jeszcze się niczego nie nauczyłeś ! , może dlatego że nikt do tej pory porządnie Cie nie kopnął w dupsko :D

plastek napisał/a:
Po szpachlowaniu czy malowaniu podkładami czekałem zawsze koło 1 dnia żeby wszystko sobie przeschło.

Albo naciągało jeszcze więcej wilgoci z powietrza :glupek:
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
plastek
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 60
Skąd: Węgrów
Wysłany: 30-09-2014, 21:07   

nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Jaki będzie najlepszy podkład epoksydowy?

Novol jest za ok 80zł i wychodzi 1.6l
T4W? ciut tańszy , nadaje się do czegoś?

Zależy mi na jak najlepszym zabezpieczeniu , bede malował Imprezę , prawie idealna kopię WRC'a i musi być wszystko tip top. Jakie produkty polecacie? Oczywiście żeby były dostępne , najlepiej gdzieś w internecie bo mieszkam na wiosce i w najbliższym mieście sprzedają jedynie Novola lub Trotona.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Sw.Piotrek
Maniak forum
Początkujący


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 562
Punkty: 11/26
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-09-2014, 21:29   

Używałem/używam epoksydu Novol'a. Jest w porządku, nie sprawia problemów. Tutaj kosztuje 57zł ->
http://www.klakiernik.pl/...-800-800-ml/326
Jak dobrze poszukasz, to w jakimś internetowym sklepie lakierniczym, może, go znajdziesz nawet za 50zł kpl.
_________________
http://niezalezna.pl/
http://dorzeczy.pl/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-10-2014, 15:21   

takze, uzywalem novola i nie narzekam
_________________
"Sekret ludzi, którzy robią cos dobrze? robią to odpowiednio długo. "
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 02-10-2014, 16:37   

Najpierw ogarnij JAK to zrobić a później pryskaj novolem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cyborg
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 9
Skąd: Brodnica
Wysłany: 14-10-2014, 09:40   

Hmm.. Czy Troton to zły pomysł na epoksyd? Właśnie takim malowałem ostatnio bo też tylko taki jest u mnie w sklepie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne